i Ml 1 I Rechtzaken. Binnenland. Uit de Pers. V er ko opingeta Marktberichten No '81 zoudt Gij honger lijden, terwijl Ge U zeiven helpen kunt Jezus echter wijs den booze af door de opmeiking, dat de mensch bij brood alleen niet leven zal, maar bij alle woord, dat door den mond Gods uitgaat. Hij weigert zich onafhankelijk van den Vader te maken en vertrouwt zich geheel aan Hem toe Satan komt al dadelijk tot de ont dekking, dat de Qverwinning niet ge makkelijk zal zijn. Toch geeft hij de hoop nog niet op. Hij weet, dat nu feitelijk de beslissing zal vallen 't Gaa er om, wie heer der wereld zal zijn hij of God. Gelukt 't hem Jezus aan zijn zijde te krijgen, dan lijdt God voor goed de nederlaag. Het bezit der wereld is hem wel een uiterste strijc waard. Nog tot tweemalen toe tracht hij Jezus ten val te brengen. De tweede verzoeking sluit zich nauw aan de eerste aan. Heeft Jezus bij den eersten aanval betuigd alleen op den Vader te willen vertrouwen, welnu, Hij bewijze zijn algeheel vertrouwen op den Vader, door Zich van de tinne des tempels neer te storten, en de Vader toone, dat Hij waarlijk voor Hem, als Zijn Zoon zorg draagt. Wij zien thans het tooneel verplaatst De duivel neemt den Heiland mede naar Jeruzalem, de heilige stad genoemd, omdat zich daar de tempel bevond, en stelt Hem op de tinne daarvan. Wat wij onder de „tinne des tempels" te verstaan hebben, is niet geheel dui- duidelijk. Er zal het hoogste punt mede bedoeld zijn. Volgens sommigen heb ben wij te denken aan een tempel vleugel, een der zijgebouwen des tem pels, misschien de zuilengalarij, die Herodus gebouwd had. Jozefus verhaalt, dat iemand, die zich op het dak daar van bevond, duizelig werd, als Hij naar beueden keek. Men zag daarvan neer in een afgrond van duizeling wekkende diepte. Hoe Jezus medegenomen werd, wordt niet vermeld. In ieder geval niet in visioen, maar in werkelijkheid. Ook niet tegen des Heilands wil. Want Sa tan heeft wel groote macht, doch hij heeft die niet van zich zeiven, maar alleen onder de toelating Gods. Hem wordt de gelegenheid gegeven Jezus te verzoeken, maar hij kon geen stap verder gaan, dan God wil. Het is dan ook in overeenstemming met Gods wil, dat Jezus naar de tinne des tempels gevoerd wordt, en deze laat zich me- denemen in gehoorzaamheid aan den Vader. Zoo zien wij dan den Heiland op een duizelingwekkende hoogte ge plaatst en de verzoeker komt tot Hem „Indien Gij Gods Zoon zijt, werp U zeiven nederwaarts". Weer 't zelfde als bij de eerste verzoeking: „Indien Gij Gods Zoon zijt". Weer, dat dit nog niet zoo zeker is, maar bewezen moet worden. Als dat werkelijk het geval is, dan kan Jezus zonder gevaar doen, waartoe de duivel Hem aanport. Immers zoo gaat Satan voort daar is geschreven, dat Hij (n.l. God) Zijn engelen van U bevelen zal, en dat zij U op de handen zullen nemen, opdat Gij niet te eeniger tijd Uw voet aan een steen aanstoot". Ziet, hoe Satan zich beroept op de Schrift. Had Jezus bij de eerste ver zoeking tegenover het woord des dui vels Gods Woord gesteld als het eenig richtsnoer van Zijn handelen, Satan past zien hierbij aan. Nu tracht hij den Heiland door de Schrift over te halen, met een woord uit den 91 sten Psalm. Deze Psalm getuigt van Gods zorg voor Zijn volk; die tot Hem vluchten, worden door Hem bewaard; geen kwaad zal hun deren de engelen zullen als dienaren Gods hem bescher men. Satan zegt tot Jezuswerp U gerust naar benedenGij zult niet te pletter vallen God toch bewaart Zijn gunstgenooten, die Hij omringt met een wacht van engelenhoeveel te meer dan U, die Zijn eigen Zoon zijt, de engelen staan gereed U op de han den te nemen en veilig naar beneden te dragen. Hierin ligt voor Jezus de verzoeking een blijk te geven van Zijn Zoonschap, van Zijn Messiaswaardigheid. Daar aan den voet van den tempel is een schare Joden, die getuigen van het wonder zullen zijn. Als zij Jezus ongedeerd zien, zullen zij gelooven, dat Hij de Messias is, Zijn partij kiezen en Hem door de verbreiding van het wonder een grooten aanhang bezorgen. Door dit wonderteeken zullen allen over tuigd worden, dat Hij inderdaad Gods Zoon en gunstgenoot is. Zeker, er zijn valsche Messiassen geweest, die door wonderteekenen hun goddelijke zen ding wilden bewijzen. Zoo verhaalt Jozefus van een Thendas (een ander dan die in de „Handelingen der Apos telen" genoemd wordt) die oproer ver wekte en zijn volgelingen naardejor- daan leidde, waar hij de wateren zou deelen als bewijs van zijn goddelijke zending. Maar hij werd door de Ro meinen gegrepen en onthoofd en zijn hoofd naar Jeruzalem gebracht. Hij en anderen zijn beschaamd geworden, om dat zij valsche Messiassen waren Maar zoo kan 't met Jezus niet gaan, die de Zoon van God, de ware Messias is, zooals Hij zegt. Als zijn woord waar heid is, zal Je Vader Hem niet be schaamd maken. Dan staat nu de weg open, om op gemakkelijke wijze als Messias erkend te worden. Hij werpe Zich slechts neder en de Vader zal Hem bewaren en gansch Israël in aan bidding voor Hem nederknielen. fteclame-Mededeelingen. Land- en Tuinbouw. All, i- I lx. (Wordt vervolgd). 40 cent per regel Wat elke maa.id te doen geeft. (Ie helft Januari). Nadruk verboden. «Wat kan de oorzaak zijn, dat mijn kool zich slecht laat bewaren vroeg mij iemand. Ik noemde hem verschillende mogelijkheden, waarvan ik er enkele hier laat volgen. Men dient allereerst een goed houdbaar product te kweeken, b.v. als savoye kool de »late Langedijker«, als roodekool eveneens de «late Langedijker», ook wel «taaie roode« geheeten en de «Utrechtsche zwartroode». Bij niet af- wisselend weer houdt ook de «taaie gele» (savoye) zich lang goed op het veldvoor particulieren is deze soort wel aan te bevelen de bekend «Bloemendaalsche gele» is haast even gehard. Kooien, die op zwaardere gron» den zijn geteeld, zijn beter te bewaren dan die van zand' en veengrondvoorts zijn de producten, gekweekt met kunstmest, duurza- mer dan die bemest zijn met beer en gier stalmest is in deze ook minder aan te bevelen dan kunstmest. Kool van kalkrijken bodem wint het in duurzaamheid van de producten op kalkarmen bodem geteeld. Veel stikstof, b.v. Chilisalpeter in giften boven 6 Kilo per Are, doet de kool eerder tot rotting overgaan. Van 't knolgroen is door den vroegen win ter niet veel geprofiteerd, de mangels en voet derbieten komen vooral nu te stade. Een uit nemend voedermiddel, dat meer en meer in eere is gekomen, sinds de goede invloed er van op de melkproductie zoowel als op den gezondheidstoestand der dieren is gebleken. Evenwelmen ga met de voedering van bieten niet te ver. Bij proeven, aan het Centrale Proefstation te Stockholm genomen, is geble ken, dat de grootere giften der bieten minder goed tot recht komen dan kleinere. Onder bepaalde omstandigheden mag men 15 Kilo per dier per dag voldoende achtenmen kan zeker zonder bezwaar gaan tot 20 a 25 Kilo voor zeer zware dieren tot 25 i 30 Kilo. Met deze cijfers voor oogen kan de veehouder bepalen, hoeveel bieten hij ongeveer voor zijn veestapel dient te verbouwengaat hij ver daarboven, dan zou hij niet economisch boeren Een gemengd voeder is meestal noodig om een uitstekend botervet te krijgen niet te weeke, niet te vaste boter. Weeke bo ter wordt gewonnen bij voeding met haver, mais, rijstvoedermeel, tarwezemelen, raap-, sesam- en zonnepitkoeken. Van oude weide, gras en hooi van zure grassen krijgt men harde boter voorts bij voedering met verschillende soorten stroo, bietenloof, beetwortels, erwten, boonen, wikken, aardappelen palmkern- kokos- en katoenzaadkoeken. In den tuin. Al is het de rusttijd, ook in den hof, toch is er nog wel wat te verrichten. Hebt ge uw per ziken, abrikozen en aardbeien wel goed be schut? IJzel en sneeuw kunnen aan de beide eerste veel schade doen nog niet geheel rijpe takken gaan niet zelden verloren doode brui ne plekken op 't hout geven hier aanwijzing. Beschutting met sparretakken is daarom aan te raden. Ook de aardbeien behoeven een kleine bedekkingop kleigrond is wat paarde- mest, welke in den zomer in den bak dienst heeft gedaan, hiervoor zeer gedienstigDeze mest maakt tevens den grond los en poreus, Ge kunt nu ook Uw bessenstruiken bemesten nog velen verzuimen deze bemesting. Anderen gebruiken daartoe beer, maar een kali- en phosphorzuur bemesting behoort daarbij. Een kennis van ons gaf zijn perzik bloed en verwonderde zich, dat hij weinig of geen vrucht oogstte. Hij wist niet, dat deze bemes- tingwijze eveneens te eenzijdig is er zit zeker »pit« in, als er aan toegevoegd wordt een bemesting met kali, phosphorzuur en kalk. Geschied dit niet, dan krijgt men wel een krachtigen houtgroei, maar een geringe vrucht zetting. Bloed mag ook niet te laat in den zomer worden aangewend, dan rijpt het hout te laat. Zie nu ook uw schutting naof hebt ge er geen Veelal is ze toch wel ge» wenscht, of zelfs zeer noodig, tegen de gure voorjaarswinden. Men heeft ze van elzen, die zich gemakke lijk laten snoeien, maar niet geheel dicht wor den van beuk waarvan de haag dichter groeit van wilgen en populieren Maar een rietschut ting is meer afdoende duurder is ze niet, en men kan ze zelf maken. Het staande hout en de latten teere men, vóór de rietmatten er tegen komende palen worden, voorzoover ze in den grond komen, en nog 10 c.M. er boven, gecarbolineerd. De onderste einden worden ook wel in het vuur aangebrand en daarna, nog heet, in de teer gedompeld, Hebt ge wel eens waargenomen, dat een vruchtboom, die boven de schutting uitgroei de, juist daar de meeste en de beste vruchten droeg Dat is de invloed van het licht I Laat dit een wenk zijn om een lage schutting van boven te voorzien van een hek van vlecht- draad, waartegen de boom verder naar om hoog kan groeien en steun vindt. UIT DE GEMOEDSBEZWAREN. WERELD. Gemoedsbezwaren zijn een prachtuivinding om het anarchisme te sterken. Achter «ge moedsbezwaren» zich verschuilende, kan ieder zijn eigen weg gaan, en verlangen dat ieder voor hem, en zijn ideën uit den weg ga, zoo dat hij «de gemoedsbezwaarde» in alles vrij spel heeft. Wanneer tot voor korten tijd het woord «gemoedsbezwaren» werd gehoord, werd nog gedacht aan iemand met een teere consciëntie. Langzamerhand blijkt echter dat aan zoo iets weinig of in het geheel geen waarde gehecht moet worden. Gemoedsbe zwaren zijn een artikel gelijk dat niets kost en voor niets gekocht kan worden. Een pracht- artikel dat een soort »aflaat« is om te liegen, bedriegen, alle wetten en verordeningen op zijde te zetten, en aldus te leven uit het egoïs tisch beginsel ten koste van anderen. De «gemoedsbezwaren-wereld* is een pracht- wereld voor iemand die met God noch Zijn gebod rekent. Echt iets voor Rusland. Best mogelijk dat Lenin dit handelsartikel op de markt heeft gebracht. Wanneer toch gelet wordt op de gelegenheden wanneer «de gemoedsbezwaren» uit de kast worden gehaald, moet men wel tot deze conclusie komen «Gemoedsbezwaren» om de wapens te dragen. «Gemoedsbezwaren» om belasting te betalen. «Gemoedsbezwaren» om te werken en dat de werkman van zijn arbeid kan leven. «Gemoedsbezwaren» om de waarheid te spreken. Ja, waar, waar is dit artikel niet dienstig voor Mogelijk dat de tijd nabij is, dat iemand «gemoedsbezwaren» heeft om zijn naaste te laten leven en hem daarom maar van kant maakt. Een prachtuitvinding voor dieven en moordenaars, om hun praktijken te verschuilen achter «gemoedsbezwaren», 't Is geen spotter nij, hetgeen wij zeiden. Doch ernstig gemeend. Het volgende voorval dat ons door een ge loofwaardig persoon werd meegedeeld, doet ons zien dat het artikel «gemoedsbezwaren» erg gewild is. Een agent van politie ontdekte dat bij iemand geslacht was, terwijl geen ver gunning was gevraagd om te slachten. Er waren een drietal varkens geslacht. Het was den agent bekend. Toen de overtreder der wet gefrappeerd werd, en de agent hem vroeg, hoeveel er geslacht waren, ontving hij het antwoord«twee». Toen hij vroeg, waarom hij geen bewijs had gehaald om te mogen slachten, werd hem geantwoord«ik heb ge moedsbezwaren om zoo iets te vragen». Naar waarheid werd hem geantwoord hebt ge geen gemoedsbezwaren om te liegen, want ge hebt geen twee, doch drie varkens geslacht Dit schijnbaar zoo weinig beteekenend voor val zegt zoo veel. Och, wat een z.g. teere consciëntie 1 Tetzel met zijn aflaat-handel had zoo iets moeten weten 1 Wie weet hoeveel hem de «ge moedsbezwaren» hadden opgebracht 1 Maar is het niet om te gruwen als zoo iets zich voordoet. Het teekent 1 Het egoïsme zit op den troon, terwijl het kleed «gemoedsbezwa ren» worden aangetrokken. Poging tot doodslag. Dinsdag heeft terecht gestaan de 51«jarige A. H., gedetineerd, zonder beroep te Oude Tonge, wien ten laste was gelegd, dat hij op 7 November ter uitvoering van zijn voorne men om Joost van den Tol te dooden, op korten afstand met een mes naar genoemden v. d. Tol gestoken en geslagen heeft zijnde zijn voornemen niet voltooid door de van beklaagdes wil onafhankelijk omstandigheid, dat van den Tol den slag heeft afgeweerd. Subsidiair wordt beklaagde ten laste gelegd, poging tot zware mishandeling. Beklaagde was in Oude Tonge in het Arm huis verpleegd geweest. Op den bepaalden dag was hij, eenigszins onder den invloed van sterken drank, naar den winkel van C. Vogelaar gegaan om over een oude schuld te praten. In dien winkel was v. d. Tol, op wien be klaagde boos was, daar hij naar beklaagdes meening schuldig was aan den dood van een meisje Roodzant, bij wier ouders beklaagde in den kost was geweest. Beklaagde had een broodmes, dat hij in een schee in zijn zak had, te voorschijn gehaald, maar niet daarmede gestoken. Hij zou ook niet gedreigd hebben. De doktoren Van Londen en de Monchy achtten beklaagde niet' toerekeningsvatbaar. Hij lijdt aan waandenkbeelden en is gevaarlijk, zoodat zijn verwijdering uit de maatschappij noodig is. Beklaagde kon zich niet voorstellen, dat hij krankzinnig zou zijn. Getuige J. v. d. Tol, schildersknecht, wist wel, dat beklaagde iets tegen hem had, niet dat hij hem schuldig achtte aan den dood van het meisje. Beklaagde had dien avond in den winkel van Vogelaar plotseling een mes getrokken en gedreigd hem dat in zijn d r te steken. Wat dat verhaal over het meisje aangaat, dat heeft waarschijnlijk te maken met getuiges vader, die als ouderling en diaken jarenlang armmeester is geweest. Beklaagde werd voorgeroepen en hem werd de verklaring van getuige v. d. Tol voorge houden. Beklaagde, naar het mes, op de tafel voor de rechtbank liggende, wijzende Mag ik het eens voordoen De president: Neen, waarachtig nietl Getuige Vogelaar verklaarde als getuige van den Tol. De nachtwaker W. Bazen had de stekende beweging door beklaagde naar v. d. Tol zien maken. De bedreiging had get. niet gehoord. Beklaagde stak met zoo'n kracht, dat, als hij van den Tol geraakt had, hij dwars door hem heen zou hebben gestoken. Het O.M. achtte de poging tot doodslag bewezen. Beklaagde leefde in het waandenk beeld, dat getuige v. d. Tol schuldig was aan den dood van het meisje. Zich aansluitende bij het rapport der dok toren, eischte het O.M. schuldig verklaring van beklaagde aan poging tot doodslag, maar ontslag van rechtsvervolging op grond van 's mans ontoerekenbaarheid. Daar hij echter gevaarlijk is voor de maatschappij, vraagt het O.M. plaatsing van beklaagde in een rijks krankzinnigengesticht voor een proeftijd van ten hoogste een jaar. De verdediger, mr. C. A. A. v. Renterghem, refereerde zich aan het requisitoir. Prov. Comité in Zuid-Holland Het Provinciaal Comité in Zuid-Holland heeft het progamma, dat het zich had voor gesteld om voor eind December j.l. af te doen, geheel kunnen afwerken. Reeds waren bespre kingen gevoerd met de Statensecties Gouda en Ridderkerk. Vergaderingen van de Staten secties Leiden, Delft en Dordrecht hadden plaats op resp. 17, 19 en 30 Dec. Die van de Statensectie Delft werd namens het Provinciaal Comité bijgewoond door den secretaris. Ernstig werd onder de oogen gezien wat aan onze kiesvereenigingen met het oog op 1927 te doen staat. Het bleek dat men overal de uiterste krachten wil inspannen om de positie onzer partij in Zuid-Holland te stevigen. De verwachting werd gewekt, dat geen stad of dorp zal achterblijven om te doen wat den eisch van den toestand is. Ook het bestuur der sectie zal het zijne doen om te zorgen dat de kiesvereenigingen actief blijven. De vergadering te Leiden, waarvan eveneens een opwekkende invloed uitging, werd bezocht door den voorzitter van het 1'. C., den heer H. de Wilde, en den secretaris. Naar aanleiding van een door den heer de Wilde gehouden toespraak ontwikkelde zich een discussie, waar in de middelen die kunnen dienen om daar waar terrein verloren werd, dit weer te her overen en ons volk op de juiste wijze voor te lichten omtrent de beteekenis van de anti- rev. beginselen voor het leven onzes volks uitvoerig werden besproken. Voor verschillende plaatsen werd nagegaan op welke wijze de toepassing dier middelen het beste resultaat zou kunnen opleveren. Leiden, het bleek over duidelijk, is evenals Delft, paraat en voorne mens de aangevangen actie krachtig door te zetten in de komende maanden. De Statensectie Dordrecht hield een bestuurs vergadering, waarin voorzitter en secretaris van het P C. mede tegenwoordig waren. Dordrecht vereischt veel zorg. Bij de uitvoe rige besprekingen werd de toestand in Dor drecht van alle zijden onder de oogen gezien. Ook werd besproken op welke wijze het beste nader contact met de kiesvereenigingen ware te verkrijgen. Besloten werd een viertal groeps vergaderingen in verschillende gedeelten van het uitgebreide district te houden. Als verga derplaatsen kwamen in aanmerking Dordrecht Sliedrecht, Leerdam en Groot-Ammers. Het is de bedoeling deze bijeenkomsten alle in de maand Januari te houden. Op 13 Januari a.s. wordt weer de hand ge slagen aan de verdere bearbeiding van de Statensectie Ridderkerk. Dien dag zal worden vergaderd met de Hulpcentrale Flakkee te Mid delharnis. Op die vergadering, waar alle Flak keesche kiesvereenigingen verwacht worden, zal de plaatselijke toestand nauwkeurig worden be- sproken. Verwacht mag worden dat het op dit eiland tot herleefde actie voor onze partij zal komen. Verder zal de heer H. de Wilde, die zoo lange jaren Flakkee in Zuid-Hollandsche Staten heeft vertegenwoordigd, een rede honden. De voorbereiding voor een en ander is in vollen gang en berust in goede vertrouwde handen. Er is dit blijkt uit tal van berichten die inkomen naar aanleiding van een door het P. C. aan alle kiesvereenigingen gezonden schrijven in Zuid-Holland herleving. De kiesvereenigingen vergaderen weer, be spreken den toestand en worden genoopt de hand aan den ploeg te slaan. Dit goede begin moet worden doorgezet. In samenwerking met de besturen der verschillende Statensecties hoopt het P. C. niets te verzuimen dat dienen kan om de ijver voor onze beginselen weer te brengen op die hoogte, waarop deze aan spraak hebben. De staatkundige actie moet van den omtrek des levens weer komen te staan in het centrum. Zij moet weer worden erkend als eisch van principieel christelijke roeping. Geschiedt dit weer, dan zal het met de trouw in het benaarstigen door de kiesver eenigingen en haar leden ook in orde komen. Gelukkig zijn er nog tal van kiesvereenigingen die zoowel in den afgeloopen zomer als daar na uitstekend werk hebben verricht. Maar er zijn er ook, waar het beter moet. Bezielde en trouwe actie over heel de linie moet weer worden verkregen. In alle bescheidenheid mag worden gezegdwe zijn op den goeden weg. Volharden blijft intusschen het parool. Daaraan blijven te herinneren is mede wat het P. C. zich tot taak heeft gesteld. De stem van «onzen» Idenburg Annelèn van 't »Hbl« is hem gaan onder vragen en zoo stond dan zijn beeltenis, groot op de eerste pagina van 't Zondagsblad van genoemde courant. Idenburg sprak over Indië. Waar hij zeven jaar landvoogd was. Dat nóg de liefde heeft van zijn hart En wat is hij nog bij I Wij buigen ons eer biedig voor 't Godsbestel, maar wat is het jammer dat een man als hij zóó betrekkelijk vroeg in onze gelederen non-actief moest worden gesteld. Maar waarom is niet een van önze bladen de eerste geweest om hem te ondervragen Over de omwenteling sprak hij, die zich langzamerhand in Indië voltrekt, waar steeds grooter volksdeelen gaan vragen naar Wester- sche cultuur. Hoe bedachtzaam, maar toch ook weer be slist, kwam hij voor zijn bedoelen en gevoelen uitl «Ook ben ik niet zonder hoop», zegt hij en vervolgt «dat de intellectueele inlander zal begrijpen dat de mensch bij brood alleen niet kan leven. In de kamer heb ik er indertijd reeds op ge wezen, hoe uit de stemmen opgaan die zeg gen «Wij worden tot ziellooze menschen ge maakt door de bloot vertandelijke ontwikke ling van het onderwijs en het bloot technische deel en de cultuur 1 En hij hoopt en kunnen we aannemen bidt, dat niet weinigen, naar hóóger vragende, tot het christendendom zullen komen God geve het Is 't niet opmerkelijk, dat schier op den zelfden dag mannen als Idenburg en Albarda, de socialist, dezelfde gedachte uitspreken Idenburg«Het bloot technische deel der cultuur maakt ziellooze menschen. AlbardaAls wij de arbeiders niet méér geven dan stoffelijke vooruitgang, dan staat dit gelijk met hen geestelijk te vermoorden Zonder Jezus Christus gaat de menschheid naar ziel en lichaam beide, dood Handhaving van de Chr. grondslagen. Het bekende maandblad Nederland en Oranje, orgaan van het verband van A. R. Prop. Clubs, heeft een nummer uitgegeven van 88 bladzijden, waarin schematisch is be handeld «Handhaving der Chr. grondslagen«, zulks naar aanleiding van de bekende zinsnede uit de Troonrede van dit jaar. De Secretaris van het Verband heeft zich belast met de samenstelling, de heeren Mr. Th. Heemskerk, Prof. Mr. A. Anema en Mr. Dr. J. Donner waren zoo bereidwillig het concept na te zien en hun opmerkingen daar over te geven. In een 18«tal hoofdstukken wordt feitelijk geheel ons Program van Beginselen kort en krachtig besproken, terwijl het boekje is ver rijkt met 23 bijlagen, waarin citaten worden aangehaald uit werken, die niet direct in ieders bereik liggen. De waarde van dit «schema» wordt daardoor niet weinig verhoogd. Bij uitstek is dit nummer dat Drukkerij Holland te Amsterdam zoo goedkoop verkrijg baar stelt iets voor propagandisten, propa- gandaclubs, kiesvereeniging en allen die zich op de hoogte willen stellen van hetantirevo» utionair beginsel. Het biedt stof voor series nleidingen op P. C. en K. V. Juist in deze dagen is beginselstudie noodig Welnu hier vindt Ge iets van Uw gading. De Zeeuw schrijft Het een en het ander. Geheel in den lijn der democratie, de vrij zinnige zoowel als de sociale en de michae» listische, is de afschaffing van leger en vloot. Vooral de sociaal-democraten van alle lan den brengen dezen eisch naar voren. Maar wat zagen we nu gebeuren? De Engelsche regeering wil de vloot niet opheffen, evenmin als de Belgische het leger. Maar ze wil wel de vloot verminderen Zij maakte reeds een begin met de verwer kelijking van dezen democratischen eisch door voor te stellen een der marinewerven af te schaffen. Gevolg van dit democratische voorstel is de democratische arbeiders der Schotsche ma rinewerven op hun achterste beenen. En verzei in het Lagerhuis van de zijde der socialisten, onder aanvoering van hun leider de oud-minister Mac Donald. Zoo is het. Afschaffing van de vloot, maar niet van de werven, waar de vloot gebouwd wordt. Men had zeker niet geweten, dat wie de vloot afschaft, tegelijk de werven overbodig en de arbeiders broodeloos maakt. De geit en de kool sparen, oftewel van tmee walletjes eten. Maar dat men op die wijs nooit aan af schaffing, zelfs niet aan vermindering der vloot toe komt, schijnt men niet te hebben begrepen. Leuzen en praktijk zijn weer twee gebleken. Leuzen en de waarheid eveneens. Leuzen en leugen. Laten we dit malle spel blijven achteraan zien. Bij Veiling op Dinsdag 5 Januari 1926 en bij Afslag op Dinsdag 12 Januari 192Ó, beide dagen des avonds 6,30 uur in het café van G. van Veen te Oude Tonge van Een Huis, Schuur en Erf aan de Nieuw» straat no. 1, hoek Schoolstraat te Oude Tonge, ten verzoeke van dhr. H. Hartman. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdagen 8 en 15 Januari 1926, beide dagen des voorm. 11,30 uur, ten koffiehuize van C. J. Roos te Oudenhoorn, publieke verkooping bij veiling en afslag vanEen huis, schuurtje en erf te Oudenhoorn, in den Ring van het Dorp, groot 10 Are 66 c.A. Aanvaarding ni betaling koopprijs op 24 Februari a.s. Notaris C. LOEFF. Dinsdag 12 Januari, des voormiddags half rif uur, te Ouddorp op de «Plantage Dolfijn« in het Oude Nieuwland, om contant geld a. ten verzoeke van den heer A T Fiege van 150 jonge appel-en 150 jonge pereboomen, een groote partij 2- en 3-jarige zwarte besser struiken, een partij planken, ribben en platen, een driewielskar, een ploeg, diverse eggen enz. b. ten verzoeke van den heer Jan Voogd Wz. van een iepen heg en 2 iepen boomen om te rooien op het Waaigat, en een partij ge rooide knotsen Notaris VAN DEN BERG Op Donderdag 14 Januari 1926, des voorm. 11 uur bij Jb. Monster te Hekelingen, in ééne zitting bij veiling en dadelijke afslag, publieke verkooping vanhet altoosdurend recht van erfpacht op 7 aren 50 centiaren grond met den eigendom van het daarop staande arbei dershuis. Aanvaarding direct nk de betaling der koopprijs op 17 Februari 1926. Notaris C. LOEFF. Zaterdag 16 Januari bij inzet en Zaterdag 23 Januari bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp in het logement Akershoek a. ten verzoeke van de erfgenamen van C. Akershoek Lz., van een huis met schuurtje, erf en tuin te Ouddorp aan den Dorpsweg, Sectie E No 445 en 446, groot 12 Aren 50 centiaren of 82 R. V. M., dadelijk te aanvaar den b. ten verzoeke van den heer P. Voogd Jz te Rotterdam van I, 0 85.20 HAoflG256'/s - R V M bouwland te Ouddorp onder het Haailoos, Sectie E No 335, verhuurd tot 1 November 1926 aan de wed. C Pijl voor f 178,27 per jaar en II. 0.95.20 H A of 2 G 22 R V M bouwland te Ouddorp in het Zwarte hoekje Sectie A No 171, 172, 173 en 174, verhuurd tot 1 November 1926 aan H Hoek Jz voor f 125,44 per jaarc. ten ver zoeke van mej de wed J v d Meide te Som- melsdijk van 1.41 10 H A of 3 G 22 R V M bouwland te Ouddorp in den Noördhoek van het west-Nieuwland, Sectie A No. 484 verhuurd tot f 11 Nov. 1935 aan Jacob West hoeve Hz. voor f 311,94 per jaar in 2 per» ceelen en in massa Notaris VAN DEN BERG Op nader te bepalen datums in Januari 1926 veiling en afslag van a. 2.88.90 H.A. (7 G. 39 R. Sommelsdijksche Maat) Bouwland te Sommelsdijk nabij Dirks» land in den polder «De Oude Plaat», waarvan ruim 5 Gem. dadelijk te aanvaarden en 2 Gem. te aanvaarden blootschoof 1926, in di verse perceelen en combinate, ten verzoeke van den heer M. de Bonte Jz.en b. Een huis met schuur, varkenshok, keet, erf en grond (eeuwige erfpacht), te Melissant, nabij Dirksland op Kralingen te aanvaarden uiterlijk 1 April 1926, ten verzoeke van den heer C. de Bonte Mz. Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overtlakkec. Veiling van Donderdag 5 Januari 1926. Eieren, 60 kg, f II per 100 st. Boereboter f 1,— tot f 1,03 per pond. Prei f 3,— per 100 bos. Kroten f 5,— per 100 bos. Goudreinet le srt. f 17 tot f 19,50 p 100 K.G 2e srt. f 10 tot f 12 per 100 K.G Spruiten f 20,70 tot f 22,90 p 100 K.G. Witte boonen f 6,— per 100 K.G. ROTTERDAM, 5 Jan. 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War- moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer den de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9,35 tot f 12,00 Idem (klein)8,25 tot 9,25 Idem extra zwtot Eendeieren9,80 tot 12,05 Ganseierentot Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 52000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Deze ABONj BUITE AFZOI» mt T\ Met tigste ed op allerj tusschen vakja, verward Heder Daar to bericht, denkend slechts schouwe ■^der mer De aai Negen Boerenoc Die n([ geland aanslag ten, liberaal t te maker den than, slachtoffe huis met Ons vt Wij ho En voi héél ons de zijde hoopte V Daar Daar En zij, vreesden, f of er dan tigen zou gunste de Even in De Ens Crojé Eerst it totdat er over was, een Holl overgebrai Toen bj Waarin dapperheic van maant zoo niet het slecht wat de Bc zélf in ge^ Toen kv Alles scffi En het Er is toe zer wereld bestuur, ja ring brens de God onrecht. Gods vo Maar he tere teleurs Waar he dreven, als zoo gaarne wijze, die gewroken. En het te De Boere of ongenad was baas ir Hij kon Het schik Niet slecl kelijkheid oiet rusten zou hij hen Het was Ook ons Men sprak Tegenover had men n| wante volk lerlei wijze j voelde men e& bespot De Boeren God zelf En al boe voor Gods weinig mogel en schreef c Was toch een Thans is dj Verstéén,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2