Buiter X Gemeenteraad. Burgerlijke Stand V er koopingen Posterijen. Visscherij. Twe Reclame-Mededeelingen. j. heriger Jr. - rettenmagaziin. Rotterdam Plaatselijk Nieuws. Leest de Advertentie van Campfe n's Stof f eerder! j Uitslag aanbesteding. Van Getro ad: Meid Smid 40 cent per regel. VOOR CLK Z'N KDU9 Aan onze geachte Begunstigers wen- schen we een gelukkig Nieuwjaar. LIJST 22 van de 47ste jaaucollecte voor de scholen met den bijbel. Transport van lijst 21 f 82360,92 V2 Fieterzijl51,50 Ulrum145,25 Hoornsterzwaag en Jubbega 125,05 Leeuwarden369,40 O. L. V. Parochie48,45'/2 Drouwenermond182,75 Hollandscheveld57,76'/2 Nieuweroord89,50 Nieuwlande bij Hoogeveen 150,— Roden (nagiften)4,50 Blokzijl82,— Lutten a/d Dedemsvaart 171,65 Wijhe (nagiften)12,83 Dinxperlo110,45 Eefde132,10 Epe 124,15 Driebergen met Rijsenburg 159,15 Maartensdijk (U.) (Kercollecte) 58,65 Egmond aan Zee14,— Nederhorst den Berg 95,85 Noord'Scharwoude (Kerkcoll.) 111,77 Sloterweg97,227a IJ muiden159,50 Gorinchem60,33 Brouwershaven81,3672 Moerdijk 65,— Sprang met Besoyen (Kerkcoll.) 20,83 Totaal van 550 Loc. Com. 85141,9472 Onder de nagiften van Wijhe is f 8,83 be» grepen, gecollecteerd door de Evang. Zen» dingsgemeente te Raalte. In de Hervormde kerk te Besoyen word f 12,50 gecollecteerd, in de Geref. kerk te Sprang f 8,33. Te Hoorn» sterzwaag»Jubbega en te Nieuwlande bij Hoo» geveen is in 1924 niet, thans wèl gecollecteerd. Mag ik den Correspondenten, die nog geen opgave inzonden, dringend verzoeken, dit nu zoo spoedig mogelijk te doen? Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel MIDDELHARNIS*. De collecte bij gelegen» heid van het jaarfeestje der Geref. Zondags» school op 2e Kerstdag 1.1. heeft opgebracht een som van plm. f 38,— Met 1 Jan. 1926 zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. Boeter als diaken in de Ned. Herv. Kerk bevestigd werd, welk ambt hij sindsdien onafgebroken heeft waarge» nomen. In de Ned. Herv. Kerk is tot Ouderling gekozen de heer A. Troost en tot Diaken de heer G. van Eek Lz. SOMMELSDIJK. Maandag 1.1 stonden bij het correspondentschap der Arbeidsbemidde» ling alhier 5 werklooze landarbeiders en 1 schilder ingeschreven. Deze week zijn 8 werk» looze arbeiders aan de gemeente te werk gesteld. Tegen een persoon uit Dirksland is proces» verbaal opgemaakt wegens mishandeling De landbouwersknecht J. H. had het ongeluk van een hooizolder te vallen, waardoor hij zich zoodanig verwondde dat geneeskun» dige hulp noodzakelijk was Op de beurs werd 1.1. Woensdag voor aardappelen en uien f 3,— per H.L. besteed. De paardepeen werden verkocht voor f 1,50 per H.L. Tengevolge van de feestdagen zijn ver» leden week bijna geen landbouwproducten van hier verscheept, n.l. slechts 1000 balen uien en peen en 350 H.L. aardappelen. Enkele straatjongens hebben van den heer v. B. een fiets ontvreemd, die ze voor twee kwartjes van de hand hebben gedaan. De zaak is in handen der politie. LI. Dinsdag sloeg een span paarden van den landbouwer K. D. uit Middelharnis op hol. De dieren renden de Voorstraat af en dan het nauwe Kerkstraatje in. Daar botsten ze tegen de kar van den lompenkoopman K. uit Middelhartfis die tengevolge daarvan bekneld raakte tusschen zijn kar en een hein, waarbij hij nogal ernstige kwetsuren opliep. Toen de dieren den Dubbelen Ring indraaiden verniel» den ze een hekje voor de woning van den heer D. Gelukkig werden ze spoedig daarop gegrepen en daardoor erger voorkomen De dienstbode A. v. N. uit deze gemeente had het ongeluk in haar dienst te Dirksland door een groote spiegelruit te vallen. Ernstig gekwetst werd zij opgenomen. Geneeskundige hulp moest voor haar worden ingeroepen MIDDELHARNIS. De heer L. van der Meijde heeft zijn woonhuis en schuur onder» hands verkocht aan den heer J. van Gro» ningen Hz. Deze week zijn in de gemeentelijke slacht» plaats 2 runderen en 1 varken uit nood ge» slacht. Het vleesch is voor de consumptie goedgekeurd. Bij den correspondent der arbeidsbemid» deling hebben zich als werkloos doen inschrij» ven 41 personen namelijk 33 arbeiders, 6 zee» visschers, 1 opperman en 1 sigarenmaker. In gemeentelijken dienst zijn gesteld 13 personen. Door den heer P. v. d. Bij zijn weder van den heer J. P. Nieuwland uit Dirksland 7 woningen in de le Weistraat gekocht, zoo» dat thans de geheele Noordzijde dier straat aan hem toebehoort. Den 7 Januari a.s. hoopt de Gem. Zang» vereeniging »De Volkszang» een uitvoering te geven met medewerking van Mej. Van Neck piano en den heer Bergman fluit in de con» certzaal van Mej. Meijer DEN BOMMEL. Tegen R. J. B. alhier is proces»verbaaI opgemaakt wegens rijden zonder licht en tegen K. v. D. alhier wegens overtreding van art. 84 der Alg. Pol. Verord. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 4422 H.L. aardappelen. De inschrijving voor den Dienstplicht lichting 1927 zal in het bijzonder plaats heb» beu op Woensdag 6 Januari a.s. Onze vroegere dorpsgenoot A. Wolfert is benoemd tot Agent van politie te Herkingen. De armlastigen van het Burgerlijk Arm» bestuur zullen ter gelegenheid van het Nieuw» jaar een extra gift ontvangen. Aan Jac. de Bakker en G. van der Welle is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis en aan R. Bakelaar tot het bouwen van een woonhuis met timmermans» werkplaats. Ter secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. Nagtegaal om vergunning tot het plaatsen van een 2 P.K. benzinemotor op het perceel kadastraal bekend gemeente Den Bommel Sectie B. 114. Op Maandag 11 Januari 1926 des voorm. 11 uur zal er gele» genheid bestaan om bezwaren tegen deze aan» vrage in te brengen. De dienstplichtige der lichting 1921, P. C. Wagemans is tegen 25 Januari 1926 onder de wapenen geroepen ingevolge art. 14 eerste lid der Dienstplichtwet. Voor de Vrijwillige Landstorm hebben zich 7 personen opgegeven. OOLTGENSPLAAT. De Rijksveldwach. ter Hendriks bemerkte in het Oudeland dat 2 personen zich vermoedelijk aan jacht»over» treding schuldig maakten en trachtte deze te naderen. De landbouwer J. K. die dit zag, maakte de vermoedelijke overtreders opmerk» zaam dat politie in de nabijheid was en gaf een teeken (fluiten op de vingers), waarop dezen het hazenpad kozen. De Rijksveldwach» ter kon zich hier niet mee vereenigen en maakte tegen J. K. proces»verbaal op, wegens het belemmeren van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn ambt. Tegen T. v. D. is door de Rijksveld» wachters Hendriks en Tiggelman proces»ver» baal opgemaakt wegens het in staat van dron» kenschap de orde verstoren. Tot bestuursleden van den Kolenbond «Algemeen Belang« zijn herkozen C. M. Breur, G. Wielaard en A. van Putten en tot com» missaris Joh. Buscop. In de vacature P. Snauw is door den kerkeraad een nieuw dubbeltal gemaakt, de heeren G. C. van den Berg en D. Korteweg Cz. De heer C. Doorduin is aangewezen als vertegenwoordiger van de Kamer van Koop» handel en Fabrieken te Dordrecht voor deze gemeente. Uit deze gemeente zijn vertrokkenJan» netje A. Braber naar Middelharnis, Adriaantje Kurvink naar Bergen op Zoom, Wilhelmina Wijnakker naar Rotterdam, Cornelia van Eek naar Den Bommel, Marie Vervloet naar Den Bommel, Hesje Langeweg naar Den Bommel. IngekomenMej. 1'. G. Zoon van Middel» harnis, Anthonija Gootjes van Oude Tonge, Johannes van Ostende van Deurne, Dome Mariak van Budapest, Anthonija de Wit van Den Bommel, Geertje de Vos van Bussum, Cornelia Holleman van Sommelsdijk, Gijs» bertje Mans van Herkingen, Petrus J. Bree» man van Oude Tonge, Machiel de Waal van Den Bommel, H. Kruik en gezin van Amster» dam, Arie van den Heuvel van Haarlemmer» meer. OUDE TONGE. L. O. had het ongeluk bloedvergifting te krijgen zoodat geneeskun» dige hulp moest worden ingeroepen. A. P. M. had het ongeluk door uit te glijden zijn been te breken, zoodat hij naar zijn woning gebracht moest worden. De boterprijs is met f 0.20 de K.G. af» geslagen. De prijs is nu f 2.50 de KG. De rekeningen van de polders «Oude» land», Suyspolder en Magdalenapolder moeten voor 15 Januari bij den penningmeester M. Wittekoek ingeleverd zijn. NIEUWE TONGE. J.l. week werden van hier 1000 balen uien verzonden. Peen werden niet vervoerd. Voor de aardappelen besteedt men alhier f 2,75 en voor de uien f 3,— de H.L. De handel is traag. De prijs van den natuurboter is verlaagd en gebracht op f 2,60 de K.G. Bij de gehouden inschrijving naar de pacht van een perceel bouwland in polder Klinkerland, laatst in huur bij B. Verweij, was de hoogste inschrijver dhr. C. v. d. Vliet, alhier. Kostelooze belastingplaatjes moeten zoo spoedig mogelijk worden aangevraagd ten kantore v. den rijks»ontvanger te Oude Tonge. Belanghebbenden gelieven hun aanslagbiljet mede te brengen en met hun wijk» en huis» nummer op de hoogte te zijn. Houders van spaarbankboekjes van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, moeten deze ter bijschrijving van rente, inleveren bij den kassier, op Maandag en Dinsdag, 4 en 5 Januari a.s. (Zie advertentie in dit blad). Zij die vorderingen ten laste der gemeente hebben, moeten de nota's daarvan ter ge» meente»secretarie inleveren. Tot vertegenwoordiger van het Handels» register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, is voor deze gemeente benoemd de heer A. K Nieuwkerk. J. v. B. had het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor hij zich zoodanig bezeer» de, dat hij zijn werkzaamheden niet kon voort» zetten. Bij de gehouden verkooping bij afslag van het woonhuis van den heer Jb. Verweij, staande aan den Battenoordschendijk, is deze woning afgemijnd door de heer B. D. Huige» laire alhier, op f 1540,—. De op de algemeene begraafplaats ge» houden verkooping van houtgewas heeft f 42,— opgebracht. DIRKSLAND. Verleden week werden van uit deze gemeente verscheept 600 balen peen 500 HL. aardappelen en 800 balen uien. Mej M. Roodzand alhier slaagde te Rot» terdam voor het examen costumière. Mej. v. Nimwegen had het ongeluk van een trap te vallen en in een winkelraam te» recht te komen, waardoor zij een ernstige wond aan haar hoofd opliep. Geneeskundige hulp moest dadelijk worden ingeroepen. Zij die vorderingen ten laste der gemeente hebben, worden verzocht hun nota's hiervan voor 16 Januari a.s. ter secretarie in te dienen. De inschrijving voor den dienstplicht lichting 1927 zal alhier plaats hebben op Vrijdag 15 Januari a.s. des voorm. van 9—12 uur. HERKINGEN. De heer L. Scherpenisse heeft zijn aan den Scharloodijk staande woon» huis onderhands verkocht aan L. Wouters. Binnenkort zullen wederom eenige nieuwe woonhuizen aan de Tuinstraat verrijzen. De Diaconie heeft haar subsidie aan 't Groene Kruis met f 25 verhoogd en gebracht op f 50. Volgens de begrooting van den Keurings» dienst van Waren, moet deze gemeente bij» dragen f 114,65. Het salaris van karreman in deze ge. meente wat voorheen per jaar f 110 bedroeg is thans verhoogd tot f 150. Aan den Rijksveldw. Brig. tit. J. van Helden is voor gehouden politietoezicht in deze gemeente evenals vorige jaren een grati» ficatie toegekend, groot f 15. De leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, welke in de mobilisatie gediend hebben en prijs stellen op 't mobilisatie»kruis, moeten dit opgeven bij den plaatselijken leider, Sergt. Witvliet. —Bij den Burgemeester»Strandvonder werden heden aangebracht als strandgoederen een 20 tal ledige vaten. MELISSANT. De Muziekvereeniging»Tot Nut en Genoegen« gaf de vorige week in de O. L School alhier een welgeslaagde uitvoering Tijdens de godsdienstoefening Nieuw» jaarsmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk de bevestiging plaats hebben van dhr. L. Struijk en L. van Oudenaren respect, als ouderling en diaken. STELLENDAM. Door de visscherijver» eeniging «Eensgezindheid» alhier is een adres gericht aan Z.Exc. Minister van Waterstaat tot opruiming van in 't Goereesche zeegat liggende wrakken van de aldaar gezonken schepen, met name de «Douglas Archimedes,» »Groningen« en de Belgische stoomtrawler De vorige week werden vanhier hoege» naamd geen veldvruchten verzonden. Prijzen der aardappelen thans stijgende, naar uien geen vraag De garnalenvisschers hebben de vorige week 1 dag gevischt en daarbij gemiddeld per vaartuig gevangen 30 kg. garnalen Bij de Wed. P. van Soest ontstond de vorige week een begin van brand binnenshuis. De gordijnen voor de ramen hadden reeds vlam gevat. Spoedig wist men het vuur te blusschen. Assurantie dekt de schade De 17«jarige schippersknecht P. Jansen alhier, varende op een vrachtschip, geraakte Donderdag 11. te Dordrecht beklemd tusschen twee vaartuigen, zoodanig, dat zijn eenen voet werd afgeklemd en het andere been op twee plaatsen zwaar gekneusd werd. Men vreest dat ook de andere voet zal moeten worden af» gezet. Hij werd ter verpleging opgenomen in 't Ziekenhuis te Dordrecht Van den landbouwer W. P. Vogelaar werd door een hond van J. Buijs te Melissant een schaap afgemaakt, waarvoor door Buys een schadevergoeding werd betaald van f 30,— ter voorkoming van verdere vervolging Door de schippers alhier, die hun ge» vangen garnalen aan de pellerijen afleveren, is met ingang van 1 Januari a.s. eene prijs» verhooging aangevraagd van f 0,05 per kg., alzoo f 0,30 per kg. gedurende de winter» maanden Gedurende de maand Januari zal ter secretarie gelegenheid bestaan tot aangifte voor inschrijving van dienstplichtigen voor de lichting 1927, op Vrijdag 15 Januari a.s., namiddags van 2—4 uur zal daarvoor speciaal zitting worden gehouden In de Ned Herv kerk alhier zal gedu» rende de te houden godsdienstoefeningen op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsmorgen collecte worden gehouden tot aanzuivering van het exploitatietekort der Chr Bewaarschool alhier Vorige week Woensdag werd in de Chr Bewaarschool alhier met de leerlingen der Zondagsschool Kerstfeest gevierd. De kinderen werden flink getracteerd en ontvingen allen een boekwerkje. Vele ouders waren aanwezig en genoten van de vreugde den kinderen bereid Vanaf 1 Januari a.s. zal de weegbrug aan de haven alhier in exploitatie worden geno» men door de Generale Dijkagie. Alsdan is de concessie verleend aan de vorige exploitanten vervallen GOEDEREEDE. Aan den heer L. Knape is eervol ontslag verleend als sub.»ontvanger der accijnzen en is als zoodanig aangesteld den heer W. K. Roos. In de juin is de handel levendigde prijs is f 3,— per 60 Kilogram. OUDDORP.^" Voor de veldvruchten be» steedde men als volgtgroote uien 2,75—2,80 per 60 kilo, sjalotten 10—11 cent per kilo. Aardappelen eigenheimers 2,20—2,40Zeeuw» sche blauwe 2,80-3,00 en voersoorten 1,20— 1,60 per 70 kilo. Cichorei droog f 11—11,50 per 100 kilo. De handel is traag f Ten nadeele van N. T. caféhouder Oost» dijk is een ruit ingeslagen. Dader(s) onbekend. f C. Grinwis Pz. heeft zijn tjalkschip on» derhands verkocht aan schipper J. Kik, uit Oude Tonge. f Door de buitengewoon hooge water stand is men bevreesd dat het tarwegraan dat pas gezaaid is totaal zal verrotten. Vele lande» rijen komen blank te staan, evenals de duinen en weilanden. Tal van bewoners hebben hun proviand uit de kelders moeten doen van het water. f De motorboot van de N.V. Beurtveer »Ouddorp« die voorgaande week met de feest» dagen haar reis is schuldig gebleven, zal a.s. Zaterdag weer als gewoon vertrekken. f Door het ruwe weer is door de garnalen» visschers hoegenaamd niets verdiend. De heer Kr. Breen Dz is bij acclamatie herkozen als bestuurslid bij de N.V. Beurt» veer «Ouddorp». Vergadering van den Gemeenteraad van SOMMELSDIJK op Woensdag 30 Dec. des nam. om half vier uur. Afwezig met kennisgeving, de heer Slis (C.» H.) De Voorzitter, Burgemeester Den Hollan» der opent de vergadering met gebed, waarna de notelen worden voorgelezen en onveran» derd worden vastgesteld. Verschillende ingek. st. worden ter kennis der vergadering gebracht. De kas van den gemeente-ontvanger is na» gezien en in orde bevonden. In kas was f 3079,67. Het gemeentebestuur van Middelharnis be» richt, dat het aftredend lid de heer Dorsman en het plaatsvervangend lid de heer v. d. Meide der gascommissie herbenoemd zijn. De afdeeling Sommelsdijk van schutte vaêr dringt er bij den Raad op aan schepen, langer dan 35 M. en breeder dan 6,30 M. en dieper dan 1,68 M. niet meer in de haven toe te laten, daar zij telkens stag» natie veroorzaken. B. en W. hebben Soldaat reeds opdracht gegeven, toe te zien dat er geen schepen bin» nen gelaten worden die vast blijven zitten. De heer MIJS (V.B.) vraagt welke schepen er zooal geweerd moeten worden, wanneer deze maat wordt aangenomen. De heer JOPPE (V.B.) noemt er verschil» lende op. Spr zou er den voorkedr aan geven bij de brug een balk te leggen, welke het peil der haven aangeeft De heer MIJS meent dat deze gewichtige zaak niet voldoende is voorbeid om thans een beslissing te nemen. Vooraf mag wel voldoen» de nagegaan worden waartoe een dergelijk besluit leiden zou. Het mag volstrekt niet leiden tot een monopolie van enkele schippers Spr. oppert het vermoeden dat hier een ad» dertje onder het gras schuilt. Door bekrim» ping van de vaart zou ook de landbouw schade kunnen lijden De heer BLOK (S D A P) dringt aan op saamwerking tusschen den sluiswachter en den brugwachter en wil voorts de scheepvaart zoo vrij mogelijk laten De VOORZITTER zegt dat de Raad wel voldoende voorbereid is. Spr. heeft de cijfers der afmetingen gegeven, 't Gaat toch niet aan dat te groote schepen de vaart stremmen De heer LE COMTE (S G P) meent, dat men ingezetenen toch niet weren mag, al heb» ben zij groote schepen De heer MIJS merkt op dat tenslotte ieder ingezetene kan worden wanneer hij meent dat het havengeld laag is. Daarmee kan de Raad geen rekening houden. Ook moet er op gelet worden dat schuttevaêr een partijdig ad» vies geeft, wat haar natuurlijk niet kwalijk te nemen is, doch wat den Raad niet ontgaan mag, schuttevaêr meent zoodoende de concu- rentie te bekrimpen De VOORZITTER zegt dat men ook be» sluiten kan de groote schepen voor eigen ri» sico toe te laten Besloten wordt in de volgende vergadering deze zaak te behandelen. Machtiging wordt verleend tot het doen van af» en overschrijvingen op den dienst 1925. Vergoeding wordt toegekend aan de Bijz. School ingevolge art. 101 L. O. wet. Het bestuur van het Nut v. h. Algemeen, departement Middelharnis»Sommelsdijk, vraagt subsidie voor zijn bibliotheek. B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken op dit verzoek, daar er meer vereenigingen zijn die een volksbibliotheek bezitten en welke dus ook om een bijdrage zouden kunnen aan» kloppen. De heer BLOK kan zich met dit advies niet vereenigen. De Raad moet de algemeene ontwikkeling des volks helpen bevorderen. Hieraan nu wordt in Sommelsdijk en ook in Middelharnis niet veel gedaan. Een bibliotheek is zoowat het eenigste waarmee men in die richting iets doet. Desnoods zou spr. de andere bibliotheken welke subsidie mochten noodig hebben, ook helpen. De heer MIJS, zegt dat de leeszaal in Mid» delharnis niet erg wil. Daarom is het te meer gewenscht dat het lezen van boeken bevorderd wordt. Spr. is er wel voor een subsidie te geven De heer LE COMTE kan zich goed met het standpunt van B. en W. vereenigen. Toen de J. V. vroeg om plaatsing van haar boekenkast in de bewaarschool, werd dit niet toegestaan. En terwijl de heeren aan de ééne bibliotheek zelfs geen bescheiden plaatsje gunnen, willen zij de andere subsidie verkenen. De heer BLOK zegt dat dit argument niet deugt. De Raad wilde wel helpen, maar kon niet, omdat er al zooveel vergaderd wordt dat het 'de bewoonsters ondragelijk gemaakt wordt. Wethouder JOPPE (A.»R) meent dat het meer op den weg van particulieren ligt om te helpen. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen. Tegen stemden de H.H. Blok, Mijs, en v. Nimwegen. Tot regent van het Burgelijk armbestuur en Weeshuis wordt de aftredende, de heer M. Joppe, met 8 stemmen herkozen. Twee stemden blanco. De schoolcommissie te Sommelsdijk bericht dat er wegens periodieke aftreding een vacature is. Zij geeft den volgenden voordracht: 1,S. v. Nimwegen, 2, W Driendijk. De commissie meldt dat zij op herkiezing van den eersten (aftredend) grooten prijs stelt. Wethouder JOPPE zegt dat hij steeds gedacht had, dat de schoolcommissie no 2 naast no 1 stelde, doch niet er tegenover. Met 8 stemmen wordt de aftredende herko» zen. 1 stemde blanco, 1 no 2 van den voor» dracht. Aan de orde is benoeming van een plaats» vervangend lid der gascommissie wegens pe< riodieke aftreding van de H.H. M. Joppe en A. A. Mijs. Beiden worden herkozen. Al de gekozenen nemen hun benoemingen aan. Tot leden der commissie voor de werkver» schaffing worden benoemd de H.H. J. Blok, P. Kieviet en S. van Nimwegen. Dezen nemen hun benoeming aan. De heer Kieviet onder voorwaarde dat er niet te veel werk aan is. De VOORZITTER deelt mede dat de hoofd» ingenieur der Prov. Staten heeft toegezegd zijn zorg te wijden aan voldoende water in de haven bij één tij. Dan zitting met gesloten deuren. VERGADERING van den Gemeente» raad van DIRKSLAND op Dinsdag 22 Dec. des voorm. om half 10 uur. De Voorzitter, burgemeester de Winter, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Dhr. Kooman (Lib.) is afwezig wegens ziekte. De heer DE BONTE (S.D.A.P.) brengt cri» tiek uit op een raadsverslag in de Maasen Scheldebode, dat een antisocialistische strek» king had. De VOORZITTER zegt dat op critiek pers» verslagen hier niet op zijn plaats is. Mededeeling wordt gedaan van een aanslui» ting op het gasbuizennet van de villa van C. Warnaer, waaraan de gemeente bijdraagt onder voorwaarde van een vastgesteld minimum ver» bruik van gas. Een verzoek is ingekomen om bij den smid De Lignie een benzinepomp te mogen plaatsen. B. en W. willen deze vergunning geven tegen vergoeding van f 5 per jaar en onder voorwaarde dat er des Zondags geen benzine verkocht zal worden. De heer De Lignie heeft zich met deze bepaling accoord verklaard. De heer DE BONTE (S.D.A.P.) ziet de noodzakelijkheid van deze bepaling niet in. Er wordt 's Zondags weinig gereden en er wordt toch ook per bus verkocht. De heer BESTMAN (A.R) kan zich met het voorstel van B. en W. goed vereenigen. De Zondagsrust moet bevorderd worden. De VOORZITTER zegt dat er inderdaad benzine per bus verkocht wordt. Dit kunnen B. en W, echter niet voorkomen. Echter kun» nen zij wel een bepaling voorstellen als deze bij het plaatsen van een pomp. Bovendien is het aanstootelijk voor de kerkgangers wanneer auto's benzine innemen. De heer DE BONTE meent, dat wanneer rijden op Zondag zonde is, de kerkgangers ook niet mogen rijden. Het voorstel«B. en W. wordt aangenomen met de stem van den heer De Bonte tegen. Vastgesteld wordt een supp. kohier der hondenbelasting. De timmerman J. B. vraagt een perceel bouwgrond in erfpacht. Na breeder bespreking wordt besloten den gevraagden grond af te staan onder conditie dat vóór 1927 zes woningen gebouwd zijn. Machtiging wordt verleend tot wijziging der gemeentebegrooting. Dan werd op voorstel van B. en W. besloten tot opheffing van de betrekking van een over» compleet onderwijzer aan de openbare lagere school en aan den onderwijzer P. Nagtegaal met ingang van 1 Januari 1926 eervol ontslag te geven. Hierop ging de Raad over in vergadering met gesloten deuren. SOMMELSDIJK. GetrouwdP. Vis, 26 j., te Oude Tonge, en J. Thielman, 24 j., alhier. OOLTGENSPLAAT. Ceboren Johannes, z v Anthonius Jansen en van Adriana VervloetDingeman Arie, z v Joost Euft Smits en van Cornelia Mooijaart Roeland, z v Leendert Tieleman en van Adri» ana van Dijk; Jan z v Geerus Jan in 't Veld en van Maatje de VosWijnand, z v Pieter van der Welle en van Pieternella Christina Redert; Catharina Johanna, d v Dingeman Kooijman en van Jacoba DonkerslootPieter» nella Anthonia, d v Petrus Mattheus van de Capelle en van Maria Cornelia JacobsAdri» ana, d v Dirk Cornelis van Oostende en van Pietertje Jacoba de Geus. OverledenLeentje den Braber, echtg. van Johannes de Vos, oud 63 jaren Cornelis de Vos, oud 13 j z v. Leendert de Vos en van Anna Elizabeth de VosCornelis v. d. Veer, oud 81 jaren, ongehuwd. DEN BOMMEL. GeborenJohannis Egidius, z v Petrus Everaars en Elizabeth LegierseElberdina Neeltje, d.v. Gerbrand Hobbel en Adriana Westdorp. Overleden: Johannis Egidius Everaars, oud 3 dagen, z. v. P. Everaars en E. Legierse Cornelia Sara Zoon, oud 6 dagen, d v A. C. Zoon en A. van GelderIzaak Bruinse, oud 62 jaren, echtg. van Annetje van Bruggen. DIRKSLAND. Geboren: Hermanus, z v Jacob Zoon en Cornelia Knops. Ondertrouwd: M. van Oostenbrugge 29 jaar en M. Zorge 19 jaar. GetrouwdB. J. Mooijaart 26 jaar en M. Rooij. OverledenPieter Nagtegaal, ongehuwd, oud 63 jaar. HERKINGEN. GeborenLeendert Filippus, z v W du Clou en C Zoon Laurens, z v C Drooger en E Moerkerk Op nader te bepalen datums in Januari 1926 veiling en afslag van a. 2.88.90 'H.A. (7 G. 39 R. Sommelsdijksche Maat) Bouwland te Sommelsdijk nabij Dirks» land in den polder «De Ou^e Plaat«, waarvan ruim 5 Gem. dadelijk te aanvaarden en 2 Gem. te aanvaarden blootschoof 1926, in di« verse perceelen en combinate, ten verzoeke van den heer M. de Bonte Jz.en b. Een huis met schuur, varkenshok, keet, erf en grond (eeuwige erfpacht), te Melissant, nabij Dirksland op Kralingen te aanvaarden uiterlijk 1 April 1926, ten verzoeke van den heer C. de Bonte Mz. Notaris VAN DER SLUIJS. Bij Veiling op Dinsdag 5 Januari 1926 en bij Afslag op Dinsdag 12 Januari 1926, beide dagen des avonds 6,30 uur in het café van G. van Veen te Oude Tonge van Een Huis, Schuur en Erf aan de Nieuw» straat no. 1, hoek Schoolstraat te Oude Tonge, ten verzoeke van dhr. H. Hartman. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 7 Januari, 's namiddags half twee uur te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld van een partij scheepsafbraak en een partij nieuw hout, ten verzoeke van de Heeren Gebrs. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. 9 Op Vrijdagen 8 en 15 Januari 1926, beide dagen des voorm. 11,30 uur, ten koffiehuize van C. J. Roos te Oudenhoorn, publieke verkooping bij veiling en afslag vanEen huis, schuurtje en eif te Oudenhoorn, in den Ring van het Dorp, groot 10 Are 66 c.A. Aanvaarding nk betaling koopprijs op 24 Februari a.s. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 14 Januari 1926, des voorm. 11 uur bij Jb. Monster te Hekelingen, in ééne zitting bij veiling en dadelijke afslag, publieke verkooping vanhet altoosdurend recht van erfpacht op 7 aren 50 centiaren grond met dea eigendom van het daarop staande arbei» dershuis. Aanvaarding direct na de betaling der koopprijs op 17 Februari 1926. Notaris C. LOEFF. MELISSANT Uitslag aanbesteding Superfosfaat der Land» bouwv. «Ons belang« te Melissant. Levering Januari 491200 K.G. a f 2,48722,52, 2,53, 2,6272, 2,6272 265 266 per 100 KG. Levering Februari 140000 K.G. a f 2,56, 25972, 262, 262>/2, 263, 265 266. Postzegelboekjes. De postzegelboekjes, waarvan de aanmaak in verband met de wijziging der tarieven tij delijk was gestaakt, zijn thans weder op alle kantoren der posterijen verkrijgbaar. Deze boekjes, welke worden uitgegeven in 4 soor» ten, bevatten 24 zegels van resp 2, 10 of 15 cent, dan wel 6 zegels van 1, 2, 5 en lOcent. De prijs der boekjes is gelijk aan de waarde van de ingehechte zegels en bedraagt resp. f 0,48, f 2,40, f 3,60 en f 1,08. OUDDORP Het is voor de visschers de vorige week een slechte geweest, weinig konden zij uitzei» len en dan nog kwamen ze met geringe vangst terug. Iets ons voor: Het is Ieder de moois Deze ka mismaakt de huisk deze bijz een dank Op «De A kringen, de Visset vormen, mer eerbi stel tot volg zal zal uitbrt tenlandsc V.»B. uit een extr: De beg waarmede geering ii zal kunn verkiezinf oriënteeri Pensloet Ambtei en polde dan f 40C die ook familie h; toonde b< Genemi Zoo onze Grootoi AR op 4 ECHTV Dat blijven 5 L»irK51 Dirksla deelnemir onvergete Grootmoe Wed. Ooltgensg van onze en Groot' betuigen Oude T01 overlijden noote, IV moeder CORNE1 betuigen Inzondi Weled. Z( alhier, vo tijdens ha Nieuwe 1 overlijden Echtgeno< vader JACOB betuigen rechten d Wed. Nieuwe T voor dag Mevr. 5 Rotterdam Met 1 bij ABR. Melissant. Tersto gehuwd Goed bel werk, v.n gld. per Adres Tegen 1 een bekw. bij K. L. Bommel. 'O werkir Timm

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 6