Abduswo'OP De origineeie Bronzen unentoneae. oniui. iieneeks, in imit. ehüenh. iijsi, groei 25 x 38 cm., (Bans ttdfc 15.88 Ir. p. poel na ontv. e. posiiu. s. Aller Spanninga, Joure Uergadering der Hulp centrale Kerk en School. Plaatselijk Nieuws. Schenk even Uw aandacht aan wat op pagina 4 gezegd wordt over Leest de Advertentie van C a m p f e n's Stof f eerderij STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Gemeenteraad heeft besloten den Molendijk te laten bestraten met keien, waarvan de kosten bedragen f 26,000. Aan J. Hoogerwerf alhier is opgedragen het schuren der straten in deze gemeente. DEN BOMMEL. Vorige week vervoerd 3228 H.L. aardappelen, 200 H.L. uien en 100 H L. peen. De collecte van het Oranje.Comité heeft in deze gemeente opgebracht f 51,10. OOLTGENSPLAAT. In deze campagne zijn gewogen op de Weegbrug (dorp) 7,504,641 K.G. Aan de Galatheesche haven 5,000,000 K.G. Aan de Halte Veenweg 2,200,000 K.G. en aan de nieuwe Kaai, welke met de tram waren aangevoerd zijn verscheept 1,452,000 K G Het straatschuren hetwelk op j 1. Vrijdag wegens de weersgesteldheid niet kon doorgaan is thans bepaald op aanstaande Woensdag. Uitslag verkooping door Notaris Akker* man, Fabrieksgebouw, twee woningen en bouw» land voor de N.V. Klompenfabriek, gecombi» neerd gemijnd door C. Snijder te Oude Tonge. Een huis aau de Voorstraat van Joh. Kosten gemijnd door C. Snijder op f 2010. OUDE TONGE. Van den heer A. K. D. zijn een drietal konijnen ontvreemd. Van de dader(s) geen spoor. Alhier worden sollicitanten opgeroepen naar de betrekking van dorpsopzichter jaar» wedde f 550 en correspondent van de arbeids» bemiddeling jaarwedde f 250, stukken in te leveren ter secretarie. J. A. Rommelse heeft zijn woonhuizen en tuin verkocht aan L. But alhier. Door den omroeper is bekend gemaakt dat er getracht zal worden een feestcomité op te richten ter eere van H. M. 25*jarige jubileum. Door de vele regens de laatste dagen zijn verschillende stukken land onder water geloo» pen en inwoners geïsoleerd. NIEUWE TONGE. De Wed. A. van Noord heeft haar woonhuis, schuur en bouw» land ondershands verkocht aan dhr E. L. van den Doel, alhier. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat een toom van 6 kippen bij dhr. H. Braber alhier van 15 December 1924 tot 15 December 1925 1306 eieren gelegd hebben. Door de bakkers alhier is besloten om 2en Kerstdag hun zaak om 6 uur te sluiten. Dhr. J. C. Holleman, alhier, kwam met zijn auto in botsing met de vrachtauto van dhr. Van As te Sommelsdijk Aan eerstgenoem* de atuo werd belangrijke materieele schade aangericht Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het huis van den heer Jb. Verweij, al» hier is ingezet door den heer G. Verweij Jbz. op f 1310. De afslag is bepaald op Woensdag 30 December a.s. J.l. week werden te Battenoord verzon» den 730 balen peen en 300 balen uien van het tramstation alhier 600 balen peen en 200 balen uien. De slagerij van dhr. A. van Driel, al» hier, gaat met ingang van 4 Januari a.s. in eigendom over aan dhr. W. Janson te Drussen (N »B.) (Zie advertentie in dit nummer). DIRKSLAND. Verleden week werden van uit deze gemeente verscheept 5180 balen peen 2400 balen uien en 2000 H L. aardappelen. Het Kerstfeest voor de kinderen der N. H. Zondagsschool zal worden gevierd op a.s. Zaterdag. De Raad besloot met ingang van 1 Jan. a.s. een overclompleet onderwijzer aan de o. 1, school alhier eervol ontslag te verkenen. Bij gedane kasopname van den Gem.» Ontv. en Boekhouder Algemeen Armbestuur werden beide in orde bevonden met saldo resp. van f 5413,22 en f 4275,771/2. Bij inschrijving werd aan J. Oorbeek als hoogste inschrijver de tent der ijsclub «Her» kingen« voor dit seizoen gegund. A, de Geus is tijdelijk belast met de waarneming van het hulppostkantoor teGoe» dereede. MELISSANT. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat xloor de landbouwer Van Putten vorige week een hermelijn werd ge» vangen. Woensdag, 23 en Donderdag 24 Decern» ber a.s. zal door de muziekvereeniging alhier in de O. L. School een uitvoering worden gegeven. Door publicatie is bekend gemaakt, dat alle openbare straten en gooten in deze ge» meente op Donderdag 24 dezer, vóór 11 uur voormiddags moeten zijn geschuurd en ge reinigd. De dienstplichtige van de lichting 1926, L. B. van Nieuwenhuijzen is nader toegewezen tot het Regiment Wielrijders, garnizoenplaats 's»Hertogenbosch met als tijdvak van inlijving 18-30 Maart 1926 Dhr. H Visbeen alhier heeft een vracht» anto aangeschaft voor goederenvervoer. STELLENDAM. Van de Gebr. Visser, landbouwers alhier, stierf Zondag een best werkpaard aan bloedvergiftiging. Het cadaver is onder politietoezicht begraven. De vorige week werden van hier ver» zonden 400 balen peen, 90 H L. aardappelen en 12 balen uien. Het 4»jarig zoontje van C v. d. Wal alhier liep Vrijdag 1.1. met een mes in een der handjes naar buiten, gleed uit en viel op den grond, zoodanig, dat het mes in zijn hand drong en hij zich bloedend verwondde. Ge» neeskundige hulp moest worden ingeroepen om het bloeden te stelpen. GOEDEREEDE. Tot inschrijving van den dienstplicht 1927 zal er zitting ter secre» tarie zijn op Vrijdag 15 Jan. 1926, des voorm. van 11—12 uur Op Zaterdag 19 Dec. stond slechts 1 ar» beider als werkloos ingeschreven. Gekozen tot bestuurslid van Goereesch Gemengd Koor dhr. J. Tanis Kz. OUDDORP. Als Voorzitter van de Com» missie tot Wering van Schoolverzuim is her» kozen de heer J Westhoeve Klz. en als Se» cretaris de heer J. Noorlander. Het jaarver» slag is opgemaakt en zal aan den Raad der gemeente ter lezing worden aangeboden. Onze raadzaal was Vrijdagavond bijna geheel gevuld met ruim 50 leden van den Vrijw. Landstorm, kapitein v. Nieuwenhuijzen en de leden der plaatselijke commissie de hee» ren KI. Westhoeve, T. Tanis Tz. en A v. d. Kemp. Door het aanbrengen van enkele vlag» gen en het klaar zetten van eenige tafels had het geheel een gezellig voorkomen. De leden E. Meijer en G. Tanis hadden van de ver» strekte gelden 22 prijzen aangekocht in ver» band met den onlangs gehouden schietwed» strijd. Deze prijzen werden door den heer Westhoeve uitgereikt aan de volgende per» sonen de getallen achter de namen vermelden het aantal geschoten punten Klasse I C. Bosland 49, sigarenkoker M. C. Akershoek 47, tabakspotM. Aleman Cz. 47, sigarenkoker J. Grinwis Pz. 46, scheer» doos R. Akerhoek 46, scheerspiegelM. Brug» geman 46, rekje met toebehooren voor de keuken; j. Vlietland 45, tabakspot en D Wij geven hierbij een foto van*Fred. Trumpi, een zg vergeten held. Deze man, die 48 men» schenlevens redde, waarvoor hij verschillende diploma's en medailles kreeg, o.a van H. M. de Koningin, verkeert momenteel in zeer behoeftige omstandigheden. Wie helpt dezen man, die bovendien veel aan zenuwtoevallen lijdt. Het adres is Korte Bosch 152 te Den Haag. D.V. zal op 13 Januari a.s. te'Middel» harnis de Flakkeesche Hulp»Centrale van Anti.Rev. Kiesvereenigingen een verga» dering houden. Aanwezig zullen zijn de Heer H. de Wilde, voorzitter van het Prov. Com. en zijn secretaris de Heer Wildenberg. Besturen van Kiesvereenigingen houdt dien datum in gedachten! a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten met extract staat, aangevende de verrekening der Rijksuitkeering, ingevolge de wet van 24 Mei 1897 (Stb. 156 over 1925 b. Een besluit van hetzelfde College, waar» bij vrijstelling wordt verleend van het geven van onderwijs in vak j c. Een afrekeningsstaat van het bijzonder onderwijs met het Rijk d. Ontvangst» en goedkeuringsbencht van eene wijziging in de bouwverordening dezer gemeente e. Proces»verbaal van gedane kasopname van den Gemeentesontvanger en kasopname van den boekhouder van het Algemeen Arm» bestuur, welke boeken en kassen beiden in orde zijn bevonden met saldo s respectievelijk van f 3413,22 en f 4276,77'/2- f. Van het gemeentebestuur van Dordrecht toezending van de begrooting van den Keu» ringsdienst van waren, waarin de gemeente moet bijdragen f 114,65 Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2°. Wordt genotuleerd dat met ingang van 15 November jl. is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken der openbare school Mej. M. Kastelein te Dirksland. In verband daarmede wordt aan de tegenwoordige helpster Mej. P. den Boer met ingang van dien datum eervol ontslag verleend. 3°. Volgt goedkeuring eener wijziging in de gemeente begrooting 1925 en voorlezing van een schrijven waarbij de salarissen van Burge» meester, Secretarissen en Ontvangers in deze provincie zijn herzien, en welk besluit door de Kroon bereids is goedgekeurd. 4° De VOORZITTER deelt mede dat tot veldwachter is benoemd A. Wolfert van Vlaar» dingen. Met algemeen goedvinden wordt deze ook voor de diverse gemeentebetrekkingen benoemd, met ingang van 1 Maart 1926. 5°. Wordt nu geen enkele sollicitant van karreman is ingekomen besloten de jaarwedde te verhoogen en te brengen op f 150,— 6°. Wegens vermeerdering van het aantal lantaarns wordt het salaris van den lantaarn» opsteker met f 25,— verhoogd. 7°. Op het adres van de afdeeling van het Groene Kruis om subsidieverleening wordt gunstig beschikt. 8°. Wegens periodieke aftreding van een lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt met algemeene stemmen de aftredende J. A Witvliet herbenoemd. 9°. Vervolgens wordt vastgesteld den kos» tenden prijs per leerling der openbare school in verband met verschillende verrekeningen met andere gemeenten en bijzondere school. 10°. Voor gehouden politietoezicht in de gemeente wordt wederom als vorige jaren een gratificatie van f uitgetrokken. Dan worden nog eenige zaken betreffende het bijzonderonderwijs nader besproken, w.o. een aanvrage van het schoolbestuur om meer» dere leermiddelen beschikbaar te stellen wegens toename van het aantal leerlingen. Dan sluiting. Vanaf heden zijn (en kantore van den Rijksontv. jte Middelbands, voor gegadlg» den kostelooze rijwiehbelastingplaatjes verkrijgbaar. SOMMELSDIJK. Tegen een peroon uit deze gemeente is proces»verbaal opgemaakt wegens overtreding van de jachtwet. De dienstplichtige L. van Nimwegen W. Czn., van de lichting 1926, is nader toege» wezen aan de Zeemilitie garnizoen Helder. L.l. Maandag stonden er 11 werklooze landarbeiders bij den correspondent der ar» beidsbemiddeling dezer gemeente ingeschreven, 9 werden er te werk gesteld. Belanghebbenden worden er op gewezen dat de ontvanger dezer gemeente op Dinsdag 29 December a s. zitting zal houden voor het ontvangen van schoolgeld. Vorige week werden vanuit deze gemeente 2250 H.L. aardappelen verscheept benevens 550 balen paardepeen. Heden besteedt men alhier voor 1 H.L. aardappelen f 2,80, terwijl er in uien op hedeD geen handel is. MIDDELHARNIS. De bakkers van Mid» delharnis en Sommelrdijk hebben besloten om lsten Kerstdag en Nieuwjaarsdag niet te bakken Door de directie der R. T. M. zijn van den heer J. Boeter een viertal arbeiderswonin» gen aan 't eind van 't Vingerling aangekocht om deze te doen inrichten voor bergplaats voor de Stoomboot te Middelharnis. Deze week ontving het bestuur der Postduivenvereeniging »Seinpost« alhier be» richt van hun keurmeester (den heer M. C. Theunis uit Roosendaal) dat bij verhinderd is op de a.s. tentoonstelling (welke gehouden zou worden op 26 Dec.) de duiven te keu» ren. Deze interessante tentoonstelling ral nu gehouden worden op 1 Jan. 1926, in Hotel »Spee« te Sommelsdijk. (Zie advertentie). Door B. en W. is aan P. Boeter Jz. ver» gunning verleend tot het plaatsen van een benzinemotor in zijn timmermanswerkplaats B 1408. Bij den Correspondent der Arbeidsbe» middeling hebben zich als werkloos doen in» schrijven 37 personen namelijk 29 arbeiders, 6 zeevisschers, I sigarenmaker en 1 opperman. Door de Meisjesvereeniging »Ora et labo» ra« zijn op Vrijdagavond onder de bchoeftigen kleedingstukken üitgedeéld bestaande ih mans» en vfouwenkleeding en beddegoed De heer L. Vroegindeweij heeft zijn be» noeming als regent van het Burgelijke Weeshuis aangenomen. Evenals vorige jaren is door de dames» vereeniging «Dorcas* aan behoeftige gezinnen een som gelds ter hand gesteld. In dank werd deze gift aanvaard. In de afgeloopen week hebben 13 werk» looze arbeiders een week werk gehad aan den gemeentelijken dienst. Op Donderdag 31 December a.s. des n m. 2 uur zal de Commissie van Winterbedeeling voor behoeftige gezinnen op het gemeente» huis zitting houden De timmerman D. R. had het ongeluk met zijn hand tusschen een zaagmachine te geraken, waardoor de hand zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest wor» den ingeroepen. Door de Chr. Meisjesvereeniging »Dient den Heere« zijn in het afgeloopen jaar 103 kleedingstukken vervaardigd, welke aan den armen werden uitgereikt. Aan hen, die de vereeniging steunden, haren hartelijken dank. De vereeniging hoopt haar werk met ijver verder voort te zetten. HERRINGEN. Aan den milicien A. Ver» schoor is thans voor de vijfde maal door Zijn Ex. den Min. van Oorlog vrijstelling verleend voor een jaar wegens kostwinnerschap. De Correspondent der Arbeidsbemidde» ling houdt eiken werkdag van 9 tot 12 uur zitdag tot het inschrijven van werkzoekenden. Met ingang van 1 Jan. is aan den heer Jan Bestman op zijn verzoek eervol ontslag verleend als karreman. De commissie voor de winterbedeeling tot het tegengaan var. het z.g Nieuwjaar» wenschen, zal evenals vorige jaren met een lijst langs de huizen der ingezetenen circulee» ren, tot het inzamelen van gelden, om zoo» lang de voorraad strekt, wekelijksch aan de armen een bedrag uit te keeren. Tot gem «veldwachter alhier is benoemd dhr. A. Wolfert, thans als agent van politie te Vlaardingen werkzaam. Witte 45, scheerspiegel. Klasse II: J. Westhoeve 44, portefeuille C. Breen 42, pijp.; T. Berkenbosch 42, pot scheerzeepJ. Luime 42, pijpJ. Pikaart 42, wekkertjeP. Westhoeve 42, pijpKr. Ha» meeteman 41, portemonnaie en M. Witle 41, sigarenkoker Klasse IIIW. Westhoeve 48, tabakskistje J Meijer 48, sigarenkokerA. Boelaars 47, pijp; J Both 42, pijp; G Hoogenkamp 42, pijp, en D. Mierop 41, pijp. Een telegram van hulde werd op voorstel van den kapitein gezonden aan den heer Duymaer van Twist te 's»Gravenhage. De heer v. d. Kemp vertelde iets uit het militaire leven in de jaren 1880 en '81, en van de geboorte onzer geliefde Koningin. Onderwijl werden de kopjes herhaaldelijk met heerlijke choco» lademelk gevuld en dampten voortdurend beste sigaren. De Vrijw. Landst. uit het geheele vaderland wenscht aan de Koningin op haar 25«jarig huwelijksfeest een tegeltableau aan te bieden, van ieder der leden wordt slechts een kleine bijdrage gevraagd. De collecte daarvoor op dezen avond gehouden gracht op f 13,30. In het begin vai* het vólgende jaar is de leger» en vlootfilm te Middelharnis te zien, alle leden worden daarheen vrij vervoerd. Aan degenen, die de mobilisatie hebben mede» gemaakt, wordt dan het mobilisatie«kruis uit» gereikt, 28 hebben zich daarvoor reeds op» gegeven. Na een opwekkend woord van trouw aan Vaderland en Koningin en tegen de revolutie, door den kapitein, en het staande zingen van «Mjjn schild en mijn vertrouwen* werd deze recht gezellige bijeenkomst geëindigd De verkoop van het bouwland, genaamd de Kriekel is als volgtKoop 1 W. Rijnbrand J.Wz f 2260; koop 2 Kr. Westhoeve Az. f 1500; koop 3 KI. Tanis Tz. fll50;koopen 4, 5 en 6 gecombineerd Jan Grinwis K.Thz. koop 7 f 2410; H. Tanis Kmz. f 1160 koop 8 E. Hoek J.Mz. f 1670koop 9 J. Meijer Lz. f 330 aangeloopen koop 10 Abr. Heerschap f 800; koop 11 J. v. d. Kreeke f 700 koop 12 J. Bosland f 770 aangeloopen; koopen 13,14 en 15 D. Vlietland f2810. De totale opbrengst is f 14810. Zaterdagnam. dronk het jongetje van A. de Jong, 14 maanden oud, uit een ketel met heet water, waardoor het zich inwendig zoo brandde, dat het des avonds onder hevige pijnen is overleden. Het mond» en klauwzeer komt voor onder het vee van de landbouwers C Breen Pz P. Breen Jacz. en P. Breen Dz. Het l'/2--jarige zoontje van S. V. heeft een ketel van de kachel omgetrokken, het heete water k.vam over het gezichtje heen, waardoor het ventje zich deerlijk brandde. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De 14»jarige dochter van C. du V. moest Zondagnam. onverwijld in het ziekenwagentje en per tram naar Rotterdam vervoerd worden tot het ondergaan van een ernstige operatie. f Voor de uien besteedt men f 2 75 per 60 kilo. De handel is kalm. TINTE. Rede van den heer Scheps uit Den Haag over Gereformeerde drankbestrijding Donderdagavond 17 dezer trad in het ge» bouw voor Christ. Belangen alhier op de heer Scheps uit Den Haag, om te spreken over bovengenoemd onderwerp. Nadat Ds. C. Mak had laten zingen Ps. 43 3, een gedeelte van den brief van Jaco» bus had gelezen en voorgegaan was in gebed, wees hij er op, dat het werk der Geref. drank» bestrijding een arbeid is, die al ruim 25 jaar door de vereeniging voor Geref. drankbestrij» ding is ter hand genomen in ons land. Het is noodig, meer kennis te verspreiden over dezen arbeid. Daarom verheugt het hem dat de heer Scheps hier hedenavond de noodza» kelijkheid van den arbeid wil bespreken. Hij heet allen hartelijk welkom en geeft nu het woord aan den geachten spreker. Deze wijst er op, dat wij leven in een veelszins verscheurde wereld, verergerd door den wereldoorlog. Nu zegt Christus: »Gij zult Mijne getui» gen zijn« Waar Op elk levensterrein. Van» avond wil spreker in 't bijzonder aandacht de vestigen op een bepaald onderdeel van die terreinen, waarop wij Christus' getuigen moe. ten zijn. Hoe wordt er door velen gesproken over dat getuigen op het terrein van den strijd tegen het alcoholisme? Niet anders dan met spot of met kwinkslagen. De Geref. drank» bestrijding gaat echter uit van het beginsel «De nood is mij opgelegd«van het «Grijpt ze, die wankelen ten doode«van het woord van Jezus«Wat is in de Wet geschreven hoe leest gij En dan leert ons die wet, dat wij God lief moeten hebben boven alles en onzen naasten als onszelven. De drankbestrijding is een onderdeel van de beoefening dezer naastenliefde, van het solidair gevoelen met hen, die door het alco» holisme ondergaan, van het bannen van de Kaïnsgedachte«Ben ik mijns broeders hoe» der Paulus wil, dat waar een lid lijdt, allen zullen medelijden, dat er zij een gevoelen van de banden tusschen hand en voet. Vij, die sterk zijn, zijn schuldig de zwak» heden der onsterken te dragen. Paulus was den Jood een Jood; hij was allen alles, opdat hij anderen mocht winnen. Er moet solidari» teit zijn in zonde en schuld. In de Geref. drankbestrijding moeten we ons laten leiden door de organische gedachte, die door God ten grondslag is gelegd aan onze menschelijke samenleving. 400 millioen geeft ons volk per jaar uit voor alcoholische dranken. Tot dat volk be» hooren wij. Lees het boekje van den heer Vroegop en ge ziet, hoe dikwijls ontucht het gevolg is van alcoholgebruik. En waarom is zooveel krankzinnigheid, verscheuring in het gezin, tuberculose, ver» dierlijking, gebrek het gevolg? Al die men» schen, die er het slachtoffer van worden, heb» ben een ziel en een lichaam. Hunne lichamen moesten tempelen zijn van den Heiligen Geest. En zijn het niet. Moeten wij dat alles maar aanzien Lees het boek van den heer Baas «Schepen zonder anker«. De heer Baas staat midden in het levenhij kent het leven der ellende. Hij beveelt het werk der Geref. drankbestrij» ding aan. Ja maar, zegt ge misschien, wij zijn heel matige menschen. Wij zijn geen dronkenlap» pen. Juist, zegt spr., daarover wilde ik bet juist met u hebben. Ik vraag u, hoe worden die dronkenlappen gevormd De matigheid kweekt ze. Wij staan door onze matigheid er mede schuldig aan. Denk er over na, wat het tot U zegtals een lid lijdt, lijden alle leden. Hoe sta ik er met mijn consciëntie tegenover Vraagt gij wel Wat wilt Gij, Heere, dat ik zal doen Wilt ge getuige zijn op het terrein der drankbe» strijding Zet ge mede de bazuin aan den mond Verstaat ge den nood der tijden Haat den rok, die van het vleesch bevlekt is. Doet ge mee aan den strijd voor de komst van Gods Koninkrijk? De strijd tegen het alcoholisme is er een onderdeel van. Met een gedicht van den priester Guido Gezelle ein» digt spreker zijn met groote welsprekendheid en bezieling voorgedragen rede. Na de rede volgden nóg eenige mededee» lingen over het Maandblad, het jaarboekje voor 1926, het geschrift «Rust een weinig* en over het lidmaatschap en begunstigers der vereen. Verschillende personen gaven zich op als begunstiger. Nadat nog enkele opmerkingen van een paar aanwezigen waren beantwoord, sloot na dankbetuiging door Ds, Mak, de heer Scheps de verg. met dankzegging. Tot Schoolbestuursleden zijn herkozen de br's. P. W. v. Rij en J. v. d. Linde en gekozen br. P. G. Bakker. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Vrijdag 25 December 1925 (le Kerstdag) NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. Ds. van Montfrans. Middelharnis, v.m. en 's av. Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. v. Montfrans vaq£Sommelsdij k Ooltgensplaat, v m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Japchen. Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Kruijt. Herkingen, ;n.m. 2 uur Ds. Polhuijs v. Stad. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Baarslag. Goedereede, v m. Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m."leesdienst en n.m. Ds. de Gidts van Goedereede. GEREF. KERK. Middelharnis, v.m. en 's av. Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en nm. 2 uur Ds. de Graaff. Den Bommél, v.m en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. en 's av. Ds. Diemer. GEREF. GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois. Predikbeurten op Zaterdag 26 December 1925 (2e Kerstdag) NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. Ds. van Montfrans. Ooltgensplaat, geen dienst. Nieuwe Tonge, geen dienst. Ouddorp, v.m. leesdienst. GEREF. KERK. Den Bommel, v ui. 9,30 uur Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, geen dienst. Ouddorp, v.m. Ds. Diemer. GEREF'. GEMEENTE. Herkingen, v.m. 9 uur leesdienst. Predikbeurten op Zondag 27 December 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. van Montfrans. Middelharnis, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en n.m. 6 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. Polhuijs v. Stad. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Japchen. Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 leesdienst en 'sav. 6 uur Ds. Kruit. Herkingen, v.m. 9.30 uur Ds. van Montfrans van Sommelsdijk. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds Baarslag Ouddorp, v.m. Ds Kruit van Nieuwe Tonge. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Diemer GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois. Herkingen, v.m. 9 n m. 2 en 'sav. 6 uur leesd. Van de overige gemeenten geen opgaaf SOMMELSDIJK. In verband met de a.s. feestdagen zullen de catechisaties van de Ger. Gemeente die in het Zondagsschoolgebouw alhier gehouden worden, niet plaats hebben vóór de eerste week in Januari a.s. In de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier is herbenoemd J. Kransse tot ouderling en benoemd T. Buurveld tot diaken. MIDDELHARNIS.* In verband met de a.s. feestdagen zullen er in de Geref. Kerk alhier geen catechisaties plaats hebben vó'ór de eerste week van Januari a.s. Zaterdagmiddag worden de kinderen der Geref. Zondagsschool ter gelegenheid van het Kerstfeest in de consistoriekamer D.V. feeste» lijk onthaald. De broeders Joh, Verduin, Anth. Driesse en J. de Bakker hebben hun benoeming als Ouderling in de Geref. Kerk en de M. v. d. Slik als Diaken, aangenomen. Evenals in de laatste jaren, werd in de afgeloopene week door de vereeniging «Dor» cas« alhier aan ongeveer tachtig behoeftige ingezetenen weder eene gift in geld uitgereikt, DEN BOMMEL. De extra collecte Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht f 21. OOLTGENSPLAAT. Toespraak aan de kin» ren die de Zondagsschool verlaten. ZiDgen door de meisjes die de Zondagsschool verlaten. Zingen door de kinderen Heerlijk klonk het lied der Engelen. Dankgebed. Slotzang Psalm 75 1. P. Snauw tn A. J. van den Doel hebben hun benoeming tot Ouderling en Diaken aangenomen. A. de Bruin heeft zijn benoeming tot Kerkvoogd in de Herv. Kerk aangenomen. Programma ter viering van het Kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool in de Hervormde Kerk op 2e Kerstdag des avonds ten 6 uur. Voorzang Psalm 150: 1. Openings» gebed. Zingen door de kinderenwees ©ns welkom. Opzeggen grootste kinderen Math. 2 1—12. Opzeggen kleine kinderen Psalm 98. Kerstgeschiedenis vertellen. Zingen door de helpstersHet vaderhuis. Tractatie der kin» deren. Middenzang met rondgang Psalm 98 2 en 3."Zingen door de kinderen O Bethlehem. Zingen door de helpstersSchatten die niet vergaan. OUDE TONGE. In de Ned. Herv. Kerk is een gift van f 40 ingekomen voor de oogst» collecte en schilderen van de kerk en f 10 voor de diaconie. Vrijdag 1ste Kerstdag des nam. 2 uur zal er voor de kinderen van de Christelijke Zondagsschool het Kerstfeest gehouden wor» de Ned. Herv. Kerk.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4