PT ommeisdijh i Uiagen Twee Bladen. Hoor beu Jtoiibag mmmmmwm Zaterdag 19 Dec. 1925. De origlneele bronzen Kuyper plaquette, ontui. lüenecke. in imil. ebbenh. lijst, groot 25 x 30 cl, txens slechts 15.80 Ir. n. oost na ome. v. postui. - s. Her spaooinga, Joure APIER ER ZOHEfl gen jeciaien boden notor in te rullen 't Haringvliet :nbank tp.« No. 3182. Dit nummer bestaat uit TWEEDE BLAD. Ill Gemeenteraad. Reclame-IVIededeelingen. Abdijsiroop FELLAKENS Wat hier van den Messias gezegd voor Parijs, n op 8.90, dus rige week, wat infl itie»door» minister Lou» te lande ta« lusse te loopen, rliezen geleden laarlijk is, aan» i de francs eer» verdient thans ninklijke Paket :pen bijbouwen daar verwacht i deze branche uw Maatschap» oreert, had de uk en tegenslag scheepshelling, ijnd tankschip glo Saxon Petr, aak was echter e maatschappij nmering. zet en Zaterdag ns des avonds ent Akershoek, 268 R V.M. en polder het ie Kriekel«, in nassa, gedeelte» dadelijk in ge» OEN BERG. :ember, worden den Berg in» roor de verhu» ingaande van V. M. dijken de haven, uit» verzoeke van men te Goede» OEN BERG. 925 des namid» het tramstation ut, als planken, latten, enz. ENENDIJK. ivonds 7 uur te akershoek, ver» jaren, dadelijk wland te Oud» in het Oude den Heer A. OEN BERG. beginnen des iakkersblok bij 'jf <J) )ut om te hak» d onder de ge» ereede en een ij. Hester Witte. December 1925 let Wapen van ooping, bij vei» centiaren tuin» leerenhoek. In» tuigendijk Czn. Zuidland. is C. LOEFF. December 1925 December 1925, n het café van we Tonge, van attenoordschen irzoeke van dhr. ge, door N ISPELEN. oor 3 of 5 jaren 1 A. weiland te st bij Arnoud /:f;, \n 2,52,80 H.A. geweest bij H. etten in te leve» Dec. 1925 ten s C. LOEFF. &Vis 5 P.K. >o eding voor chtsbedrljf aan leden tegen it gelden op te» van niet=leden. dagelijks wor» n der leden van 22189 31 Dec. des n.m van den Kassier iNBRUGGF. Jesaja 11 t 1-5. •Want er zal een rijsje voortkomen uit den afgehouwen tronk van Isaï, en een scheut uit zijn wortelen zal vrucht voortbrengen. En op hem zal de Geest des Heeren rusten, de Geest der wijsheid en des verstands, de Geest des raads en der sterkte, de Geest der kennis en der vreeze des Heeren. En zijn rieken zal zijn in de vreeze des Heeren en hij zal naar het ge» zicht zijner oogen niet richtenhij zal ook naar het gehoor zijner ooren niet bestraffen. Maar hij zal de armen metgerech» tigheid richten, en de zachtmoedigen des lands met rechtmatigheid bestraf» fendoch hij zal de aarde slaan met de roede zijns monds, en met den adem zijner lippen zal hij den godde» looze dooden. Want gerechtigheid zal de gordel zijner lenden zijn ook zal de waar» heid de gordel zijner lenden zijn«. (Slot). De Messias wordt door de profetie geteekend als de hartenkenner. Daarom oordeelt hij' ook gansch anders dan de menschen. Zal Hij niet richten naar het gezicht Zijner oogen en niet be straffen naar het gehoor Zijner ooren, dan kan Hij zich ook niet vergissen en hebben wij daarin een waarborg, dat Zijn oordeel rechtvaardig is en Hij den oprechte van den goddelooze weet te onderscheiden. Dat Hij rechtvaardig zal oordeelen verklaart de profeet in het 4de vers „Maar Hij zal de armen met gerech tigheid richten en de zachtmoedigen des lands met rechtmatigheid bestraffen doch Hij zal de aarde slaan met de roede Zijns monds en met den adem Zijner lippen zal Hij den goddelooze dooden". Hieruit zien wij, dat het ge richt, hetwelk de Messias zal houden, tot bescherming v*n de verdrukten en tot straf der goddeloozen zal zijn. Hierin zal Hij Zijn rechtvaardigheid betoonen dat Hij geen onderscheid maakt Dat komt, helaas, maar al te vaak on der de menschen voor. Men is 't zoo gewoon zijn menschen aan te zien 1 f/g 't Maakt dikwijls een groot verschil, welk een positie iemand in de wereld inneemt 1 't Wordt nog wel eens ge zien, dat de arme achteruit gezet en verdrukt wordt. Soms is 't niet ge makkelijk voer hen om recht te krijgen. De rijke daarentegen wordt ontzien en naar de oogen gekeken. Het geld is een groote macht en lang niet allen zijn tegen zijn bekoring bestand. Ook onder Israël ten tijde van de profeten geschiedde zooveel onrecht. Maar de Messias zou zich hierin van de groo- ten der aarde onderscheiden, dat Hij 't voor de armen en verachten zou opnemen en de machtigen in geen enkel opzicht ontzien. Hij zou den armen recht doen en de zachtmpedigen, dat zijn de ellendigen, die In druk verkeerden, verlossen. De gaddelooze wordt, zien wij vervuld in den Heere Jezus Christus. De armen van geest heeft Hij zalig gesproken, verzekerende, dat hunner het koninkrijk der hemelen is. Tot hoeren en tollenaars, door de menschen veracht en uitgestooten, heeft Hij zich gewend, aan hun tafel aange zeten, en aan de boetvaardigen onder hen vergeving van zonden en het eeuwige leven toegezegd. Steeds nam Hij 't op voor de kleinen, de nederi- gen, de ootmoedigen. Hoe diep zij ook gezonken waren, nooit veroordeelde Hij hen met hardheid. Vrijmoedig sprak Hij 't „wee u" uit over de hoogmoedige farizeën, die roemden in hun wettische vroomheid, verkondigde het gericht aan de ongeloovige Joden en zei 't Chorarin, Bethsaïda en Kapernaüm aan, dat het den heidenschen steden ver- dragelijker zou zijn in den dag des oordeels dan hunlieden. Zoo heeft Hij steeds de nederigen verhoogd en de hoovaardigen wederstaan. Lieflijke en harde woorden zijn er van Jezus lippen gevloeid, woorden van leven en dood, van zegen en vloek, van genade en recht, van vergeving en oordeel, al naardat men als een boet vaardige of een eigengerechtige tegen over Hem stond. En al wat Zijn mond gesproken heeft, zal ongetwijfeld geschieden. De pro fetie zegt van Hem„Want gerechtig heid zal de gordel Zijner lenden zijn ook zal de waarheid de gordel Zijner lenden zijn". Wanneer men zich tot den arbeid gereed maakte, trok men den gordel om de lenden stevig aan, om daardoor vastheid aan het lichaam te geven. Daarom is de gordel het zinnebeeld van kracht en van geleed zijn. Ook diende hij tot sieraad. Zoo zijn gerechtigheid en waarheid dekkracht en het sieraad van den Messias. Ge rechtigheid zal Hij oefenenen in den jongsten dag, als Hij den zondaar niet onschuldig houdt, maar al het onrecht, door hem gepleegd, wreken zal. Laat dan een ieder zich bekeeren, voordat die schrikkelijke-dag daar is en het woord der waarschuwing hooren, het welk de Heere nog tot hem spreekt. Maar ook aan Zijn volk, aan de ar men en zachtmoedigen zal de Heere gerechtigheid doen. Hun recht zal Hij aan 't licht brengen, het genadeloon hun schenken, hen als de Zijnen voor allen verklaren. Waar Hij Z.jn bloed voor hen gestort en hen van den dood gered heeft, zal Hij 't openlijk voor hen opnemen tegen al hun vijanden. Al wat Hij beloofd heeft, zal Hij aan hen vervullen. Door het leven, ja ook door den dood leidt Hij hen naar het vaderhuis met zijn vele woningen. VERGADERING van den gemeente» raad van OOLTGENSPLAAT, op Woensdag 16 Dec., des nam. 3 uur De voorzitter, burgemeester Donkersloot, opent de vergadering en heet den heer van Nieuwaal, die wegens ernstige ziekte een vier» tal vergaderingen niet bijwonen kon, hartelijk welkom, wenscht htm geluk met zijn herstel en hoopt dat deze nog lang in hun midden mag zijn. De heer VAN NIEUWAAL (A.»R) dankt de voorzitter voor zijn hartelijke woorden en hoopt dat zijn gezondheid het zal toelaten zijn krachten in dienst der gemeente te be» steden. De notulen worden voorgelezen en onver» anderd vastgesteld. B. en W. hebben de lijst der films gecon» troleerd en daar deze zich bepaald tot onder» wijsgebied vragen zij de sanctie van den Raad over deze toestemming wat de Raad met alg. stemmen geeft. Ged St. berichten over de ontpoldering van het Oudeland alhier, waarover onderhande» lingen met Ged. St. gaande zijn, enkele op» merkingen en bepalingen door dit college in» gesteld. De correspondentie welke tusschen het be» treffende polderbestuur en Ged. St. heeft plaats gehad wordt aan den Raad medegedeeld. B. en W. staan sceptisch tegenover de voor» stellen van Ged Staten en willen voorloopig afwachten wat het polderbestuur zal doen om dan te zijner tijd met voorstellen in den Raad te komen. Aldus wordt goedgevonden. Het Min. van Binnenl. zaken en Landbouw heeft een comité ingesteld met het doel een archief te organiseeren een in» formatiebureau te vestigen voor het houden van collecten, zoodat de gemeentebesturen zich om inlichtingen over te houden collecten, bij dit bureau kunnen vervoegen. Daar hier» voor f 10,— per jaar gestort moet worden achten B. en W. het beter zich hiervan te onthouden Conform wordt besloten. De afdeeling Volksonderwijs wil een cursus oprichten voor handwerken van meisjes die de bijz. en openb. school hebben verlaten. Zij vraagt hiervoor een lokaal te mogen ge» bruiken. B. en W. meenden hiervoor toestemming te moeten geven. Reeds 22 meisjes nemen aan deze cursus deel. 't Geldt hier een alge» meen belang. De Raad keurt het goed. W. H. vraagt ontheffing van de honden» belasting over 1925. Requestrant kan het on» mogelijk betalen. B. en W. stellen voor deze post oninbaar te verklaren. Aldus wordt be» sloten. Een ander verzoek van gelijke strek» king wordt van de hand gewezen. In stemming wordt gebracht het voorstel om de jaarwedde van Doorduin te verhoogen, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemming staakte. De heer v Nieuwaal krijgt gelegenheid over dezen zaak alsnog het woord te voeren, doch deze meent dat hierover reeds genoeg gezegd is, waarop tot stemming wordt overgegaan. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór stemden de H H. Vermaas, Wiittevrongel, Noordijk, Brinkman en Jacobs Hierop wordt in stem» ming gebracht het voorstebHobbel dit salaris te brengen op f 500,—, welk voorstel met alg. st. wordt aangenomen. De heer WITTEVRONGEL stelt voor Doorduin nog een gratificatie te geven van f 100,— over dit jaar In stemming gebracht wordt het aangenomen met 2 stemmen tegen n 1. van de H H Waling en de Vos. Aan de orde is wijziging van de pol «ver» ordening betreffende het venten langs de straten. B. en W. hebben gelet op andere ge» meenten en stellen nu voor drie artt. aan de verordening toe te voegen, waardoor het venten verboden wordt op de openbare wegen en langs de deuren, zonder toestemming van B en W. die weer aan enkele bepalingen ge» bonden zijn bij het weigeren der toestemming, zonder bewijs van B. en W. mag niemand meer langs den openbaren weg venten. Deze wijziging luidt als volgt Artikel 1. Aan hoofdstuk VII wordt toegevoegd Derde Afdeeling. Van het venten. Art. 87b. Het is verboden voorwerpen of waren, van welken aard ook, hetzij op» of aan den open» baren weg, hetzij aan de huizen te koop aan te bieden of te venten, zonder voorzien te zijn van een bewijs van vergunning, afgege» ven door Burgem. en Weth. Art. 87c. Hij die van eene bij het voorgaande artikel bedoelde vergunning gebruik maakt, moet een bewijs er van op de eerste aanvrage aan de politie vertoonen. Art. 87d. B. en W. hebben het recht de vergunning te weigeren •le. Wanneer de aanvrager niet in staat is over te leggen geboorte=akte of ander wettig bewijs, waaruit zijn persoonlijkheid blijkt. 2e. Wanneer de aanvrager niet kan over» leggen een bewijs van goed gedrag, afgegeven door den Burgemeester of den Commissaris van Politie zijner woonplaats of zoodanige andere stukken, waaruit voldoende van zijn goed gedrag blijkt 3e. Wanneer de aanvrager niet kan over» leggen een bewijs, waaruit blijkt, dat de waarde zijner koopwaren, die hij bij zijn komst in de gemeente bij zich heeft, minstens f 25 be» draagt. Art. 87e. Het venten, te koop aanbieden of versprei» den van voorwerpen of waren, van welken aard ook, is verboden op die gedeelten van den openbaren weg en op die uren, waarop dit in het belang der openbare orde of vei» cature der commissie toUwering van school» verzuim. De eerste voordracht luidtA Bra. ber Cz2 D. in 't Veld. Eerstgenoemde her» kozen met 9 stemmen tegen 2 stemmen op laatstgenoemde. De tweede voordracht luidt: 1 J. C. Vermaas, 2 G. Vermaat. Eerstgenoemde wordt herkozen met 10 stemmen en 1 op laatstgenoemde. De heer Vermaas neemt zijn herbenoeming weder aan. B. en W. stellen voor conversie en ver» hooging der geldleening voor werkenhaven en kade. 6 kwam B. en W. te hoog voor. De Levensverz. Bank kon met verlaging der rente niet accoord gaan en dies stellen B. en W. voor met ingang van 1 Jan, as. de lee» ning opnieuw te sluiten bij de Bank van Ned. Gemeenten tegen 5 pari. De lee» ning is groot f 14000. Met algem. st wordt conform besloten. B. en W stellen voor te besluiten tot aan» schaffing van een begraaftoestel. De voorzitter bepleit de wenschelijkheid van het gebruik van zoodanig toestel. De kos» ten zijn f 175. De heer VAN ES juicht het voorstel van harte toe. Spr. vraagt of de kosten hiervan bestreden kunnen worden door de te heffen grafrechten, opdat deze uitgave niet op de gemeente drukt. De VOORZITTER zou de begraafrechten niet willen verhoogen. Is er event eenig batig saldo dan kan met deze uitgave rekening ge» houden worden. B. en W. stelden zich echter voor dit uit de gewone middelen te betalen. De heer VAN NIEUWAAL (a.r merkt op dat er twee begraafplaatsen z'jn. Is het niet billijk dat het toestel aan beiden wordt afge» staan. De VOORZITTER zegt dat hier niets tegen kan zijn. Men kan het toestel ook te Achthui» zen in gebruik krijgen, mits het wordt gehaald en teruggebracht. Met algem. st. wordt het voorsteLB. en W. aangenomen. Vastgesteld wordt een supp. kohier der hon» den belasting. Verschil bestaat over den hond van v. P. die het beest had aangeschaft voor «nachtelijke oefeningen». B. en W. meenen dat deze hond vrij moet blijven. De heer VAN ES is hier tegen. Spr. wil dezen hond aanslaan. In stemming gebracht wordt het voorstei v Es aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. In de rondvraag merkt de heer WITTE» \RONGEL op dat de politie 1.1. personen geweigerd heeft toe te laten op de begraaf» plaats bij een teraardebestelling. Spr. zou wil» len dat volwassen personen steeds worden toe» gelaten. De VOORZITTER zegt gehandeld te hebben in den geest van den Raad. Er is in den raad geklaagd over wanordelijkheden bij ter aarde» bestellingen. Spr. heeft daarom opdracht gege» ven aan de politie aan deze wanordelijkheden paal en perk te stellen. Wethouder NOORDIJK (Lib.) vindt deze politie»maatregel heel goed. De heer VAN ROSSEM (Lib.) vindt deze maatregel ook zeer goed en hoopt dat het zoo blijft. De heer WITTEVRONGEL vraagt of de voorzitter belangstellenden die niet genoodigd zijn toch niet zal weren. De VOORZITTER zegt dat dit zijn bedoe» ling niet is en nooit zal doen ook. De heer VAN ES vraagt of het mogelijk is tot aankoop over te gaan van een lijkwagen. Deze gemeente is zeer uitgebreid en het gebeurt vaak dat lijken op een karos vervoerd worden. Spr. dringt er op aan dat hierin verandering komt. De VOORZITTER deelt het standpunt van den heer van Es volkomen, maar de kosten zijn heel groot. Legt het niet meer op den weg der ingezetenen hiertoe het initiatief te nemen Dat men b v een comité met dit doel in het leven roept Spr zegt dat dit door par» ticulicren gemakkelijk te bereiken is Deze ge» meente heeft groote buitenwijken en veel buitenboeren, zoodat dit geld wel bijeen te brengen is De heer DE VOS (S G P) wijst op de sneeuw opeenhooping op de begraafplaats dat de teraardebestelling bemoeilijkt Spr acht het gewenscht dat bij het begraven een begaan» baar pad is De heer VAN ES sluit zich volkomen bij deze opmerking aan De VOORZiTTER zegt met deze aanwijzing rekening te zullen houden Spr merkt op dat bet niet gemakkelijk is er bij sommige men» schen orde in te brengen Men wil spr. er niets van zeggen De heer BRINKMAN bespreekt den toe» stand van het begaanbaar maken der wegen bij sneeuw en ijs Op andere plaatsen strooit men salpeter, waardoor het vuil spoedig weg is Wethouder JACOBS (R*K) zegt dat inden Bommel dit op kosten van en door particu» lieren geschiedt Besloten wordt een tiental balen aan te schaffen De heer VERMAAS wijst op de gladheid bij de school te Achthuizen, het was ondoen» baar de kinderen naar school te brengen De VOORZITTER zegt ook daar in te zul» len voorzien De heer HOBBEL .(neutraal) klaagt over kan treden. B. en W. stellen voor den geneesheer dit op de meest eervolle wijze te geven onder dankzegging voor de vele diensten der ge» meente door hem bewezen. De Voorzitter heeft reeds een oproeping voor sollicitanten naar deze vacature gedaan, op de bestaande voorwaarden. Wethouder VOOGD (Ned. Herv.) stelt voor de instructie te wijzigen in den geest als de Raad zich in vorige vergaderingen heeft uit» gelaten. In de volgende vergadering wil de Voorz. hierover met plannen komen, doch op voor» stel van Weth. Voogd wordt besloten reeds thans (in geheime vergadering) hierover te spreken. Aan het verzoek van C. d. M om den weg voor zijn huis te verbeteren, daar hij last heeft van water voor de deur zijner woning, wordt voldaan. Dan komt weer ter sprake het verzoek van de Mij. »De Automaat« om een benzinepomp te mogen plaatsen voor de smederij van v. Damme en Co. In verband hiermede zegt de VOORZITTER dat dit verzoek reeds twee keer behandeld is geweest. Dit verzoek wijkt van het vorige echter af, daar nu het reservoir op eigen grond zal kunnen komen. Spr. zegt dat de Mij. van 40 cent per regel. li een krachtig werkend kruidenmiddel bij bron chitis, influenza, kink hoest en verkoudheid. Het bevat geen ver- doovende bestanddeeten. Per üeich van 230 gram (ia toker)f 1.50, 550gr.ni 12.75 oordeel was dat het zwaartepunt van deze afwijzing zit in het feit, dat het reservoir voor bedoelde pomp op gemeentegrond kwam te staan. Ook in dit verzoek.wordt echter de pomp toch nog op gemeenteterrein geplaatst. De Voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. voorstellen op het verzoek afwijs zend te beschikken, echter de minderheid (de Voorzitter zelf) stelt voor het verzoek wel in te willigen, daar er z i z. geen enkele reden is het verzoek af te wijzen De heer KL WhSTHOEVE (Ned. Herv.) zegt gehoopt te hebben, dat de Mij. andere bezwaren van hem uit den weg had geruimd. Spreker merkt op dat hij in de vorige ver» gadering de volgende bezwaren heeft gemaakt le. dat de pomp in reservoir op gemeente» grond moeten komen 2e. het verkoopen van benzine op Zondag 3e. het belemmeren van het verkeer aldaar, gezien de breedte welke overschiet van den weg; 4e. het algemeen gevaar da aan een der» gelijke inrichting is verbonden. Nu heeft de Mij slechts een bezwaar weg» geruimd, n.l. de plaatsechter van de Zon» dagssluiting wordt niet gerept, evenmin van het gevaar. De Voorzitter geeft toe dat daarvan niets wordt aangehaald in dat schrijven, maar ge» zien den verkoop die nu toch op Zondag geschiedt per bus, dat niet belet kan worden, wat bezwaar heeft die verkoop op Zondag dan Spreker meent dat het verkoopen uit een bus veel gevaarlijker is dan het verkoopen uit een pomp. Betreffende het gevaar er aan verbonden kan spreker wel mededeelen dat zulks tot een minimum is gereduceerd, goedkeuring van den Minister is er aan gehecht. Wethouder VOOGD meent dat er lang ge» noeg gediscussieerd is over het plaatsen van die pomp Spr. stelt voor afwijzend te beschik» ken op dit verzoek en het niet meer in behan» deling te nemen. De heer J. TANIS ziet geen bezwaar in het plaatsen van die pomp, voor zijn part zet men er op ieder hoek van alle straten een. De heer G. BREEN (Lib) vindt het stand» punt van den Raad kleinzielig Wethouder GRIN WIS (Ned. Herv wil niet dat er op Zondag verkocht wordt, de kerkgan» gers nemen er aanstoot aan De heer J. TANIS zegt dat men alle men» schen niet zoo maar dwingen mag. Hier is volgens spr. dwang in 't spel. NIEUW I staurants, 3artijen - mmelsdIJK aarde daarentegen zal Hij slaan met de roede Zijns monds en met den adem Zijner lippen zal Hij den god delooze dooden. Hij zal de boozen, al zitten ze ook in het gestoelte der eer, niet sparen. Niet uit vrees, noch uit zucht om hun gunst en voordeelen te verkrijgen, zal Hij hen sparen en zwij gen. Zonder schroom, zonder iets ach ter te houden zal Hij hun het gericht aankondigen. En niet alleen aankon digen, maar dat ook over hen doen komen. Geen uitwendige wapenen heeft Hij daarvoor noodig. Het woord, dat uit Zijn mond uitgaat, is reeds vol doende den zondaar te verpletteren den adem Zijner lippen in staat den goddelooze te dooden. Bij de armen en zachtmoedigen, wien de Messias heil zal beschikken hebben wij maar niet te denken aan degenen, die op maatschappelijk gebied tot de ellendigen behooren. Integendeel, de geestelijke ellende staat nier op den voorgrond. De armen zijn degenen, die tevens arm van geest zijn en de zachtmoedigen die nederig voor God zijn. Verschillende ingek. st. worden ter kennis der vergadering gebracht Hieronder bevonden zich een schrijven van Ged. St. betreffende goedkeuring over genomen raadsbesluiten en goedkeuring van de gemeente=rekening van 1922van de »Mabeg« betreffende dat zij een verlies leed van f 2951,65 over de maanden Juli—Aug. van het gem «bestuur van Middel» harnis dat vergoeding vra»gt ad f 113,20 voor leerlingen uit Ooitgensplaat, welke de Am» bachtsschooi aldaar bezochten in het jaar 1923van het min. van Arbeid betreffende subsidie voor werkloosheid ad f 192,52 Al deze stukken worden voor kennisgeving aan» genomen. Het hoofd der school no. 2 vraagt vergun» ning tot het inrichten van een cinema voor het geven van biossoopvoorstellingen in de school. Het nut van deze schoolbioscoop wordt in dit schrijven bepleit. B. en W heb» ben geen bezwaar. Daar hierbij electrische verlichting noodig is, moest de »Mabeg« hier» voor toestemming verleenen, ingevolge het pachtcontract met deze Mij. Deze Mij, heeft geen bezwaar, mits de leiding alleen voor de bioscoopvoorstelling geëxploiteerd wordt. B en W. meenden te moeten bepalen deze voor» stellingen alleen aan kinderen te geven, dus uitsluitend een schoolbioscoop zou blijven. Het hoofd der school gaat hiermede ac» coord en zou moeten trachten nu ook van betrokken particulieren vrijheid te krijgen om de leiding over hun erf te leggen. Dit blijkt ook reeds in orde te zijn. Het hoofd bracht dank voor de medewerking van B. en W en vroeg toestemming deze voorstellingen ook op ouderavonden te mogen vertoonen. ligheid door B. en W. bij openbare kennis» geving ongeoorloofd is verklaard Art. 87f. Onder de voorwerpen of waren in deze afdeeling bedoeld zijn drukwerken niet be» grepen. Art. 87g. Overtreding dezer verordening wordt ge» straft met hechtenis van ten hoogste zes da» gen of een geldboete van ten hoogste f 25. Aft. 87h. Deze verordening treedt in werking acht dagen na hare afkondiging. De heer VERMAAS (R «K wil het venten van levensmiddelen vrijstellen. De heer VAN ES (A.=R.) is hier tegen.dat geeft weer gelegenheid tot outduiking en de Burgemeester zal deze verord. wel soepel toe» passen. Het voorstel»Vermaas wordt in stemming gebracht en verworpen. Vóór stemden de H H. Vermaas, Wittevrongel, Brinkman en van Nieuwaal. De verordening wordt aangenomen. Te» gen stemden de H H. Vermaas en Brinkman. Enkele af» en overschrijvingen worden toe» gestaan. Benoemd wordt een lid in de vacature der commissie van toezicht op het L. O. B. en W. hebben de volgende voordracht gemaakt no. 1 de aftredende, de heer C Verhoeve en no. 2 dc heer P. Verkerke. De aftredende wordt herbenoemd met alg. stemmen. Voorts worden benoemd leden in de va» baldadigheid bij het glijden door opgescho» ten jongens voor de huisdeuren De VOORZIT! ER zegt dat de menschen toch zelf ook wel eens wat zand ofkoolasch kunnen strooien De heer BRINKMAN wil langs een oprit van de kaai een voetpad maken om het ge» vaar van overrijden te voorkomen De VOORZITTER zegt onderzoek toe, Spr sluit dan de openbare vergadering met den wensch dat de leden een gezegend Kerst» feest en een voorspoedig Nieuwjaar mogen hebben. Vergadering van den Gemeenteraad van OUDDORP op Vrijdag II Dec. des nam. 2.30 nur De Voorzitter, burgemeester Gobius du Sart opent de vergadering met gebed waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Enkele ingek. st. worden ter kennis der vergadering gebracht. Ged. Staten maken een opmerking over de gemeenterekening 1922. Aan den Burge» meester moet alsnog f 116 worden terug ge» geven wegens huur van de ambtswoning. Aan deze opmerking zal worden tegemoet gekomen. Betreffende de verordening op de heffing der marktgelden wenschen Ged Staten enkele verduidelijkingen aan te brengen. Ook hier» aan zal worden voldaan. Dr. Greup vraagt ontslag als gemeente«ge» neesheer met ingang van 1 Maart a.s. of zoo» veel eer als er een nieuw benoemde in dienst De heer KL WESTHOEVE komt hiertegen op. Dwang, of persoonlijk belang is hier niet in 't geding. Spr. zegt dat hij zijn stem er wel aan kan geven als er op Zondag niet wordt verkocht, op straffe van wijdering bij overtreding, en mits de pomp zoo dicht moge» lijk aan den muur komt. Daar de vertegenwoordiger der belangheb» bende Mij. op de publieke tribune was, werd deze verzocht de zaak technisch toe te lichten, waarvoor de vergadering werd geschorst. Na heropening konden geen der WETHOU» DERS nog hun plannen veranderen. Zij hand» haafden hun voorstel en opperden het bezwaar voor het verkeer, daar er nogal eens wagens staan, die hinderlijk zijn. De VOORZITTER vroeg met welk recht die wagens daar w.erden neergezet. Ook deze moeten zich feitelijk verwijderen, men mag geen wagens onbeheerd op den openbaren weg laten staan. Die dienen te worden opge» ruirnd als de eigenaar voor eenigen tijd zijn wagen verlaat. Volgens Wethouder VOOGD zou die pomp vooral in donker in den weg staan. De VOORZITTER zegt dat er door verplaat» sing van een lantaarn dit bezwaar opgeheven kan worden. Wethouder GRINWIS merkt op dat die reeks wagens niet voor die pomp opgeruimd mogen worden. Men zou dan de burgers achter gaan zetten voor een vreemde maatschappij. Tenslotte wordt het voorstel B. en W. in stemming gebracht. Dit wordt verworpen. Dan doet de heer KI. WESTHOEVE het voorstel om het verzoek toe te staan mits er des Zondags geen verkoop zal plaats hebben

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3