Buitenland. Reclame-Mededeelingen. Officieel Gedeelte. Kerk en School. Vissctierij. van lijden en bespoediging van het genezings proces, maar datzelfde bereikt men, als de voorschriften van den veearts omtrent opstal» ling, behandeling van bek, klauwen enz., en overigens goede verzorging, zorgvuldig worden in acht genomenwat lang niet althoos het geval is. Afwachten en hopen, blijft voor de veehouders dus het parool. Misschien gelukt het eindelijk de officieele wetenschap een ge» neesmiddel te vinden. Zoo wordt thans mei» ding gemaakt van een metaalzout, gevonden door Dr. Walbum, van de Deensche Rijksse» ruminrichting, dat in staat zou zijn om den verwekker van het mond» en klauwzeer te dooden. De veearts Westring op het Deensche schiereiland Jutland, nam er proeven mee bij 700 koeien, en steeds zoo lezen we met zeer mooie resultaten. Dat wil zeggen de sterkte der ziekte werd, naar het oordeel van West» ring, tot ongeveer een derde verminderd. Hij behandelde ook, ter vergelijking, kleine kal» veren deels met serum deels met het zout. De met serum behandelde dieren stierven, van' de andere, die met het metaalzout behandeld wa» ren, stierf er niet een. Westring zal de verkre» gen resultaten nader publiceeren. Egoïstische onrust bij Coöperatie. De F. N. Z. (Ned. Zuivelbond) jubileerde, herdacht in dit jaar zijn 25»jarig bestaan. De feestrede van den Voorzitter, Dr. Posthuma, was, in soberen toon gesteld, toch hoog ge» stemd, wint zij mocht terecht doen uitkomen de groote beteekenis, welke in de verloopen kwarteeuw de Zuivelorganisatie heeft gekregen. Wij slaan, gelijk de heer Blink opmerkte, de handen van verbazing ineen, wanneer wij de toestanden voor 25 jaar en terug vergelijken met wat thans is tot stand gebracht. Waar ons land toen nog slechts weinige, meest kleine en gebrekkige bedrijven bezat, zijn thans overal belangrijke, hoogstaande, technisch volledig geperfectionneerde fabrieken verrezen. Die fa» brieken bouwden zich, hetzij individueel, hetzij in combinatie met andere, uit tot machtige handelsorganisaties, die onze Nederlandsche producten over de geheele wereld verspreiden. Het feit, dat de Nederlandsche naam een wereldnaam is, is met onze zuivelproducten ten nauwste verbonden. Merkwaardig en belangrijk is het doel, dat volgens Dr. Posthuma, de Coöperatie zich moet stellen. Hij zei dienaangaande o.m.»Slechts als de coöperatie ook andere vruchten afwerpt dan geld, zal zij ons onverwoestbaar bizit zijn, dat we alles een goed erfdeel onzen kinderen en kindskinderen kunnen nalaten. Zoolang het slechts gaat om geld alleen, en altijd weer om meer centen, zal er onrust blij» ven. Was deze onrust van goeden huize, on» rust, die ons voortdrijft op ons levenspad, steeds naar betere dingen zoekende, dan was zij toe te juichendoch het is in dit geval de meest naakte egoïstische onrust, en zij zal onze beweging benadeelen.« Goede bewaring van Gier. Vroeger liet men veelal de zoo kostbare gier, (ier, aalt) wegvloeien, thans doen dit nog alleen maar onontwikkelde, achterlijke veehou» ders. De anderen kennen het groote voordeel van een zorgvuldige gierbewaring. Een koe brengt per staltijd pl.m. 2500 K.G. gier voort, waarde f 24,— dus bij een stal van 30 stuks vee f 720,—. Bij ondoelmatige bewaring, b.v. in een giersloot, gaat deze waarde grootendeels verloren. Wil men gier in Maart aanwenden, wat aan te bevelen is, dan rekene men op minstens 2 kubieke meter per koe. De vaste mest wordt doelmatig bewaard op een beton» nen plaat, liefst met een afvoer naar den gierput. Deze afvoer moet afgesloten kunnen worden, opdat er anders te veel regenwater in den put komt. Een overdekte mestvaalt is niet noodig. B-r. Als dkt in Duitschland plaats vindt Wie weet, wat hier nog gebeuren kan 1 Men herinnert zich de Presidentskeuze, Hindenburg, als Generaal de kwaadste niet, mdar in «democratische® oogen absoluut ongeschikt voor President 1 Hij, aan 't hoofd van een Republiek. De monarchist in merg en been. Hij kón niet eerlijk de Grondwet van Wei» mar naleven, al wóü hij 't ookzijn diepste verlangen was immers om al de verdreven Duitsche vorsten=familiën weer te zetten op de plaats van welke zij weggestooten waren Hevig ging men tegen hem te keer. Evenals bij óns tegen Colijn. En wat zag men nü gebeuren. De «democratische partij® kwam in landdag bijeen en daar verklaarde de partijvoorzitter Koch o.m.«Wij aarzelen niet te verklaren, dat de Rijkspresident totdusver de waardigheid van zijn ambt zoo hoog heeft gehouden, dat elk Duitscher zich daarin kan verheugen«. Dat zag met name op Locarno. Men had gedacht, dat Hindenburg captie maken zou om te teekenen. Hij dacht er niet aan deed eenvoudig zijn vlak voor de hand liggende plicht Wie wéét, wat hulde een Vrijz.»Dem. land» dag in de toekomst nog eens aan 't werk van Colijn brengen zal. Maar dan moet Mar» chant géén voorzitter meer zijn Eer zou een zwaan borstels en een zwijn vederen dragen, eer Marchant den lof zong van Colijn. Wintervergadering. Niet de Volkenbond is bijeen Wél zijn uitvoerende Raad. Er zijn belangrijke zaken aan de orde. Er moet worden toegezien, dat de afwikkeling der kwestiën tusschen Bulgarije en Grieken» land eerlijk toegaatde Ontwapeningsconfe» rentie moet worden voorbereid en dan is daar Mosoel. Wat die Conferentie betreft: Daartoe heeft de Volkenbond dezen zomer besloten, maar er moet nog heel wat water in zee vloeien, eer zij werkelijk de Con» ferentie n.l. samenkomt. Thans komt uit Genève bericht, dat Bon» court, de Fransche afgevaardigde en lord Cecil, de Engelschman, het alvast wat de hoofdpun» ten betreft, over die ontwapening, waar men beter, om alle misverstand af te snijden, ver» mindering van bewapening voorlezen kan, zijn eens geworden. Dat is al een flinke stap vooruit. Duitschland kan nooit tegenpruttelenzelf is het practisch «ontwapend® en hoe meer de andere mogendheden haar bewapening ver» minderen, hoe beter Duitschland dit vindt. Er is dus nu een begin. Maar 't zal 'n lange, lènge weg zijn I «Industrieele ontwapening*. Wat dit is, zal men vragen. Boncourt en Cecil hebben 't daar samen ook over gehad. Zie eens, zeg dat twee groote mogend» heden het aantal hunner kanonnen aanzien» 40 cent per regel. lijk verminderen, tot b v. streng wat ze in 't uiterste geval ter verdediging noodig hebben. Dan maakt het een groot verschil Wat industrie beide landen hebben 1 Heeft het eene land véél fabrieken en kun» nen deze in een minimum van tijd worden omgebouwd tot de fabricage van geschut enz. en heeft het andere land niets van dien aard dan staan de kansen lang niet gelijk. Toch moet ook dit geregeld worden Boncourt en Cecil werden 't er over eens, dat dit een der punten op 't program der aanstaande Conferentie moet zijn de indus» trieele ontwapening. Maar hoe dat dan moet, dat zullen ze later zien, want dat is zoo gemakkelijk niet. Waar komt de punt In onze rubriek «Op den Uitkijk« heden, hebben we 't over de nachtzitting van 't Engelsche parlement inzake het invoerrecht, dat de Regeering wil gaan heffen op messen en scharen, om daardoor de Engelcche mes» sen» en scharen»industrie in 't leven te be» houden. «Tijdelijke maatregel®, zegt ze. Beter»Uitzonderings»maatregel.« Alles goed en welook wij hebben iets van dien aard gekend om de schoenen»indus» trie in 't vaderland te redden. Maar 't gevaar blijft altijd dat al etende de honger komt. En zoo heeft minister Baldwin dan nu ook reeds aangekondigd, dat hij in de volgende zitting van 't Parlement zal voorstellen een invoerrecnt op pakpapier ad 162/3 percent. Daar zijn onze, niet »beschermende« acht procent, nog niet eens de helft bij. Er zal nog meer volgen. Doch de vraag blijft bij dit alles. Waar komt de punt? INSCHRIJVING voor den DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienstplicht moet worden ingeschreven per» sonen, die geboren zijn in 1907. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Vrijdag 15 Januari 1926, des voormiddags van 9—12 uur. (Zie verder aanplakbord). Sommelsdijk, 10 December 1925. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER PïaatseSIJk Nieuws. SOMMELSDIJK. Vorige week ontstond des avonds omstreeks 11 uur schoorsteenbrand bij C. S. alhier. Daar de bewoners van het huis reeds te bed lagen werd dit niet bemerkt dan nadat de schoorsteenlijst en het behang» selpapier reeds had vlam gevat. Spoedig kon dit vuur door water worden gebluscht, waar» door erger werd voorkomen. Voor den brandstoffenhandelaar K. H. Schippers is dezer dagen wederom een schip met kolen gearriveerd. L.l. Maandag stonden er bij den Corres» pondent der Arbeidsbemiddeling dezer ge» meente 7 werklooze landarbeiders ingeschreven Belanghebbenden worden er aan herin» nerd, dat de inlevering voor de rijksgoederen zal plaats hebben op Donderdag 17 December a.s. des voormiddags 9 uur in de Bewaarschool te Middelharnis. Aan het alhier staande watergemaal worden op heden herstellingswerkzaamheden verricht waardoor dit gemaal thans niet kan werken. Vorige week werden vanuit deze gemeente 1400 H.L. aardappen en 500 balen uien en peen verscheept. MIDDELHARNIS. Tot directeur van het Post» en Telegraafkantoor is benoemd de heer M. N. D. Augustijn te Schaerberg Dinsdagavond 7 uur zal er eene openbare vergadering gehouden worden van den Ko» lenbond «Ons Belang«. Als bestuursleden zijn aan de beurt van aftreding de heerenL. Vroegindeweij Wz. en A. Struik Az., als lid van de commissie van toezicht de heer M. v. d. Slik. Door de regenten van het Burgelijk Weeshuis zijn wegens periodieke aftreding van den heer L. Vroegindeweij Wz. als re» gent op de voordracht geplaatst de heeren L. Vroegindeweij Wz. en C. Noordijk Hz. Bij den Correspondent der Arbeidersbe» middeling hebben zich als werkloos doen in» schrijven 77 personen, namelijk61 landar» beiders, 10 transportarbeiders, 5 bouwvalrar» beiders, 1 sigarenmaker. Van den landbouwer J. Born is een beste melkkoe uit nood geslacht. Het vleesch is voor de consumptie goedgekeurd. De heer M. M. J. Vletter is voornemens om met ingang van 1 Febr. 1926 zijn functie als directeur der Muziekvereeniging neer te leggen. Zeer zeker ten spijt van bestuur en leden der vereeniging. Maandag heeft de aanbesteding plaats gehad voor het wegrijden van grond van het afgraven van het Zandpad. Laagste inschrijver was K. Vroegindeweij Wz., voor f 6,90 per dag_ STAD AAN 'T HARINGVLIET. Dhr. Bakker van Aalten zal niet 14 Dec. inaar Donderdag 17 Dec. des nam. 6'/2 uur in gymnastieklokaal een rede houden voor de J. V. DEN BOMMEL. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 2639 H.L. aardap» pelen, 300 H L. uien en 200 H.L. peen. Voor de veldvruchten besteedt men in deze gemeente de volgende prijzenaardap» pelen f 2,75 per H.L., uien f 3 per H.L. en peen f 1,20 per H.L. Bij den landbouwer W. J. Rosmolen stierf de vorige week een kalf. Het is onder politietoezicht begraven. Op Woensdag 16 December 1925 des namiddags 2 uur, zal in de O. L. School no. 1 gelegenheid worden gegeven tot kostelooze in» en herinenting. Voor de afd. het Groene Kruis alhier zal Dinsdag 29 December des avonds half zeven in de O. L. School no. 1 de heer Snouck uit Amersfoort een lezing houden met lichtbeelden over de onderwerpenLi» chamelijke opvoeding van het kind en de rijpere jeugd. Toegang voor de leden met hun echtgenooten en ae huisgenooten boven 18 jaar. OOLTGENSPLAAT. Vrijdag 18 Dec. zullen volgens de poütie»verordening alle stra» ten, pleinen, goten enz. geschuurd moeten worden, Aan L. J. Wouters militieplichtige van 1926 is een jaar vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap (uitspraak Minister van Oor» log 9 December). De zangvereeniging «Ons Genoegen® hield Vrijdag j.l. haar jaarvergadering in de de Bewaarschool. Nadat de voorzitter de ver» gadering door te laten zingen Ps. 25 8, deed de penningm. verslag van den toestand der kas, hierna werden de notulen gelezen, goed» gekeurd en geteekend. Het bestuur werd aldus samengesteld: C. van Dam Jz„ directeur C. Leijdens, vice=direc» teur J. van Putten Pz penningmeester A. de Vos Johz., secretaris W. Tiggelman, commis» saris G. van Dam mz. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat weer nieuwe leden boven 16 jaar worden aangenomen, werd de verga» dering gesloten met het zingen van Ps. 89 19 B. en W. stellen voor een begraaftoestel aan te schaffen. OUDE TONGE. Gedurende de bieten» campagne zijn op weegbrug No. 1 5000,000 en op No. 2 9000,000, dus samen 14000,000 K.G. bieten gewogen. De prijzen der veldgewassen zijn als volgt Uien f 3,—, koepeen f 1,25 en aardappelen f 2,80 de 70 K.G. NIEUWE TONGE. J.L week zijn van hier 200 balen peen vervoerd. Uien werden niet verzonden. De inschrijving van personen, geboren in 1907, voor den dienstplicht 1927, zal plaats hebben gedurende de maand Januari a.s. J.l. Woensdag» en Donderdagavond gaf de Muziekver. »Apollo« alhier, een welgeslaagde uitvoering. MSJNHARDT's ♦Zenuw-Tabletten^; .75» taxeer-Tabletten .eo« e Hoofdpljn-T abletten eo* B(1 Apoüs. Aan het tramstation alhier zijn dit najaar bijna 5000000 K.G. suikerbieten aangevoerd DIRKSLAND. Dinsdagavond 7 uur zal in Hotel Van den Doel alhier de algemeene ledenvergadering van de IJsclub »Dirksland« worden gehouden waar dan o.a. de verkiezing zal plaats hebben van 3 bestuursleden. Door het bestuur van de Vereeniging voor de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders «Dirksland® is thans weer aan een 20»tal veldarbeiders een perceel bouwland toegewezen van het met rijksvoorschot ge» kochte los land. Gedurende de laatste bietencampagne werden aan de haven alhier ruim 25 millioen K.G. suikerbieten verscheept. A.s. Vrijdag zal alhier het jaarlijksche straatschuren moeten plaats hebben. Het huis met schuur op Sommelsdijk's Kralingen, bewoond door den heer H. Zoon Cz., is bij de verkooping afgemijnd door den heer C. Zoon Hzn., alhier, op f 2850,—. Het was bij de veiling ingezet door C. Zoon Hz. op f 2450,—. A.s. Vrijdagmiddag 1 uur zullen de dienst» plichtigen der lichting 1910 hun militaire goe» deren in moeten leveren in de openbare be» waarschool. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den landbouwer M. Tanis is thans ge» weken verklaard. HERKINGEN. Verslag van de gehouden algemeene vergadering van de afdeeling «Het Groene Kruis voor Herkingen en Omstreken«, gehouden in de school op Vrijdag 27 Novem» ber 1925 des avonds te 6.30 uur. Tegenwoordig 21 leden. Na opening der vergadering door den Voor» zitter, de Heer van Houdt, heet hij de aan» wezigen, die vermoedelijk door het slechte weder, in geringe getale waren opgekomen welkom en in het bijzonder Dr. van Gelder, die zich de moeite heeft getroost van Nieuwe Tonge naar hier te komen, welkom. Vervolgens wordt door den Secretaris, den heer Munters voorlezing gadaan van de no» tulen der vorige vergadering, die onveran» derd worden vastgesteld en goedgekeurd. Daarna wordt met dank aan den secretaris voor het door hem opgemaakt jaarverslag, hetwelk den vergadering wordt voorgelezen, ook dit vastgesteld. Wordt in behandeling genomen de door den Penningmeester, de heer Korvink, over» gelegde rekening van het afgeloopen boekjaar, welke door een commissie wordt nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen f 533,75 de uitgaven f 515,61'/2. Voordeelig saldo f 11,13'/.,. Met dank aan den Penningm. voor zijn bemoeïngen in deze wordt deze rekening onveranderd goedgekeurd. Het voordeelig saldo is verkregen doordat opnieuw bij de leden op verhooging der con» tributie is aangedrongen. Volgt behandeling der begrooting voor 1926 bedragende in ontvangsten f 540 in uitgaven f 550. Nadeelig saldo f 10. De Voorzitter deelt mede dat hoewel de rekening een voordeelig saldo aanwijst de begrooting daarentegen weer een nadeelig saldo aangeeft, omdat het Bestuur gemeend heeft dat de Zuster over 1926 een toeslag op haar veel te laag salaris toekomt. De Voor» zitter hoopt dat ook dit nadeelig saldo in den loop van het jaar door vrijwillige bij» dragen zal komen te vervallen. Volgt Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de H.H. D. D. Kasteleyn en W. Kievit. Beiden worden bij afzonderlijke stemmingen respectievelijk met 18 en 17 stem» men herkozen en namen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen de benoeming aan. De Voorzitter deelt mede, dat de heer v. d. Velde als voorzitter en bestuurslid gemeent heeft te moeten bedanken. Hij brengt dezen dank voor het vele dat hij voor onze afdeeling heeft gedaan en het spijt hem dat de heer van der Velde als bestuurslid en voorzitter niet gebleven is. Ter voorziening in deze vacature wordt na stemming en een vrije stemming de heer J. van Kempen met 13 stemmen tot bestuurslid gekozen, die deze benoeming met dank voor het in hem ge» stelde vertrouwen aanneemt. Hierna sprak Dr. v. Gelder een interressante rede uit over de Groene»Kruis»verpleging, waarvan het verslag echter tot onzen spijt te uitvoerig is dan dat plaatsing in ons blad zou mogelijk zijn. HERRINGEN. Zaterdag 5 Dec. had op het plein der lagere School de eerste schiet» wedstrijd plaats van den Bijzonderen Vrijwil» ligen Landstorm. De commandant van het Landstormverband kon niet tegenwoordig zijn. De wedstrijd stond onder leiding van Sergt. R. Witvliet. Mede waren tegenwoordig de le» den der Plaatselijke Commissie, de heeren J. W. van Houdt en A. Munters. De opkomst was niet erg groot. Van de 24 leden waren slechts 11 tegenwoordig. Ondanks het zeer strenge weer was de uitkomst nogal bevredi» gend. Er waren een viertal zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld, welke ten deel vielen aan de heeren C. v. d Wende le, K. Witvliet 2e, L v. d. Sluys 3e en A. de Geus 4e, resp. met 88, 85, 84 en 81 punten. Na afloop werden door Sergeant Witvliet de prijzen met een toe» passelijk woord aan ieder uitgereikt, hopende dat ieder er een lang en dankbaar gebruik van mocht hebben, allen tevens nog opwek» kend om ten behoeve van het landstormblad de gevraagde bijdrage te geven. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat op 23 Dec. a.s. des v.m. tusschen 9 en 12 uur, alle straten en dergelijke ge» schuurd behooren te worden Zie verdere pu» blicatie. Verleden week Dinsdag vertrok vanhier het laatste schip met suikerbieten en is deze campagne dus weer achter den rug. Jongelieden geboren in 1907 behooren in de maand Januari 1926 aangifte te doen voor de Militie en meer bepaaldelijk op 10 Januari van 9—12 uur v.m. Bij den Correspondent der Arbeidsbe» middeling stonden vorige week geen werk» loozen ingeschreven. Vorige week werd van hier vervoerd een lading aardappelen van 800 H.L. Uien wer» den niet vervoerd. Van de lichting 1925 zal in het tijdvak 18—22 Maart vanuit deze gemeente worden ingelijfd bij het 14e R. I. te B. op Zoom R. Witvliet Az. STELLENDAM. De vorige week werden vanhier verzonden 200 balen peen, 75 H.L. aardappelen en 60 balen uien. Tegen A. K. alhier is proces»verbaal op» gemaakt wegens het belemmeren van 't open» baar verkeer op den openbaren weg, de ha» ven, alhier. GOEDEREEDE. Bij de Arbeidsbemidde» ling stond de vorige week nog slechts een werklooze ingeschreven. Door de Coöperatieve Cichoreidrogerij is de vorige week de laatste gedroogde cichorei verkocht van het saizoen 1925. Het Bestuur van den polder «De Gene» rale Dijkage« van Stellendam, heeft benoemd tot weger in de vanaf 1 Jan. 1926 voor reke» ning van dien polder gedreven wordende weegbrug aan de haven te Stellendam, den tegenwoordigen weger, den heer J. Roon. OUDDORP. De telling der lijsten voor de stormramp heeft plaats gehad en alzoo kan thans worden medegedeeld, dat gezamelijk vnor f 1220,— daarop geteekend is. Zaterdag 1.1. is het bouwland, genaamd de Kriekel in 15 koopen ingezet als volgt: Koop 1, groot 2 Gem. 61 R., door Km. Tanis Gz. voor f 1740,—. Koop 2, groot 1 Gem. 174 R., door M. Klein Jacz. voor f 1310,—. Koop 3, groot 1 Gem. 147 R„ door KL Tanis Tz. voor f 1030,—. Koop 4, groot 1 Gem. 17 R„ door Jac. Akershoek Wz. voor f 300,—. Koop 5, groot 1 Gem. 176 R„ door Jan Grinwis K.Thz. voor f 550,—. Koop 6, groot 1 Gem. 64 R., door KL Tanis Tz. voor f 500,—. Koop 7, groot 1 Gemet 283 R., door Km. Tanis Adrz. voor f 1420,—. Koop 8, groot 1 Gem. 245 R., door M. Hoek J.Mz. voor f 1530,—. Koop 9, groot 218 R., door Jan Meijer Lz. voor f 330,—. Koop 10, groot 1 Gem. 57 R., door Corn. Tanis Tz voor f 550,—. Koop 11, groot 1 Gem. 51 R., door Th. Tanis voor f 610,—. Koop 12, groot 1 Gem. 55 R., door Jan Bosland Pz. voor f 770,—. Koop 13, groot 1 Gem. 56 R., door L. Meijer voor f 960,—. Koop 14, groot 1 Gem. 48 R., door Jan Mierop Klz. voor f 760,—. Koop 15, groot 1 Gem. 119 R., door Km. Mastenbroek Cz. voor f 920,—. De afslag heeft in combinatiën plaats op Zaterdag 19 Dec. des avonds te 6 uren in het logement Akershoek. A.s. Woensdag, 's avonds te 7 uren ver» gadert de ijsclub bij Flohil. SOMMELSDIJK. Zooals dit ieder jaar de gewoonte is, zal ook dit jaar een spreekbeurt gehouden worden in 't belang der Jongelings» vereeniging «Jehova Nissi®. Het bestuur heeft daartoe aangezocht den WelEerwaarden Heer Ds Bax van Oude Tonge. Zijn Eerw. heeft zich bereid verklaard, Woensdagavond 16 Dec. a.s. 6'/2 uur op te treden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Tevens zal dan een col» lecte gehouden worden ten bate der Jonge» lingsvereeniging. We hopen dat 'taanbelang» stelling niet moge ontbreken. De herkozen ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier J. Kransse heeft zijne herbenoeming aangenomen, de herkozen diaken T. v. d. Doel bedankte, in dien plaats werd gekozen de heer P. v. d. Doel welke eveneens heeft bedankt, de als nu gekozen diaken de heer M. v. d. Sluijs Pz. heeft deze benoeming in beraad gehouden. MIDDELHARNIS. Woensdagmiddag zal in de consistoriekamer der Geref. Kerk een Ringvergadering gehouden worden van de Gereformeerde Meisjesvereenigingen uit Goe» ree en Overflakkee. De Meisjesvereeniging «Ora et Labora® op Geref. grondslag hoopt Donderdagavond 7 uur in het koor der Ned. Herv. Kerk haar jaarfeest te vieren en Vrijdagavond zal de uitdeeling van de gemaakte kleedingstukken plaats hebben. De heer L. Koote, die gekozen is als ouderling en de heer J. Numan als diaken in de Ned. Herv Kerk. hebben beiden voor hun benoeming bedankt. Donderdagavond zal in de Geref. Kerk gepredikt worden door Ds. van Velzen. Na het einde der godsdienst zal er stemming wor. den gehouden door de manslidmaten voor drie ouderlingen en één diaken. In de Geref. Kerk zal a.s. Zondag col. Iecte worden gehouden voor de hulpbehoe. vende kerken. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot kerk, voogden in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de H.H. P. J. Dorsman eu G. van Nierop. DEN BOMMEL. Donderdag a.s. 's avonds 6 uur Bijbellezing in de Geref. Kerk. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag 19 December des nam. 3 ure zal in de Herv. Kerk de ven huring van zitplaatsen plaats hebben. Tot ouderling in de Geref. Kerk werd be. noemd de heer P. Snaanw en tot diaken de heer A. van den Doel. Dinsdagavond 6,30 uur hoopt voor de A. R. Kiesvereeniging in de Geref. Kerk op te treden den heer Chr. van den Heuvel, Lid der Tweede Kamer met het onderwerp «Ron. dom de Crisis.® OUDE TONGE. In de Ned. Herv Kerk zijn herbenoemd als Diaken de heer J. W, van der Linden en als Ouderling de heer J, de Korte. De oogstcollecte in de Ned. Herv. Ketk heeft opgebracht f 181,— opgebracht. Als nagift voor het schilderen in de Ned, Herv. Kerk is nog ingekomen de som van f 10,— NIEUWE TONGE. De begrooting van de kerkvoogdij, voor het dienstjaar 1926, ligt ge. durende acht dagen voor een ieder ter inzage ten huize van den Kerkelijken Ontvanger dhr. P. Korteweg. Als Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk zijn aan de beurt van aftreding de Heeren A. Dorst en J. van Rossum. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. F. de Godts van Goedereede in welken dienst kerkelijke huwelijksinzegening zal plaats heb» ben van Ds. P. Kruijt wedn. van E Verboom en E. Stam. In den voormiddagdienst zal een predikatie worden gelezen. Tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv, Kerk zijn gekozen resp. de Heeren Chr. Broos, hooft en J. Breur Gzn. DIRKSLAND. Woensdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. K. van As. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening worden gehouden. HERKINGEN. Stemgerechtigden der Herv. Kerk worden opgeroepen ter verkiezia|- van een Ouderling en een Diaken op Don» derdag 17 Dec. ten 6 ure des avonds in de consistoriekamer. j.r>.r Op Zondag 20 Dec. zal in de v. Kerk bij 4e rondgang een extra collecte worden gehouden voor noodlijdende Kerken en per» sonen. STELLENDAM. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk alhier zijn met volstrekte meerderheid van stemmen herkozen respec» tievelijk de heeren K. A. van Wageningen en Jb Kalle GOEDEREEDE. Gevonden in de kerkezak, Zondag jl. een bankbiljet van f 10.— Zondag aanstaande zal er alleen des v.m. dienst zijn vanwege het vervullen van een liefdedienst te Nieuwe Tonge. De heeren W. Redert en J. Kleijn hebben hunne benoeming als ouderling en diaken aangenomen. OUDDORP. Maandag 21 Dec. hoopt Ds. Mak van Brielle des avonds te 6 uur in ds Geref. kerk een rede te houden in het bela$& van de Vrije Universiteit. In de Herv. kerk wenscht Ds. Bax van Oude Tonge aanstaande Zondag des nam. de vacaturebeurt te vervullen. LIJST 20 van de 47ste jaar'collecte voor de scholen met den bijbel. Transport van lijst 19 f 74387,89'/2 Bedumf 236,50 Haren (nagift)f 3,50 Houwerzijlf 112,50 Leensf 179,— Ten Postf 75,- Scharmer»Harkstedef 56,50 Vlagtweddef 450,— Nijemirdum met Oudemirdum f 104,44'/2 Oosthemf 20,— Sneekf 467,23 Stavorenf 29,55 Wijhe met Raaltef 109,- Nunspeetf 125,72'/2 Wapenveld If 32,62 Wezep (Kerkcoll.)f 35,10'/2 Wolfhezef 88,03'/2 Nieuwer»Amstel (Amstelveen)f 199,50 Ouder»Amstel (Waver)f 46,10 Bennebroekf 18,50 Ouderkerk a/d Amstelf 160,45 Schermerhornf 257,85 Bolnesf 117,09 Hoek van Hollandf 92,31 Leiden (Kerkcoll.)f 94,36 Oegstgeest f 24,12'/z Papekopf 46,05'/2 Totaal van 500 Loc. Com. f 77568,94'/2 Leens, Wijhe en Oegstgeest hebben ditjaar gelukkig weer gecollecteerd. Ouder»Amstel (Waver) treedt voor 't eerst op als zelfstandig LocaaLComité. De kleine stijging blijft aan» houdenwe zijn thans f 4800 gestegen boven verleden jaar. Moge het wezeneind goed, al goedl Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie ■»Een School met den Bijbel STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaartuig gevangen 75 K.G. garnalen. OUDDORP. Bericht van de visscherij in de vorige week* Garnalen 40—100 kilo per dag en per vaar» tuigschubben 30—100 kilo per week en per vaartuig, en een gezamenlijke vangst van 6Ö00 kilo sardijn.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2