I I m Oïïi< Kei m H y t V Leest de Advertentie van Campfe n's Stof f eerder! j 1» 1 Een breedvoerige bespreking volgde op het betoog van den Heer Den Ouden. De heer Wildenberg voerde vervolgens het woord en wees voornamelijk op de beteekenis van de komende statenverkiezing. Het staat er in onze provincie niet zoo heel schitterend voor. Onze tegenstanders hebben voorname» lijk op de provincie Zuid»Holland het oog ge» richt en wanneer wij niet waakzaam zijn, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat we in de minderheid komen. Dit nu mag toch nietl Er staat te veel op het spel. Denken wij slechts aan Prov. Staten als het kiescollege van de Eerste Kamer en als kiescollege van Ged. St die een zeer groot gedeelte der Lager Onder» wijswet 1920 ter uitvoering hebben. Dit is van groote beteekenis voor ons Christelijk Onderwijs. Maar er is meer, b.v de krank» zinnigenverpleging, welke in Z «Holland voor» namelijk geschiedt in particuliere inrichtingen, waardoor de bloei der Christelijke krankzin» nigenverpleging mogelijk werd. In enkele Provinciën gaf men den voorkeur aan prov. inrichtingen die veel geld kosten. Dan zijn er ook vele dingen van lokaal belang welke ten nauwste bij deze verkiezing betrokken zijn en waarvoor het een ramp zou zijn indien de prov. Z.«Holland haar rechtsche meerder» heid moest missen. Het besef van de groote verantwoordelijk» heid van al deze dingen heeft het Prov. Com. gedrongen reeds nu de Kiesvereen. op te wekken om zich opnieuw te oriënteeren, zich te beraden waaraan het geleden verlies te wijten is en de middelen te zoeken welke tot ver» betering leiden kunnen. Het Prov. Com. meent dat wij de plaatselijke actie in de eerste plaats niet moeten zoeken in groote landdagen, doch dat meer de aan» dacht geschonken moet worden aan onderlinge besprekingen en plaatselijke actie. Het is dan ook de bedoeling van het Prov. Com. om eens te confereeren met de afgevaardigden der Kiesvereen. met het doel de locale toe» standen en plaatselijke actie te bespreken. Zulk een samenspreking zal binnen korten tijd ook op Flakkee plaats hebben. De heer H. de Wilde, een oud bekende op Flakkee zal hiertoe dit eiland bezoeken om in centrale vergadering met de Kiesvereen. van dit eiland deze dingen te bespreken. Spr. wekte de aanwezigen op in hun Kic: vereen, deze dingen te behandelen en zorg te dragen, dat, tegen half Januari as. wanneer deze samenkomst hoogstwaarschijnlijk zal plaats hebben, de afgevaardigden gekozen zijn en dezen door vooroverleg met de leden der Kies. precies weten hoe de zaken ten hunnent staan Spr. wekte de aanwezigen ten slotte op tot groote actie, wees hen op het heilig beginsel en het heerlijk ideaal. De heer Warnaer uit Dirksland onderstreepte nog eens hetgeen de heer Wildenberg gespro» ken had. Spr. wees er op dat het gewenscht is dat de Kiesvereen. zorg dragen dat vóór half Januari a.s. het Prov. Com. de noodige opmerkingen en wetenswaardigheden der plaat» selijke toestanden in haar bezit heeft. Na nog enkele besprekingen van princi» pieelen aard sluit de heer Wildenberg de goed geslaagde samenkomst. VEREENIGING VOOR VOLKEN. BOND EN VREDE. De Algemeene Vergadering. Welke de werkzaamheden zijn en worden. Voor het werlT van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede begint allerwege groo» ter belangstelling op te komen. De gedachte van internationale samenwerking en van een internationale rechtsorde, welke deze Vereeni» ging propageert, wordt blijkbaar levendiger, naar mate de internationale verhoudingen zelve beter worden en de genoemde gedachte in zich gaan dragen. Het valt ten minste niet te ontkennen, dat een jaar geleden, voor de aan» neming van het Protocol van Genène, de animo, welke voor de Ver. voor Volkenbond en Vrede bestond, veel geringer was, dan zij nu is, sinds dat Protocol werd aangenomen en in Locarno en nu weder te Parijs de Vol» kenbond getoond heeft te zijn een levende factor van groote beteekenis in de internatio» nale politiek. De belangstelling in Nederland voor de Volkenbondsgedachte houdt gelijken tred met de resultaten van het instituut van Genève, alsof bereikte resultaten be» slissen over de waarde van een idee 1 Hoe dit zij, de belangstelling is er nu. Op de jaarlijksche algemeene vergadering werd medegedeeld, dat het aantal afdeelingen voortdurend stijgende isgelukkig behooren tot de nieuwe afdeelingen ook Amsterdam en Rotterdam, zoodat niet langer kleine plaatsen door haar enthousiaste deelneming in de Vol» kenbondspropaganda de voornaamste steden des lands beschaamd behoeven te maken. Toch wil de stichting van een afdeeling nog niet zeggen, dat de taak van het Hoofdbestuur en de Propagandacommissie, door dat bestuur het vorige jaar in het leven geroepen, daar» mede voor die plaatsen ten einde is .Zeer dik» wijls bestaat er wel een afdeeling in een groote stad, maar gaat de belangstelling der stedelin» gen in zeer beperkte mate uit naar het werk der vereeniging. Juist hoe meer afdeelingen worde gesticht, des te grooter taak wordt aan het centrale bestuur op de schouders gelegd, om nu ook alle aandacht te wijden aan de wijze waarop in de afdeelingen en daarbuiten daadwerkelijke interesse, en daarmede steun, voor het werk van Genève te verkrijgen is. De algemeene vergadering heeft zich dan ook voornamelijk beziggehouden met de pro» paganda en de middelen, voor de propaganda te bezigen. Een voorsvergadering, welke zich uitsluitend met deze vraagstukken had bezig» gehouden, had reeds eenige richtlijnen vast» gesteld, welke door de algemeene vergadering werden goedgekeurd. Ze komen in het kort hierop neerde afdeelingen zullen trachten door studiekringen, of anderszins, voor de internationale vraagstukken belangstelling te wekken, om door een bestudeering van deze de ontwikkeling der gedachte van internatio» nale samenwerking aan te toonen. Voor de afdeeling, welke dit wenschen, zal in JaDuari a.s. een film beschikbaar gesteld worden, be» trekking hebbend op den Volkenbond en bijzonder geschikt om ook aan hen, die Ge» nève tijdens de Assem blée niet bezochten, een klein gedeelte van de beroemde »atmos« pheer van Genève« mede te deelen. Afzonderlijk moet genoemd worden het ver» blijdende feit, dat de algemeene vergadering aannam resoluties, waarbij niet alleen de aan» dacht van het Hoofdbestuur gevestigd wordt op eenige resoluties, door de Unie van Vol» kenbondsvereenigingen te Warschau aange» nomen, doch waarbij ook een directe uitwer» king van deze voorzien wordt. De genoemde resoluties, welke de Unie van Volkenbonds» vereenigingen op haar Congres in Juli 1925 te Warschau aannam, betreffen het brengen van de Volkenbondsgedachte op de scholen en de Universiteiten en leggen ook den na» druk op een doelmatige propageering van den Volkenbond door organisaties van onderwijs of wetenschap voor volwassenen. Ook inter» nationale zomercursussen werden aanbevolen. Dat de Nederlandsche vereeniging deze wen» schen van de internationale organisatie niet wenschen wil laten, bewijst, dat de vereeni» ging voor Volkenbond en Vrede niet van plan is in het nieuwe vereenigingsjaar stil te zitten. De algemeene vergadering gaf, zooals ge» zegd, het beeld van de opkomende belang» stelling in het werk van Genève. Aan succes behoeft het der Vereeniging dit jaar niet te ontbrekende richtlijnen voor de werkzaam heden zijn uitgezet, het karakter van de ver» eeniging als Volkenbondspropagande»vereeni« ging, dus een strikt neutrale, is bevestigd, kortom zij staat klaar om met alle organisa» ties en particulieren samen te werken voor de versteviging van de Volkenbondsgedachte. Het eenige, waaraan de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede nog behoefte heeft, is het doorbreken van het besef in alle kringen van ons volk, dat de Volkenbond moet wor» den voorzoover het nog niet is het centrum, waar de internationale politiek op den grondslag van een rechtsorde, gevoerd wordt. Mr. J. L. F. VAN ESSEN. aan de mislukte poging van den heer Mar» chant. Hij heeft kunnen leeren, dat hij te hoog van den toorn heeft geblazen. Spr. meent, dat er evenmin kans is, dat de heer De Vis» ser aan de opdracht kan voldoen. De Chr. Historischen hebben medegewerkt, dezen chaos in het leven te roepen. Zij zeiden, dat het voor hen een gewetensbezwaar was. Daar zouden wij voor opzij gaan, maar er blijven vragen. Hoe stond het dan in 1915 en inde jaren tot aan 1919 Hoe was het in 1920, toen men nog voor een tijdelijk gezantschap was En spr. meent, dat er toch ook andere gewetenszaken zijn. Men had zich moeten afvragen of het verbreken der gezegende sa» menwerking ook geen gewetenszaak is. In de» zelfde mate zou spr. de R.K. partij willen schuldig stellen. Uit de verklaring van Mgr. Nolens blijkt dat deze beslissing in een stem» ming van ongeduld was genomen. Het is te begrijpen dat de R.K. partij ten opzichte van het antipapistisch gestook aan het einde van haar geduld gekomen was, doch deze beslis» sing, die van zoo groot gewichi en verstrek» kende gevolgen kan zijn, had toch wel dub» bel mogen overwogen worden voor zij ge» nomen werd. - Aan de Keulsche Vaart te Amsterdam kwam door de gladheid van den weg een petroleum» tankwagen ia het water terecht. Door middel van een bok probeerde men de tankwagen op het droge te krijgen Hierbij gebeurde echter ook een zeer droevig ongeluk, dat den brand» meester De Vries het leven kostte, terwijl een van de werklieden van de Reinigingsdienst eveneens werd gewond. Terwijl de tankwagen in de bok hing, gleed deze van den dijk en kwamen beide mannen in het water terecht. Op onze foto ziet men de tankwagen links en het wiel van de bokwagen rechts in de vaart. SOMMELSDIJK.' Een belangrijke ver= gadering. De AntisRev. Prop «Club alhier heeft Woensdagavond in de Chr. School een be» langrijke vergadering gehad. Verschillende leden der Kiesvereen. die ook genoodigd wa« ren, hadden aan de uitnoodiging gehoor ge» geven en ook van andere plaatsen waren broe» ders opgekomen om te hooren wat de heer Den Ouden, de adj °secr. van het Centr. Com. uit 's«Gravenhage ons te zeggen had. 't Was een blijde verrassing, dat de heer Wildenberg, secr. van het Prov. Com. met den heer Den Ouden was meegekomen om ook eens kennis te maken met de Flakkeesche broeders. De Voorzitter, de heer Dijkers opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette de aanwezigen, inzonderheid de H.H. Den Ouden en Wildenberg en de burgemeester dezer gemeente welkom en gaf hierop het woord aan de heer Den Ouden die sprak over Wat zeggen ons stembus en crisis Spr. wijst allereerst op de lessen, die anderen ons hebben willen leeren. »Nederlander«. »N. R. Crt.« en »Volk« wijten ons verlies aan het optreden van den heer Colijn en de sterk persoonlijke propaganda. Spr. bestrijdt deze bewering, evenals hij bewijst, dat onjuist is, wat de heer Albarda in de Kamer zei, dat slechts 50,75 der stemmemop de drie recht» sche partijen was uitgebracht en dus bijna de helft der kiezers tegen de Colijn«politiek was. Vervolgens onderstreepte spr., dat de A.»R. partij een zwaren slag heeft ontvangen. Reke» nend met den groei van het kiezerscorps, is de A.»R. partij 45,000 stemmen achteruitgegaan. De verschuiving der stemmen ter rechterzijde ging evenwel niet naar links, doch naar de S.G P. en H.G.S.P. Ook ter linkerzijde schoof men op naar den uitersten vleugel, al kwam de winst niet aan de communisten, maar bleef men staan' bij de S.D.A.P. De klove, de anti» these is juist breeder hierdoor geworden. Op grond hiervan kan men tot op zekere hoogte den stembusuitslag toejuichen en een meer principieele, verhelderende politiek verwach» ten. Evenwel kan anderzijds meer moeite ver» wacht worden door het optreden der uiterste partijen. Voor wat de A.«R. partij betreft, toonde spr. aan, dat wij in de rijen der S.G.P. het overgroote deel van onze afgevallen kiezers vinden. Spr. vraagtZijn daar oorzaken voor ge» weest en hebben we ons ten aanzien van onze beginsel» en practische politiek iets te verwijten 'Zal het nut hebben, te trachten, de verloren stemmen terug te winnen Spr. zegtdat het op onzen weg ligt thetisch en verdedigend te blijven optreden, dat zijn wij aan onze beginselen verplicht. Wij moe» ten trachten de dingen die vaak zoo scheef worden voorgesteld, weer recht te zetten en dat kan slechts dan wanneer wij zelf aanhou» dend studie maken van onze A.»R beginselen. Vervolgens gaat spr. na wat er gebeurd is sedert het optreden van het KabinefcColijn. In de geschiedenis van het eerste wetsont» werpje meende spr. reeds te kunnen zien, dat de antithese zich scherp afteekende. 't Ging er zuiver met Links tegen Rechts door. Ds. Kersten stemde met de coalitie mee voor het ontwerp. Deze crisis zegt ons echter niets anders dan de stembus. Ze zegt ons, dat het deze kleine partijtjes gelukt is, het antipapisme op te wekken, de samenwerking der drie rechtsche partijen te breken en ons land in een politie» ken chaos te storten. De arbeid van het Kabinet, onder zoo gunstige omstandigheden begonnen, is plot» seling afgebroken. Op zichzelf zou het niet zoo erg zijn, als er maar direct een ander parlementair Kabinet kon komen. Maar —als het niet gelukt de Coalitie weer saam te bren» gen, zal Nederland beroofd zijn van die krachtig samenwerkende groep, die de eenige waarborg biedt voor de handhaving der Chris» telijke grondslagen van ons volksleven. Dit heeft de heer Kersten op zijn politiek gewe» ten en hij kan de stukken niet heel maken. Ook de heer Lingbeek wordt niet tot de ver» antwoordelijkheid geroepen. Spr. herinnert Zonder ons te verheffen, kunnen wij in deze zaak vrij voor het Nederlandsche volk staan. Wij zijn niet geroepen de crisis op te lossen. Daarom is het zoo eigenaardig, dat nu de heer De Visser de opdracht gekregen heeft Hij zal de A.R. niet onwillig vinden, maar allereerst met de R.K. moeten beginnen. Als hij slaagt en de samenwerking der drie rechtsche partijen wordt hersteld, zal zeker geen A R. dat betreuren. Wij wenschen niets liever, dan dat de oplossing der crisis zal zijn dat wij krijgen een voortzetting van dit Ka» binet, onder den leider der A.R. partij, den heer Colijn op dit duidelijk, leerrijk betoog volgde bespreking n.l. over het Gezantschap bij den Paus. Hierop sprak de Heer Wildenberg, die op merkte dat hij hier feitelijk niet anders kwam dan de gezant bij het Vaticaan doetluisteren Spr. wenschte zich eens op de hoogte te stel» len wat er zooal de boezem der Flakkeesche broeders leefde. Toch wil spr. ook wel een enkel woord spreken en wel naar aanleiding van de verkiezing der Prov. Staten welke te wachten is. Spr. wees op het groot gewicht deze verkiezingen voor onze Provincie en dat alle krachten ingespannen moeten worden, zullen de staten niet weer in Linksche macht overgaan. Het Prov. Com. meende reeds thans deze zaak onder de oogen te moeten zien en in samenwerking met de Kiesvereeniging te trachten de middelen te vinden om het ge» leden verlies te herstellen. Spr. wekte de aanwezigen op alles te doen wat in hun vermogen is, om onze Anti»Rev. beginselen te progageeren opdat onder Gods zegen het verlies hersteld worde en de be» volking weder mogen inzien, dat de Anti Rev. partij waarborg biedt voor de handhaven der Chr. Grondslagen in ons volksleven. Beide spr. werden door den voorzitter har» telijk dank gebracht, waarop deze welgeslaag» de avond door den Heer Den Ouden met dankzegging gesloten werd Op de 1.1. Woensdag gehouden weekmarkt waren 8 runderen aangevoerd. Het huis van den heer A. v. d. Baan, staande aan de Jacob Banestraat, alhier, is ondershands verkocht aan den heer M. van Delft, alhier. Tegen een persoon uit Middelharnis en een persoon uit Nieuwe Tonge is alhier proces» verbaal opgemaakt wegens overtreding der Jachtwet 1923. Werden de uien vorige week verkocht voor f 3 per H.L., thans worden ze geleverd voor f 2,75 per H.L. Deze week werden 5 werklooze landar» arbeiders door de gemeente te werk gesteld. MIDDELHARNIS. Bij de familie K. Schellius kwam het treurige bericht, dat hun zoon en broeder te Emmerik in Duitschland jammerlijk is verdronken. Te IJmuiden is binnengekomen de visch» sloep «Albatros*, besomming nog onbekend. Den heer J. Mosselman bad het ongeluk op den trap, welke verbinding van den West» dijk naar de Nieuwstraat geeft, te vallen en een rib ernstig te kneuzen en zijn borstvlies ernstig te bezeeren. Daar de treden van ge» noemde trap met een gementlaag verhoogd zijn behalve de onderste, maken hierdoor vele menschen op dien trap een buiteling. Men zij gewaarschuwd I STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zij die woning wenschen te bóuwen op het Dijk» hof kunnen aanvraag doen voor bouwgrond bij dhr. C. Magielsen Gem. Opz. Voor het bouwen in 1925, moet de aanvraag voor 15 Maart geschieden. DEN BOMMEL. De regenmeter gaf over de maand November 1925 een neerslag van 50,2 mM. tegen 17,0 mM. in November 1924. Bij den landbouwer W.J. Rosmolen doet zich onder het vee weer een geval van mond» en klauwzeer voor. A. v. M. had het ongeluk bij het aan gang maken van de autobus met zijn hand tusschen een vliegwiel te geraken, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was Deze week zijn de laatste suikerbieten vervoerd. Er moeten nog een paar schepen pulp arriveeren, waarna de bietencampagne weer als geëindigd beschouwd kan worden. Op een nader te bepalen datum in Dec. zal voor de afd. het Groene Kruis alhier een lezing worden gehouden met lichtbeelden door den heer Snouck uit Amersfoort. Afslag van het huis van de Wed. van Splunter aan de Voorstraat, aangeloopen op f 1510 door M. Mooijaart. OOLTGENSPLAAT. Tot commies bij de belastingen is benoemd H. Kruik van Amsterdam. De benoeming van Hartman te Losser werd ingetrokken. Dinsdagavond hield de IJsclub »Voor» waarts« haar jaarvergadering in Hotel Moelker. Aanwezig 83 leden. De Voorzitter de beer L. Wittevrongel heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij betreur» de het dat de vergadering zoo laat moest worden gehouden, terwijl nu juist de dooi was ingevallen. Het bestuur stelde daarom voor, het vereenigingsjaar evenals vroeger te doen eindigen op 1 November, zoodat de volgende jaarvergadering dan vroeger zal ge» houden kunnen worden, alszoo besloten. De Secretaris, dhr. L. Ras las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wer» den goedgekeurd en geteekend. Uit het jaar» verslag bleek, dat er geen ijs was geweest in het afgeloopen jaar, wat aan de kas ten goede is gekomen. De vereeniging telt 200 leden. Als bestuursleden werden herkozen de he eren L. Hokke Lz., P. J. F. Koster en L. T. Ras, die allen hun benoeming aannamen. Bij de verloting verwierven A. Brinkman 1ste prijs B. Raap de 2e prijs en L. T. Ras 3e prijs. 34 anderen een geëmalleerd insigni. Verder werd besloten alleen de gehuwde leden die trouw hun contributie betaalden in aanmerking te doen komen bij een volgen» de ijsperiode om de banen te doen vegen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. jongelingen geboren in 1907 kunnen zich voor den dienstplicht laten inschrijven op Donderdag 7 Januari van 7—8 uur alsdan zal hiervoor bepaaldelijk zitting worden ge» houden. Uitslag verkooping door Notaris Akker» man in hotel Hobbel ten verzoeke van de N.V. Klompenfabriek Intranos: Fabrieksge» bouw f 2000 C. Snijder 1ste woonhuis f 1500 A. Gakeer 2de woonhuis f 1600 A. Gekeer Een perceel bouwland f 1540 C. Snijder. Een huis aan de Voorstraat voor Joh. Kosten ingezet door C. Snijder op 1950. Afslag 17 December in hotel Moelker. OUDE TONGE. Het land van de Wed. P. Kievit is ingezet door W. Wittekoek op f 3350 de massa. De huizen met tuin van J. A. Bommelse alhier zijn ingezet door C. Snijder voor f 1500. De melkverkoopers in deze gemeente worden er op attent gemaakt, dat zij voor 15 Dec. a.s. aangifte moeten hebben gedaan ter secretarie. Alhier is een koe uit nood geslacht van J. A. de W. Het vleesch is voor de comsumptie goedgekeurd. De gemeenterekening van 1922 en 1923 zijn door Ged. Staten vastgesteld en goed» gekeurd. Aangifte voor de Militielichting 1927 kan geschieden in de maand Januari, meer uit» sluitend op Vrijdag 8 Jan. a.s. ter secretarie. Van de gemeenteleeningen zijn uitgeloot de volgende stukken Van de leening f 380C0 de nummers 16; van de leening f 120000 de nummers 426 en 71van de leening f 14000 de nummers 17a en 17b, welke 2 Jan. a.s. in» gewisseld kunnen worden. Alhier worden van de week veel aard» appelen verscheept, tengevolge van de vorst van de voorgaande week. NIEUWE TONGE. Bij publicatie is be. kend gemaakt, dat door Bnrgemeester en Wet» houders het volgende besluit is vastgesteld: Burgemeester en Wethouders van Nieuwe Tonge Gelet op de artikelen 24 en 28 van het Melkbesluit (Stbl. 1925, No. 236); Besluiten: het noodig te verklaren, dat vervoer van melk en/ of melkproducten en van als zoo» danig aangeduide waren door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper uit» oefent, in deze gemeente niet mag plaats vin„ Door een auto van de Gem. Geneeskundige Dienst werden beide slachtoffers naar Amster» dam getransporteerd. Foto van het indragen der slachtoffers. den, zonder een door of vanwege den Bur» gemeester van de gemeente, waarin het be» drijf gevestigd is, verstrekt geleibiljet. Dit biljet zal voor personen of onderne» mingen, welke binnen deze gemeente zijn gevestigd door den Burgemeester worden ver» strekt, na inzending ter gemeente«secretarie voor 1 Jan. a.s., van een formulier, waarop juiste opgave is gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedrijf zal worden uitgeoefend met ver» melding, of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rondgebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven per» ceel zullen worden verkocht, alsmede welke behandeling of bewerking zij zullen ondergaan vóór de aflevering aan de koopers. Dit besluit is niet van toepassing op a winkeliers, die uitsluitend melk en/ of melkproducten in blik» of glasverpakking aan verbruikers verkoopen b melkveehouders, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers, woonachtig in de onmiddellijke omgeving hunner hofstede, verkoopen. Formulieren voor het doen der vereischte opgaven zijn ter gemeente.secretarie verkrijg, baar. Dhr. I. J. van den Broek, alhier, heeft een zijner arbeiderswoningen onderhands ver» kocht aan dhr. J. Campfens te Sommelsdijk Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis met schuur voor dhr. H. l.okers alhier, gegund: het timmer» werk aan dhr. I. J. van den Broek, het met» selwerk aan M. J. van Driel, het schilderwerk aan L. Kareis Zoon en het smidswerk aan Gebrs. Nieuwland. Naar men ons mededeelt is tegen A. H. alhier, proces«verbaal opgemaakt wegens over» treding der Jachtwet. Toewijzing Dienstplichtigen, lichting 1926. D. v. d. Ouden, Zeemilitie Helder (le pl.) tijdvak van inlijving 1 MaartH. J. Vrees» wijk, II Regt. Huzaren 's Gravenhage (le pl.) 6—10 AprilJan Holster, 14e Regt. Inf. Ber» gen op Zoom (2e pl.) 19—23 Juli; W. A. v. d. Maden, 14e Regt. Inf. Bergen op Zoom (le pl.) 18—22; J. Looij, 14e Regt. Inf. Bergen op Zoom (2e pl19—23 JuliJ. van Prooijen, 14e Regt. Inf. Bergen op Zoom (2e pl.) 19— 23 Juli. DIRKSLAND. Verleden week werden van uit deze gemeente verscheept 3320 balen uien, 3960 balen peen en 600 H.L. aardappelen. Gevonden voorwerpen: zes sleutels en een rijwielbelastingplaatje. Inlichtingen ter Secretarie. De christelijke meisjesvereeniging »Dient den Heere«, alhier, noodigt alle begunstigers en belangstellenden uit om Woensdagmiddag van 2—4 in de consistoriekamer der kerk de door de leden der vereeniging gemaakte klee» dingstukken te komen bezichtigen. HERRINGEN. Verslag der vergadering van de IJsclub »Herkingen« te Herkingen, op Donderdag 3 December 1925 des avonds te half zeven uur, in het café van den heer Grin» wis, alhier. De Voorzitter J. G. Noordijk kon wegens omstandigheden deze vergadering niet bijwo» nen. De Vice»voorzitter, de heer J. M. van Eek opent te 6,30 uur deze vergadering, met de leden een hartelijk welkom toe te roepen. Aanwezig waren 42 leden. Daarna worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris voorgelezen, welke onveranderd wor» den goedgekeurd en geteekend. Daarna wor» den door den Voorzitter 2 leden benoemd tot het nazien der rekening, n.l. de heeren J. van Wageningen en L. Klem, die bij monde van den heer van Wageningen verklaren, dat deze in orde is. De ontvangsten 1924/1925 bedroegen f 73,57'/2, de uitgaven f 73,57'/2, saldo nihil. Het tegoed bij de Spaarbank be» droeg f 53,33'/2- Over de ingekomen stukken, welk punt nogal besprekingen uitlokte, zou nog nader worden beslist. Was thans aan de beurt wijziging Reglement, achtereenvolgens werden behandeld de artikels 7, 9 en 15 welke eenigszins werden gewijzigd «bi en aangevuld. Dit geschiedde met algemeenJjM stemmen. Volgt even een kleine pauze. Onderwijl werd de zaak in orde gebracht voor de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. G. Noordijk, J. M. van Eek en A. de Geus, resp. als Voorz Vice» Voorz. en Secr.»Penn., beide eerstgenoemden stelden zich niet meer herkiesbaar, laatstge» noemde evenwel. Na stemming verkregen de heeren A. de Geus 32 stemmen, A. de Geus Wzn. 19 st., en L. Klem 17 st. Gekozen de drie genoemde heeren, welke allen hun benoeming aannemen. Daarna ontstaat nog een stemming, wegens bedanken van den heer Jac. van Putten. In diens plaats werd gekozen P. Hogerwerf Ook deze neemt de benoeming aan. De Voorzitter feliciteert deze heeren, hopende, hoewel hij voortaan geen deel meer uitmaakt van 't be» stuur, zij allen toch eendrachtelijk mogen sa» menwerken. Was nog te behandelen een voor» stel van het bestuur om den oud=voorzitter en vice»voorzitter te benoemen tot eereleden. Dit geschiedde met algemeene stemmen. Hierna volgde de gratis verloting, welke uit een tiental mooie prijzen bestond, die door, den voorzitter aan de winnaars werden uit 1" gereikt. Prijswinnaars waren de heeren A. de Geus, le prijsJ. C. van Putten, 2e prijs M. Dorst, 3e prijsA. L. Melissant, 4e prijs A. v. d. Velde, 5e prijsA. Verschoor, 6e prijs A. de Geus Wz., 7e prijsJ. v. Wageningen, 8e prijs E. v. d. Velde, 9e prijs A. M. Keij» zer, 10e prijs. De agenda hierna afgewerkt zijnde en nie» mand meer het woord verlangende wordt deze vergadering door den Voorzitter, met dank aan de leden voor hunne opkomst, ge» sloten. De heer C. Drooger had het ongeluk met een zijner handen in een stroosnijder te geraken en zich deerlijk te verwonden. Ge» neeskundige hulp was noodzakelijk. De besmettelijke ziekten Diphteritus en Roodvonk in de woning gemerkt 53 zijn ge< weken verklaard. MELISSANT. Onder het vee van den landbouwer J. T. doen zich verschijnselen van mond» en klauwzeer voor. STELLENDAM. Tegen H. K. alhier is proces»verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 10 der Politiekeur, het rijden met paard en wagen over de buitendosseering van den dijk. A.s. Maandag zal door den heer Rijks» ontvanger alhier zitdag worden gehouden tot inning van de rijks belastingen. GOEDEREEDE. Toen de garnalenvis» scher J. T. Donderdag aan het visschen was, schoot de wind eensklaps uit en zijn zeil scheurde aan flarden. Woensdag is de cichoreidrogerij weder begonnen met het snijden en drogenen Donderdag werd er weder druk aangevoerd en ook gerooid. De prijs der uien is weder gedaald tot f 2,80 per 60 Kilo. OUDDORP. Op ons postkantoor werden in de vorige maand verhandeld 111 telegram» men, terwijl 965 telefoongesprekken werden gevoerd. De meisjesvereeniging Dorcas heeft in het afgeloopen jaar voor het weeshuis Geuzen» gesticht te Brielle genaaid enz.1 borstrok, 5 mutsen, 6 sjaals, 12 theedoeken, 24 hand» doeken, 12 schorten, 16 meisjesbroeken, 25 sloopen, 16 onderjurken en 12 lakens. Deze lange lijst vertelt ons van den ijver en de toewijding der meisjes, en geeft ze. vrijmoe» digheid om over enkele dagen rond te gaan voor het inzamelen van giften, opdat Dorcas haar goede werk kan voortzetten. De Rijksontvanger deelt ons mede, dat vanaf heden te zijnen kantore een kosteloos rijwielmerk voor 1926 kan worden afgehaald door degenen, die meenen er recht op te hebben. Voor de nieuwe lichting der Militie moet aangifte gedaan worden op 16 Jan. van het komende 1907 gebd -f De rijen is hi lijkheid 2 maanden is thans Als een stopgezet, garens. M de sterk medegesle. -+ Voci Zaaiuien Sjalotten 50 kilo. per 1000 100 kilo. f 2,50. Zei aardappels -f Een in het zi| opgenome BURGï Sommelsdi op 8 Dec een verzoi caféhoude| gunning in het kiel twee bene| bekend 2442, plaal aan de va| Binnen 1 bekendma| van deze BurgemeeJ Sommela Burgeml De SecreT Iz GEELf BURGf Sommelsdi ter gemeej van Zijne ontvangen) en met 4o betrekkingl tement vaij plaats voof van een straat, kadi Op nadi en uur overstaan Gedeputee richten va Sommels Burgemi De Secre| Iz. GEELf GODS! Predikbeur Sommelsdi] Middelhar den Stad aan Ds. Pc Den Bomtf van OoltgensplJ en 's a Nieuwe T Kruit. Herkingen land Dirksland, leesdit Melissant, Goedereec Ouddorp, melsd G Middelhar Stad aan Ds. d Den Pomr Ooltgensp de La Melissant, delhai Stellendan stond Spijke Ouddorp, GER Dirksland, Herkingen Van de STAD A ling in c Trommel Rossum V Vaalburg Huizer Fz In de beltallen g en W. P. en J. Wag Maan hoopt in vereen, op Onderwer OOLTG Ned. Her OUDE Herv. Ke komen de NIEUW zullen de a.s. Donde A.s. I Diaconie consistorie ontvangst HERKII Bijzondere '26 ontslag STELLE als ouder] thans de

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4