De oiigineeie Dronzen Kiper-plaquei. om. ntecKe, in imit. MM. lijst, groot 25 x 30 cm., mens slechts 15.80 Ir. p. post na onto. v. posloi. S. Aller spanninga, Joure V erkoopingen Buitenland. Van Alles Wat Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Economisch Weekoverzicht. Reclame-gVtadedeelingen. Hoeden- en Petten magazijn af en toe komt het eens in een schokkend drama aan 't licht, doch dan ha£st de wereld zich om het onder 't zand te bedelven. En nu is het de dure roeping der christe» nen, waarin we helaas! zoo droef te kort schieten, dat we allereerst liefde hebben en toonen jegens elkander en dit met het woord en met de daad bewijzen. Als er onder óns verschil van meening rijst dan moet de wereld het kunnen zien en hoos ren, dat dit anders wordt opgelost, dan't zoo vaak op hair terrein gesshiedt. En ach! ge» beurt het niet, als wij een zaak, een »kwestie« hebben, dat de wereld onze woorden naleest en onze brochures doorsnuffelt, om dan te zeggenNu I die fijnen die zijn en doen al net als de rest? En nu zinspeel ik op een «geruchtmakende»* zaak. Maar steken we de hand in eigen boezem. Elke stad, elk dorp, elke kring heeft soms haar «zaak«. En nu bepleit ik geen slappe lafheid, die niet anders dan stroop en honing in haar huishoudkast heeft staan. De «waarheid»* ga steeds bovenal. Méir zoekt men naast haar steeds den vrede En betracht men dit alles in liefde? Zónder harde woorden, zonder bitse stem, zonder 't booze oog, zonder de ballende vuist als broeders en zusters onder elkander, op reis zijnde naar een en 't zelfde Vaderhuis. Och, laat ons daar veel over zwijgen. En ons bekeeren van onzen boozen weg. UITKIJK. iVat elke maa.id te doen geeft. (Ie helft December). Nadruk verboden. Wij zijn in den overgang van herfst tot winterwij, veehouders, bedoel ik. De herst» voedergewassen zijn of raken op, onze stalt dieren krijgen meer droogvoeder. Die over» gang dient zoo geleidelijk mogelijk te geschie» den, om darmstoornissen te voorkomen. In den herfst wordt weieens wat veel van de verschillende voedergewassen gevoerderd ook hebben de beesten dan soms veel te lijden van het natte koude herfstweer. Gevolg o.m. vuil worden van den uier, vuil» en mest» deeltjes in de melk. Dan wordt heel wat zorg vereischt door den veehouder om de melk behoorlijk te winnen, dat is: zindelijk enge» zond. Toch is dit noodzakelijk en 't is goed, dat hierop steeds meer toezicht wordt uitge» oefend. Melk, boter en kaas zijn uitstekende producten, mits de melk afkomstig is van ge» zonde dieren en goed gewonnen wordt. In den winter valt dit gemakkelijker dan in 't voor» en najaar. De darmstoornissen houden dan op en en goede veehouder houdt niet alleen zijn stal schoon, zorgt bovendien niet enkel voor een droge ligging maar onderhoudt ook zijn beesten zelf zoo als 't behoort. De aardappels zijn geoogst en geborgen, maar hoe Hierop dient vooral ook gelet door hen, die last hadden van ^onderzeeërs* van ontij» dige knolvorming: de planten komen in het geheel niet of zeer slecht op en spoedig na het poten worden jonge knollen gevormd. Vooral de vroege soorten en speciaal de Schot sche muis lijden soms sterk aan dit euvel De wijze van bewaring zoo is gebleken heeft hier veel invloed op. Zoo koel mogelijk be< waren, maar toch vorstvrij, kan als eerste middel genoemd worden ter voorkoming. Er dient derhalve gezorgd te worden, dat de lichttoetreding zoo groot mogelijk is. Er is buiten voor den landbouwer nog wel wat te doen. Wij noemen ditmaalhet slechten der molshoopen, een nuttig werk. 't Is goed dat de mollen het grasland, dat anders licht te dicht zou worden, toegankelijk houden voor de lucht. Dat wroeten en maken van ritten en gangen kan in sommige tijden onpleizierig en schadelijk zijn, maar met dat al blijven de mollen onze vrienden. Waar mollen zijn, huizen ook emelten, veenmollenengerlingen, ritnaalden, enz. welk ontuig door de mollen wordt verorberd. Enkele jaren geleden voerde men een verdedigingsstrijd tegen de mollen, maar bij vele boeren die door de ervaring wijzer zijn geworden, zijn de diertjes weer in eere gekomen. In den tuinZie, wat aan onkruid en zieke plantendeelen in uw tuin is achtergebleven, en vernietigt het vooral niet op de mestvaalt 1 Ook niet de koolwortels mer knolvoeten, die eveneens onschadelijk gemaakt moeten worden. Bij los weer kan men bemesten met stal» en kunstmest en spitten de tuin kan in winterbedden worden gelegd. Ook uw frambozenbedden kunt ge reeds behandelen, beter zelfs dan in 't voor» jaar, omdat de wortels hoog in den grond zitten en licht worden beschadigddus nu ook ondiep spitten en bemesten. Ook nieuwe rijen kunt ge nu aanleggen't kan op ver» schillende wijzen op pollen of op rijen waar» langs een ijzerdraad, waaraan de stengels wor» den vastgelegd. Sommigen tegen ijzerdraad of lat zóó, dat de stengels min of meer vlak komen te liggen. Hierover misschien nader men kan, zoo noodig, de stekken alvast be» stellen. Draag zorg voor uw vruchtboomen 1 gebleven. Toch is en blijft die dag de belang» rijkste sinds het sluiten van den wapenstilstand. Een ding is nu verder noodig dat de goede wil der contracteerende partijen nu maar be» stendigd blijft, dan opent zich daarmee voor de westelijke mogendheden een nieuw ver» schiet. De plechtigheid der onderteekening was eenig in de geschiedenis van het Britsche mi» nisterie van Buitenlandsche Zaken. In de »gou» den ontvangzaal» stond een tafel met 32 zetels voor de gezonden ministers om het verdrag te teekenen. Een derde gedeelte der zaal werd ingenomen door een verhooging voor Cham» berlain en andere gedelegeerden, met nog meer dan 200 journalisten. Daarna hadden toespra» ken plaats van Chamberlain, Briand, eerste minister van Frankrijk, en Stresemann, die van Duitschland. Bizonder indrukwekkend was 't toen na de onderteekening der beide laatsten, elkaar recht in de oogen ziende, de beteekenis van de verdragen voor den toe» komstigen vrede in temperamentvolle bewoon dingen schilderden. En zoo moet 't inderdaad zijn. Geen con» ferenties te Locarno, geen reizen naar Louden, plus onderteekeningen en banketten aldaar, maar tenuitvoerbrenging van wat men besloot en onderteekende. In Locarno kon men zingen en in Londen herhalen«Laten wij te samen geliefde broeders zijn»*, maar daarna, dat is nü, moet met daden bewezen, dat men dat wezenlijk is. Maar het kan verkeeren, zegt Bredero, en het schijnt wel dat het zoo is. Er was een tijd waarin 't mode was aan Duitschland den oorlog te verklaren, zelfs tot kleine Zuid=Amerikaansche Staatjes incluis. Zeker wel uit vrees om ook de Entente aan de ooren te krijgen, als de Duitschers het ver» liezen mochten, waar 't wel wat naar begon te gelijken. En nu nu werden de Duitschers met bizondere eer ontvangen, toen zij te Londen aankwamen. Dr. Luther, rijkskanselier, en Stre» semann, eerste ministers, werden bij aankomst en ook bij hun vertrek na de onderteekening met bizondere oplettendheid bejegend. In 1918 werden de Duitschers, toen zij na 't sluiten van wapenstilstand naar 't station reden, met steenen gegooid, en nu in Londen met be» groetingen van handgewuif verwelkomd, 't Kan verkeeren, zeggen ook wij. De afgevaardigden ter onderteekening hebben na huiswaarts ge» togen, reeds aan de ministeries en de Kamers verslag gedaan, en overal, zelfs in Duitschland en Frankrijk is met behoorlijke meerderheid de zaak goedgekeurd. De Volkenbond is weer vergaderd te Geneve en gaat zijn gang in goede richting. Er is een commissie benoemd, die opdracht heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid en uitvoering van ontwapeningsvoorstellen. Een mooie zaak, maar geen om met den Franschen slag daar te stellen. Want wat zal daar bij te pas moeten ko» men. Maar als de volkshoofden vrienden wer» den, zouden zij dan geen vriendendaden be» hooren te kunnen doen Een nieuwe Haarmann Te Gleiwitz is enkele dagen geleden een man gearresteerd, die een waardig opvolger van Haarmann bleek te zijn. Hij huisde in een zeer ongunstig bekend staande buurt in een soort van hol. In de vensters ontbraken de ruiten. Zij waren vervangen door stukken bordpapier. Een deur had het hol ook niet, alleen stonden er een paar planken voorden ingang. Als eenig meubelstuk bevond zich een oude versleten sofa in dit verblijf. Josch, zoo heet de man, woonde hier samen met een paar bedaagde prostituees, die hij voort» durend afranselde. Hij leefde overigens op oorlogsvoet met de andere bewoners van het huis. Hij dronk slechts spiritus en dwong de vrouwen hetzelfde te doen. Twee vrouwen zijn bij hem overleden volgens zijn bewering aan alcoholvergiftiging. Toen onlangs een der» de vrouw stierf constateerde de arts, die de lijkschouwing hield, dat haar de schedel was ingeslagen. Josch had beweerd, dat ook deze vrouw aan alcoholvergiftiging was gestorven. Men vermoedt nu, dat Josch de drie vrouwen heeft omgebracht, hoewel bij de beide eerste slachtoffers geen uiterlijke sporen van geweld werden geconstateerd. Na den dood van de eerste vrouw had de andere prostituée de overige huisgenooten om een onderkomen verzocht daar Josch haar zoo mishandelde. Zij werd overal afgewezen daar zij slechts50 penning bezat. Weinige dagen later overleed zij. Josch was weduwnaar en zijn eigen vrouw had hij net zoo afgeranseld, als hij later de prostituees deed. Daar zijn eigen vrouw vrij plotseling is overleden, meent men, dat ook zij door haar man is omgebracht. 40 cent per regel De wisselspeculatie is den laatsten tijd weer aan het tanen, na een tijdelijk opleving, toen de Frank, na geruimen tijd ongeveer 10 gul» den genoteerd te zijn, een buiteling deed tot 9.60 toe, op welk peil wij thans beland zijn. De reden daarvoor ligt voor de hand, nu békend is geworden, wat de bedoeling is van den minister van financiën Loucheur, n.I. de bank» biljettencirculafie te vergrooten, dus de ver» VOOD ELK Z-"PN KCU9 'l uul Bluulului Kipstraat 85«87R otter d a m mr ZIE DE 5 ETALAGES -MB Voor hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend «I» HENIGER Jp. prijs van het product, doordat zij een minimum verkoopprijs bedong tot dien tijd. Het gevolg van deze voorzichtigheidsmaat» regelen is geworden, dat de markt onder ver» koopen te lijden kreeg, o.m. van angstige of zwakke houders, terwijl slechte posities meteen werden opgeruimd, wat weer tot gevolg heeft, dat de markt langzamerhand wat opschoont. Daarbij was natuurlijk een daling onvermij» delijk, die het beste tot uiting komt in on» derstaand koerslijstje van de hoogste koersen der laatste paar weken en die van heden Dins» dag Amsterdam Rubbers 440 thans 407 Amsterdam Tapanoeli 245 218 Bandar 315 295 Delibatavia 310 290 Hessa 590 530 Lampong Sumatra 345 325 Preanger 240 220 Wai 460 407 Zuid»Preanger 220 198 Beziet men dit, dan is de daling echter verre van ernstig, in aanmerking nemende de enorme rijzing die dit jaar heeft plaats gehad, zoodat men spreken kan van lichte reactie met prijs» houdenden ondertoon. Het verloop van het artikel te Londen is anders verre van reactio» nair en is aldaar de kooplust overheerschend zoowel voor de aandeelen als voor het pro» duet, dat thans 4/7'/2 noteert, hetwelk een recordprijs is die ongeveer 3 gulden per half pond uitmaakt. Blijft de prijs op dit niveau, dan staan de aandeelen naar verhouding tot verdienste, veel te laag, doch is een dergelijke onderstelling wel wat al te bout, ofschoon Als ze al eens vallen, wat deert 't hun Ze lachen graag mee met de anderen, om 't dwaze figuur dat ze, al buitelend, geslagen hebben 1 Voor de weinige trekpaarden, die Amster» dam nog rijk is, is 't werk nu zwaar en gc» vaarlijk. Als ze even rusten, dampt het zweet uit hun warm»gewerkte body en als er dan geen deken of kleed is om over hen uit te leggen, trilt het in de felle kou dadelijk af» gekoelde paardelijf, alsof er een elektrische schok doorheen vaart. Van een hoog met margarine»kisten geladen wagen zie ik plotseling een der twee trek» paarden vallen. Hulpeloos ligt het dier, in tuig en leidsels verward, op zijn linkerzij, met den kop op het harde hobbelige asfalt, dat met zijn bevroren sneeuwkorst den val nog pijnlijker gemaakt heeft. Dadelijk schiet de koetsier toe en begint, door een paar voor» bijgangers geholpen, het gebonden dier los ie maken. Met hun koude, verstijfde vingers gaat het werk niet vlug, maar er komt toch schot in, en als eindelijk het paard vrij ligt, probeert de voerman het op zijn pooten te krijgen. De man is geduldig en niet ruw. Als een inerte massa ligt het paard, dat hoege» naamd niet meegeeft. Het ligt daar alsof 't niet van plan is ooit weer overeind te ko: men. Het hijgt snel en onregelmatig en in de goedige bolle oogen ligt een stille bede om hulp. »Leg toch eerst een stuk deken of een stuk kleed onder zijn voorpotenk zegt een jongen van een jaar of veertien, die, juist uit school gekomen, hevig geïnteresseerd, naar de pijn» lijke scène op straat heeft staan kijken. «Jullie zien toch wel, dat»ie zóó niet over» eind kan komen, want als»tie het probeert glijdt»ie subiet weer uitk gaat de jongen ver» ontwaardigd verder. Er blijkt deken noch kleed op de kar te zijn. Er is niets om op den grond te leggen en het opkrabbelen van het gevallen dier te ver» gemakkelijken. Dan, kordaat, trekt de schooljongen zijn jasje uit en spreidt dat, moederiijk=bezorgd, onder de voorzichtig opgenomen voorpoten van het gevallen paard. En zonder een woord te zeggen volgt dadelijk de koetsier dat voor» beeld, trekt ook z ij n jas uit en legt die on» der zijn achterpooten De schooljongen, in zijn niet al te warme trui, die bedenkelijk kaal en dun is, knielt kameraadschappelijk bij het paard neer, klopt het op den zweetenden hals, zegt een paar vriendelijke woorden. En dan, eerst langzaam alsof't heel moeilijk valt, maar plotseling met een energieken ruk staat het paard overeind. Het schudt zijn melancholieken goedigen kop, kijkt eens naar zijn kameraad aan den anderen kant van den dissel Dan worden ze vlug weer ingespannen en klimt de koetsier op zijn hoogen bok om zijn weg te vervolgen. De jongen heeft zijn vuilgeworden jas in» middels weer aangeschoten. Hij stopt zijn vingertoppen in zijn mond om de verkleumde handen te warmen. Ik zie hoe hij rilt van ■TIP P M De Koningin en Prinses Juliana uit rijden in de arreslede. Foto gemaakt voor het Koninkl. Paleis «Het Loo<*. van 100 tot 200, maar we nemen aan, dat het dichter bij de honderd is geweest. De brug bestond uit een smal houten dek, bestemd voor voetgangers. Dit was aan beide zijden opgehangen aan een drietal bundels ijzerdraad, geen staaldraad. Die bundels dra» den waren aan beide oevers verankerd in zware betonblokken, ongewapend, en liepen vervolgens over twee steenen poorten heen, die aan den oever in de rivier stonden. Een dier betonblokken heeft zich nu be» geven. Het deel waarin de ijzerdraden waren bevestigd, is door het gewicht van de over» beladen brug, van de rest van het blok af» gescheurd, waaraan het slechts met een dunne laag vastgecementeerd zat. Daartusschen zaten bovendien drie houten balken, welke balken echter den samenhang van het beton ver» zwakten. Door het doorschieten van de kabels aan dien eenen kant zakte de brug door en sleepte den kabel over den steenen poort, die daar» door van boven afknapte, zoodat de heele brug moet zijn omgakanteld en met haar last in de hooggaande rivier terechtkwam. Het moet een vreeselijke consternatie ge» weest zijn, toen daar die meer dan honderd menschen onder ontzettend angstgehuil in het water terecht kwamen. Vooral waar er zoo» veel vrouwen en kinderen onder waren. Ve» len lukte het zich aan de brug en de kabels vast te klemmen en zich op den vasten wal te werken. Omstanders boden hulp en vrij spoedig waren de meesten gered. Doch een aantal dreef af, kwam door den stroom lager aan wal, of werden door het water meege» voerd. Het was moeilijk uit te maken, hoe» velen er vermist werden, zoodat in den be» ginne overdreven geruchten, sprekende van 60 vermisten de ronde deden. Spoedig bleek echter, dat het aantal toch nog groot genoeg was, met 11 vermisten. Hedenmorgen om half zeven was ir. Duijs directeur van Locale Werken, reeds ter plaatse voor een onderzoek. Daarbij bleek, dat de brug, ofschoon niet sterk en 30 jaar geleden gebouwd, nog wel berekend was op het verkeer voor voetgan» gers, doch voor den zwaren last van zooveel menschen wel moest bezwijken. Nog kort geleden is er een onderzoek naar de brug ingesteld die, door het Landschap aangelegd, in onderhoud was bij de gemeente. Juist waren er eenige gestraften aan het werk om door een krib een der steenen stutten van de kabels tegen den stroom te bescher» men. Bij hen stond een veldpolitie»dienaar, die de menschen waarschuwde, dat de brug overbelast was. Hij heeft er echter, en dat' laat zich begrijpen, niet aan gedacht de brug te doen ontruimen, van meening dat hij et stond voor de bewaking der gestraften. Een paar jaar geleden is de brug ook al eens scheef gezakt en sedert heeft men er wel over gedacht haar te vervangen, doch zij bleef voor het lichte verkeer nog voldoende. De schuld ligt dus niet bij den een of an» deren technischen dienst, doch bij de lieden, die de brug gebruikten voor een doel, waar» voor ze niet bestemd en berekend was. Duys zal over de zaak een rapport uitbre"*™ gen. Ondertusschen neemt dat niet weg, dat de Chineesche gemeenschap in Bindjei in diepen rouw is gedompeld. Bij veiling op Dinsdag 8 December 1925 in het Café van G. van Veen te Oude Tonge. en bij afslag op Dinsdag 15 December 1925 in het Café van A. P. de Weerd aldaar, beide dagen des avonds 6,30 uur van Een perceel Bouwland aan den Blaakweg te Nieuwe Tonge, en van Drie huizen en een daar achter gelegen tuin aan de Schoolstraat te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 10 December 1925 te Ooit» gensplaat in Hotel «Hobbel»* bij veiling en op Donderdag 17 December 1925 aldaar ip Hotel «Moelker» bij afslag, en eventueel naasting beide dagen des nam. half drie ulry ten verzoeke van de Directie der N.V. Flak» keesche Klompenfabrieken Intra Nos, publieke verkooping van Het voor 5 jaar geheel nieuw 'ebouwde fabrieksgebouw staande aan. de Halte Langeweg derR.T.M. te Ooltgensplaabbe» nevens de twee daarbij staande arbeiders» woningen met tuinen en bouwland, alsmede alle machinerieën dier fabriek, als Een brons ruw olie motor 52 P.K. met luchtflesschen, luchtpomp, koelwaterpomp, drijfwerk voor pompen, riemen, hoofddrijfriem, koelwater» en oliereservoiren, oliepomp en diverse gereed» schappen, klompenkopieermachine, verschillen» de modellen, hielboor, teenboor, oliefilter, schuurmachines met kasten, exhauster, diverse drijfwerk met hangers, lagers en schijven, cirkelzaag, hijschtoestel enz. Alles in werking te zien na aanvrage, te richten aan het Kan» toor van Notaris Akkerman te Ooltgenplaat alwaar alle inlichtingen en notitiën gratis verkrijgbaar zijn. Notaris AKKERMAN. Velen willen wel vruchten zien liefst vele en mooie maar hebben er vaak geen ar» beid of kosten voorover. Zoo klaagde Me» vrouw H. tegen haar tuinman, telken jare weer. Tot zij eindelijk den tuinman vrijheid van handelen gaf. Nu kregen de boomen een goede beurtzij werden doelmatig bemest met stal» en kunstmest, werden flink gesnoeid en afgeborsteld, en er werden rupsenbanden om» gelegd. Wat zagen de boomen er opgeknapt uit! In 't voorjaar prijkten ze met gezonde bladeren en bloesems, en in den oogsttijd Elukte men niet slechts een paar wormstekige alf uitgegroeide peren, maar wel een hon» derdtal mooie, gave vruchten. Huismoeder, wilt u weten, hoe gc uw winteraardappelen eenvoudig en lang kunt bewaren, zonder dat ze dus zoo gauw uitspruiten Dr. Schiller beval aan bewaring in een kist, met een vol» doend aantal gaten in den bodem om de lucht toegang te gevende kist plaatsen op bak» steenen of turven. Voorts op den flink door» boorden bodem een laag cokes van 15 c.M. dikte, en hierop de aardappelen. De cokes mogen niet te fijn zoo, zoo groot als een walnoot. Dr. S. paste deze methode jaren achter een met succes toe. Het groote feit, de onderteekening van het verdrag van Locarno, heeft dan den eersten Dec. plaats gehad. Wegens den rouw over de moeder var» den Engelschen Koning is veel van de voorgenomen plechtigheid achterwege dere inflatie in de hand werken, en daarbij de belastingschroef sterker aan te draaien. Of dit laatste middel echter zal helpen valt sterk te betwijfelen, aangezien er geen land is, waar zoo slecht belasting wordt betaald als Frank» rijk. Misschien ligt het thans in de bedoeling van de regeering om daarvan beter dan tot nu toe werk te maken, doch bijzonder gerust schijnt men in financieele kringen niet te zijn, ofschoon de koers van wissel Parijs zich op crrca 9.50 voorloopig handhaaft. Echter, zoo» als opgemerkt, is de handel in valuta gering, zoowel hier als elders, zoodat de speculatie de koers niet meer maakt. Zoowel in valuta als in effecten is het de laatste paar weken weer stiller geworden, wat aan verschillende oorzaken dient te worden geweten. In de eerste plaats, wat Rubberwaarden betreftde moeilijkheden in verband met prolongatiën. Zooals bekend mag worden verondersteld, wordt het grootste gedeelte van den beurs» handel met geleend geld gedreven, zoodat het gekochte materiaal door de commissionairs herbeleend moet worden om hun zaken liquide te houden. Nu de toestand zoo werd, dat rubberwaarden op gevaarlijk schoon niet on» begrijpelijk hoog peil belandden, is men wat voorzichtiger geworden en begonnen om vele fondsen voor beleening niet meer te accep» teeren. Zooals steeds alles aan overdrijving is blootgesteld, werd ook thans de fout gemaakt kort en goed alles te weigeren, zelfs het hoofd» fonds Amsterdam was niet goed meer, wat op z'n minst genomen dwaas is, gezien het feit, dat deze maatschappij zeer goed beheerd wordt en tot en met 1930 reeds be» veiligd is voor paniekachtige dalingen inden het toch veel wordt gehoord en nog wel in insiderskringen. De rest van de beurs is rustig, zoowel voor Olie» als voor Scheepvaartwaarden, doch de tendenz voor suikerwaarden is weer flauwer geworden in verband met voorspellingen van slechter product, overvloedige oogst, enz., doch kan men daarop geen huizen bouwen, omdat de kans groot is, dat er morgen weer gugstige voorspellingen worden gemaakt met geheel anders luidende statistieken. Een gratis lesje. Ook in ons landbouwgewest zien we het nog al eens dat landbouwers en boerenknechts soms op ruwe wrede wijze met de beesten omgaan. Dierenvrienden zijn helaas zoo schraal te vinden. Moge het onderstaande dat we met instem» ming uit Het Volk overnemen, ook hun tot een gratis lesje zijn I Het is glad op straat en hobbelig. Zoo verraderlijk=glad en zoo vermoeiend hobbelig is de sedert dagen bevroren sneeuw» korst, hier en daar al wat weggewerkt en af» geloopen, dat iedere volwassene, die zijn bee» nen liefheeft, voorzichtig en behoedzaam zijn weg gaat. Alleen de jonge kinderen in hun ongewe» ten weelde aan gezondheid en roekeloosheid, loopen en hollen en spelen alsof de straten normaal waren. de kou. Dan, met zijn boekenzeiltje onder den arm, zet hij 't op een loopen. En als ik hem over de kei»harde, hobbelige straat zie voortrennen om warm te worden, weet ik zeker dat hij er geen flauw begrip van heeft, hoe bescha» mend hij die velen, die vol medelijden met «dat stomme dier»* om hem heen stonden te kijken, een gratis lesje gegeven heeft! H. v. RAALTE SIMONS. Hei vreeselijk ongeluk ie Bindjei. Maandag 26 October heeft te Bindjei een groote ramp plaats gehad, zooals reeds werd gemeld. Daar is n.I. de lichte hangbrug over de Soegei Bindjei leidend naar kampong Kebon Lada en de onderneming Tandjong Djatti onder het gewicht van een groot aan» tal lieden ingestort, waarbij 11 personen ver» dronken zijn. De zaak heeft zich aldus toegedragen, lezen we nader in de Deli Ct. van 27 October Er was een Chineesche wajang in Bindjei aan 't spelen en die liet volgens de traditie een papieren pop in de rivier afdrijven. Wie die pop kan krijgen verzekert zich daarmee van veel oentoeng. Dat spel werd door hon» derden menschen, voornamelijk Chineezen, gadegeslagen en velen hadden zich daarvoor opgesteld op de kabelbrug. De schatting van hun aantal loopt uiteen Zaterdag 12 December bij inzet en Zaterdag 19 December bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek, van plm. 9,59,47 H.A of 20 G. 268 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, genaamd «de Kriekel«, in 15 perceelen, combinatiën en massa, gedeelte» lijk verhuurd en gedeeltelijk dadelijk in ge» bruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Aangiften voor de jaarlijksche houtverkoo ping onder Ouddorp en Goedereede, worden ingewacht tot en met Zaterdag 12 December ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Tot en met Zaterdag 19 December, worden ten kantore van Notaris Van den Berg in» schrijvlngsbiljetten ingewacht voor de verhu» ring van 10 jaren, dadelijk ingaande van 2.52,20 H.A. 5G. 147'/2 R. V. M. dijken weiland te Goedereede, aan de haven, uit» sluitend voor te beweiden. Ten verzoeke van de Heeren F. en J. den Eerzamen te Goede» reede. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdagen 10 en 17 December 1925 des mamiddags terstond na den verkoop der Klompenfabriek van een huis erf en bergplaats aan de Voorstraat en den Achterweg te Ooit» gensplaat kad. Sectie A. no 1364 ged. groot ongeveer 1,40 aren, ten verzoeke van den Heer Johs. Kosten, aldaar Notaris AKKERMAN.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2