Mame derde Md, SCHEP WISE! j. H. BiJKERS, Zadelmaker BREUKLIJDERS AAHBESTEDIRG TE HUREN, A d vertentiën. Vergaderingen» Visscherij. Of* ctera Uitkijk» V er koopingen VERLOREN. OUDDORP NDTSSPAARBANK MIDDELHAilS-SOMMELSU IJK QekSopte Cokes DEN BOMMEL SOMMELSDIJK Ingezonden Stukken BANKBEfUBOSNB Mej.OEERTÜUI HARTSV3ANS BOUWKNECHT BOUWKNECHT MOTORJEKKERS C. DE MOÖIJ, Ouddorp aan te besteden Het BOUWEN van een WOON- en WINKEL HUIS op een perceel Kad. bekend gemeente SOMMELSDIJK, Sectie B No. 2009 (in Massa en in 5 Perceelen). brief van een verloren zoon uit 200 jaar n. Chr. Verder vond men prijslijsten, b.v. van vogels, waaruit blijkt, dat een muschje het goedkoopste vogelje was, brieven boeken enz.— Spr. stelt nu de vraag welk licht werpt dit alles nu op het N. T. Deze vraag werd be» antwoord na de pauze. De voorz. heropent de verg. met het zingen van Ps. 25 2, onder welk zingen eene collecte werd gehouden voor de kas der V. v. C. B. Alsnu werd weer het woord gegeven aan Ds. Mak. Ter beantwoording van de gestelde vraag staat spr. stil bij de taal, waarin het N. T. geschreven is. De opgravingen hebben aange» toond, dat deze taal de gewone volkstaal was. Daaruit volgt, dat, wil men het N. T. goed verstaan, deze volkstaal goed moet gekend worden. Door de opgravingen heeft men er veel meer van geleerd en daardoor zijn verschil» lende duistere uitspraken van het N. T. beter verstaanbaar geworden, wat door verschillen» de voorbeelden in het licht wordt gesteld. Voorts is door de verschillende vondsten op onderscheidene wijzen de mond van de onge» loovige Bijbelkritiek gestopt op [verschillende punten. Met de uitlegging van den N. T. tekst moet met de opgravingen .rekening worden gehouden, wil men een.zuiver beeld geven van den zin van Gods Woord in het N. T. Vervolgens staat spr. nog stil bij de eigen» aardige getallen in den Bijbel. B.v. het getal 666. Spr. maakt duidelijk, hoe men daartoe kwam De opgravingen hebben daarover ook licht gegeven. Het was een aangenamen taak voor den voorzitter, aan het einde van de belangrijke rede van Ds. Mak een kort slotwoord te spre» ken. Hij herinnert aan het woord van Jezus, hoewel in een ander verband gesproken, dat indien zijne discipelen zwegen, de steenen haast zouden roepen. We kunnen, zegt spr., hier gewagen van een letterlijk spreken van de steenen. Wel moeten we ons geloof niet afhankelijk maken van dat spreken der steenen. Het rust op iets hechters, zooals dat o.a. uit» komt in het begin van den brief aan de He» breën. God heeft gesproken en Hij spreekt nog tot ons door Zijn Woord. Maar wij aan» bidden het voorzienig bestel Gods, waardoor mede door de opgravingen de wijsheid van het ongeloof aan de kaak is gesteld. Spr. dankt Ds. Mak zeer voor het leerzame ondeiricht en spreekt den wensch uit, dat we nog lang zullen mogen proeven van de vruch» ten van de studie van Ds. Mak. Laat, zoo zegt hij, bij ons het besef verlevendigd zijn van de waarheid van Luther's woord «Gods Woord houdt stand in eeuwigheid en zal geen duimbreed wijken«. Hij dankt tenslotte allen voor de aandacht waarmee Ds. Mak werd gevolgd in zijn prettige rede. Nadat Ps. 866 was gezongen, sloot Ds. Mak met dankzegging. De werkzaamheden van de restauratie der Geref. Kerk zijn aangevangen. De gods» dienstoefeningen worden gehouden in gebouw voor Chr. Belangen. Neen, daarom nietl In de bladen lazen wij Ongeeorloofd schoolverzuim te Tiel. In een rondschrijven aan de rijksveld» wachters in zijn ressort, verstigt de amb» tenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Tiel er de aandacht op, dat in den laat» sten tijd het ongeoorloofd schoolverzuim in verontrustende mate toeneemt. Daar hij ge° regeld schoolbezoek een volksbelang acht, dringt hij er bij de functionarissen op aan contact te zoeken met hoofden van scholen, die vermoedelijk wel willen medewerken de adressen van die ouders op te geven) die 't met de school niet zoo nauw nemen] Deze ambtenaar is in zijn recht. Toch begaat hij een ketterij. Wij hebben die onderstreept. Wairom moeten de rijksveldwachters es flink achter de spijbelaars aan Wel, omdat hij geregeld schoolbezoek een volksbelang acht. Neen, heer ambtenaar I daarom niet. Wat gij denkt of acht heeft met deze zaak niets te maken 1 Al zoudt gij vóór de af» schaffing van alle scholen zijn, dan moest gij nóg de overtreders der Leerplichtwet achter de vodden laten zitten. Omdat het nu eenmaal Wet is. En de Wet móét gij handhaven. Of ge er persoonlijk voor of tegen zijt. En stél eens, dat uw geweten u verbood een bepaalde wet të helpen uitvoeren, dan zoudt ge eenvoudig moeten gaan uit uw ambt. Ook onder ons begrijpe men dit wel. Och, soepelheid worde betracht, de barsche ambtenaar brengt Overheid en Wet in dis» crediet. Op elk sleksen behoeft geen zout ge» legd 1 Maar als er tenslotte willens en wetens en tegen alle waarschuwing in, overtreden wordt, dan móét de ambtenaar de wet hand» haven. Anders zou hij zijn plicht ontrouw zijn. De wet beslist voor hemniet wat hij in 't belang des volks acht. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Geachte Redactie U vergunt mij wel een enkel woord van re» pliek op het »Ingezonden« van coll. de Zeeuw in Uw No. van 21 Nov. '25. Vrij ernstige ongesteldheid belette mij zulks eer te doen. Alle punten te behandelen, door m'n geachten opponent aangeroerd, zou meer plaatsruimte eischen, dan ik van Uwe welwillendheid ver» gen durf. Laaf ik daarom beginnen met den heer de Zeeuw een openbaar debat met gelijken spreek- tyd en onder onpartijdig presidum aan te bie den over te voren in gemeen overleg vast te stellen punten of theses. De heer de Zeeuw kan dan meteen eens demonstreeren hoe er eigenlijk wel gedebatteerd moet worden, wat voor ondergeteekende altijd nog leerzaam en voor verdere aanwezigen op* bouwend kan zijn. We zouden nu werkelijk op gezag van coll. de Zeeuw (Dr. in de Kerkgeschiedenis hono» ris causa) op een toon van pauselijke onfeil» baarheid «ex cathredraa sprekend (waarbij he» laas alle documentatie of bronvermelding ont» breekt 1) moeten gaan gelooven, dat Calvijn onschuldig is aan Servet brandstapel. Jammer dat de feiten anders zijn 1 Immers, wat leert een algemeen bekend werk over Kerkgeschei» denis als dat van Kurtz (blz. 221)»Te Genevé werd hij (Servet I) als godslasteraar gevangen genomen, en, in 1553, nadat hij zich schimpend over Calvijn had uitgelaten, verbrand. Het is waar dat Calvijn zelf gewild had, dat onthoof ding, Servets vuurdood vervangen zou'n Rare vorm van vermindering der strafals (de salarissen van het Overheidspersoneel ook maar zóó verminderd waren Een kinder» hand is gauw gevuld. Nu nog iets over hen die mij uitnoodigden. Geen »Comité voor Christelijke Vredeszen» ding.« Geen orthodoxe organisatie. Maar een groepje vredesmenschen, die op een bij uitstek loyale wijze, mij, als Gereformeerde in de ge» legenheid stelden onze beginselen te propagee» en te zuiveren van de blaam van militairistisch geweld en oorlogsverheerlijking 1 Wie me uit» noodigt is voor mij van weinig, wat door mij wordt verkondigd van alles overwegend be» lang 1 Wat coll. de Zeeuw inzake Dr. Kuypers standpunt betreffende de drankbestrijding op» merkt, is moedgevend. Misschien zullen velen, die nu met even weinig of nog minder waar» deering over de Chr. Vredesbeweging spreken als Dr. K. het over den strijd tegen het alco» holisme deed, over onze actie nog eenmaal een even sympathiek oordeel vellen als Dr. K. het later over de eerst door hem gewraakte geheelonthouding deed. Ten slotte nog ditDurft coll. de Zeeuw het werkelijk aan met Art. 36 zooals het daar ligt. Is het soms niet waar dat die Gereformeerden welke zich de bij uitstek getrouwen wanen, telkens verzet plegen tegen de Overheid (vac» cine, zegeltjes plakken, stemplicht enz.). Nog dezer dagen stonden in den Haag ruim 70 Scheveningsche visschersvrouwen terecht die niet wilden stemmen en hun «verdediger» Ds. van Wier beriep zich op Ex. 1 15 e.v. Wat was de afzwering van Filips II in 1581 anders dan een »revolutionaire« handeling naar de meening van de machthebbers tegen wie ze gericht was. Maar inderdaad was ze uiting van opperste gehoorzaamheid aan den Koning der Koningen. Misschien wordt in de studeerkamer van coll. de Zeeuw nog wel eens ontdekt dat die afzetting evenmin heeft plaats gehad als het ter dood brengen van Servet. Dat alle groote Godsmannen van vroegeren en lateren tijd met de wereldsche machten in botsing zijn geweest, leert de Heilige Geschie» denis op schier iedere bladzijde. (Jesaja, Jere» mia, Daniël, Johannes de Dooper, Paulus, Petrus, Johannes de Apostel, enz. Of is dit geen historie Voor ditmaal genoeg. De rest D.V. en hope» lijk spoedig mondeling. U, Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, met kameraadsch. groet> Uw dw. C. J. SMITH Hoofd eener Chr. Nat. School en Directeur van het Bureau voor Chr. Vredeszending. [Heel graag en met veel d andnunt is heer de Redacteur, aanvaard*".,"^, lijk aanbod bovenstaand 'blik Stippen kantteekeningen te voorzien, r het nader te Zeer veel dank ben ik mi^ geschied, verschuldigd voor zijn ingez. hij nu zelf aan het krantenle. manier van repliceeren laat zeUW lang. halen, waar de «geachte oppmeening, dat geschreven heeft. Wat art 36{e beginselen heidspersoneel, 70 Schevenir vnm.ffpcta!in de afzwering van Philips II, voorgestaan zonden stuk te maken hebb Niemand neme mij dus kw zien, dat de grond van opgedane ervarii^on worden krant voor de vereerende u.^ióocuging van den heer Smith, om debatkunde te gaan cfo» ceeren, bedank, alsmede voor mijn promotie tot Dr. in de Kerkgeschiedenis honoris causa. Onderwijs en opvoeding eischen in den tegenwoordigen tijd zoo den geheelen persoon van den onderwijzer, dat er bij mij voortijd» roovende en aandacht=in»beslag»nemende bij» baantjes, buiten het onderwijsterrein, geen tijd overschiet. Oneindig veel dank betuig ik U mijnheer Smith, dat gij zelf bewijzen aanbrengt voor mijn beschuldiging van eenzijdigheid. Op èèn citaat (zegge één) van Prof. Dr. J. H. Kurtz berust Uw onwaardige aanval op Calvijn. Ik haalde het handboek van H. A. v. d. Mast aan met voorwoord van Dr. H. Frans» sen, een Gereformeerde beschouwing, (pag. 292 en pag. 297). Lees het standaardwerk van R. Husen pag. 411 of F. L. Zahn, F. van Kooy Postmus. Ik herhaal na deze bronvermelding mijn klachtals U een tegenstander van Cal» vijn laat spreken, in casu een Duitsche Pro» testant, meldt er dan ook bij, dat in Calvijns dagen de Lutherschen van de Calvinisten nog meer afkeerig waren dan van de Roomschen evenals in onze dagen bij zekere partij een Anti»Revolutionnair erger is dan een Sociaal Democraat dat in Dresden in 1601 een zekere Krell werd onthoofd, omdat hij van Luthersch Cal» vinist was geworden dat tegenover Kurtz, theologen van naam eerste klasse Calvijnkenners een gansch andere meening zijn toegedaan, dat over de kwestie Calvijn«Servet wel mee» ningsverschil zal blijven bestaan zoolang de twee levensbeschouwingen er zijn, waarom ik wel aanraad, dat onderdeel uit Uw debat te schrappen. Het moge eerlijk schijnen maar ik acht het historie»vervalsching. Waarom erkent "ge de tweeërlei geschiedbeschouwing over de afzwering in 1581 wel En als U geestig gaat worden met het ver» schil in dood tusschen brandstapel en ont» hoofding, meld dan ook, dat in die dagen de zwaarste straf wasde vuurdood, zooals in Jezus dagen de Kruisdood de smadelijkste was. Vergeefs zocht ik naar de ridderlijke erken» ning, dat Ge inzake Dr. A. Kuyper en de ge» heelonthouding éénzijdig citeerde. En daar» tegen gaat ons hoofdprotest. Eenzijdigheid en afdwalen op zijwegen dat maakt de groote zwakte uit van Uw betoog. Uw ingezonden stuk bevestigt onze meening. Ten slotte een vraag. Sedert wanneer is de vijand van het Kruis van Jezus Christus loyaal geworden tegen een belijder van het Kruis bloed der Verzoening. Wij Calvinisten, Gereformeerden of hoe U ons wilt noemen, hebben volstrekt geen be» hoefte om gezuiverd te worden van den blaam van militaristisch geweld en oorlogsverheer» lijking, dien onze vijanden op ons werpen, omdat wij als Christenen dat stof van onze voeten kunnen schudden. Maar gij mijnheer Smith, moet gezuiverd worden van die omgeving, waarin nog veel erger oorlog wordt gemaakt dan de gifgas» oorlog, wijl deze slechts het lichaam kan doo» den maar gene met het wapen ongeloofspre» diking de ziel doodt. Ik bid U op den weg dien gij thans bewandelt een weg naar Da» mascus toe. Met coll. gr. P. DE ZEEUW Hoofd Chr. Nat. School. NIEUWE TONGE. Aanstaande Donderdagmiddag 2 uur ver» gadering van den Raad dezer gemeente. OUDDORP. De Raad dezer gemeente is ter vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 11 December des namiddags te half drie. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 3 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaartuig gevangen 95 K.G. garnalen en aan de pellerijen afgeleverd OUDDORP. De visschers vingen de vorige week per vaartuig van 90 tot 150 kilo garnalenverder van 3000 tot 5000 kilo sardijn en van 60 tot 250 kilo schubben. UIT BOEK EN BLAD. MIJN HERT IS ALS EEN BLOMGEWAS. Mijn hert is als een blómgewas, dat, opengaande of töegeloken, de stralen van de zonne vangt, of kwijnt en pijnt en hangt gebróken. Mijn hert gelijkt het jeüdig gróen, dat asemt in den dauw des morgens maar zwakt, des avonds, moe geleefd, vól stof, vól weemoeds en vól zorgens 1 Mijn het is als een vrucht, die w&st en rijp wordt, in de schiuw verhölen, aleer de hand des najaars heeft, tè vroeg eilaas, den boom bestolen 1 Mijn hert gelijkt de stèrre, die verschiet eri aan de höoge wanden des hemels eene sparke strijkt, die, èer 'k heraêm, houdt óp van brknden 1 Mijn herte slacht den règenboog, die, hoog gebouwd dóór al de hemelen, welhaast gedaan heeft róód en blauw en groèn, gèluwe en peèrsch te schémelen 1 Mijn hértmijn hèrte is krank en broós en önstandvastig in 't verblijden maar, als 't hem wél gaat eènen stond, 't kan dagen lèng weer hönger lijden 1 OIUIUUCU uvc fvssr^mi Bi Nudrak ifcro&ém, In m'n onnoozelheid d^cht ik Dat «beschaafde menschen« elkander, ook bij verschil van meening, op een alleszins be» hóórlijke wijze de waarheid weten te zeggen. En dat met name in 't openbaar. Een paar vischvrouwen of kaaiwerkers storen zich niet veel, nóch aan vormen, nóch aan fatsoen, nóch aan 't publiek, als de passie ze te pakken heeft, dan wie er ook Eendeneieren f 9,05 per 100 stuks. Poelpetaaneieren f 10,40 per 100 stuks. Savoijekool f 5,80 tot f 6,80 per 100 st. Witte kool f 2,— tot f 3,10 per 100 stuks. Boereboter f 1,25 tot f 1,30 per pond. U enveiling van Donderdag 3 Dec 1925 Gewone uien f 2,84 tot f 2,85 per 50 KG. Grove uien f 1,96 tot f 2,35 Drielingen f 1,90 tot f 2,21 Pickles f 5,15 tot f 5,25 inclusief baal een arbeidershuis en erf, te Abbenbroek, aan den Oudenhoornschen Molendijk, te zamen groot 62 aren 60 centiaren, in 2 perceelen en 2»01»50 H.A. uitmuntend bouwland in de gemeente» en den polder Nieuwenhoorn, aan den Watermansweg en Molendijk in 2 perceelen Aanvaardingbouwland en arbeidershuis direct na de gunningde bouwmanswoning en erf 1 Mei 1926. Betaling kooppenningen 20 Jfnnuari 1926. Bezichtiging op 3 en 10 Dec. a.s. te bevragen bij den Heer J. van Rij Lz. die inlichtingen geeft evenals ondergetee» kende notaris te Zuidland, ten wiens kantore tijdig notitiën verkrijgbaar zijn. Notaris C. LOEFF. Donderdag 10 December, 's namiddags 2 uur te Ouddorp aan de Haven, om contant geld, van een partij scheepsafbraak als palen, planken, balken, ribben, brandhout enz., ten verzoeke van de Heeren Gebr. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Dinsdag 8 December 1925 in het Café van G. van Veen te Oude Tonge, en bij afslag op Dinsdag 15 December 1925 in het Café van A. P. de Weerd aldaar, beide dagen des avonds 6,30 uur van Een perceel Bouwland aan den Blaakweg te Nieuwe Tonge, en van Drie huizen en een daar achter gelegen tuin aan de Schoolstraat te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 4 December 1925, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van H. van den Doel, veiling en Op Vrijdag 11 December 1925, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Keu» velaar afslag vaneen huis met schuur, erf en grond (eeuwigd. erfpacht) te Sommelsdijk nabij Dirksland»Kralingen, kadaster sectie D no. 675, 676 te samen groot 2 Aren 43 c.A., bewoond door H. Zoon Cz. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 12 December bij inzet en Zaterdag 19 December bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek, van plm. 9,59,47 H.A of 20 G. 268 R V. M. bouwland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, genaamd »de Kriekek, in 15 perceelen, combinatiën en massa, gedeelte» lijk verhuurd en gedeeltelijk dadelijk in ge» bruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Aangiften voor de jaarlijksche houtverkoo» ping onder Ouddorp en Goedereede, worden ingewacht tot en met Zaterdag 12 December ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Tot en met Zaterdag 19 December, worden ten kantore van Notaris Van den Berg in» schrijvingsbiljetten ingewacht voor de verhu» ring van 10 jaren, dadelijk ingaande van 2.52,20 H.A. 5G. 147'/2 R- V. M. dijk en weiland te Goedereede, aan de haven, uit» sluitend voor te beweiden. Ten verzoeke van de Heeren F. en J. den Eerzamen te Goede» reede. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdagen 10 en 17 December 1925 des mamiddags terstond na den verkoop der Klompenfabriek van een huis erf en bergplaats aan de Voorstraat en den Achterweg te Ooit» gensplaat kad. Sectie A. no 1364 ged. groot ongeveer 1,40 aren, ten verzoeke van den Heer Johs. Kosten, aldaar Notaris AKKERMAN. Uienveiling Maandag 7 Dec, Gewone uien f 2,91, Grove uien f 1,93, Drielingen f 2,24, Pickles f 5,—, alles onder het merk U. C. B. en per baal van 50 kg. inclusief baal Gewone uien f 2,24 tot f 2,50, Grove uien f 1,69, Drielingen f 2,—, Pickles f 5,—, deze niet onder het merk, doch per baal van 50 kg., inclusief baal. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis met Landbouwschuur en Mestputerf te Sommelsdijk op Woensdag 2 December 1925 bij inzet en op Woensdag 9 December 1925 bij afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Rijke te Sommelsdijk ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. T. van den Doel. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 3 December 1925, te Den Bommel, in Café »Keijzer«, bij veiling; en Op Donderdag 10 December 1925, aldaar, in Café »Van der Plaat«, bij afslag, beide dagen des voorm. 11 uur, ten verzoeke van Mejuf» frouw de Wed. P. van Splunter, aldaar, van Een burgerwoonhuis aan de Voorstraat, te Den Bommel, kad Sectie A no. 140 groot 69 cA. Vrij van huur en dadelijk te aanvaarden. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 10 December 1925 te Ooit» gensplaat in Hotel »Hobbel« bij veiling en op Donderdag 17 December 1925 aldaar in Hotel »Moelker« bij afslag, en eventueel bij naasting beide dagen des nam. half drie uur teD verzoeke van de Directie der N.V. Flak» keesche Klompenfabrieken Intra Nos, publieke verkooping van: Het voor 5 jaar geheel nieuw gebouwde fabrieksgebouw staande aan de Halte Langeweg derR.T M te Ooltgensplaat be» nevens de twee daarbij staande arbeiders» woningen met tuinen en bouwland, alsmede alle machinerieën dier fabriek, alsEen brons ruw olie motor 52 P.K. met luchtflesschen, luchtpomp, koelwaterpomp, drijfwerk voor pompen, riemen, hoofddrijfriem, koelwater» en oliereservoiren, oliepomp en diverse gereed» schappen, klompenkopieermachine, verschillen» de modellen, hielboor, teenboor, oliefilter, schuurmachines met kasten, exhauster, diverse drijfwerk met hangers, lagers en schijven, cirkelzaag, hijschtoestel enz. Alles in werking te zien na aanvrage, te richten aan het Kan» toor van Notaris Akkerman te Ooltgenplaat alwaar alle inlichtingen en notitiën gratis verkrijgbaar zijn. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdagen 4 en 11 December 1925, des v.m. 11 uur, ten koffiehuize van J. Herrewijnen te Abbenbroek, openbare verkooping, bij vei» ling en afslag van Eene bouwmanswoning met annex schuur, wagenhuis, erf, tuin en boomgaard benevens Heden trof mij de gevoeligste slag mijns levens bij het afsterven van mijn geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd» en Grootmoe» der, Mej. 26902 CHRISTINA BREEMAN geboren BRUINSEL, in den ouderdom van ruim 59 jaar. J. M. BREEMAN L. BREEMAN. B. BREEMAN—Knöps en Kind. dat hij bij de ec Jonge, 7 December 1925. excuus zou weten Maar dat Eerst in de Kanr en in de pers, den volhard en g man»Kamerlid gerin morgen 4 uur overleed, 1kalm na een kortston* Daar is geen pr,uldig gedragen lijden, ten Maar 't 8gaat onze zwa*er L SluiJter vraag, wat dan ee«ierbare, en onvergetelijke baar al of niet ge?ehuwds en grootvader, Ten tweede is tf.IËL VOORTMAN, va?..Zui^en,- t wnaar van A. J. Coelen) Die op t Haag: vanwege twistgescl ouderdom van bijna 82 r-I TÏrli 26906 Uit aller naam, Loosduinen, J. M. VERBOVE» Voortman. Dirksland, Tuinstraat, 5 Dec. 1925 Voor de vele bewijzen van belang» stelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd» en Grootmoeder Wed. van Hendrik Noordijk, betuigen wij door deze onzen hartelijken dank. 26908 Uit aller naam, R. NOORDIJK Sommelsdijk, 8 December 1225 Vrijdagavond jl. is te Middelharnis of Sommelsdijk een portemonnaie ver» loren met inhoud. Tegen flinke belooning terug te be» zorgen onder No. 26907 Bureau van dit Blad. Gevraagd tegen 1 Maart een bekwaam bij A. J. KASTELEIN, onder Sommels» dijk. 26893 Tegen 1 Maart a s. een bekwame gevraagd bij A. C. VAN NIEUWEN» HUIJZEN, Boezemweg Dirksland. 26901 GEVRAAGD tegen 1 Maart 1926 een huis disponibel, bij D. VAN WEEL, Krammei zicht, Herkingen. 26903 Ulii uerhoopen alleen ie kwaliteit De nieuwste modellen hebben wij in voorraad. Alle Schaatsen zijn direct getuigd verkrijgbaar. ïelet. 232 - «oorstraat - sommelsflijh BIJVERDIENSTEN. Door oude en soliede Maatschap» P'j wordt in iedere plaats op Flakkee een solied en actief Agent gevraagd, voor het sluiten van Onge» vallenverzekering. Zeer mooie b ij verdiensten. Brieven fr. No. 26904 Bureau van dit blad. Wilt U van Uw breuk genezen worden zonder operatie, schrijft dan om mijn geillustreerde brochures over de nieuwe uitvinding van het PATENT Lucht» apparaat ter genezing van breuken, die ik U zonder eenige kosten gratis toezend. C. H. SCHOLTE Aert van Nesstraat 105a Rotterdam moê DEKENS - TRUIEN - SJAALEN HEEREN» en DAMESHANDSCHOE» NEN enz. koopt men voordeelig bij Een der meest betrouwbaarste spaarbanken is de Kantoor Voorstraat 5,Middelharnis Aangesloten bij het Nederlandsch Spaar» bankbureau. Rentevergoeding 3.6 Nieuwe spaarboekjes worden dagelijks afgegeven. 45 CENT PER H.L. Bestelloon te Middelharnis en Som» melsdijk 10 cent per H.L. In de overige dorpen van dit eiland voor de deur 20 cent per H.L., in huis 25 cent. Bestellingen voor buitengemeenten kunnen eerst dan worden uitgevoerd (per vrachtauto) wanneer naar hetzelfde dorp 20—25 hl. totaal te verzenden is. Voor 10 jaren of minder, naar verkiezing nu direct te aanvaarden, Weiland topeiud Molenpolder, nabij kom der gemeente. Perceel No. 269 (1 H. 53 A.) pacht f 320,— beneficie f 535,— Perceel No. 270 (1 H. 72 A. 60 cA.) pacht f 360,— beneficie f 605,—. De Weide mag gescheurd worden. Lasten voor huurders rekening Benefi» cie bij verhuring en pacht op 1 Juni 1926 te betalen. Inschrijving met inlichtingen te zenden aan Mr. MOUREAU, 58 lange Nieuwstraat, Antwerpen. Op Zaterdag 19 December 1925, nm. half vijf zal den Heer G. JOPPE te Sommelsdijk in het Hotel SPEE aldaar, trachten Het bestek en teekening is vanaf Donderdag 10 December 1925, tegen betaling van f 3,50 per stel (postwissel f 3,75) verkrijgbaar bij den Heer G. JOPPE, Voorstraat A 12 te Sommelsdijk. De Architect, 28697 K. DEKKER.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3