111! De origineels bronzen Kiniper-piaqueiie. onn». niette, in imiL siei®, iiisi, greet 25130 cl, tams slechts 15.30 ir. g. pest oniv. i. postui. - S. Aller Spanninga, Joore Kerk en School. Bi Leest de Advertentie van Campfeö's Stoffeerderij I U\-i zijn tusschen de Christelijk»historischen en de Roomsch»Katholieken. Zonder gezant» schap zou zeker voor de rustige ontwikke» ling van het parlementaire leven in Neder» land het best zijn. Het is te hopen, dat dit ook ingezien wordt in de leidende Katho» lieke kringen De zaak moet den Katholie» ken te hoog zijn om er een soort van koop» handel mee te drijven met sociaal» en met vrijzinnig«democraten. Maar ook, om hierbij per se hun wil op te leggen aan groote groepen der bevolking, die nu eenmaal zeer bezwaard tegenover de afvaardiging naar het Vaticaan staan. Zulke hernieuwde vriend» schappelijke toenadering tusschen de Katho» lieken en de Christelijk.-historischen mag helaas niet al te zeker worden verwacht. Wanneer er eenmaal twist ontstaat, waar vroeger hechte vriendschap gevonden werd, is het uiterst moeilijk de vroegere verhouding opnieuw te verkrijgen. Waarschijnlijk zal het dus wel lang sukke» len worden vóór het onmisbare vertrouwen is hersteld« »Loopt het dus zoo, dat de drie partijen ter rechterzijde elkander niet voldoende ver» trouwen kunnen inboezemen, om samen op» nieuw in zee te gaan, dan mag onze partij gelukkig worden genoemd, wijl zij meteen zonder zich iets te verwijten te hebben, het isolement kan aanvaarden. En dan kan geschieden wat door een groot gedeelte der antirevolutionairen van harte gewenscht wordthet besliste beginsel uifdra» gen en alom bevorderen Ter oriënteering in de huidige positie onzer A.«R. partij verdient deze brochure warme aan» beveling. ■»Wegwijzert. Jaarboekje ten dienste der Chr. actie in Nederland 1ste jaargang. Uitgave Liber» tas Rotterdam. Dit boekje voorziet in een behoefte. En in die behoefte wordt op afdoende wijze voorzien. Bij het doorbladeren van dit boek (niet boek» je) verheugt men zich in het feit dat onze Christelijke actie in Nederland zulke afmetin» gen heeft aangenomen. Letterlijk elk terrein heeft zij voor zich opgeeischtl Dit jaarboek is een vraagbaak, een vertrouw» bare gids, die U alle gewenschte inlichtingen op het gebied der Christelijke actie geeft. Maar het geeft meer. «Recepten» en «Wen» ken« vinden ook een plaats. Een kalender voor 1926 met aangegeven schriftgedeelte bij de huisgodsdienstoefening te lezen ontbreekt niet. Het bevat practische mededeeling omtrent onze staats»inrichting enz. enz. Gaarne aanbevolen Een verhaal uit den tijd van Vespasianus. Tijdens de regeering der Romeinsche keizers, hadden herhaaldelijk Christenvervolgingen plaats. Dit verhaal verteld ons, hoe Ignatius en Fabius in de arena voor de leeuwen wer» den geworpen, omdat zij beleden, dat Jezus hun Heere en Heiland was. De Halfbroeders, door W. Schippers. Schipper's verhalen zijn den laatsten tijd wel bekend geworden. Stellen wij aan zijn verhalen letterkundige eischen, dan zou er geneeg critiek zijn. Doch zijn werken worden gegeven als eenvoudige verhalen voor ons volk en als zoodanig zijn ze van harte aan te bevelen. Ook dit werkje is boeiend geschreven, 't Laat zien, hoever de zonde van jaloezie een mensch brengen kan. Blue Band, vacantiereizen 1925. De N.V. Van den Berg's fabrieken heeft dezen zomer vacantiereizen georganiseerd. Ze zijn uitnemend geslaagd. Dit rapport verteld er ons van. »Huiscatechisatie«, door R. van Mazijk. Uit» gave van Uitgevers»Mij. Wed. C. Goudswaard, Rotterdam. De schrijver stelt zich in deze brochure ten doel«Christenouders in 't al» gemeen en Geref. ouders in 't bijzonder op te wekken hun roeping en plicht na te ko» men inzake het godsdienstig huisonderricht aan hunne kinderen». Hierin is hij uitmuntend geslaagd. Anti-Rev. Staatkunde, orgaan van de Dr. Abraham Kuyperstichting. Uitgave J. H. Kok te Kampen. Wij noemen den inhoud van het November» nummer. Georganiseerd overleg, door Mr. P. S. Ger» brandy. In den strijd om een Christel. Staatkunde, door Ds. H. Dooyeweerd. Boekbespreking. Het literair-economisch en het handelsonderwijs, van W. C A. van Mou» rik Broekman, door Prof. Dr. Z. W. Sneller. Vraag en Antwoord, door J. W. Noteboom. Ook dit nummer biedt weer een schat van gegevens. Het werk van Ds. Dooyeweard verdient alle aandacht, 't Wordt een pracht»standaard» werk. De rubriek Vraag en Antwoord is leerzaam. Thans gaat het over (Eerste Kamer, beteekenis, argumenten voor» en tegen afschaffing. 2 Hulp= diensten van onderwijzers bij het bijz. onder wijs ten behoeve van het openb. onderwijs. 3 Zomertijd, wettelijke regeling en toepassing daarvan De waarde van dit maandschrift gaat verre boven den luttelen abonnementsprijs. Cijfers en Feiten. Gids voor het politieke en sociale leven. No. 2, 6e jaargang. Uitgave N. V. Graafschap, Aalten. Cijfers en Feiten blijft voortgaan het ac= tueele uit de politieke en sociale pers vast Te leggen in boekvorm. Een onmisbaar wapen voor wie in den politieken strijd meeleeft. Slechts f 2 per jaar Warm aanbevolen. Evangelisatie'Bibliotheek. Uitgave J. N. Voor» hoeve te VGravenhage. Derde zending, deze bevat »Ik zocht Hem«, door Clara Heitefus, ver» taald door G. Wagen voort. Dit werkje wordt gegeven in de bekende Evangelisatie»Biblio» theek van Voorhoeve. Elk die deze bibliotheek kent, zal waardeeren de zorgen welke telken »Kerstcantate«, voor kinderkoor en sopraan» solo, met begeleiding van harmonium (orgel) of piano Tekst en Muziek van Adrie H. Bakker. Uitgave van Joh. de Heer en Zn. R'dam. De muziek is heel goed, makkelijk is zij niet, doch daar is de oefening voor. De tekst is minder goed Bij aanschaffing van de benoodigde exem» plaren is uitvoering toegestaan. »Edelsteenen«. Verzameling oorspronkelijke werken van Ned. componisten. Band I, wer» ken van L. Lj. Schipperus. De stukken uit dezen bundel zijn heel goed. Aan de technische uitvoering der beide uitgaven van De Heer is alle zorg besteed. Mooi papier en heel duidelijken notendruk. Dwars door Canada. Uitgave drukkerij Hol» land. De heer Cnossen verhaalt zijn ervaringen, opgedaan op zijn reis door Canada, welke hij als redacteur van De Standaard heeft on» dernomen. De Standaard zelve schrijft er van «Verleden jaar maakte een onzer medewer» kers, de heer Cnossen, op verzoek aan onze redactie gericht, met een tweetal Nederland» sche Journalisten een reis door Canada, waar» van wij in een serie feuilletons het verslag aan onze lezers deden toekomen. De reis werd vooral gemaakt ten dienste van de ve» len, die met landverhuizingsplannen rond» liepen, en 't noodig hadden omtrent de toe» standen in Canada te worden ingelicht door de eigen aanschouwing van een kundig en onpartijdig man, in staat om te oordeelen over wat hij op zijn reis ontmoette. Wat te voorzien was gebeurde. Van ver» schillende zijden kwamen aanvragen in om deze feuilletons te herdrukken en verkrijgbaar te stellen. Dit is nu gebeurd. De heer Cnos» sen heeft zijn werk hier en daar iets aange» vuld met waardevolle gegevens; heeft het van mooie foto's voorzien, zoodat het nu een boekje is geworden van bijna anderhalf honderd bladzijden, o.i. van veel beteekenis voor hen, die er over denken naar Canada te gaan en ook voor hen die ei familie of vrienden hebben en van dat land gaarne veel willen weten. Een boekje waardoor ve» len vrijwel geheel volledig kunnen worden ingelicht« Wij sluiten ons hierbij zonder voorbehoud aan. Het boekje leest prettig en is met scherpe illustraties verlucht. Wie zich op de hoogte wil stellen met de toestanden in Canada, doet het beste door zich dit boekje aan te schaffen. Plaatselijk Mietaws. SOMMELSDIJK. Aan liefhebbers van lectuur wordt bekend gemaakt dat de Nuts» bibliotheek in November een aanvang heeft ge» nomen. Liefhebbers van lezen kunnen iederen Maandag boeken ter lezing ontvangen in het benedenlokaal van den Doele. De visscherij op het buitenwater alhier is verpacht aan H. Kegge te Tholen. Door M. A. M. alhier is een roerdomp geschoten. OOLTGENSPLAAT. 15 December as. zal zich te Rotterdam hebben te verantwoor» den J. v. P. en P. U. beiden te Amsterdam wegens diefstal en mishandeling van een amb» naar, gepleegd in deze gemeente in de nacht van 18 op 19 Juli j L, 8 getuigen zijn in deze zaak gedagvaard. Door de Rijkspolitie is procesverbaal op» gemaakt tegen A. van den H. wegens jachtover» treding, het geweer is in beslag genomen. VertrokkenA. C. Bruggeman naar Rot» terdam Adrianus Tiggelman naarHeinenoord; Mej. C. Kastelein naar RockanjeMej G. de Vos naar Bussum G. Heremus en gezin naar Eindhoven en mej. J. G. van ^Putten naar Oude Tonge. IngekomenH. P. van Peenen van Oud»Beijerlandjmej. T. Maliepaard van Stad a/h Haringvliet; mej. A. Jellenek van Budapest; mej. M. Jellenek—Kiss van Hilver» sumMej. P. Redert van Goedereede en mej. M. L. Mijnders van Melissant. Alhier is opgericht een Postduivenvereeni» ging (Zaterdagvliegers) genaamd de gevleugelde Post. Voorzitter M. Breeman, Pieter Biggestraat. Secretaris C. Korteweg A.Jz, OUDE TONGE. C. B. had het ongeluk van een wagen te vallen, zoodat hij thuis gebracht moest worden en geneeskundige hulp dringend noodzakelijk was. Bij enkele landbouwers zijn de paarden van de z.g.n. beroerte getroffen waarschijnlijk tengevolge van eenige rust. De prijzen van de veldproducten zijn als volgtAardappelen f 2,75, Uien f 3.— en koepeen f 1,20. B en W maken bekend dat de personen van de lichting 1910 en ouder hun rijksgoe» deren op de gestelde datums moeten inleveren (Zie verder aanplakbord). NIEUWE TONGE. Tegen een negental personen is proces»verbaal opgemaakt wegens overtreding der Algemeene Politieverordening (Het gooien met sneeuwballen). Tot Vice»Voorzitter van de Muziekver» eeniging »Apollo« alhier, is gekozen dhr. G. Knops. De prijzen van de veldvruchten gaan weer omhoog. Voor de uien besteedt men f 3,—, voor de peen f 1,30 en voor de aard» appelen f 2,75 per H L J1. week werden van hier 1500 balen uien en 200 balen peen vervoerd. De Muziekvereen. «Apollo» alhier zal a.s. week in de zaal van dhr Iz. de Witte, haar tweede uitvoering geven. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat in» schrijvingsbiljetten voor het laden, rijden en lossen van basalsteenslag vóór Vrijdag, 11 December a.s. ter gemeente»secretarie moeten worden ingeleverd. DIRKSLAND, Verleden week werden van hier verscheept 3500 balen uien, 2300 H.L. aardappelen en 200 balen peen. In de buitengewone algemeene vergade» ring van de Coöp. Boerenleenbank alhier, werd besloten tot het oprichten van een af» zonderlijke spaarbank Bij de reparatie van een moter werden delijk Reglement in de eerstvolgende verga» dering zal worden behandeld. Voor dien tijd kunnen de leden het concept ter inzage krij» gen bij den kassier. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorz. de vergadering. Door B. en W. dezer gemeente is aan P. Snijder en A. Huizer vergunning verleend tot het bouwen van woonhuizen aan de Tuinstraat. Vorige week werden van hier vervoerd 340 balen peen. Ged. Staten der Prov. Zuid»Holland heb» ben goedgekeurd teruggezonden een wijziging der Bouwverordening dezer gemeente. Zaterdagmiddag 5 Dec. zal op het plein der Lagere School vanwege den Bijz. Vrijw. Landstorm een schietwedstrijd plaats vinden. Hiervoor zullen eenige prijzen beschikbaar worden gesteld. Aanvang der wedstrijden des nam. ten 2 ure. STELLENDAM. De laatste suikerbieten voor de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek «Puttershoek zijn reeds scheep gedragen en vanhier vervoerd. Op de weegbrug aan de haven alhier zijn deze campagne ongeveer 9000.000 K.G. suikerbieten geleverd. In deze gemeente worden thans meteen lijst gelden ingezameld om de kinderen met het a.s. Kerstfeest te onthalen. GOEDEREEDE. Door sneeuw en vorst zijn de werkzaamheden gestaakt op de lan» derijen. De cichoreiwortelen zitten nog voor een gedeelte in den grond. OUDDORP. De Maaston uit het vaarwater is aan den Kwaden Hoek aangespoeld. In November hebben zich in deze ge» meente gevestigdJ. F. Tiemeijer en vrouw uit Rotterdam en S. van Weele uit Ellemeet. Vertrokken zijn naar Goedereede D. Klepper en gezin; naar Middeiharnis Ca. de Jong en naar Amerika J. de Jong. Geboren zijn 8 kin» derengehuwd 3 parenoverleden 1 onge» huwde man. Dr. Greup heeft wegens vertrek uit deze gemeente tegen 1 Maart 1926 ontslag aange» vraagd als gemeente»geneesheer. De lichting 1926 wordt als volgt ingedeeld 1. J. Bezuijen, Gorinchem, Vest. Artill.2. P. Boelaars, Inf., Bergen op Zoom 3. T. van der Bok, idem4. W. E. Aameeteman, idem 5. A. Hoek, idem6. J. H. Melcher, Zeemilitie, Helder 7. P. Sandifort, Inf., Bergen op Zoom 8. J. Sandifort, Vest. Artill,, Gorinchem9. B. van Splunder, Inf., Bergen op Zoom 10. J. Tanis, Vest. Artill., Utrecht. De tijd van opkomst is voor 1 tusschen 1 en 5 Februari, voor 2 tusschen 19 en 23 Juli; voor 3 idem, voor 4 tusschen 18 en 22 Maartvoor 5 idem, voor 6 met 1 September, voor 7 tusschen 18 en 22 Maart, voor 8 tusschen 1 en 5 Juni; voor 9 tusschen 18 en 22 Maart, voor 10 tus» schen 1 en 5 Februari. f Voor de veldvruchten besteedt men groote uien f 2,80—f 3, groene cichoreiwortelen f 18—f 18,50, idem gedroogd f 11—f 11,50 per 100 kilo, aardappelen (eigenheimers) f 2,20— f 2,50. De handel is slap. f Door de vele regens mede ten gevolge van de sneeuw is de stand van het water bijzonder hoog. Geheele weilanden staan reeds blank, ook velen hebben reeds het water in de kelders. f Eenige perceelen bouwland gelegen in lillesweg toebehoorende aan de wed. J. Spee brachten bij verhuring resp. 130 gulden per gemet op. j- Wegens vernieling zijn de arbeiders K. Tengevolge van den zwaren Noord» Westerstor m weid vooral het eilandMarken zwaar ge» teisterd Het geheele eiland stond onder water. De 5 dorpjes n 1. Havenbuurt, Kets, Witte» werf, Grootewerf en Rozewerf staken als afzonderlijke eilandjes boven het water uit. De be» wonens moeten per bootje hun huis zien te berieken. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en n.m. 2 uut Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9,30 uur Ds. Japchenvan Ooltgensplaat (H.A.) Ooltgensplaat, v.m. 9,30 leesdienst en 'sav. 6 uur Ds. japchen. Oude Tonge, v.m. 9,30 en 'sav. uur DsBa*. Herkingen, v.m. 9,30 uur Ds. Kruit v. Nieuwe Tonge. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. As Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds Baarslag Goedereede, v.m. Ds. de Gidts. Ouddorp, n.m. 2 uur Ds de Gidts v. Goeree GEREFORMEERDE KERK. Middeiharnis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur Ds. de Graaff. Den Pommel, vm. en nam. Ds Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9,30 (Voorb.) en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Diemer GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois, Herkingen, v.m. 9 n m. 2 en 's av. 6 uur leesd Van de overige gemeenten geen opgaaf. MIDDELHARNIS. De Zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk 1.1. Zondagavond ge» houden heeft f 106,— opgebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De week. diensten in de Geref. Kerk alhier zijn deze week begonnen. DEN BOMMEL. Ds. Japchen van Ooit» gensplaat zal de vacaturebeurt in de Ned. Herv Kerk alhier niet nam. doch voorm. vervullen. OOLTGENSPLAAT. Tot ouderlingen in de Hervormde Kerk zijn herkozen D. Korte» weg Lz. en C. de Vos Johz. Tot diaken werd gekozen'Jac. van Gurp. DIRKSLAND. De oogstcollecte in de Geref Gem. heeft opgebracht de som van plm. 1825,—' HERKINGEN. De catechisatie'n bij de Ger. Gem. hebben een aanvang genomen, behalve de belijdenis catechisatie'n. Deze zullen aan» vangen D.V. na 1 Januari, welke zullen wor» den geleid door den consulent Ds. A. de Blois van Dirksland. D.V. zal op Dinsdag 8 Dec. nam. 3 uur in de kerk der Ger. Gem. het huwelijk worden ingezegend van J. Drooger en L. Klem, door Ds. A. de Blois van Dirksland. Mej. G. Vermeulen onderwijzeres bij de Bijz. Lagere School, is 1 Dec. weder in functie getreden, na afwezigheid van 3 mnd. wegens ziekte, en is Mej. de Visser met ingang van denzelfden datum eervol ontslag gegeven als tijdelijk onderwijzeres. STELLENDAM. Van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier zijn thans aan de bevjL van aftreding de heeren K. A. van Wagen gen, ouderling, Jb. Kalle, diaken en M. v. Q'.4 Ree, kerkvoogd. De eersten zijn herkiesbaar, de laatste is niet herkiesbaar. OUDDORP. De oogstcollecte heeft in de Geref. Kerk opgebracht f 286,—. De Comm. tot Wer. van Schoolverzuim vergadert a.s. Zaterdag des avonds 6 uur in het gemeentehuis. Drie vaders zijn opgeroepen. De kerkvoogdij wenscht a.s. Woensdag 9 Dec. in de kerkekamer zitting te houden tot betaling der zitplaatsen voor het jaar 1926, des voorm. van 9 tot 12 uur en des nam. van half 2 tot 5 uur. De jongedochtersver. «Dorcas» stelt alle belangstellenden in de gelegenheid ter bezich» tiging van de door haar vervaardigde goede» ren en wel a.s. Dinsdag des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. LIJST 17 van de 47ste jaar=collecte voor de scholen met den bijbel. Transport van lijst 16 f 61574,63' Marum (Gr f Midwolda (Old.)f Overschild f Roodeschoolf Roodeschool (Oudeschild) f Schildwolde f Zevenhuizen»Boven (Gr.) f Bolsward (nagift)f Driesum (nagift)f Deventer met Colmschate en Diepenveenf Doetinchem f -"W 132,— 159,15 48,50 235,- 88,- 506,25 88,70 7,- 2- 231,76'/* 151,75 jare weer door den uitgever er aan besteed wordt. In dit boek wordt getoond hoe de gaven der wereld niet geven het wezenlijke geluk. Dit geluk wordt alleen gevonden als het hart rust in God. Mevrouw Weiner had gezocht en heeft gevonden, doch eerst na langen strijd, na veel gebed, vrede voor haar hart. Dit werkje bevelen wij gaarne aan. Sanderkes reis naar Gods heilige zaal, door Frans van Schoterveld. Twee kaarten met plaat. Veertig goede fracfafen. Een weekkalender. De inhoud der boekjes is zuiver Evange» lisatie»lectuur, van goede strekking, laat zich gaarne lezen. Wie den Evangelisatie»arbeid van den heer Voorhoeve liefheeft, steunt hem door een abonnement, waardoor men lezenswaardige lectuur ontvangt en zelve ook ter verspreiding ontvangt wat de heer Voorhoeve uitgeeft. Een mooi werk dat wij gaarne warm aanbe» velen I Zonden der tooverij, door Ernst Modersohn. In dit boekje wordt gewaarschuwd tegen de zonden van spiritisme, occultisme, waar» zeggerij, kaartleggen, hypnotisme enz. Niet bedoeld is hier, een wetenschappelijk betoog te leveren tegen de genoemde zonden. De schrijver is reizend evangelist, zoodoende komt hij met velen in aanraking. En nu heeft de ervaring hem geleerd, dat, degenen die zich aan deze zonden hebben schuldig gemaakt, zoo moeilijk tot geloof en waren vrede komen. Hij vertelt ons wat schrikkelijke dingen som» mige menschen ervaren hebben die zich met een dezer zonden hebben ingelaten. Te ernstiger wordt zijn waarschuwing als hij er op wijst, hoe vaak Satan zich voordoet als een engel des lichts. Dit boekje moet ieder zich aanschaffen. De prijs is voor niemand een bezwaar, terwijl bij grootere afname reductie gegeven wordt. Voor de leeuwen, door C. Z. J. Schaam. Uitgaven van J. N. Voorhoeve. Wegens het winterachtige weder waren 1.1. Woensdag op de weekmarkt slechts wat pluimvee en wat biggen aangevoerd. In landbouwproducten is er op 't oogen» blik in deze gemeente weinig handel. Alleen voor de uien wordt f 3,— per H.L. besteed. Aan de gemeente zijn een 16»tal werk» loozen bezig met sneeuwruimen, öok is er op verschillende plaatsen zand gestrooid voor de gladheid. In December hebben zich 8 personen in deze gemeente gevestigd, t.w. 3 Mannen en 5 Vrouwen, uit de gemeente zijn vertrokken 11 personen t.w. 3 Mannen en 8 Vrouwen MIDDELHARNIS. Door het dochtertje van den heer T. v. Hoften zijn een paar ge» kleurde dameshandschoenen gevonden en op 't gemeentehuis is een kinderhandschoentje gedeponeerd. Het mond» en klauwzeer onder het rund» vee kan in deze gemeente als geweken worden beschouwd. Van een landbouwer alhier staan nog ruim '/a meet Bravo aardappelen in den grond. Van rooijen zal in den eersten tijd wel niets komen. De gewone dienstplichtigen van dë land» macht 1910 en van andere lichtingen moeten hun militaire kleeding met uitzondering van hun zakboekje, inleveren Donderdag 17 Dec. des v.m. 9 uur in de bewaarschool. Tot bestuurslid van de vereeniging IJsclub is gekozen J. P. Timmers. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De dienstplichtigen der lichting 1626 n.l. P. Arens» man, J. Hoedeman en M. A. Magielsen zullen in het tijdvak 19-23 Juli worden ingelijfd bij het 14de Regt. Inf. te Bergen op Zoom. De dienstplichtigen der lichting 1910 moeten de in hun bezit zijnde goederen 17 December a.s. inleveren in de Bewaarschool te Middel» harnis. Op de weegbrug alhier zijn dit najaar 11500 000 K.G. suikerbieten gewogen. Gedurende de vorige maand zijn op het postkantoor alhier behandeld 34 telegrammen, 770 gesprekken en 50 oproepsberichten. een tweetal personen door benzinedampen bedwelmd. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, kwamen zij evenwel spoedig bij. Het j aarlij ksche straatschuren dat 4 De» cember moest plaats hebben, is tot nader uitgesteld. Gedurende de maand November werden alhier 39 huisslachtingen aangegeven. Het houten kleedgebouw op het voet» balveld werd verleden week door den storm vernield. Op Vrijdag 18 December a.s., des n.m. 1 uur zullen de dienstplichtigen der lichting 1910 uit deze gemeente en uit Herkingen en Melissant hun militaire goederen in de open» bare bewaarschool alhier moeten inleveren. MELISSANT. Door het Gemeentebestuur is aan A. van der Werf een bouw» en hin» derwetvergunning verleend tot het oprichten van een brood» beschuit» en kleingoedbakkerij op het perceel sectie A. No. 1361. Door Gedep. Staten van Z.»H. is aan dhr. L. C. Struik alhier vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis binnen den afstand van 50 Meter van de algemeene Begraafplaats. Van den landbouwer M. Both stierf dezer dagen een best werkpaard. Voorwaar een schadepost. HERKINGEN. Verslag van de buitenge» wone ledenvergadering der Coöp. Boeren» leenbank. De Voorz. opent de vergadering en heet de aanwezige leden welkom, waarna de no» tulen der vorige vergadering worden voorge» lezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorz. deelt in 't kort mede, dat deze vergadering is opgeroepen in verband met de inwerkingtreding der nieuwe Wet op de Coöperatieve Vereenigingen, waardoor wij» ziging der Statuten noodig is. Het concept wordt in zijn geheel voorgelezen. Niemand der leden heeft hierop eenige aanmerking. Daarna wordt het voorstel in stemming ge» bracht en met algemeene stemmen aangeno» men. De Voorz. deelt mede, dat het Huishou» H. en T. v. H. beiden door de Rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot f 30 boete of 15 dagen hechtenis. ZUIDLAND. Gisteren had de heer W. J. van Sintmaartensdijk het ongeluk aan den Gooidijk alhier, vanwege de gladheid, bij het uitwijken voor een auto, te vallen, waarbij hij op twee plaatsen zijn been brak. Opneming in het ziekenhuis te Rotterdam bleek nood» zakelijk, 's Avonds te negen uur is hij nog naar Eudokia vervoerd. Ongeveer acht weken geleden zaagde hij een gedeelte van zijn rechterduim af, dus wel ongelukkig. De collecten, gehouden voor de bijdrage in de kosten van het aan H.M. de Koningin en Z.K.H. den Prins der Nederlanden bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Echtpaar aan te bieden huldeblijk, heeft opgebracht te Zuidland f 81,45 te Oudenhoorn f 31. OOSTVOORNE. De Raad dezer gemeen» te die op verzoek van de Raadsleden Wai bout, Heijndijk en Schipper door den burgemeester is bijeengeroepen, heeft besloten, den heer L. Boogerd, onderwijzer aan school No. 2 te Tinte in zijn betrekking te handhaven. Aan genoemden onderwijzer was in de laatst ge» houden Raadszitting ongevraagd eervol ontslag verleend wegens vermindering van 't personeel aan genoemde school. Het ontslag van een leerkracht aan school No. 1 op het dorp bleef gehandhaafd. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 6 December 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. van Montfrans. Middeiharnis, v.m. 9,30 en den Oudsten. (Doop.) Harderwijk met Hierden, Sonnevanck en Tonsel f 425,29'/2 Hengelo (G.)f 156,46 Herwijnenf 72,95 Middachtersteegf 100,44l/z Westendorp bij Varsseveld f 176,75 Jutphaasf 242,60 Tienhovenf 104,55 Opperdoesf 315,— West»ter»Schellingf 17,50 Westzaanf 76,91 Oud.Beijerland;225,— 'sjGravenhage (nagift)f 5,— Ouderkerk a/d IJssel (Kerkcoll.) f 173,43 Ridderkerk (dorp)f 248,— Scheveningenf 694,36'/2 Strijenf 160,— Poortvliet (Kerkcoll.) f 27,50 Totaal van 425 Loc. Com. f 66446,51 Te Colmschate is f 19,50 gecollecteerd, te Diepenveen f 15,12. Te Doetinchem is de opbrengst bijna verdubbeld. Schildwolde steeg van f 90 tot ruim f 500 I Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel 'sav. 6 uur Ds. LIJST 18 van de 47ste jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 17 f 66446,51 Kibbelgaarn (Gr.)f 46,10 Loppersumf 280,— Nieuwe Pekela Beneden f 105,— Akkrumf 30,10 Hommerts met Jutrijpf 48,70 Huizum (Fr.)f 283,— Metslawierf 103,55'/2 Pingjumf 58,— Tijnje met Terwispelf 25,63'/j Nijensleekf 115.60 Berkum (Ov.)f 48,29'h Heemsef 91,94 Langeslag met Laag'Zuthem, enz. f 59,71 /j Slagharenf 43,75 Wan Kesti Rhec Ruui Ann. Hon Lang Melis Ouch Rotte Kerk' Wille Te teerd. Zot overle Ned. Ds.J in IS intred 1914 van Nader! Door Ds. die zd leden, den heid Sittard jonger sneeuv den sl| Bergh liggen, gebeur kant b spoedij heer k] Een Gebcj M. Nc Gebq pius er Arensn Onde Meiaart Dijk 26 Over) 66 j„ Gebo Pree enl d. v. Ag kaas Huijsma Gebo: en Cor| hannis d v Jol| Rooijen Maurik Dirk den Ot| braad Jannigjd hannis na Adr| Tiggelr en Lena van de Johanna Munters Gehui de Leeu Petrone) Overli wed. va? ter Vre| Mosselr hu«/d) van Lee;| Gebor rit Knop Onder) wedn. j. d. out) Getroi 30 jaar, Onder S. Matsi lia van J. Meijei Overle genoote Gebort van der

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4