PU RO L 30° DOET UW Dralicerbulzen SINT Hl CO LAAS EILANDEN BANK xaiiiorei: te imelhaiis, brieul ocLTeauflï M. VAN OS TE HUREN, Marktberichten. FA. W. BOEKHOVEN ZONEN K009SM238 - OEN BOMMEL SPAARKAS 4*|4% Economisch Weekoverzicht. Buitenland. Reclame-üededeelingen. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen V erkoopingen Heiningpalen, eiken Spoor biels en Tuin- en Landbouwzaden Jotis. LEUfiE - onderiangs - DirHsiend Kunsttanden-gebitten. WOONINRICHTINGEN stotteerderlj, fïlatrassenmakerlj. installaties uerhuizingen. - - ouerai te ontmeden zoekt altijd zijn leukste en doelmatigste geschenken uit de uitgebreide en keuri ge collectie van onze firma EN ST. NICOLAAS HEEFT EEN GOE DEN SMAAK. HIJ KAN 'T WETEN!!! KOMT ZONDER VERPLICHTING EENS ZIEN; ER IS VAST OOK IETS VOOR U BIJ m BOEKHANDEL - SOMMELSDIJK wm mm OPTICIEN DE V 6tetiEEPEN faj&GT Effecten - Coupons - Rekening-Courant VERSTREKT GELD OP HYPOTHEEK Kan er dan niet van »gebedsverhooring« gesproken worden? Maar weet niet elk christen voor zichzelf zoo vele gevallen uit zijn eigen leven op te noemen, dat op zijn gebed verhooring volgde Gods Raad bestdat, zeker 1 maar in dien Raad nam Hij ook op zoo tallooze gebeden Zijner kinderen, die op, niet om dat gebed werden verhoord. Kan men het bidden dan ook niet nalaten, als het tóch alles geschiedt naar Gods Raad Op die vraag kan men velerlei antwoord geven. Maar ik volsta met slechts dit, Gegeven in den vorm van den Heidelberger Neen 1 want het is onmogelijk, dat wie Chris» tus door een oprecht geloof is ingelijfd, niet zoude roepen uit allen nood der ziel en des lichaams tot Hem, die ons gekocht heeft met zijn dierbaar bloed en tot den Vadèr, die ons van eeuwigheid heeft liefgehadniet zoude roepen, nacht en dag! UITKIJK. Het verdrag van Locarno is heden te Lon» den geteekend door de ministers van buiten» landsche zaken van Engeland, Frankrijk, Duitschland, België, Italië en de kleine ex» oorlogvoerende staten, waardoor dus feitelijk een tijdperk van vrede is ingeluid. De plech» tigheid, welke om 11 uur 's morgens geschiedde droeg een zeer eenvoudig karakter, aangezien Engeland rouwt over de dezer dagen over» leden koningin-moeder Alexandra. De band tusschen de mogendheden onder» ling is hierdoor belangrijk versterkt en reeds dadelijk bleek, dat er met de vroegere vijan» den gesympathiseerd werd, want de ministers Luther en Stresemann werden geestdriftig toe» gejuicht, zoodat men in Engeland weet te apprecieeren wat deze politici voor den vrede hebben gedaan. Nu de buitenlandsche politiek voorloopig tot rust is gekomen en dit niet zal nalaten haar stempel te drukken op de economische verhoudingen der landen, wordt onze binnen» landsche politiek weer verontrust door het aftreden van ons ministerie en de groote moeite, die er schijnt te zijn om een ander ministerie te vormen, waarvan Mr. Marchant reeds thans een bittere ervaring opdeed, zoo» dat hij voor de opdracht moest bedanken om een Kabinet te formeeren. Al heeft indirect de politiek niets met Han» del en Nijverheid te maken en nog minder met Cultures, toch blijkt wel, dat er op finan» tiëel gebied eenige reserve in acht genomen wordt, die wijst op voorzichtigheid in zaken, nu weer is gebleken, dat er groote gevaren dreigen, als het publiek zich blindelings aan den beurshandel overgeeft, wat de laatste maanden het geval is geweest met de Rubber» waarden, die los en vast, rijp en groen van hand tot hand gingen. Het meeste materiaal werd echter in de hausse gekocht en ligt in prolongatie, zoodat het begrijpelijk is dat, de banken, waarbij alles wordt ondergebracht mei angsten en zorgen de posities zien groeien en thans een stokje ervoor steken door eerst meerdere fondsen voor herbeleening te wei» geren, terwijl de kleinere firma's thans groo» ten last hebben, dat zelfs alles, behalve Am» sterdam Rubbers, werd geweigerd, zoodat het publiek wordt gemaand om zijne gekochte fondsen te betalen of wel te verkoopen, wat natuurlijk grooten druk op de markt uitoe» fent. Zoo zijn Amsterdammers van zelfs 440 gezakt tot 412 heden nabeurs, Wai»Sumatra van 460 tot 380 tijdelijk om weer vaster te sluiten op 405 en de rest naar verhouding min of meer in koers gedaald. Het is echter van andere zijde bezien een gezond verschijn» sel, dat de markt wat opschoont, want op de gevolgde wijze was het einde niet te zien en liep alles zoo snel mogelijk naar een debacle. Een ander voordeel van deze remmende werking is, dat de speculatie zich eens in eene andere branche gaat bewegen, b.v. die van Handelsondernemingen met name van der Linde en Teves, Reiss, Mainz, Tels e.d. welker aandeelen in de laatste dagen belang» rijk doch zeer regelmatig opliepen, op de verwachting, dat deze maatschappijen, die de laatste jaren veel slechts hebben meegemaakt, thans er weer bovenop gekomen zijn en divi» dendbetalers gaan worden. Verder stemt de suikermarkt de laatste da» gen meer hoopvol, mede door de limitever» hooging van de verkoopcentrale, die thans tegen 10 gulden de pikol van de hand doet, wat voor maatschappijen als Krian, Tjoekir, Wonolangan reeds winstmarges van f 2,— a f 3,— laat, zoodat die fabrieken ook bij dezen lagen verkoopsprijs goede winsten maken. Ook voor theewaarden was de laatste week goede belangstelling naar aanleiding van de betere prijzen voor het product en de ver» wachting, dat de vraag zal toenemen. Aan» deelen Balapoelang, Malabar, Sindang»Sari, Rongger konden voortdurend in koers mon» teeren. Wat betreft Mijnwaarden stegen Redjang Lebong plotseling van 305 tot 369 in 2 dagen tijds, toen bekend werd dat een goudlaag was aangeboord met een hoog extractiecïjfer, en waaruit men reeds thans millioenen winst wil halende rijkdom van den ader is zelfs nog niet te benaderen, zoodat de beurs al meer dan snel op de zaak vooruitloopt. Scheepvaartaandeelen doen het wat beter, wel niet levendig in handel, doch blijkbaar met veel meer vraag, zoodat Japanlijnen op» liepen tot circa 120 °/0. Maas tot 107 °/0, Noordzee tot 72 °/oi waarschijnlijk, omdat de toestanden zich voor de naaste toekomst wat beter laten aanzien. Voor Oliewaarden bestaat nog weinig animo, en maakte het onveranderde»interim»dividend van de Koninklijke ad 10 in contanten geen indruk, aangezien men niet anders had verwacht. Het verdrag van Locarno is op den goeden weg. Dusver bestond er vrees dat Duitschland het niet zou onderteekenen, wijl nog niet heden in 't zicht was, dat de beloften aan Duitschland gedaan zou worden vervuld, en dan wilde Duitschland niet teekenen. Maar langzamer» hand kwam het zoo te staan, vooral door de aanvankelijke ontheffing van de btzetting van Duitsch gebied, dat de aanneming en onder» teekening van 't verdrag kon plaats hebben. Zoo heeft dan aan den avond van 27 Nov. de onderteekening van het verdrag plaats ge» had en daarmee is Duitschland te gelijk lid geworden van den Volkenbond. De aanneming van het verdrag van Locarno en de toetreding tot den Volkenbond van Duitschland heeft plaats gehad met 291 tegen 174 stemmen en 3 onthoudingen. Bij de laatste stemming over de geheele wet stemden alleen de Duitsch»na» tionalen, de Völkischen, de Communisten en de Economische partij tegen. Na de stemming over de wet in haar geheel, zeide president Loebe De wet inzake de goedkeuring der ver» dragen van Locarno en de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond is met een» voudige meerderheid aangenomen. Daarmee wilde hij zeggen dat de meening van sommi» gen niet werd aangenomen, dat een dergelijke wet met eene meerderheid van twee derden der stemmen, en niet met eene meerderheid, moet worden aangenomen. Ook Rijks»president von Hindenburg heeft de wet onderteekend, waarom zij onmiddelijk in het staatsblad wordt afgekondigd. Nu staat het groote feit der onderteekening van het verdrag op 1 Dec. voor ons. Men weet met welk een grooten zwier en luister dat zou gebeuren. Maar helaas! daar komt de 81»jarige Moeder des Konings te overlijden, weshalve, al wat groot vertoon was werd afge» last. Nu zal de onderteekening plaats hebben op zeer eenvoudige wijze. Alle eerste ministers der landen, die pas geleden te Locarno ter conferentie waren zullen naar Londen komen om met hun handteekening het verdrag te be» zegelen. Daarna zullen zij bij minister Chamberlain en den volgenden dag bij Balwin op een Banket worden genoodigd. De twee dagen verblijf te Londen zullen besteed worden tot nadere bespreking van de uitvoering van het 40 cent per regel Bij Apoth. en Drogisten verdrag voornamelijk wat Duitschland betreft. Dit zal plaats hebben op den eersten December. Moge Locarno's zaad vruchtbaar zijn, en den landen een groot gewin 1 Vrijwillige gift. Heelemaal nieuw is 't niet. Wel in den vorm, niet in wezen. Maar toch een land als Frankrijk kan jaloersch op Italië zijn en vele landen kunnen er wel iets uit leeren. Italië accordeerde met Amerika. 't Nam op zich elk jaar zóóveel te betalen en sinds dien heeft het een wit voetje bij Amerika, als de man die niet al te lang pin» gelen blijft, maar zijn portefeuille uithaalt en betaalt. Italië is echter arm. Al gaat het, en met name zijn nijverheid, de laatste tijden reusachtig vooruit. Om nu geld voor de betaling bijeen te krij» gen, heeft men eerst een beroep op het vrij» willigheidsbeginsel gedaan, en ziedaar 1 de eerste termijn is al betaald en er is 1 mill, dollar door 't volk ter beschikking der regeering ge» steld ter betaling van den tweeden termijn. Wij hebben in 1843 óók onze «vrijwillige leening« gehad, die vanwege de voorwaar» den voor een deel een vrijwillige gift is geweest, 't Is een teeken, dat het volk nog goede hoop heeft voor de toekomst van den Staat. Twee millioen frs. voor één woord. Te Toulouse is onlangs een zonderlinge man Vallier overleden, om wiens testament tusschen de erfgenamen een groote strijd is ontbrand. Even eigenaardig als zijn leven was ook zijn sterven. Vallier leefde sedert eenigen tijd met een nicht in onmin, daar zij zich niet naar zijn wil en zienswijze wenschte te schikken. Toen de man echter zijn einde voelde naderen, ont» bood hij van zijn erfgenamen juist de nicht. Hij zou haar zijn geheele vermogen schenken, wanneer zij een verlangen van hem nakwam. Het geheele fortuin zou aan de nicht toebehoo» ren, wanneer zij zijn geheele bezit in één woord zou samenvatten. Vallier had voor dit doel een oorkonde doen vervaardigen en acht notarissen bij zich ge» roepen, die getuigen zouden zijn. Het meisje werd in de kamer ontboden, waarin de negen mannen aanwezig waren. Vervolgens werd haar bovengenoemde vraag voorgelegd. Zij aarzelde een oogenblik, maakte dan een omvattende handbeweging en riep»mijn«. De zieke Vallier was verbluft, glimlachte dan, maakte eenzelfde handbeweging en sprak »dijn«. Natuurlijk wilden de andere erfgenamen het testament bestrijden. De notarissen konden evenwel getuigen, dat de zonderling zijn gees» telijke vermogens ten volle bezat, toen hij de schenking deed. Zoo kwam het meisje door haar tegenwoor» digheid van geest in het bezit van twee milli» oen frc., welke haar één woord hadden gekost. Oorlogskinderen. Die bevolken en gaan nu bevolken onze gewone lagere school en het oordeel over hen schijnt niet gunstig. Tenminste, onderwijzers klagen. Ziehier, wat getuigt de redacteur van het Kath. Schoolblad «Het is een feit, dat op dit oogenblik de scholen volzitten met kinderen die de nadeelige gevolgen van den oorlog aan den lijve hebben gevoeld. «In de hoogste klassen vinden we dezp «oorlogs»slachto£fers« nog het minst. «In de middelklasse zitten de stumpers die in de eerste jaren van hun bestaan ge» brek hebben geleden aan het noodige krach» tige voedsel. «En in de laagste klassen treffen wij ze bij bosjes aan de bleekneusjes, die in de moeilijkste dagen van den oorlogs«hongers» nood zijn gewonnen en geboren «We hoorden van verschillende collega's uit de lagere leerjaren dat ze nog nooit zulke zwakke, zenuwachtige en hardleersche disci» pelen hadden gehad als tegenwoordig Nu bleef ons land nog buiten den oorlog. Uiteraard zal het in de oorlogslanden nog wel erger zijn. Er is dus wel reden om steeds den vrede van God af te bidden 1 Men weet, dat som» migen tegen het nemen van voorzorgsmaatrege» len zijn, omdat het kwaad er dan nog niet is. Maar dit geldt voor het gebed niet. Bidden we dan steeds, dat God ons «verblij» de« met den «aangenamen vrêe«. Op Donderdag 10 December 1925 te Ooit» gensplaat in Hotel »Hobbel« bij veiling en op Donderdag 17 December 1925 aldaar in Hotel »Moelker« bij afslag, en eventueel bij naasting beide dagen des nam. half drie uur ten verzoeke van de Directie der N.V. Flak» keesche Klompenfabrieken Intra Nos, publieke verkooping van: Het voor 5 jaar geheel nieuw gebouwde fabrieksgebouw staande aan de Halte Langeweg derR.T.M. te Ooltgensplaat be» nevens de twee daarbij staande arbeiders» woningen met tuinen en bouwland, alsmede alle machinerieën dier fabriek, als Een brons ruw olie motor 52 P.K. met luchtflesschen, luchtpomp, koelwaterpomp, drijfwerk voor pompen, riemen, hoofddrijfriem, koelwater» en oliereservoiren, oliepomp en diverse gereed» schappen, klompenkopieermachine, verschillen» de modellen, hielboor, teenboor, oliefilter, schuurmachines met kasten, exhauster, diverse drijfwerk met hangers, lagers en schijven, cirkelzaag, hijschtoestel enz. Alles in werking te zien na aanvrage, te richten aan het Kan» toor van Notaris Akkerman te Ooltgenplaat alwaar alle inlichtingen en notitiën gratis verkrijgbaar zijn. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis met Landfeouwschuur en Mestputerf te Sommelsdijk op Woensdag 2 December 1925 bij inzet en op Woensdag 9 December 1925 bij afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Rijke te Sommelsdijk ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. T. van den Doel. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 3 December 1925, te Den Bommel, in Café »Keijzer«, bij veiling; en Op Donderdag 10 December 1925, aldaar, in Café «Van der Plaat«, bij afslag, beide dagen des voorm. 11 uur, ten verzoeke van Mejuf» frouw de Wed. P. van Splunter, aldaar, van Een burgerwoonhuis aan de Voorstraat, te Den Bommel, kad Sectie A no. 140 groot 69 cA. Vrij van huur en dadelijk te aanvaarden. Breeder omschreven bij biljets. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdagen 4 en 11 December 1925, des v.m. 11 uur, ten koffiehuize van J. Herrewijnen te Abbenbroek, openbare verkooping, bij vei» ling en afslag van Eene bouwmanswoning met annex schuur, wagenhuis, erf, tuin en boomgaard benevens een arbeidershuis en erf, te Abbenbroek, aan den Oudenhoornschen Molendijk, te zamen groot 62 aren 60 centiaren, in 2 perceelen en 2»01»50 H.A. uitmuntend bouwland in de gemeente» en den polder Nieuwenhoorn, aan den Watermansweg en Molendijk in 2 perceelen Aanvaardingbouwland en arbeidershuis direct na de gunning; de bouwmanswoning en erf 1 Mei 1926. Betaling kooppenningen 20 Jannuari 1926. Bezichtiging op 3 en 10 Dec. a.s. te bevragen bij den Heer J. van Rij Lz. die inlichtingen geeft evenals ondergetee» kende notaris te Zuidland, ten wiens kan tort tijdig notitiën verkrijgbaar zijn. Notaris C. LOEFF. Zaterdag 12 December bij inzet en Zaterdat 19 December bij afslag, telkens des avonds I 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek I van plm. 9,59,47 H.A of 20 G. 268 R V.M' bouwland te Ouddorp, in den polder het I Oude Nieuwland, genaamd «de Kriekek, jr| 15 perceelen, combinatiën en massa, gedeelte,! lijk verhuurd en gedeeltelijk dadelijk in ge," bruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 5 Dec. a.s. publieke verkoo, ping om contant geld van een groote partij I planken, baddings, schroten, ribben, latten enz., des nam. ten 1 uur in de Prins Hendrik, straat te Ooltgensplaat, ten verzoeke van den heer B. Kruik aldaar. Notaris AKKERMAN. Donderdag 10 December, 's namiddags 1 uur te Ouddorp aan de Haven, om contani geld, van een partij scheepsafbraak als palen planken, balken, ribben, brandhout enz., tei verzoeke van de Heeren Gebr. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Dinsdag 8 December 1925 in het Café van G. van Veen te Oude Tonge, en bij afslag op Dinsdag 15 December 1925 in het Café van A. P. de Weerd aldaar, beide dagen des avonds 6,30 uur van Een perceel Bouwland aan den Blaakweg te Nieuwe Tonge, en van Drie huizen en een daar achter gelegen tuin aan de Schoolstraat te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 4 December 1925, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van H. van den Doel, veiling en Op Vrijdag 11 December 1925, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Keu> velaar afslag van een huis met schuur, erf en grond (eeuwigd. erfpacht) te Sommelsdijk nabij Dirksland»Kralingen, kadaster sectie D no. 675, 676 te samen groot 2 Aren 43 c.A. bewoond door H. Zoon Cz. Notaris VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Dinsdag 1 December 1925 Stoofperen f 32,— per 100 K.G. Spruiten f 6,80 tot f 14,70 per 100 K.G. Spruiten 2e srt. f 4 tot f 9,80 per 100 kg, Kipeieren 50 kg. f 11,50 per 100 stuks Kipeieren 60 kg. f 14 tot f 14,35 per 100 st. Bruine f 14,45 per 100 stuks Eendeneieren f 9,50 per 100 stuks. Savoijekool f 11,40 tot f 12,10 p. 100 st. Witte kool f 5,60 tot f 10 per 100 stuks. Boereboter f 1,29 tot f 1,30 per pond. ROTTERDAM, 1 Dec 192^}, Op de heden in ons Veilingslokaal, W»,/ moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer< den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 13.50 tot ƒ16.85 Idem (klein). 7.50 tot «11.85 Idem extra zwtot Eendeieren7.00 tot 10,85 Ganseierentot - Kalkoeneieren tot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 25000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge» loopen week, eindigende 26 Nov. in Neder» land uitgesproken 89 faillissementen tegenover 82 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 26 Nov. 1925 3828 faillissementen tegenover 4118 over het» zelfde tijdperk van het vorige jaar. Vruchtboom en dit voorjaar sproeien met Vruchtboom Carbolineum merk »Krimpen«, oplossing 8—10 dan sproeit gij afdoende. Onze gratis brochures over deze be» handeling en over »Sproeiwerktuigen« worden U op aanvrage franco toege» zonden. Bestelt nog heden, opdat U verzekert zijt een gunstige gelegenheid te kunnen benutten. Verkrijgbaar bij JflC. U. (1, UIEÜBE, Oliën, Vetten, Teerproducten. Sommelsdijk. P.S. Alle goederen worden franco huis of station gezonden. Eerste kwaliteit J. W. SANDERS, Mee. Dent. Oppert 135, Rotterdam. Frijs per tand of kies f 2,—, plaatsing pijnloos. Spreekuur 9—11, 1—3, Dinsdag en Vrijdagavond 7—9. Laat Uw WONING door ons INRICH TEN, dan eerst zult U tevreden zijn. Wij leveren, maken en plaatsen al het mogelijke dienstig voor het inrichten Uwer woning, zoowel voor de slaap» kamer als voor de huiskamer, salon, trappen gangen enz, van het eenvou» digste tot het rijkste. In onze winkel is steeds een prachtsorteering UltPagGS, Gor dijnstoffen, Karpetten, Matrassen, Bedden, Ledikanten, Meudeten, Linoleums, zeilen en andere uoorradig; dan hebben wij een enorme stalen collectie, waar u alles wat maar bestaat in vindt. ZANDPADTel. 44Middelbands Complete Meubileering Nieuwste Singer f 38.., Nieuwste Pfaff f 55.., alles met garantie, gratis les in stoppen en borduren. Vermeulen's Naaimachinehandel Kipstraat 42 Telef. 2176 Rotterdam ANNO 1875 is het van ouds bekende en vertrouwde adres voor Uwe oogen. Voor 10 jaren of minder, naar verkiezing nu direct te aanvaarden, Weiland topeind Molenpolder, nabij kom der gemeente. Perceel No. 269 (1 H. 53 A.) pacht f 320,— beneficie f 535,— Perceel No. 270 (1 H. 72 A. 60 cA.) pacht f 360,— beneficie f 605,—. De Weide mag gescheurd worden. Lasten voor huurders rekening Benefi» cie bij verhuring en pacht op 1 Juni 1926 te betalen. Inschrijving met Inlichtingen te zenden aan Mr. MOUREAU, 58 lange Nieuwstraat, Antwerpen. VERHUURT SAFE.LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN Zitdag te OUDDORP den len en 3en Zaterdag van elke maand, des middags van 2-6 uur in Hotel AKERSHOEKte OUDE TONOl lederen 'Vfrgdagmorgcn van 9—11'/, uur in Hotel DE WEERD.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2