GRIJPT 20 °|o Drie Bladen. goor bm JonÖag TWEEDE BLAD. III (Slot). Worden de geloovigen vermaand de onwankelbare belijdenis der hoop vast te houden, zij worden in ons tekst woord daartoe ook aangemoedigd met de woorden„want die het beloofd heeft, is getrouw". God heeft het beloofd. Wat heeft Hij beloofd Het eeuwige leven, dat Hij voor Zijn volk een erfenis in de hemelen bewaart en hen voor die erfenis, dat Hij niet laat varen het werk Zijner handen. Dat heeft Hij beloofd aan allen, die door Christus tot Hem komen, in Zijn woord gelooven en in Zijn wegen gaan. En in alles wat Hij beloofd heeft, is Hij getrouw. Hij is de Waarachtige, die niet liegen kan. Al Zijn beloften zijn in Jezus Christus j& en amen. Hij beschaamt niet die op Hem hopen. Niet één van Zijn woorden zal op de aarde vallen. Terwijl ailes wankelt en het woord van menschen nooit zeker is, zal Hij Zijn verbond niet verbreken der eeuwigheid, k- En daarbij is Hij ook machtig om Zijn woord te vervullen. „Zijn machtig' arm beschermt de vromen, En redt hun zielen van den doodHij zal hen nimmer om doen komen In duren tijd en hongersnood". Hij bewaart ons tegen het woeden der hel en tegen menschen, die onzen ondergang beoogen. Hij laat vaak op zulk een wonderlijke wijze zien, dat Zijn kracht in onze zwakheid volbracht wordt. Niet door eigen kracht blijven wij staande en overwinnen, maar 't is Israels God, die krachten geeft, van Wien het volk zijn sterkte heeft. Daarom niet gevreesd, niet moedeloos neergezeten, maar de belijdenis der hoop vastgehouden. Omdat hij God voor zich heeft, en Deze zoo machtig als getrouw is, is er nooit reden voor een christen de hoop te laten varen, v En hoe is 't nu met ons Houden 5vij de belijdenis der hoop vast? Er zijn menschen bij wie geen sprake kan zijn van vasthouden, omdat zij nooit gegrepen hebben. Zij bezitten de hoop des christens niet. Sommigen leven daarheen, onverschillig vooralle geestelijke dingen. Anderen hebben geen kennis van het evangelie der ge nade, maar vinden hun steun in hun eigengerechtigheid. Weer anderen heb ben hun verwachting van het aardsche, van geld en goed, van alles wat dit leven geeft. Welk een ellendig leven, want 't is een reeks van teleurstellingen zonder den troost van het evangelie. En welk een ellendig sterven volgt daarop. Wat is verschrikkelijker dan uit het leven te scheiden zonder ge gronde verwachting van zaligheid Welk een ontwakenzijn oogen op te slaan in de plaats der rampzaligheid, terwijl men meende den hemel in te. gaan. Voor een mensch, die de belijde nis der hoop niet gegrepen en vastge houden heeft, zal 't eenmaal hopeloos zijn. Geen lichtstraal zal den donkeren nacht zijner ellende opklaren. Terwijl al zijn afgoden, waarvan zijn verwach ting was, hem ontzinken, zal ook God zelf zich van hem afwenden en hem verstooten in de plaats, waar slechts de wanhoop woont. Hij, die getrouw is in 't vervullen Zijner beloften, zal zeker ook Zijn bedrijgingen doen komen over den mensch, die in zijn ongeloof Hem verworpen heeft. Is er iemand, die de belijdenis, waar van ons tekstwoord spreekt, beleden, maar weer verzaakt heeft Hebt ge ze losgelaten en u weer gekeerd tot de wereld, waarmede gij gebroken hadt Werdt gij door het ajrdsche weer zóó bekoord, dat ge er uw hart weer op gezet hebt en uw hoop r>p gevesligd? O, keer dan weer terug en zoek bij vernieuwing uw God, die uw liefde en vertrouwen meer waard is dan de vergankelijke dingen. Met God te ver laten zijt gij niet beter geworden. De wereld beschaamt de hoop van allen, die 't van haar verwachten. Zij laat 't hart zoo koud en ledig. Het beste, dat zij geeft, be/redigt niet. Met al haar schatten laa^zij haar dienaar in leven en in sterven arm. Of hebt ge uw belijdenis bijna los gelaten, waar ge, fel bestreden, moede loos neerzit, vreezende te zullen om komen? Durjt ge, kunt ge haast niet meer hopen, daar 't zoo donker voor u is? Houd rast aan de trouw Gods, ook al beschildigt uw hart u van on trouw. Wanhcop niet aan uw God, al zijn uw overtredingen velen en groot. De Heere kert zich niet af van een zondaar, die Hem verlaten heeft, maar als de verloreji zoon Hem weer zoekt. Zijn armen zijn uitgebreid tot een schuld gevoelend en belijdend volk. Houd Jezus in 't oog, die al uw ongerechtig heden verzoerd heeft. Gaat den weg door de diepie, het oog naar boven geslagen. Wil uw kratht putten uit het heerlijk vooruitzicht, dat u wacht. Beware u dat ook voor aardschgezindheid. Be denk, dat ge hier geen blijvende plaats hebt. Waar de bflijdenis der hoop leeft in het hart, giat er reeds kracht van uit in dit leven tot vertroosting en verheuging. Maar niet minder in 't sterven. Zalig die in deze hoop mag sterven. Ze leg* hem in het aangezicht van den dood den jubeltoon op de lippen„Al ging ik ook in een dal der schaduwe ies doods, ik zou geen kwaad vreezen, want Gij zijt met mij Uw stok, Uw staf, die vertroosten mij". DE ZONDAG Ingezonden Stukken Plaatselijk Miewws» nu de gelegenheid aan werkelijke Korting op al onze DEKENS, KARPETTEN, VITRAGES en BE HANGSELPAPIEREN, ter gelegenheid van onze heropening. Komt zien en U zult verbaast staan. II. UI1ELH0UUER - - SOIKLSOIJK Dit nummer bestaat uit Hebreen 10 i 23. «Laat ons de onwankelbare be» lijdenis der hoop vasthouden want die het beloofd heeft, is getrouw«. «De Zondagen jeven hem een wee gevoel in zijn maagdan zou hij zich wel onder 't zand willen stoppm, zoo groot als hij was«, zegt Gerard van Eckeren (Maurits Esser) van Kote. Hij laat hem op Zondagmorgen voort» slenteren naar het strand, de handen diep in de zakken, binnensmonds wat vloekend over «de beroerdigheid vin zoo'n Zondag.« Ik kan me voorstellen, dat een bedrijvig mensch met een gesloten ziel voor de eeuwig» heidsgedachten niet recht weet, wat hij moet aanvangen met zoo'n Zondag. Lang slapen missctien. Wat rondwandelen als de zon schijnt. Etn of andere gelegenheid van luidruchtig vermaak opzoeken. Misschien lekker eten en drinken op dien Zondag. Afleiding zoeken bier en gezelligheid daar maar het onvoldane gevoel keert terug. Eerst morgen als de voet weer gezet wordt in den tredmolen der ,dagelijksche bezigheden, zal er minder tijd zijij, om zich te laten neer» drukken door het gevoel van holle leegte, dat de ziel met weedom Vervult. Maar de volgen» de Zondag brengt we;r dezelfde veschrikking. Hoevele menschen gaan niet zoo hun levens» weg. Anders wordt het, als de Kerk werkelijk staat in het centrum Van ons leven. Dan zijn wij het eéis met Dr Schaepman die zegt, dat de Zondig »is een dag, waarop als een andere zonne sraalt, een andere damp» kring ons omringtDe Zondag is de steeds wederkeerende profetie van den hoogste zalig» heid een profetie, die altijd machtig door het volksleven, door het leven der menschheid klinken moet«. En een ander schrijver zegt: »De Zondag moet over de geheele week zijn licht uitstralen, hij moet de werkdagen verhelderen en ze alle maken tot dagen des Heeren want niet slechts een zevende deel, doch de geheele week be» hoort den Heere. Wat wij des Zondags zijn begonnen, moeten we coor de week voortzet» ten het moet zijn als de voortklinkende echo van het Zondagsgebed; een voortdurende godsdienst 1 Als verbinding tusschen de afzon» derlijke weken vormt de Zondag de schakel van een keteD, die door ons geheele leven loopt. Ons geheele leven wordt doorstrengeld van deze gouden ketting, vastgebonden aan den hemel, aan God zeiven. Zoo worden de vele Zondagen als even zoovele schreden om» hoog, sporten van de hemelladder, die opwaarts voertZe zijn de groote polslagen van het godsdienstig leven... De Zondag met zijn rust, met zijn vreugde in God, is een beeld van de eeuwige zaligheid, waar alle leed een einde neemt, en waar de jubelliederen voort» klinken in eeuwig nieuw genot. Zes dagen telt de arbeidsweek, men kan ze tellen, ze gaan voorbij, den een na den ander. Zóó is het leven vluchtig, voorbijwenteltnd in gesta» dige wisseling. De Zondag is er slechts één, er volgt geen tweede op, want de hemelsche rustdag kent geen einde. Dit is de eene groote dag, die de nacht verwon, 't Is de Zondag, welks zonne onafgebroken straalt, zonder dat zijn licht ooit in het minste wordt gedoofd. Luidt dan, lieve Zondagsklokken, luidt ons blijde hoop en lichte vreugde in het hart. Verheft uwe machtige stem en laat uw krachtig geroep weerklinken over de wereld, opdat de neergebogen hoofden zich opheffen en de moede handen zich vouwen ten gebed 1 Voor hoevelen hebt gij reeds den eeuwigen Zondag ingeluidwanneer luidt gij hem in voor mij (A. Wibbelh Als zulke gedachten ons gemoed beroeren, dan is er geen wee gevoel in ons hart, als de Zondag is aangebroken, maar dan is het bij ons«Wat blijdschap smaakt mijn ziel Dan zullen de dingen, die gezien worden en tijdelijk zijn, bij ons wat op den achtergrond komen en we zullen den blik richten op de dingen, die niet gezien worden en die eeuwig zijn. We komen dan onder den invloed van wat zal blijven en dat staat dan voor ons als een machtig hooggebergte, waarbij het tijdelijke verzinkt in een peillooze diepte, de rechte Christen ziet althans iets daarvan. Hij verstaat er iets van, dat hij in den kring, waarin hij geplaatst is, ongetwijfeld in zijn dagelijksche werkzaamheden te toonen heeft, dat de Christen de beste burger is, maar hij ervaart tevens, dat hg niet een burger is voor deze aarde maar voor het Koninkrijk der heme» len. Zijn ziel wordt er onrustig onder, vermoeid zoodat de Zondag voor hem is een dag, waar» op hij in meerdere of mindere mate van het «O, mijn ziel, wat buiet ge u neder«, komt tot het»Hoop op God, sla 't oog naar Boven». Het gebeier der kerkklok klinkt hem niet in de ooren, zooals het Faust en Mephistophe» les in de ooren klonk, maar het roept hem op, om het oor meer en meer te laten stem» men voor de muziek der hemelsche heirscharen, die het lied zingen van het Lam Gods, dat de zonden der wereld heeft weggenomen. Zoo gaat de Christen op den Zondag naar Gods huis. Dat is voor hem een feestzaal. Daar ziet hij de broeders en zusters, die met hem een even dierbaar geloof deelachtig zijn geworden. Daar zit hij in stilheid met hen neder, om te luisteren naar de oude en nieuwe dingen, die door onze ijverige predikers gevon» den zijn in het schathuis van Gods Woord en zoo geschikt zijn, om hem steeds beter te leeren inzien, welk een Wijsheid Gods het is, hem week aan week de Elims te beschikken, om er zich te verfrisschen bij fonteinen en plamboomen der genade Gods, die daar is in Christus Jezus onzen Heere. Menschen, die voortwandelen tot het einde op een weg van Zondagsverveling en Sabbats» ontheiliging rijpen voor het eeuwig verderf. «Gedenkt den Sabbatdag, dat gij dien heiligt 1» Menschen, die in waren Christenzin blijven verlangen naar eiken Zondag, als een dag van goede boodschap, aan hun graf zal een» maal kunnen gezegd worden«Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, jopdat zij rusten mogen van hunnen arbeid en hunne werken volgen met hen. Zondag, heerlijke voorsmaak van den Eeuwigen Sabbat der ruste. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers De verbinding Brielle—Rotterdam, een belang voor Goedereede en Overflakkee. Mijnheer de Redacteur De lezers van Uw courant zullen zich her» inneren, dat de wegverbetering Brielle—Rot» terdam bij de Provinciale Staten van Zuid» Holland aanhangig is. Er bestaat een voorstel van Gedeputeerde Staten en ook een van de gemeente Brielle, welk laatste plan meer met de behoefte van Uwe eilanden strookt, waarin de hoofdweg verkort wordt en de bebouwde kom der gemeente wordt vermeden.. Prov. Staten hebben in de Zomervergadering een commissie benoemd, met opdracht beide plannen te onderzoeken en te vergelijken en in de Statenvergadering van December rapport uit te brengen. De Commissie heeft 8 October een autotocht van Rotterdam naar Brielle gemaakt en 's mid» dags aldaar vergaderd om belanghebbenden te hooren. De vergadering werd in het stadhuis gehouden zoodat slechts een beperkt aantal genoodigden tegenwoordig kon zijn. De Com> missie heeft te kennen gegeven, dat zij er prijs op zal stellen zooveel mogelijk gegevens te verzamelen om het pro en contra te overwegen. Wij maken er opmerkzaam op dat de hoofd» weg volgens het Brielsthe plan het kanaal van Voorne ter plaatse van de tram brug kruist, zoodat de snelverbinding van Hellevoetsluis naar Rotterdam of Brielle belangrijk verkort wordt en in vrijwel rechte lijn doorloopt. Wij raden belanghebbenden in Goedereede en Overflakkee en dit zijn naar onze meening niet alleen de houders van auto's en motor» fietsen, maar ook de verschillende gemeenten het plan van Brielle krachtig te steunen. Het Comité tot verkrijging van een rechte weg voor snel vervoer in Voorne en Putten wil gaarne met U samenwerken. Men wendde zich tot een der bestuursleden L. P. v. d. BLINK, Voorzitter. P. F. v. d. WALLEN, 2e Voorzitter. J. DE Snoo, le Secretaris. Mr. A. P. v. d. BLINK, 2e Secretaris. Allen te Brielle. Brielle, 17 October 1925. Geachte Heer Redacteur, Ik verzoek U beleefd onderstaande wel te willen opnemenbij voorbaat mijn dank. Nu de Vereeniging Steun verleening bij Zie» kenhuisverplegmg (S B Zzoover is, dat ze met haar werkzaamheden kan beginnen, nu kan ik niet nalaten uit naam van de Ver» eeniging mijn hartelijken dank te betuigen aan het Bestuur van de Zondagsschool voor de belangelooze beschikbaarstelling van de lokaliteit aan het Zandpad te Middelharnis, voor onze ledenvergaderingen. Het heeft de oprichting der Vereeniging zeer vergemakke» lijkt. C. J. JANSEN Voorzitter. SOMMELSDIJK. Belanghebbendan wor» den er aan herinnerd dat de ontvanger dezer gemeente Dinsdag 27 Oct. a.s. zitting zal hou» den voor het ontvangen van den laatsten termijn schoolgeld. Op de 1.1. Woensdag gehouden week» markt waren 10 runderen en 6 biggen aan» gevoerd. Wederom is bij het vee van een land» bouwer mond» en klauwzeer geconstateerd. In deze gemeente wordt met lijsten ge» circuleerd tot inzameling van gelden voor de Unie een School met den Bijbel, alhier. Het dochtertje van A. S. had het onge» luk kokend vet op haar hand te krijgen, waardoor zij zoodanig verwond werd dat ge» neeskundige hulp noodzakelijk was. Aan den timmerman A. v. d. Doel is vergunning verleend tot het verplaatsen van zijn winkelpui naar zijn nieuwe timmermans» werkplaats. Drie van de door Boeter en Spee op het terrein van de Diaconie der Ned Herv. Gemeente aan den Oudelandschen dijk ge» bouwde woningen, mogen met ingang van 1 November a s bewoond worden. Dezer dagen is in het bouwland van den WelEd. Heer M. de Haas een Jaapjesbiet ge» rooid hebbende het kolossaal gewicht van I2V2 KG De zaadleverancier is de heer A. D. Hobbel te Ooltgensplaat. De biet zal te bezichtigen zijn op de beurs bij den heer Tabbers. MIDDELHARNIS. De bakkers alhier hebben besloten om te beginnen met Maan» dag 26 Oct. het wittebrood 2 cent per 8 ons af te slaan en te brengen op 20 cent per 8 ons. Gevonden voorwerpenEen ring met sleutels gedeponeerd op het gemeentehuis en een ring met sleutels bij P. Korteweg. Het 2»jarige dochtertje van A. Struik Sr. liep met een groote speld in haar hand, zij viel en de speld drong dwars door haar hand Deze begon op te zetten. De inmiddefs ont» boden dokter constateerde ernstige bloedver» gifting. Door een ingezetene alhier is aan een antiquair een oud kabinet verkocht voor de som van f 350,— Van J Albrechts zijn door een hond een aantal kippen doodgebeten. Van P. Luijendijk is Woensdag een hit alhier uit nood geslacht Het vjeesch is voor de consumpthie goedgekeurd en grootendeels aan het publiek alhier verkocht. Donderdagmorgen toen G. L. v. d. Hoek bij zijn kippenhok kwam zag hij dat er een sleutel in het slot stak. Hij vermoedt dat er kippen gestolen zijn, daar hij niet met zeker» heid kan vaststellen hoeveel kippen er in het hok zaten, kan hij ook niet met zekerheid vaststellen hoeveel er weggehaald zijn. De vereeniging «Steunverleening bij ziekenhuisverpleging« (S. B Z hield Dinsdag 20 Oct. 's avonds half acht in het gebouw van de Zondagschool aan het Zandpad te Middelharnis een ledenvergadering ter vast» stelling van het Reglement In zijn openings» woord wees de voorzitter er op, dat er eerst veel werk verzet moest worden, voordat een vereeniging van ruim 2000 leden is ingericht. Hij kon nu echter zeggen, dat dat voorbe» reidende werk, dank zij den Heeren Van Heest en Baart, le en 2e Penningmeester, nu achter den rug was, zoodat men 20 Nov a.s. met het ophalen der contributie hoopte te beginnen. Het vaststellen van het Reglement liep daarop vlug van stapelruim 9 uur wa» ren alle artikelen zonder veel discussie onder den hamer doorgegaan. Met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun opkomst en -medewerking sloot de Voorzitter de ver» gadering. - RIN G A 99. - DEN BOMMEL.* Het is der gemeente» politie gelukt den dader van de inbraak in de beide kerken alhier in handen te krijgen De man legde een volledige bekentenis af en bevindt zich thans in preventieve hechtenis. Door eenige eigenaars van tuintjes, ge» legen in het zoogenaamde Boschland, is bij de politie aangifte gedaan, dat langvingers hun witte kool en spruitkool hebben wegge» kaapt De dader van den verleden week ge» pleegden diefstal met braak in een schuur van J P Mast, waarbij een geweer werd ont» vreemd, is door de politie aangehouden Het gestolen jachtgeweer is gevonden en in beslag genomen OOLTGENSPLAAT. Bij de gisteren ge» houden verkooping door Notaris Akkerman van een woonhuis voor Mej. C. van Nimwe» gen was dhr. Joh. Korteweg Lz. hoogste bieder f 2300 - Dhr. G. Herenius ambtenaar 1ste klasse der belastingen alhier wordt met ingang van 1 December overgeplaatst naar Eindhoven bij Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Onder het vee van den landbouwer A. J. van Vugt is mond» en klauwzeer uitgebro» ken. Deze ziekte breidt zich te dezer plaatse uit. Het rietgewas van het gois in den Schap» polder heeft opgebracht f 76. Kooper is de heer L. Bom Azn. De verordening op het venten, op ver» zoek van den heer Hobbel door B. en W. samengesteld, zal in de eerstvolgende Gemeen» teraadsvergadering in behandeling komen. Tegen verschillende winkeliers is proces» verbaal opgemaakt, wegens overtreding van de IJkwet. OUDE TONGE. Inzet van tuintjes, ten verzoeke van den WelEd, Heer Dr. W. J. Arends. Koop 1 ingezet door C Snijder op f 620koop 2 door A Kanters op f 660 koop 3 door T van Kempen op f 440koop 4 door W Wittekoek op f 430koop 5 door Jac de Berg op f 200; koop 6 door L Kar» dux op f 615 koop 7 door J Hobbel op f 805koop 8 door J Hobbel op f 875 koop 9 door C Snijder op f 905koop 10 door Jac de Berg op f 1280; koop 11 door A Kanters op f 785koop 12 door A Kan» ters op f 630 en koop 13 door C Snijder op f 1340. Samen opgebracht f f 9585 Inzet van een huis met schuur van den heer L Timmers door de heeren C. Snijder en L Kardux op f 3200 Van A v V is een fiets ontvreemd Van de dader(s) geen spoor NIEUWE TONGE. Dhr. I. de W. alhier, is voor een flink bedrag beboet, wegens over» treding der Zegelwet, n.l. het niet bezigen van plakzegels op rekeningen boven de f 10,—. Allen zij gewaarschuwd 1 Aan dhr. P. van den Houten alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een schuurhuis van steen. Het zoontje van dhr. Van E. kwam zoo» danig te vallen, dat geneeskundige hulp nood» zakelijk was. Het dochtertje van dhr. De Witte alhier, had het ongeluk in Kerkgracht te vallen. Met de schrik en een nat pak kwam zij vrij. Onder het vee van den landbouwer G. H. Verrij, alhier, is mond» en klauwzeer uit» gebroken. Twee fietsrijders kwamen op den Stoven» dijk met elkander in botsing. Het voorwiel van een der rijwielen werd deerlijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De prijs van de uien gaat gelukkig weer omhoog. Men besteedt thans f 2,50 per H L. Ook de aardappelenprijs gaat omhoog. Er wordt f 2,50 geboden De handel is traag. De uitbetaling der Ouderdomsrente aan het hulppostkantoor alhier, zal plaats hebben op Maandag 26 en Dinsdag, 27 October e.k., op de gewone uren. Maandagnacht, elf uur, kwamen een drie» tal personen (die de twintig al gepasseerd zijn), den Molendijk over, om zich zeker huiswaarts te begeven. Langzaam strompelden ze verder Ze deden alsof ze dronken waren, zoo eigen» aardig was hun optreden. Van tijd tot tijd hielden ze stil om tegen een muur of buiten» blind te leunen. Ook bij den winkel van den smid M. B. hielden ze haldleunden een poosje, maar o weedaar valt een hunner door de etalageruit De dronkenschap was toen blijkbaar over, want ze liepen zoo hard ze konden van door. Door het laaiwaai was B. zeker wakker geworden en kwam eens buiten kijken wat er gebeurd was. Een ka» potte ruit en de dader(s)weg. Hij ging maar weer naar binnen, tot hij in de verte den nachtwaker op zijn klompen bemerkt. Dat was te laat 1 De laffe helden waren niet meer te zien en zijn tot heden nog niet ge» vonden. De zaak is in handen van de politie. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 15Q0 balen uien, 500 balen peen en 1300 H.L. aardappelen. Gedurende het 3e kw. werden in deze gemeente door den Keuringdienst van Waren genomen: 13 monsters volle melk, 8 monsters van andere waren, 18 inspecties over winkels gehouden, 1 partij ter plaatse en 2 partijen waren na onderzoek in het laboratorium af» gekeurd. Deze week zijn weer enkele ingezetenen naar Noord=Amerika vertrokken. Bij publicatie is ter openbare kennis ge» bracht, dat voor belanghebbenden in Novem» ber en December de Keuringsraad in een of meer gemeenten zitting zal houden. De aan» vraag moet worden gezonden aan den Voor» zitter van den Herkeuringsraad, Plein 5, 's»Gra» venhage. HERRINGEN.® Naar men verneemt be» draagt de alhier bewerkte suikerbieten ge middeld een gehalte van 15 pCt. De heeren Korvink en Snijder hebben voor gezamenlijke rekening hun woningen en werkplaats van electrisch licht laten voor» zien. Ook het hulppostkantoor is hieronder begrepen. Voor de uien besteedt men op 't oogen» blik alhier f 2,50 per H L., terwijl voor de aardappels een gelijk bedrag per H.L. wordt besteed. MELISSANT. Door den heer A. Stolk alh'er is bij 't gemeentebestuur een verzoek om vergunning tot het bouwen van een woon» huis aan den Nolleweg ingediend. Aan de avondteekencursus aan de am» bachtschool nemen uit deze gemeente deel de ambachtslieden A. v. d. Klundert en A. Troost Onder het vee van enkele landbouwers in deze gemeente doen zich gevallen van mond» en klauwzeer voor (verdacht vee). STELLENDAM. Onder het vee van den landbouwer P. Biemond is Mond» en Klauw» zeer uitgebroken. J. van den Nieuwendijk alhier had Dins» dag 1.1. het ongeluk bij het malen van worst» vleesch met zijn rechtermiddelvinger in de machine beklemd te geraken, zoodanig, dat hij de top daarvan geheel afklemde, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en gedurende enkele weken zijn werkzaamheden niet zal kunnen vervullen. Van den landbouwer J. Moyses stierf Donderdag 11. een 2l/2 jarige vaars aan koud» vuur. Het cadaver werd onder politie»toezicht begraven. GOEDEREEDE. Benoemd tot lid van den gemeenteraad dhr. F den Eerzamen Jz, die zijne benoeming heeft aangenomen Onze vroegere dorpsgenoot, dhr A Troost, onderwijzer te Rotterdam, is toegewezen aan een MULO School in Ned»Indië De bouwknecht W B kantelde Donder» dag met een wagen bieten in de sloot Alleen de wagen werd eenigszins beschadigd Door het breken van een as, moest de cichorei«drogerij Dinsdag stil liggen De visscher P R had een z g n zoutpuist op de hand die openging, waarna de hand ging zwellen en door den dokter bloedver» giftiging werd geconstateerd Zaterdag werd te Amsterdam een demonstratie gehouden met een Fordson»Tractor. Op onze foto ziet men hoe de 54 P.K. Fordson met rupswielen gemonteerd, door den zwaren grond trekt met als aanhang de z.g. »Scraper«, een werktuig voor graafwerk en om kuilen te dichten.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3