Gemeenteraad. Burgerlijke Stand. Vissctierij, Posterijen. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 en n.m. 6,30 uur Ds. van Velzen. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Stellendam, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Jong, emer. pred. te Zutphen Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v m. 10 en 's av 6,30 u Ds de Blois. Herkingen, v m. 9, n.m. 2 (collecte) en 's av 6 uur dhr Remein van Oosterland. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK. As Woensdagavond om half acht (nieuwe tijd) zal de Ring Flakkee van den Nederlandschen Bond van Jonge» lingsvereenigingen op Gereformeerden Grond» slag vergaderen in een lokaal der Weeshuis» school aan den Langeweg te Middelharnis. Daar zal worden gesproken over lo. Ringleven, in te leiden door vr. J. Knape Mzn. van Sommelsdijk, en 2o. Kennen, belijden en beleven, in te leiden door vr. Verheul van den Bommel. De Jongelingsvereeniging Psalm 119 9 te Sommelsdijk, is hare winterpropaganda be» gonnen met het verspreiden van een propa» gandanummer van het Gereformeerd Jonge» lingsblad en een brochure van Prof. Biester» veld, getiteldWaarom Gereformeerde Jon» gelingsvereenigi.ng. We wekken alle jongelin» gen van Gereformeerden huize op, om zich bij deze vereeniging aan te sluiten. Zij ver» gadert eiken Zondagmiddag om 2 uur in de Chr. Weeshuisschool aan den Langeweg te Middelharnis. MIDDELHARNIS. De WelEerw. HeerDs. den Oudsten hoopt op Woensdag 30 Sept. a.s. des avonds ten 7 ure, een gedachtenisrede te houden in de Ned. Herv. Kerk alhier, ter gelegenheid van zijn 25»jarig ambtsjubileum^ NIEUWE TONGE. Wegens bizondere om» standigheden zal de bediening van het H. Avondmaal a s Zondagmorgen in de Ned. Herv Kerk, alhier, niet plaats hebben. De kwestie»Dr. Geelkerken. Mondelinge ondervraging. De Woensdag gehouden vergadering der classis Amsterdam van de Gereformeerde Ker» ken, was weder gewijd aan de kwestie»Geelker» ken en wel aan het antwoord door Dr. J. G. Geelkerken in zijn schrijven van 5 Sept. 1925 gegeven op de hem gestelde vragen. De commissie door de classis benoemd legde aan de vergadering het volgende advies voor De commissie stelt u voor het navolgende besluit te nemen,: De vergadering van de Gereformeerde Ker» ken der Classis Amsterdam, gehoord het schrij» ven van Dr. J. G Geelkerken d.d. 5 Septem» ber 1925 besluit I. te constateeren, dat Dr. J. G. Geelkerken in zijn schrijven d d. 5 Sept. 1925 de hem ge» stelde vragen niet heeft beantwoord, zooals deze hem waren voorgelegd en hij mitsdien in gebreke is gebleven behoorlijk te voldoen aan hetgeen waartoe het onderteekeningsfor» muiier hem verplichtte II. uit te spreken, dat Dr. J. G. Geelkerken tot nu toe bij de schriftelijke behandeling zijner zaak doorgaans zijn gevoelen betreffende de punten, die in de hem gestelde vragen hem zijn voorgelegd, heeft uitgedrukt in vooronder» scheiden uitlegging vatbare bewoordingen en daarbij meestal in omslachtige redeneeringen om de vragen heengegaan is, weshalve verdere voortzetting der schriftelijke behandeling op dezen voet onprofijtelijk is te achten en mon delinge ondervraging noodzakelijk zal zijn III. en voorts met nadruk af te keuren, dat Dr. J. G. Geelkerken niet is verschenen, toen hij door de daartoe gemachtigde commsssie tot tweemaal toe voor haie vergadering is geciteerd IV. nogmaals Dr. J. G. Geelkerken te ci» teeren, opdat door mondelinge ondervraging nadere verklaring van zijn gevoelen moge worden verkregen, terwijl de daarvoor te be palen plaats en tijd hem nader zal worden bericht V. van dit besluit mededeeling te doen aan Dr. J. G. Geelkerken. Dit voorstel werd door de dassicale verga» dering aangenomen. Voorts besloot de vergadering op voorstel der commissie, dat deze in overleg met de hoogleeraren der theologische faculteit aan de Vrije Universiteit en der Theologische School te Kampen de vragen, die aan Dr. Geelkerken gesteld zullen worden, zal op» stellen, daarna in de class, vergadering zal brengen en dat Dr. Geelkerken vervolgensin de vergadering der classis hierop mondeling zal hebben te antwoorden. Te veel onderwijzers. De »Chr. Onderw.« schrijftVolgens mati» ge berekening zullen in 1930 voor ruim 30000 onderwijzersplaatsen 50000 personen beschik» baar zijn. Een overcompleet dus aan »intellec» tueelen«, alleen nog maar op de onderwijzers» markt Een treurige toestand, als men daarbij bedenkt, dat opheffing van het zevende leer» jaar en de grootere klassen als weer het getal onderwijzersbetrekkingen tot een 25000 kun» nen doen dalen. Duizenden collega's dus »op de keien«, terwijl rijp en groen maar opgeleid wordt, om straks dat groote surplus van ge» diplomeerden alweer te vermeerderen. De »overproductie« van leerkrachten is een sociale belemmering voor een onafhankelijken onderwijzersstand, welke door concurrentie en lage loonen gedrukt wordt, terwijl boven» dien de staat handen vol geld wegsmijt aan diploma»verkrijgenden die nooit het onderwijs zullen dienen. Ten zeerste dringen wij bij den nieuwen onder vijsbewindsraan aan op weg» neming van dit euvel, om te komen tot een wettige beperking van het aantal kweekelingen. Economisch Weekoverzicht. Sedert ons vorig overzicht is de Rubbèrsen» satie eer toe» dan afgenomen, en wel voorna» melijk getimuleerd door de uitgifte van kapitaal door de Deli»Batavia Rubbermaatschappij, waarbij aandeelhouders een claim zullen tou» cheeren van circa f 225,—. De koers van het aandeel liep Maandag op tot 250 cum claim, zoodat de koerswinst met een week geleden vergeleken juist 50 °/o bedroeg. Dat er veel geld verdient is met deze rijzing is wel een feit, en dat in het algemeen in rubber veel is verdiend is ook een feit, ofschoon het ook is voorgekomen, dat er nog hardnekkige bais» siers waren, die enorme bedragen moeten ver» loren hebben. Een aardige vergelijking van de koersen op 1 Juli 1924, 31 December 1924 en thans biedt onderstaand lijstje van de voor» naamste Rubberfondsen Amsterdam Rubber 120 168 330 Amsterdam Tapanoeli 71 123 164 Bandar 56 81 252 Basilam 28 70 154 Delibatavia 67 95 250 Hessa 96 170 418 Preanger 42 80 173 Vico 47 73 150 Wai 119 134 265 Vraagt men echter of deze koersverheffing overdreven is, dan is het antwoordt neen, want de prijs, die thans voor een pond rub» ber gemaakt wordt, laat 500 a 600 winst, en de schaarschte, die er de eerste jaren zal blijven heerschen doet vermoeden, dat deze hoogjonjuctuur nog zoo gauw niet geëindigd zal zijn. De Jurgens-actie is nog wel niet teneinde, doch is ter beurze de rust grootendeels terug» gekeerd, doch niet ten gunste der aandeelen, die maar geregeld zakken thans tot 107 °/o toe, wat wel een bewijs is, dat er meer verkoopers dan koopers zijn. Tevens blijkt uit het buiten» land, dat het margarineverbruik eer af» dan toeneemt, zoodat in werkelijkheid de bedrijfs» resultaten er niet op vooruit zijn gegaan, en ook de toekomst door de groote concurrentie, speciaal in Duitschland er nog donkef uitziet. Verder is de kunstzijdemakt wederom vast en konden aandeelen Nederlandsche Kunst» zijde tot 80 stijgen, waarschijnlijk op de medewerking in de oprichting van een fabriek in Engeland. Ook Mackubees waren gevraagd tot 136 foe De rest der industri» ëele markt geeft geen teekenen van leven, of» schoon de meeste maatscdappijen wel wat beter moeten gaan, b.v. de chemische industrie, doch de desbetreffende aandeeltjes doen nog geen groote verwachtingen koesteren. De petroleummarkt is nog steeds in rust, aandeelen Koninklijke Olie draaien om de 380 heen, zonder veel handel, wat altijd een druk op de geheele beurs werpt. Ook in aandeelen Consol Olie is niets te doen en noteeren die al weken lang 160 °/0 of daar» omtrent. Dinsdagmiddag ontstond er wat beweging in Theeaandeelen waarschijnlijk op de betere prijzen voor het product, waardoor b.v. Am» sterdam Thee tot 90 °/o konden stijgen. Wat de wisselkoersen betreft is er nog steeds een rustelooze beweging in Oslo, dat gewei» dige sprongen maakt en waarin zeer veel om» gaat, alsmede veel verdiend wordt door de makelaars, die zelfs marges voor bied» en laadprijzen voor 10 ets, nemen, waardoor per ton f 100,— verdiend wordt. Het publiek, dat deze speculatie wil wagen zal moeten onder» vinden, dat het in deze wilde makten enorm bedrogen kan worden. Spoedeischende VERGADERING van den Gemeenteraad van OOLTGENS» PLAAT op Donderdag 24 September des nam. 4 uur De Voorzitter de burgemeester Donkersloot opent de vergadering en zet uiteen dat deze vergadering spoedeischend is met het oog op de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. S. te Achthuizen. De notulen worden voorgelezen en onver» anderd vastgesteld. Afwezig zijn de H.H. Brinkman, v. Nieu» waal en de Vos. Ingekomen is een dankbetuiging van den adjudant in algemeenen dienst namens H. M. de Koningin voor de gelukwensch door den Raad op H. M.'s verjaardag Haar gebracht. De Emigrants centrale wijst op de wensche» lijkheid dat er een post op de begrooting wordt uitgetrokken voor toelage aan emigran» ten uit deze gemeente. B. en W. stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen. De ondervinding heeft geleerd, dat emigratie op moeilijkheden afstuit en al» thans in deze gemeente weinig uitwerkt. Con» form wordt met algem. stemmen besloten. De districts arbeidsbeurs te Rotterdam vraagt subsidie. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan, daar dit voor deze gemeente geen beteekenis heeft. Aldus wordt met algem. st. besloten. De kas van den gemeente»ontvanger is na» gezien en in orde bevonden. In kas was f 1487,47. Ged. St. van Zuid»HoIland wijzen er op dat de bedragen geëischt voor uittreksels van de gemeenterekening en begroot ing te hoog zijn, zij adviseeren het bedrag voor de begrooting met memorie van toelichting terug te brengen van f 25 op f 10en van de gemeentereke» ning van f 15 op f 7,50. Aldus wordt met algem. st. besloten. In zitting met gesloten deuren wordt be» raadslaagd over de ingekomen sollicitanten voor de vacature van onderwijzeres aan de O. L. School no 2. Na heropening der openbare vergadering zegt de voorzitter, dat de vorige week Vrijdag door een zestal onderwijzeressen van de 50 sollicitanten, proefles is gegeven, en B. en W. in overleg met het hoofd der school thans den volgenden voordracht heeft opgemaakt No. 1 P. G. Zoon te Middelharnis, 2 A. Ziek te 's Gravenhage en 3 M H. de Vries te Vlis» singen, allen volontairs. Met algem. st. wordt no. 1 van den voordracht benoemd. B. en W. bieden den Raad de begrooting' i enst 1926 aan. Machtiging wordt verleend tot het doen van enkele af» en overschrijvigen. De VOORZITTER deelt mede dat het on» derwijs in deze gemeente steeds goedkooper wordt. Kostte het openbaar onderwijs in 1922 nog f 16,15 per kind, in 1923 was het f 12,49 en in het vorige jaar f 10,57. Volgens art. 101 der L. O. wet krijgen de Bizondere Scholen naar kosten van het open» baar onderwijs uitbetaald. De R. K. School te Achthuizen krijgt dan f 2362,39 en de Bizondere School aan de P. Biggestraat f 1865,60s. Aldus wordt besloten. B en W. stellen voor de nieuwe straat bij Verkerke, in den volksmond thans reeds »Zandstraat« geheeten, in aansluiting bij de andere straten in de Oranjewijk te noemen Prins Hendrikstraat Conform wordt met alg. st. besloten. De heer A. v. DAM vraagt een benzine» pomp op gemeentegrond te mogen plaatsen. B. en W. stellen voor dit goed te vinden en te informeeren wat men in andere gemeen» ten berekent en naar dien maatstaf een jaarlijksche huur te vragen. Aldus wordt met 'algem. stemmen besloten. VERSLAG van de vergadering van den den Raad der gemeente STELLEN DAM op Maandag 21 September 1925 nam. 3^ uur. Voorzitter den EdelAchtb heer Charbon, Burgemeester. Afwezig de heer P. Biemond. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze met 't voorlezen van het formulier gebed, waarna de notulen van de laatste vergadering worden gelezen en onveran» derd goedgekeurd;, 1. Wordt mededeeling gedaan van de na» volgende ingekomen stukken a. proces»verbaal van de gehouden opname van de boeken en kas van den gemeente»ont» vanger, waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 1688,94 'twelk zulks overeenkomstig boeken en bescheiden in kas moest zijn. b eene miss van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie houdende goedkeuring van een dezerzijds ingezonden raadsbesluit tot 't aangaan van een geldleening groot f 800,— tegen 5 c. eene miss van Heeren Ged. Staten daarbij mededeelend dat bij Kon. besluit van 7 Juli 1925 No. 16 werd goedgekeurd het ingezonden raadsbesluit tot vaststelling van het heffings» percentage der plaatselijke inkomstenbelasting voor 't jaar- 1925/'26. d. eene miss van opgemeld College, daarbij berichtende dat de bijdrage voor deze gemeente in de kosten van den keuringsdienst van waren, kring Dordrecht voor 1925 is bepaald op f 258,58 e. eene miss van Z. E. Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid daarbij mededeelende dat door hem de rijksbijdrage in de exploitatie» kosten van de 10 arbeiderwoningen over het exploitatiejaar 1923/'24 is vastgesteld op f 803,64 voor wat betreft de materiaalprijzenbijdrage, en voor de rentevoetbijdrage nihil. f. een verzoek van den Raad der gemeente Zoeterwoude om adhaesie te willen betuigen aan een door hem aan de-Tweede Kamer der StatensGeneraal gericht adres tot intrekking van de wet op den zomertijd over te gaan. Burgem. en Wethouders stellen voor aan genoemd adresadhaesie te betuigen. Baat het niet, het schaadt ook niet. Met algemeene stem» men wordt dit voorstel aangenomen. g. Een verzoekschrift van Mej. H. Lokker Jd., om* in aanmerking te mogen komen voor de levering van de benoodigde schrijf» en bureaubehoeften alsmede het noodige voor de openbare school. B. en W. deelen mede op zulke adressen al meermalen te zijn ingegaan, doch dat men telkens op moeilijkheden stuitte. De VOORZITTER acht dit geval eenigszins anders, daar adressante in relatie staat met een flinke firma en stelt dan ook namens B. en W. voor thans pog een keer een proef te nemen, en haar de leverantie te gunnen, mits zulks geschiedt ten hunnen genoege. Met een parige stemmen wordt hiertoe besloten. h. Een adres van H. Brinkman Hzn alhier om verlaging van zijn aanslag in de school» geldbelasting, daar hij vermeent te hoog te zijn aangeslagen. Idem een adres van E. Tanis alhier. De VOORZITTER deelt mede dat adres» santen zijn geplaatst in de klasse van aanslag naar hun inkomen in de rijksinkomstenbe» lasting, en op grond daarvan adviseeren B en W op genoemde adressen afwijzend te be» schikken Mocht eventueele de aanslag in de inkomstenbelasting pa reclame zijn verlaagd, zoodat zij in een lagere klasse terecht komen, dan is er geen bezwaar tegen ook hunne aan slagen in de schoolgelden te verlagen. De heer VOGELAAR is van meening dat men toch met zulke gevallen als Brinkman rekening kon houden. De heer HOLLEMAN vindt het ook billijk dat zoo Brinkman in het desbetreffend jaar gedurende enkele weken ziek is geweest, deze te verminderen. Bij Tanis acht hij verminde» ring niet noodzakelijk. De VOORZITTER raadde aan geen af» schrijving te verkenen en zich te houden aan de verordening, ter voorkoming van meer gevallen. Besloten wordt het voorstel van B en W aan te houden, en eerst een onderzoek in te stellen bij de Inspectie der Directe belastingen of deze aanslagen mogelijk zijn verlaagd. i. Een schrijven van 't gemeentebestuur van Dirksland, daarbij berichtende, dat de Raad hunner gemeente op hun voorstel heeft vast gesteld een gemeenschappelijke regeling van de Vleeschkeuringsdienst met het doel deze dienst om te zetten in een afzonderlijk be drijf, met verzoek te willen bevorderen, dat ook de Raad dezer gemeente daaraan zijne goedkeuring hecht. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze regeling goed te keuren, aangezien het enkel betieft een wijziging in de administra» tie van den Vleeschkeuringsdienst. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. j Een verzoek van L Goedegebuur, slager alhier, daarbij verzoekend het op zijn in erf pacht verkregen perceel grond staande petro» ieum opslagplaatsje van de gemeente te willen opheffen of daartoe een ander stukje grond aan te wijzen tot verplaatsing De Voorzitter zal hierover echter in geheime vergadering nadere inlichtingen verschaffen. k. Een tweetal verzoeken van de Vereeni» ging tot verkrijging van onroerende goederen ingevolge de Landarbeiderswet, om een voor schot te willen verstrekken uit 's Rijks kas, ten einde de Vereeniging het mogelijk te maken een onteigeningsprocedure aan te gaan ter verkrijging van de voor onteigening aange» wezen perceelen bouwland van den heer L. van Beek. De VOORZITTER deelt mede, dat eerst werd aangevraagd f 1750,— later f 1000,—, mogelijk dat zulks nog voor verdere verlaging vatbaar is. Burgemeester en Wethouders stellen voor, adressanten te berichten, dat dit adres niet thuis behoort bij den Raad, doch zij zich rechtstreeks om beschikbaarstelling van een bedrag uit 's Rijks kas op grond van art. 10 der Landarbeiderswet, dient te wenden tot de Regeering. De heer HOLLEMAN geeft te kennen, dat indien zulks zoo is het dan toch wel bevor» derlijk voor de zaak zoude zijn indien de ge» meente voor de vereeniging dit bedrag aan» vroeg. De VOORZITTER acht dit in 't geheel niet noodig, en vermeent dat het bestuur dit ook wel kan. De heer VOGELAAR is van meening dat de gemeente het voorschot dient aan te vragen, doch had gemeend dat de Voorzitter eerst dan wel nadere inlichtingen zou hebben in» gewonnen. De VOORZITTER acht het inwinnen van zulke inlichtingen onnoodig. Z.i. spreekt ar tikel 10 van een bedrag beschikbaar stellen, wat iets anders is dan het verleenen van een voorschot. De heer VOGELAAR maakt hier tusschen geen verschil. Na breedvoerige besprekingen hierover, geeft de VOORZITTER dan te kennen nadere in lichtingen te zullen inwinnen bij de regeering en deze adressen alsdan aan te houden, tot een volgende vergadering. I. een verzoek van Mej- M. J. van Donge, onderwijzeres aan de Openbare School alhier, daarbij eervol ontslag verzoekend als zoodanig met ingang van 1 October a.s. wegens huwe» lijk. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten het gevraagd ont» slag op de meest eervolle wijze te verleenen met ingang van genoemden datum onder dank betuiging voor de aan de gemeente bewezen* diensten. 2 Daarna komt aan de orde vaststelling van de gemeenterekening 1924. De VOORZITTER verzocht de commissie belast met 't nazien daarvan rapport uit te willen brengen. De heer HOLLEMAN geeft zijn verwonde» ring te kennen over de inrichiing van deze rekening volgens de nieuwe voorschriften, welke rekening nu voor een leek niet is na te gaan. De commissie heeft geen bedenkingen tegen de voorloopige vaststelling, alleen is 't hun opgevallen dat alle bescheiden voor de Secretarie worden geleverd door Samson te Alphen a. d Rijn en geeft de wensch te ken» nen de zaken op 't eiland meer te steunen. De VOORZITTER geeft hierop ten ant» woord dat zulks onmogelijk is, daar geen firma op dit eiland de modellen in zoo'n kleine hoeveelheid kunnen leveren voor de prijs welke Samson er voor rekent. In groote hoe veelheden wordt niet besteld. De commissie geeft B. en W. dan nog in overweging de bietenkade gedurende de cam» pagne niet te laten schoonmaken doch daarna, daar dit voor de gemeente te duur komt en zulks meer ligt op den weg der fabrieken. De VOORZITTER deelt mede dat B. en W. ook daar geen plan meer toe hadden, wijl 't vorig jaar dit niet goed heeft gewerkt. Hierna wordt de rekening over 1924, slui» tende met een batig saldo van 7701,44 wat den gewonen dienst en 33,25 wat den kapi» taaldienst aangaat, met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. 3. Vervolgens brengt de commissie voor noemd rapport uit omtrent de rekening van 't Algemeen Armbestuur over 1924, sluitende met een batig saldo van f 500,82. De commissie vraagt bij monae van den heer Holleman of er nog eenig bericht is ontvangen op 't schrijven van den Voorzitter aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, be» treffende de bijdrage in de kosten van ver» pleging van de kinderen uit de gezinnen van der Vlugt en Hoekman, in de weesinrichting »Neerbosch«. De VOORZITTER deelt mede tot heden niets te hebben vernomen. De commissie dringt aan nogmaals om een officieel antwoord te vragen, hetzij ja of neen. Dit wordt besloten. Daarop wordt ook de rekening goedgekeurd. 4. Alsnu bieden B. en W. den raad aan de begrooting voor het dienstji ar 1926, welke ter secretarie ter inzage zal worden nederge» legd, en een exemplaar bij de heeren leden zal worden rondgezonden. 5. Volgt wijziging en aanvulling van de gemeentebegrooting 1925, waartoe na voor» lezing hiervan eenparig wordt besloten. 6. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt de heer HOLLEMAN of de Voorzitter reeds een verordening betreffende het reinigen van stra ten en goten van Oude Tonge heeft ontvan» gen, hetwelk de Voorzitter ontkennend be» antwoord. De heer VAN OOSTENBRUGGE vermeent dat in de vorige vergadering de heer Holle man de vraag heeft gesteld om de politie» verordening te herzien. Hij zou gaarne ver nemen of zoo'n wijziging van de geheele verordening spoedig kan worden verwacht, waarop de voorzitter meedeelt dat zulks niet in de vraag van den heer Holleman lag op» gesloten, doch enkel een kleine wijziging. VaD een algeheele wijziging verwacht hij niet veel heil. De heer VOGELAAR vroeg of de Ambte» naar van den Burgerlijke Stand niet zoo streng zich wilde houden aan de uren van openstel» ling van zijn bureau, daar dit voor enkele inwoners zeer bezwaarlijk is zich daar naar te regelen. Waarop de VOORZITTER zegt dat deze ambtenaar dit niet zoo streng zal handhaven, maar dat toch ook niet verlangd kan worden, dat hij den geheelen dag daarvoor disponibel moet houden Dit ongemak zal dan ook voor 't publiek wel niet zoo groot zijn. De Heer ROON vroeg of de bijdrage van «den heer Quarles van Ufford voor de nieuwe weg nu reeds binnen was. Waarop dé VOORZITTER te kennen geeft dat zulks niet eerder behoeft te worden gestort, dan nadat de overgave van dien weg notarieel is beschreven, wat binnenkort zal kunnen plaats hebben. Daarop wordt tot een vergadering met geslo» ten deuren overgegaan en volgt daarna sluiting. SOMMELSDIJK. Geboren Willempje, dochter van Jacob de Berg en Suzanna Poortvliet. Overleden Cornelis Willem, Koenraad du Boeuff, 69 j echtenoot van Adriana Francina Lindhout. DEN BOMMEL. GeborenLeendert, zoon van Ruth Bake- laar en van Elizabeth Tamboer. OverledenCornelis van Vliet 59 jaren, echtgenoot van Sijke BurgersCornelis Kornet oud 1 maand, zoon van Hendrik Kornet en Mina Hubrina Driesse. NIEUWE TONGE. Getrouwd Jan Wilhelmus Jansen, j.m. 26 jaar (te Biussel) en Baaltje Rietvelt, j.d. 25 jaar alhier. MELISSANT. GeborenCornelia, d. v. A. van Eek en B. KievitAdriaantje Crezia, d. v. A. Markus en S. van der Maden Willem, z. v. A. Markus en S. van der Maden. OUDDORP.f Door de garnalenvisschers werd gisteren per dag en per vaartuig gevangen resp. 90 kilo garnalen. Een vaartuig slechts is deze week naar buiten geweest. Locaal Rijkstelefoonnet te Middelharnis. Nieuwe aansluitingen. Den Bommel: No. 6. J. Boelhouwers, Ko« lenhandelaar. Stad aan 't HaringvlietNo. 19. P. J. Gou» mare, Commissionair. Stellendam: No. 8. C. Roon, Garnalenhan» del; No. 9. S. Keijzer Garnalenhandel. RECHTBANK Tl ROTTERDAM. In een zaak tegen den 28»jarigen opperman V. P., alhier, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarbij hij we gens een overtreding van de Visscherijwet beklaagde zou op 2 Maart j 1. bij den Ouden Dijk onder de gemeente Zuidland met een zegen hebben gevischt in verboden vischwa» ter was veroordeeld tot f 25 boete, heeft de rechtbank het vonnis van den kanton rechter vernietigd en opnieuw rechtdoende bekl. veroordeeld tot f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. In een zaak tegen den 46»jarigen bakker J. D. van R., uit Brielle, appellant van een von» nis van den kantonrechter te Brielle, waarbij hij wegens een overtreding van de Warenwet beklaagde zou op 20 Februarie j.l beschim melde chocolade in zijn winkel aanwezig hebben gehad was veroordeeld tot f 50 boete, subs. 50 dagen hechtenis, heeft de recht bank het gewezen vonnis bevestigd, met uit zondering van de straf, die werd bepaald op f 15 boete, subs. 2 dagen hechtenis. MOORD TE NEDERWEERT. Een veldwachter door kermisgangers doodgestoken. Woensdagnacht omstreeks 12 uur reed de onbezoldigde rijksveldwachter Verkennis, te vens jachtopziener en opzichter van de vis» scherij van den heer von Russel te Weert, komende van de visscherij te Nederweert, waarover hij toezicht hield, per fiets naar Ter gelegenheid van het 50»jarig jubileum heeft de Noord=Holl. Vereeniging »Het Witte Kruis« een tentoonstelling georganiseerd op het gebied van Ziekenverpleging en Ziekenverzorging in het gebouw »De Harmonie« te Alkmaar. Een overzicht van de tentoonstelling.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4