OPSPORING GEVRAAGD TESEH BELOONING DEELNEMERS By |OTUS LPTUS GULDEN GELDPRIJZEN '"REUZEBUITENKANSJE VAN 20,000 AAN DE PRUSVRAAG ZOEK DE FOUT INDE LPTUS ETALAGES EN DE DRUKFOUTEN IN JT LOTUSTIJDSCHRIFT N°23EN 24 VRAAG UW WINKELIER VOLLEDIGE IK' 'ÜITIHGEN Kerk en School. Gemengd Nieuws. Reclame-Mededeelingen VOOR DE ZOEI ALS ROQH Buitenland. Visscherij. V erkoopingen Marktberichten. - Vorige week is de benzinepomp voor de m~derij van Gebrs. van Immerzeel in gereed» hei'd gekomen, zoodat ook in deze gemeente %an zulk een toestel kan worden gebruik ge» maakt. STELLENDAM. De vorige week werden vanhier verzonden 350 H L. aardappelen, 500 halen peen en 300 balen uien. - Vrijdag 1.1. reden de 11 j. en 6 j. zoontjes van L. Koese op een paard. Het paard schrok cn de beide jongens vielen er af. De ll»jarige werd opgenomen met lichte hersenschudding cn de 6'jarige had zijn arm en hoofd licht bezeerd. De oudste maakt het thans rededelijk. - Het door de gemeente te betalen aandeel n den keuringsdienst van waren te Dordrecht 's door Ged. Staten voor 1925 vastgesteld op f 258,58. GOEDEREEDE. Gevonden voorwerpen. Bij den gemeente»veldwachter A. Neele is een gouden broche gedeponeerd. - De inzameling van gelden voor het Hul» deblijk van het 25*jarig huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar heeft f 49,50 opgebracht. - De blazerschuit G.O. 9 van L. Lokker is onderhands verkocht aan J. v. Dam. - Dienstplichtigen voor de lichting 1926: P Grinwis, gewoon, en J. Hakkenbrak, K. Tanis, C. Grinwis, T. Breen, D. Lokker enj. v. d. Wende, buitengewoon. De vorige week stond bij de Arbeids» bemiddeling 1 werklooze ingeschreven. - De heer J. v. Dam heeft voor zijn be» noeming tot lid van de Schoolcommissie be» dankt. OUDDORP. Hierbij laten wij de prijzen volgen van eenige producten uit deze gemeen» te :°Cichorei»wortelen, groen, franco aan de fabriek f 18,— a f 18,50 de 100 kilosjalotten f 2,25 a f 2,50 per 50 kilo groote uien f 2,30 a f 2,50 per 60 kilo; aardappelen,Zeeuwsche blauwe f 3,— a f 3,80 per mud eigenheimers f 2,30 a f 2,50 per mud boereboter f 2,40 k f 2,60 per kilo kipeieren f 8,— a f 8,60 per 100 stuks. - de Jong, Bokweg, vertrekt morgen (Dinsdag) naar de Ver. Staten van N. Amerika, waar hij ver naar het Westen zijn intrek zal nemen bij zijn grootouders, die reeds tal van jaren daar wonen. NIEUWE TONGE. A s. Zondagmorgen z in de Ned. Herv. Kerk, alhier, de bedienir - A. B., veehandelaar te Sommelsdijk, had, als bestuurder van een motorrijtuig, dit zonder voldoend toezicht op den pubiieken weg laten staan, anders als met in rust gebrachte motor deswege is hij bekeurd. - De huisvrouwen, op het dorp woonachtig, dienen er aan te denken, dat het uitkloppen van matten, kleeden, loopers enz. op de pu» blieke straat, vóór 10 uur des morgens moet afgeloopen zijn. - Een kind van G. is van de zoldertrap gevallen, en bezeerde zich erg aan het hoofd, waarom de geneesheer te hulp werd geroepen, die voor hersenschudding vreesde. f De heer W. F. Anthonisse is aangesteld als tareerder vcor rekening dercichorei»drogerij >\De Vooruitgang« met standplaats te Middel» '4aAis. "f Tot en met 25 Sept. a.s. bestaat er ge» legenheid tot het inleveren van briefjes tot inschrijving voor het huren van een tweetal perceelen bouwland ten overstaan der Diaconie der Ned. Herv. Kerk. De inlevering moet geschieden bij den heer J. Grinwis Tzn. flVoor de niet gecontracteerde suikerbieten besteedt men den prijs van 17 gulden per 1000 K G. f Een flink beschotDoor den arbeider T. is van een stukje grond groot resp 20 roe» den, 20 hectoliter aardappelen gerooid. Mcj. J. v. W. heeft een bekeuring be» komen doordat zij op haar rijwiel reed dat na zonsondergang niet van licht voorzien was f Verschenen week is een-begin gemaakt met het planten van helmgewas in de zee» duinen. f Zaterdag 26 Sept. zal in het hotel van den heer G. Spee eenige perceelen landerijen publiek worden verhuurd. HELLEVOETSLUIS. Het stoomloods» vaartuig N. 6 dat op's Rijkswerf in consenatie lag is dezer dagen in dienst gesteld om dienst doen als Politievaartuig voor toezicht op vVisscherij op de Noordzee. - Hr. Ms. Mijnenveger is Vrijdag op 's Rijks» werf aangekomen om aldaar de noodige re» paraties te ondergaan. - Donderdag 24 September a.s. des nam. 1.30 uur zal op 't Secretarie gelegenheid zijn voor kostelooze in» en herinenting. - Een 12»tal militieplichtigen t.w. L. Tuk, C. Cartebeur, C. Hoogenboord, P. de Graaf, G. Grüncke, S. Konijnendijk, A. Rozenberg, J. v. d. Gelder, J. v. Oorschot, T. v. S., P. d. Broeder en P. Rietdijk zijn thans aangewezen voor den dienstplicht. - Tot lid van den Raad is benoemd ver» klaard, dhr M. W. N. de Barbanson (r.k.) - Donderdag 24 Sept. a.s. des nam. 8 uur zal in de voormalige Marine Cantine optreden Dhr. J. W. v. Ree voorganger der Chr. Ger. Kerk te Schiedam. - Donderdag 24 Sept. a.s. des avonds 7,30 uur zal in de Geref. Kerk voor de J. V. op Ger. grondslag »Calvijn« optreden Ds. C. W. J. v. Lummel van Zuidland met de rede «Eendracht maakt Macht«. Ieder houde dezen avond natuurlijk vrij. N1EUW.HELVOET. Dhr. J. den Bakker, onderwijzer alhier, is geslaagd voor het exa» men voor de acte Schoonschrijven Middelbaar Onderwijs. Dinsdagavond a.s. viert de Ger. Jong ver. «Calvijnoc haar 15»jarig bestaan in de Geref. Kerk alhier. Op dezen avond zullen een 2»tal onderwerpen behandeld worden, n.l.»De wederkomst van Christus« en »De J. V. en de Ontwapening.a Het verdere van dezen avond zal afgewisseld worden door voor» drachten enz. SOMMELSDIJK. Voor helpster bij de nut» "ge handwerken aan de O. L. School dezer gemeente, heeft zich slechts 1 sollicitante aan» gemeld. MIDDELHARNIS. De collecte gehouden in de Geref. Kerk ten bate van het Prov. Geref. Weeshuis, heeft opgebracht ruim f 161. Ouders die Zondag hun kinderen wen» schen te laten doopen in de Ned. Herv. Kerk moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond 7 uur in de kerkekamer. OOLTGENSPLAAT. Voordracht onderwij» zeres O. L School No. 2 alhier: No. 1 Mej. E- G. Zoon, MiddelharnisNo. 2 Mej. M. H. de Vries, Vlissingen No. 3 Mej. A. Zieck, Den Kinderen waarvoor plaatsing wordt ver» zocht op de Bewaarschool moeten de vaccine» bewijzen Donderdagmiddag bij het Hoofd der School ingeleverd worden. ;en zal x... xxv».. liening van het H. Avondmaal plaats hebben. De lijst van stemgerechtigden der Ned- Herv. Kerk ligt gedurende acht dagen in de consistoriekamer voor een ieder ter inzage. DIRKSLAND. Na in een volle kerk des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. Over» duin van Rotterdam, met als tekstwoorden Jer. 3 15, deed Ds. de Blois in een nog voller kerkgebouw des avonds zijn intrede met als tekst Hand. 10 33, daarbij wijzende op den geroepen leeraar, de ontvangende gemeente, de te brengen boodschap en de te ontvangen zegen. Na de predikatie sprak hij in hartelijke woorden achtereenvolgens toe Burgemeeester de Winter, den bevestiger Ds. Overduin, den kerkeraad en de collectanten, de afgevaardig» den der door hem zoo pas verlaten gemeente van Vlaardingen, de kerkelijke gemeente en de jeugd. Voor het uitspreken van den zegen verzocht ouderling Vijfhuizen na welkoms» woord den nieuwen leeraar toe te zingen Ps. 134 3. De in de Ned Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor de Ned. Herv. Gem. te Borculo bracht ruim f 120 op. HERRINGEN. D.V. zal a.s. Zondag voor de Ger. Gem. optreden dhr M. Remein van Oosterland In de namiddaggodsdienstoefening zal er een collecte worden gehouden voor Emeritus Dienaren en een Predikantsweduwe n.l. de echtgenoote van wijlen Ds. Hubrechts. STELLENDAM. Aan Mej. M. J. van Don» gen, onderwijzeres alhier, is op haar verzoek eervol ontslag verleend tegen 1 October a s. wegens a.s. huwelijk. Vrijdag a.s. des namiddags 3.30 uur hu» welijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk door Ds. Bax te Oude Tonge. GOEDEREEDE. Zondag a.s. zal er alleen des voormiddags kerk zijn vanwege de vaca» ture Ouddorp. OUDDORP. Vrijdag a.s.-zal er des avonds te 7 uren in de kerkekamer gelegenheid zijn om aangifte te doen voor de eerstvolgende bediening van den H. Doop in de Herv. kerk. Om in de vacature in de Herv. kerk op te treden is a.s. Zondag des namiddags aan de beurt Ds. de Gidts van Godereede. De maandelijksche collecte voor de Chr. School wordt gehouden. LIJST 3 van de 47ste jaar=collecte voor de scholen met den bijbel. Transport van lijst 2 f 5297,66 Böerakker90,10 Kornhorn145,10 Drachtster»Compagnie86,60 Idskenhuizen c.a80,— Schettens met Longerhouw (Geref. Kerk) 77,24 Schiermonnikoog (Kerkcoll.) 48,4872 Wartena (Geref Kerk)19,60 Winsum (Fr72,— Ruinerwold met Ruige Kluft 49,— Zweeloo25,30 Olst (Kerkcoll.)14,91 Va Aalst (Herv. Kerk)114,45 Oosterwolde bij Oldebroek (Kerkcoll.)24,06'/s Doorn (Geref. Kerk)69,15 Utrecht1925,82 Zaandam459,48 Giessen»Nieuwkerk c.a171,36 Hazerswoude (Rijndijk) 108,36'/2 Maasdijk207,25 Oudshoorn202,59'/2 Pijnacker met Nootdorp (Geref. Kerk) 114,58 IJsselmonde207,50 Koudekerke (dorp) (Z.)89,54 Koudekerke ('t Zand)55,67'/2 Oostburg110,65 Totaal van 75 Loc. Com. f 9866,48 Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie xEen School met den Bijbeh. Vrouwenroof. Een haast ongeloofelijk verhaal kwam een medewerker van »De Tijd« ter oore. Een Amsterdamsche familie, bestaande uit vader, moeder en 19»jarige eenige dochter, had eenige vacantieweken in een badplaatsje aan de Fransche zeekust doorgebracht. Men maakte daar kennis met een heer en dame, twee aller» aardigste menschen. Na wederzijdsche voorstel» ling zocht men doorgaans eikaars gezelschap en onze Amsterdammers waren in de wolken over het hupsche en onderhoudende stel, waarmede men gaandeweg op zeer vertrouwe» lijke voet kwam te staan. Vóór het vertrek naar Amsterdam werd ons drietal uitgenoodigd om, als het nog eenige dagen vrij kon maken, een poosje te komen logeeren te Parijs, waar de heer en de dame zeiden te wonen, met opgave van een adres voor correspondentie. Er kwamen nog eenige vrije dagen en na een korte briefwisseling besloot de Amsterdam» sche familie aan de vriendelijke invitatie gevolg te geven en 'n viertal dagen onder genoege» lijk geleide te Parijs door te brengen. Den dag vóór 't vertrek werd echter mevrouw lich» telijk ongesteld en zag er tegen op, mede te gaan zij wilde het spel niet bederven en zou de paar dagen wat rust nemen. Alzoo vertrok papa met dochter alleen. Te Parijs met een avondtrein aangekomen, werden zij aan het station door de vriendelijke Parissienne ontvangen. Jammer dat mevrouw niet was meegekomen, maar gelukkig, dat de ongesteldheid niet van ernstigen aard was. De lieve gastvrouw had nu evenwel een klein malheurtje. Ze had plotseling onverwachte lo» gée's overgekregen en nu had ze nog maar één kamer over voor de jonge dame. Of mijn» beer het niet erg vond, als hij één nacht in een hotel ging logeeren. Den volgenden mor» gen zou hij dadelijk van de partij zijn en zou men samen Parijs gaan bekijken. Mijnheer vond dat heelemaal niet erg en het jonge meisje ook niet. Of ze dan maar wilde op. stappen, de auto stond klaar buiten het station Aldus geschiedde; het meisje nam lachend afscheid van haar vader en steeg met Madame in de auto. Papa zocht 'n hotel op, na beloofd te hebben, des morgens vroeg aan het opge geven adres present te zullen zijn. Hij sliep rustig, zich niets verkeerds of kwaads bewust 1 Wie schetst evenwel zijn schrik, toen hij den volgenden ochtend tot de bevinding kwam, dat men hem een niet bestaand adres had op» gegeven en dat er ook in de buurt niemand bekend was, wiens naam op dien van den vriendelijken gastheer ook maar eenigszins ge» leek. Een politieagent, wien hij zijn bevinding mededeelde, keek den verschrikten vader mee» lijdend aan, nam hem mee naar een nabijzijnd 40 cent per regel. OA CENT PER VV HALF POND 75 bureau maar gaf hem al dadelijk geringe kans, dat hij zijn dochter ooit zou terugzien. Het was een- bekende truc van meisjesroovers. Bij verder onderzoek bleek de Parijsche politie den heer en de dame niet te kennen en zij kon ook niet de minste inlichtingen geven. Wel beloofde zij de zaak ernstig te zullen onderzoeken, maar het is nu al een drietal weken geleden en de wanhopige ouders heb» ben nog niets van hun dochter gehoord. Men kan zich voorstellen, in welk een toestand zij verkeeren. Maar och, wat zal er van het 19» jarige meisje terecht komen Hoe zal zij zich weten te ontrukken aan de klauwen der boos» wichten, die in onzen tijd alle middelen bezit» ten om aan de opsporing en vervolging te ontkomen Men zal geneigd zijn te zeggen: Ja, dat ge» beurt te Parijs, maar men lette op het volgende Onlangs werden twee meisjes op het Dam» rak door een auto aangereden. De heer, die er in zat, sprong er dadelijk uit en vroeg of ze eenig letsel hadden gekregen, waarvoor hij al duizend excuses maakte. Maar ze waren niet gewond, wel geschrokken O, dat speet den vriendelijken heer heel erg en hij bood aan, om beide meisjes als vergoeding voor den schrik naar huis te rijden. De meisjes gaven als haar adres op een der straten over het IJ en wilden juist in» stappen, toen een der omstanders haar luide waarschuwde, zulks niet te doen. Ze schrok» ken nu opnieuw, maar bedankten voor het genoegen en de eer. 't Zal haar behoud ge» weest zien 1 Ongelukken. Op de Schiekade te Rotterdam is de 10» jarige A. v. R. uit de Verzijdenstraat aange» reden door een auto. De jongen is met een herschenschudd'ng en een hoofdwonde in het ziekenhuis opgenomen. Aan boord van he. stoomschip Slamat liggende aan de Lloydkade te Rotterdam, heeft de havenarbeider S. R. een kist op het linkerbeen gekregen, hetwelk daardoor brak. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Op de Beukelsdijk te Rotterdam is de 14»jarige P. B. uit de Jozephlaan van zijn fiets gevallen. De jongen is met een gebroken enkel naar het ziekenhuis gebracht. Vrijdagavond is op den Groninger Straat» v,eg te Leeuwarden de 22-jarige P. B. de Waal, zoon van den inspecteur der volksgezondheid aldaar, door een auto aangereden. Aan een ernstige schedelbreuk is hij in het stadszie» kenhuis overleden. Zaterdagmorgen is het 5<jarig zoontje van den veehouder De Jong te Oosterzee bij de ouderlijke woning in een sloot geraakt en verdronken. Tengevolge van een rukwind is Zaterdag» avond om acht uur een schutting op den hoek van den Co .lsingel en de van Olden» barneve'dtstraat te Rotterdam, gedeeltelijk om» gewaaid. Zaterdagmiddag te ruim 4 uur is op de kleine Houtbrug te Haarlem een ernstig on» geluk gebeurd. Kes uit Velseroord, reed met zijn motor van den Gasthuissingel in de rich» ting van de Houtbrug, toen juist van de andere zijde de E. S. M. naar Amsterdam naderde. De vader van den bestuurder, de 45»jarige J. Kes, uit Velseroord, zat op de duo en werd door de tram, die daar op de brug een groote bocht maakt, gegrepen. Hij werd overreden en aan beide beenen zwaar verminkt. Ook kreeg hij een wond aan het hoofd. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het gasthuis gebracht, waar dadelijk tot operatie werd overgegaan. De moord op de Tsaren»famllle. Over den dood van tsaar Nicolaas II en zijn gezin is thans een uitvoerige mededeeling gepubliceerd in een van regeeringswege uit» gegeven volkskalender voor 1926. Onder het hoofd »De executie van Nicolaas II« wordt daarin medegedeeld »Nicolaas en zijn gezin werden door de tijdelijke regering gearresteerd en de te Zars» koje Selo in huisarrest gezet. Later werden zij diep in 't land naar de geboorteplaats van hun ouden vriend Raspoetin gebracht. Op 4 Augustus 1917 bracht een extra»trein het ge» zin van den Tsaar en zijn gezelschap naar Toeman, waarna een stoomschip hen naar Tobolsk voerde. Hier leefde Nicolaas met zijn familie met gevoelens van wraak jegens de boeren en arbeiders van Rusland en maakte hij ook de Octoberrevolutie mede. In den herfst begonnen zich daar om den Tsaar contra«revolutionaire elementen te verzamelen. Er kwamen berichten van een samenzwering, aan het hoofd waarvan de bekende reactonaire bisschop Hermogeen stond. De districts»sovjet van Oeralsk besloot in Februari 1918 de Romanofs naar Jekaterinenburg te brengen, waarvoor het al»Russische executieve comité toestemming verleende. »Door het groeien van de contra«revolutie» naire beweging vreesde men, dat Jekaterinen» burg door de contra»revolutionairen zou wor» den ingenomen. Ook merkte men, dat van alle kanten leidende personen in de contra» revolutionaire beweging naar de stad kwamen. Men wilde den Tsaar bevrijden, vóór de stad door de witten zou zijn ingenomen. »Zoo oordeelde de districts»sovjet van Oer» alsk het noodig de geheele familie Romanof te fusileeien. In den nacht van 16 op 17 Juli 1918 werd dit vonnis voltrokken. Keizer, Keizerin en kinderen worden doodgeschoten.« STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaartuig gevangen 120 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf verloor Jb. Tanis een groot gedeelte van een net ter waarde van plm. f 75,—. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 600 tot 700 kilo per vaartuig. Op 24 Sept. en 1 Oct. a.s. terstond na af» loop van veiling en afslag schilderswerkplaats, van Drie huizen, met erf en grond, aan den Molendijk, kad. Sectie A No. 1415, groot 1.45 A. (in 3 perc. en combverhuurd aan H. Verschuur, A v. d. Welle en M. Tiggelman, mondeling per week, voor resp. f 2,—, f 1,75 en f 1,75. Ten verzoeke van den heer L. A. Neels, te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 24 September 1925, te Ooit» gensplaat, in Hotel »Moelker«, bij inzet en op Donderdag 1 October 1925, in Hotel »Hobbel« bij afslag, beide dagen 's avonds half 8 uur (Zomertijd), vaneen winkel, waar sinds vele jaren een goed beklant schilders bedrijf is gevestigd, met woonhuis, erf en grond aan de 'Brandewijnstraat en uitkomende aan den Zuid»Achterweg, te Ooltgensplaat, kad, sectie A No. 1916, groot 1,20 A. Thans in gebruik bij den heer J. Nieuwland Gz. Breeder omschreven bij biljet, kosteloos verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Zaterdag 26 September 's avonds 6 uur (Zo» mertijd) te Ouddorp in het Logement Akers» hoek, verhuring bij inschrijving voor 10 jaren, ingaande 11 November 1926. A. Voor den heer D. H. den Boer te Antwerpen :.a. 1.11.40 H.A. 2 G 128 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, thans in pacht bij de wed. C. van Huizen, b. 1.31.10 H.A 2 G 256'/2 R. V. M. bouwland in het Oude» land te Ouddorp, thans in pacht bij W. van der Bok Cz. c. 2.20.70 HA. 4G 242 R. V. M, weiland te Ouddorp in het Oudeland, ge» naamd »de Oude Spui«, thans in pacht bij Jan Verbage, B. Voor den heer P. G. Blank» sma te Wageningen 0.99.90 H.A. 2 G 52'/2 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, in den Noordhoek, thans in pacht bij J. Molesteeg en anderen. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 30 September 's namiddags 2 uur (zomertijd) te Ouddorp, bij de woning van Eeuwit Sandifort Jacobszoon te Ouddorp aan den Bokweg, om contant geld van een koe, drie kalveren, melkgereedschap, hand» zaaimachine, bascule en meubilaire goederen Notaris VAN DEN BERG. Op 1 Oct. a s dadelijk na den afslag der woonhuizen, van Riet, wassende op het Noordpoldersche Gors en het Weipoldersche Gors te Ooltgensplaat, ten verzoeke van de Ambachtsvrouwe van St. Adolphsland en de Adm. van het Weip. Gors, als vanouds. Notaris AKKERMAN. Verkooping van meubilaire goederen te Stad aan 't Haringvliet, op Donderdag 1 Oct. 1925 des namiddags 3 uur (z. t.), ten ver» zoeke van den heer Dr. Hanedoes v. Almkerk. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 2 October bij inzet en Vrijdag 9 October bij afslag, telkens des namiddags 4 uur te Goedereede, in de «Gouden Leeuw* a. voor Mej. Leuntje Lodder te Ouddorp van 1.42 10 H.A. 3 G. 28 R. V M. bouw. land te Goedereede in Nieuw Westerloo, on» der den Zuid»Havendijk, bij de cichoreifabriek, in 3 koopen en massa, verhuurd tot 1 No» vember 1926 aan W. Mastenbroek en J. Both i f 399,96 per jaar b. voor den Heer Wouter van Huizen te Nieuw.Helvoet van een huis met erf en grond te Goedereede, aan het Hav enhoofd, aan den Nieuweweg, groot 6.30 Aren 41 R. V. M. te aanvaarden 2 November 1925en t. voor den Heer Kommer van Splunder-Az, te Goedereede van een huis met schuur, stee» nen varkenshok, erf en bouwland te Goede» reede in den Bokkepolder aan den Nieuwen» dijk, groot 0.94 40 H.A. 2 G. 17 R. V. NL in 2 koopen en massa, te aanvaarden 1 De» cember 1925. Notaris VAN DEN BERG. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 18 Sept. 1925. Stoksnijb. f 2,70 tot f 23,— per 100 K.G. Enkele prinses z. d. f 3,60 tot f 17 per 100 K.G. Bergemotperen f 18,— per 100 K G. Callabas f 18,— per 100 K.G. Stoofperen f 19,per 100 KG. Reinetten f 20,— per 100 K.G. Schijveling zoete f 11,60 tot f 15,40 p. 100 K.G Campagner f 11,60 tot f 21,— per 100 K.G. Zoete appels f 24,— per 100 K.G. Val f 3,60 tot f8,60 per 100 K.G. Handperen f 17,— tot f 17,70 per 100 K.G. Poters f 0,95 tot f 2,— per 100 K.G. Blauwe druiven f 26 tot f 39 per 100 pond. 2e soort f 21 tot f 22 per 100 pond. Tomaten f 8,— tot f 13,70 per 100 pond. Groene Savoyek. f4,40 tot f 9,10 p. 100st. Gele Savoyekool f 1,60 tot f 6,60 per 100 st. Roode kool f 2,10 tot f 7,— per 100 stuks. Bloemkool le srt. f 16,— tot f 19,80 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 5,—tot f 15,70 per 100 st Bloemkool 3e srt. f 0,80 tot f 7,70 per 100 st. Witte kool f 0,40 tot f 1,80 per 100 stuks. Meloenen f 35,— tot f 60,— per 100 stuks. Kroten f 2,80 per 100 bos. Andijvie f 4,— per 100 krop. Knollen f 3,80 per 100 stuks. Boereboter f 1,25 tot f 1,31 per pond. Kipeieren 60*61 kg. f 9,40 tot f 9,75 p. 100 st. Kipeieren 50 kg. f 7,75 per 100 stuks Bruine f 10,05 tot f 10,10 per 100 stuks. Eendeneieren f 7,65 tot f 8,— per 100 stuks. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 21 September 1925. Enk. prinses f 16,— per 100 K.G. Spruitkool 2e f 4,70 tot f 6,70 per 100 K.G. Losse f 2,— per 100 K.G. Zure appels f 18,— tot f 21,— per 100 K G. Prinsesse Noble f9,60 tot f 18,per 100 K.G. Campagner f 7,70 tot f 15,— per 100 K.G. Grauwe reinet f 13,50 tot f 15,— per 100 K.G. St. Nicolaasperen f 16,60 per 100 K.G. The Queen appels f 24,— per 100 K.G. Val appels f 7,70 tot f 9,70 per 100 K.G. Braam f 23,— per 100 K.G. Blauwe druiven f27,— tot f38,— p 100 pnd. 2e srt. f 15 tot f 21 p. 100 pnd. Gr. Savoyekool f 6,— tot f 12,10 p. 100 st. Roode kool f 2,90 tot f 8,60 per 100 stuks. Bloemkool le srt. f 12,80 tot f 29,40 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 8,— tot f 13,70 p. 100 st. Bloemkool 3e srt f 1,10 tot f 4,80 p. 100 st. Witte Kool f 1,70 f 1,90 per 100 stuks Meloenen f 61,— per 100 stuks Kipeieren 50 kg f 7,85 per 100 stuks. Kipeieren 60*61 kg. f9,75 tot f9,95 per lOOst. Bruine eieren f 10,35 tot f 10,40 per 100 stuks Eendeneieren f 8,— tot f 8,80 p. 100 stuks Kroten f 3,10 per 100 bos Veilingbericht van Broek op Langendijk 21 September Uienf 2,70 tot f 3,12 per 60 K.G. Drielingen f 3,90 f 4,26 60 Kleine f 4,38 f 5,70 60 Aanvoer 15000 Kilo. Veilingbericht van Noord'Scharwoude 21 September: Uienf 3,06 tot f 3,30 per 60 K.G. Drielingen f 4,20 f 4,44 60 Kleine f 5,16 f 5,82 60 Aanvoer 12000 Kilo. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 21 September. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd520 vette runderen, 217 vette kalveren, 1201 schapen of lammeren, 1066 varkens. Prijzen per V2 Kilo koeien 37'/j tot 40 c.52 tot 54 c., 60 tot 62'/2 c.ossen 47V2 c.52V2 c.58 c.kalveren 65 c.75 c. 85 tot 87!/z c schapen binnenland 31 tot 36 c.idem buitenland 45 c.47 c.49 tot 50 c.lammeren f 34 tot f 38 per stuk var» kens 46 c.47 c.48 c. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was traag en de prijzen waren niet hooger. Er waren weinig puikbeste beesten aanwezig. Stieren, heden geen noteering wegens on» beduidenden aanvoer. Vette kalveren waren ruim aangevoerd en dientengevolge was de handel minder goed. De prijzen waren dan ook iets flauwer. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog wel tot 2V2 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren met flinken aanvoer en zeer tragen handel. De prijzen waren over 't geheel iets minder. Enkele puikbeste lam* meren gingen bij uitzondering nog 1 a 2 gul» nen boven noteering. De aanvoer van varkens was iets beter. De handel was langzaam en de prijzen bleven ongeveer gelijk aan die der vorige week. Voor enkele puikbeste exemplaren werd nog iets boven noteering besteed. Het buitenland kocht weinig. AMSTERDAM, 21 September Veemarkt. 461 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwal f 1,20-1,30, dito 2e f 1,06-1,20, dito 3e f 0,90—1,04, alles per K.G., 120 melk» en kalfkoeien f 350—525 per stuk, 100 vette kal» veren le kwal. niet genoteerd, dito 2e f 1,02 —1,10, dito 3e f 0,90—1 per K.G., 64 nuchtere kalveren f 13—24 per stuk291 schapen f 32 —49 per stuk765 vette en vleeschvarkens Holl. 1 kwal f 1,11—1,12, mindere kwal. f 1,08— 1,10 per K G., 9 paarden f 200—350 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 21 September. Zeeuwsche eieren f 9,50—10,50, Overmaarsche eieren f9,50 —10,50 per 100 stuks AMSTERDAM, 21 September. Centrale Bo« termijn. Hoogste prijs f 2,39, laagste prijs f 1,89. APELDOORN, 21 September. Eieren. Aan» voer 50,000 stuks van f 9,50—12, middelmarkt f 11,50. Handel gewoon. TIEL, 21 September. Boter. Aanvoer 30 K.G f 2,40-2,60 50,000 eieren f 9,50-11,25 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 21 September. Heden wa» ren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 2,60—3, Zeeuwsche blauwe f 3—3,70, dito eigenheimers f 2,20— f 2,60, dito bonte f 3—3,70, blauwe eigenbei» mers f 2,50—3, poters f 1,25—2. Met behoor» lijken aanvoer kalme vraag. AMSTERDAM, 21 September Aardappel» markt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 5 ladin» gen of 2900 H.L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 21 September. Vlas. (Op« gaaf van de marktmeester.) 4000 kg. Groningsch 1,15-1,35, 3500 kg. Holl. geel t 1,20—fl,50

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3