A d vertentiën. Kerk en School. Binnenland. Verknopingen. - Vergaderingen. Burgerlijke Stand. Officieel Gedeelte. Rechtzaken. Marktberichten. Leest de Advertentie van C a m p f e n's Stoffeerderij Ingezonden Stukken Ondertrouwd werk der Vereeniging »Het Nederlandsche Roode Kruis«. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat in den tuin van den heer D. van Weel alhier, de aardbeien voor de tweede maal in deze zomer in vollen bloei staan. De Gemeentebegrooting over het dienst» jaar 1926 ligt voor een ieder op de gemeente secretarie ter inzage en is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Voor de Coöperatieve Suikerfabriek Putters"» hoek treedt dit jaar wederom als weger»schrij» ver op de Heer J. W. Bruggeman. GOEDEREEDE. De cichorei campagne zal Donderdag 24 Sept. een aanvang nemen. De begrooting gemeenterekening 1926 ligt vanaf 12 September voor een ieder ter inzage. De handel in uien is zeer levendig. Voor groote wordt f 2,50 en voor kleine f 4,75 per 60 kilo betaaald. OUDDORP. Een dubbele vangst. Bij J. M. op Visschershoek zijn tegelijk twee wezels in één klem gevangen. Maandag a s. begint het drogen van ci» chorei in de fabrieken Ouddorp, Ceres en Eendracht. De Onverwacht is Donderdag al begonnen. Tegen een drietal personen in deze ge» meente is procesverbaal opgemaakt omdat zij geen aangifte hebben gedaan van hun te slach» ten varken. De begrooting der inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het jaar 1926 ligt op de secretarie voor een ieder ter inzage tot aan de behandeling van die begrooting in de komende raadszitting. Te beginnen met 1 Oct. heeft het mus» schengilde de belooning voor het aanbrengen van een doode musch gezet op drie cent. HELLEVOET SLUIS. Wegens bedanken van den heer F. G. Tieman (v. b.) voor zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad, is nu benoemd verklaard de heer F. A. Jansen (r k.j ROCKANJE. Het bestuur van het Water» schap «De Noordsluis® heeft ter openbare kennis gebracht, dat bij beslissing van G. S., dezer provincie dd. 1 Sept. j.l. No 141/1, is goedgekeurd de door gemeld bestuur ontwor» pen aanvulling der keur of politieverordening. Deze verordening tot aanvulling ligt gedu» rende 30 dagen ten kantore van den secretaris te Brielle ter inzage De rijksontvanger zal alhier op de raad» zaal zitting hoden op Vrijdag, 25 September a.s. van 10—12 uur. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den landbouwer J. J. de Gruijter Sr. is geweken. Bij K. B. van 12 Sept. is benoemd tot burgemeester van Rockanje de heer P. L. Zeeman. GODSDIE.VST OEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 20 September 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6,30 uur Ds.van Montfrans Middelharnis, v.m. 10 en 'sav. 6,30 uur Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en nam. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9,30 uur Ds. Kruit van Nieuwe Tonge. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 dhr. Vetter v. Lang» straat en 's av. 6 uur Ds. Polhuijs v. Stad. Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en 'sav.6uur Ds. Kruijt (Voorb. H. A.) Herkingen, n m. 2 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis. Dirksland, v.m. leesdienst en 'sav. 6uur Ds. van As. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds Baarslag. Goedereede, v.m. 10 (n.t.) Ds. van As van Dirksland. Ouddorp, v.m. Ds. van Montfrans van Som» melsdijk en n.m. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 en n.m. 6,30 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9 uur (o.t.) Ds. J. O verduin van Rotterdam (bev. Ds. A. de Blois) en 's av. 5,30 uur (o t.) Ds. de Blois (Intrede) Herkingen, v.m. 9 leesdienst, n.m. 2 Ds. J" Overduin v. R'dam en 's av. 6 uur leesd" Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK. Alhier is op 69»jarigen leeftijd overleden de heer C. W. K. du Boeuff, gepensionneerd onderwijzer. Jarenlang is hij werkzaam geweest aan de Openbare Lagere School dezer gemeente. De heer du Boeuff was achtereenvolgens bij de volgende Openbare Scholen werkzaam Te Pernis tot 31 Aug. 1880te Sommelsdijk van 13 Sept. 1880 t/m 30 Nov. 1882Hens» broek van 11 Dec. 1882 t/m 14 Nov. 1883; Sommelsdijk 15 Nov. 1883 t/m 38 Aug. 1921. In den langdurigen tijd dat hij te Sommels» dijk het onderwijs diende, heeft hij zich doen kennen als een bekwaam onderwijzer, die de liefde van het kind bezat, zich uitsluitend gaf aan het onderwijs, maar dat dan ook met hart en ziel diende. Voorts genoot hij als in» gezetene de algemeene achting der burgerij. HERKINGEN. Voor tijdelijk onderwijzeres bij de Biz. School meldden zich 53 schrifte» lijke en 1 mondelinge sollicitanten. Benoemd werd Mej. J. P. M. de Visser te Rotterdam. TINTE. Tegen 1 October a.s. werd aan Mej. G. Brouwer eervol ontslag verleend als assisten» te aan de Geref. School alhier. Tegen 1 October a.s. werd tot assistente aan de Geref. School alhier benoemd Mej. J. Galwa te Brielle. Het ziekteverlof, door het Bestuur der Geref. School alhier verleend aan Mej. J. L. den Boer, moet met 1 October helaas verlengd worden. De Geref. Kerk alhier zal nog dit jaar ge» restaureerd worden. Het werk zal geschieden onder leiding van den bouwkundige v. d. Seyde te Brielle [INGEZONDEN.] De quaestie«Dr. Geelkerken. Geachte Redacteur! De Gereformeerde Kerkbode van de Classis Brielle maakte eenige vriendelijke opmerkingen omtrent mijn artikel in Uw blad van 26 Aug. j.l.maar kennelijk heeft de geachte schrijver in die »Bode« mij niet begrepen. Het gaat niet om «opvulling van kerkbodes met (kerkelijk) politienieuws® of om het laten redeneeren van de kerkleden daarover, hon» derduit. Neen, maar het gaat hierover, dat men Dr. Geelkerken in de landsbladen van de Gere» formeerde Kerken niet euvel had mogeD duiden, dat hij, na de verspreiding van ge» ruchten over de tegen hem begonnen procedure in diverse couranten, zelf eene resumptie, eene samenvatting in het licht zond. Ook gaat het volstrekt niet om de h.h. leeraren het eerste en het groote woord in de Kerkbodes te misgunnenmaar over het stel» selmatig weigeren van eenige ruimte in de kerkelijke landsbladen en in de kerkbodes in de groote steden wanneer sommige leden za kelijk en in goeden toon wat in te brengen hebben. Handelt nu de Brielsche kerkbode beter en Ds. van Lummel, de scherpzinnige redac» teur van dat blad, is er ook de man niet naar om geene critische opmerkingen te kunnen verdragen dan wensch ik de Brielsche om» geving daarmede geluk maar dan kan ik toch de verzekering geven, dat die »Bode« eenigs» zins eene uitzondering maakt.® En wat de «straten van Askalon® aangaat, door den geachten schrijven geciteerd, och, ik geloof niet dat die straten op eene lijn te brengen zijn met onze tegenwoordige persor» ganen. Natuurlijk moeten daarin geen kerke» raadsberaadslagingen en dergelijke meer interne dingen voorkomen, maar de gereformeerde prediking geschiedt nu eenmaal in het open» baar en valt dus als zoodanig uit den aard der zaak, wanneer daartoe bijzondere aanleiding is, zooals in het geval van Dr. Geelkerken, onder de openbare discussie. Bij dit weinige wil ik het laten Hoogachtend, Uw Dw. Een lid eener Geref. Kerk. 's»Gravenhage, 12 Sept. 1925. Onderstaande ontroerend stukje levensprak» tijk door een ouderling in zijn ambtelijk werk ondervonden, vonden wij geschetst in het Schiedamsche Kerkblad Ze moest er niets van hebben. Heel toevallig zouden we zeggen kwam ik met haar in aanraking. Het was bij een bezoek, dat ik aan een kraamvrouw bracht Daar zat ze. Een jonge, krachtige vrouw een kind van enkele maanden misschien op haar schoot. Ik ben gewoon om mee te nemen, wat me op den weg komt, want ik geloof, dat God onze gangen en wegen bestuurt, menschen saambrengt, en dat als we uit genade een weinig licht van Hem ontvangen mochten, we dat moeten uitstralen overal waar maar duisternis op onzen weg gebracht wordt. Het komt er dan weinig op aan, welk etiquet die duisternis draagt. Ofhcieele of half»officieele duisternis of ook duisternis gehuld in het kleed van de kinderen des lichts Tenslotte gaat het ons om de eeuwige menschenziel. Tenslotte is het de ontzettende wetenschap van«de schrik des Heeren®, die ons altijd maar weer drijft en dwingt de menschen te bewegen tot het geloof. Dan kunnen we heel bezwaarlijk een onsterfelijk mensch voorbij komen. Zoo was ik ook al spoedig met haar bezig. Met de kraamvrouw had ik gesproken over den rijkdom van God een kind ontvangen te hebben en over de nóg grooter rijkdomvan God mét dat kind tegelijkertijd zulke troost» rijke en rustgevende beloften ontvangen te hebben en hoe zij indien ze in de strub» beling en strijd des levens het houvast aan die beloften verliezen mocht in den Doop zulk een heerlijk pand en vasten pleitgrond had. Toen wendde ik mij tot de andere vrouw en ik vroeg haar, of ook haar kind gedoopt was. Met iets vanmaar, dat is nogal natuurlijk in haar stem, antwoordde ze: Wel jazeker, mijnheer.® «En wiar is uw kind gedoopt, juffrouw «Ze noemde den naam van een andere kerkformatie. «Dus u is lid van die Kerk en mag ik vragen, bezoek u daar ook regelmatig met uw man de godsdienstoefeningen?® «Neen, mijnheer.® «Neen? Gaat u dan misschien naar de Gereformeerde Kerk?« «Neen, mijnheer, ik ga nooit naar de kerk.« «Maar, ,neemt u mij niet kwalijk, juffrouw, dat begrijp ik niet recht. U hebt wél uw kind laten doopen, u hebt dus »ja« geant» woord op de vragen, die u bij den Doop gesteld zijn geworden En u gaat zelfs nooit naar de kerk Hoe rijmt zich dat te gader Toen heb ik gelegenheid gehad te zien in een diepte van ontkerstening en doopsver» bastering als nimmer te voren. Door mijn vragen in 't nauw gedreven, wierp ze alle uiterlijke schijn van zich af met felle haat» lichting in heur oogen sneden de woorden haar mond uit«Hoor eens, mijnheer, in de kerk zijn heel wat huichelaars en bedriegers. Des Zondags zitten ze met een vroom gezicht psalmen te jammeren en in de week knij» pen ze de kat in 't donker. Mijn moeder heeft me altijd het goeie voorgehouden en in mijn jonge jaren ging ik altijd naar de kerk, tweemaal als 't kon. Maar mijn man moet er niets van hebben. En ik volg mijn man en ik voel me er best bij. 't Is niets meer als een gewoonte. Toen had ik die gewoonte en nu heb ik deze gewoonte en als 't er knipt en weer knipt, bevalt me deze beter. Ik doe er niet meer aan.® «Eén ding moet u ik eerlijkheidshalve na» geven® hernam ik «ik moet zeggen, dat u eerlijk is« maar zeg u mij toch eens: waarom liet u toch dat kind dan nog doopen? Wat deed u in die kerk met huichelaars? Is u misschien toen ook zulk een huichelaar ge» weest Het begint er veel op te lijken. Wan» neer denkt u met de vervulling uwer doops» belofte te beginnen Of denkt u dat u daar op dit oogenblik mee bezig is? Moet uzich niet schamen voor God en als u dat niet doet moet u zich niet schamen voor uw eigen kind «Ach wat mijnheer God Daar geef ik wat om. Dat zal best losloopen. Ik ga met mijn man mee en ik durf het er op wagen. En wat die doop betreftwelik ben ge» doopt en mijn kind zal ook gedoopt wezen. Mijn moeder heeft mij laten doopen en mijn kind zal niet minder wezen. Het staat fatsoenlijk. En je kunt nooit weten, waar 't goed voor is.® Toen heb ik mijn woord en niet langer in» gehouden Dit was geen dwaling. Dit was geen onkunde om er bij te schreien. Dat was een bewuste»opzettelijk breken met alles wat godsdienst was. Dit was het heilig verbonds» zegel met de voeten treden. Toen heb ik haar niet gespaard, maar met striemende woorden haar en haar man gesteld met dat arme kind, dat op haar schoot zat, voor Gods ontzettende rechterstoel«Het zal er tenslotte, niet op aankomen of u het gelooft, of niet gelooft. Ik weet, dat uw consciëntie op dit punt niet al te gerust is. Het zal gebeuren op uw sterf» bed onthoud dit woord dat deze na» middag in dit huis u met dreigende herinne» ring in alle scherpte voor den geest zal staan. Dan zult u last krijgen van den God uwer moeder. Dan zult u met dat kind nog komen voor Gods rechterstoel Dan zal God u vra» gen, wat deed ge met mijn kind Wat deed ge met uw ja door u in die kerk afgelegd En als ge met uw kind ter helle verwezen wordt dan zal dit uwe pijn de scherpste der schrijning geven, dat uw kind naast u kermtmoeder, moeder, waart gij een moeder Een oogenbiik keken we elkander aan diep in de oogen ik voelde hier stond geest tegenover geest toen borst ze uit en op haar schoot lag haar gedoopte kind mijnheer ik moet er niets van hebben. Toen was mijn werk bij haar afgedaan. Dit is geen steen door de glazen van een andere Kerk. Daar is het te droevig voor. We vertelden dit niet om eens te laten zien, hoe erg het elders wel is. We schreven dit voor onze menschen. Het wordt tijd, dat we de hand steken in onze eigen Gereformeerden boezem. Zijn er niet ook onder ons en wordt in onze groote stadskerken hun getal niet steeds meerder die nog wel staan met hun kind voor den Doop maar voor wie de betee» kenis der doopsbelofte blijkbaar meer en meer vervaagd en van wier beleving dier belofte zoo bitter weinig gezien wordt? Wie staat zie toe, dat hij niet valle. Ouderling. Het voorzitterschap van de Tweede Kamer De aanbieding van de voordracht. Jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck benoemd. De Konigin heeft Donderdagavond 6 uur ten Kon. Paleize in het Noordeinde ontvangen de commissie uit de Tweede Kamer, ter over» handiging van de in de zitting van Woensdag opgemaakte aanbeveling voor het president» schap der Kamer gedurende het zittingjaar 1925 -1926. De commissie bestond uit de heeren Van Vuuren, Vliegen, Oud en De Wilde, die als stemopnemers bij het opmaken der nominatie hadden gefungeerd en voorts uit de heeren Deckers, baron van Boetzelaer van Dubbel» dam, dr. H. Visscher en Knottenbelt. In vier auto's, begeleid door boden van de Kamer, begaf de commissie zich naar het Paleis, waar zij op de gebruikelijke wijze naar H. M. geleid werd. De heeren Van Vuuren, De Wilde, Deckers, Van Boetzelaer van Dubbeldam en Knottenbelt droegen het ambtscostuum van kamerlid, de heer Vliegen was in gekleede jas, de heer Oud in rokcstuum. Prof. Visscher had de profes» sorale toga aan. Met den heer Van Vuuren, voorzitter der commissie, had de heer Vliegen in den eersten auto plaats genomen. Naar men verneemt heeft de Koningin Don» derdagavond benoemd tot voorzitter der Twee» de Kamer, voor het nieuwe zittingjaar jhr. mr. Ch. J. M Ruijs de Beerenbrouck, die voorzit» ter van den ministerraad en minister van bin» nenlandsche zaken en landbouw was in het vorige kabinet De heer Ruijs de Beerenbrouck is kamerheer in buitengewonen dienst der Koningin. Ter gelegenheid van het 400.jarig bestaan van Sneek als vrije koopstad, werden op 8, 9 en 10 Sept. aldaar groote feesten gehouden. Hierbij een alleraardigst paar in oud Friesch costuum uit het nummer ringrijden. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Geachte Redactie 1 In het No. van Zaterdag 5 Sept. komt on» der Dirkslandsch nieuws een dubbel gesterde correspondentie voor, waarin de beteekenis van het door onze vereeniging georganiseerde sportfeest op 29 Aug, zooveel mogelijk ge» kleineerd wordt. Uw bijzondere correspondent tracht reeds den gehouden datum in een verkeerd dag» licht te stellen, want zonder het minste be» wijs beweert hij dat den datum ter elfder ure verschoven is van 31 Aug. naar 29 Aug. Uw bijzondere correspondent zij er hier op gewezen, dat 31 Aug. nooit is vastgesteld en dat in de vergadering van 4 Aug. den datum van het sportfeest is gesteld op 29 Aug zoo» dat van verleggen ter elfder ure geen sprake is. Bijzonder kleineerend tracht hij het bezoek van het sportfeest voor te stellen. leder is op zijn manier gauw tevreden, maar »01ympia« mag met een middagbezoek van ongeveer 500 en 's avonds een 2000 personen volkomen tevreden zijn. Zeer onder den indiuk schijnt Uw bijzon» dere correspondent te wezen over de stilte die op 't terrein heerschte, immers hij vond de stemming van 't publiek op Maandag d.a.v. veel opgewekter. Uw bijz. corresp. schijnt een lollige vrijer te zijn, daar hij de hospartij van Maandag verkiest boven de kalme stemming op ons sportfeest. Alweer, ieder zijn smaak 1 Wij sportmenschen trachten zooveel moge» lijk onze feesten drankvrij te houden en de resultaten daarvan bevredigen ons ten volle. Of men in Dirksland zoo afkeerig is van een herhaling van een sportfeest, laten we ter zijner tijd wel aan het Dirkslandsch sport» lievend publiek over. U, Redactie, dankend voor de opname. M. DE BONTE Secr. Gym. Vereen. »Olympia Dirksland, Sept. 1925. [Door misverstand is bovenstaand ingezon» den stuk niet in ons blad van 12 September opgenomen. Red.] De zomertijd. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft in een brief aan de gemeen» tebesturen de aandacht gevestigd op het Kon. hesluit van 13 Mei 1925 (Stbl. no. 187), waarbij bepaald wordt dat in 1925 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd zal ein» digen den vierden October a.s. om drie uur in den voormiddag. A.<R. Kamerclub. In de Dinsdag gehouden vergadering van de A «R. Kamerclub is tot voorzitter gekozen Mr. Th. Heemskerk, vice»voorzitter Mr. Dr. E. J. Beumer en tot secretaris Mr. H. Bijleveld. De christelijk>his4orische Kamerclub. Het bestuur van de christelijk»historische Tweede»Kamerclub is als volgt samengesteld; voorzitter dr. J. Th. de Visser, tweede»voor» zitter J. R. Snoeck Henkemans, secretaris H. W. Tilanus. STATEN.GENERAAL Eerste Kamer. Bij de behandeling van het ontwerp«adres van antwoord op de Troonrede stelde de heer de Vos van Steenwijk (c. h.) een amendement voor om in het adres op te nemen dat de Kamer met «instemming® inplaats van met «belang» stelling« ervan heeft kennisgenomen, dat hand» having van de christelijke grondslagen van ons volksleven de richtsnoer voor bestuur en wetgeving blijft. De heer Slingenberg (v. d.) bestreed het amendement, als gevende een politieke strek» king aan het adres. De heer Verkouteren (c. h.) verklaarde dat de commissie van redactie het amendement overneemt. De heer Wittert van Hoogland (r. k.) zou zijn stem aan het amendement geven. De heer Rink (v. bwas tegen, omdat de Kamer daardoor afwijkt van den tot nu gevolg» den weg. De heer de Vos van Steenwijk verdedigde hierop het amendement. Bij de stemming over het amendement ver. liet de geheele linkerzijde, uitgezonderd de heer Rink, de zaal. De laatste verklaarde zich tegen het voorstel. Er voor werden 21 stemmen uit» gebracht. Daar het quorum niet aanwezig bleek te zijn, was de stemming ongeldig en werd de verga» dering verdaagd tot Vrijdag. Het Eerste Kamerlid De Waal Malefijt. De heer J. H. de Waal Malefijt (A. R.) heeft als lid der Eerste Kamer ontslag genomen. Zijn opvolger is de heer H Amelink, te Utrecht, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Christelijke Weeklllustratie «Het Schouwvenster®. Uitzend»avond op Donderdag 24 September e.k. des avond 8 uur, met den zender der N. S. F. te Hilversum. Golflengte 1050 M. 1. Rede van Ds. R. E. van Arkel van Utrecht, over «De Christelijke pers in het algemeen en de illustratiepers in het bijzonder«. 2. Causerie van den heer M. van der Hilst, van Baarn, over «Hoe een geillustreerd blad tot stand komt®. 3. Declamatie van den Heer J. J. Hesseling van Amsterdam, die verschillende gedichten en proza»stukken uit «Het Schouwvenster® zal ten gehoore brengen. 4. Zangnummers van den heer (Bariton) (met piano»begeleiding) a Pur decisti, Italiaansche aria van A. Lotti b. Hollandsche liederen. 5. Slotwoord. Op 24 Sept. en 1 Oct. a.s. terstond na af» loop van veiling en afslag schilderswerkplaats, van Drie huizen, met erf en grond, aan den Molendijk, kad. Sectie A No. 1415, groot 1.45 A. (in 3 perc. en comb.), verhuurd aan H. Verschuur, A. v. d. Welle en M. Tiggelman, mondeling per week, voor resp. f 2,—, f 1,75 en f 1,75. Ten verzoeke van aen heer L. A. Neels, te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Op 1 Oct. a.s. dadelijk na den afslag der woonhuizen, van Riet, wassende op het Noordpoldersche Gors en het Weipoldersche Gors te Ooltgensplaat, ten verzoeke van de Ambachtsvrouwe van St. Adolphslahd en de Adm. van het Weip. Gors, als vanouds. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. De Raad der gemeente Middelharnis ver. gaderde Vrijdag 18 September 1925 's namid» dags half drie uur. De te behandelen punten waren 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou» ders tot aanvaarding erfpacht van den grond van den Staat, nabij den tuin van de Dames Slis 3. Brief van Gedeputeerde StateD in zake weg naar de tramhaven. 4. Verzoeken om erfpacht van G. van Beek, A. van Donge en D. J. van Gent. 5. Benoeming onderwijzeres Meisjesschool. Voordracht luidt D. K. Poortvliet, tijdelijke onderwijzeres aan de Meisjesschool. S. A. H. van Eek, onderwijzeres te Melis» sant. H. L. P. Backer te Melissant. 6. Uitloting aandeel geldlening. 7. Rekeningen en Begrootingen instellingen van weldadigheid. 8. Gemeenterekening 1924. 9. Wijziging Gemeentebegrooting 1925. 10. Aanbieding Gemeentebegrooting 1926. 11. Vaststelling vergoeding Bijzondere Wees» huisschool 1924. 12. Ontwerp Politieverordening. 13. Besprekingen reorganisatie onderwijs Jon» gensschool. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd Arend Koning 26 j. te Mid» delharnis en Abra van Antwerpen 28 j. alhier Izaak van den Boogert, 26 j. te Hillegersberg, en Lidia, Cornelia Born, 28 j., alhier. GehuwdEliza Kastelein, 24 j., te HerkiD» gen en Kommertje, Chieltje Zeedijk, 24 j. al» hier; Johannes Tamboer, 21 j., te Dirksland, en Maria Visser, 20 j. alhier. NIEUWE TONGE. OndertrouwdD. Kats j.m. 19 j. en W. Noteboom, j.d. 17 j. Getrouwd: D. van Noord, j.m. 25j. teSlie» drecht en L. H. Prince, j.d. 27 j. alhier. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvulllngsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandighedeq» zullen op 1 October 1925 naar de aanvulling j reserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de landmacht, behoorende tot de lichting 1910 of tot een oudere lichting De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen komen bij het op voet van oorlog brengen van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij de depots in werkelijken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijks» goederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk in December 1925 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inleve» ring, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischte staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bij persoonlijke kennisgeving, worden bekendgemaakt met de plaats en het tijdstip, voor de inlevering vastgesteld Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inleve ring geheel in orde zijn. Ten aanzien van den overgang naar de aan» vullingsreserve worden de dienstplichtigen, verkeeren zij in een bijzonder geval, niet gert. kend te behooren tot een andere lichting dan die, waarvoor zij zijn ingelijfd. Genoten uitstel van eerste oefening, onderbreking van dienst, enz. hebben alzoo niet ten gevolge, dat de overgang in een later jaar geschiedt. Sommelsdijk, 15 September 1925. De Burgemeester van Sommelsdijk, L. J. DEN HOLLANDER. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf Co., (afd. Handelsinformatiën) Uitgeproken J. Bedeau, koopman in manu» facturen en muziekinstrumenten, wonende te Middelharnis, Zandpad 293, Rechter»commissa» rismr. H. de Biecuratormr. W. J. C A. Nijgh te Middelharnis. Veilingbericht Broek op Langendijk op 17 September 1925 Grove uien f 3,— tot f 3,42 per 60 K.G. Drielingen f 4,20 f 4,38 60 Kleine uien f 5,16 f 5,52 60 Aanvoer 19,500 K.G. Veilingbericht Noord-Scharwoude op 17 September 1925 Grove uien f 2,58 tot f 2,82 per 60 K.G. Uienf 3,— f 3,30 60 Drielingen f 3,78 f 4,02 60 Kleine uien f 4,80 f 5,28 60 Aanvoer 30,400 K.G. Inplaats van kaarten. JAN HERWEIJER, Tandarts, en SJOUK BUWALDA Sommelsdijk, Voorstr. 209 Sept. '25 C Leeuwarden, Vred. de Vriesstr. 23 Sommelsdijk, Voorstr. 17 Huwelijksvoltrekking te Franeker 1 Oct. e.k: 26594

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4