aktijd i Sanapirin iekmh mi zonal Twee Bladen. jjoéröett Jjoiiixig Draadwaren Irproducien Zaterdag 19 Sept. 1925. No. 3156. izen met hraag iderianps - Dirksiand iinTarwê. Gemeenteraad. Rheumatiek li li 44 aken. *ichten. iime voorraad ieerende prijzen LAMBERT IMAN SON 'darts TANDEN ÜDEN alle soorten OlERKFflARDEH in elk kwantum ■krijgbaar ©it Ssesta&i «ait TWEEDE BLAD. 't Was Nebukadnezars hoogmoed, welke hem bracht onder het oordeel van een God, die jaloersch is op zijn eer, wij merken daarbij op, dat dat oordeel niet terstond over hem kwam. Het kwam niet onverwacht. Er ging C^een herhaalde, een ernstige waarschu wing van Gods wege aan vooraf. Tot den koning werd een man van God gezonden om hem aan te kon digen wat voor hem de gevolgen zou den zijn, indien hij van zijn hoogmoed geen afstand deed. Daniëi verkeerde aan het hof in de nabijheid van zijn vorst. Meer dan eenmaal is er tot Ne- bukadnezar een roepstem gekomen, om zich te vernederen onder de krachtige Land Gods. Niet éénmaal heeft God tot hem gesproken, maar verscheidene malen, en dat op bijzondere wijze, hetwelk den koning tot ernstig naden ken had moeten stemmen. Eerst openbaarde de Heere zich door een droom, waarin Hij den koning een blik gunde in de toekomst, hem het wereldgebeuren deed zien, waar alle koninkrijken der aarde, ook dat mach- Viige en heerlijke van Nebukadnezar, zouden te niet gedaan worden, en al wat schitterde en de eeuwigheid scheen te verduren, zou verdwijnen. De ko ning kwam onder den indruk daarvan zijn hart werd ontroerd. Maar 't was slechts voor een korten tijd. Straks zien wij hem een gouden beeld ter eere van den afgod Bel oprichten en hooren wij het gebod uitgaan tot allen om daarvoor te knielen. En wee den mensch, die zijn wil zou durven we- derstaan en zijn gebod ongehoorzaam zijn. Een drietal mannen, God meer vree- zende dan de menschen, weigerde ge hoorzaamheid en werd in den vurigen oven geworpen. Maar de Heere be waarde Zijn trouwe dienstknechten voor alle leedongedeerd kwamen zij uit het vuur te voorschijn. Een krachtige roepstem om God te erkennen kwam tot den koning, en aanvankelijk werd ze ook door hem verstaan. Want wij hooren hem God loven en allen op roepen om Jehova, den God van Israël, hulde te brengen. Maar weldra zien wij ook dien indruk weer voorbijgaan. Maar nog is Gods arbeid aan den ko ning niet ten einde. Andermaal komt de Heere door een droom tot hem, waarin Hij hem zegt, dat hij ten diepste zal vernederd worden. Hij zal met de bees ten des velds gelijk gemaakt worden zijn heerlijkheid zal vergaan. Dringend en ernstig vermaant Daniël: .Daarom, o koning, laat mijn raad u behagen en breek uw zonden af door gerech tigheid, en uw ongerechtigheid door genade te bewijzen aan de ellendigen, of er verlenging van uw vrede mocht wezen". Maar ook deze waarschuwing is ijdel geweest. Zij heeft geen gehoor gevonden bij den koning, aan den in druk van het oogenblik heeft hij zich ontworsteld, over de overtuiging van zijn geweten is hij heengegaan en in plaats van te buigen voor den Al machtige, heeft hij den dwazen waan van zijn hoogmoedig hart gevoed. En twaalf maanden daarna bereikt zijn hoogmoed het toppunt in den uitroep »Is dit niet het groote Babel, dat ik gebouwd heb Maar dan komt de Heere om Hem te doen gevoelen, dat Hij God is, en zich Zijn eer niet laat ontnemen en vernedert Hij voor de oogen dergenen, die hem als een god gehuldigd hebben, den man, die de he.rhaalde waarschu wingen in den wind heeft geslagen. Laat ons hier opmerken, hoe lank moedig de Heere is, hoe lang Hij ge duld heeft met den zondaar, en als bewijs daarvan de straf uitstelt. Hij draagt den hoogmoedige lang, om hem tijd tot bekeering te geven. Hij laat den zondaar niet ongewaarschuwd. Hij kondigt het gericht niet aan om 't ter stond te laten volgen. Niet in het oor deel heeft hij lust, maar hierin, dat de zondaar 't ter harte neme en 't ontkome, door van zijn ongerechtigheid af te staan. Dat zien wij bij Nebukad nezar en zoovele anderen. Ook nu nog. De Heere verzekert, dat Hij geen lust heeft in het verderf van den zondaar. Hij heeft 't niet op 's menschen onder gang toegelegd. Integendeel, Hij zoekt ons behoud, Hij heeft Zijn Zoon ge zonden, opdat de wereld door Hem zou behouden worden. Slechts dan komt Hij met Zijn oordeel, als Zijn herhaalde roepstem geen gehoor vindt, als er onzerzijds geen bekeering volgt. Geen zondaar gaat ongewaarschuwd ten verderve. Allerwege wordt de roep stem Gods gehoordgeeft Mij de eer, buigt u voor Mij neder, belijdt uw schuld, gelooft in den Zoon van Mijn welbehagen, bekeert u van uw booze wegen. Wie, die dit leest, heeft die stem niet herhaaldelijk vernomen Liet God u ongewaarschuwd? Hebt ge Zijn roepstem niet gehoord in het woord, dat u verkondigd werd, in de smee kingen van uw ouders of vrienden om van de zonde af te laten, in zoo me nige bittere levenservaring? Wie, als hij voor God komt te staan, zal kun nen zeggennaar mij heeft God niet omgezien, mij heeft Hij aan mijn lot overgelaten Hoevele jaren misschien hebben wij voor die roepstemmen ons oor gesloten en ons hart verhard. En daarbij, wij hebben wellicht ook iets van Gods oordeelen rondom ons ge zien. Wij hebben er in hun zonden zien sterven, ondanks al den arbeid van God, aan hen besteed. Laten zij ons voorbeelden ter waarschuwing zijn, en stellen wij 't niet uit God te zoe ken, want wij weten den dag onzes doods niet. Hooren, terwijl 't nog de tijd der genade is. Gods lankmoedig heid is groot, maar zij duurt niet eeuwig. Die zijn hart verhardt, zal on der het gericht omkomen 't Zal voor den zondaar, die zich niet bekeert, vreeselijk zijn te vallen in de handen van den levenden God. Economisch Weekoverzicht. Plaatselijk Mieaiws* •I Bi 'Ml 's avonds 6 uur (Zo* iet Logement Akers» irijving voor 10 jaren, >26. A. Voor den heer :rpen a. 1.11.40 H.A. mwland te Ouddorp thans in pacht bij b. 1.31.10 H.A .wland in het Oude» in pacht bij W. van L 4G 242 R. V. M. het Oudeland, ge» thans in pacht bij en heer P. G. Blank» >9.90 H.A. 2 G te Ouddorp in het :n Noordhoek, thans en anderen. /AN DEN BERG. ber 's namiddags 2 dorp, bij de woning cobszoon te Ouddorp ontant geld van een kgereedschap, hand» meubilaire goederen. ERG. ROTTERDAM, 11 i n g. rbeider te Ouddorp, n I. Snoey uit Spijke» vangenisstraf met toe» ring van f 25 aan de :erd, arbeider te Ooit» tot verkrachting, tot :af. der te Ooltgensplaat, i mej. W. van Putten, isstraf. lARNIS. Roeree en Overtlakkee 16 September 1925. 18,— per 100 K.G. :ot f20,70 per 100 K.G. f 16,— per 100 K.G. fer 100 K.G. 100 K.G. 100 K.G. ,C.G f 8,70 per 100 K.G. Ir 100 K.G tot f 37,— p. 100 pnd. f 16 tot f 17 p. 100 pnd. >t f 8,— per 100 stuks t 12,80 per 100 pond. tot f 10,10 p. 100 st tot f 9,70 per 100 si jP 1,70 tot f 24,50 p. lOOst. 0 tot f 15,10 p. 100 st. >,90 tot f 7,80 p. 100 st. ot f 3,70 per 100 stuks. 100 stuks 4,10 per 100 krop bos 100 stuks, f 1,50 per stuk 3AM, 15 Sept. 1925 s Veilingslokaal, War» phouden Veiling, wer» besteed f 7.00 tot 9.95 7.35 tot 8 00 tot - tot tot tot tot Ixks. 3AMSCHE VEILING Ie tonge |te methodes behandeling R0TT£I hodes )eling f TE RDÖfïl I ■nai wagonlading.) in, Landbouw imetpoeder, Kantin. Steeds voorhanden gar a n t i e verkocht. egen te ruilen. MIJNDERS L.Wzn. issant» Telef. 1504. edgekeurd door de H8 X 9 X 9 X 9 voor lad aan *t Haringvliet Daniël 4 29—32. »Want op het einde van twaalf maanden, toen hij op het Ko« ninklijk paleis van Babel wan» delde, Sprak de Koning, en zeide Is dit niet het groote Babel, dat ik gebouwd heb tot een huis des koninkrijks, door de sterkte mij» ner macht, en ter eere mijner heerlijkheid 1 Dit woord nog zijnde in des Konings mond, viel er een stem uit den hemelU, o koning Ne» bukadnezar 1 wordt gezegd het koninkrijk is van u gegaan. En men zal u van de menschen verstooten, en uw woning zal bij de beesten des velds zijn men zal u gras te smaken geven, als den ossen, en er zullen zeven tijden over u voorbijgaan, totdat gij bekent, dat de Allerhoogste over de koninkrijken der men» schen heerschappij heeft, en dat Hij ze geeft aan wien Hij wil.« II (Vervolg). (Wordt vervolgd). Openbare vergadering der gemeenteraad ROCKANJE op Maandag 14 Sept. 1925. Voorzitter K Nieuwland, wnd. Burg. De heer Luijendijk is met kennisgeving afwezig De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Nadat de commissie van onderzoek heeft medegedeeld, dat zij geen bezwaren tegen de onveranderde vaststelling hebben, wordt z.h.s. de gemeenterekening over 1924 vastgesteld met de volgende eindcijfers Gewone dienst: Ontvangsten f 82,733,18,/2 Uitgaven f 91,836,69 Nad. saldo f 9,083,507a KapitaaldienstOntvangsten f 38,402,86 Uitgaven f 34,027,09'/2 Batig saldo f 4,375,7672 In de gem. reekening over 1923 worden enkele wijzigingen aangebracht en opnieuw vastgesteld De eindcijfers zijn thans Gewone dienstOntvangsten f 83,617,78'/2 Uitgaven f 89,505,24 Nad. saldo f 5,887,45'/a Buitengew. dienstOntvangsten f 17,529,01'/2 Uitgaven f_19,065,6772 Nad. saldo f 1,536,66 In verband met het bij de vaststelling van het verm. cijfer voor de P. I. B. 1925/1926 medegedeelde over mogelijke bezuinigingen en tegenvallers worden thans in de begrooting der gemeente voor den dienst 1925 de noo» dige wijzigingen aangebracht. In tegenstelling met het toen veronderstelde wordt van den post «Subsidie aanhetalg. Burg. Armbestuur« slechs f 900,— afgevoerd, zoodat dit bestuur over 1925 een subsidie zalontvangen van f 600,- De VOORZITTER deelt mede, dat de geld» schieter van de leening voor de burg. woning bereid werd gevonden de rente van 6 te brengen op 5'/4 naar aanleiding waarvan B, en W. voorstellen het leeningsbesluit in dier voege te wijzigen waartoe zonder z.h.s. wordt besloten. Met de verlaging van de rente der leening van oorspronkelijk f 6000 voor de O. L. S. te Tinte' van 572 tot 5 °/o. ingaande 1 Jan. a.s. wordt genoegen genomen. Voorts wordt op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten, de leeningen der gemeente, waarvoor nog etn hoogere rente dan 5% moet worden betaald te converteeren tegen dat percentage met een provisie van 1 "Zo- Bovendien zal tegelijkertijd worden opgeno» men de van de kasgeldleening te consoliilee» ren f 10,000 en zal zooveel meer worden op» genomen als de te vergoeden provisie bedraagt. De geheele leening is dan groot f 105,500 de transactie zal plaats hebben op 1 Dec. a s. In het jaarlijks af te lossen bedrag wordt geen verandering gebracht. De boete welke bij ge» wone vervroegde aflossing aan den geldschie» ter zou moeten worden betaald, is in de ver» goeding van 1 provisie, bovengenoemd, begrepen. De na te noemen ingekomen stukken wor» den, zoo niet anders wordt vermeld, voor kennisgeving aangenomen. 1. proces=verbaal van kasopname bij den gemeente«ontvanger idem bij den Adm. van 't Woningbedrijf mtded. van de goedkeuring van de be» grafenisrechtensverord exploitatierekening en balans van den keuringsdienst van waren meded van de goedkeuring door G. S. tot aanvulling van de keur» of politie» verordening van bet waterschap »de Noordsluis« verslag van den toestand der gemeente over 1924 tabell. overzicht van in het le halfjaar 1925 verrichte werkzaamheden door den keuringsdienst van waren meded. dat het hulpkantoor alhier op Zon» en feestdagen van 8—9 uur voorm. 2. 3. 5. 6. 7. 8. door minder gunstig worden beïnvloed. De gemoederen ter beurze zijn wat betreft, Jurgens»waarden veel gekalmeerd terwijl ook de omzetten normaler geworden zijn. Er zal nog wel langdurig worden nageboomd over de kwestie, doch de grootste herrie is gepas» seerd. Of echter de aandeelen tot rust zijn gekomen is de groote vraag, want het is en blijft een gretig speculatieobject, met betrekke» lijk weinig risico aan beide zijden, omdat er 2 zeer krachtige groepen tegenover elkaar staan, die voortdurend attent moeten blijven en de gang er steeds in zullen houden. De rubbermarkt kreeg Maandag j.l. een duw van belang in verband met het krachtige her» stel der artikelprijzen, die te New York 92 dollar cents en te Londen 3 sh. 7 d. golden. Aandeelen Amsterdam Rubber noteerden tot 324 °/0 toe, Vico tot 148 °/0, en vooral Bandars profiteerden veel en bereikten een koers van 254 alles op groote kooporders van het publiek, dat bij deze rubberprijzen kans krijgt om een zeer goed rendement van zijn geld te maken. Nog steeds blijft een ieder op deze aandeelensoort zeer vast gestemd, en gelooft men nog veel hoogere koersen te zullen zien in de naaste toekomst. Ook de rubber» en koffiefondsen konden belangrijk profiteeren van de willigte, en speciaal Lampong Sumatra en Kali Tello bleken goed gevraagd te zijn op koersen van 248 en 330 Wat de industrieele afdeeling betreft, trekt alleen de kunstzijdeindustrie belangstelling. De meeningen echter omtrent het artikel zijn verdeeld, de één wil gestadige verbetering door grooter vraag, de ander ziet moeilijkhe» Het Centraal Stembureau voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer heeft benoemd verklaard tot leden der Tweede Kamer a. In de vacature Rutgers, den heer H. A. Leenstra te Heerenveen. b. de Geer, den heer J. W. Rutgers van Rozenburg te Baarn. c. Schokking, den heer J. Langman te Groningen. d. Kooien, den heer G. W. Kampschoër te Monster (Z.»H.) H. A. Leenstra. J. W. Rutgers van Rozenburg. J. Langman G. W. Kampschoër voor den post» telegraaf» en telefoondienst opengesteld is 9. bericht van Mej.. Moree—van Buren, dat zij de benoeming tot lid van de comm. van toezicht op het L. O aanneemt 10. een verzoek van bet Fanfarecorps «Ons Genoegen«, om de muziektent te óiogen plaatsen op het terrein van de volkshuis» vesting, over de heul rechts langs de slootbesloten wordt (voor 5 stemmen, Nieuwland blanco) dit toe Te staan, met dien verstarde, dat opzegging van deze vergunning zal b.v. plaats hebben, als de tent niet behoorlijk en niet ontsieren» den staat wordt gehouden. Rondvraag. OUDWATER wijst op de noodzakelijkheid om de heggen laag te houden, zulks met het oog op het snelverkeer B. en W. zullen een verordening tot aanvulling van de pol.»ver» ordening ontwerpen De heer TROUW spreekt over de z.g. «ventvergunningen® waarover nog eens met andere gemeentebesturen zal worden overlegd. Hij vraagt ook inlichtingen over de brand» verzekering van de burg. woning welke hem gegeven worden. Laatstgenoemde vraagt naar een verzoek van de muziekvereen. tot het mogen gebruiken van schoollokalen voor een te houden bazar, dit verzoek, aldus de voorz. heeft B. en W. nog niet gepasseerd. Op voorstel van den Heer Trouw wordt besloten, van de nieuw aan te stellen ambte» naren pens, bijdragen te heffen, zonder de vrijstelling van een bedrag van f 1200, waar» toe z.h.s. wordt besloten. Dit besluit gaat direct in. Op een vraag van den heer Klok wordt medegedeeld, dat voor den krankzinnige I. Manintveld Izn. een provisioneel bewindvoer» der is benoemd. Op voorstel van den heer Trouw wordt besloten, de sloot rechts van de burg. woning gemeenschappelijk met den eigenaar van het aangrenzende perceel schoon te laten maken, en ditmaal de helft der kosten voor rekening der gemeente te nemen. Sluiting. In suikerkringen vindt men het raadselachtig, dat de meeste suikeraandeelen zich zoo op peil houden, en dat aandeelen h.va. zelfs een koers van 580% konden bereiken. Gezien de overgroote productie van riet» en bietsuiker is er dan ook alle reden voor om flauw gestemd te zijn zoowel voor het artikel als voor de aandeelen. De opbrengst laat op de tegenwoor» digc prijzen een dusdanige kleine winstmarge, dat het betwijlfeld dient te worden of vele suikerfabrieken over 1925 behoorlijk kunnen rendeeren, laat staan dividend betalen. Er zul» len echter wel redenen bestaan, waarom de aandeelenmarkt zich zoo goed houdt, waarvan zeker de voornaamste is, het gebrek aan han» del in deze afdeeling. Wat h.V.a. betreft, is misschien de vaste stemming gebaseerd op de rubber» en koffieproductie dezer maatschappij die natuurlijk zeer groote winsten laat, doch de voornaamste cultuur is suiker en kan het niet anders of de bedrijfsresultaten zullen daar» den door vergroote concurrentie. Het is interes» sant wat een optimist schrijft over aandeelen »Enka«, n.l.ZZZZZ Waar het bij deze industrie, die nog zoo enorm uitgebreid wordt, in de eerste plaats op het bezitten van de nieuwste vindingen en methodes aankomt, daar kan de Ned. Kunst» zijde alle concurrentie het beste het hoofd bieden, daar zij niet alleen finantiëel het sterkst is, doch over de bekwaamste deskundigen be» schikt. Hare deelname in de buitenlandsche fabrieken beperkt zich hoofdzakelijk tot het beschikbaar stellen van haar patenten en erva» ring, en zal in de toekomst zeer zeker door uitkeeringen op winstbewijzen van waarde kunnen worden, doch indirect is het voor haar een zeer groot belang om daardoor in nauw contact met de meeste concurrenten te komen, zoodat zij van elke verbetering in de industrie mee kan profiteeren. Zoo wil het ons voorkomen, dat hare relatie met de Ameri» can Bemberg en Courtauid groep in Engeland, en thans weer haar medewerking bij de op» richting van een nieuwe zeer groote groep in Engeland op den duur zeer voordeelig zuilen blijken te zijn. Waar de Maatschappij verleden jaar, door hare bouwplannen niet op volle capaciteit kon werken, en reeds 25 dividend kon uitkeeren daar zal thans indien, zooals de Directie schrijft, hare capaciteit met 50 verhoogt wordt, en de fabriek op volle pro» ductie komt, het dividend zeer zeker hooger worden wij hebben het op ca. 30 getaxeerd en gelooven daarmede aan den conservatieven kant te zijn. Naar wij vernemen, is de Maat» schappij volop van orders tot het einde van het jaar toe en langer voorzien, terwijl de op» richting van de vele nieuwe maatschappijen door ernstige zakenmenschen en niet meer in een oorlogsroes als voorheen, erop wijst, dat het verbruik van kunstzijde nog sterk zal toe» nemen, waarvan de Ned. Kunstzijde in de eeiste plaats zal profiteeren. De prijzen van kunstzijde zijn in den laatsten tijd weerhoo» ger geworden, hetgeen niet door gebrek aan materiaal, maar door de stijging van de con» sumptie en door de voorraadvermindering van de internationale zijde»industrie is veroorzaakt. Hieruit mag men o.i. de gevolgtrekking maken, dat de Ned. Kunstzijde ook in de toekomst zeer groote zaken zal blijven doen, waardoor de winsten, die in deze industrie zeer groot zijn, n.l. ca. f 3,50 per kilo, eveneens zeer ruim zullen blijven vloeien, en dat vooral de aller» naaste toekomst er buitengewoon gunstig uit» ziet. SOMMELSDIJK. Tot machinist van het stoomgemaal voor de Polders alhier is be» noemd de heer J. Poly te NieuwsHelvoet. In het landbouwbedrijf is het op 't oogenblik zeer druk tengevolge van het slechte weer der vorige week, waardoor vele werkzaamheden zijn opgehouden geworden. Een gevolg daarvan is, dat alles wat maar eenigszins in het land werken kan, aan den arbeid wordt gezet. Zoo ziet men dan ook vele vrouwen en kinderen er op uit trekken om iets te verdienen. Zooals bekend is zijn de z.g. huisslach» tingen vrijgesteld van keuring. Echter alleen wanneer de belanghebbende vier dagen vóór den dag der slachting daarvan kennis geeft ter gemeente»secretarie. Belanghebbenden wor» den daarop bij dezen nog eens met nadruk attent gemaakt. Belanghebbenden worden er op gewezen dat de ontvanger dezer gemeente op Dinsdag 22 September as. zitting zal houden voor het betalen van den laatsten termijn der honden» belasting. Op de 1.1. Woensdag alhier gehouden weekmarkt waren aangevoerd 8 runderen, 20 biggen en eenige kooien pluimvee. In den tuin van D. Bij le veld aan den Langeweg alhier, zijn twee peren geplukt die te zamen niet minder wogen dan 11 ons. Deze week is voor den brandstoffen» handelaar P. Mackloet alhier, een schip eier» kolen gearriveerd. De keien voor het opnieuw bestraten der Voorstraat zijn in deze gemeente vanuit Duitschland aangekomen. De landarbeider A. J. H. had het on» geluk bij het verrichten zijner werkzaamheden zijn been zoodanig te kneuzen dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel» len en gedurende eenigen tijd zijn werk moet staken. Mam^Mededeelingen. 40 cent per regel Gevatte Koude, Influenza, Kies» en Aangezichtspijn, verdrijft men door de genezende en pijnstillende werking van Buisje 75 ct. (Mijnhardt) MIDDELHARNIS. De heer C. Esselink (A.R heeft bedankt als lid van den gemeen» teraad. De heer L. Koote heeft zijn benoeming als lid van de Commissie van Beheer der gasfabriek aangenomen. Door de heeren G. van Beek, D. J. van Gent en A van Dongen is aan de gemeente een verzoek gericht om grond in erfpacht te bekomen om woningen te bouwen. De landbouwer A. Krijgsman Az. had 't ongeluk met een riek in zijn hand te steken, waardoor hij zich zoo ernstig verwondde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Dat het vervoer van veldproducten thans zeer druk is bewijze dat Maandag 80 waggons aangevraagd zijn bij de R. T. M. voor het vervoer deze week. Door C. Struik is in het Oudeland een luchtballonnetje (reclame) gevonden waaraan een kaartje bevestigd zat met het adres J. Hof» man, Fockostraat Amsterdam. Deze week is alhier ruim 300 H.L. ajuin vervoerd uit de kaai. De slagersknecht M. Smit heeft zich la» ten aanmonsteren op een Amerikaansche boot voor slager aan boord en is reeds derwaarts vertrokken om een reis van ruim 5 maanden mede te maken. STAD AAN 'X HARINGVLIET. De collecte voor de stormramp heeft in deze ge» meente opgebracht f 370 Vrijdag 2 October a.s. zal in het gym» nastieklokaal van de O. L. Sshool door de Erven Van Nelle een voorstelling worden gegeven over de thee. Een kind van W. J. C. D. kwam al spe» lende tusschen de paarden van vrachtrijder A. S. terecht en liep hierdoor eenige verwon» dingen op. Geneeskundige hulp moest wor» den ingeroepen. OOLTGENPLAAT. Alhier is een bal» lonnetje gedaald opgelaten door den Voorzit» ter van het Oranjefeest dhr. H. J. van Riet» schoten Boezemkade 59 Bolnes, het was een reclame voor het Lingeriehuis Hoofdsteeg 33 Rotterdam. De vinder veerman Jac. van Nim» wegen heeft de ballon opgezonden. De 88»jarige W. K. W. werd zoodanig door een hond in zijn been gebeten, dat de hulp van Dr. Endz noodig bleed. De timmerman L. Dorsman Lz. werkzaam bij B. Kruik geraakte zoodanig met zijn been bekneld, tusschen een balk, dat de hulp van Dr. Entz moest worden ingeroepen en hij eenige tijd geen werk kan verrichten. OUDE TONGE. J. d. V. had het onge» luk in zijn been te hakken zoodat genees» kundige hulp noodzakelijk was J. Boot alhier is de laagste inschrijver van de hofstede van H. Huizer gunning voor behouden. 1 October a.s. zal er in de volgende polders een schouw gehoudenOudeland, Zuiderland, Molenpolder en Suyspolder. C H. M. had het ongeluk zijn pink te breken, zoodat hij zijn werkzaamheden moest staken. Doordat een gedeelte in de Ned. Herv. j^erk geverfd zal worden zal er a.s. Zondag geen dienst zijn. NIEUWE TONGE." Het Bestuur der Nationale Stichting «Tehuis voor alleenstaande blinden« (Wolfhezen) bericht ons dat de opbrengst der collecte in deze gemeente f 39,15 bedroeg en zegt aan alle gevers hartelijk dank. Van de lichting 1926 zijn ter inlijving bestemd: D. v. d. Ouden, H J Vreeswijk, J. Holster, W. v. d. Maden, P. van Prooijen en J Looij. De collecte voor het Ned Roode Kruis zal in deze gemeente worden gehouden in de week van 28 September tot en met 3 Oct. a.s. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 3486 H.L. aardappelen, 2140 balen peen en 460 balen uien. De collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis zal worden gehouden tusschen 28 September en 3 October as. Uitvoering Landarbeiderswet. Bij Kon. besluit van 12 dezer isaan de gemeente Dirksiand een voorschot tot een maximum van f 6890, ter verstrekking aan de vereeni» ging, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrijging van on» roerend goed door landarbeiders, voor den aankoop van onroerend goed, om dit, hetzij dadelijk, hetzij later, als los land in pacht uit te geven. MELISSANT. In deze gemeente worden wederom pogingen aangewend om een Man» nenkoor op te richten. HERRINGEN. Bij den Correspondent der Arbeidsbemid» deling stonden deze week geen werkloozen ingeschreven. Van de lichting 1926 zal thans ter inlijving bestemd zijn Ruilof Witvliet Az. In de week van 28 Sept,—4 Oct. a.s. za ei langs de huizen der ingezetenen een eollee te worden gehouden ten bate van het vvedes >1 ;i;

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3