Purol geneest en verfraait de Huid Uit de Pers. Plaatselijk Mie^ws. Kerk en School. Ver rCv V Burg Bi Reclame-Mededeelingen. de noodige stappen te doen teneinde te onder» zoeken of de uiivoering mogelijk zou zijn. 't Spreekt van zelf dat zulk een Obligatie» leening, in stukken van f 1000,— en f 500,— b.v., dan een hypothecaire leening zou zijn. Ten slotte hebben zij nog verschillende an» dere gewichtige zaken met het Bestuur be» sproken, die allen het interne leven der Stich» ting betreffen. En het was treffend welke nieuwe bewijzen zij voor oogen kregen van den rijken zegen welke deze Stichting ver» spreidt. Niet alleen op het terrein der zieken» verpleging, maar ook op het terrein der Evan» gelisatie. Ter vergadering was b v. ook de Hoofd«commissaris van Politie van Budapest, de Heer G. Puskas, uit belangstelling voor de Stichting gekomen. En toen er een oogen» blik sprake was een der zalen, thans bestemd voor Evangelisatie, met het oog op de uit» breiding, voor ziekenverpleging in te richten, heeft hij zich met nadruk daartegen verzet. Hij ondervond dagelijks in zijn werk welke rijke vruchten de Evangelisatie in Bethesda afwierp, en hij drong er met klem op aan, deze Evangelisatie niet in het minste te be» lemmercn. (Thans zijn er twee zalen die on« geveer 450 personen kunnen bevatten). Is dat niet verblijdend En daarom doet het Comité in volle vrij» heid een beroep op alle Nederlandsche Chris» tenen help en steun ons bij onzen arbeid voor Bethesda I God heeft nu eenmaal, naar wij vastelijk vertrouwen, deze Stichting met al haar nooden en behoeften op onzen weg geplaatst, en we mogen ons daaraan niet ont» trekken. Steun dezen zegenrijken arbeid met uw gebed. Maar steun haar ook met uw geld. Er is hulp noodig. Dringend noodig. Zult ge u onttrekken? Of zult ge naar de mate van uw vermogen medewerken en medehelpen Het Comité legt deze ernstige vraag voor aller consciëntie, en wacht met gerustheid op Uw gaven en giften, klein of groot, aan het adres van den Penningmeester J. H. KOK te Kampen. (Giro No. 47048). Onder S.O.S. (Spotternij of Sotternij) schrijft de Telegraaf Ik houd van de politiek die op me afkomt als een oude juffrouw met een pagekop. Ik houd van de politiek die langs me heen sluipt als een dief in den nacht. Ik houd van de politiek die op me aan» snurkt als een oude heer met een slaapmuts op. Ik houd van de politiek die tegen me op» loopt als een zakkenroller in het gedrang. Ik houd van de politiek die me omlispelt als een ouwe vrijster met één echten tand. Ik houd van de politiek die me vieren» deelt, radbraakt en houtjes onder mijn nagels slaat. Ik houd van de politiek die O, ik houd van de politiek 1 Lees het ver» slag van de vergadering van de Provinciale Staten van Zuid»Holland. Ja, ik houd van de politiek die als een rooze»roode baby jengelt om de flesch De politiek die schreeuwt, gilt, jammert om een baantje. Lees hoe Jan ter Laan te keer gaat dat er in plaats van Rutgers en Schokking, al weer twee rechtschen als Gedeputeerden gekozen zijn. Twee rechtschen die ook een baantje hebben moesten. «Nu bij herhaling deze dingen geschieden, dient te worden overwogen of de groote so» ciaabdemocratische fractie niet met meer poo» tigheid zal moeten optreden«. O, ik houd van politiek met haren op de pooten 1 En die met revolutie dreigt als een van de vrinden zijn baantje niet krijgt. Lees hoe Schaper zelf, die Gedeputeerde wil worden, die Gedeputeerde zal worden, die Gedeputeerde moet worden, weeklaagt»De houding der rechtsche troepen is sehandelijk Want edelmoedigheid kennen deze lieden niet Ja, ik houd van de politiek die als een bedelaar soebat om een baantje I »Zij hebben van mij een verklaring geëischt dat de sociaal» democraten van revolutie zouden afzien Lees wat ik op 11 December 1918 in de Ka» mer gezegd heb«. Ja, ik houd van de politiek, die afziet van de Revolutie in ruil voor een baantje O, wat ben ik dol op de politiek Ons hoofdartikel over «Zondagsrust® werd ook door «de Rotterdammer« overgenomen. Naar aanleiding hiervan zond één der lezers aan dit blad onderstaand ingezonden stuk Zondagsrust. Mijnheer de Redacteur 1 Naar aanleiding van het schrijven in het nummer van vorige week Zaterdag, waarmee ondergeteekende geheel instemt, verzoekt hij de Redactie beleefd onderstaand schrijven nog daaraan toe te voegen. Daar schrijver dezes ook die tijden heeft meegemaakt, in dienst der posterijen, vaDaf 1877 tot en met 1913. Tot 1889 kenden wij bijna geen Zondagsrust Als brievenbestellers waren wij te Vlissingen. Als er niets in den weg kwam waren we om de 8 weken des Zondags vrij. Op den Zondag werd de gewone dienst verricht. De eerste bestellingen waren op Zondag nog zwaarder dan op werkdagen. Verlof werd er toen niet gegeven. En toen ondergeteekende 1 Aug. 1877 te Middelburg in het huwelijk wenschte te treden, hebben zijn collega's vrijwillig zijn dienst onder elkan» der verricht Daar hij in 1878 hulpconducteur werd, heeft hij in de jaren 1878 en '79 vier maanden dienst moeten verrichten op de trei» nen zonder één vrijen dag. 't Was 's morgens 5 uur van huis en 's nachts 12 uur weer te» rug's namiddags van 3 tot 5 uur kon hij thuis zijn om te gaan eten. 't Waren toen lange dagen met een loon van f 8 en f 9 per week. De beleefde verzoeken om meer Zondags» rust werden door de Regeeringen, die toen liberaal waren, van de hand gewezen, ook toen Tak van Poorvliet Minister was, een geestverwant van Marchant, die thans zoo veel beloofd heeft vóór de verkiezingen. Waarom hebben zij de belangen van het Rijkspersoneel niet beter behartigd toen zij de macht en de meerderheid in de le en 2e Kamer er voor hadden En naar de Christe» lijke partijen, die voor Zondagsrust voor hen opkwamen werden niet gehoord. Ook de beleefde verzoeken van het Rijks» personeel, om een weduwen» en weezenfonds werden door hun van de hand gewezen. Eerst toen het Christelijke Kabinet, na een lange worsteling bij de verkiezingen, kon optreden, het Kabinet Mackay in 1879, met Ministers als Havelaar (Waterstaat) en Godin deBeaufort (Financiën) kon er Zondagsrust ingevoerd worden. Vooral het personeel der posterijen, de postbodens, waren vóór dien tijd des Zon» 40 cent per regel dags nooit vrij, en onder de latere Christe» lijke Regeeringen is de Zondagsarbeid lang» zamerhand bijna geheel afgeschaft. Het was Minister Godin deBeaufort van Financiën, die het voor ons zoo lang begeerde pensioen» fonds, voor onze weduwen en weezen in» voerde. En al moesten wij er voor storten, dat hadden wij er wel voor over. Daarbij werden de traktementen van al het postpersoneel verhoogd, zoodat zijn trakte» ment (hij was toen conducteur der posterijen) vanaf 1 April 1891 met f 100 's jaars werd verhoogd. Mijnheer de Redacteur, toen ondergetee» kende vóór de verkiezingen de aanbevelingen voor de linksche partijen las en al die schoone beloften, dacht hij wat beloven die nu toch veel wat gemakkelijk kan gedaan worden om onnoozele kiezers te winnen maar waarom hebben zij het niet gedaan, toen zij de macht er toe hadden om het te kunnen uitvoeren Is 't niet zooals een bekend versje terecht zegt: «Veel beloven en weinig geven, doet de gekken in vreugde leven® Daarom onze wensch zij en blijve, dat de Christelijke partijen vereend met elkander blijven strijden. Zij beloven weinig, maar zij trachten in Gods kracht, dat te kunnen uitvoeren voor Land en Volk. wat in hun vermogen is. EEN OUD»GEPENSIONEERDE. Rotterdam, 2 September 1925. SOMMELSDIJK. Bij het vee van een landbouwer in deze gemeente is mond» en klauwzeer geconstateerd. Vorige week stonden er geen werklooze landarbeiders bij den correspondent der ar» beidsbemiddeling ingeschreven. Van den landbouwer A. J. K. stierf de» zer dagen een varken. Het dier is onder po» litietoezicht begraven. De dienstplichtigen G. J Buth, K. J. Nipius en J. M. Spek zijn verleden weck van hun korps hniswaarts gekeerd Ook uit deze gemeente nemen heden (Dinsdag) verscheidene personen deel aan den oefenrit van den vrij willigen motordienst Van de lichting 1926 dezer gemeente zijn 18 dienstplichtigen bestemd tot gewoon dienst» plichtige. Tegen een koopman uit deze gemeente is proces»verbaal opgemaakt wegens het ven» ten met biggen door het dorp, terwijl zulks tijdens de weekmarkt niet wordt toegestaan. MIDDELHARNIS.* Tentoonstelling Warenhuis. In Hotel Meijer alhier zal de N.V. Cohn Donnay Co uit Rotterdam een tentoonstelling houden van Woensdag tot en met Zaterdag van 9 tot 12 September as. Omtrent de redenen welke deze, overigens ook in ons gewest goed bekende firma bewogen hebben deze tentoonstelling te houden, gewerd ons van haar hand onderstaand schrijven Het is weliswaar zeer vele bewoners van de Zuid=Hollandsche en Zeeuwsche eilanden be» kend, dat onze zaak in haar 32 afdeelingen alle artikelen, zoowel die welke dagelijks ver bruikt worden, als die welke tot de klasse van mode»artikelen, zooals conferentie, dacneshoe» den, nouveauté's, etc. behooren, in de meest uitgebreide en modernste collectie ten verkoop biedt. Echter ontvingen wij in verband met de omstandigheid, dat in het begin van het seizoen vele van onze klanten niet in de ge» legenheid zijn, naar Rotterdam te komen, het verzoek, in de hoofdplaatsen van de eilanden onze nieuwe collectie te komen toonen. Daar ons dit verzoek herhaaldelijk bereikte, hebben wij hieraan gevolg gegeven en verleden week reeds te Brielle tentoongesteld en wel met zeer veel succes. Tevens hopen wij ook hen, die het koopen in een Warenhuis nog niet kennen, van de groote voordeelen hieraan verbonden, te overtuigen. De toegang tot de tentoonstelling is geheel vrij zonder eenige verplichting tot koopen. Onze collectie is voor de meeste afdeelingen en zijn geheel aanwezig, zoodat in hotel Meijer besteld zal kunnen worden op de nieuwste modellen en artikelen o.a. in Japonnen, Heerenartikelen, Mantels, Kousen sokken, Dames» Kinderhoeden, Handschoenen, Lingerie, Manufacturen, Tricotgoederen, Handwerken, Mystères Gordijnstoffen enz. enz. Bestellingen worden zonder eenige kosten aan huis bezorgd, terwijl het geen betoog be» hoeft, dat de naam van onze firma waarborg is voor de meest zorgvuldige bediening van onze klanten. Gaarne wekken wij onze lezers en yooral onze lezeressen op aan deze tentoonstelling een bezoek te brengen. Wat daar tentoonge» steld wordt zal hun een lust voor de oogen zijnl Woensdag 30 Sept. zal net 25 jaar gele» den zijn dat Ds. den Oudsten als predikant te Hagestein bevestigd werd. Vervolgens heeft hij de gemeenten Kockenge, Wezep, St. Maar» tensdijk, Monster, Nijkerk, Dinteloord enten slotte Middelharnis gediend. Als gevonden is bij den heer J. M. Bak» ker, Kaaidreef 49, terug te bekomen een arm» bandhorloge. Ook zijn door den gemeente» veldwachter op het gemeentehuis als gevon» den gedeponeerd een ceintuur en een dames» portemonnaie. Door de wed. K. Viskil is een woonhuis, staande aan de Verlengde Visscherstraat, on» derhands verkocht aan den heer J. v. d. Sluis Jz. De heer J. Bcomsma had Zaterdag het ongeluk terwijl hij in een zeilbootje stapte met het afduwen in de kaai te vallen. Daar hij goed kan zwemmen was hij er vlug uit en begaf hij zich met een nat pak huiswaarts. Door de leden der Coöp. Bakkerij «Vol harding® zal Woensdag 9 Sept. in de zaal Harmonie een algemeene ledenvergadering worden gehouden. Onze lezers worden opmerkzaam gemaakt op de vergadering welke D.V. gehouden zal worden op Donderdag 10 Sept. a.s. des avonds in het Zondagsschoolgebouw aan het Zandpad voor het ziekenfonds. Niemand die kan komen, blijve weg. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze dorpsgenoot L. Goumare is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te den Bommel. DEN BOMMEL. De landbouwer Th. J. Segers kwam de vorige week tot de onaan» gename ontdekking, dat een zijner jonge paar» den dood in een sloot lag. Vermoedelijk had het dier daar reeds eenige dagen gelegen. De dienstplichtige der lichting 1926 L. Koppenaal is 4 September bij zijn korps te Bergen op Zoom ingelijfd. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 1214 H.L. aardappelen. In de overige veldvruchten is weinig handel. De regenmeter gaf over de maand Au» gustus j.l. een neerslag van 59,7 m.M. tegen» over 142,7, m.M. in Augustus 1924. In deze gemeente schijnt een ziekte onder de jonge kalveren te heerschen. De vorige week en deze week stierven enkele van deze dieren bij verschillende landbouwers. OUDE TONGE. Ds. Bax ontving van ingezetenen dezer gemeente geldelijke bijdra» gen ten behoeve van de slachtoffers van den stormramp in den Achterhoek en wel tot een totaal bedrag van f 116 95. Deze giften zijn door Zijn Eerw opgezonden aan het bureau van het dagblad «De Rotterdammer®, Goud» sche Singel 105, Rotterdam. Hieronder volgt de verantwoording Z. V. f 25,- G. v. d. B. f 10,- C. B. f 10,- P. v. S. f 10,-; F. F. f5.-; A.M. f5,-; KJ. de B. f 5.-; L. v. d. B. f 5.-; L. M. f 5.-; L K. f 5,-D. B. f 2,50 Wed. K. f 2,50 A. F. f 2,50; D. M f 2,50; W. M. F f2,50; H. P. f 1.50; Joh. de V. f 1,50; P T. f2,-; S. M f2,-; J. B. f 2,-; J. de V. f 1,-; J. W. H. f 1,- M. H. f 1,- L. v. d. B f 1- A. v. d. S. f 1.-; H. B. f 1.-; N N. f 1 W. W. f 1,-; J. v. d. L.f 1,-; A. C.S.f 1,-; A. de V. f 0,45. Alhier is een lading eierkolen gearriveerd van P. de Koite voor f 1,25 de 75 K G. Alhier is groote vraag naar uien, de prijs is echter niet hooger dan f 2,50 de groote en f 4,— de kleine. K. Beijer, J. Ron, C. Luijendijk en C. Bes zijn met groot verlof huiswaarts gekeerd NIEUWE TONGE. Gevonden voorwer» pen. Een rijwielbelastingplaatje van 1925. In» lichtingen te bekomen bij den gemeen te»ve)d» wachter De dienstplichtigen, K J Kievit, C van der Kroon, T. L. Polder en C. Pape zijnjl. Vrijdag met groot»veriof huiswaarts gekeerd en in het verlofgangcrsregister ingeschreven. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat door het Bestuur van Polder Klinkerland, op Woens» dag, 16 September a s. schouw zal worden gehouden. —De verlofgangers M Felsbourg, J. G. Dek» ker, E. L. van den Doel en A. van Sliedrecht zijn tegen 10 September onder de wapenen geroepen voor herhalingsoefeningen. J.L. week werden hier 2300 balen uien vervoerd. Peen werd niet verzonden. In deze gemeente worden vele zieke var» kens aangetroffen, sommigen met doodelijken afloop Van B. v S. stierf dezer dagen ook een varken. Het dier is onder politietoezicht begraven. De collecte voor Borculo heeft alhier opgebracht de som van f 726. HERRINGEN. Tijdens het verlof van den kantoorhouder Korvink, wordt deze functie waargenomen door den Heer A. de Geus van hier. Op Woensdag 16 September zal door het Bestuur van den Polder Klinkerland schouw worden gedreven! De begrooting der gemeente dienstjaar '26 ligt tot den dag der behandeling in den raad voor een ieder ter inzage. Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen de gewone dienstplichtigen der lichting 1910 van de landmacht op 1 October over» gaan naar de aanvullingsreserve. Dit jaar zal er hier geen ijk of herijk van maten en gewichten geschieden. MELISSANT. Volgens het Provinciaal blad, zal deze gemeente 8 dienstplichtigen voor de lichting 1926 moeten leveren. STELLENDAM. De vorige week werden vanhier verscheept 315 H.L. Eigenheimer aard» appelen, 45 balen uien, 165 balen koepeen De dienstplichtige M. Klink van de lich» ting 1925 uit deze gemeente is ter inlijving bij 't 14e Reg. Infanterie te Bergen op Zoom opgeroepen tegen 5 October a.s. De dienstplichtigen A. A. T. J.Guérand, F. van Es, W. van Rossum en F. Noordhoek zijn 5 September 1 1. met groot verlof in deze gemeente teruggekeerd. GOEDEREEDE. De collecte vooi het Nederlandsche Roode Kruis zal plaats hebben in de week van 28 Sept.—4 Oct. De slagers P. Struijk en K. Soeteman hebben vergunning verkregen tot het oprich» ten van een slachterij van iunderen, varkens enz. in de door hen opgegeven perceelen Voor de visschersvereeniging «Ons Be» lang« is Maandag een schip met 200 ton Rür» en eierkolen geariveerd De prijs is f 1,50 per 100 Kilogram. Voor de kleine uien wordt f 4 en voor de groote f 2 50 per 60 Kilo besteed. Aard» appelen f 2,— per 70 Kilo en de sjalotten is 4'/2 cent per Kilo Woensdag 9 Sept. zal de Rijks»Ontvanger zitdag houden. OUDDORP. Een perceel bouwland van E. Sandifort, aan Bellemansweg, groot 255 roeden (VM) is Zaterdag ingezet door Joh. Pikaart Lz op f 2140. Ook tegen J. P. is proces»verbaal opge» maakt wegens overtreding der arbeidswet. Een drietal jongelieden hebben Zondag» avond een proces«verbaal opgeloopen wegens tieren en schreeuwen op de publieke straat. ROCKANJE. 3 'ot provisioneel bewind» voerder over den krankzinnige I. Manintveld is benoemd, de heer L. Groeneveld, Gem. Ontvanger alhier. Onder het vee van den landbouwer P. v. d- Velde Azn, heerscht mond» en klauwzeer. B. en W. hebben den inwoners verzocht, met het oog op het snelverkeer, de heggen langs de wegen laag te houden. Bij den waarn. Burgemeester is alsnog een gift ingekomen*,.groot f 10,— voor de slachtoffers der stormramp te Borculo. Het Bestuur van het fanfarecorps «Ons Genoegen« is voornemens in de Kerstweek een Bazar te houden. Eenige dames zijn reeds uitgenoodigd om in het bazar»comité zitting te nemen. SOMMELSDIJK. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Bijzondere lagere school, alhier, is be» noemd mej. P. Gorter uit 's»Gravenhage' MELISSANT. In de Ned. Herv. Kerk is Zondag, 30 Augustus j.l. een bankbiljet van f 10.— ten bate der kerkvoogdij gecollecteerd. HERKINGEN. Aan de Bijz. Lagere school wordt een tijdelijke leerkracht gevraagd, in de plaats van Mej. Vermeulen welke een ziekte» verlof verleend is van twee maanden. GOEDEREEDE. Zondag a.s. hoopt des v.m in de Ned. Herv. kerk op te treden de heer W. Bouman godsdienst onderwijzer te Stellen» dam. De catechisatien voor de schoolkinderen zullen tot weder aankondiging niet worden gehouden. OUDDORP. Wegens ernstige krankheid van een der onderwijzers wenscht het Bestuur der Chr. School een tijdelijken onderwijzer aan te stellen. A.s. Zondag zal Ds. den Oudsten van Middelharnis de vacature»beurt in de Herv. kerk dienen te vervullen. Dan wordt gecol» lecteerd voor het Bouwfonds. TINTE. Een kinderfeest. Dreigend waren de wolken aan den morgen van het Kinder» oranjefeest. Zouden de vlaggen en wimpels van de Geref. School en het gebouw voor Christelijke Belangen droog blijven «Ja, neen, ja, neen zeggen onze kinderen bij een hun» ner spelen. Wat zou het vandaag zijn ja of neen Gelukkig werd hetja 1 En zoo heb» ben de kinderen der Geref. School een pret» tigen middag gehad. De punten van het pro» gramma konden prachtig worden afgewerkt. We kwamen zelfs tijd te kort, om alles te doen, wat we voorgenomen hadden. Het schoolbestuur, de feestcommissie en het personeel werkten in eendrachtigen zin samen, om het feest te doen slagen. En het is geslaagd. Ruim 2 uur opende het Hoofd der School in de overdekte speelplaats, waar de kinderen waren opgesteld, het samenzijn met gebed, waarna hij in een kort speechje de beteekenis van den dag voor de kinderen uiteenzette. Feest I Wanneer we dat woord hooren, komt er trilling in onze zenuwen, gaat er een electrische schok door ons hart. Het is een Nederlandsch feest, het feest van den verjaardag onzer Koningin. Dat wil zeg» gen van de overgroote meerderheid van ons Nederlandsche volk. Die meerderheid ziet gaarne de vier kleuren wapperen I rood, wit, blauw en oranje Een priesterkind van de school weet door het onderwijs in de Vad. Gesch. wel iets te zeggen over de reden, waarom dit zoo is en waarom wij in Neder» land gaarne op school zingen »'t Is Oranje, 't blijft Oranje, 't is Oranje boven 't Is een groot voorrecht, dat wij dat nog altoos in Nederland kunnen zingen. Een voorrecht, door God ons geschonken. «Alle goede gave is van boven, van den vader der lichten,zegt den bijbel. Tot die goede gaven behoort ook de troon van het Huis van Oranje te midden van het Neder» landsche volk en de liefde voor dat Vorstelijk Huis. Die liefde moet in onzen tijd versterkt worden, vooral ook bij onze kinderen. Waar» om Gij, kinderen, zijt het toekomstige Neder» landsche volk. En nu zijn er machten te mid» den van óns volksleven, die het Oranje willen neerhalen, om het te vertreden onder den voet. Maar gij moet straks het Oranje helpen hooghouden. De school helpt er U voor op» voeden, door haar onderwijs en haar jaarlijk» sche kinderoranjefeesten. Het is thans een eigenaardige Oranjefeest. Er is eeh zware schaduw gevallen op het Oranjefeest van 1925. De schaduw van den storm, onze Koningin heeft daarom verzocht, dit jaar het feest zoo sober mogelijk te hou» den, opdat er meer gelden kunnen samen» gebracht worden voor de geteisterde streken. Toon echter toch, dat gij van harte thans het Oranjefeest wil vieren en dat de bede, die straks werd opgezonden voor het wel zijn van het Koninklijk Huis ernstig gemeend was. Nadat de kinderen der hoogste klassen ge» zongen hadden »'t Is Oranje, 't blijft Oranje 't is Oranje boven, le en 3e couplet, kreeg Ds. C. Mak het woord, die ook nog eenigen tijd de kinderen aangenaam bezig hield, waar» na een paar coupletten van het Wilhelmus werden gezongen door alle kinderen. Intus» schen werd eene collecte gehouden tot leniging \an den nood door de stormramp veroorzaakt welke ruim f 13 opbracht. Van den Heer Loco»Burgemeester der Ge» meente Rockanje, den Heer Wethouder K. Nieuwland, was een gift ingekomen tot dek» king der kosten van het kindei oranjefeest, waarvoor ook van deze plaats den Heer N. een woord van hartêlijken dank zij gebracht. De bestuurskamer der school was ingericht voor ververschingslokaal voor schoolbestuur, feestcommissie, personeel enz. In de overdekte speelplaats bevond zich eene cantine waar belangstellenden zich van een en ander konden voorzien. De kinderen werden door de goede zorgen van schoolbe» stuur en feestcommissie flink onthaald Het feest kon verder gevierd worden op het ruime grasveld achter de school. Hier werd een serie wedstrijden gehouden, waarvoor kleine prijzen konden behaald worden. De wedstrijden bestonden uit 1. Korfballen voor jongens en meisjes der 5e en 6e kasse 2. Springen met springstandaard voor jon» gens der 3e en 4e klasse 3. ballen voor meisjes der 3e en 4e klasse 4. balkorfspel voor jongens en meisjes der le en 2e klasse 5. Oefeningen in het lange springtouw voor meisjes der 3e, 4e, 5e en 6e klasse 6. Oefeningen met het korte springtouw voor meisjes der 5e en 6e klasse 7. touwtrekken voor jongens der 3e, 4e, 5e en 6e klasse 8. de levende kruiwagen voor jongens der 3e, 4e, 5e en 6e klasse 9. oefeningen aan de rekstok voor jongens uit de 3e, 4e, 5e en 6e klasse De spelen werden met veel animo uitgevoerd. Aan den avond van den feestdag stelde het Bestuur van de vereen, voor Chr. Belangen zijn lokaliteit gratis open voor hen, die het radio»concert wilden volgen, door het Bestuur van den H D.O. gegeven ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin. Meer dan een Vader. Bizondere omstandigheden riepen me voor een paar weken uit mijn gewonen arbeid, om op reis te gaan. Met een gezelschap van enkele broeders reisden we per auto naar het Zuiden des lands. De terugreis ging dwars over de VeM In den vallenden avond snelden we de pra| tige heidevelden en heuvels over. Voorbij |L oude historische Garderen, in welks kerjl reeds in 1544 de priester Verstege van jl preekstoel het zuivere Evangelie verkondig en van heinde en ver, tot uit Hattem toe,; Veluwenaars hun dorstende zielen kwam verkwikken aan het water des levens. Een oogenblik later zaten we aan het bekt^ de Uddelermeer. Plechtige stilte lag over spiegelgladde water en over de oude Hunni schans en over de weiden met de enkele bof renhoeve, weggedoken in het groen. En oil dat alles gleed met een glans als van roodJ goud het licht van de ondergaande zon. In de verte over de zandhoogten naderl een groote troep kinderen. Jongens en meisj.F Tenminste, dat geleken zij. Juichendenzin^-| Een tafreel van enkel blijheid. Maar toen zij vlak bij waren, bleek het at| ders. Geestelijk misdeelden waren het. Op all| aangezicht stond het overduidelijk te leztl Arme idioten, ergens in een christelijke inricj ting verpleegd. Kinderen geleken ze allen in hun lichaail en in hun ziel. Maar naar een der geleidstcl ons mededeelde, waren er mannen en vrouwtl bij van om de vijftig jaar. Maar onnoozeltj klein gebleven als een kind. Ze hadden een uitgaansdag gehad. Hiere, daar waren ze geweest. Een bezoek aan bil Uddelermeer was het laatste nummer op hj program. En daarna in de groote wachtend! autobussen terug naar huis. De dag geniete! was nu voorbij. Maar eer ze instapten, groepten ze allen ot| den leider heen. Er zou nog iets gebeuren! En in den heerlijken avond, bij het licfeil der ondergaande zon, klonken onzeker eJ soms {onzuiver, maar ten laatste vaster, de tonen| van den bekenden Avondzang 'k Wil U, o God, mijn dank betalen, U prijzen in mijn avondlied Het zonlicht moge nederdalen, Maar Gij, mijn Licht, begeeft mij niet. Gij woudt mij met uw gunst omringen, Meer dan een Vader zorgdet Gij. Gij milde Bron van zegeningen 1 Zulk een Ontfermer waart Gij mij. Gebrekkig en zwak klonk het lied. Absoluut zonder eenig schoons. Maar toch vol hemelsche schoonheid klonk het in den plechtigen stillen avond op. Verstorven vlakbij, maar gehoord voor Gods troon het danklied der ellendi. genMeer dan een Vader zorgdet Gij 1 Is het niet een beschamende les Er zijn vele Christenen, die door deze ongelukkiger worden beschaamd. Als de avond over hen valt zitten ze midden in de zegeningen. Geen brood heeft hun ontbroken. Hun kin> deren zijn sterk en gezond. Recht van lijf en leden. Helder van verstand. Knoppen van be> lofte. Als de Heere tot hen kwam met die vr? die Hij eens aan de discipelen deed »H u ook iets ontbroken zouden ze niets am ders kunnen, dan antwoorden «Niets Heere.» En als dan de avond zinkt en alles met een gouden licht overstroomd is zingen zt dan evenals- die armen in dien zomeravond aan het meer hun danklied in de zwijgende schepping en voor de luisterende Engelen? O, wat dat aangaat, ken ik drie soorten Chris» tenen. Drieërlei slotwoord op de zegeningen Gods. Vooreerst zijn er de zwijgende Christenen. Ze hebben alles ontvangen, wat ze noodig hadden, en veel meer dan het beloofde mini» mum overvloed van brood en van genot. Maar ze hebben er nog niet aan gedacht dat God nu op hun danklied nog wacht. Het danklied, geboren in het hart, met zegeningen overladen, en gezongen en gesproken met den mond. Het is hun alles zoo gewoon. En zij zwijgen en God wacht tot Hij het hun even afneemt om te leeren, dat het alles genade was. Er zijn ook morrende Christenen. Ze hebben niet alles ontvangen, wat ze zich hadden voor» gesteld. Gods weg was anders dan de hunne. Ze hadden hun pian zoo fijn geteekend op eenmaal kwam de Almachtige en sloep, doorheen, zooals men slaat door een kuns! gesponnen spinneweb Gods weg is o vaak anders dan onze weg, Er zitten o zoovelen in leed en ellende neer. En dan schreit zoo vaak hun klacht uit hun bloedend, gebroken hart, als het zonlicht voor hen in den avond zinkt en het nacht wordt: Waarom o God, waarom Lezer, ik weet wel, dat het moeilijk is Maar ik denk, dat God u nog veel gelaten heeft. Dat Hij u nog geeft, wat gij noodig hebt, Niet, wat gij als maximum hadt verwacht, maar veel meer, dan God als minimum had beloofd. Kunt ge nog niet méér zingen, dan die onge» lukkigen in dien stillen avond Méér dan een Vader zorgdet Gij Er zijn ook zingende Christenen Mannen en vrouwen, die hun oogen open hebben voor wat God hun gaf. Die zich verwonderen, dat Hij nog zóóveel schenkt. Dat Hij nog het de moeite waard vindt, zulk een onbeteekenend schepseltje te verzorgen met allerlei goeds Dat Hij om al hun ontrouw niet wegneemt, wat Hij gegeven had. Dan zingen zij van de wegen des Heeren. Dan stemmen zij met de ellendigen in, die daar zongen in die heilige stilte het lied der aanbidding Meer dan een Vader zorgdet Gij. Lezer, tot welke christenen behoort gij? Tot de zwijgende of tot de morrende, of tot de zingende christenen Op z'n nummer gezet. In Utrecht wordt den laatsten tijd ijverig propaganda gemaakt voor de Openbare School. Men zoekt ouders op, wier kinderen bijna leerplichtig zijn en tracht hen «in te lichten*», dat zij het meest juist handelen, als zij hun kinderen naar de openbare school zenden. Maar men gaat ook verder. Zoo kwam een dezer dagen een frontmaker bij een eenvoudige vrouw. Natuurlijk werd hij binnengelaten op zijn mededeeling, dat hij «over haar kind« kwam spreken. «Uw kind is toch op school bij meneer Snoek« zoo begon het. «Jawel, mijnheer 1« «Weet u wel, dat op de openbare school veel beter onderwijs gegeven wordt, dan op de bijzondere «Neen, dat wist ik niet, maar weet u het wel zeker luidde de wedervraag. «Zeker, juffrouw® en daar begon een heel relaas van uren, die gebruikt worden voor Bijbelsche Geschiedenis, enz. Doch al spoedig kwam de vrouw er tus» schen: «Mijnheer, ik kan u daar allemaal niet op antwoorden, maar dit weet ik welmijn man is op de openbare school geweest en ik op de bijzondere en als er hier in huis iep te schrijven is, moet ik het doen.® De propagandist is toen maar heen gegaan, zoo werd ons verteld. «De Standaard.® Het Dage schen Boere 10 Septemb bij den heer De raad 10 Septembe De garnal gedurende middeld peg 110 k.g. gart In de vor gen garnah tuig Geboren dijk en Eliz; Vroegindewc Abraham V Waal. Geboren en van Tam v. Cornelis Overleden weduwe van Ondertrou Sliedrecht) e J. W. Janse Rietvelt, j.d. Geboren en M. Hof en van B. I Geboren C Holster C. van Drie Ondertrou Maatje Troo Getrouwd Maatje Troo Overleden van J. Breec van Lenten, Burgemi Zaterdagm vergadering Burgemeeste onder voor: burgemeeste aan het besi burgemeeste jaren bestui Lamaison va van Rotterd ter van de 20 Aug. 18! voortdurend tioiiaris (Af Spr. wees verschillende welkomde h venhage, M enkel woorc De aftred< maison van Rotterdam, van Vlaard derheid van Hierna k\ aan de orde ter van Vla derwerp in de heer J. Woubrugge, heer Jac. Ouderkerk over het o achter onwi Na afloo tramrit, aan stuur van bezoek were inrichting ii Commis On van den meent oever. De bij K 21 ingesteld tus j 1. ont bereiding van het sp keer en van met de daa weging in i tot stand k in verband wegen en volgorde d ben te advi waterstaat lingen van uitgebracht leenen De Waall zijn geproj over den spoorweg, verlengd w< Mochten den aangek weg noodig terrein Ijs plaats, onge tramweg d Waard aan gesloten. V ment bezui deze afzonc ment verbo

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2