DAIÏIES- EU HEEREDCONFECTiE G. VIS VAN HEEMST Gemeenteraad. Reclames Mededeelingen. Rechtzaken. Visscherij. Verkoop Ittgen. Kerk en School. Cor r espora den tie. OOSTDIJK - SOMMELSDIJK SPECIAAL ADRES VOOR - Aan de haven werden de vorige week 1613 H.L. aardappelen vervoerd. - Bij publicatie wordt bekend gemaakt, dat ter secretarie ter inzage ligt een verzoek van i M. van Reijen, om vergunning tot het op» richten van een benzinebergplaats op Sectie B No. 1742. Op 27 Augustus a.s. kunnen hier» tegen bezwaren worden ingebracht. OOLTGENSPLAAT. Dhr. L. D. Hobbel slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het diploma Letterzetter van de Leerlingencom» missie in de Typografie. De gemeenterekening en die van de Open» bare Bewaarschool liggen tot en met 21 Aug. a.s. ter gemeente»secretarie ter visie. OUDE TONGE. Uitslag loting lichting 1926 H. v. d. Jagt 1, A. J. Jacobs 2, A. Ver» saevel 3, A. Tijl 4, W. de Berg 5, F. M. v. Dongen 6, J. Kardux 7, C. Los 8, J. Buscop 9 p. S. Beijer 10, W. 't Hart 11, C. Kroon 12, W. Kamp 13, D. v. d. Tol 14, P. A. Oomens 15, M. v. St. Annaland 16, H. Hart» man 17, Joh. Terhoeve 18, P. Bierboom 19, A M. Koppenaal 20, C. Slassen 21, P. Groenen» dijk 22, M. A. Stoop 23, W. Luijendijk 24, C. S. Both 25, M. Tuns 26, M. v. d. Ouden 27, J. Hameeteman 28. - Mej. C. Westdijk is na een verblijf van 3 mnd. alhier weer naar Amerika teruggekeerd. - L.l. Zaterdag hebben een 8 tal oudjes een autorit over het geheele eiland gemaakt de meesten waren nooit in Ouddorp geweest. - De boterprijs is alhier met 10 cent de K.G. opgeslagen zoodat de prijs nu f 2.80 de K.G. is. Leest de Advertentie van Campfe n's Stof f eerderi j NIEUWE TONGE. Aan dhr. P. Muije, ambtenaar ter secretarie alhier is eervol ont» slag verleend. De dienstplichtige van de lichting 1925, L. van Zielst, is opgeroepen om op 4 Sept. a.s. te worden ingelijfd bij het 7e Regt. Veld. Art. te Bergen op Zoom. Tot volontair ter gemeentesecretarie al» hier is toegelaten dhr. C. A. Holleman Tz. Zaterdag 8 Augustus j.l. hield de P. V. sde Gevleugelde Bode« een vlucht metjonge duiven vanuit Mons. Afstand 140,946 K.M. Lossing 12 uur. UitslagS. J. Nagtegaal 1 C. A. Holleman 2, 5 en 5S. Kdöps 3D. Buitenhuis 6. Aankomst eerste duif 2,4t,13 uur. Door het openwasschen van een puistje kreeg C. Zalhier, een opgezette wang. De geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Het bouwland in den polder Duiven» waard, thans in huur bij dhr. P. van Zon, alhier, is gegund aan den hoogsten bieder, dhr. Verolme Jz., alhier. Op 1 October a.s. zullen naar de aan» vullingsreserve overgaan de gewone dienst» plichtigen van de lichting 1910 der landmacht. De prijs van de natuurboter is alhier verhoogd en gebracht op f 2,80 de K.G., ter» Efvijl de melkprijs met ingang van a.s. Maan» jag is bepaald op 16 cent de liter. DIRKSLAND. De uitslag van de door het gemeentebestuur j.l. Dinsdag gehouden aanbesteding voor den bouw van een brand» spuitenbergplaats op het terrein aan den Mo» lendijk, is als volgt: MetselwerkL Guldemeester en L. Zoon voor f 1005,80Wed. A. Gestel voor f 997. Timmerwerk M. Maasdam voor f 532,75 D. Roodzant voor f 534; Jb. Both voor f 578P. C. van Eek voor f 548 SchilderwerkC. M. Gre venstuk voor f 59,50 Gebr. Van Loo voor f 80; J. M. van Don» gen f 119,50; M. van Dongen voor f 130. SmidswerkJ. A. de Lignie voor f 147 A. W. Knops voor f 158,75 A. Nieuwland voor f 165,50C. Bogerman voor f 174,60, allen te Dirksland. De begrooting was voor timmerwerk f 632, metselwerk 1356, schilder» werk f 63 en voor smidswerk 152. Ingevolge de Hinderwet is aan H. M. Roodzant alhier vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinemotor van 4 P.K. in zijn timmermanswerkplaats aan de Zomer» straat A 169 Verleden week werden van hier uit ge» Woerd 500 baaltjes uien, 2200 baaltjes peen en 2700 H. L. aardappelen. Gevonden voorwerpen 2 huissleutels en een gouden ring, inlichtingen ter secretarie. Te Dirksland, Melissant en Herkingen is onder leiding der burgemeester door ver» schillende notabelen een comité gevormd tot leniging van de nood der Borculosche bevol» king. De bakkers hebben hier het kropbrood met 2 cent in prijs verlaagd. MELISSANT. Het Gemeentebestuur heeft op het verzoek van de Maatschappij tot Detail» verkoop van Petroleum »De Automaat» te Den Haag om vergunning tot het stichten van een bergplaats voor petroleum en benzine gunstig beschikt. Voor de Afdeeling »Motordienst« van het Vrijwillige Landstormkorps hebben zich in deze Gemeente 22 personen opgegeven. Maandag a.s. nam. 1 30 uur (N. T.) zal ten Gemeentehuize de aanbesteding plaats heb» ben voor de inwendige verbouwing van het gemeentehuis. HERKINGEN. Vorige week is de eerste nieuwe tarwe, ruim 400 H. L geladen en ver» scheept door den beurtschipper de Korte. Mej. Corrie Huizer heeft een luchtballon gevonden welke afkomstig is uit Antwerpen. Het daaraan bevestigd kaartje is aan het adres teruggezonden. Ter kennis aan belanghebbenden der lichting 1926 wordt gebracht, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor zieken» verpleger of ziekendrager, dit voor 5 Septem» ber kunnen opgeven ten gemeentesecretarie. De Heer A. de Geus Chzn. alhier is tij» delijk belast met de waarneming van het hulppostkantoor. Op de gehouden groote paardenmonste ting van jl. Donderdag waren een achttal paarden aanwezig. Dit jaar is aan de beurt van affreding als lid in de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, de Heer J. A. Wittvliet. STELLENDAM. Van J. Kievit, alhier, stierf een l'/2 jarige vaars aan koudvuur. Het cadaver moest onder politietoezicht worden begraven. Mej. J. G. Daniels van Wijkhuijzen, alhier, slaagde te Rotterdam voor de akte Nuttige Handwerken. GOEDEDEEDE. In den tuin van M. B. werd een struik aardappelen gerooid, waaraan 106 knollen zaten. Toen J. v. S. Maandag met een fiets huis waarts reed, kwam hij te vallen met de hand in zijn schrepel en verwondde zich zoodanig dat hij naar een Ziekenhuis in Rotterdam moest. Naar men zegt zullen de Muziek» en Zang» vereenigingen op Zaterdag 22 Aug. een consert geven ten bate en ter leniging van de ramp te Borculo. OUDDORP. De toevloed van vreemdelin» ;en, die onze gemeente bezoeken, blijft aan» houden vooral Donderdag en Woensdag zijn er bijzonder veel geweest. De tram van half zeven vertrok met drie wagons. Wie dan ook rustig en stil genieten wil van de mooie zee, van een zeer breed strand en van hooge duinen met overal vrijen toegang, kan hier terecht; vroegere bewoners van Ouddorp komen er in deze dagen gaarne eens voor terug. De muziekvereeniging, die Donderdag in de vroegte met een luid klinkend marschlied de reis naar het concour te Goudswaard begon, behaalde daar den 3den prijs in de 4de af» deeling. Wij meenen, dat het gezelschap voor het eerst aan een wedstiijd deelneemt. Alle begin is moeilijk. De oude luidjes Kommer Boshoven en zijn vrouw hopen de volgende week, 18 Aug., hun 55»jarig huwelijksfeest te vieren. Wellicht zijn er, die aan deze mededeeling eenige aan» dacht schenkende menschen behooren nu j uist niet tot de rijken der wereld. f De sjalotten werden heden verhandeld tegen 4,/35 cent per kilo. Tot opheden is er weinig verwachting op prijsstijging. -j- Voor de drogerij «Ouddorp» is heden een lading cokes aangekomen. --j- Deze week zijn van hier ruim 1000 balen sjalotten verzonden. -f Het repelen van vlasstroo is deze week begonnen. Ook zijn de eerste roten te water gelegd. j- De hit van den koopman V. ging plotse» ling op den hol, doch werd spoedig gegrepen, en liep dit incident zonder eenige schade af. -f Vanwege het Bestuur der polder »Het Oudeland« is er aanmerking opgemaakt van» wege het doen loozen het vuile afvoerwater afkomende van de cichorei drogerij »Oud» dorp» Van zeer welingelichte zijde bericht men ons dat zulks met de a.s. campagne niet meer zal worden toegestaan. rest wel niet anders wezen. De heer KIEVIT zal zich niet uitlaten als Voorzitter van het Polderbestuur hij wil voor» zichtig zijn. Alleen merkt spr. op dat het con» tract van 1848 verouderd is en thans niet meer deugt. De heer BLOK voelt ook veel voor wijzi» ging van het contract, maar dan moet het ook verbeterd worden. Het blijkt dikwijls dat de Polderbestuurders die in den Raad zitting hebben meer de belangen van den Polder voorstaan dan de gemeentebelangen. Dit moest niet zoo zijn. De heer SLIS zegt dat hij als raadslid de gemeentebelangen behartigt en als hij met het Polderbestuur vergadert is zit spr. voor den polder. De VOORZITTER sluit de discussie over dit punt. Betreffende den nieuwen weg naar de be« graafplaats zegt de heer LE COMTE dat het toch niet de bedoeling is geweest alles daar maar over te laten komen. Alles uit het Oude» land komt er langs, zoodoende wordt deze weg onbegaanbaar. De heer BLOK zegt dat dit door B. en W. met het Polderbestuur (die f 100,— bijdraagt) onderling is geregeld. De Raad is er buiten gehouden. De SECRETARIS leest uit de notulen voor, dat in de vergadering van 15 Febr. deze zaak wel in den Raad is besproken. De heer SLIS zegt dat besloten is bet eerst zoo te probeeren, als het niet gaat dan zou er een pad langs gelegd worden. De VOORZITTER zegt dat aldus besloten was. De schoolcommissie klaagt over de kachels. Hierin zal voorzien worden. De heer J. Touw vraagt restitutie van ver» gunningsrecht. Wordt toegestaan. B. en W. bieden den Raad de gemeente» rekening dienst 1924 aan. Deze sluit met een batig saldo van f 13.339.535, van welk bedrag f 3000 moet worden afgetrokken, welke zijn aangewend ten behoeve van den dienst 1925. VERGADERING van den Gemeente» raad van SOMMELSDIJK op Don» derdag 13 Aug. des nam half 4 uur. Afwezig de Burgemeester, de H.H. Mijs en Gidion. De Voorzitter, de heer G. Joppe opent de vergadering met gebed, waarna de Notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. De kas van den gemeenteontvanger is na» gezien en in orde bevonden. Verschillende ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Het polderbestuur maakt bezwaar tegen het geven van subsidie voor de verbetering der uitwatering. De heer LE COMTE (S. G. P.) zegt: B. en W. hebben hier een fout gemaakt. Wan» neer zij de havencommissie voor deze zaak gespannen hadden, had het polderbestuur ge» dwongen kunnen worden bij te dragen. Im» mers zegt het havencontract, dat wanneer de havencommissie overtuigd.is van de noodzake» lijkheid van een werk, beide partijen verplicht kunnen worden bij te dragen. De VOORZITTER merkt op dat het werk toch gebeuren moet, of de polder bijdraagt of niet. Ook hebben B en W. er toe besloten om de werkloosheid tegen te gaan Zij deden dit in de hoop dat de polder zich niet on» betuigd zou houden. De heer BLOK (S.D.A.P.) wijst op de in» consequentie van den polder. In 1913 heeft het polderbestuur wel bijgedragen in een soort» gelijk werk. Dat dit gebeurt, is ook een be» lang van den polder. Spr. wil alsnog door een deskundige de noodzakelijkheid van het werk doen vaststellen, om den polder alzoo te pressen bij te dragen. De heer LE COMTE meent dat thans alle rechtsgrond ontbreekt. B. en W. hadden voor» af de havencommissie moeten raadplegen. DE VOORZITTER meent dat de haven» commissie slechts uitvoerster is van hoogere besturen. Zonder goedkeuring van hoogere autoriteiten mag zij niets doen. Bovendien was eene zijde van de haven particulier eigen» dom, daar was niets aan te doen, totdat de gemeente den grond had overgenomen. De heer LE COMTE gelooft dat deze par» ticulier verplicht had kunnen worden toe» stemming te geven om het werk te laten ver» richten, daar het een algemeen belang geldt, 't Beste is nu maar dat de polder zijn hout, wat wel een f 200 waarde heeft, ook in bezit houdt. Als het bestuur 't eene niet wil, moet het 't ander ook maar niet doen. De heer SLIS (C H.) meent dat de Polder zijn doel bereikt heeft wanneer de kant met rijshout is afgezet, dat is voor de uitwatering voldoende. De gemeente moet echter een soliede aanlegplaats hebben. Daarom heeft de gemeente veel meer belang bij dit werk dan de polder. Er komen ook klachten in van de dijkbewoners en voornamelijk de auto van de firma Le Comte werkt veel tot de uitzak» king van den kant mee. De heer LE COMTE meent dat deze auto de gemeente zooveel schade niet aandoet Laat de polder dan bijdragen in de kosten voorzoover het bestuur meent, dat de Polder er belang bij heeft, de rest kan de gemeente dan betalen. Het is toch een polderbelang. Wanneer de haven uitgebaggerd wordt geldt het toch ook een groot polderbelang. De heer KIEVIT (A.R.) (Voorzitter van het polderbestuur) zegt dat hij als polderbestuur» der niets om dat uitbaggeren geeft. De heer LE COMTE zegt dat hem dan de houding van den Polder niet vreemd voor komt. Wanneer de Voorzitter die allicht groote invloed heeft, hier zoo spreekt, dan zal de Een wijziging van de gemeentebegrooting wordt toegestaan. Soldaat krijgt f 50 als brugwachter terwijl bij de behandeling der begrooting zijn loon definitief zal worden vastgesteld. De heer v. NIMWEGEN (Lib.) doet het genoegen dat Soldaat een gedeelte van de leelijke woorden uit zijn brief terugneemt. De heer KIEVIT meent dat Soldaat niet verantwoordelijk is voor hetgeen een ander voor hem schrijft. De VOORZITTER zegt dat men dergelijke dingen niet zoo op den keper moet beschouwen. Mej. W. A. Boon krijgt eervol ontslag als onderwijzeres der O. L. School. Een geldleening wordt aangegaan ad f31400 tegen 5 °/o bij de gemeentecrediet vereen, te Amsterdam. De eerste jaren (39 jaar) zullen er f 800 per jaar en de laatste 41 jaar f 200 per jaar afgelost worden. Deze leening is noodig voor de kosten der begraafplaats. Een kasgeldleening wordt aangegaan ad f 3600 tegen 6 °/o bij de Nat. Bank Vereen. Uitgeloot worden de obligaties no. 2 leening 1895 no. 15 leening 1908 en no. 9 leening 1920. De H.H. Le Comte. Blok en Slis zullen de gemeenterekening en begrooting nazien. Deze commissie werd bij stemming gekozen. Een handwerkhelpster zal benoemd worden tegen een salaris van f 2 50 per week. Over verpachting vischrechten zal in ge» sloten vergadering gesproken worden. In de rondvraag zegt de heer KIEVIT dat hem gebleken is dat in een café dingen be» sproken werden welke in geheime vergadering waren besproken. Spr. vindt dit treurig en vraagt den Voorzitter de leden in 't vervlog geheimhouding op te leggen. Men zeide dat spr. en de heer Blok met de vuist voor el» kander gestaan hadden. Dat is niet waar ge» weest. De heer BLOK ontkent eveneens dat dit gebeurd zou zijn. De heer KIEVIT zegt in geheime vergade» ring gezegd te hebben dat hij den vrijen Zater» dagmiddag een nationaal schandaal vindt. De heer Blok heeft toen gezegd dat moet je in openbare vergadering zeggen. Spr. neemt dien handschoen aan en herhaalt het in openbare vergadering. De VOORZITTER vindt het niet netjes van den persoon die uit de geheime vergadering geklapt heeft. De heer BLOK zegt dat het gebeuren kan dat hij uit de geheime vergadering geklapt heeft. Niet echter in een café heeft spr. de dingen besproken. Dit is niet in strijd met de gemeentewet, welke uitdrukkelijk omschrijft wat geheim is en wat niet. Spr. neemt het standpunt in dat hij wel eens verplicht kan worden naar buiten te brengen wat in geheime vergadering besproken wordt. Waarom moeten allerlei dingen in gesloten vergadering bespro» ken worden Dat de heer Kievit den vrijen Zaterdagmiddag een schandaal vindt moet hij zelf weten, maar het gaat niet op dat het ge» meentepersoneel, zooals nu gebeurt langer dan 8V2 uur ner dag werkt. Dat is wetsont» duiking, waartoe vooral de gemeente zich niet moest leenen. De heer LE COMTE vindt het standpunt van den heer Blok betreffende de al of niet geheimhouding eener vergadering gevaarlijk. De VOORZITTER keurt eveneens dit stand» punt af. De heer v. d. DOEL (A.R.) zegt dat enkele woningen in Kralingen van gas verstoken zijn, De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De heer v. NIMWEGEN bepleit straatver» lichting in de nieuwe buurt. De heer BLOK vraagt waarom B. en W. de brug bij het Molenpad twee maal hebben aanbesteed. De VOORZITTER antwoordt dat er een verschil was in de begrooting en de prijs der 40 cent per regel. Wij geven nog steeds extra korting op DAMESJAPONNEN EN KINDERJURKEN Ook HEEREN EN JONGENSCOSTUUMS ruimen wij nog op tegen zeer verlaagde prijzen. Wij zijn in alles nog ruim gesorteerd, zoodat u gemakkelijk keus kunt maken. Profi» teer u dus nog van onze verlaagde prijzen. Voor REGENKLEEDING zijn wij het aange» wezen adres, daar wij een groote sorteering na» houden, zoowel in het goedkoope als betere genre. Wij garandeeren de goedkoopste jas of mantel en brengen deze reeds in den prijs van 9.75 aanbesteding, ook was er verschil met den polder. De heer BLOK acht het beter dat B. en W. het dan maar in eigen beheer gedaan hadden. Het verschil was echter zoo groot niet. De heer LE COMTE zegt dat er nog an< dere motieven waren buiten de ambachtslui om, waarbij andere menschen schuld treffen, dat nog wel eens een strop zou kunnen wor» den. Hierover wil spr. in geheime vergadering verder spreken. Dan zitting met gesloten deuren. NATIONALE BANKVEREENIGING. De Nationale Bankvereeniging en de Rot» terdamsche Bankvereeniging hebben op al huD kantoren hun kassen opengesteld voor de storting van bedragen tot leniging van de stormschade in Borculo. Deze bedragen wor» den gratis gegigeerd naar het kantoor van de Nationale Bankvereeniging te Borculo en zul» len in de groote Dagbladen verantwoord wor» den De Hoofddirectie van de Nationale Bank» vereeniging heeft de lijst geopend met een gift van f 1000. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK. Strafzitting op 14 Augustus 1925. A. C. v. d. M. 28 jaar, werkman te Som» melsdijk. Het op 9 Juni j.l. wederrechtelijk toeëigenen van eenige bossen riet in polder Dirksland. Eisch f 5 boete subs. 5 dagen hech» tenis. Uitspraak f 3 boete subs. 5 dagen hech» tenis. D. V. 33 jaar, landbouwer te Middelharnis. Het op 10 Juni j.l. 's avonds 8V2 uur als be» stuurder van een rijwiel, beladen met een naaimachine, op de Voorstraat aldaar te hard rijden, waardoor hij drie meisjes aanreedt. Eisch f 12 boete subs. 12 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. W. 23 jaar, motorhandelaar te Stad aan 't Haringvliet. Overtreding arbeidswet, door het aan het werk hebben van een minderjarige. Eisch f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak f 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. C. Th. L. 38 jaar, Timmerman te Oude Tonge. Overtreding arbeidswet, te lang door zijn knecht laten werken. Eisch 18 geldboeten van f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraak 18 geldboeten van f 2 sub. 2 dagen hechtenis. J. A. D. 44 jaar, Betonfabrikant te Middel» harnis. Als bestuurder van een vrachtauto geen voldoende signalen te geven op den Dijkstelweg te Ouddorp, zoodat het mogelijk was dat hij een stilstaande hit aanreed. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 8 boete subs. 3 dagen hechtenis. M. Sp., verstek Eisch en uitspraak f 10,— subs. 10 d. hechtenis, met f 3,— boete subs. 3 d. hechtenis voor de niet in beslag genomen fuik; uitspraak f 2,— boete subs. 2 d. hecht. A. Tr. verstek. Visschen met garnalenkorf. Eisch én uitspraak f 8,— boete subs. 8 d. hecht. J. M. verstek. Visschen met een palingfuik in verboden vischwater te Ouddorp en het wederspannig zijn tegen den rijksveldwachter. Eisch f 50,—boete subs. 50 d. hecht. Uitspraak f 20,— boete subs. 20 d. hecht, met verbeurd» verklaring van de in beslag genomen fuik. W. v. d. V., 35 j., landb. te Sommelsdijk Het laten loopen van kippen op bezaaid land van den landb. I. B., waardoor zij f 35,— schade hadden aangebracht. Eisch en uitspraak f 5,— boete subs. 5 d. hechtenis. J. de R., 28 j., schilder te Melissant. Over» treding arbeidswethet laten werken door zijn knechts op Zaterdagmiddag. Eisch 2 X f 15 boete of 2 X 15 d. hecht. IUitspraak 2 X f 10 boete of 2 X 10 d. hecht. H. J. ten H., 29 jaar, broodbakker te Oude Tonge, het in het openbaar bij zich hebben van een revolver, volgens zijn verklaring voor zelfverdediging. Eisch f 6 subs. 6 dagen hecht. Uitspraak f 5 subs 5 dagen hecht, met ver» beurdverklaring van de in beslag genomen revolver. Th. KL, P. B„ J. J. C„ P. B„ S. K., M. V. Z. P. en Adr. B., allen verstek. GOEDEREEDE. Van de Noordzeevisschers waren er een tweetal al spoedig in de haven terug n.l. A. G. met f 150 en A. R. met f 250 schade. Zaterdag 22 Augustus, des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, van klaver 2e slag, jaapjespeen en cichorei en van een aandeel in de coöperatieve cichoreidrogerij »Ouddorp« te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 16 Augustus 1925. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 10 en 's avonds 6,30 uur dhr. Vetter van Langstraat. Middelharnis, v.m. 10 uur leesdienst en 's av. 6,30 Ds. Bax van Oude Tonge. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 Ds. Kruijt van N. Tonge en nam. 2 uur leesdienst. Den Bommel, nam. 2 uur Ds. Japchen van Ooltgensplaat. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. Japchen. Oude Tonge, v.m. 9.30 uur Ds. Bax. Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en'sav. 6 uur Ds. Kruijt. (Doop) Herkingen, v m. 9,30 uur Ds. v. As v. Dirksland Dirksland, v.m. 10 leesdienst en 's av. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds Kloots. Goedereede, v.m. Ds. Addink v. Heeze N.B. Ouddorp, v.m leesdienst en nam. Ds. de Gidts GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 en n.m. 6,30 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 (HA. en 's av. 5,30 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. NieuwsHelvoet, v.m. 9,30 uur Ds. Westerhuis Hellevoetsluis, n.m. 5 uur Ds. Westerhuis, GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 10 en 'sav 6 uur leesdienst- Van de overige gemeenten geen opgaaf. MIDDELHARNIS* Bij Kon. besluit is be. noemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburger» school te Goes J. van Tiel, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool alhier. DIRKSLAND* (Geref. Gemeente). Ds. A. de Blois is voornemens 13 Sept. afscheid te nemen en 20 Sept. d.a.v. intrede te doen te Dirksland, na bevestigd te zijn door Ds. J. Overduin van Rotterdam. MELISSANT. In de Ned. Heyv. Kerk hoopt Zondag a.s. voorm. 9,30 en nam. 6 uur op te ^reden Ds. J. J. Kloots van Zwammerdam. HELLEVOETSLUIS. De gemeenteraad al» hier heeft met 9 stemmen tegen 1 aangenomen het voorstel van B. en W. om de M.U.L.O.» School met 1 September te veranderen in een U.L.O.»School met drie kopklassen den heer M v. d. Wiek, onderwijzer aan die school, eervol onslag te verleenen met ingang van 1 September en deze betrekking onvervuld te laten en mevrouw Rosmolen—Goedegebuure, onderwijzeres aan die school wegens opheffing van haar betrekking met 1 September op wachtgeld te stellen. Gebrek aan Arbeiders. Telkens weer herhaalt het »Zendingsblad« de klacht, dat er wel tweemaal zooveel onder» wijzers en onderwijzeressen op 't Indische zendingsterrein noodig zijn, dan dat er zich aanbieden. Vanwaar toch die klacht? Uitgesloten is het feit, dat iemand hier in 't vaderland zou moeten blijven, uit vrees van anders de school, waaraan hij of zij werkzaam is, in ongelegenheid te brengen. Natuurlijk zijn er andere redenen, die heen» gaan ontraden of onmogelijk maken. Er kunnen allerlei familie»omstandigheden zijn, die belemmerend of weerhoudend wer» ken. Voorts kan de als regel geëischte hoofd acte, met name voor onderwijzeressen, die anders wel zouden willen gaan, een beletsel zijn. Of ook, bij de keuring kunnen er niet wei» nigen uitvallen, die in ons Nederlandsche klimaat goed gezond zijn, maar tegen 't In» dische niet bestand. Zou soms de, mee als eisch in 't «Zendings» blad« terecht genoemde hartelijke liefde voor 't Zendingswerk en lust en ijver om den Heere daarin, zij 't in een hulp» of nevendienst, te dienen te weinig gevonden worden Dit laatste zou een bedroevend verschijnsel zijn. Wij willen niet oordeelen, maar moge de Heere door Zijn Heiligen Geest toch den rechten prikkel geven in 't hart der gemeente, dat er én arbeiders zijn én dat er is een wil» lig heengaan tot het arbeidsveld. VC egens plaatsgebrek moeten enkele stukken, blijven overstaan tot het volgend nummer.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 5