Hoofdpijn Mijnhardt Reclame-Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. Het dorp zit zonder water en brood. Uit alle omliggende plaatsen wordt hulp verleend. De Zutphensche brandweer is reeds heden» nacht aan het werk geweest om het vuur te blusschen. Uit verschillende plaatsen komen militairen om hulp te verleenen. Doktoren en officieren van gezondheid zijn eveneens uit verschillende steden aangekomen. De schade is nog niet te overzien, doch wordt op minstens 3 millioen gulden geschat. Eén persoon wordt te Borculo Dog vermist. Te Neede en Ruurlo zijn de verwoestingen niet zoo groot en hebben zij zich bepaald tot enkele gebouwen. Alle telefonische en telegra» fische verbindingen zijn evenwel verbroken, terwijl in het geheele gebied het electrische net is verstoord. Men seint van andere zijde Ik ben zoo juist teruggekeerd van Borculo, welke plaats gisteravond door een cycloon is geteisterd. Zeker mag van een cycloon worden gesproken, want er is geen enkel huis, dat niet heeft geleden Het grootste gedeelte is ingestort of omvergewaaid. De cycloon woedde slechts koft. Het schijnt dat hij zich uit het Zuiden naar het Noorden heeft voortgeplant en dat Burculo het ernstigst van alle plaatsen heeft geleden. De weg dien de orkaan heeft genomen schijnt te loopen van West»Brabant—Noord» Limburg langs de grens over Babberich, Kil» der langs Doetinchem, Ruurlo, Borculo en verder naar het Noorden over Neede. Langs den geheelen weg is groote schade aangericht. Overal zijn huizen omvergewaaid, daken weggeslagen of ruiten vernield. Hedenmorgen waren te Borculo militairen en politie bezig met het opruimingswerk en het onderdak brengen der gewonden en dak» loozen. Het staat vast, dat in Borculo drie personen onder het neerstortend puin zijn bedolven en gedood. Het zijn de 30»jarige gehuwde A. M. Nijenhuis, de 60»jarige schil» der G. Gusthoven en de 9»jarige A. Grooters. Verder zijn ongeveer 100 personen gewond van wie een achttal ernstig. Officieren van gezondheid en burgerartsen helpen de gewonden. De ontstane branden waren hedenmorgen alle gebluscht. De schade wordt op ongeveer 3'/j millioen gulden geraamd Tweeduizend van de 5000 inwoners zijn dakloos. Men seinde verder: Heden komt baron van Geen te Borculo, om namens H. M. de Koningin informaties in te winnen. Vermoedelijk zal ook Hare Majesteit zelf het geteisterde stadje bezoeken. De materieele schade wordt op vier millioen gulden geschat. Borculo telt ruim 5000 inwoners, waarvan er ongeveer 2000 geheel dakloos zijn. De be» volking is niet financieel krachtig en door de ramp thans geruïneerd. Van het rijk met of zonder een daarnaast werkend steuncomité zullen dus de noodige middelen moeten ko» men voor den wederopbouw van Borculo. Hedenmorgen kwamen een groep ingezete» nen in een nog behouden gebleven deel van het gemeentehuis bijeen en werd onder leiding van burgemeester De Muralt een comité ge sticht tot regeling van het reddingswerk. Ook zal men de hulp van goede menschen inroe» pen, die de Borculosche kinderen willen op» nemen. Wij vernemen nog, dat de sigarenfabriek van de firma van Dassen geheel is afgebrand. Een schrikkelijk gebeuren moet de instor» ting der beide torens zijn geweest. De mas» sieve toren der Hervormde Kerk is tot op de helft afgebroken en op en naast de omliggende huizen terecht gekomen, terwijl de kerk ge» deeltelijk is ingestort. Ook de toren der Ka» tholieke Kerk is afgebroken en de kerk zwaar gehavend. Het nieuwe gebouw der Spaarbank is geheel ontredderd. De spoorweg werd be» schadigd en een trein uit de rails gelicht. Eeuwenoude boomen braken af of vielen om. Zoo maakte een wervelstorm in slechts en» kele minuten het nijvere Borculo tot een puinhoop. Te Didam. De Tel. verneemt Maandagavond heeft zich in de omgeving van Didam een noodweer ontlast, zooals zei» den in ons land is voorgekomen. Tegen halfzeven kwam de bui uit het Zuiden aanzetten. Een hevig onweer, gepaard met een slagregen, was de inleiding. Daarna kwam een stevige wind opzetten, die allengs in kracht toenam. Plotseling bemerkten de verschrikte bewoners van Didam, dat van de Zuidzijde, van den kant van de Babbericher Allee, een hoos kwam aanzetten, een wervelwind, die met geweldige kracht alles wat hij op zijn weg tegenkwam, in het rond smeet. Het allereerst werd de boerderij Veldhoeve van baron van Dordt tot Medler aangetast. Deze stortte geheel in elkaar. De bewoners bevonden zich binnenshuis, hadden zich achter een stuk muur verscholen en zijn wonder bov?n wonder aan den dood ontsnapt. De wervelwind vervolgde daarna zijn weg en ontwortelde of knapte doormidden alle boomen van de boomgaarden. Het volgende slachtoffer was de bcerderij van den landbouwer Wolsingde schuur en het achterhuis stortten in. Daarna kwam het café van Ketel aan de beurt, dat gelegen is in de buurtschap Dijn onder de gemeente Didam. Het dak werd van het huis afgeslagen, een gedeelte van het achterhuis stortte in en al het meubilair werd vernield. Toen ging het voorste deel der boerderij van den landbouwer Radema er aan. Deze vluchtte met zijn gezin in den kelder en bleef daar een half uur, terwijl boven het dak en eenige muren instortten, vensterruiten werden ingedrukt en de meubels kort en klein geslagen. De wervelwind trok voortin Noord»Ooste« lijke richting (richting»Borculo). Plotseling sloeg de bliksem in de boerderij van den land» bouwer Hulsdonk, welke vlam vatte. De be» woners wilden vluchten, doch werden tegen» gehouden door den orkaan, waarvan de boer» derij nu het slachtoffer werd. Het voorhuis werd gedeeltelijk vernield het achterhuis is ingestort Met groote moeite werden nog twee paarden gered, die bekneld waren geraakt. De geweldige wind had intusschen de vlam» men gedoofd. De daggelderswoning van Vroon was een nieuwe prooi van den orkaan. De man en vrouw bevonden zich in het voorhuis met de kinderen, toen dit gedeelte instortte. De bewoners vluchtten naar buiten, doch werden gegrepen door den wind. De man werd opgenomen en een tiental meters verder neergesmakt en de vrouw onderging hetzelfde lot en bleef bewusteloos liggen. De woning ligt geheel tegen den grond. Een varken werd gedood, een koe kon nog juist gered worden. Daarna sloeg de storm het huis van den daglooner Mennink tot een ruïne. Het vee werd gered. Het halve huis van den daglooner Thuss werd daarna tegen den grond geslagen. Daarna was het weer een boerderij en wel van den lannbouwer Loeters, welke het ont» gelden moesten ten slotte trof de wind de boerderij van de weduwe Raben, waar twee koeien werden gedood. De storm heeft zich daarna verplaatst in de richting van Beek, waar het hemelvuur ook eenige panden in vlam zette. De landbouwschool te Didam is zwaar be» schadigd. Het nieuwe gebouw van de schut» terij is een puinhoop. De gebouwen van de groote landbouwten» stelling, welke hier Woensdag en Donderdag zou worden gehouden, zijn er vrij genadig afgekomen. Het telefoon» en telegraafverkeer tusschen Didam en de omliggende plaatsen is verbroken. Het spoorwegverkeer, vooral van de richting Winterswijk, ondervindt zeer veel vertraging. Te Langeboom. Maandagavond is de buurtschap Langeboom (gemeente Escharen) door een hevigen cycloon en zwaar onweer geteisterd. Talrijke boomen zijn ontworteld. Van verschillende huizen zijn de kappen afgerukt en de muren ingedrukt, terwijl er enkele geheel tegen den grond ge» slagen zijn. In den tuin der Eerw. Paters Dominicanen staat letterlijk geen enkele boom meer. twee kleine woningen. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor. Onder Beek en Nijmegen zijn tal van boo» men omgewaaid. De tramdienst naar Berg«en» Dal en Beek is gestaakt doordat de electrische geleiding tegen den grond is geslagen. De toestand te Borculo. De belangstelling voor het jammerlijk ver» woeste stadje blijft enorm. Woensdagochtend voor 10 uur waren weer reeds meer dan 100 volgepropte auto's uit alle deelen van ons land, zelfs uit Zeeland, den grooten weg van Hum» melo gepasseerd. Een eindelooze file is voor den ingang van het stadje opgesteld. Mare» chaussees handhaafden uitstekend de orde alleen in de nieuwe buitenwijken, die ook schrikkelijk geleden hebben, worden de kijkers vrijgelatenin het stadje zelf mag niemand zonder verlofbriefje van den burgemeester binnen. De burgemeester, jhr. de Muralt, is Woens» dag, zooals bekend, naar Den Haag vertrokken om te confereeren, na 's morgen de Koningin te hebbon rondgeleid. Gelukkig is het weer ten goede gekeerd een stralende zomerdag op de witte zand» landwegen is het gloeiend heet maakt het geheel iets minder luguber dan het Dinsdags Verwoest huis in de Spoorstraat Borculo. Het dak en de bovenverdieping van het klooster zijn geheel vernield Ook het geheele dak der kerk en een gedeelte van het gewelf is weggeslagen. De toren werd door den wind openomen en kwam over een schuur in den tuin terecht. Een broeder die zich niet meer in veilig» heid kon stellen, werd door den wind opge» nomen, enkele meters door de lucht gevoerd en kwam met een smak tegen den grond te» recht, gelukkig zonder kwetsuren te hebben bekomen. Een vrachtauto is dwars over den weg ge» slagen. De chauffeur kwam er onder. Met zware kwetsuren werd hij naar het gasthuis te Uden vervoerd. De schade aan de te velde staande gewas» sen is zeer groot. Al het koren, dat op mijten stond, werd over het veld verstrooid en is vrijwel waardeloos. Te Gassel is een huis ingewaaid. Te Velp werd een koe in de weide door den bliksem gedood. Te Zeeland (N. B.) Twee dooden, verschillende gewonden. Te Zeeland is de toestand nog erger dan in Langeboom. Daar werden op het gehucht »Oventje« een 18»tal huizen geheel tegen den grond geslagen, waarbij twee personen werden gedood. Uit C u y c k werd Dinsdagmorgen geseind: Het dorp Zeeland is Maandagavond door den orkaan, die boven deze streek woedde, grooten» deels verwoest. Volgens geruchten zouden te Graspeel, Trent en Oventje bijna alle huizen tegen den grond zijn geslagen. Onder de vallende balken werden een 17» jarige jongen en een 12>jarig meisje gedood. Vele personen werden gewond 1 Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Te Grave. Tenminste zes dooden. In de omgeving van Grave is het Maandag» avond noodweer geweest. Te Langenboom (gem. Escharen) is het dak der kerk der Dominicanen ingestort. E)e toren werd opgenomen en in een tuin geslingerd, huizen zijn in elkaar gestort en boomen af» geknapt, zoodat het geheele dorp een ruïne lijkt. De chauffeur van der Burgt uit Uden werd met zijn vrachtauto opgenomen en een eind verder zwaar inwendig gekneusd op den weg gevonden, zoodat men voor zijn leven vreest. In het aangrenzende dorp Zeeland is de toestand even erg. Hier werden een moeder en kind, doordat het huis instortté, gedood. Ook koeien werden door den bliksem getroffen Te Oldenzaal. Maandagavond half acht woedde boven Oldenzaal een vreeselijke wervelstorm, gepaard gaande met onweer en regen. Het noodweer duurde een kwartier. De bliksem sloeg op twee plaatsen in. Twee huizen ten Noord» westen van de stad zijn afgebrand. De ver» woestingen zijn enorm. Heele boomenrijen zijn ontworteld. De telefoondienst is geheel gestoord. De groote koeltoren van de fabriek van Gelderman is in elkaar gestort. Tenge» volge van de overbelasting van het electrisch net is de stad in duisternis gehuld. Het her» stel hiervan zal veel tijd vorderen. Vele schoor» steenen stortten naar beneden. Van een huis vielen voor» en achtergevel in puin, van een ander huis stortte de achtergevel in. Van tallooze huizen werden de daken afgerukt en vielen vijftig meter verder neer. Bijna geen huis bleef gespaardalle pannen gingen ver» loren, waardoor de meeste woningen water» schade kregen Een landbouwer kreeg een groote deur tegen het hoofd en bleef met een zware hersenschudding liggen. Terwijl de wervelstorm woedde, was de bliksem niet van de lucht en ratelde de don» der onophoudelijk. Het was een noodweer zooals men zich hier niet herinneren kan ooit te hebben beleefd. Te Nijmegen. Te Nijmegen en aangrenzende gemeenten heeft Maandagavond hevig onweer gewoed. In het dorp Heumen zijn twee woningen door den storm vernield. In Malden zijn 7 oude hofsteden verwoest. In de streek tusschen Malden en Nijmegen was, toen de stortregens de geteisterde dak» loozen nog meer kwamen kwellen. Bewonderenswaardig is het wat de genie» troepen in vier en twintig uur verricht hebben. De straten zijn weer begaanbaarontwortelde boomen, omgevallen palen van telefoon en electrisch licht zijn opgeruimd het puin en de dakpannen zijn opgehoop) en van alle kanten rijden boerenwagens volgeladen met dakpan» nen en planken aan-Qveral wordt al getimmerd iedereen is in de weer om van de ruïnes te maken wat er nog van te maken is. Dicht bij het gemeentehuis zijn zes militaire keukenwagens uit Utrecht geplaatst. De ser» geant toont ons de reusachtige ketels met aardappelen en ballen gehakt, die straks de moegewerkte geniesoldaten smaken zullen. Op het gemeentehuis verrichten de doktoren van het Groene en het Roode Kruis hun werk. Enorme hoeveelheden verbandmiddelen zijn bijeengebracht. De pleegzuster daar verzekert ons dat het met de gewonden goed gaat; de zwaar gekwetsten zijn allen naar Deventer gebracht en vandaaar had men 's middags geruststellende berichten ontvangen. De voorziening van voedsel marcheerter zijn voorraden brood en boter gekomen, zoo» dat ieder wat krijgen kan. Eenige commissieleden zijn bezig, de op» brengst van de straatcollecte te tellen. In gewone omstandigheden zou het een heel be» drag zijn, maar nu is het nog maar een druppel in den emmer. Ach, zegt een van de heeren, zet u het toch nog eens in de courant dat hier zoo ontzettend geleden wordt en dat er zoo onnoemelijk veel noodig is. Want de schadeschatting van 4 millioen is vast te laag zij zal volgens deskundigen wel 6 millioen bedragen. Met een smartelijk gelaat staat rector Kern» pers van het Leogesticht voor verwaarloosde kinderenhet gesticht waar ongeveer 100 stumpers een liefderijk tehuis hadden is schrik» kelijk gehavend. Er zijn geen bedden meer voor de kinderen, er is geen beddegoed, er den door den wervelwind op de weide gejaagd en daar neergesmakt. Met smart in de oogen zegt de eigenaar van het sigarenmagazijn VorstenlandenIk ben alles kwiet, ik heb niets, heelemaal niets meer. Wat moet er van ons terecht komen 1 De ge» heele winkel en het woonhuis zijn een ravage stoelen, tafels, kasten, alles ligt onder het puin in splinters. Zocals gezegdde genie doet wonderen. Brokken muur van de Protestantsche kerk zijn omgehaald, de puinhoopen zijn opgeredderd, zoodat er al meer orde in den chaos is gebracht. Bleek, ontsteld staat de pastoor voor het hek van de eveneens zeer gehavende katho» lieke kerk. De muren hebben het gehouden, maar de gewelven zijn totaal gescheurd en staan op invallen. Ik durf 't u niet laten zien, zegt de vriendelijke geestelijke, het is levens» gevaarlijk om de kerk binnen te gaan. Wezenloos nog van den schrik staan de vrouwen bij elkaar. De mannen zijn overal bezig, timmeren planken voor de vensters, spannen zoo goed en zoo kwaad als het gaat zeilen en dekens om tenminste 's nachts voor het ergste beschut te zijn. Tot spreken krijgt men de ongelukkigen moeilijkze staan met verweesde gezichten naar de ruïnes te kijken. Het is net een bange droom, zegt een vrouwtje, en zij voegt eraan toeIk kan het nog niet vatten dat ik niets, niets meer bezit, dat alles vernield is. En daarbuiten het stadje is het een niet te beschrijven drukte. In de buurt van het Witte Huis is het stil vergeleken bij hier, waar de menschen voetje voor voetje voortschuifelen, terwijl alle rijtuigen en auto's aan de kanten staan. Alleen de kinderen beginnen alweer de leutigheid erin te brengen. Bij de kerk te Ruurlo is een reusachtige boom omgegaan en met de kruin op een huisje terecht gekomen. Van het dak is niets meer over. Auto's kunnen er nog net onderdoor rijden en dan roepen de kin» deren Hoera voor de Ruurlosche eerepoort Intusschen is iedereen dankbaar dat het weer zich goed houdt. Er kan nu tenminste met alle kracht gewerkt worden en onze brave soldaten schijnen van geen vermoeidheid te weten. Morgen hoopt men alweer een eind verder te zijn. De Koningin naar Borculo. Woensdagochtend 8 uur is de Koningin per auto naar Borculo vertrokken met Prinses julliana om de ramp aldaar in oogenschouw te nemen. De Koningin en Prinses Juliana, met gevolg in auto's uit Apeldoorn gearriveerd, hebben Woensdagmorgen een bezoek gebracht aan Borculo. Zij werden ontvangen door Borculo's gemeentebestuur in het ontredderd gemeente» huis en gingen toen tevoet de bouwvallen der stad en het opruimingswerk van de genie» troepen bezichtigen. Het aantal toeschouwers was overgroot. Om 12 uur hebben zij in den eetwagen van den trein, die afgehaakt was aan het station te Lochem het noenmaal gebruikt. Daarna hebben H M. en de Prinses een bezoek ge» bracht aan de patiënten in het ziekenhuis te Lochem en vervolgens bezochten zij ook de gewonden, die ondergebracht zijn teZutphen en Deventer. Te Deventer was prinses Juliana niet bij haar moeder. Zij was na het bezoek aan Lochem naar Apeldoorn gegaan. De Koningin werd in het ziekenhuis te Deventer ontvangen door den directeur, die haar geleidde naar de drie Borculosche pa» tiënten, hier verpleegd, n.l. twee vrouwen en één man. Daarbij was een echtpaar, waarvan de vrouw wegens een beenfracuur, de man wegens een gebroken arm wordt verpleegd. Van de andere patiënten is eveneens een been gebroken. De Koningin informeerde naar de familieomstandigheden der patiënten en naai de omstandigheden, waaronder zij door de ramp werden getroffen. Zij scheidde van de patiënten met een handdruk. Daarna begaf H.M. zich naar de twee Borcu» losche patiënten in het St. Jozefs gesticht Zij werd daar ontvangen door den loco»burge< meester, wethouder Krooshof, en den wn. commissaris van politie inspecteur Wuyster. Ook hier onderhield H.M. zich met de pa» tiënten. Daarna vertrok zij weder per auto. In het gevolg van H.M. bevonden zich baron van Geen en baron van Heemstra, commissaris der Koningin in Gelderland. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, jhr. mr. de Geer heeft zich Don» derdag naar Borculo begeven. O. L. School. Borculo. Geheel verwoest. is niets meer. De boerderij van het gesticht ligt in puin. Van 3 H.A. wandelbosch, waar de kinderen hun speelplaatsen hadden, staan nog 9 boomen overeind. De oogst is verwoest, maar zegt de geestelijke Goddank zijn wij er allen goed afgekomen. Slechts één van de verpleegde kinderen had een diepe hoofd» wond, de rest is ongedeerd gebleven. Als een bewijs voor de ongekende kracht van den orkaan wijst de geestelijke ons op een totaal weggeslagen binnenmuur van het gesticht en hij beschrijft ons nogmaals de ver» schrikkingen van het noodweer. Donder was er niet, maar het vuur sloeg door de gangen, zoodat de kinderen zich in doodangst om den pleegvader verdrongen. De Burgemeester Bloemesstraat hoe lief moet die er uit gezien hebben met al die keurige huisjes met voortuintjes waar de fuc» sia's, de goudsbloemen en de zinnia's weelderig bloeiden. Nu ligt alles vertrapt en de huizen zijn verwoest. Ik ga even kijken bij het echtpaar Sneler staan nog 4 muren van anderhalven meter hoog, dat is al. Het huisraadstoelen, tafels, bedden, ligt meters ver op het veld achter het huis geslingerd. De bewoners wer» De steunverleening. Een nationaal steuncomité. Door bemiddeling van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw is opge» richt een nationaal [steuncomité tot leniging van den nood in de geteisterde streken. Leden van het comité zijn de heeren dr. C. J. K. van Aalst, president» directeur van de Nederl. Handel»Maatschappij, te AmsterdamS. van den Bergh Jr., lid van de Eerste Kamer, te Wassenaar jhr. S. van Citters, oud»commissa» ris der Koningin inj Gelderland, te Brummen mr. D. P. D. Fabius, lid van den Raad van State, te 's»Gravenhagemr. Abr. van der Hoeven, lid van de Eerste Kamer, te Rotter» dam; dr. N. M. JosephusJitta, vice«voorzitter van het Oranje Kruis, te 's»Gravenhagejhr. H. Loudon, te Wassenaarmr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg, oud»commissaris der Koningin in Utrecht, te 's«Gravenhage mr. W. A. Mees, te Rotterdammgr. dr. W. H. Nolens, minister van Staat, lid van de Tweede Kamer te 's«Gravenhage F. J. M. van Ogtrop, te Amsterdam jhr. J. H. Roell, vice» voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, te 's»Gravenhage, en F. M. Wibaut, wethoude van Amsterdam. Er zal nog een eere»comité worden gevormd. 40 cent per regel >edig door 1 pijntablettei bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpij ntabletten Buisje 60 c. DE RAMP TE BORCULO. De stem des Heeren is met macht en Hij wandelt op de vleugelen des winds. De schildering der ontzettende rampen treft ons. In een oogwenk een schoon dorpsken weg. gevaagd, veranderd in een puinhoop en dat door de kracht van een windstoot. Wat gevoelt de mensch zich dan voor een oogenblik weer klein tegenover de elementen der natuur en tegenover den Almachtige, Die deze elementen schiep. Waarom trof deze vreeselijke ramp niet onze welvarende streek Waarom zijn onze bloeiende dorpen niet weggeblazen als een veertje weggeblazen wordt Zijn wij zooveel beter? Niemand die dit zal durven zeggen. Niets onderscheidt ons. Integendeel. Wij zijn solidair - in de schuld. Maar willen wij nu ook solidair in het lij» den zijn Als Gods Almacht 't eischt móét het, dan is Zijn stem met macht en wandelt Hij op de vleugelen des winds en sidderen wij Maar nu zijn wij gespaard. En liet God 't ons over vrijwillig de soli» dariteit in het lijden op ons te nemen. Slechts voor een gering deel. O zulk een klein deel I Wij behoeven en wij kunnen niet meer doen dan een geldelijk offer brengen. Wij kunnen de dooden niet het leven geven en de smarten om alle liefs dat verging niet wegnemen. Slechts kunnen wij helpen bouwen, een steentje bijdragen. En dat zullen wij dan ook doen. Ons blad zal gaarne giften ontvangen en verantwoorden, totdat op ons eiland een comité is opgericht welke zich met inzameling belast. De burgemeester van Dirksland, Melissant en Herkingen nam reeds het initiatief. De overige gemeenten zullen spoedig volgen. Wil men echter niet wachten tot deze organisatie gereed is, dan vindt men gelegenheid zijn gift bij ods blad in te zenden. Och hoe het geld er komt geeft niet, als het er maar komt. En veel1 Erkennen wij de solidariteit in schuld, er» kennen wij dan ook de solidariteit in hetijft: jijden en geven wij met een offervaardig en jankbaar hart omdat wij helpen mogen met cen geldelijk offer. 33C 33C2X3C3ÊC TXSCBZJSCZXSC^SCZSC SOMMELSDIJK. Wed. C. G. had het ongeluk te vallen en haar been zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest wor» den ingeroepen. Donderdag 1.1. sloeg de hit van S. op den Oostelijken Achterweg op hol. Een in de wagen zittend jongetje werd op den grond geslingerd en bekwam eenige kwetsuren. Ge» lukkig werd het dier, nadat hij nog een eindje voortgehold was en een plank uit een schut» ting had geslagen, gegrepen. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het maken van een gebouw c.a. op de nieuwe begraafplaats aan den Molenweg. Alhier worden de aardappelen verscheept voor f 2 75 per H.L. De melkverkoopers dezer gemeente heb» ben den verkoopsprijs der melk met 2 ets. per liter verhoogd, zoodat een liter melk thans 16 centen kost. MIDDELHARNIS. Het dochtertje van C. Tamboer had Donderdag 't ongeluk met haar rijwiel in het raam te rijden van de woning van K. Schilperoord, waardoor de ruiten ver» brijzeld werden en zij een diepe snijwond aan haar hand bekwam. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Op het gehouden concours Woensdag te Overschie, behaalde de muziekvereeniging »Sempre Cresendo» de le prijs in de le ar» deeling met 310 punten. De Volkszang in de le afdeeling de 2e prijs, 296 punten. Het Mannenkoor de 2e prijs in de 2e afdeeling met 294 punten. Mej. Daniëls uit Stellendam (die haar opleiding heeft genoten bij Mej. A. Baart geb. Snoek, alhier) heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de nuttige Handwerken. Uitslag van de gehouden postduiven wed» vlucht door de P.V. »Seinpost«, vanuit Mons afstand 146,012 K.M F. Redauer le prijs, J. Dorsman 2, L. Vis 4 en 15, A. Schuurman 5, 9 en 10, J. Koevoets 6 en 11, C. Buur» veld 7, J. v. d. Welle 8, I. Slis 13, J. Jor» daan 14, J. Krijgsman 16, S. Looij 17. Aan» komst le duif 11 uur 30 min. 33 sec. Laatste duif 12 uur 28 min. 30 sec. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De eerste paardenpeen zijn deze week geladen door schipper C. J. Goumare van landbouwer J. Korteweg. Van landbouwer A. van Dis onder deze gemeente is een paard in de weide door den bliksem getroffen. Met het restaureeren van de Ned. Herv. Kerk alhier, is deze week een aanvang gemaakt. DEN BOMMEL. De Gemeenteraad van Den Bommel in het ongelijk gesteld. De Ge» meenteraad besloot in zijne vergadering van 31 December 1924 op voorstel van Burge» meester en Wethouders om een gedeelte van de straat, die loopt langs het Gemeentehuis van den Molendijk naar de Haven, onders» hands voor bouwgrond te verkoopen. Nadat 2 leden van het College van Gedeputeerde Staten dezer Provincie de plaatselijke gesteld» heid in oogenschouw hadden genomen, wei» gerden Gedeputeerde Staten dit raadsbesluit goed te keuren. De Gemeenteraad ging even» wel met deze beslissing in het geheel niet accoord en besloot bij H. M. de Koningin in beroep te gaan. Thans is bij Koninklijk Besluit het beroep van den Raad ongegrond verklaard, aangezien de omstandigheden het noodig maken ter wille van de eischen van het openbaar verkeer, dat bedoelde straat in zijn geheel zal blijven bestaan. Hiermede is dus in de hoogste instantie beslist, dat het van oudsher bestaande z.g.n. Slop zal blijven bestaan.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4