Kerk en School. Gemeenteraad. Vissciierij. P Saa&seiiljk Kte«w waarde dan pacht, rente en algemeene exploi» tatiekosten behoeft hij dan voor de rogge niet te njmen. Wel moet dit op 30 April. Dan komt er de chili bij, maar ook iets voor al» gemeene bedrijfsonkosten in 't voorjaar. De schatting van het vee op stal is ook niet moei» lijker dan in de weide. Millioenen te verdienen Op de boerderij Groot Graffel te Warnsveld bij Zutphen zijn door den heer Cleveringa, Rijkslandbouvvconsulent, twee belangrijke proefvelden aangelegd, door vele duizenden landbouwers bezocht. Daar was zeer veel te leeren, te verdienen, waarvoor men gerust eens een voer hooi in den steek mocht laten. Er werd n.l. gedemonstreerd, hoe de kalktoe stand van den bodera het oogstresultaat be» heerschthoe noodzakelijk het is, dat de boer, door het opzenden van grondmonsters naar het Proefstation te Wageningen, zich laat voor» lichten hoe hij zijn akkers, zijn gewassen, moet bemesten of dit een alcalische of een zure bemesting moet zijn. Alcalische mest» stoffen zijn kalk, mergel, chilisalpeter, Tho» masslakkenmeelzure zwavelzure ammoniak, superfosfaat. De theorie ondervond in ons land eerst heel wat bestrijdingen, 't moet ge» zegd, er waren en zijn nog vragen, die on= opgelost blijven. Men vond alles te mooi en vertrouwde de zaak niet. De heer Cleveringa durft nu echter verklaren, dat zoo goed als alle tegenstand is gebrokendat de proef» velden van den heer Hudig te Groningen en hem zelf schitterende en onweerlegbare resul» taten hebben geleverd, welke in overeenstem» -mir.g zijn met de theorie. De hoofdlijnen zijn gevonden hiervan behoeft niet meer te wor» den afgeweken Door toepassing der theorie kan de Landbouw millioenen verdienen. We mogen daarom niet rusten, voordat alle boer» derijcn onderzocht zijn en van tijd tot tijd weer onderzocht worden. B-r. SOMMLLSDIJK. i. 1 Z-sterd-ig werd onze gemeente door ce-j troepje padvinders, die in Ouddorp kampeerden, bezocht. D vorige week stond er bij den corres» pondenr u r arbeidsbemiddeling dezer ge' meerite geen ei krle werktooze landarb- ;det ingeschreven. Van den Imdbouwev M v a S. viel dezer dagen een wagen met erwten geladen Orav. r. Aan tie wagen werd ve.'i matcrieclc schade aangebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. MSiMJELHARNtS, Door den heer A A C But is een woonhuis onderhands gekocht van den heer K. v. d. Velde, staande aan de ie Liiubaanstraat. Een zoon van C de Biok had 't onge» luk met het maaien der tarwe een stuk van zijn duim te snijden. fclen meisje van M. tan Wezel die op een bruggetje stond, werd door een ander meisje er afgeduwd, zoodat de kleine in 't water viel. De moeder en een andere vrouw kwamen op 't geschrei aanloopenbeiden liepen de sloot in en hadden het genoegen het kind te redden. Tijdens zijn werkzaamheden had de met» selaar P. v. d. Valk het ongeluk van een stelling te vallen waardoor hij zich zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De landbouwersknecht Math. v. Wezel had 't ongeluk, doordat zijn paard op hol sloeg van de wielslede te vallen, waardoor hij zich ernstig inwendig bezeerde en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Zijn paard rende nog een eind voort en kwam in de sloot terecht. Het gelukte na veel moeite het dier er be» houden en wel uit te krijgen. Tegen 3 z g. kasjesmannen is door de politie prc>ces»verbaal opgemaakt wegens open» bare dronkenschap. De verjaardag van H.M. de Koningin zal in deze gemeente Woensdag 2 Sept. fees» telijk worden gevierd. Zaterdag viel van den landbouwer M. v. d. Sluis aan het Binnenpad een voer erwten omver en kantelde in de sloot. Van de erwten ging veel verloren, verder liep dit incident met eenige materieele schade af. De melkboeren hebben de melk met 2 cent de liter opgeslagen. OOLTGENSPLAAT. Loop der bevol» king. Vertrokken J. Overbeeke naar Oude Tonge, S. van der Welle naar Rotterdam, J. Bruggeman naar Spijkenisse, J. J. van de Swaluw naar Den Bommel. Ingekomen C. Kasteleyn van Oude Tonge. OUDE TONGE. De milicien A. Kardux is heden voor den tijd van 3 weken opge» roepen voor den militaren dienst. Alhier besteedt men den prijs van f 3 de 60 K.G. voor de uien. Aan den milicien D. Bieeman is uitstel van oefeningen verleend tot Januarie 1926. Op de beurs j.l. Vrijdag was er een in» gezetene die met een revolver dreigde. De politie er mee in kennis gesteld maakte proces» verbaal op. Door het inslaan van den bliksem ont» stond Zondagnacht brand in de woning van J. van der Made. Van den inboedel kon bij» na niets gered worden, door het optreden van de motorspuit bleven de belendene ge» bouwen gespaard. M. d. G. kreeg een wond aan zijn hand voor hetwelk hij doktershulp in riep, die bloedvergifting consateerde. Terwijl eenige werklieden aan den oogst op de hofstede van de Wit bezig waren brak de kap van den z.g.n. berk, zoodat zij tusschen de kap en het koren bekneld zaten, door tusschenkomst van anderen werden zij bevrijd. NIEUWE TONGE. De eerste 800 H L. nieuwe tarwe is j.l. week geladen door den beurtschipper H. Waling, alhier, van Gebrs. Verweij. Onze dorpsgenoote Mej. L. van den Doel Pd. is benoemd tot leerlinge»verpleegster te Renkum. De benoeming is aangenomen. Aan dhr. J. Koekhoek, alhier, is vergun» ning verleend tot het bouwen van een woning aan het Korte VCeegje. A.s. Zaterdag zal de Postduivenvereniging de «Gevleugelde Bode« met jonge duiven een vlucht houden vanuit Chimay afstand 185.503 K.M. De huizen bewoond door D. J. T. en A. v. A. Jz., alhier, zijn voorzien van het kenmerk dat de besmettelijke ziekte «Rood» vonk« er in voorkomt. J.l. week werden per tram 1000 H.L. peen verzonden. Thans besteedt men alhier den prijs van f 2,60 per H L. Door den Commissaris der Koningin in deze Provincie is aan H. Waling, alhier, een Nummerbewijs en aan A. Visbeen, alhier, een Rijbewijs afgegeven, voor het besturen van motorrijtuigen in het algemeen. Door L. Bijdevaate, alhier, is vrijstelling aangevraagd wegens broederdienst. Zijn we goed ingelicht, dan zal de noord» kant van het Korte Weegje, ten Oosten van de Wentinkstiaat, voor bouwgrond worden gebezigd. Reeds een aanvraag om een perceel werd ingediend. Wordt dit plan uitgevoerd, dan zal waarschijnlijk ook die kant spoedig volgebouwd zijn. DIRKSLAND. Bij de aanbesteding voor het maken van een sluis voor rekening van den polder Oud»Kraaijer en Nieuwland naar de haven, werd ingeschreven door: J. G. Noordijk op f 1554,— W. Polder op f 1668,— L. Guldemeester L Zoon op f 1717,—. De landbouwknecht J. Koedam had het ongeluk met zijn hand zoodanig bekneld te geraken, dat geneeskundige hulp moest wor» den ingeroepen, terwijl hij zich verder naar een ziekenhuis te Rotterdam moest begeven. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat ingeschreven voor de lichting 1926, die niet in het bezit zijn van een bewijs van voor» geoefendheid, en in aanmerking wenschen te komen voor ziekenverpleger of voor zieken» drager en dezen wensch niet reeds bij de keuring hebben opgegeven zich daarvoor als» nog voor 5 September a.s. ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot, kunnen opgeven. HERRINGEN. De dienstplichtigen St. v. d. Velde en P. Soeteman hebben een vrijwil» lige verbintenis aangegaan, om geplaatst te worden bij den Motordienst Op Dinsdag 22 September a.s. zal voor deze gemeente te Middelharnis keuring ge» houden voor hengsten type trekpaard. Door een zestal jongedames wordt bij de ingezetenen dezer gemeente met een lijst rondgegaan om den WelEd. Zeergel. Heer Dr. C. van Gelder bij zijn a.s. 25»jarig ambtsjubi» leum een huldeblijk te schenkeD. Het bestuuur der visscherij op de Zeeuw» sche stroomen zal op Dinsdag 25 Augustus verpachten het perceel no. 199 in de Greve» lingen, tot het visschen van schelpdieren. De Burgemeester dezer gemeente is weder van zijn verlof teruggekeerd en heeft zijn ambts bezigheden hervat. Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen op 1 October 1925 naar de aanvullings» reserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de lichting 1910 der landmacht. Door het bestuur der afd. Het Groene Kruis is besloten zich als Commissie te vor» men tot inzameling van gelden onder de bur» gerij om Dr. van Gelder op 1 October a s. een huldeblijk aan te bieden. STELLENDAM. Op een te Parijs gehou» den tentoonstelling behaalde de heer P. D. Holleman alhier met een inzending beschuit een diploma met zilveren medaille. Door A. Brinkman is onderhands ver» kocht aan J. v. d. Nieuwendijk alhier, een woonhuis met erf aan de Voorstraat, alhier. Tijdens het verleend verlof aan den heer F. v. d. V., brievengaarder alhier, zal het kan» toor worden waargenomen door den plaats» vervangend brievengaarder de Geus van Her» kingen. De verlofganger D. Menheer van de lich» ting 1919 uit deze gemeente is tegen 17 Aug opgeroepen tot 't volbrengen van herhalings» oefeningen bij 't 7e Reg. Veld Art. te Bergen op Zoom. Zaterdag 1.1. zijn van hier de eerste Eigen» heimeraardappelen verscheept. GOEDEREEDE. De gemeenterekening over 1924 van inkomsten en uitgaven ligt tot 20 Aug. voor een ieder ter secretarie ter in» zage. Opgeroepen voor de herhalingsoefenin» gen Cornelis Jacob Hoekman, 3e Regt. Veld. Art. 2e Bat. Breda, van 10 tot en met 26 Sept. '25. De 6»jarige F. N. werd Vrijdag j.l. door den hond van K. T. in een been gebeten. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De hond van G. T. werd de vorige week door een auto overreden. Het beest is spoe» dig daarna gestorven. De laatste cichorei, seizoen 1924, ruim 400 balen, zijn per schipper v. Gelder ver» voerd. Heden Woensdag zal de rijksontvanger zitdag houden. OUDDORP. Toen de vrachtrijder J. v. d. Kreeke onder de riemen van de dorschmachine op het terrein van den landbouwer D. Voogd wilde doorloopen, kwam hij met die riemen zoo in aanraking, dat hij zijn hoofd op twee plaatsen erg verwondde, waarom hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel» len. Onze dorpsgenoot C. Vlietland is met ingang van 12 Sept. benoemd tot politie»agent te Amsterdam. De rekening der gemeente, over hetjaar 1924, ligt tot 21 Aug. op het secretarie ter inzage. f Een zoontje van den arbeider J. H dat eenige dagen ter behandeling in het zie» kenhuis »Endokia« te Rotterdam is geweest, is heden hersteld teruggekeerd. f In den Oostdijk is onder de kinderen de mazelen heerschende. f De muziekvereeniging zal a.s. Donder» dag 13 Aug. deel nemen aan het te houden concours te Goudswaard. De heenreis als zoo» wel de terugkomst geschiedt per motorboot van uit Goedereede. Ook voor nietleden be» staat er gelegenheid deel te nemen met de reisroute die zich dan kunnen vervoegen bij het Bestuur. Het Bestuur der muziekvereen. stelt thans de gelegenheid open voor hen die lid willen worden, n.l. als begunstiger. De aanmelding kan bij de leden van het bestuur geschieden. f Voor de cichoreidrogerij «De Vooruit» gang« is heden een lading cokes gearriveerd. Van den arbeider W. B. zal heden Dinsdag een jongentje naar het ziekenhuis te Rotterdam worden gebracht, om aldaar een kunstmatige behandeling te ondergaan. NIEUW.HELVOET. Uitslag der loting van de dienstplichtigen lichting 1926 1 P. de Kramer, 2 H. v. d. Hoeven, 3 J. v. Schelven, 4 J. Lingbeek, 5 W. Heindijk, 6 D. Dijkman, 7 I. Aandeweg, 8 A. de Pijper, 9 J. Groene» wout, 10 A. v. Veen, 11 J. Gotschal, 12 M. C. Rietdijk, 13 J. G. Schrier, 14 A. de Pijper, 15 L. Hokke, 16 A. de Jong, 17 H. W. Scha» dee, 18 J. A. Langeveld, 19 P. Breeman, 20 A. de Pijper, 21 H. P. Nierop, 22 L. v. Orselen, 23 J. Cassa, 24 A. Dijkman, 25 P. v. Har» tingsveldt, 26 C. A. Huisken, 27 M. D. Schadee, 28 H. Tol, 29 A. Wondergem. Begunstigd door het heerlijke zomerweer gaf de Rijks Harmoniekapel, Dir. H Vos, Vrijdagavond een tuinconcert. Een mooi pro» gramma werd afgewerkt. Allen die dit concert bijgewoond hebben, genoten van die mooie muziek. Woensdag 19 Augustus des n.m. 2 ure zal gelegenheid zijn tot kostelooze in» en her» inenting. Waarschuwing 1 De ingezetenen van Voorne en Putten, Goeree en Overflakkee en Hoekschewaard worden gewaarschuwd voor een persoon, die nu en dan voorgeeft ge» naamd te zijn W. J. Schaap, van Gelder, Dijkerman, Overwater, Kosterman en de Rid» der, geen geld aan deze persoon, die eigenlijk genaamd is Albertus Pieter de Lijster, geboren te IJsselmonde 10 Nov. 1887, af te geven, daar hij zich aan oplichting tracht schuldig te maken en thans alreeds slachtoffers heeft. Hij geeft veelal voor dat zijn motorrijwiel kapot is en zijn portemonnaie heeft verloren of vergeten of koopt in een winkel tot een belangrijk bedrag en als het tot betalen komt is hij zijn portefeuille kwijt en vraagt dan de goederen aan een door hem opgegeven adres te zenden, doch tevens of men geen geld voor hem heeft daar hij nog belangrijke za< ken moet gaan doen. Betaling van het ge» leende of van de goederen volgt nimmer. Men zij dus op zijn hoede. HELLEVOETSLUIS. Uitslag loting der Nationale Dienstplicht lichting 1926. 1 Leendert Tuk 2 Gerardus C Carlebur; 3 Cornelis H. Hoogenboom4 Pieter G. de Graaf5 Jan L. Grumke 6 Simon Konijnen» dijk; 7 Arij Razenberg;'8 Jan v. Gelderen; 9 Jacob v. Oorschot; 10 Pieter A. Broeder; 11 Meindert C Lingbeek; 12 Pieter Rietdijk 13 Franscois G. v. Os14 Benjamin Lange» doen 15 Berend Schoonbeek 16 Abraham v. d. Vaart; 17 Bartel Padmos; 18 Arij v. Sintmaartensdijk; 19 Dirk Eradus; 20 Bastiaan v. d. Breevaart; 21 Pieter v Beek 22 Leendert Pille23 Johan A. de Smit. De Harmoniekapel der R. T. M. zal op Donderdag 13 Augustus a.s. deelnemen aan het concours te Goudswaard. Zaterdagavond gaf de Harmoniekapel der R. T. M. een wel» geslaagd concert in de Muziektent. De num» mers werden alle goed gespeeld. Een talrijk publiek woonde dit concert bij. De Gem. Zangver. «V. I. O. L. A.« zal Woensdagavond bij gunstig weer een concert in de Muziektent geven. Dhr. J. v. Saarloos, telegrambesteller, is overgeplaatst als adspirant»besteller naar Rot» terdam. Mej. J. de Smit, thans onderwijzeres aan de Chr. School te Rijswijk, slaagde dezer dagen voor het examen voor de Hoofdakte. Dhr. F. J. Groeneveld is geslaagd voor het examen van candidaat=gezaghebber uit» gaande van het Dep. v. Koloniën en zal nu binnen korten tijd naar Ned. Indië vertrekken. Vrijdagavond is de tram, die 7 uur alhier aankomt, bij Rhoon ontspoord, een 7»tal goe» derenwager.s werden omver geslingerd. Per» soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verkeer ondervond hiervan veel vertraging. De passagiers kwamen om half negen alhier aan. Maandagavond is er Gemeenteraadsver» gadering gehouden. B. en W. brengen ter kennis aan belang» hebbenden van lichting 1926, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor zieken» verpleger of ziekendrager, dit voor 5 September kunnen opgeven op het Secretarie. OOLTGENSPLAAT. Wegens het vervullen van een vacaturebeurt te den Bommel Zon» dagmiddag as., zal Ds. Japchen alleen des voormiddags optreden. NIEUWE TONGE. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk, alhier, de bediening van den H. Doop plaats hebben. Doopvaders moeten zich aanmelden in de consistoriekamer der Kerk, a.s. Vrijdagavond van 7—8 uur. Wegens het vervullen eener liefdebeurt te Stad aan 't Haringvliet hoopt D.V. a.s. Zondag Ds. Kruijt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, alleen des avonds op te treden. In den voormiddagdienst zal er een predikatie wor» den gelezen. DIRKSLAND. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des v.m. elders, zal Ds. van As a.s. Zondag in de N. H. Kerk alhier alleen des n.m. 6 uur optreden. Des v.m. 10 uur zal er leesdienst worden gehouden. GOEDEREEDE. De vacantiedagen voorde O. L. School zijn Dinsdag geëindigd en de catachisatiën nemen dan voor de schoolkin» deren weer een aanvang. Zondag a.s. zal wederom des voorm. op» treden Ds. W. Adding van Heeze (N.»B.) OUDDORP. Vrijdagavond heeft de kerke» raad der Herv. Gem. als predikant beroepen Ds. Timmer van Ermelo. Ds. de Gidts van Goedereede is a.s. Zon» dag, en wel des namiddags, aan de beurt om in de vacature bij de Herv. Gem. op te tre» den. VERGADERING van den Raad der Gemeente OOLTGENSPLAAT op Vrijdag 7 Augustus ten 7 uur. Afwezig de heer Van Nieuwaal, met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering. De Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van H H. Gede» puteerde Staten van 13 Juli j.l., berichtend goedkeuring van het Raadsbesluit tot ontpol» dering van een gedeelte van het Oudeland. Wordt verdaagd. Schrijven van het zelfde college, waarbij het converseeren der geldleening van f 11000,— wordt goedgekeurd. Versla* der Warenwet, 2 kwartaal 1925, waaruit blijkt dat 2551 inspecties hebben plaats gehad, 1586 monsters melk, andere waren 1256, afgekeurd 141, aan het laboratorium onder» zocht 38, waarschuwingen 382. Schrijven van Ged. Staten berichtende dat enkele weekmarkten zijn afgeschaft. Schrijven van het Departement van Finan» cien dat over 1921 en 1922 een bedrag van f 1721,11 van Rijksinkomstenbelasting en Per» soneel als aandeel voor deze gemeente niet invorderbaar is verklaard. Schrijven van Keuringsgebied Dordrecht, dat in deze gemeente bij de Bakkers het brood met welwater werd bereid en op plaatsen waar melk werd verkocht ook in de nabijheid slecht water werd gevonden. Zij verzoeken den Raad de plannen tot drinkwatervoorziening te willen bevorderen. Schrijven van 23 Juli van de Vereeniging Volksonderwijs om f 10,— subsidie voor de leesbibliotheek. De heer BRINKMAN (S.D.A.P.) wil deze nuttige instelling steunen. De VOORZITTER staat wel sympathiek tegenover deze bibliotheek, doch wil alleen dan steunen als blijkt dat er te kort is, en deze niet kan blijven bestaan. Spr. wil liever particuliere steun als het noodig is. Bovendien is er in Achthuizen een leesbibliotheek, de Jongelingsvereeniging te dezer plaatse heeft een bibliotheek en zouden dezelfde rechten hebben om aan te kloppen. Spr. adviseert afwijzend te beschikken. Een voorstel»Brinkman om het wel toe te staan wordt met 8 stemmen verworpen. Vóór de H.H. Brinkman en Wittevrongel. Ontslag aanvrage van Mej. B. van der Ende als onderwijzeres aan de Openb. School No. 2. Het is met leedwezen dat B. en W. Mej. Van der Ende zien vertrekken, daar zij een goede leerkracht was en juist de moeilijke tijden heeft meegemaakt met het verbouwen der school, de ziekte van het Hoofd der School, en thans voor de tweede maal de ziekte en ontslagname van het Hoofd der School. B. en W. stellen voor Mej. Van der Ende op de meest eervolle wijze ontslag te verkenen, doch de datum nog niet vaststellen, daar door verschillende omstandigheden dit ontslag mis» schien een paar weken na 1 October zal plaats hebben. De Voorzitter zal het zooveel mogelijk bevorderen. Wordt conform besloten. In verband met deze onderwijskwestie deelt de VOORZITTER mede, dat voor Hoofd der School No. 2. Langstraat zich hebben aan» gemeld de H.H. W. J. van der Lelie, Sassen» heimL. J Heijboer, KruinigenD. van Santen, Vreeland N. van Houten, Rijswijk W. Schippers, Elburg; T. de Vries, Edam. Donderdag 13 Augustus zal door vier van deze heeren proefles worden gegeven in de Openbare School No. 1. Ingekomen is een schrijven van C. Door» duijn en M. Ras om verhooging van salaris. De VOORZITTER zegt dat deze kwestie kort geleden is behandeld. B. en W. hebben dienaangaande geen voorslel. De heer VAN ES (A.»R.) meent dat de Secretaris voor zijn benoeming gezegd heeft het met 2 volentairs af te kunnen. De heer WALING is het hier geheel mee eens. De SECRETARIS meent dat Doorduin zijn diploma haalde als gemeente»secretaris en een verhooging noodig is, evenwel kan niet be, taald worden wat hij toekomt. De heer BRINKMAN meent dat Korteweg het er wel mee af kon, maar wil toch ver; hoogen. De heer HOBBEL (neutr.) zegt, dan zijn de f 1000,— maar denkbeeldig meer. De heer DE VOS (S G.P vindt de kosten van de Secretarie hier het hoogst en kan et zich niet mee vereenigen. Ook meent hij dat Van Es personen weet die gratis het werk willen doen en zelfs geld toegeven. Als Door» duijn geslaagd is moet hij solliciteeren, we zouden alle voordeel weggooien, de geheele Raad was er voormaals tegen. De VOORZITTER zegt dat ze wel amb> tenaar zijn, maar niet aangesteld op een sa< laris, ze krijgen slechts een schenking De heer VAN ES zegtAls we werkelijk een ambtenaar moesten aanstellen zou hel wel te weinig zijn De VOORZITTER wil er ook niet toe over» gaan en dan alleen nog maar zou Doorduijn geholpen worden. De heer DE VOS zegter is eenmaal doot den Raad besloten niet verder te gaan, er is een groot tekort, spr. wil de stukken gewoon voor kennisgeving aannemen De heer WITTEVRONGEL zegtonzin en leugens uit den Staatkundig»Gereformeerden hoek. De VOORZITTER hamert, spr kan niet toelaten dat zulks gezegd wordt, ieder is vrij of hij Staatkundig Gereformeerd is of tot een zweevende partij behoort, Wittevrongel had zoo niet mogen spreken. De heer WITTEVRONGFLDus meer parlementair De VOORZITTER U had kunnen zeggen dat het naast de waaarheid was, maar niet op die manier. De heer VAN ROSSUM vindt het voorstel onverwachts en wil uitstellen. Thans zijn er diie voorstellen. Voorstel Brinkman, Doornduin f 700,— opslag en Ras f 300,— opslag. 8 stemmen zijn er tegen en 2 voor n.l de H.H. Brinkman en Wittevrongel. Voorstel de Vos, het verzoek van de Amb tenaren als kennisgeving aan nemen, verwon pen met 8 stemmen en 2, voor de H.H. De Vos en Vermaas. Voorstel Van Rossum, oin het nog eens na< der te onderzoeken en dan in een volgende vergadering nog eens te behandelen, wordt aangenomen met 8 stemmen en 2 stemmen, tegen de H.H. De Vos en Vermaas. Ingekomen is een adres van 37 ingezetenen bewoners van den Kcrkring om verbeterinj in den toestand der Kerkgracht Het adres is nog maar kort ingekomen. B en W. hebben nog geen voorstellen want dit is een kwestie van zoo ingrijpenden aard, er is niet in eens over te oordeelen, niet alleen de financieele kwestie doch het rioleeringsstelsel van heel de gemeente staat er mede in verband. Hoe» wel de Voorzitter weet den onhoudbaren toe» stand, dient alles overwogen te worden. De heer BRINKMAN wii het in de vol» gende zitting reeds behandelen De VOORZITTER kan niet zeggen of hAjg dan reeds zal zijn en welk plan er dan wezeWl zal. De VOORZITTER deelt mede dat het werk aan de haven dat naderhand nog moest plaats hebben en de aan nemer wilde uitvoeren voor f 1344,— nu door de gemeente in eigen beheer is uitgevoerd, het kost nu slechts f 867,— Spr. raadt den leden aan eens een kijkje te nemen. De heer WITTEVRONGEL: doch zeker niet op Zondag De VOORZITTER dat zal ieder voor zich zelf moeten uitmaken 1 De heer BRINKMAN zegt dat het volkomen goed en prachtig is gemaakt aan de haven. B. en W. dienen de geroeenterekening, de rekening van het groot of Algemeen Armbe» stuur en van de Bewaarschool in. De VOORZITTER benoemt tot leden der commissie tot nazien ervan in de eerst volgende weken, de H.H. van Es, van Rossum en de Vos, wegens afwezigheid maakt de heer de Vos bezwaar, alsnu wordt de heer Wittevron» gel aangewezen. Voorstel de heffing van legesgelden, groote jachtactes, buitenland»passen enz. van 20 tiï 50 te verhoogen. Dit wordt met algemeene stemmen aange» nomen. Bij de rondvraag vraagt de heer HOBBEL of verboden kan worden het venten langs de deur met campferballen, schoenveters enz. de burgerij kan er soms veel last van hebben, De VOORZITTER zegt dat op verschillende plaatsen wel een ventverbod bestaat, doch alles weren kan niet, dan zou alle concurren» tie uitgesloten zijn. Waar ook de meeste leden mee instemmen. Er zou een verordening ge» maakt kunnen worden, en dan zou iemand die vergunning krijgt moeten toonen dat hij een werkelijken handel tot een redelijk bedrag bij zich 'had. B. en W. zullen dan met zulk een voorstel jkomen als de Raad er prijs op stelt. De heer VAN ES wil gaarne van deze plaats hulde brengen aan den Burgemeester en de politie voor de genomen maatregelen en het krachtig optreden op Zondag 19 Juli, waardoor zeker ergere gebeurtenissen zijn voorkomen. Jammer dat Jordaan als slachtoffer van zijn plicht moest vallen, doch hoopt dat God hem spoedig geheel moge herstellen. De H.H. Va» ling en van Rossum sluiten zich bij de woor» den van den heer van Es aan. De VOORZITTER zegt dat het hem goed deed van den Raad woorden van waardeering te hooren, hij heeft dezer dagen van andere zijde wel eens critiek en andere klanken ge» hoord, en wil ook gaarne het gesprokene aan Jordaan overbrengen en hoopt ook dat God hem spoedig moge herstellen. De heer HOBBEL zou Jordaan voor een belooning willen voordragen, bijvoorbeeld een eervolle vermelding of een medaille van de regeering. De VOORZITTER wil liever eens wachten hoe alles zijn loop neemt voor het oogenblik gaat dat niet, en er zijn natuurlijk zooveel gevallen, laten we nu maar dankbaar zijn dat de plannen der booswichten zijn verijdeld. De heer DE VOS zegt dat hij misschien te ver is gegaan, maar de Raad heeft toch me' groote meerderheid besloten om niet verder te gaan, met het geven van vergoeding, spr. achtte het zijn plicht met het oog op het be» lang der gemeente. Over het gezegde van den heer Wittevrongel zal spr. verder zwijgen. De VOORZITTER zegt nooit beleedigingen te zullen toelaten, er mag niet gesproken wor» den gelijk de heer Wittevrongel het beliefde te doen, Hierna sluiting. v. d. M. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 6 dagen gevischt en daarbij SemIf% deld per dag en per vaartuig gevangen 1W K.G. garnalen.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2