Insectenbeten 1 HOIS CHART Twee Bladen. tweede blad. iten. Zaterdag 8 Aug. 19255. No. 3144. *9 oor sten JonJteg Binnenland. Buitenland. Gemeenteraad. 1 I EG 235a tarnis DM nnmffle? bestaat ait 11 Een onuitsprekelijke weldaad was den geloovigen Corinthiërs van God geschonken. Zij waren in Christus Je zus. Wat daarin ligt opgesloten, toont de apostel nader aan in het volgende van onze tekstwoorden. Die in Christus is, heeft deel aan Hem, gelijk de rank aan den wijnstok, en die deel heeft aan Christus, heeft 't ook aan Zijn weldaden, die Hij ver worven heeft en den Zijnen deelachtig maakt. Dat de verlosten in Christus zijn, daarin ligt hun geheele zaligheid opgesloten. Jezus toch is een rijke, een volkomen Zaligmaker. Alles is uit God door Christus. En hoeveel wij in Hem ontvangen zegt de apostel met de woorden„die ons geworden is wijs heid van God, en rechtvaardigheid en heiligmaking en verlossing". De woor den „van God" behooren niet bij „wijs- «Jieid", maar bij „geworden". Van God, \?\ian Godswege is Christus ons gewor den: wijsheid enz. Laat ons nagaan, wat daarin gezegd wordt. Christus is ons geworden wijsheid. Wijsheid, rechte kennis van God en goddelijke dingen, dat ontbreekt ons van nature. Wij zijn vanwege onzen afval van God verduisterd van ver stand, dwaas en blind en in het donker rondtastend. De zonde heeft het licht der kennisse Gods in ons gedoofd. Maar nu is Christus ons van God ge schonken. Niet alleen dat God in Chris tus Zijn wijsheid heeft geopenbaard, maar Christus schenkt ons weer ware wijsheid. Hij heeft ons den Vader ver klaard „Niemand heeft ooit God ge zien de eeniggeboren Zoon, die in den schoot des Vaders is, die heeft Hem ons verklaard". Hij heeft ons den Sraad Gods tot verlossing van zondaren bekend gemaakt en den blinden doet Hij het licht opgaan, door hun oogen te openen en hun harten te ontsluiten voor het evangelie der genade. Wie zijn wij van nature Verbonds- brekers, overtreders van de wet Gods, schuldig aan al Zijn geboden, gekomen onder de macht des doods. Maar Chris tus is gegeven tot rechtvaardigheid. Hij heeft de schuld Zijns volks uitge- deigd, hun zonden verzoend, den eisch der wet vervuld en alzoo gerechtigheid bij God voor hen verworven. Zijn ge noegdoening, gerechtigheid en heilig heid worden den Zijnen toegerekend, Christus met al Zijn weidaden door het geloof aannemende, zijn zij nu in Gods oogen alsof zij nooit zonde ge daan, maar Zijn gansche wet volkomen volbracht hadden. Van nature zijn wij onrein, met zon den bevlekt, geneigd God en den naaste te haten. Van Gods beeld beroofd, zijn al onze vermogens en krachten tegen God gekeerd en neigt onze na tuur tot alle zonden. De zonde heeft ons tot haar slaven gemaakt. Wij zijn in een poel van ongerechtigheid ge zonken. Maar Christus is van God gegeven tot heiligmaking. Die in Hem gelooft staat voor God als een reine, daar de reinheid van Christus al zijn vuile zonden bedekt. En voorts wordt hij door den Heiligen Geest, dien Christus hem verworven heeft, ver nieuwd naar het evenbeeld Gods, zoo dat hij als weleer een liefhebber van Zijn geboden wordt en lust heeft tot alle gerechtigheid. Van nature zijn wij kinderen des toorns, aan dood en verdoemenis on derworpen. Wat zou er van den mensch geworden zijn, als God niet reddend tusschen beiden was getreden? Door de banden van den eeuwigen dood gebonden, ware hij reddeloos wegge zonken in een poel der uiterste ellende. Maar nu is Christus geschonken tot verlossing, verlossing van den toorn, van den vloek, van den dood, van het graf. Door Hem is ons een eeuwig leven in de gunst van God verworven Door het geloof zullen wij triumfeeren over alle vijanden en inwoners zijn van het hemelsch Jeruzalem, waar alle zonde en lijden hebben opgehouden. Letten wij er wel op, dat de apostel zegt, dat Christus dat alles ons is ge worden. Hij is dat niet op eens, maar geworden. Geworden in den weg van vernedering en verhooging. Hij is dat geworden, doordat de Vader Hem ons gaf en Hij zich zeiven voor ons gaf. Geworden door onze zonde op zich te nemen, onze straf te lijden en voor ons gehoorzaamheid te bewijzen. Ge worden door zijn opstanding en hemel vaart. Hij is dat geworden door het genadig bestel des Vaders. Hij is in den vollen zin des Woords een ge schenk van God, een onuitsprekelijke gave, het grootste geschenk, dat de Va der ons geven kon. Meer dan dat heeft God niet te geven. In Christus heeft Hij al den rijkdom Zijner genade en liefde geopenbaard. Daarom liggen in den mensch geworden Zone Gods alle goederen der zaligheid. In Hem is ons geschonken al wat tot ons tijdelijk en eeuwig heil noodig is. Zijn bloed rei nigt van alle zonden. Nu aan Gods gerechtigheid door Christus voldaan is, heeft God niets meer te eischen. Alle schuld is betaaldde gerechtigheid, ons verworven, is volkomener be hoeft en kan niets meer aan toegedaan worden. Dwaas dan de mensch, die het heil bij zich zeiven zoekt, 't Is bij hem niet te vinden. Wij hebben Jezus alleen noodigen die Hem mist, blijft in den dood en zal het leven niet zien. Aan Jezus hebben wij genoeg, genoeg om getroost te leven en zalig te sterven, want Hij is ons van God geworden wijsheid en rechtvaardigheid, en heilig making en vërlossing. (Reclame -Mededeelingen OverfJakkee jstus 1925. "er 100 K.G K.G. ■per 100 K.G. 'per 100 K.G. 'er 100 K.G K.G. per 100 K.G. p. 100 K.G. 100 K.G. 100 K.G. c 100 K.G. per 100 st. |r 100 stuks. 7>70 p. 100 st. b,— p. loo st. 6,70 p. 100 st. lOO stuks. Ier 100 stuks. jiOO pond. bos. pos. ■stus 1925 |okaal, War. Peiling, wer« mmmmmsBs tot f tot 7.85 7.80 VEILING ÏRG. |n kan n ik bidden jmoetl lEZELLE. RAAKT kt, :t tijd, zijtl I verstand Ird, i genoot, eest, |>t meest. SZELLE. .34228 STE AF» DOTSTE 4HEID MACHINES 1 Corinthe 1 30, 31. »Maar uit Hem zijt gij in Christus Jezus, die ons geworden is wijsheid van God, en rechtvaardigheid, en heiligmaking, en verlossing. Opdat het zij, gelijk geschreven is die roemt roeme in den Heere.« (Vervolg). om 2 uur boven waren gekomen, hadden al hun werktuigen reeds meegenomen in de vaste overtuiging, dat de staking des avonds zou beginnen. De arbeidersleiders hebben dan ook terstond overal telegrammen heen gezonden, om te melden, dat een regeling getroffen was, en de arbetders aan het werk moesten blijven. Baldwin werd bij de onderhandel ngen voortdurend ter zijde gestaan door den minis» ter van arbeid, sir Arthur Steel Maitland, en den minister voor het mijnwezen, kolonel Lane Fox, terwijl op het laatste oogenblik ook Winston Churchill werd ontboden, die den geheelen dag met de ambtenaren van zijn departement hard had gewerkt, om de finan» ciëele gevolgen van Baldwin's voorstellen te berekenen en de regeeringsvoorstellen in een definitieven vorm te zetten. Een officieele verklaring zegt, dat de hulp, welke de regeering aan de mijnindustrie zal verstrekken, den vorm van een bijslag op de loonen zal aannemen voor den duur van negen maanden, van 1 Augustus 1925 tot 1 Mei 1926. Gedurende dezen tijd zullen de loonen worden betaald op den grondslag van de overeenkomst van 1924elke maand echter, waarin de loonen, berekend overeenkomstig de erkende verhou» ding in de verdeeling tusschen loon en winsten, lager zouden zijn dan de loonen, die te be» talen zijn naar het minimum percentage krach» tens deze overeenkomst, zal het tekort door de schatkist worden bijgepast. Dit plan volgt hetzelfde richtsnoer als de loonsubsidies van 1921, doch in dit geval is de gemiddelde winst van het district, waar de de gemiddelde winst van het district, waar de subsidie moet worden verstrekt, 1 sh. 3 p. per ton overschrijdt, dit surplus in mindering moet gebracht op het bedrag der subsidie. Het is onmogelijk om op het oogenblik nauwkeurig de kosten te ramen die aldus aan de schatkist ten laste zullen komen, daar dit nauwelijks een derde van dit bedrag heeft aangeboden. Bovendien wil Frankrijk slechts een deel van de som in ponden betalen en het overige in Duitsche marken, waaraan Engeland echter slechts ongeveer 50 pet. van de nominale waarde wil toekennen, zoodat hetgeen Frankrijk jaarlijks wil betalen slechts 1 pet. van de totale schuld zou zijn. Daarom geeft men er te Londen de voorkeur aan dat Frankrijk eerst met Washington onderhandelt. Het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft een communiqué uitgegeven, waarin het verklaart, dat de berichten in de pers, dat de onderhandelingen met de Fran» sche regeering over de schulden afgebroken zijn, onjuist zijn. Er blijven heet het verschillen van meening, die moeten worden verzoend, maar men verwacht alleszins, dat er nadere besprekingen zullen plaats vin» den 't Zou ook al heel erg wezen als die moesten uitblijven, omdat men de totale onmogelijkheid inzag van elkaar te vinden. Maar desondanks blijven niet weinigen de kloof voorloopig onoverbrugbaar achten. De bestrijding van de pornografie. Het »Nbld. v. d. Boekhandel« heeft inzage gekregen van een aantal bescheiden, welke betrekking hebben op de bestrijding der por» nografie door de justitie en aan deze stukken ontleend het blad het volgende De Nederlandsche justitie treedt zeer actief op tegen de pornografische lectuur. Zij let op wat geëtaleerd wordt, en op de reclame welke daarvoor wordt gemaakt. Zij gaat in den laatsten tijd niet spoedig over tot inbeslagneming of vervolging, doch treedt zeer dikwijls advisee» Voor Nederland iets nieuws Foto van een Kapperssalon gevestigd in het Centraal»Station te Amsterdam ten behoeve van de reizigers. (Slot volgt.) Geen staking in Engeland 1 De rondbazui» ning daarvan heeft een zucht van verlichting door heel Engeland, ja door half Europa doen opgaan. Een staking voorkomen, kon alleen doordien de regeering beloofde financieelen steun te zullen geven uit de Staatskas Maar hoe een gevaarlijk beginsel is dat. Want ontelbaar zijn de zaken die te kort komen, en moeten die dan alleen bij den Staat kunnen komen om steun Een gevaarlijk beginsel Het verschil in de steenkoolindustrie bestond tusschen de eigenaars van de mijnen en de werklieden in de mijnen, dus tusschen werk» gevers en werknemers. Het verschil was hooggaand en van toegeven van de eene of andere partij scheen absoluut geen sprake te wezen. Toen is de Regeering er tusschen gekomen, maar deze heeft ook geen verordering kunnen brengen, tot zij 't oor leende aan financieelen steun. De eigenaars hadden zich tot het laatste onverzettelijk getoond, vermoedelijk om zoo» veel mogelijk steun te ontvangen, want zij legden bij de laatste besprekingen vooral hier» op den nadruk, dat de te verleenen steun vol» doende moest zijn om de mijnen, waar het werk was stop gezet, weer in bedrijf te brengen. Eerst na zeven uren onderhardelens is men eindelijk tot een resultaat gekomen. Nog om 3 uur deelde Cook, de secretaris van den mijnwerkersbond, den wachtenden journalisten mede, dat er nog geen resultaat was bereikt, ja een vergelijk zelfs niet in het zicht. Maar één uur later aanvaardden de mijneigenaars Baldwin's voorstel en spoedde deze zich naar het lagerhuis, om daar het resultaat bekend te maken, dat met luide toejuichingen door alle partijen werd begroet. Het resultaat werd eerst zoo laat bekend, dat duizenden mijnwerkers in Schotland en Wales reeds aanstalten hadden gemaakt, om het werk neer te leggen. De dagploegen, die van den loop der zaken afhangt. Men spreekt van een 20 millioen pond sterling gedurende het tijdvak dat de commissie van onderzoek haar werkzaamheden verricht. De bekende Economist toont zich bezorgd over deze steun» vereeniging en laat er zich aldus over uitDe gedachte aan een dergelijke hulp moet elke regeering, ook een socialistische, doen huive» ien. In iedere politieke partij zijn voorstan» ders te vinden voor overneming door den staat van het eigendomsrecht op de steenkool onder den grond, doch staatseigendom en staatsbeheer der mijnen zijn twee geheel ver» schillende zaken. Van een tijdelijke hulpver» leening tot nationalisatie is slechts een korte stap en het eene leidt gemakkelijk tot 't tweede, want de belastingbetalers zullen zich verzetten tegen een systeem, hoezeer dit ook als tijdelijk mag zijn bedoeld, waarbij de geldmiddelen van den staat ter beschikking van een industrie zouden worden gesteld, welke in particulier bezit en onder particulier beheer is. Laat ons tenminste de hoofden koel houden en ons er rekenschap van geven, waarheen een zoodanige stap moet leiden Enfin, 't is maar voor 'n tijd, en het land heeft er wel wat voor over, als een uitstel is verkregen, dan misschien tot afstel van de crisis dan kan leiden. Waarschijnlijk zal er een debat in het Lagerhuis over de op» lossing plaats hebben Vele leden zijn van meening, dat de plannen van de regeering den belastingbetalers schatten zullen kosten. De verliezen in het bedrijf bedroegen in de maand Juli ongeveer V/2 millioen pond niet onmogelijk dus dat de regeering nog meer dan 20 millioen aan subsidie zal moeten uit» betalen. Men weet nog niet, of de Staat het gedeele verlies van de mijnen, die er 'Élecht voorstaan, zal hebben te betalen, of dat de winsten, die in de andere mijnen worden ge» maakt, in mindering zullen worden gebracht. De moeilijkheid is, dat er geen rechtgronden bestaan om de mijnen, die winst maken, te dwingen, deze winst af te staan ten bate van de andere, welke met verlies werken. Er zijn thans vijf districten, waar verliezen worden geleden, terwijl de zes grootste districten hun kosten dekken of winst maken. Maar dat al is een quaestie van later zorg De onderhandelingen tusschen definancieele vertegenwoordigers van Engeland en Frank» rijk over de schulden»regeling zijn deze week weer opgevat, zonder dat vorderingen werden gemaakt. De Fransche gedelegeerden bleven aandringen op een belangrijke vermindering der Fransche schulden aan Engeland, blijk» baar wijl men te Parijs meent, dat een derge» lijke vermindering van nut kan zijn voor de verdere onderhandelingen met Amerika. De Fransche delegatie moet hebben betoogd, dat vooral het Engelsche vervoer ter zee in den oorlog ruimschoots betaald is. Ze schijnt een betaling in marken en papieren franken tot 6 millioen pond sterling per jaar te heb» ben voorgesteld, maar sir Otte Niemeyer achlte dit onvoldoende. Caillaux heeft den Franschen ministerraad op de hoogte gesteld van den staat der onder» handelingen te Londen. Het Britsche en Fran» sche standpunt wijken nog aanmerkelijk van elkaar af, doch er werd een eerste toenade» ring bereikt De Fransche onderhandelaars zijn naar Parijs teruggekeerd om den minister van financieën omtrent de besprekingen ïn te lichten. Men acht het mogelijk zegt een Engelsch telegram dat Frankrijk thans een nieuw voorstel zal doen. Engeland verlangt jaarlijks ongeveer 20 millioen pond, terwijl Frankrijk rend op, ontraadt aan bona fide handelaren den verkoop van bepaalde lectuur, en geeft daarbij blijk, het karakter van deze lectuur en hare verspreiding met aandacht te volgen. De geschriften tegen welke zij zich richt, rechtvaardigen het optreden der justitie ten deze ten volle. Terwijl de bona fide handelaar, die zich wellicht niet of niet voldoende rekenschap gaf van wat hij in voorraad hield, met zachten dwang er op wordt gewezen, dat hij zijne gedragslijn in dit opzicht moet wijzigen, welke wenk blijkbaar steeds gaarne is gevolgd, treedt de justitie minder mild op tegen hen, die, zeer wel wetende wat zij doen, in het ver» spreiden van ontuchtige lectuur hun bestaans» middelen trachten te vinden. Staat het vast, dat iemand zich bezig houdt met dezen handel in lectuur van dergelijken aard en het spreekt vanzelf dat in dit geval het optreden der justitie gedekt wordt door vonnissen dan is de justitie on verwurmbaar. Zij stelt zich op de hoogte van de wijze waarop deze lectuur verzonden wordt en stelt vast, welke personen aan deze verzending deelne» men. Deze zendingen worden den eenen keer reeds op de stations, een anderen keer tijdens het verdere vervoer in beslag genomen, naar een politie»bureau geleid, en daar onderzocht. Definitieve inbeslagneming is vlij wel als regel hiervan het gevolg. Ook hierbij treedt de justitie adviseerend op. Personen die zich inlaten met de verzen» ding der hier bedoelde lectuur worden bij deze inbeslagneming naar een politie»bureau geleid, en daar wordt hun gewezen op de mogelijke gevolgen hunner handelwijze, wat tot resultaat heeft gehad, dat het hun, die zich op de verspreiding dezer lectuur toeleggen, thans zeer moeilijk is, handlangers daarbij te vinden. Ook de minder bona fide handelaren, die hierbij betrokken zijn en zich, optredend als agenten der eigenlijke verspreiders, niets van de waarschuwingen der justitie aantrekken, worden niet uit het oog verloren. De wegen langs welke zij hunne zending ontvangen worden nagegaan, en voor hen onbruikbaar gemaakt Daarmede zijn zij echter nog niet van de zaak af, en blijven zij voort» gaan een geschrift, dat in beslag genomen is, te verkoopen, dan kan het gebeuren, dat een politiagent voor hun deur wordt geposteerd, en deze man heeft in opdracht hun, die in dit huis iets hebben gekocht, bij het verlaten van het huis te gelasten hunne pakjes te openen waarbij de bedoelde geschriften, indien zij in de pakjes worden aangetroffen, in beslag wor» den genomen. Op deze wijze wordt de verkoop van bedoel» de geschriften zeer afdoende bestreden. Gege» vens, welke wij bezitten, rechtvaardigen de conclusie dat de verkoop dezer lectuur niet meer het derde gedeelte van den omvang van vroeger bezit, en de resultaten van het optreden der justitie wettigen de meening, dat deze verkoop voorshands niet meer zal stijgen, doch wel verder afnemen, een feit, dat wel door niemand zal worden betreurd. De nieuwe Minister van Koloniën. Van den nieuwbenoemden Minister van Koloniën, den heer Ch.J. L. M. Welter (R.K.), lid van den Raad van NederLIndië, is tele» grafisch bericht ontvangen, dat hij zijn be» noeming aanvaardt. De nieuwe titularis is in 1880 te Den Haag geboren en dus pas 45 jaar oud. Hij stu» deerde te Delft voor ingenieur en trad in 1902 in Indischen dienst als derde commies aan het Dept. van Binnenl. Bestuur. Na drie jaar volgde zijn benoeming tot adspirant»con» troleur B. B., in de residentie Pekalongan, terwijl hij in 1906 tot controleur werd be» vorderd. Twee jaar later werd de heer Weiter tijde» lijk geplaatst aan de Algemeene Secretarie, waar hij in 1909 hoofdcommies, het volgend jaar referendaris werd. Nog een jaar later, in 1911, trad hij op als adjunct»inspecteur voor agrarische zaken. In dat jaar was hij wegens ziekte genood» zaakt met een jaar verlof naar Europa terug te keeren Hij herstelde hier spoedig en werd in 1912 tijdelijk te werk gesteld aan het Dept. van Koloniën. Na weer teruggekeerd te zijn naar Java, werd hij in 1915 ter beschikking gesteld van de Algemeene Secretarie. Twee jaar later werd hij aangesteld als een der secretarissen van het Gouvernement van Nederl.=Indië. In 1918 werd hij, in verband met de voor» genomen hervorming van het bestuursstelsel, gedetacheerd op het bureau van den directeur van het Binnenl. Bestuur. In 1919 volgde zijn benoeming tot le se» cretaris van het Gouvernement en eenige maan» den later tot algemeen»secretaris van het Gou» vernement van Nederl »Indië. Als zoodanig was hij de rechterhand van gouverneur»generaal Fock. Hij werd als hoofd» ambtenaar belast met de voorbereiding der reorganisatie van het instituut der regentschaps» raden. In Juni van het vorig jaar kwam hij met een ll=maandsverlof naar ons land. 27 Oct. j 1. werd hij benoemd tot lid van den Raad van Nederl.»Indië, in verband waarmede hij weer spoedig naar Indië terugkeerde. 40 cent per regel. Iets over de behandeling van insectenbeten en be» langrijke raadgevingen, hoe ze te voorkomen. Insectenbeten zijn een over de geheele we» reld verbreide plaag en overal zint men op middelen om het bijten dier plaaggeesten te voorkomen. In ons klimaat zijn het vooral de muggen die hier te lande in 3 verschil» lende: soorten voorkomen die het meest gevreesd fzijn om hun jeuk» en zwelling ver» oorzakende beten. Akker's Kloosterbalsem, het sedert tal van jaren geroemde middel tegen wonden van verschillenden aard, schrammen, smetten, doorliggen en doorloopen, jeuk en zonne» brand, wordt ook met groot succes gebruikt bij beten van muggen en andere insecten. Indien spoedig aangewend, voorkomt dit de zwelling geheel en stilt de "jeuk onmiddellijk. Door zijn antiseptische werking zuivert Ak« ker's Kloosterbalsem de door den insectenbeet veroorzaakte wonde en verwijdert het gif, dat bij het toebrengen van de beten is binnen» gedrongen. Van groot belang zijn echter ook de waardevolle eigenschappen van Akker's Kloosterbalsem ter afwering van de insecten. Men smere daartoe, voor het naar bed gaan, voorhoofd en handen met Akker's Klooster» balsem in, dit houdt de insecten op een af» stand en verschaft U een ongestoorde nacht» rust. Akker's Kloosterbalsem in potten van 20 gram f 0,50, 50 gram f 1,—, 100 gram f 1,75, is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Een pot Akker's Kloostcrbalsem is een huis», zak» en reisapotheek op zichzelf. Ged. Staten van Zuid»Holland. De Commissaris der Koningin in Zuid»Hol» land heeft aan de Koningin machtiging ge» vraagd tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in een buitengewone zitting op Don» derdag 3 September, 's middags 2 uur, teneinde over te gaan tot de benoeming van twee leden van het college van Ged. Staten, ter vervan» ging van de heeren mrs. V. H. Rutgers enj. Schokking, die tengevolge van hun benoeming tot minister resp. van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van justitie hebben opge» houden lid der staten te zijn. Koningklijke attentie. In den watersnoodnacht van 1916 werd te Bunschoten een kind geboren, dat aangegeven werd als Aartje Vedder welke voornaam eenige jaren later is veranderd in »Wilhel» mina«. Dit kind heeft de bijzondere aandacht van H M. de Koningin en ontvangt dan ook nu en dan kleine geschenken van Hare Hajesteit. Verleden week kwam H.M. met de Prinses per auto van Soestdijk. Beiden be» stegen bij Bunschoten haar rijwiel en onder» weg vroeg de Koningin waar de Wed. \ed» der woonde met haar dochtertje »Wilhelmina«. »0, dat is mijn moeder, juffrouw,® antwoordde het kind en zij zeide meteen waar moeder woonde. Een ander kind zeide, toen de beide dames weer waren opgestapt»Ik geloof, dat het Prinses Juliana is met de Koningen«. H. M. bracht met Prinses Juliana een be» zoek bij de wed. Vedder en informeerde met veel belangstelling naar het gezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogen» blikken later kwam het kind thuis en H M. gaf de kleine een hand, waarna het meisje voor H. M. een schoolversje op zeide en een psalmvers. H. M. was zèer met de kleine in» genomen en nam met een handdruk afscheid van moeder dochters en Wilhelmina. Wilhelmina ontving van H. M. een groote kaatsbal in net, waarbij H. M haar den raad gaf er in de vacantie maar prettig mede te spelen. Spoedeischende vergadering van den Raad dergeme.ente ROCKANJE, d.d. 31 Juli 1925, n.m. 7'/2 uur. Voorz. Mr. Rambonnet, burg. Alle raadsle» den tegenwoordig en vele genoodigden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De gemeenterekening 1924 wordt aangebo» den en een commissie tot onderzoek ingesteld, tot leden, waarvan de voorz. aanwijst de hee» ren Trouw, Oudwater en Klok. Naar aanleiding van een schrijven van de Gezondheidscommissie, wordt op voorstel van B. en W. z. h. s. besloten, art. 9 der bouw» verordening aan te vullen met het volgende »tenzij een zoodanige kapconstructie wordt gekozen, dat een loodlijn, opgericht op een afstand van 50 cM. uit den buitenkant van den muur, van den bovenkant van den zol» dervloer tot aan den onderkant van de kap minstens 1 M lang is. In zoodanig geval be» hoeft geen borstwering te worden aangebracht.» H m I I

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3