Openhare moping en ui GEGÏEÜIIJZIGMG AFBRAAK A d vertentiën. C. DE M001J - DORPSWEG - OOOOORP Vergaderingen. Burgerlijke Stand. Vissctierij. Gemengd Nieuws. Binnenland. Marktberichten. Klaverruiters WERKPAARD Verkoopsomen door notaris j. üflii ispeleh te oude Tonge op VRIJDAG 31 JULI 1925, des avonds 7 UUR (zomertijd) van te velde staande 26392 in den polder OOSTENDE aan den Lageweg onder Oude Tonge. Ten verzoeke van Mej. de Wed. N. VAN ES aldaar. Coöperatieve Boerenleenbank JEL18SAIP OUDDORP AAN ZEE a 3 cent per stuk doen dan eene verklaring dat men instemt met wat door de Kerk geleerd wordt. Onder de voorstanders van dat gevoelen kan men nog weer onderscheiden tusschen tweeërlei menschen. Er zijn er die de belijdenis alleen beschouwen als een eenvoudige gewoonte. Men wil toch niei ongodsdienstig en onkerksch zijn. Het behoort toch nog tot den goeden toon om zich niet geheel te onttrekken aan het kerkelijke leven en daarom laat men zich nog »aannemen«, maar velen storen zich niet meer aan de Kerk dan dat men wél eens met de gemeente opgaat en dat men de kinderen laat doopen. Dat is de praktijk der volkskerk. Anderen evenwel, die naar hun oordeel het zeer ernstig opvatten, meenen dat de jonge menschen wel de leer der Kerk behooren te belijden, maar dat zij daarmede nog niet het recht verkrijgen om toe te gaan tot het Avonds maal. Het Avondmaal is voor zeer enkelen, voor degenen die dieper ingeleid zijn in de geestelijke dingen en die gekomen zijn tot de verzekerdheid des geloofs. Elk uit christelijke ouders geboren kind mag wel worden ges doopt, ieder uitwendig lid der gemeente mag wel belijdenis doen, want dat is maar het bes lijden van wat men geleerd heeft, doch alleen enkele bijzonder begenadigden mogen toegaan tot het Avondmaal. In deze kringen vormt men dus een kerk in de kerk, een gemeente van wezenlijk heiligen in den breeden kring der uitwendige belijders. Eerst als iemand de geestelijke keur heeft doorgestaan van enkele bevoorrechte christenen, dan mag hij ook nas deren tot het Sacrament des Avondmaals. Het is het streven in deze kringen om te bewerken dat zoo weinig mogelijk naderen tot den heis ligen disch des nieuwen verbonds. Dit is de praktijk in de eenzijdig lijdelijke en valsch mystieke kringen. De uitwendige kern acht men niets. De eisch van Christus tot zijne gemeente»Doet dat tot mijne gedachtenis* bindt de consciëntie niet. Men beeft voor de heiligheid des sacraments terug en vreest zich een oordeel te eten en te drinken. Ongetwijfeld zullen velen hierin oprecht en ernstig staan, maar zij missen het rechte inzicht in Gods Woord en in de Gereformeerde leer van het genadeverbond. Zonder dat velen het zelf zien, huldigen zij een Dooperschen en een Labas distische voorstelling. Alleen een teedere bes arbeiding en duidelijke onderwijzing in de H. Schrift kan onder Gods zegen de zoodas nigen tot beter inzicht en de ware gehoors zaamheid brengen. Een derde verkeerde voorstelling van het doen van geloofsbelijdenis leeft ook in onders scheidene deelen van ons land, dat men nas melijk niet anders belijdenis mag doen, dan wanneer men gekomen is tot de volle verzes kerdheid des geloofs. Men zegt dan het avonds maal is ingesteld voor de geloovigen, en nies mand mag anders toegaan tot den disch des verbonds dan die in oprechtheid den Heere dient en vreest, en wijl ik wel een begeerte ken om den Heere te vreezen, maar deze begeerte zoo zwak is en ik zelf zoo zondig en bedorven ben, daarom durf ik niet toegaan tot het Avondmaal en dus ook niet overgaan tot het doen van belijdenis. Er zit iets bes minnelijks in dezen toon van spreken. Men mag aannemen dat er werkelijk oprecht zoes kende en heilbegeerige menschen onder de zoodanigen zijn, die in hun wandel ook toos nen dat het hun ernst is om den Heere te vreezen. Doch zij zien voorbij, dat de bes geerte, die in hen leeft om de Heere te vrees zen, en om Christus als Borg en Middelaar te genieten, niet anders in ons kan leven dan door de genade des H.Geestes. Hetisnoodig zulke zielen nader te onderrichten in den weg des Heeren, en hun de volheid, die in Christus is, benevens den weg des Verbonds, waarin God zijn volk toebrengt en leidt tot de zaligs heid, duidelijk voor oogen te stellen. OUDE TONGE. Donderdag a.s., des v.m. IOV2 uur zal er raadsvergadering gehouden worden. DEN BOMMEL. GeborenArenndje Neeltje d. v. Cornelis Koppenaal en Neeltje Kievit; Maria Dinfina d. v. Willem van der Maden en Jacoba Vers vloet; Maria d. v. Arnoldus Dekkers en Jos hanna VervloedHuberdina d. v. Franciscus Vervloet en Johanna Stam; Jannetje d. v. Barend van Noord en Johanna de Geus. DIRKSLAND. GeborenCornelia Anthonia d. v. H. C. Bakker en J. Bakker. Overleden: Jan van Oostenbrugge 88 j. Hendrik Kleinod, 72 j. echtgenoot van Cors nelia Noorman. MELISSANT. GeborenKaatje, d. v. M. Troost en A. J. Grootenboer. OverledenDirk Kievit, wedn., 90 j. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 6 dagen gevischt en daarbij gemids deld per dag en per vaartuig gevangen van 100 tot 150 K.G. garnalen. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week per vaartuig van 400 tot 450 kilo garnalen; in de stallen zes zalmen. Ernstig motorongeluk. Te Zeist sloeg een 24sjarige onderwijzer uit Maarsbergen die op een motor reed, met zijn voertuig tegen den grond, toen hij uitweek en te sterk remde. De ongelukkige zat tusschen stuur en zadel geklemd. Hij had een zeer ernstige hoofdwond. Zijn broer, die op de duo zat, kwam er met lichte kwetsuren af. Kinderen op de fiets. Op den gevaarlijken Muiderstraatweg reed iemand op het fietspad. Achter zijn rijwiel zat in een mandje een driejarig kind. De fietser reed op een gegeven oogenblik in een kuil en door den schok viel het kind uit de mand, vlak voor een voorbij rijdende auto. Het arme kind werd door het voertuig onmiddellijk 'gedood voor de oogen van de moeder, die achter haar man reed. Een Liefdesdrama. Zondagavond had in de «Hemelrijken* te Woensel, een moordaanslag plaats. De 20» jarige A. C. J. Br., gewezen kantoorbediende, had n.l. tot voor eenigen tijd omgang gehad met de 21»jarige Wilhelmina B., fabrieksar» beidster, wonende te Woensel. Na de Eind» hovensche kermis had het meisje de verkees ring afgemaakt, waarover bij den jeugdigen Br. groote verbittering was gerezen. Volgens zijn eigen bekentenis had hij getracht het meisje te vergeten door in Den Haag werk te zoeken. Volgens het »N. v. d. D.« viel hij het meisje op zijn vraag om de verkeering met hem weder aan te knoopen, toen zij een weigerend antwoord gaf, aan met een geopend mes in de hand. In de hierop volgende worste» ling bracht Br. het meisje een diepe steek» wond toe in rechterbovenarm en borst. De klerk van het commissariaat van politie, de heer Van Keulen, die direct na den aanslag daar passeerde, arresteerde den dader metbe» hulp van een persoon uit het publiek. Br. legde op het commissariaat van politie een volledige bekentenis af, waarin hij ver» klaarde het voornemen te hebben gehad om het meisje te dooden en daarna zelfmoord te plegen. Het slachtoffer van den aanslag, dat niet levensgevaarlijk werd gewond, is naar het ziekenhuis overgebracht. Door den bliksem gedood. Te Muunekeburen is een arbeider bij het hooien door den bliksem gedood. Te Gaast (Fr.) is een I6»jarige jongen door den bliksem gedood. Te Epe is mejuffrouw B. in den tuin bij haar woning door den bliksem getroffen. Zij was terstond dood. De kindermond. Jantje kan het reeds een paar uren niet in zijn heeriijke zandbak uithouden, daar de gloeiende zonnestralen er op branden. Zijn verdriet daarover brengt hem op den orgi» neelen inval»Zeg mama, ik wou dat de zon kapot was Doodelijk duiken. De heer W. N. uit Millingen (Gld.), die zich Woensdag bij het duiken in de vrij on» diepe zweminrichting te Epe ernstig heeft verwond, is Vrijdag in het ziekenhuis te Ut» recht aan de gevolgen daarvan overleden. Kampen badplaats. Het klinkt wat weidsch, maar toch, wat dezer dagen te zien is aan het strand der Zuiderzee op ongeveer 5 K.M. afstand van de stad Kampen geeft, zij het nog op be» scheiden schaal, toch wel sterk dien indruk. Het aantal strandstoelen bedraagt geregeld vele honderden en het krielt er van kinderen, die ïondwandelen in het zilte nat. In menigte zijn er tentjes opgeslagen, welke als kleed» kamer dienst doen en tevens als beschutting tegen den zonnebrand. Consumptietenten ontbreken ook niet, terwijl strijkjes en zang» gezelschappen de pret komen verhoogen. Met autobussen en janpleziers worden de badgas» ten voor matig tarief geregeld aangevoerd en teruggebracht. In voorbereiding is de bouw van een badhuis en verdere maatregelen tot meerder gerief en attractie. Branden. Bij Hemrik (Fr.) is de Boerenwoning van J. de Jong door den bliksem getroffen en afgebrand. Twee koeien kwamen in het vuur om. Te Tijnje is door onbekende oorzaak de boerderij van T. Bok afgebrand. Twee var» kens kwamen om De bliksem is ingeslagen in de boerderij van Kraaienzang, in de Schaak, onder Twello. De boerderij brandde af. Nagenoeg niets kon gered worden. Verdronken. Te Voorts is de 11 jarige Bertholet bij het baden in een kolk verdronken. Door een paard gedood. In het ziekenhuis «Bethesda* te Hoogeveen is overleden de 20»jarige smidsknecht H. Nij» meijer, van Koekange, die dezer dagen een beslagen paard naar de weide zou terug» brengen en toen van het dier een trap tegen den buik kreeg. Door hitte bezweken. Te Groningen is een 59»jarige vrouw van een trambestuurder ten gevolge van de warmte ineengezakt en overleden. De Poort van In Naam van Oranje I Uit Den Briel schrijft men aan de N. R. Ct. Nadat in 1922, naar aanwijzingen van den archivaris, de grondslagen van de vermaarde Brielsche Noordpoort en de daarbij behoo» rende oude vestingwerken waren teruggevon» den en opgegraven, zoodat zij op den lsten April van dat jaar door de Koninklijke fa» milie in oogenschouw genomen konden wor» den, ging daar weer de aarde van den wal overheen, en alleen een zeer eenvoudig mo» numentje, door Koningin Wilhelmina ont» huid, duidt voortaan de plek aan, waar de Watergeuzen Den Briel bestormd hebben, een van de populairste voorstellingen uit onze geschiedenis. Het monumentje zelf, in den trant van de steenhopen, die in den Oud» Testamentischen tijd op geheiligde plaatsen werden opgericht, spreekt juist door dien een» voud tot het Hollandsche hart, zou hier op deze door de geheele beschaafde wereld be» kende plek niet anders mogen zijn, op straffe van aanstellerigheid. En het opschrift is ins» gelijks een eenvoudige vermelding van het gebeurde, zonder eenige kleuring of opsiering. Dit alles echter neemt niet weg, dat het wederom wegstoppen van die oude poort en interressante vestingwerken onder de aarde wel héél jammer is. In een vergadering van Vreemdelingenverkeer in Den Briel werd daarom met algemeene stemmen besloten, zich tot het ministerie van oorlog te wenden met het verzoek of deze merkwaardige histo» rische overblijfselen wederom aan het licht gebracht mogen worden, waardoor zeker wel een voldoening gegeven zou zijn aan het verlangen van vreemdeling en landgenoot, om met eigen oogen als het ware een stuk levende geschiedenis te aanschouwen. In Februari 1921 is te Straussberg bij Berlijn een autobus door drie gemaskerde roovers aangevallen. De reizigers moesten hun portefeuilles, geldbeurzen, horloges en rieraden werpen in een koffer, die de roovers bij zich hadden. Te vergeefs zocht de politie de daders. Vier jaar later lag de vrouw van een der roovers op sterven. Daar haar huwelijk zeer ongelukkig was geweest, deelde zij aan de politie nog per brief mede wie bij den aanval te Straussberg de hand in het spel hadden gehad. Daarop konden de daders spoedig worden gearresteerd. Een hunner bleek agent van de schupo te zijn geweest. Het drietal had zich gisteren voor de rechtbank van Berlijn te verantwoorden. Daar het zich nog aan andere misdrijven had schuldig gemaakt, werd het tot 9, 6 en 5 jaar dwangarbeid ver» oordeeld. Hij had zijn vader vermoord 't Is de Duitsche Chr. Welt, die 't verhaalt eb dat wel uit SovjeteRusland, 't welk God en zijn Christus haat. Daar was 't juist om geschied. Die vader had nog «christelij ke denkbeelden*. En die bevielen den zoon niet. Of de vader niet nalaten kón den zoon te vermanen, of hoe 't dan ook kwam, de zoon ontstak in bittere boosheid en ontnam zijn vader het leven. De zaak kwam voor den rechter. »Schuldig« luidde het vonnis. Maar nu de straf «Gelet op de motieven, die den zoon heb» ben gedreven, in overweging nemende hoe hij in den strijd tegen den godsdienst nog gewichtige diensten bewijzen kan«, veroor» deelde hem de rechtbank tot een publieke berisping En liet hem toen gaan. Dit zou ik willen weten Sinds jaar en dag wordt er gezegd en schrij» ven de kranten Japan is arm 1 Het is geen land van kapitaal. Heeft weinig natuurlijken rijkdom. En leed sterk onder de aardbeving Alles goed en wel, maar nu lees ik daar, hoe bij de beraadslagingen in 't Engelsche Lagerhuis gezegd werd, dat Japan sedert den oorlog 21 nieuwe kruisers had op stapel gezet, tegen Engeland vijf Dan wou ik toch wetenWaar komt dat geld vandaan Of, misschien, wie poft het Zoo iets is mij een raadsel. Dit is een stuk uit een preek «Ieder woord, onverschillig welk woord, is maar een gelijkenis der waarheid; elk gezegde oftewel alles, wat wordt gezegd, lijkt wel zoo ongeveer op de waarheid. Dat is dan voor zich 't woord op z'n best, n.l. wanneer 't zoo ongeveer op de waarheid lijkt Ik bevestig u, 't is een préék. De dominee stond op den kansel. En de menschen luisterden. Maar wat ze 'r van snapten, weet ik niet. «Doch omdat 't zoo ongeveer op de waar» heid lijkt, doch zelf de waarheid niet is, is ieder woord tevens onmiddelijk te weer» spreken, en wordt 't door den mensch van zuiver begrip dan ook tevens onmiddelijk weersproken, want 't zuivere begrip is de zelfweerspreking zelve, zoodat de zelfweer» spreking de werkelijke waarheid is Ja, jal ik houdt er mee op. Dat is erger dan dróóg, zegt ge. Het is onzin, meent ge. Ik ben 't van harte met u eens. Waarom ik dan dit stuksken knip Wel, 't is een frag» ment uit de preek van dien Goudschen, Her» vormden dominee wiens zaak nu in handen is gegeven van 't classicaal bestuur, die preek, waarop hij, op dezelfe kwasi»geleerde, Bol» landiaanscn Hegelende redeneer»manier tot de conclusie kwam, dat er een Jezus van Na» zareth was bij gelijkenis dus toch ook weer in werkelijkheid niét 't Is toch bedroefd, m t wat zielebrood de menschen soms worden gevoed 1 Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfoi» matiebureau van VAN DER GRAAF Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 23 Juli in Neder land uitgesproken 93 faillissementen tegen 90 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Juli 1925 2398 faillissementen tegenover 2531 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een enkele dankbare gedachte heeft soms meer waarde dan een lang gebed. Tegenspoed is een gelegenheid om kracht te ontwikkelen. Hij die geen liefde kan bewijzen, moet niet over Godsdienst spreken. Op Woensdag 29 Juli 1925, 's avonds 7 uur (zomertijd) te Melissant, vóór het huis, be» woond geweest door wijlen Marc. Sarelse, van meubilaire goederen, ten verzoeke van Wed. en kinderen M. Sarelse. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 23 Juli 1925 te Ooltgens» plaat in Hotel «Hobbel* bij veiling, en Op Donderdag 30 Juli 1925 aldaar, in Ho» tel »Moelker« bij afslag, beide dagen 's avonds half 9 uur (zomertijd) ten verzoeke van den EdelAchtbaren HeerW J. Donkersloot aldaar, openbare vrijwillige verkooping vanEen hecht en weldoortimmerde gerieflijk ingerichte burgerwoning te Ooltgensplaat aan de Bran» dewijnstraat en eene woning aan den Zuid» Achterweg, kad. sectie A no. 2006 groot 1.26 Are. Dadelijk te aanvaarden. Meerdere in» lichtingen verstrekken de verkooper en Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping van Een woonhuis met erf met timmermanswerkplaats aan de Oostzijde van de Voorstraat te Mid» delharnis. Op Donderdag 23 Juli 1925 bij inzet; Op Donderdag 30 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van de erven P. Meijer. Terstond te aanvaarden. Notaris VAN BUUREN. Bij Veiling op Donderdag 30 Juli 1925 in het café van D. den Rooyen te Oude Tonge en Afslag op Donderdag 6 Augustus 1925 in hetcafé van Wed. G. Kanters Zoon aldaar, beide dagen des namiddags 3 uur (Zomertijd) vanDiverse huizen, tuinen en erven, aan het Groene Woud, en aan den Oostdijk te Oude Tonge, ten verzoeke van den Heer L. Kosten aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 31 Juli 1925 desvoorm. lluur (Zomertijd) voor den Heer Johs. Janse te Oude Tonge aan den Oost»Achterweg van Paarden, Wagens en landbouwgereedschappen enzoovoorts. Notaris VAN ISPELEN. Bij Veiling op Vrijdag 31 Juli 1925 in het Café van I. Witte te Nieuwe Tonge en Afslag op Vrijdag 7 Augustus 1925, in het Café van P. M. Schipper aldaar, beide dagen des nam. 3 uur (Zomertijd) vanTwee per» ceelen Bouwland in den polder Duivenwaard te Nieuwe Tonge. In 3 perceelen en combinatiën. Notaris VAN ISPELEN. Veiling op Vrijdag 31 Juli 1925 in het lo« gement van I. de Witte te Nieuwe Tonge en Afslag op Vrijdag 7 Augustus 1925 in het logement van P. M. Schipper aldaar, beide dagen des nam. 3 uur (Zomertijd) van Twee perceelen bouwland en watering in den pol» aer Duivenwaard te Nieuwe Tonge, kad. sec. A nos. 34—35 en 1140, samen groot 3 H.A. 50 Aren 20 c.A. In drie perceelen. Notarissen J. VAN ISPELEN te Oude Tonge en G. SLUIS te Wageningen. Op Vrijdag 31 Juli 1925 des avonds 7 uur (Zomertijd) verkoop van Haver, Aardappelen en Uien, staande in den polder Oostende aan de Lageweg te Oude Tonge, ten verzoeke van Mej. de Wed. N. van Es, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 24 Juli 1925. Blauwp. f 5,40 tot f 6,40 per 100 K.G. Vroege Bonte f 6,10 per 100 K.G. Eigenh. f 3,80 per 100 K.G. Kraler f 3,90 per 100 K.G. Diverse poters f 2,10 tot f3,60 per 100 K.G. Kriel f 1,80 tot f 2,20 per 100 K.G. Postelein f 1,50 tot f 10.— per 100 K.G. Dubb. prinses f 6,— tot f 10, per 100 K.G. Enkele prinses f 7,20 tot f 8,— per 100 K.G. Stokprinses f 8,80 tot f 10,— per 100 K.G Prefect f 10,— per 100 K.G. Wagenaars f 3,80 tot f 4.70 per 100 K.G. Stoksnijb. f 22,— tot f 26,20 per 100 K.G. Augurken f 5,— tot f 43.— per 100 K.G. Kruisbessen f 36,— per 100 K G. Suikerperen f 14,70 tot f 18,60 per 100 K.G. IJellouw Transp. f 27,70 tot 29,40 per 100 K.G. Val f 10,- per 100 K.G. Zomeraagt f 11,20 tot f 14,— per 100 K.G. Kipeieren 51 kg. f 5,70 per 100 stuks. Kipeieren 59»60 kg. f 6,40 tot f 6,60 per 100 st. Bruine f 7,— per 100 stuks. Eendeneieren f 6,40 per 100 stuks. Kalkoeneieren f 8,20 per 100 stuks. Komkommers f 8,— tot f 10,70 per 100 st. Bloemkool le srt. f 14,— tot f 15,80 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 5,70 tot f 10,50 per 100 st. Bloemkool 3e srt. f 3,30 tot f 6,— per 100 st. Perziken f 3,— tot f 14,per 100 stuks. Druiven f 64 tot f69 per 100 pond. Tomaten f 11,— per 100 pond. Peen f 0,95 tot f 8,70 per 100 bos. Kroten f 3,— tot f 4,— per 100 bos. Veiling van Maandag 27 Juli 1925. Blauwpitten f 4,40 tot f 6,40 per 100 K.G. Schoolm. f 2,70 per 100 K.G. Diverse poters f 2,— tot f 2,80 p. 100 K.G. Kriel f 1,- tot f 2,20 per 100 K.G. Dubb. prinses f 9,40 tot f 12,— p. 100 K.G. Enkele prinses f 7 tot f 12,60 per 100 K.G. Postelein f 8,— tot f 11,— per 100 K.G. Stokprinses f 15,— per 100 K.G. Stamprinces f 7,— per 100 K.G. Stoksnijboonen f 16 tot f 25 per 100 K.G. Pootuien f 6,— per 100 K.G. Augurken f 6,— tot f 36,— per 100 K.G. Zure appels f 11,— tot f 13,— per 100 K.G. Komkommers f 3,70 tot f 13,60 per 100 st. Bloemkool le srt. f 7,80 tot f 10,70 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 3,80 tot f 8,— p. 100 st. Bloemkool 3e srt f 1,10 tot f 2,70 p. 100 st. Andijvie f 2,40 per 100 K.G. Roode kool f 7,40 tot f 7,70 per lOOstuks. Meloenen f 37,— tot f 39,— per 100 stuks. Tomaten f 12,— per 100 pond. Druiven f 54,— tot f 62,— per 100 pond. Peen f 4,— tot f 6,10 per 100 bos. Kroten f 0,45 tot f 3,70 per 100 bos. Kipeieren 50 kg. f 5,85 per 100 stuks. Kipeieren 59>60 kg. f 6,60—6,75 p. 100 stuks. Bruine f 7,10 tot f 7,25 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,50 tot f 6,85 p. lOOstuks. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 370 vette runderen, 271 vette kalveren, 455 schapen of lammeren, 793 varkens. Prijzen per l/2 K.G., koeien 35—37'/2 c., 57'/i-60 c., ossen 50 c., 53 c57 c.' stieren 42V2 c-. 45 c., 50 c., kalveren 60 c., 70 c., 80— 85 c., schapen binnenland 35 c., 40 c., dito buitenland 53 c,. 56 c., lammeren f 31, f 38 per stukvarkens 42 c., 44 c., 46 c. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was langzaam en over 't algemeen waren de oude prijzen moeilijk te handhaven. Stieren met zeer kleinen aanvoer, weinig handel en de oude prijzen. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was redelijk en alle soorten waren iets hooger in prijs. Schapen en lammeren met korten aanvoer, de handel is wiliger. De prijzen liepen iets hooger De aanvoer van varkens was tamelijk goed. De handel was lui en de prijzen bleven on» geveer gelijk aan de vorige week Enkele extra soorten gingen iets boven noteering. Voor het buitenland werd niet gekocht. AMSTERDAM. 27 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 215 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. 122—132 c., dito 2e 104—118 c., diio 3e 85 c., 20 stieren 90—100 c., per kg.120 melk en kalfkoeien f 350—525 per stuk85 vette kalveren le kwal. 94—100 c., dito 2e 86—92 c., dito 3e 78—84 c.76 nuch» tere kalveren 16-26 c.39 schapen 40-43 c. 57 lammeren 36—43 c.540 varkens Holl. le kwal. 110—111 c. dito 2e 112 c., dito 3e 108— 110 c., Overz. en Geldersche 110—111 c., alles per kg. 38 paarden f 225—375 per stuk. BOTER KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 27 Juli. Eieren. Zeeuwsche f 6,50—7,75 Overmaasche f 6.50—7,75 beide per 100 stuks. LEIDEN, 25 Juli. Botermarkt. Primafabrieks» boter (contr.) f 230—240, prima boerenboter f 230-240, dito goede f 215-225 per vat van 40 kg. Aanvoer middelmatig. Handel vlug. TIEL, 27 Juli. Boter. Aanvoer 30 k.g. prijs f 2.40—2.60; per kg. voorts 50.000 eieren fó'/j tot f 7V2 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 27 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Geld. schoolmeesters 572—'ö'/z c eigenheimers 5l/2— 7 c., Westl. schoolmeesters zand 8—10 c., dito klei 6—8 c., Duke of Yorks 6—9 c., blauw» pitters 6—9 c., poters 4—7 c., alles per K.G., met tamelijke aanvoer, dito vraag. BERKEL en RODENRIJS, 25 Juli. (War» moeziersvereen. De Rotterdamsche Groenten» veiling). Kaskomkommers le soort f 11—14, Eng. komkommers le soort f 8,30—15, witte komkommers le soort f 9—11, bloemkool le soort f 6—16, sla le soort f 5,50, roode kool le soort f 5, alles per 100 stuksstok»prin» cesseboonen f 15—17, rentegevers f 15, stam» princesseboonen f 10—13, pronkboonen f 5—6, snijboonen f 11—15, groote boonen f 6—7, alles per 100 K.G.komkommerstek 40—80 ct. per kist, tomaten le soort f 3,70—8,40 per 100 pond. NAALDWIJK, 25 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. roode aalbessen f 15,67—17.22, witte aalbessen f 16, uien f 4—4,32, alles per 50 K.G. Aanvoer 11,750 K.G. bessen, 3075 baal uien. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN, ROTTERDAM, 27 Juli. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 3500 K.G. Gro» ningsch f 1,20-1,50, 10,780 K.G. Holl. geel f 1,30-1,60. LEIDEN, 25 Juli. Turfmarkt. Aangevoerd in de week van 20 Juli 100,000 stuks lange, korte f 8—9 per 1000 stuks. I Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders ARIE KLOET BARBARA DE GAST den lOden Augustus a s. hunne 25»jarige Echtvereeniglng te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van 26399 hunne dankbare Kinderen. Hoofddorp, Hoofdvaart 447. Niet in staat ieder per» soonlijk dank te zeggen, breng ik langs dezen weg mijn oprechten dank aan allen, die zooveel mogelijk hulp betoonden bij het noodlottig on» geval, den dood ten gevolge hebbende, van mijn lieven zoon en broeder. Wed. A. VAN SLIEDRECHT— van Eesteren 26398 en kinderen. Nieuwe Tonge, 28 Juli 1925. NOG VOORRADIG EEN PARTIJ JOH. LEUNE - ONDERLANGS DIRKSLAND. 26394 TE KOOP GEVRAAGD een vertrouwd en eerlijk liefst merrie, leeftijd 5 tot 8 jaar. Te ontbieden met opgaaf van prijs aan D. VAN KEMPEN Lz„ landbouwer, Ooltgensplaat. 26391 Met ingang van 1 Juli 1925 is de rente van de Coöperatieve Boerenleenbank »Melissant« gevestigd te Melissant, ge» zien de rentewijziging van de Coöpe» ratieve Centrale Raiffeisen Bank te Utrecht, gewijzigd als volgt26393 Rente spaargelden 33/4 Rente voorschotten 5'ƒ4 °/o Rente loopende rekening Voor credit 33/4 Voor debet 5'/4 Namens het Bestuur, J. A. VAN NIEUWENHUIJZEN, Voorzitter Donderdag 30 Juli 1925, namiddags 5 uur (Z.T.) publieke verkooping van afbraak enz. aan de kaai te Middelharnis (Oostzijde) van Steen, Pannen, Balken, Planken, Ramen en Deuren, groote Spie» gelruit, brandhout lood, zink en ijzer» werk en groote zware ijzeren hekkens, welke onder den Toren te bezichtigen zijn. Beëedigd Makelaar 36595G. VAN VARIK TÉ KOOP een eerste klas met stamboom. Br. onder letter D, boek» handel C. de Mooij, Ouddorp 26396 Ruime Sorteering ANSlCHTKAARa TEN van Ouddorp's Omstreken Van ouds bekend adres 26397

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3