Visscherij. Burgerlijke Stand Binnenland. Buitenland. Gemengd Nieuws. V er koopingefï Marktberichten. we kunnen. Er zijn nu reeds 200 leden en begunstigers. Het Moderamen van t Bestuur bestaat uit de heerenDs. Schuurmar.s Stekhoven, le voorzitter en Ds. A. J. Feenstra, 2e voorzitter, predikanten der Ned. Herv. gemeenten te Spijkenisse en Oudenhoorn; Dr. M. F. L J. e Rambonnet, le penningmeester, burge» meester van Rockanje, Ned. Herv.de Weled. Heer L. Meijer, 2e penningmeester, Luthersch T Pool, secretaris, Hoofd der Vos van Steen» wijkschool, Gereformeerd. Uit alle gezindten werkt men broederlijk samen. Waar het een aanranden is van onze diepste overtuiging, zijn we zeker van Uwmedewer» king in het strevan om de reddende hand uit te steken aan allen, die zich willen laten helpen en mogen we rekenen op Uw aller gebed en >tÊEn waar op 't geestelijk zoo donkere Voorne en Putten een vragen komt naar het Licht der Waarheid, daar zal U ons willen helpen door een vrije gift of jaarlijksche contributie en zeker ook gaarne één onzer predikanten of evangelisten een spreekbeurt in Uwe ge» meente willen laten vervullen met een collecte voor onzen arbeid. EVANGELISATIEARBEID. Waarde medechristenen 1 De Vrouwenvereeniging »Wees een Zegen« te Rockanje, die zoo dapper medewerkt om den Evangelie»arbeid in stand te houden en uit te breiden in een omgeving, die onder jarenlangen invloed van het modernisme, ver» vreemd is van het Evangelie naar de Heilige Schrift, heeft het waagstuk ondernomen in be» Augustus een Bazaar te organiseren. Ik noem dit een waagstuk omdat haar kracht klein is, en in eigen omgeving »om des be» ginsels wille« weinig medewerking te verwach» ten is. Maar, gij wilt toch niet dat deze kloeke vrouwen verlegen zullen staan Help haar, een zegen te kunnen zijn in den arbeid voor Gods Koninkrijk en zendt Uw gaven in geld of »in natura« aan haar secre» taresse mej. van de Velde, Vlielan» der Heinlaan Rockanje. Het Bestuur der Evangelisatie Dr. Mr. F. L. G. E. RAMBONNET, Voorz. J.. VELLEKOOP, Secrt. J, TORREMAN, Penningm. K. ZUIDERDUIJN, Evangelist GOEDEREEDE. Voor een 7«tal Noord»Zee»visschers was de vorige week weder geen voordeelige, daar er van f 40 tot f 150 schade door hen werd opgeloopen. OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week van 300 tot 350 kilo garnalen per vaartuig en in de stallen zijn maar 2 zalmen gevangen. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaartuig gevangen 65 K.G. garnalen. MIDDELHARNIS. Vrijdagmiddag 2,30 uur zal een openbare gemeenteraadsvergadering gehouden worden STELLENDAM.+ Vergadering van den polder «Nieuw Stel» lendam« alhier, bij Meijnders, op Woensdag 29 Juli 1925, des nam. 3 uur (zomertijd) resp. voor stemgerechtigden van Stellendam, Goe» dereede en Ouddorp. Agenda: Verkiezing van een volledig Bestuur. NIEUWE TONGE. OndertrouwdPieter Visser, j.m., 21 jaar en Maria Felsbourg, j.d., 19 jaar, beiden alhier MELISSANT Geboren: Jacob, zoon van C. de Geus en W. Melissant Ondertrouwd M. v. d. Werf, j.m., 51 jaar te Brouwershaven, en M. v. d. Werf, j.d., 42 jaar, alhier STEMBUSCIJFERS. Het Bureau van het Centraal Comité verzoekt ons door middel van ons blad de secretarissen der aangesloten Kiesvereenigingen, die tot heden daarin weer nalatig bleven, aan te spo» ren ten spoedigste de hun toegezonden kaar» ten ter invulling van de stembuscijfers, terug te zenden aan het Bureau Centraal Comité, Dr. Kuyperstaat 5, Den Haag. Gelijk voor de stemming is medegedeeld, behoeft slechts één der 3 gezonden kaarten aan dit Bureau te worden opgezonden. Het 2e exmenplaar is voor eigen archief bestemd, het 3e worde ge» zonden aan de secretaris der Kamerkieskring» centrale. Er zij nogmaals aan herinnerd, dat deze kaarten voor die gemeenten, waarin geen aan» gesloten kiesvereeniging bestaat, zijn toegezon» den aan de secretarissen der statencentrales, wien eveneens wordt verzocht voor zoover ze er nog niet [aan voldeden, de ingevulde kaarten te spoedigste terug te zenden. Zoolang ze niet volledig zijn ontvangen, kan aan de verwerking der stembuscijfers niet worden be» gonnen. En dit is het werk, dat nu het eerst moet geschieden en waarop het Bureau C. C. zit te wachten. De stembuscijfers zijn in alle gemeenten des lands op den avond van 3 Juli bekend geweest. Het is eenigszins onbe» grijpelijk, waarom op den lóden Juli nog een paar honderd secretarissen nalatig zijn gebleven met de invulling en terugzending. De N. R Ct. schrijft De Kabinetscrisis. Naar het zich op het oogenblik laat aan» zien, is de oplossing van de Kabinetscrisis binnen betrekkelijk korten tijd, 12 a 14 dagen, te wachten. Hoewel de vergadering van de R.»K. Kamer» fractie op jl. Zaterdag, in welke het concept» program van den formateur is behandeld, nog niet op alle punten tot een definitief besluit is gekemen, is (naar ons door iemand, die uit den aard zijner positie zeer goed op de hoogte van den stand van zaken geacht mag worden, werd verzekerd) overeenstem» ming omtrent dit zakelijke gedeelie van de onderhandelingen zooal niet bereikt, dan toch zeer spoedig te verwachten. Meer moeilijkheden schijnt vooralsnog de keuze van de personen voor eenige der be» langrijkste ministeries op te leveren. Intnsschen is het geraden wat de N. R Ct. schrijft onder voorbehoud te aanvaarden. Rustig afwachten nu. Nu kalm en rustig afwachten. Slaagt Colijn, wij zullen ons verblijden slaagt hij niet, wij zullen het betreuren in de éérste plaats om den wille van volk en vaderland maar dan hebben we hem toch in de Kamer aan 't hoofd van de club, en geloof maar dan kómt zijn dag wel 1 Doch nu geen ongeduld. Kuyper in 1901 stond er met ongeveer net zoo'n meerderheid vóór en heeft er ook z'n tijd over gedaan. Maar toen hij dan ook met zijn kabinet voor den dag kwam, had de Oldebaas ook een stevig vat gekuipt. De heer Colijn is, vergissen we ons niet, de eerste formateur na 1901, die denzelfden gang gaat als Kuyper dien later zelf beschre» ven heeft. Eerst een werkprogram» opstellen. Daarop de instemming vragen der meerder» heids»partijen. En is die verkregen, dan de mannen zoeken, die mèt hem, steuuende op die meerderheid in het kabinet willen zitten. De soliedste manier van doen. Maar natuurlijk I die kost even tijd. TOPPUNT. We hebben heel wat mee gemaakt. Maar wat een vriendelijk lezer zendt, met 't bewijsstuk er bij, gaat toch al onze ervaring uit vioeger tijd te boven. 't Gaat over de jongste stembus»worsteling. Hoe die door de S, D. A. P. is gevoerd. En hij zendt ons het volgende knipsel uit »De Proletarische Vrouw» van 16 Juli 1925. Indrukken bij ons huisbezoek. Bij het openen van een deur verschijnt een vrouw van 75 jaar. De huisbezoekster«Dag moedertje, hebt U al over de verkiezing gedacht?» Ja, juffrouw, wil u binnen komen, want ziet u, ik wordt door mijn dochter geheel onderhouden, dus moet ik stemmen wat zij zegt«. De huisbezoekster»Ja moedertje, dat kan wel waar zijn, maar hebt U onderdoms» pensioen Een glans van vreugde kwam op het oude gelaat. «Dat, juffrouw, dat is toch zoo echt, want, ziet u, dat is dan zoo van mij zelf.« De huisbezoekster «Dan moet u oppas» sen, want Colijn is voor alles in staat.» «O, juffrouw, ik wil graag stemmen op Ter Laan, maar zal u het dan aan niemand zeggen, vertel er mij nog eens van.« De huisbezoekster onder den indruk legde het deze oude moeder nog eens uit. Een stevige handdruk, en nogmaals be» dankt, gingen wij weer verder, maar in de overtuiging dat wij nooit moeten ophouden te werken voor de zorg voor de ouden van dagen. VI. M. v. d. B—H. «Colijn is tot alles in staat.« Dat wil dns zeggen: Nü héb je ouderdoms» pensioen, maar als Colijn geld te kort komt, dan neemt hij je dat Talma»pensioen gerust weer af. Zulke nuvere leugenaars! Of 't niet Colijn is, die gedurig herinnerd heeftdenk er om, binnenkort moet elk jaar weer 18 millioen in 't Invaliditeits.fonds ge» stort worden i 't Is de gemeenigheid in 't kwadraat. En nu moet ge goed opletten. Dat komt uit géén anti»krant 1 Het komt uit «De Proletarische Vrouw«, m.a.w. de «rooden» vertellen het zelf, of dan een hunner vrouwen, dat blijft eender, al zul» len de mannen als ze dit stukje lezen allicht bij zichzelf denken Had die babbelkous 'r mond maar gehouden zulke dingen moet je dóén, maar je zégt ze niet Het is dus stellig overdacht. De juffrouw-huisbezoekstcr, die zoo tegen dat oudje heeft staan liegen, is er nog grootsch op ook en haar heldendaad moet in de krant. Nu wat ons betreft neemt de heele vader» landsche pers 't maar op. Onze briefschrijver voegt er aan toe: »'t Is ons bekend, dat de heeren in Leeuwarden net zoo gewerkt hebben bij oude menschen, die de vrachten Talma's ouder» domsverzekering genoten. Ze beriepen zich dan op de bekende uit» lating van Min. Colijn «om de sociale wet» geving 10 jaar stop te zetten.» Nu komt dat geval van de «Proletarische Vrovw» blijkbaar uit Holland, denkelijk uit Rotterdamis er soms een soort van wachtwoord door de socialistische gelederen gegaan, dat men met d i e uitdrukking van Co» lijn vooral de rentetrekkers bewerken moest Het zou gerust niet onmogelijk zijn. De schrijver knoopt hier dan een warme aanbeveling aan vast ter bevordering onzer eigen pers. Inderdaadhij heeft gelijk. Men zal misschien begrijpen, dat wij steeds eenigen schroom moeten overwinnen, om over «onze pers» te schrijven. Toch móéten we die overwinnen. Als straks het leesseizoen weer aanbreekt, na den druksten zomer»arbeid, hopen we in een paar artikelen nogeens er op aan te drin» gen, dat men onze eigen pers vooruitbrenge en aan te geven hoe men dit moet doen, op» dat het onder Gods zegen eens kome van de praat tot de daad. Vinde alsdan ons woord goeden ingang Een Moordenaar. In Duitschland is zekere Angerstein, wegens achtvoudigen moord ter dood veroordeeld, we laten alle bizonderheden daardie staat, zie toe dat hij niet valle en zij God zijne arme ziel genadig. Merkwaardig is dat deze man eerst géén gratie wilde vragen. «Mijn misdaad zeide hij kan alleen door bloed worden geboetdoor mijn bloed 1« Thans stemde hij er nog in toe dat het ver» zoek zou worden gedaan, omdat zijn broeder er op staat, maar er moet bijgevoegd, dat hij» zelf op deze gratie geen prijs stelt. Niet uit onverschilligheid. Maar vanwege de grootte zijner misdaad. Zoo ziet men hoe 't geen de Heere God stempelt als recht, weerklank vindt, in het hart van den moordenaar. Niet natuurlijk, dat dit iets beslist. Maar 't is een feit, dat te denken geeft. De Maasbode schrijft in zijn weekpraatje: We bladeren in het kostelijk weekblad »Opgang«, in het Katholieke, wel te verstaan, want er zijn twee tijdschriften van dien naam. Naast klassieken en antiquiteiten doet voor» noemd weekblad ook aan actualiteiten, maar deze laatste, blijkbaar als van minder betee» kenis, worden weggedrukt tusschen de adver» tenties. Nu lezen wij daar deze week iets over het Buitenhof te 's»Gravenhage, dat de laatste maanden nieuw aangelegd is. Berlage wordt geprezen als de schepper van deze nieuwe omgeving, en van hem wordt gezegd, dat hij het Buitenhof heeft gemaakt tot een der mooiste pleinen van den Haag, dat zich har» monisch aansluit aan den statigen Langen Vijverberg en Hofvijver, het Binnenhof en de Plaats. Met permissie van «de Morgen«, het Hel» mondsche blad, dat behalve in de politiek, o arme Colijn 1 er ook in zake kunst een heel eigen opinie op nahoudt, zouden wij wel wil» len opmerken, dat wij over deze jongste schep» pingsdaad van onzen grooten Berlage nu niet direct de handen van enthousiaste bewondering in elkaar slaan. Het eigenlijk Buitenhof is niet veel veran» derd dan dat het geheel is geasfalteerd en de tramlijn is omgelegd, een onderneming, welke men in elke andere stad gewoonlijk aan het beleid van Plaatselijke Werken overlaat. Maar buiten dat heeft Dr. Berlage dan twee heel specifieke veranderingen op het Buitenhof aangebracht, waarvan de gewone leek nu niet direct zal toegeven, dat zij gelukkige wijzigin» gen zijn geweest, noch minder dat hij hier de beteekenis van een «scheppingsdaad» heeft te zien. Wat toch is hier het geval Vroeger stond hier in het midden van het plein een standbeeld van Willem II. Blijkbaar vond men dit een te eenvoudig standbeeld voor onze coquette Residentie. Althans men heeft het van zijn voetstuk gelicht, keurig ingepakt en naar Tilburg gezonden, waar men er wel heel ingenomen is met dit tweedehandsch koopje Men heeft toen voor den Haag een nieuw ruiterstandbeeld van dezen tweeden Willem ontworpen, dat zeker oorspronkelijk bestemd was om het nieuwe Berlage»plein te domineeren Het nieuwe ruiterstandbeeld, een verdienste» lijk stuk gietwerk van een fabriek in Schiedam, is gereed gekomen. Maar de plein»adviseur Dr Berlage, wiens levensopvatting geen ruimte laat voor monar» chistische gevoelens, heeft het beeld in den waren zin van het woord aan den kant gezet, en meer door de idee bevangen om in alles het eerst de gemeenschap te dienen, heeft hij op den plaats, waar ieder ander zich hier op dit plein het ruiterstandbeeld had gedacht, een ondergrondsche gelegenheid gebouwd, dienen» de voor soortgelijke openbare gebruiken, waar heen zelfs ook een keizer zich slechts alleen en dan nog te voet begeeft. Gelukkig maar ook, want er bestaat geen kans, dat hij er ook maar op een andere manier zou kunnen komen. Want ofschoon, wonderlijk genoeg, Dr. Ber» lage deze niet nader aan te duiden gelegen» heid de plaats heeft waardig gekeurd, juist in het centrum van het plein, heeft hij haar meteen zoo bescheiden ontworpen, zoo dat zelfs geen dronkeman die het trapje afdaalt, kans krijgt om uit z'n lood te zakken, daar de hem omknellende zijwanden hem vanzelfs in evenwicht houden. Het bedoelde trapje heeft meteen ook de verdienste, dat juist als op een ladder, er maar één man tegelijk op en af kan Men behoeft dus niet te vreezen onder den voet geloopen te worden Waar op uren, dat het verkeer rond het plein het drukst is, heelemaal geen kans op is, daar men dan bij geen mogelijkheid het geïsoleerde gelegenheidje bereiken kan dan onder straffe van onder de tram of een taxi vermalen te worden Op het andere punt van het plein heeft Dr. Berlage een dito welkome gelegenheid gedacht speciaal voor dames. Echter om de bekende preutschheid der Haagsche dames te ontzien heeft Dr. Berlage, de schepper, deze verdoken gelegenheid zeer kunstig gemaskeerd door een soort van Ottomaansch bloemenkioskje. Dit is dus heel specifiek Haagsch gedacht als de eens zoo befaamde vioolkist met aard» appelen. Dit is dan ook het heel bijzondere van deze scheppingsdaad van Berlage. Het ruiterstandbeeld van den koning heeft men hier geheel achteraf tegen den waterkant van den Hofvijver gezet, en dat wel op een plaatijzeren voetstuk, dat, toen 't nog niet door het standbeeld was bekroond, zeker door eiken provinciaal werd aangezien als een ge» legenheid, waarachter hij zich even ongezien verwijderen kon. Maar de twee geheime inrichtingen voor openbaar gebruik heeft Dr. Berlage midden op het ontegenzeggelijke fraaie plein aange» bracht, ter dagelijksche aanschouwing van alle rustende buitenzitters van «Regina», «de Twee Steden«, «café Riche» en «Restaurant Dijers» terwijl de zich licht geneerende Ha» genaars er zich onder het spieden van zoo» veel oogen niet heen durven te begeven, en de argelooze vreemdeling door de monumen» tale maskeering van de wijs gebracht in zijn Baedeker staat te snuffelen of dit ook soms de Gevangen Poort oftewel de ondergrond» sche kerker kan zijn geweest, waarin de ge» broeders de Witt door de ongunst van hun volk werden veroordeeld te zuchten. Dr. Berlage krijgt hier en elders mogelijk nog andere pleinen te arrangeeren, maar zoo hij daar geen standbeelden krijgt te plaatsen, hopen wij dat hij toch andere centrale mo» numenten weet uit te denken, dan waarmede hij nu al te democratisch een der mooiste pleinen van den Haag heeft ontsierd. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfoi» matiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 16 Juli in Neder land uitgesproken 84 faillissementen tegen 90 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Juli 1925 2305 faillissementen tegenover 2441 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Verdronken. Aan den Hoorn onder de gemeente Schip» luiden is Zaterdagochtend de heer G. Vos uit Delft met zijn rijwiel te water geraakt en verdronken. Te Boekelo is een 85»jarige man van een vonder in een beek gevallen en verdronken. Diefstal. Vrijdag heeft de maréchaussée op het sta» tion Roosendaal een 17»jarigen jongen aan» gehouden, die de ouderlijke woning te Bor» gerhout bij Antwerpen was ontvlucht, na ten nadeele zijner ouders 2000 frs. en gouden en zilveren sieraden te hebben ontvreemd. Brand. Zaterdagavond ongeveer tien uur is een niet ernstige brand uitgebroken in het ruim van het Engelsche vrachtschip Stine Home, liggende in de tweede Katendrechtsche haven te Rot» terdam. Gasten van spuit 41 hebben het vuur in korten tijd gebluscht. Zaterdagmiddag is een schuur van de steenfabrieken van Geert Strating te Winscho» ten met groote voorraden turf en ongebrande steenen geheel afgebrand. De brandweer heeft de belendende perceelen kunnen behouden. Er zal dit jaar wel niet meer steen gebakken kunnen worden en daardoor zullen vermoe» delijk vele werklui zonder arbeid komen. Openbare vrijwillige Verkooping van twee huizen te Sommelsdijk op Dinsdag 21 Juli 1925 bij inzet, en op Dinsdag 28 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds zeven uur zomer» tijd in het Hotel Spee te Sommelsdijk. a. het woonhuis met erf aan de Westzijde van de Voorstraat te Sommelsdijk, bewoond geweest door Mej. de Wed. Driendijk, Sectie B nummer 200 groot 1 Are 49 centiaren. Aanvaarding direct. b. ten verzoeke van den heer W. J. Nijgh Jr. te Sommelsdijk. het woonhuis met erf en schuur aan den Ring te Sommelsdijk en achter» uitkomende aan den Zuidelijken Achterweg Sectie B. nummer 2187 groot 1 Are 88 centi» aren. Aanvaarding 1 Nov. 1925. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 22 Juli 1925, 's voerm 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 67 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder. Ten verzoeke van den Heer D. Goedkoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Juli 1925, 's avonds half 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woensdag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Juli 1925 des avonds 6V2 uur (oude tijd) in het café van J. Legierse te Oude Tonge verkooping van te velde staande Erwten en Haver ten verzoeke van den Heer Johs. Jansen aldaar, en Op Vrijdag 31 Juli 1925 des voorm. ten 10 uur (oude tijd) aan den Oost Achterweg te Oude Tonge verkooping van paarden, wagens, landbouwgereedschappen enzoovoorts, ten verzoeke van den Heer Johs. Jansen voor» noemd. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Verkooping op Donderdag 23 Juli 1925, v. m. 10 uur (Zomertijd), ten koffiehuize van C. Arkenbout, aan de Tweede brug te Heenvliet van 14»12»01 H.A. tarwe, gerst, haver, erwten, aardappelen, voerbieten en kla» ver in 18 perceelen. Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 24 Juli 1925, n.m. 8 uur (zo mertijd) te Achthuizen in café Koenraads, openbare vrijwillige verkooping van aardap» pelen, ten verzoeke van den heer Adr. Ja» cobs te Oude Tonge. Aangiften kunnen nog geschieden ten kantore van Notaris AKKERMAN. Openbare verkooping op Vrijdag 24 Juli 1925 des v.m 11 uur Zomertijd, ter herberge van Johs. Dubel, te Simonshaven, van ruim 4 H.A. haver, in den polder Oud»Schudde» beurs a/d Kokschendijk, in 10 perceelen. Notaris C. LOEFF. Verkooping van Tarwe en Aardappelen op Vrijdag 24 juli 1925 's avonds 7 uur (n. t) in het Hotel Spee te Sommelsdijk, ten ver», zoeke van de Erven van wijlen den heer M J. van Driel. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 23 Juli 1925 te Ooltgens» plaat in Hotel »Hobbel« bij veiling, en Op Donderdag 30 Juli 1925 aldaar, in Ho» tel »Moelker« bij afslag, beide dagen 's avonds half 9 uur (zomertijd) ten verzoeke van den EdelAchtbaren HeerW J. Donkersloot aldaar, openbare vrijwillige verkooping van Een hecht en weldoortimmerde gerieflijk ingerichte burgerwoning te Ooltgensplaat aan de Bran» dewijnstraat en eene woning aan den Zuid» Achterweg, kad. sectie A no. 2006 groot 1.26 Are. Dadelijk te aanvaarden. Meerdere in» lichtingen verstrekken de verkooper en Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 24 Juli 1925, 's avonds 6 uur (Oude Tijd), ter herberge van I. de Witte, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woens» dag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van Een woonhuis met erf met timmermanswerkplaats aan de Oostzijde van de Voorstraat te Mid» delharnis. Op Donderdag 23 Juli 1925 bij inzet; Op Donderdag 30 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van de erven P. Meijer. Terstond te aanvaarden. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 24 Juli 's morgens 10 uur (zomertijd) te Stellendam in het Logement van Kaashoek van diverse perceelen haver, erwten, tarwe en cichorei wassende onder Stellendam Notaris VAN DEN BERG Veiling op Donderdag 30 Juli 1925 in het café van D. den Rooyen te Oude Tonge en afslag op Donderdag 6 Augustus 1925 in het café van Wed. G. Kanters Zoon aldaar, beide dagen des namiddags 3 uur (Zomertijd) van Diverse huizen, erven, tuinen, aan het Groenewoud, en drie huizen aan den Oostdijk te Oude Tonge, ten verzoeke van den Heer L. Kosten aldaar. Notaris VAN ISPELEN. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 17 Juli 1925. Blauwputten f 4,80 tot f 8,40 per 100 K.G. Eigenheimers f 3,— tot f 4,50 per 100 K.G. Vroege bonte f 5,50 tot f 6,60 per 100 K.G. Schoolm. f 3,80 per 100 K.G. Duke of Yorks f 2,50 tot f 3,—per 100 K.G. Schotsche muizen f 6,— per 100 K.G. Diverse poters f 180 tot f 3,10 p. 100 K.G. Kriel f 1,70 tot f 2,- pet 100 K.G. Postelein f 15,— tot f 16,60 per 100 K.G. Stoksnijboonen f 32,— per 100 K.G. Dubb. prinses f 15,— tot f 30,— p. 100 K.G. Wagenaars f 17,— tot f 49,— per 100 K.G. Kruisbessen f 39,— per 100 K.G. West Friesperen 33,— per 100 K.G. Afval appels f 8,— tot f 26,— per 100 K.G. Sjalotten f 1,10 per 100 KG. Bloemkool le srt. f6,70 tot f 16,70 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 3,90 tot f 8,20 p. lOOst. Bloemkool 3e srt f 2,80 tot f 4,— p. 100 st. Komkommers f 3,— tot f 12,20 per 100 st. Roode kool f 8,50 tot f 8,70 per lOOstuks. Kipeieren 50 kg. f 5,40 per 100 stuks. Kipeieren 59»61 kg. f 6,40 tot f 6,55 per 100 st. Bruine f 6,90 per 100 stuks. Eendeneieren f 5,— tot f 6,40 per 100 stuks. Kalkoeneieren f 8,10 per 100 stuks. Andijvie f 3,80 per 100 stuks. Roode bessen f 26,— tot f 32,— p. 100 pond Frambozen f 30 tot f 32 per 100 pond. Aardbeien f 30,— per 100 pond. Druiven f 74,— per 100 pond. Tomaten f 21,— per 100 pond. Peulen f 3,— per 100 pond. Peen f 5,40 tot f 12,70 per 100 bos. Rabarber f 5,70 per 100 bos. Kroten f 3,50 per 100 bos. Veiling van Maandag 20 Juli 1925. Blauwp. f 5,10 tot f 6,— per 100 K.G. Schotsche muizen f 3,— p. 100 K.G. Vroege Bonte f 5,80 per 100 K.G. Diverse poters f 2,10 tot f 3,20 per'100 K.G. Kriel f 1,80 tot f 2,20 per 100 K.G. Transparant f 26.— tot f 33.— per 100 K.G. Kruisbessen f 34,— per 100 K.G. Zwarte bessen f 45,— tot f 53,— per 100 K.G. Postelein f 6,— tot f 11.— per 100 K.G. $toksnijboonen f 26,60 per 100 K.G. Stamsnijboonen f 18,— per 100 K.G Wagenaars f 11.— tot f 15.— per 100 K.G. Dubb. prinses f 16,— tot f 18,80 p. 100 K.G. Stamprinses f 15 per 100 K.G. Doppers f 3,— per 100 K.G. Augurken f 7,— tot f 37.— per 100 K.G. Bloemkool le srt. f 11,— tot f 15,80 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 5,90 tot f 9,80 per 100 st. Bloemkool 3e srt. f2,10 totf6,— per lOOst. Komkommers f 4,90 tot f 11,80 per 100 st. Sla f 2,70 per 100 stuks. Andijvie f 1,10 tot f 3,60 per 100 stuks. Roode kool f 9.10 per 100 stuks. Groene Savoyekool f7,70 tot f 8,70 p. lOOst. Perziken f 12,— per 100 stuks. Kipeieren 50 kg. f 5,50 per 100 stuks. Kipeieren 59>61 kg. f 6,50—6,55 p. 100 stuks. Bruine f 7,— tot f 7,05 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,15 tot f 6,25 p. lOOstuks. Druiven f 65 tot f 66 per 100 pond. Frambozen f 25,— tot f 29,— per 100 pond. Roode bessen f 31.— per 100 pond. Morellen f 35,— per 100 pond. Peulen f 5 tot f 7 per 100 pond. Peen f 9,50 tot f 10,— per 100 bos. Kroten f 4,20 tot f 5,10 per 100 bos. Boereboter f 1,24 tot f 1,26 per pond. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 20 Juli. Ter veemarkt aan» gevoerd493 vette runderen, 291 vette kal» veren, 456 schapen of lammeren, 727 varkens. Prijzen per '/2 Kilo Koeien 40 c 50 tot 52'/2 c. 57'/i tot 60 c. Ossen 50 c.53'/2 c. 57'/2 c- Kalveren 57l/2 c.67V2 c- Z71/2 c. tot 80 c. Schapen binnenland 30 c.35 c.dito buitenland 50 c.53 c. Lammeren f 30f 37 per stuk. Varkens 42 c.44 c.46 c. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was langzaam en over 't geheel had men moeite de oude prijzen te kunnen handhaven. Stieren met zeer kleinen aanvoer, weinig handel en ieis flauwere prijzen Een enkel puik» best exemplaar ging nog 1 a 2 cent boven noteering. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was traag en de beste soorten bleven vrijwel nog op prijs, maar de prijzen voor 2e en 3e soort konden met moeite worden bedongen. Schapen en lammeren met matigen aanvoer en zeer luien handel. De prijzen waren dan ook over 't algemeen iets lagèr. De aanvoer van varkens was goed. De han» del was flauw en de prijzen bleven ongeveer gelijk aan die der vorige week. BOTER, KAAS en EIEREN. AMSTERDAM, 20 Juli. Centrale botermijn. Hoogste prijs f 2,26, laagste prijs f 2,04, middelprijs niet genoteerd. APELDOORN, 20 Juli. Eieren. Aanvoer 130,000 stuks. Prijzen f 6,50—7,60, gemiddeld f 7 de 100 stuks Handel gewoon. TIEL, 20 Juli. Boter Aanvoer 30 kg. Prijs f 2,40—2,50 voorts 50,000 eieren prijs f 67!/2 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 20 Juli. Fijne Zaden. (Boerennoteering). Karwijzaad f 26—27, kool» zaad f 24—26, kanariezzad f 25—27, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 20 Juli. Heden waren de prijzen der Aardappelen als volgtGeldersche schoolmeester S^l2—&l2 c eigenheimers 5'/2—7 c., Westl. schoolmeester zand 8—10 c dito klei 5'/2-8 c., Duke of Yorks 6—9 c blauwpitters 6V2—10 c., alles per kg. Met behoorlijken aan» voer, kalme vraag. Zeeuwsche eieren f 6,50— 7,75, dito Overmaasche f 6,50—7,75 de lOOstuks. ROTTERDAM, 20 Juli. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer van 450 kg blauw, schoon f 1,25—1,60, 8000 kg. Holl. geel f 1,25 —1,65, 1000 kg. Dauwroot f 1—1,20. AMSTERDAM, 20 Juli. Aardappelmarkt. Langedijker muizen f 4,75—5,25, schoolmees» ters f 4,90—5,25, Zeeuwsche eigenheimers f 4— 4,30, Zeeuwsche blauwe eigenheimers f2,50— 4,25. Aanvoer 3 ladingen of 640 H.L. NAALDWIJK, 18 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. Roode aalbessen f 13,28—13,96, witte dito f 15,35, uien f 4,20-4.40 per 50 kg. Aanvoer 16,780 kg. bessen en 2750 bn. uien.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3