Purol bij Stukgeloopen, Pijnlijke Branderige Voeten Officieel Gedeelte. Uit de Pers. Kerk en School Bt Land- en Tuinbouw. Reclame-Mededeelingen. Ingezonden Stukken Plaatselijk Nieuws. Flakkeesche Boerenbond. Kort verslag van het verhandelde in de ver» gadering van 't Hoofdbestuur op Donderdag 16 Juli 1925, in hotel Tabbers te Sommelsdijk. Voorzitter de heer P. van Schouwen. Niet tegenwoordig waren van het Bestuur de hee» ren Breen en Sieling, alsmede de Afdeelingen Nieuwe Tonge en Ouddorp. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en hoopt dat het Hoofd» bestuur in zijn nieuwe samenstelling evenals vroeger onder de oude wet in eensgezindheid zal samenwerken en streven naar alles wat de toestand kan verbeteren en de welvaart van ons eiland kan bevorderen. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn vastgesteld, wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Onder die welke aanleiding geven tot bespreking, komt aller» eerst in aanmerking een circulaire waarin wordt verzocht om financieelen sleun voor 't ver» strekken van een blijk van waardeering en aan den aftredenden Direcieur»Generaal van Landbouw, Dr. P. van Hoek. De Voorzitter zegt, dat de heer van Hoek zich voor Flakkee heeft doen kennen als een bekwaam, welwillend adviseur, welke altijd bereid was (ot hulp of advies, en wiens heen-» gaan inderdaad ook voor ons van zeer groote beteekenis is en met leedwezen werd vernomen. Spreker vindt het jammer, dat niet evenals bij het aftreden van zijn voorganger een con' creter vorm aan de medewerking is gegeven, op welke wijze zal nu worden onderzocht, terwijl spreker adviseert om aan een huldeblijk medewerking te verleenen, waartoe besloten wordt, terwijl op de eerstvolgende Algemeene Vergadering hierover nader zal worden beslist. Voorts was ingekomen van particuliere zijde een advies voor den aankoop van zaailijnzaad in Hongarije. Daaromtrent nader ingewonnen adviezen waren niet van dien aard, dat hierop verder kon worden ingegaan anders was het met van denzelfden belangstellenden particu» lier ingekomen wenk over den aankoop van Kalizout. In een onlangs te Parijs gehouden confe» rentie tusschen de Duitsche en Fransche mijn» besturen, was een overeenkomst getroffen, dat men geen concurrentie zou voeren en voor eenerlei prijs, zoowel aan coöperaties als aan den handel leveren zou Hierover ontspon zich een uitvoerige dis» cussie. Velen wenschten van deze gelegenheid gebruik te maken om voor alle afdeelingen van den Bond in één massa aan te koopen, rekent men dat in Flakkee ongeveer één mil» lioen Kalimest in varschillenden vorm wordt verbruikt, dan geeft dit zeker een belangrijke besparinganderen daarentegen, hoewel het belangrijke voordeel niet onderschattend, vreesden dat de medewerking niet algemeen genoeg zou zijn, omdat de tijd van uitstrooien op ver uiteenloopende tijdstippen plaats heeft. Eindelijk werd beweerd, dat de winst op het Kalizout gering is voor den handel en alleen dan van eenige beteekenis, waDneer men door vroege aankoop en in 't bezit van goede op» slagplaatsen kan profiteeren van de belang» rijke prijsreductie bij vroege levering. Ten slotte wordt besloten de Afdeelingen opgaaf te doen verstrekken en nader te be» slissen over het al of niet aankoopen. In verband hiermede werd het Centraal Bureau uit het Kon. Ned. Landbouw»Comité ter sprake gebracht, waaromtrent nader advies zal worden ingewonnen. Vervolgens wordt door den Voorzitter me» degedeeld, dat in de vorige vergadering van bet Dagelijksch Bestuur de rooster van af» trediDg bij loting is vastgesteld. Daarna wordt medegedeeld, dat de rekening van het vorige jaar sluit met een voordeelig saldo groot f 774,30 en dat men kan begrooten met de in de Statuten genoemde minimum» contributie voor 1925/26 te kunnen volstaan, nl. elke afdeeling f 5,— plus f 0,05 van elke Hectare grond bij de leden in exploitatie. De gemeente waar de Zomervergadering in 1926 zal worden gehouden, zal op de Algem. Vergadering worden bepaald. De Zomerver» gadering 1925, welke wordt gehouden te Som» melsdijk, wordt vastgesteld op Donderdag 30 Juli a.s. Eindelijk wordt het Dagelijksch Bestuur opgedragen om als spreker op die vergadering te trachten te krijgen Ir. v. Rij Croesen, Voor» zitter van het Kokinklijk Nederlandsch Land» bouw«Comité te 's Gravenhage. Nadat nu nog in overweging wordt genomen een demonstratie met de moldrainageploeg, sluit de Voorzitter deze vergadering. Huldiging Dr. P. van Hoek. Eene Commissie, bestaande uit vertegen» woordigers van onderscheidene landbouw» organisaties, en waarvan Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Binnen» landsche Zaken en Landbouw, eere»Voorzitter is, heeft aan vele personen en organisaties in den lande een circulaire toegezonden van den volgenden inhoud «Het zal U bekend zijn, dat de heer Dr. P. van Hoek, Directeur«Generaal van den Landbouw gemeend heeft om gezondheids» redenen ontslag te moeten vragen uit 's lands dienst. Dit heengaan van den heer van Hoek wordt door velen in den lande met groot leedwezen gezien. Ondergetekenden hebben gemeend dat 't aftreden van den heer van Hoek niet onop» gemerkt mag voorbijgaan, maar dat een blijk gegeven moet worden van de groote waar» deering, welke men voor het werk van den heer van Hoek en voor diens persoon koestert. Zij noodigen U uit daartoe zoo spoedig moge» lijk een bijdrage te willen zenden aan den heer Dr. H. Moihuysen, Zuid»Oost Buiten» singel 234a, 's Gravenhage (Postrekening Kon. Ned. Landbouw»Comité, No. 57694) en ook anderen op te wekken zulks te doen. Het staat thans nog niet vast welke bestem» ming aan deze gelden gegeven zal worden. Daartoe zal te zijner tijd overleg gepleegd worden met den heer van Hoek.® Personen of organisaties, die bovenstaande uitnoodiging niet mochten hebben ontvangen, worden verzocht hun bijdrage aan het opge» geven adres wel te willen doen toekomen. VOOROEFENINGEN. Gewone Vrijwillige Landstorm Oproep aan jongelingen geborenin'tjaar 1907 Voordeelen voor hen die in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid le. Het bewijs geeft U het recht bij indee» ling bij het leger 4 maanden korter te dienen gij wordt dus 4 maanden later dan de andere Iotelingen opgeroepen 2e. Het bewijs geeft U recht te worden in» 40 cent per regel. gelijfd bij de Infanterie, zoodat U dan den kortsten diensttijd te volbrengen hebt. 3e. Indien U niet zijt bestemd voor gewoon dienstplichtige, kunt U de dienstver» plichtingen overnemen van een broeder aie wel moet dienen. 4e. Indien U het voornemen hebt U in Nederlandschslndië te vestigen, kan een verbintenis op korten termijn wor» den aangegaan hier te lande, welke diensttijd voor den voorgeoefende slechts IV2 maand bedraagt en hem vrijstelling geeft voor den oefenplicht in Ned.»Indië. De oefeningen hebben plaats gedurende 4 uren per week, hetzij in de avonduren, hetzij des Zaterdagsmiddags, en wel in Uwe woon» plaats of in de nabijheid daarvan, afhankelijk van het aantal deelnemers. Er wordt zooveel mogelijk rekening gehouden met de wenschen van de deelnemers. De nieuwe cursus vangt aan 1 October a.s. en eindigt in de maand Februari 1927 met het alsdan af te leggen examen. Wanneer door U nadere inlichtingen worden gewenscht, zullen deze ten Uwen huize wor» den verstrektin welk geval een kennisgeving als onderstaand model duidelijk ingevuld door U aan mijn adresCommandant Vrijwillige Landstorm Verband Middelburg te Middelburg moet worden opgezonden. Middelburg, Juli 1925. De Majoor, Commandant van den Vrijwilligen Landstorm Verband Middelburg, A. M. MOL. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Mijnheer de Redacteur Open brief aan «Voorstander Ziekenhuis.« Mijnheer, Gaarne zal ik U van antwoord dienen, zoodra U een schrijven inzendt onderteekend met Uw naam. Waarom daarin nalatig gebleven, zoo goed als de schrijver aan den heer Jansen Het is te begrijpen dat wij op ongeteekend schrijven het antwoord moeten schuldig blijven. Als wij propaganda maken voor onze steun» verleening bij ziekenhuisverpleging dan ont» zien wij ook niet daaraan onzen naam te geven, dat behoort ook zoo, vindt U niet U, Mijnheer de Red., dankend voor deze plaatsruimte, teeken ik met hoogachting, Uw dw. dn. A. BAART. Middelharnis, 21 Juli '25. De Maasbode schrijft De Onverbeterlijke Hansworsten. Deze kwalificeerende woorden zijn niet van ons, maar van «Het Volk«. Het blad bedoelt daarmede een gestie te signaleeren van de heeren van «De Tribune«, maar meteen teekent het daarmee, beter dan wij 't zelf zouden kunnen, de houding van de S. D. A. P. zelf. Wat toch is 't geval In het nummer van Zaterdag 18Julipubli« ceert «De Tribune« een oproep tot eenheid van alle arbeiders tegen een even tueele regee» ring van Colijn. «De Tribune« publiceert dezen oproep in haar nummer van Zaterdagavond, maar zooals blijkt uit een bijschrift, is deze oproep als circulaire namens de Communistische Partij al dagen te voren verzonden aan de navol» gen de organisaties De S. D. A. P.het Ned Verbond van Vakvereenigingenhet Nat. Arbeids»Secreta- riaatden Bond van Vakorganisaties van Hoofdarbeidershet Algem. Neutraal Vak» verbond en de Roomsch»Katholieke Volks» partij. Dus ook de S. D. A. P. kreeg deze circu» laire in handen het Partijbestuur werd mo» biel. Slimme kerels die communisten, gare jon» gens, zij zagen kans een beweging op touw te zetten waar wat in zat. «Tegen de reactie, tegen Colijn 1« Wat 'n leus, wat 'n wachtwoord 1 Daar zat iets in als in het petitionnement tegen de Vlootwet. Muziek vooral. Wat beteckende de »socialisatie«, de «ont» wapening« tegen zoo'n prachtcry als nu «Tegen Colijn 1 Tegen de reactie 1« Moest de S. D. A P. zich zulk een reclame laten ontnemen, en dat nog wel door de gare jongens van «De Tribune«, die de kans waar» namen om in één slag populair te worden Den partijbonzen van de S. D. A. P. sloeg de schrik om 't hart. Neen, zij mochten zich zoo op etn onver» wacht moment niet den wind uit de zeilen doen nemen. Goede raad was duur, hier mocht niet ge» wacht worden, geen dag en geen nacht. 't Was nu maar de zaak, wie 't eerst aan de markt kwam. Tijd was hier geld. Voor overleg was er niet veel ruimte meer. De verschrokken hoofden konden zich nog amper bezinnen. Maar daar vóór hen lag in elk geval het manifest der communisten. Dat kon een leidraad zijn, de idee, de ge» dachte was er, nu nog slechts «ein Bischen andere Worte«. Het manifest der communisten richtte zich officieel tot de S. D. A. P. zoowel als tot de Katholieke Volkspartij. Toen schreef 't Partijbestuur der S.D.A.P boven zijn manifest «Aan alle arbeiders en democraten I Prachtig, de oplossing was gevonden. En zoo verscheen tegelijkertijd als in «De Tribune« ook in «Het Volk« en de «Voor» waarts® van Zaterdagavond de ongeveer ge» lijkluidende proclamatie tegen Colijn. Wat 'n bofl Zij startten tegelijk, en nu zou niemand merken dat het prachtige initiatief niet van de S D. A. P. was uitgegaan. Meteen kwam er op de laatste pagina van «Het Volk® nog een klein berichtje met als titelde onverbeetlijke hansworsten, waarin wprd vermeld, dat ook het Partijbestuur der Communistische Partij zich met een manifest tot het Nederlandsche volk had gericht om het op te roepen tot een scherpe actie tegen Colijn. «Onverbetelijke hansworsten® noemt «Het Volk« hen Wij zullen niet zeggen dat de sociaabdemo» craten zeldzame clowns zijn, maar waar ze vooral moeten leven van publieke vermake» lijkheden als optochten en protestmeetingen, lijkt 't ons toch dat zij hier een nieuw num» mer op hun repertoire hebben genomen, dat minstens van andere hansworsten is afgekeken. Ongeacht het compliment dat wij hun hier» boven meenden te mogen maken. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK. Het voorloopig Comité voor Ziekenverpleging had tegen j.l. Donderdag 16 Juli een openbare vergadering belegd teneinde te trachten de vereeniging definitief op te richten. Ruim 200 personen waren aanwezig. Na breede uiteen» zetting door den heer C. J. Jansen, voorzitter van het Comité, welk een groote uitkomst het voor velen zou zijn, wanneer een onderling fonds alle kosten voor zes weken op zich nam, wanneer een lid naar eenig Ziekenhuis moest worden vervoerd, werd gelegenheid gegeven zich aan te sluiten. De heeren A van Es en J. H. Deijs juichten het plan zeer toe, doch hadden op enkele punten eenig bezwaar, hetwelk echter nadien door een vast benoemd bestuur kan worden uitgewerkt. Met het aantal dat zich reeds had opgegeven traden ongeveer daarbij nog 150 leden toe zoodat dit nu alreeds ruim 200 is. Besloten werd dat gedurende enkele weken door verschillende personen de ingezetenen dezer gemeenten zullen worden bezocht om als lid te willen toetreden. Om zooveel mogelijk dit werk te bekorten bestaat gelegenheid zich op te geven bij de heeren H. van Heest, C. v. d. Meide, J. Verbrugge en L. Vroegindeweij Wzn. te Middelharnis en G. v. d. Heide. L. Jongejan en A I. Hoek te Sommelsdijk. De contributie is voor personen boven de 15 jaar 6 en beneden die leeftijd 1 cent per week. Na dit huisbezoek zal alsdan eene open» bare vergadering worden uitgeschreven om tot benoeming van een bestuur over te gaan. SOMMELSDIJK. Alhier zijn voor den dienstplicht, 1926, 9 personen voorgoed en 10 personen voorloopig vrijgesteld wegens broederdienst. Vorige week stonden 5 werklooze land» arbeiders bij den correspondent der arbeids» bemiddeling ingeschreven, welke allen te werk zijn gesteld door de gemeente. Een zoontje van A. B. had het ongeluk, terwijl hij op een lastdrager voorop een fiets zat, met zijn voeten tusschen de spaken te geraken, waardoor zijne voeten zoodanig wer» den verwond, dat geneeskundige hulp nood» zakelijk was. MIDDELHARNIS. De loting voor de Nat. Militie lichting 1926 zal plaats hebben Dinsdag 4 Aug. voormiddag 9.30 uur op 't Gemeentehuis. Bij publieke verkooping Vrijdag j.l. van tarwe en haver was de gemiddelde prijs der tarwe f 225 en die der haver f 190. OOLTGENSPLAAT. In den nacht van Zaterdag op Zondag tusschen 12 en 1 uur liepen 2 personen met maskers, touw en een zakje met inhoud door het dorp. De nacht» wacht A. R. werd bewusteloos geslagen. Hierna ontstond een worsteling met den gemeente» veldwachter Jordaan, die ernstig werd gewond, en ten slotte het tegen 2 personen niet kon volhouden en zijn buit moest laten schieten, maskers, touwen, zakje, handschoenen bleven achter. Door den Burgemeester, welke on» middelijk aanwezig was, werd maatregelen tot achtervolging en zoo mogelijk tot aanhouding genomen. Dadelijk werden een auto en een motorfiets in dienst gesteld en de Burgemees» ters van Flakkee alsmede de Veerdienst Mid» delharnis—Hellevoetsluis en alle overzetveeren op Flakkee werden reeds in dit middernach» telijk uur gewaarschuwd, om ontsnapping van af dit eiland onmogelijk te maken. De heer Hossen, Directeur der Ambachtsschool, was spoedig met een speurhond aanwezig en werd het onderzoek tot Zondagmiddag voortgezet. Later werd aan den veerschipper last gegeven met de motorboot langs den rivier te zoeken. Bij de Galatheesche haven ging men aan wal, en mocht het gelukken 2 personen te omsin» gelen, die reeds te voren door kinderen waren gezien. Al spoedig werd bekend, dat 2 per» sonen, waarvan een oud»inwoner dezer ge» meente en de andere naar wordt beweerd iemand uit Groningen, in handen der politie waren. De geheele Zondagavond had er een voorloopig verhoor plaats. Ook heden Maan» dagavond wordt het nog voortgezet door den Burgemeester. De aangehoudenen blijven in voorloopige bewaring en worden in hun cellen dag en nacht bewaakt. Of er verband bestaat tusschen den inbraak bij d. R., de personen die Zaterdagnacht door de politie getracht zijn aan te houden en de personen die Zondagmiddag opgespoord zijn zal misschien een justitioneel onderzoek uit» wijzen. Vrijdagmiddag had in deze gemeente een hevige vechtpartij plaats, waardoor 2 personen ernstige verwondingen opliepen. Door den gemeenteveldwachter Jordaan aangehouden, werd daarna een onderzoek door den burge» meester ingesteld, waar de dader P. L. een volledige bekentenis aflegde. De voorwerpen, waarmede de verwondingen zijn toegebracht, zijn in beslag genomen. Dr. Entz had de eerste geneeskundige hulp verleend. Zaterdag is deze persoon ter beschikking van den Officier van Justitie te Rotterdam gesteld. In den nacht van Donderdag op Vrijdag had een inbraak plaats bij Jc. d. R. Hoewel het slechts bij weinigen bekend werd, bleek toch later, dat reeds in den vroegen morgen door den burgemeester en de politie een voor» loopig onderzoek was ingesteld. Gebleken is, dat men het achterste gedeelte der woning is binnengedrongen. Door de in de woning aan» wezige hond was de bewoner wakker geworden en de dader gevlucht. Hoewel de kasten waren geopend, werd niets vermist. In de aangren» zende schuur, waarin hout en turf geborgen was, werd een rijwiel van een van zijn per» soneel, welke niet bij d. R. inwoont, ont» vreemd. Zondagmorgen werd het rijwiel terug» gevonden. OUDE TONGE. De loting voor de lich» ting 1926 voor deze gemeente zal plaatsheb» ben op 5 Aug. des voorm. 9% uur in de Oude School. K. Beijer en J. de Ron zullen Vrijdag a.s. opgeroepen worden om bij hun Regimemt te worden ingelijfd. C. v. D. had het ongeluk met de fiets in de sloot te rijden, zoodat zij druipnat thuis kwam. De schoolkinderen van de O. L. School zullen Donderdag een plezierreisje naar Breda ondernemen onder leiding van het personeel. Op Woensdag 29 Juli a.s. zal er ten huize van den geneesheer kostelooze inenting plaats hebben. De vacantie voor de kinderen van de O. L. School zal a.s. Vrijdag intreden 1 Aug. tot 22 Aug. Onze dorpsgenoot S. Duijm is na een ernstige operatie in een der Ziekenhuizen te Rotterdam plotseling overleden. NIEUWE TONGE. Zaterdag a.s. zal de P. V. de «Gevleugelde Bode« een vlucht hou» den met jonge duiven vanuit Vilvoorde (België) afstand 89 743 K.M. Toen eenige kinderen alhier met lucifers aan 't spelen waren bij een strooklampje, ge» raakte dit in brand. Men was den brand spoedig meester, zoodat erger werd voorkomen. Een niet alledaagsch geval! J.l. Zaterdag» avond zijn boven onze gemeente een paar ooievaars waargenomen. De huizen, bewoond door P. C. F. en D. B., alhier, zijn voorzien van het kenmerk dat de besmettelijke ziekte Roodvonk er in voorkomt. J.l. Maandagmorgen had het kind van C. H. te Battenoord het ongeluk in de sloot te vallen. A. v R. slaagde er in het kind te redden. Met de schrik en een nat pak kwam het vrij. HERRINGEN. De loting voor de lichting 1926 voor deze gemeente is thans nader vast» gesteld op Woensdag 5 Augustus 1.30 uur (Zomertijd) in de O. L. School, Ring A 81, te Dirksland. De vacantie op de O. L. School zal ge» houden worden van 8 Aug. tot 31 Aug., op de Bijz. School van 7 Aug. tot 1 Sept. Aan den milicien A. Chr. de Geus, die een 2=tal weken voor herhalingsoefeningen onder de wapenen was, is vergoeding toege» kend wegens kostwinnerschap. Volgens het provinciaal blad No. 37 van 1925, bedroeg het aantal inwoners dezer ge» meente op 31 Dec 1924 408 mannelijke en 408 vrouwelijke, totaal 816. Door den Commissaris der Koningen in de provincie Z.»Holland is aan den Burge» meester dezer gemeente tot 10 Aug. verlof verleend. Uit de rekening van de Gezondheids» commissie bleek, dat de inkomsten waren f 1459,68V2 en de uitgaven f 1384,16'/2- Alzoo een goed slot van f 75,52. De eerstvolgende schietoefening van den Bijz. Vrijz. Landstorm is bepaald op den eer» sten Donderdag in de maand Augustus des avonds 6.30 uur (O.T.) op het plein der O. L. School. Bij den landbouwer d. B. onder deze gemeente is heden een begin gemaakt met tarwe snijden. MELISSANT. Zaterdagavond had de vrouw van den alhier tijdelijk vertoefenden militair uit het Indische leger v. d. Klundert, het ongeluk van een trapje te vallen en haar arm te breken. STELLENDAM. Donderdag a.s. zal des voormiddags 10 uur zomertijd ten gemeente» huize gelegenheid worden gegeven tot koste» looze inenting. Aan den verlofganger D. Kievit alhier van de lichting 1919 is door Z. E. Minister van Oorlog uitstel verleend van herhalings» oefeningen tot uiterlijk 22 Februari 1926. GOEDEREEDF. In de weide van C. A. V. stierf de vorige week een koe, die aldaar onder politie toezicht werd begraven. OUDDORP. Kr. v. d. W. heeft met paard en wagen gehold en is daardoor van de kar gevallen. Het liep voor hem met een paar ontvelde knieën af, het paard werd gegrepen. D. W. als opperman werkzaam, is uit een dakgoot gevallen en werd op een kar thuis gebracht. Er bleek niets bij hem gebroken te zijn. Nog een ongeluk. Het paard van J. v. d. K. schrok voor een auto, en sprong op zijde in de sloot, den wagen achter zich aantrek» kende. De dochter van v. d. K. wist bijtijds van den wagen te springen. Alles liep verder wonder goed af. Aan het eind van den Kooiweg, dicht bij het strand kampeeren op een weiland in een paar tenten een 20 tal leerlingen van de Chr. Mulo School (Dr. Kuyperschool) aan de Baan te Rotterdam. Zaterdagmorgen zijn ze hier gekomen en hopen een veertien dagen te blijven. Ze zijn vergezeld van een onder» wijzer en zijn echtgenoote. Zondag werd door het gezelschap öf de Herv. kerk, öf de Geref. kerk bezocht. Het huis aan de Weststraat, bewoond door den heer Nedervelt is Zaterdag afgemijnd door den heer van Oostenbrugge op f 4300— Het is toch maar gelukkig, als men zwem» men heeft geleerd. K. S. kwam van den kant in de volle haven te vallen en wist zich zelf er weer uit te redden. f De jaarlijksche schouw van den «Plas» polder« wordt deze week gehouden. f De Westlandsche uien worden hier af» gekocht tegen f 3,60—4,00 per mud van 60 kilo De levering geschiedt a.s. campagne. f Het bestuur van den polder «Het Oude» land« verbiedt dit jaar het leggen van vlas» roten in weteringen. f Door J. Westhoeve is een perceel bouw» land gehuurd gelegen aan den Kruisweg voor een huurprijs van f 106,20 per gemet Voornsche maat. f Een viertal dienstplichtigen der lichting 1925 zullen deze week bij hun garnizoen te Bergen op Zoom worden ingelijfd. OUDDORP. Gewassen verkooping. Erwten. Perceel Groote Opbrengst 1 17 A. 76 c.A. f 82,- 2 23 42 74,— 22 30 60 17,- 33 16 84 60,- 35 13 77 36,- 3 16 17 Haver. 56 33 6 60 18 17 222,- 30,- 80,- 18 24 64 88,— 19 14 8 V 44,- 20 13 1 x> 42,- 21 15 30 60,- 31 27 55 96,- 32 16 84 60,- 36 28 78 92,- 37 23 27 78,- 38 24 34 78,- 39 12 55 42,- 40 13 32 46,- Rogge. 4 24 19 5 18 37 28!- 6 28 78 62,— 7 13 16 30,- 8 22 81 y> 44,- 9 42 55 x> 62,- 10 28 78 54,- 11 30 31 62,- 12 34 90 82,- 13 16 84 44,- 23 15 30 58,- Tarwe. 14 18 6 96,- 15 18 6 94,- 30 23 42 102- 34 31 7 162,- Grasgewas eenmaal maaien. 24 29 85 28,- 25 39 3 38,- 26 39 3 30- Naët. 27 107 93 34,- 28 131 79 40- 29 163 8 86- we kunn< en begun: Het Mc de heerei voorzitter predikant Spijkeniss E. Ramb meester v Heer L. 1 J. Pool, wijkscho werkt m Waar overtuigij king in f te steken, en moge: steun. En wa en Puttq der Waa door eer en zekei of evan] meente 1 voor on: HELLEVOETSLUIS. De loting voor de militieplichtigen lichting 1926 voor deze ge. 1 meente zal plaats hebben op Maandag 3 Aug. in het Gymnastieklokaal der O. L. School des nam. 3 uur. Dhr. G. H. v. d. Ham slaagde dezer dagen voor het eindexamen der Chr. H.B.S, met 5»jarige cursus te Rotterdam. Na een bijna 2»jarig verblijf in West»Indic is Vrijdagavond dhr. L. Groeneveld alhier weer teruggekeerd. NIEUW,HEL VOET. De loting voor dt militieplichtigen lichting 1926 voor deze ge. meente is bepaald op Maandag 3 Augustus in het Gymnastieklokaal der O. L. School te Hellevoetsluis. MIDDELHARNIS. Zondag is in de Gei. Kerk een extra gift van f 10 voor de armen gecollecteerd. Ouders die hun kinderen Zondag in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopen moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond van 7.30 tot 8 uur in de consistoriekamer. OUDE TONGE. Zondag a.s. zal in de N. H. Kerk onze vroegere predikant Ds. Verkerk uit Puttershoek des v.m. en n.m. optreden. NIEUV E TONGE. Met a.s. Vrijdag zal de j vacantie voor de kinderen der O. L. School, alhier, een aanvang nemen. In verband met de schoonmaak der kerk, zal er a.s. Zondag geen dienst worden gehouden. DIRKSLAND. Beroepen in de Geref. ge» meente ds. A. de Blois te Vlaardingen. HERKINGEN Beroepen bij de Geref. Ge. meente alhier Ds. Fraanje te Barneveld. STELLENDAM. A.s. Zondag zal in de N. H. Kerk alhier een collecte worden gehou ten bate van de Bijzondere Bewaarschool al GOEDEREEDE. Zondag a.s. zal er alleen I des voorm. kerk zijn vanwege de vacature Herkingen. Zij die hunne kleine kinderen willen laten H doopen op Zondag 26 Juli moeten daarvan P aangifte doen Zaterdagavond halfacht bij den Prediker. {f OUDDORP. Onze dorpgenoot W. Melchers is geslaagd voor het eindexamen van de Tech. nische School te Amsterdam. De kweekeling Kr. Sperling der Oplei. dingsschool voor Onderwijzer te Hellevoetsluis is bevorderd naar de 2de klasse. A.s. Zondag, waarschijnlijk des voormid. dags hoopt Ds. Kruijt van Nieuwe Tongede vacaturebeurt in de Herv. Kerk te vervullen, Dezer dagen gewerd ons onderstaande circu» laire, waaruit blijkt dat men op Voorne en Putten het Evangelisatiewerk flink aanpakt ROCKANJE, Juni 1925. X,» s. Gedurende eenige jaren werkt op de eilan. den Voorne en Putten een vereeniging voor Inwendige Zending, die we gaarne in Uwbe< belangstelling en steun aanbevelen. We zitten hier te midden van een overgroote meerderheid van Vrijzinnigen, die onomwon» den op hun propaganda»avonden in de Ned. Hervormde Kerk 't uitspreken«Wij zullen vechten tegen leerdwang, leertucht, formaliteit en huichelarij in 'f donker Zuid»Holland« De leer der orthodoxie is uit den booze». Onze Bijbelsche voorstelling der heilsfeitenis «onchristelijk®. Het mag wel een wonder heeten, dat die Bijbel nog op de kansels ligt. Bovengenoemde vereeniging tracht nu over de beide eilanden en in haar plaatselgke afdeelingen door col' portage, tentevangelisatie, school» en persactie, door woord en daad, de vele gezinnen, die afgedreven zijn op den stroom van onver» schilligheid, godsdienstloosheid en wereldzin tot het geloof der vaderen terug te brengen. Zij opent daartoe ook in die plaatsen, waai 't modernisme nog in de Ned. Herv. Kerk heerscht, evangelisatie»posten in en ten bate der Ned. Herv. Kerk, waar in de onderlinge samenkomsten weer gebracht wordt de predi- king van den Heere Jezus, als den waarach' tigen Zoon van God en den Eenigen en Al' genoegzamen Borg en Middelaar tusschen God en den zondaar, totdat het Gode behaagt, dat ook op de kansels dier Ned. Herv. Kerken 't ware Evangelie naar de Schriften weerver' kondigd wordt. Zoo heeft ze reeds posten te Rockanje, Nieuw»Helvoet en Zwartewaal. E" hoopt ze nu weder een post te openen in Abbenbroek. Doch voor lokalen en evange' listen is geld noodig. Heel Chr. Nederland en inzonderheid Chr. Zuid»Holland moet ons daarbij helpen. Op de eilanden doen we, wat om den en uit t' jarenlan vreemd Schrift, August Ik no klein is ginsels ten is. vrouwe Help arbeid gaven taresse der H Voor vorige van f opgelo De van 30| in de De gedure deld p garnal Vrij gemeei Ver: lendar 29 Ju voor dereec Ver On en M Ge W. Af On te B: 42 ja He ons der hede ren ten t te z Dr. sterns] der wore voor zone centi Er kaan geslc den wien ze e kaar ze 1 verra gon moe zit gem Juli grij paa; met D N zien binr te w H fraci prog

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2