E Gemeenteraad. Reclames Mededeelingen. V er koopingen Marktberichten Land- en Tuinbouw. Hoeden- en Pettenmagazijn Economisch Weekoverzicht. God de Heere kan zelfs een moordenaar aan het kruis nog zalig maken. Vervolgers van de gemeente als Saulus kunnen zalig worden, wanneer God hen op de knieën brengt. Maar mag ik daaruit de gevolgtrekking maken, dat het er niet veel op aankomt, hoe ik mij gedraag? Een Christen, die het met zijn Christen* dom oprecht meent, vraagt allereerst aan ChristusHeere, wat wilt Gij, dat ik doen zal? Dat is de vraag der bekeering. En dan bindt de Heilige Geest de ziel aan Gods wet. Aan heel die wet als een regel der dank* baarheid. Ook aan het vierde gebod dat de open* bare viering van den Dag des Heeren van ons vordert. Die dag moet geheiligd door openbare prediking, aanroeping van 's Heeren Naam en betoon van barmhartigheid. Het is daarom zonde en het is bovendien levensgevaarlijk om te denken, ik kan wel zalig worden, al behoor ik niet tot de kerk. Wie zoo spreekt, kent Gods Wet niet, of kent haar wel, maar onttrekt zich er aan Vóór Jezus ten hemel voer, gaf Hij aan Zijn discipelen bevel om het Evangelie te prediken aan alle creaturen, om geloovigen te doopen en hen te leeren onderhouden al, wat Hij hun geboden had. In dit bevel lag opgesloten de eisch, om, wie door het Evangelie getrokken waren, saam te vergaderen in een kerkelijke saam* leving. Niet alleen doopen maar ook leerende hen onderhouden, wat ik u geboden heb. Hier is de aanwijzing en instelling van het leerambt. Wie zich hieraan onttrekt, gaat dus in tegen den uitdrukkelijken wil van Jezus. En ik vraag, of iemand grond heeft, om op genade te hopen die opzettelijk dit ge* bod overtreedt. Kenmerk van geestelijk leven is juist dat men Jeruzalem bemint. Daarbij komt nog, dat gezonde wasdom van het geestelijk leven onmogelijk is zonder geloovig en heilbegeerig gebruik van het Sacrament des Heiligen Avondmaals. En dit is niet te ontvangen dan door de bemiddeling van het kerkelijk instituut. Neen, wat Christus voor ons noodig keur* de zullen wij niet gering achten. Eigenwillige godsdienst is den Heere een gruwel. Neen, de kerk is geen heilsinstituut, maar de ambtelijke bearbeiding is voor de zielen onmisbaar. Alleen zóó wordt het ten volle voor ons waarDe Heere is mijn Herder. Hier wordt de rechte toon gehoord. Mocht het dienen tot terechtbrenging van menigeen, die zich troost met de gedachte ik ben toch christelijk, al ben ik niet kerkelijk. Neen, weet ge, wat ge niet moogt zijn kerkistisch, dat ge alles aan uw instituut opoffert. Dat is verkeerd, maar kerkelijk moet ge zijn. Dat is eisch uwer roeping.« (Schiedamsch Kerkblad.) IV»t elke maa.id te doen geeft. (2e helft Juli) Nadruk verboden. Juli heet Hooimaand, wat niet zeggen wil, dat in die maand bepaaldelijk de hooiïng geschiedt of moet geschieden. Men hooit of maait, wanneer in het te maaien gras de grootste massa verteerbare voedingsstof aanwezig is. Is het gras »hard« geworden, dan zit er te veel ruwvezel in, en is de verteerbaarheid minder geworden. Tijdig maaien is dus reeds hierom gewenscht, maar heeft nog andere voordeelen. De zode loopt beter uit, wordt dichter en fijner bij vroegtijdig afmaaien er ontwikkelen zich meer zij*scheuten en uitloopers, waardoor men later een beter sluitende zode verkrijgt. Men blijft ook beter de onkruid-planten baas. Wordt telken jare laat gemaaid dan gaat de zode achteruit. Bij tijdig maaien is de vol ende snede vroeger, en geeft doorgaans ook meer massa. Een vorigen keer hadden we het over de ongewenschte boterbloemen in de wei, dit jaar zoo buitengewoon talrijk. Daartegen wordt nu in het »Alg. Ned. Lbld.« aangeraden het afzichten niet afmaaien, want dan ver* nietigd men het gras van de boveneinden der doorgeschoten stengels, waaraan de bloe* men zitten. Als men dit doet vóór het rijp worden van 't zaad dan heeft die kamp het volgende jaar minder planten. Het zichten kost weinig tijd en valt juist op een moment dat er niet veel te doen is. Evenweleen grondiger bestrijdingsmiddel blijft het wieden, dat men steeds kan toepassen, als de drukte niet groot is. Het zij herinnerd, dat de boter» bloem vergiftig is het vee versmaadt het, maar 's winters op stal is het wel gedwongen er van te eten, tot schade de melkgift en de groei. Bovendien komen dan de zoden met den mest op de vaalt, en zoo weer op het land terecht(?) Onlangs maakten we melding van een bie* tenschoffel, een practische vinding van den heer J. Doornbos Ez. te Schildwolde, waarvan we nu kunnen zeggen, dat ze ons zeer goed voldoet. Een nieuwe vinding is intusschen in dezelfde provincie gedaan. Door den smid Osinga te Gasselternijveensche mond is een nieuwe aanaarder gebouwd. Bij een gehouden demonstratie voldeed het werk aan de aan» wezigen geheel aan de eischen hoewel het werktuig den schoffel niet in alle opzichten kan vervangen. De Commissie ter beoordeeling achtte het vooral voor bezitters van groote bedrijven, die meer schoffel werktuigen bezitten, de aanschaffing van belang. In den hof: Van het zaaien hangt veel af. Dit bleek me dezer dagen opnieuw, toen een :oede kennis, een beginneling, klaagde over et niet* of slecht* opkomen van vele zijner zaden. Zie hier eenige algemeene regelen 1 In den regel zaait men te vroeg. Daar zijn er, die reeds in April, wanneer het weer bizonder mooi is, het zaad van fijne bloemen in den grond brengen. In den vrijen grond zaaie men evenwel niet eerder dan einde Mei, in den tijd dat de ergste nachtvorsten voorbij zijn. Men make dan den grond zeer fijn en effen, en zaaie bij voorkeur bij regenachtig weer, liefst in den vroege morgen, zeer gelijkmatig over het ge» heela perk. Zeer fijne zaden vermenge men vooraf met wat zand, werke die niet onder, doch drukke ze alleen zeer zacht aan met een plankje. Grovere zaden werke men over 't algemeen slechts zóóver onder, als de eigen dikte bedraagt. Korrels en pitten worden ge» poot. Na de zaaiïng zorge men te groote uitdroging van den grond tegen te gaan. Deze moet vochtig blijven, wat men het best be» reikt, door met matten of iets dergelijks te bedekken en af en toe matig te begieten. Het is een dwaling te meenen, dat bezaaide per» ken niet begoten mogen worden omdat dan het zaad zou »verstoffen«bij droog weer is gieten zeer noodig. Men wachte zich echter te gieten, zooals wij dikwijls zagen het water met volle handen uitgudsend uit den emmer. Bij zulk »gieten« is het geen wonder, dat het zaad niet of slecht opkomt, daar het dan goeddeels is uit» en weggespoeld. Zijn de plantjes opgegaan, dan zorge men, alle on> kruid bijtijds uit te roeien, opdat niet later door de groote wortelvertakkingen ook de bloemplantjes mede worden uitgehaald. Ook te dikke stand dezer plantjes moet vermeden worden daar ze zich bij gebrek aan ruimte niet goed kunnen ontwikkelen, Wij herhalen de twee voorname eischen voor het opkomen van bloemzaden zijnniet te vroeg en niet te diepe zaaiïng. Onderzoek uw aardappelvelden 1 Laat, zoonoodig' u onderrichten omtrent de kenteekenen van verschillende aardappelziek» ten, als bladrol, topbont, zwartbeenigheid e.a. Verwijder de zieke planten, om verdere be» smetting, ook van het pootgoed voor 't vol» gende jaar te voorkomen. Het tijdig rooien geeft geen verlies, de andere brengen des te meer op. Het land vrij komende van de vroege erwten, kan nu met andijvie beplant wordeneerst den grond goed los makenneem de sterkste planten uit het zaaibed en dun dit tevens uit. Be» scherm nu bessen door een net, tegen de vogelsze houden vooral ook van de zwarte bessendeze vrucht is, tot gelei bereid, een uitnemend middel tegen verkoudheid. Door linnen gaas langs de boomen te hangen, kunt ge uw perziken tegen de wespen beschermen Voel niet met de vingers of de perzik al zacht wordt; de minste aanraking geeft later vlek* ken en rotting. de oude verordening omtrent het wegenplan Zij meenen deze te moeten handhaven, om de menschen niet te veel te binden. De heer KORT begrijpt niet hoe B. en W. de moed hebben nadat deze verordening door den raad verworpen is er weer mee te komen. Het zal er in Melissant raar uit gaan zien indien er geen vaste regeling in het bouwen komt. Spr. zal er tegen stemmen. Wethouder J. SIELING (plattelander) blijft tegen een wegenplan. Dat B. en W. toch een schets hiervan gemaakt hebben, komt hierdoor, dat de raad het verzocht had. Een goede bouwverordening acht spr. echter veel harder noodig dan een wegenplan. Van particulieren is er grond te krijgen tegen 40 cent per roe, dat mag de gemeente niet tegengaan. Wanneer de raad een wegenplan maakt, zal men te zien krijgen, dat men buiten de gemeente alles vol bouwt en juist het hoekje waar het we» genplan geldt leeg staat. De gemeente zal zich zoozeer niet uitbreiden dat een wegenplan noodzakelijk wordt. Ze telt nu 1800 zielen en dat zal zoo wel blijven, 't Zou wat anders zijn wanneer de gemeente bij een wegenplan tevens de grond kocht en beschikbaar stelde. Hel voorstebB. en W. wordt in stemming gebracht en aaDgenomen. Tegen stemden de H.H. Kort, v. Beek en de Bonte. Dan stelt de VOORZITTER voor de oude verordening aan te vullen met een clausule dat aan bestaande wegenplan moet voldaan worden en anders geen vergunning tot bouw wordt gegeven. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór stem» den de H.H. Kort en de Bonte. De heer DE BONTE (A.»R.) stelt voor een ook zoowel in New«York als hier te lande en elders voortdurend gedrukt en het ziet er niet naar uit, dat er in de eerste maanden eenige verbetering komt. Wat kan een fabriek ook verdienen, als de kostprijs f 9.— en de opbrengst f 10.— is? De dividenden zullen er dan ook in 1926 naar zijn. Een zeer gunstige tendenz ontwikkelde zich de vorige week voor aandeelen Redjang Le» bong, die tot circa 335 zijn opgeloopen om 312 Dinsdag j 1. te blijven. De aankoopen werden vermoedelijk voor Indische rekening uitgevoerd en daar de meerderheid der stukken in Indië wordt vastgehouden is de markt hier klein en kan slechts tegen op* loopende prijzen aan de geregelde vraag wor» den voldaan. Er is alle reden voor, dat deze aandeelen zijn gestegen, aangezien de produc» tiekosten over de eerste 5 maanden zijn ge daald met f 30.000, terwijl de opbrengst ruim f 240 000 is gestegen, zoodat de kansen op verhoogd dividend belangrijk gestegen zijn In overeenstemming met de rubbermarkt is ook de tababsmarkt vast geweest, waarbij vooral Senembahs sterk werden gekocht en een koers van 440 bereikten, terwijl ook Deli Maatschappij een hoogen koers van 410 haalden, wat met het oog op dividendkansen wel wat hoog is te noemen, mede in verband met de niet altijd gunstige oogstberichten. Niettegenstaande de groote beursomzetten is het geld nog steeds zeer ruim verkrijgbaar om en nabij 2 °/0. De wisselkoersen varieeren zeer weinig meer de laatste dagen en gaat daarin weer veel minder om, misschien doordat de aandacht meer op de effectenbeurs is gevestigd. Te Veenendaal werd de Jaarlijksche groote Imkersdag en Bijententoonstel» ling gehouden. Hier zag men een volkje bijeen, misschien wel honderden malen grooter dan ons Nederlandsche volk, echter niet met één Koningin en met een langere dan onze achturige*arbeidsdag. VERGADERING van den gemeenteraad van MELISSANT op Woensdag 15 Juli des voorm. half 11 uur. De voorzitter, burgemeester de Winter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Van Ged. St. zijn eenige goedkeuringen over genomen raadsbesluiten ontvangen. De bijdra» ge van het rijk naar het zielental over 1925 bedraagt f 3227.82. Voor het onderwijs wordt ontvangen van den min van O. K. en W. f 7664. De kas is op 22 Juni nagezien en in orde bevonden. In kas was f 4603.435 In den keu» ringsdienst van Waren moet Melissant bij dra» ?en f 267.91, over den vorigen dienst was 50.16 te veel betaald wat nu in mindering wordt gebracht. De begrooting 1926 van de Gezondsheids* commissie zetelend te Middelharnis bedraagt in ontvang en uitgaaf f 1413 86, deze gemeente draagt hierin bij f 53.97. De bijbrage is met lU cent per inwoners verhoogd. De heer v. Loo vraagt vrijstelling van art. 12 van het reglement v. onderwijs wat hem tot 1 Jan. 1926 wordt verleend. De heer v. Immerzeel vraagt toestemming tot plaatsing van een benzinepomp op gemeen* tegrond, dit wordt toegestaan tegen f 1 per jaar huur. De schoolschoonhoudster krijgt f 10 subsidie voor het schoonmaken van lokalen bij diverse vereenigingen in gebruik. Dit bedrag zal op deze vereenigingen verhaald worden. De VOORZITTER deelt mede, dat met den heer Kwak is overeengekomen ingevolge raads» besluit der vorige vergadering, 1 gemet 154 roe grond over te nemen tegen f3000 per ge» met. De goedkeuring op dit besluit is nog niet ontvangen. Daar het bouwterrein betreft ligt het meer op den weg der gemeente dit te koopen dan dat dit door het armbestuur zou moeten gebeuren. Met W. Keur is over» eengekomen dat een gedeelte van den grond door hem rechtstreeks betrokken wordt. Moest de geldleening tegen 6 aangegaan worden dan zou de erfpacht f 0.65 moeten bedragen. B. en W. zijn er echter hoagstwaarschijnlijk ingeslaagd tegen 5 te leenen zoodat de erf* pacht op 55 cent gezet zou kunnen worden. B. en W. stellen voor deze leening ad f 6000 aan te gaan voor 20 jaar. Conform wordt met algem. st. besloten. B. en W. stellen voor een kleine verbouwing aan het gemeentehuis te doen plaats hebben De bewoner van het postkantoorhuis is bereid een gedeelte in de kosten bij te dragen, daar er tevens in de inrichting dezer woning een verandering moet plaats grijpen. Besloten wordt in principe tot deze verbou» wing te besluiten. B. en W. zullen nader over» leg plegen met den heer v. Oostenbrugge te Stellendam en in een volgende vergadering met definitieve voorstellen komen. Besloten wordt van den rentmeester der ambachtsheerlijkheid de afrit bij de woning van Joppe in erfpacht over te nemen. Op diens verzoek besluit de raad aan Sa» relse bouwgrond aan den Nollenweg af te staan, onder voorwaarde dat de bepalingen betreffende de rooilijn in acht genomen wor» den. De heer KORT (C »H.) vraagt in verband hiermee hoe B. en W. er toe gekomen zijn aan v. Vliet bouwgrond af te staan buiten het wegenplan. Dit leidt tot rare consequenties. De VOORZITTER zegt dat B. en W. uit de besprekingen der vorige vergadering op» gemaakt hebben dat de raad hieraan zijn goedkeuring hechtte. Ne eenige bespreking hecht de raad zijn sanctie aan het besluit van B. en W. B. en W. brengen nogmaals in bespreking M east per Doos60 90ct Bij Apolh.en drogisten VOOB &LK ZIN KDUS I, HUI JJ1UUIUIU, Kipstraat 85«87Rotterdam 1W ZIE DE 5 ETALAGES Voor hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend J- HENIGER JP. maximum snelheid in te voeren in Kralingen en aan den Oost»havendijk. De VOORZITTER meent dat het gewenscht is de nieuwe motor» en rij wiel wet af te wach» ten, daar deze wellicht bepalingen bevatten zal, strijdig met een event, thans te nemen be» sluit. Na eenige bespreking neemt de heer de Bonte hiermede genoegen. De H.H. v. NIEUWENHUIJZEN en KOO* MAN stellen nog een paar vragen over het dempen van een mestput en de vordering van herbouw eener afgebrande schuur. Dan gaat de raad over in vergadering met gesloten deuren ter bespreking intrekking sub» sidie aan den gemeente»arts. De hoofdschotel is en blijft rubber, waarbij de rest in het niet verzinkt. Wie kijkt er naar suiker, koffie, thee of olie, om maar niet eens scheepvaart te noemen Sinds ruim drie weken is het publiek veel meer belang gaan nemen bij rubberwaarden, gestimuleerd door de con» stante rijzing der rubberprijzen, welke nu reeds een niveau van f 2.85 per pond hebben bereikt. Tot dusverre kwamen de kooporders van meerendeels kapitaalkrachtige zijde, en dan meestal met contante betaling, zoodat de markttoestand gezond is, allengs echter is de speculatie ook een woordje gaan meespreken en speciaal a la hausse, waardoor de markt zeer eenzijdig is geworden en gevoelig voor elke reactie van den rubberprijs te Londen, welke de leidraad is voor de geheele rubber* speculatie. Af en toe ziet men enorme koers» verschillen met name in Hessa Rubber, voor welk aandeel zelfs een oogenblik 440 °/o >s betaald, doch in een paar minuten scherp tot 410 reageerde. Het wordt eigenlijk verve» lend om steeds al het masis der rubberwaar» den te beschrijven, men weet het nu lang» zamerhand wel, en de speculatie zit te azen op een ander object, doch die zijn er helaas maar weinige. Vroeger ging er in Koninklijke Olie om wat er thans in rubber gebeurt, doch thans ziet men verschilletjes van 113% per dag en in Consols evenzeer. Suiker waarden kijkt niemand naar, slechts is H.V.A. een weinig in de belangstelling, doch lang niet wat het behoort te zijn, andere waarden als Vorstenlanden, Poerworedjo enz. worden genonchaleerd. De artikelprys is dan Laat het koningskind met rust! Clinge Doorenbosch geeft op rijm den vol» genden goeden raad Juliaantje gaat kampeeren Naar een krantenbericht ons zegt: Zij gaat heerlijk profiteeren Van haar jongemeisjes«recht. Prettig doet het aan te hooren. Dat ons Neerlands' Koningskind Tusschen al het officieele Tijd voor iets plezierigs vindt. Rijk geïllustreerde bladen, Loert nu eens niet met uw lens Op Juliaantjes doen en laten, Zij kampeert gewoon als mensch. Kranten, houdt U nu eens netjes En verklapt niet eiken dag Wat uw handlanger daarginder Van dat kamp*genieten zag. »Hare Koninklijke Hoogheid Zuivert 't meisjeskamp van vuil«, Hare Koninklijke Hoogheid Piepers jassend in een kuil«. Hare Koninklijke Hoogheid Wascht haar handen in een sloot«. Hare Koninklijke Hoogheid Hapt maar zóó in een stuk brood«. Laat haar rustig, stil genieten Van haar onbezorgden tijd, Spoedig komt 't Lakeien«tijdperk Vol van deft'ge deftigheid. Respecteert van ons Prinsesje 't Knusse kamp»incognito Juliaantje gaat kampeeren, De prinses blijft op het Loo. Zaterdag 18 Juli 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek van diverse perceelen Haver, Erwten, Tarwe, Rogge Gras en naët onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG Zaterdag 18 Juli 's avonds 7 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring a. Ten verzoeke van den heer C. Masten» broek Mz., bij inschrijving naar de jaarlijksche pacht, voor 9 jaren, ingaande blootschoof 1925 van 1.03.90 H.A. 2 G 79 R. V. M. bouw» land te Ouddorp in het Oudeland vóór Kom» mersweg, in 2 perceelen en van 0.26.79 H.A. 175 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in de Langemeen bij Vis» schershoek b. ten verzoeke van den heer T. Hameete» man te Goudswaard, bij inschrijving naar de beneficie voor 10 jaar, ingaande blootschoof 1925 van I. 0.70.70 H.A. 1 G. 162 R.V.M. bouwland aan den Boutweg »De Wachter«, jaarlijksche pacht f 75.— per gemetII. 0.62.90 H.A. 1 G. 111 R.V.M. bouwland op Schel, hoek »het goed van Nelle«, jaarlijksche pacht f 75- per gemetIII. 0.98.00 H.A. 2 G, 40 R.V.M, bouwland op de Enden, jaarlijk» sche pacht f 60.— per gemetIV. 0.43.70 H.A 285,/2 R.V.M. weiland, dat gebroken mag worden, aan den Blindenweg »Broedersmeed«, jaarlijksche pacht f 60.— per gemetV. 1.00.60 H.A. 2 G. 70 R.V.M. bouwland aan het Waterweegje »Karel de Gans», jaarlijksche pacht f 75.— per gemet voor 9 jaren ingaande bloot» schoof 1926; VI. 1.78,10 H.A. 3 G. 262 R V.M. bouwland aan de Hooge pad »het Beerebosch«, in 2 perceelen jaarlijksche pacht f 75.- per gemetVII. 1.59.00 H.A. 3 G. 139 R.V.M. bouwland onder het Haailoos »De Bijl» in 2 perceelen, jaarlijksche pacht f 90.— per gemet Notaris VAN DEN BERG Zaterdag 11 Juli bij inzet en Zaterdag 18 Juli bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zo» mertijd) van een huis met schuurtje en grond te Ouddorp aan de Weststraat en uitkomende aan den Achterweg, kadaster Sectie E no, 1920, groot 1 Are 74 centiaren, bewoond door den heer L. Nederveld. Te aanvaarden 1 Sep, tember 1925. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 18 Juli, 's avonds 7 uur (zomer, tijd) te Ouddorp in het logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, in, gaande blootschoof 1925 van 1.06.30 H.A. 2 G. 9il/2 R- V. M. bouwland te Ouddorp aan de Kruisse, thans in pacht bij B. Temmink, ten verzoeke van den neer T. Lodder te Baarn. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van Haver, Erwten, Tarwe, van Pallandspolder, op Maandag 20 Juli 1925 des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Mid» delharnis. Notaris VAN BUUREN. Openbare vrijwillige Verkooping van twee huizen te Sommelsdijk op Dinsdag 21 Juli 1925 bij inzet, en op Dinsdag 28 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds zeven uur zomer» tijd in het Hotel Spee te Sommelsdijk. a. het woonhuis met erf aan de Westzijde van de Voorstraat te Sommelsdijk, bewoond geweest door Mej. de Wed. Driendijk, Sectie B nummer 200 groot 1 Are 49 centiaren. Aanvaarding direct. b. ten verzoeke van den heer W. J. Nijgh Jr. te Sommelsdijk. het woonhuis met erf en schuur aan den Ring te Sommelsdijk en achter* uitkomende aan den Zuidelijken Achterweg Sectie B. nummer 2187 groot 1 Are 88 centi» aren. Aanvaarding 1 Nov. 1925. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 22 Juli 1925, 's voorm. 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 67 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder. Ten verzoeke van den Heer D. Goedkoopte Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Juli 1925, 's avonds half 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woensdag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Juli 1925 des avonds 6l/2 uur (oude tijd) in het café van J. Legiersete Oude Tonge verkooping van te velde staande Erwten en Haver ten verzoeke van den Heer Johs. Jansen aldaar, en Op Vrijdag 31 Juli 1925 des voorm. ten 10 uur (oude tijd) :aan den Oost Achterweg te Oude Tonge verkooping van paarden, wagens, landbouwgereedschappen enzoovoorts, ten verzoeke van den Heer Johs. Jansen voor» noemd. V Notaris VAN ISPELEN. 'J Openbare Verkooping op Donderdag 23 Juli 1925, v. m. 10 uur (Zomertijd), ten koffiehuize van C. Arkenbout, aan de Tweede brug te Heenvliet van 14»12»01 H.A. tarwe, gerst, haver, erwten, aardappelen, voerbieten en kla» ver in 18 perceelen. Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 24 Juli 1925, 's avonds 6 uur (Oude Tijd), ter herberge van I. de Witte, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woens» dag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van Een woonhuis met erf met timmermanswerkplaats aan de Oostzijde van de Voorstraat te Mid» delharnis. Op Donderdag 23 Juli 1925 bij inzet; Op Donderdag 30 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te Middelharnis. Ten verzoeke van de erven P. Meijer. Terstond te aanvaarden. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 24 Juli 's morgens 10 uur (zomertijd) te Stellendam in het Logement van Kaashoek van diverse perceelen haver, erwten, tarwe en cichorei wassende onder Stellendam Notaris VAN DEN BERG Veiling op Donderdag 30 Juli 1925 in het café van D. den Rooyen te Oude Tonge en afslag op Donderdag 6 Augustus 1925 in het café van Wed. G. Kanters Zoon aldaar, beide dagen des namiddags 3 uur (Zomertijd) vanDiverse huizen, erven, tuinen, aan het Groenewoud, en drie huizen aan den Oostdijk te Oude Tonge, ten verzoeke van den Heer L. Kosten aldaar. Notaris VAN ISPELEN. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overfiakkee Veiling van Woensdag 15 Juli 1925. Bloemkool le srt. f 10,— tot f 16,— p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 4,70 tot f 6,90 per lOOst. Bloemkool 3e srt. f 1,90 tot f 4,50 per 100 st. Kropsla f 1,80 per 100 stuks. Postelein f 13,— per 100 K.G. Wagenaars f 28,— tot f 30,— per 100 K.G. Blauwp. f 5,50 tot f 9,— per 100 K.G. Eigenh. f 2,10 tot f 4,90 per 100 K.G. Vroege Bonte f 5,80 tot f 8 per 100 K.G. Eerstelingen f 5,60 per 100 K.G. Schotsche muizen f 5,70 tot f 5,90 p. 100 K.G. Diverse poters f 2,10 tot f 5,50 per 100 K.G. Kriel f 1,60 tot f 2,30 per 100 K.G. Dubb. prinses f 31,10 tot f36,—p. 100 K.G. Kruisbessen rijp f 32,— tot f 36,— per 100 K.G. Sjalotten f 6,70 per 100 bos. Peulen f 10 per 100 pond. Zwarte bessen f 32,— tot f 47,— per 100 pond. Witte bessen f 22,— per 100 pond. Morellen f 35,— per 100 pond. Frambozen f 18,— tot f 29,— per 100 pond. Roode bessen f 24,— tot f 30,— p. 100 pond. Tomaten f 14,— f 18,per 100 pond. Blauwe druiven f 78 per 100 pond. Kroten f 3,30 tot f 5,10 per 100 bos. Peen f 8,70 tot f 11,10 per 100 bos. Rabarber f 7 per 100 bos. Natuurboter f 1,28 per pond. Augurken f 5 per 100 K.G. ROTTERDAM, 14 Juli 1925. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 5.85 tot f 8.10 Eendeieren6.05 tot 685 Aanvoer 162000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2