Kiespijn I Uit de Pers. Gemengd Nieuws. V er koopingen Marktberichten. Reclame-SViedecieelgngen. belangstelling heeft, moge echter bij een andere vergadering op landbouwgebied de „„komst ook eens zoo groot zijn. Het is aller belaDg. Spr. heet de beide heeren L. Ir. Ver» hoeven te Wageningen en G. A. v. d Waal te Klaaswaal hartelijk welkom en geeft het woord aan eerstgenoemde. De heer Verhoeven bepaalt zijn gehoor bij bet onderwerphoe men een goede nateelt van de aardappel kan krijgen. Aan de hand van cijfers toont spr. aan hoe op de proefveldjes te Klaaswaal in 1924 en 1925 gebleken is dat de hoofdzaak om ge» zond pootgoed te krijgen slechts hierin ge» legen is dat men vroeg rooit. Het is b.v. gebleken, hoe dezelfde aard» appelen goedgekeurd met een 8 gerooid vóór 1 Aug. 3'/2 en rijp gerooid 10 ziek aan» gaf en goedgekeurd met 7 vóór 1 Aug. ge» rooid 83/io en rijp gerooid 17 ziek gaf en goedgekeurd met 6 vóór 1 Aug. gerooid 16 en rijp gerooid 20 ziek gaf. Hieruit blijkt dat hoe slechter de aardappel is hoe minder het verschil in uitkomst tus» schen vroeg en rijp rooien is. Bij aardappelen goedgekeurd met een 6 is het verschil b.v. heel gering. Er moet nadruk op gelegd worden dat het noodzakelijk is zieke planten steeds zoo vroeg mogelijk te verwijderen, de planten moeten niet slechts worden uitgetrokken, doch ook de aardappelen welke in den grond zitten moeten verwijderd worden en dat mag niet te lang worden uitgesteld. Het geldt hier voornamelijk de ziekten topbont en bladrol, welke besmettelijk zijn. Deze besmetting kan op 1 Juli al plaats gehad hebben. Spr. verheerlijkt het nut der contróleveld» jes voor de verkrijging van stamboekteelt voor pootgoed. Over enkele jaren kunnen de ge» gevens welke wij hiermede opdoen, een mooi materiaal opleveren. Het is al reeds gebleken, dat het vroeg rooien het voornaamste hulp' middel is van buitengewoon veel belang om de aardappels bijna ziektevrij te maken en te houden. Dat is gemakkelijk te verstaan. Feitelijk is het er net mee als met het ei van Columbus. Wanneer men zorgt, dat de smetstof van blad» rol en topbont niet in de knollen doordringt en dat is met vroeg rooien te bereiken, dan blijven de aardappelen ziektevrij en is een gezonde nateelt verzekerd. Dit is het geheele princiepe. Spr. toont dit aan de hand van •cijfers nog eens op overtuigende wijze aan. Wanneer het pootgoed vroeg gerooid is, zit er nog al wat aan vast om het goed te bewaren. Dit bezwaar levert nog al moeilijk» heden op. Een groote voorwaarde is dat het pootgoed bewaard wordt in het licht. Het uit» ioopen wordt hierdoor in sterke mate tegen» gegaan. Bij deze aardappel zal het uitloopen minder zijn dan bij late aardappelen die in den kuil bewaard worden Het pootgoed moet dan bewaard worden in kiembakken met 1/4 of 1/5 H.L. inhoud. In het voorjaar moet de aardappel vóórges kiemd zijn en dan met scheut worden uitge» poot. Ze zijn dan veel vroeger rooibaar, dan kindien ze zonder scheut worden uitgepoot. Het is derhalve noodzakelijk dat men, om zuiver pootgoed te krijgen, de teelt voor poot» goed en de opbrengstteelt gescheiden houde. Velen houden het liever gecombineerd, maar met dit stelsel moet gebroken worden. Eener» zijds moet men zich alle moeite getroosten om goed pootgoed te verkrijgen en gescheiden van dit systeem, anderzijds, teelen voor de grootst mogelijke opbrengst Vervolgens zet Spr. uiteen hoe men deze gescheiden teelt op de meest practische ma* nier binnen 2 a 3 jaren bereiken kan. In het eerste jaar volsta men bv. met het vroeg uit» rooien van 1000 planten, welke een nakome» 40 cent per regel en Aangezichtspijn verdrijft men het beste door SanapirineTabletten (Mijnhardt). Per glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. lingschap van 10000 planten geven kunnen, waarnede men dus nagenoeg een H A. kan bepooten (50 bij 50). Hieruit rooie men weer een 1000 planten, wanneer de nakomeling* schapte klein is, zeer vroeg, en zorge voor voor» kieming en late de andere 9000 planten iets langer staan Langs dezen weg komt men spoedig in het bezit van gezond pootgoed, bij welk systeem intusschen de uiterste zorg besteed moet wor» den om zieke planten zoo mogelijk reeds de eerste 3 a 4 weken uit te roeien. Op dit betoog volgde een bespreking waar» aan enkele landbouwers deel namen. Uit deze bespreking bleek dat het spr.'s overtuiging was dat ook op Flakkee waar de gewassen lang groen blijven en de achteruitgang van sommige aardappelen zeer snel toeneemt, door het systeem van vroeg rooien best pootgoed te krijgen is. Het is bewezen dat vroeg gerooid pootgoed op Flakkee 3 pCt. ziekte gaf, terwijl dezelfde aardappel te rijp gerooid 45 pCt. ziekte gaf. Het is af te raden pootgoed te nemen van pas gescheurd weiland, bedoeld wordt hier het scheuren van oude weien. Als tweede spreker voerde het woord de heer v. d. Waal, die begon met op te merken dat men bij de aardappelteelt voor groote verrassingen staat. Vooral twee vragen hebben spr. bezig gehouden hoe komt het dat men b.v. van eigenheimers het eene jaar een hoog percentage goed gewas heeft, en in het vol» gend jaar slecht en omgekeerd, en in de tweede plaats, wat is de oorzaak dat men sedert 100 jaar terug naar Friesland om pootgoed gaat. Be» treffende de eerste vraag heeft de heer Ver» hoeven al een en ander medegedeeld, en daar» bij bleek dat het vroeg afsterven van den poter een flink gezond gewas garandeert. Hierbij wil spr. echter ook opmerken dat onze aardappelen door het gebruik van kunstmest* stoffen worden aangetast. In de oorlogsjaren toen er geen kunstmest te bekomen was en wij bovendien een paar prachtige winters ge» had hebben, hadden we een paar jaar goede eigenheimers. Nauwelijks begonnen we in 1920 weer volop met kunstmest te werken, toen bleek het gewas weer lang groen te blijven en kwam er veel ziek in voor. Ook bij proe» ven op de proefveldjes bleek dat een welig, geil gewas veel ziekte gaf. Bij het koopen van pootgoed is het dan ook een vereischte dat men terdege let op den stand van het ge» was. Wanneer men zelf het pootgoed niet teelt, moet men toch zorgen dat men overtuigd is dat het van goed gewas komt, anders zijn groote stroppen niet uitgesloten. Aan het gewas is in eind Juli echter niet meer te zien of het gewas ziek was. Hier moet men dus vertrouwen op de keuringscommissiën. Wan» neer het gewas na de keuring echter nog door» groeit, zijn stroppen nog niet uitgestoten. Het beste is dat het gewas na de keuring is doodgegaan. Waarom halen wij ons pootgoed uit Fries» land Het ei van Columbus zou ook hier genoemd kunnen worden. Het komt alleen hierdoor dat in Friesland altijd wordt voor* geteeld, en het Friesche gewasj steeds eer per is dan het onze. Wanneer wij ook hier dit systeem gaan vol» gen hebben wij Friesland niet meer noodig. Wij zijn er echter nog te veel op uit te zor» gen voor een enorme opbrengst. Het kweeken van pootgoed is bij ons bijzaak. Er moet echter onderscheiden worden tusschen het kweeken van pootgoed en consumtieaardappelen. In Friesland heeft men dit begrepen en zich meer toegelegd op de productie van gezond poot» goed. Dat is geheele geheim. Ook op deze rede volgde eenige bespreking. De heer Mijs dankt de beide sprekers voor hun kostelijk woord en diingt er op aan dat ook de Flakkeesche landbouwers zich meer zullen gaan toeleggen op verbetering der cul» tuur. Hierop wordt de vergadering gesloten en begeven velen zich naar het proefveld «Ceres» onder Oude Tonge ter bezichtiging van het gewas. De aanval afgeslagen. Het Christensvolk van Nederland mag God danken, dat de felle aanval dosr de gansche linkerzijde op het regeeringskasteel is afgeslagen. Een oogenblik bekroop ons de angstige gedachte dat de toeleg gelukken zou. Zoodra de stemmingscijfers der drie grootste steden des lands bekend waren, werden in looden kring de fanfares dapper ingezet. Het socialistisch dagblad strooide direct een extra» nummer rond met het schetterend opschrift «De roode vlaggen uit«. Aan Colijn zoo heette het »heeft het Nederlandsche kiezers* corps een donderend «halt» geroepen.« Gelukkig dat de donder van den wezen» lijken uitslag der verkiezing de roemtaal van den tegenstander verstommen deed en de vlaggen weer spoedig deed binnenhalen. Zeker, onze vreugde is niet onvermengd. De rechterzijde heeft enkele punten verloren. Vijf zetels werden in den vloedgolf meege» spoeld, maar daarbij mag niet vergeten wor* den, dat èn wij èn de R K. in 1922 twee ze» tels teveel kregen toegekend door de thans uitgesloten lijstencombinatie. Het verlies beperkt zich eigenlijk tot een antisrevolutionairen zetel. Niemand kan het tot verwondering stemmen dat wij één punt werden achteruitgeslagen. De politiek, waar» toe de regeering door de omstandigheden werd geroepen, moest en zou ons kiezers kos ten. Dankbaarheid betaamt, dat het getal nog niet veel grooter is. Daaruit blijkt de begin» selvastheid van de overgroote meerderheid van ons christelijk volksdeel. Een donkere schaduwzijde is, dat onze partij in den rug werd aangevallen door hen, die met ons Christus' Koningschap op het terrein der staatkunde willen belijden. Er behoeft niet gevraagd te worden waar die 25000 anti» revolutionairen, die ons vaandel verlieten, zijn heengegaan. Zie slechts naar de partij van Ds. Kersten, die het ditmaal tot zestig» duizend stemmen bracht. Ook in onze provin» cie bleek niet te verhoeden, dat vele broeders op een dwaalspoor werden gebracht en ter goeder trouw, geloovende den laster tegen onze partij uitgestrooid, een ander naliepen. Op den duur zal hun de vergissing voor een groot deel wel duidelijk worden. De aanval van de mannen der Revolutie is nu wel afgeslagen, maar de tegenstander zal niet inslapen. Veeleer zal hij zijn krachten verdubbelen om uiteindelijk de kracht van het christelijk beginsel op het publiek erf te kunnen breken. En daarom spoedig weer met kracht aan den arbeid, propaganda door pers, mon» delinge voorlichting en huisbezoek. Ook on» der ons eigen volk, dat tenminste stevig in zijn schoenen sta. Ook hier moet bewaard worden het pand ons toebetrouwd. D. Goedkoope treinen. Gaarne vestigen we de aandacht onzer lezers op den goedkoopen trein op Dinsdagen in ]uli en Augustus van Utrecht naar tusschen» gelegen stations, naar Gouda, naar Rotterdam enz. Voor verdere inlichtingen zie men de koste» loos verkrijgbare tarieven* en dienstregelingen Arbeidswet 1919. Overwerkvergunning voor Continubedrijven. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver» heid heeft aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, waarin de in artikel 39 onder A en B, van het Werktijdenbesluit voor fa» brieken of werkplaatsen in 1923 genoemde arbeid wordt verricht, in alle gemeenten des Rijks te vergunnen, dat in hun ondernemin» gen gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en met 30 September 1925 mannelijke arbeiders van 18 jaar of ouder, die arbeid verrichten ingevolge het bepaalde bij artikel 39 van ge» noemd Werktijdenbesluit, voor zoover zulks noodig is om in een continu werkende fa* briek of werkplaats of in een continu wer» kend gedeelte van een fabriek of werkplaats arbeid in een drieploegenstelsel mogelijk te maken, in afwijking van het bepaalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919, aldaar arbeid ver» richten. a. gedurende 62 uren per week, mits niet langer dan 168 uren in drie achtereenvol» gende weken b. in drie achtereenvolgende weken gedu* rende 56 uren, tusschen 10 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags. Brandstichting. Te Amsterdam is gisteren aangehouden de bootwerker J. de W., die in dronkenschap brand gesticht had in zijn woning op den hoek van het Kattenburgplein in de Groote Kattenburgstaat. Op commando De A.«R. «Rott.» schrijft »Het Volk« en de «Voorwaarts» hebben de in de partijbestuursvergadering ontvangen in» structies reeds opgevolgd. Beide bladen kwamen met een artikel om te betoogen, dat alle «oprechte democraten» zeer wel kunnen samenwerken tot de vorming van een «vooruitstrevend» Kabinet. De godsdiens» tig=politieke behoeft geenszins te worden beschouwd als de eenige basis voor de vorming van een nieuw Kabinet. De coalitie heet te zeer verzwaktdit blijkt o.a., zegt «Het Volk«, uit «de drie fossielen«, «de drie Kerstens«, die in September er hun intrede zullen doen. 't Is niet onaardig bedacht. Maar de roode heeren vergeten blijkbaar België. Daar is een rood*Katholiek Kabinet gevormd. Maar politiek is het zoo kleurloos en onzijdig als maar mogelijk is. Is dat het «heilig ideaal» der S.D.A.P. Het is de moeite waard om er op commando naar te streven 1 Motorongelukken. Tusschen Sluis en Draaibrug is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Een meisje, dat bij haar moeder op de fiets meereed, geraakte met haar voetje tusschen de spaken en viel van de fiets. Een achteropkomende auto, be» stuurd door den eigenaar, den heer L. L. uit Antwerpen, die het ongeval zag gebeuren, remde om het kind te ontwijken, maar het meisje werd aan het hoofd door de auto ge» troffen en is kort daarna overleden. De auto, waarin man, vrouw en vier kin» deren zaten, reed in een sloot en sloeg over den kop, waarbij de man op slag werd gedood. De anderen kregen allen meer of minder ernstige verwondingen en werden ter verple» ging naar het gasthuis te Sluis vervoerd. Zondagavond ongeveer 8 uur is de chauf* feur J. v. E. uit Veenendaal met een motor» fiets in een scherpe bocht bij het spoorweg» station aldaar geslipt en in volle vaart tegen een ijzeren hek gevlogen, waar drie meisjes stonden. Twee van deze meisjes werden ernstig gewond mej. J. v. D. werd dadelijk per auto naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd en mej. N. J. zou daar gisterochtend heen ge» bracht worden. Het derde meisje kreeg enkel eenige ontvellingen. Van een trein gevallen. Zaterdagavond laat s een 40*jarige remmer bij de staatsspoorwegen van een in volle vaart zijnden trein gevallen. Hij kreeg een ernstige schedelfractuur en werd in bewustoozen toe» stand naar het ziekenhuis te Eindhoven ge* bracht. Maandagmoigen was de man nog niet bij kennis. Ongeluk door onvoorzichtigheid. Zondagmiddag is de 18»jarige H. ten K, uit Den Haag, die op het middenbalcon van een electrische tram Noordwijk»Leiden stond en op den Rijnsburgerweg te Leiden het hoofd buiten de tram stak, tegen een paal gekomen, met het gevolg, dat hij een ernstige schedel» breuk kreeg. Hij is naar het academisch zie» kenhuis te Leiden overgebracht. Ontploffing. Zaterdagnacht heeft aan de Haarlemmer Trekvaart te Leiden ten gevolge van zeifont» branding een ontploffing plaats gehad in een houten gebouwtje, behoorende tot de kunst» vuurwerkfabriek van den heer A. J. de Kat. Het gebouwtje is geheel verbrand. De schade, ongeveer duizend gulden bedragende, wordt niet door verzekering gedekt. Aangehouden. De politie te Veendam heeft den 68*jarigen F. G., opzichter van de aardappelmeelfabriek te Borgercompagne, aangehouden, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met kinderen. Verdronken. Zondag is te Bathmen het 9»jarige zoontje van den arbeider B. J. Zomer, bij het baden in de Schipbeek, verdronken. «Duisterlingena. In Gouda rees een kwestie. In den boezem der N. H. Kerk. Er schijnt daar een predikant te staan, ds. Borger, vrijzinnig en naar men zegt een leer» ling van wijlen prof. Bolland, die als we 't goed begrijpen, het Evangelie verkondigt, door de menschen van den kansel te leeren «God bestaat niet« en «Christus heeft nooit bestaan«. Een aanzienlijk deel der Goudsche lidmaten kwam nu tot de niet=onbegrijpelijke vraag, wat zoo iemand eigenlijk doet op den kansel eener christelijke kerk. Zij wendden zich tot den kerkeraad. Die pakte de zaak aan en stelde den leeraar twee vragen met verzoek daarop schriftelijk te antwoorden le. Gelooft gij, dat de vier evangeliën onder leiding des Heiligen Geestes geschreven zijn 2e. Gelooft gij, dat onze Heiland in het vleesch op deze aarde is geweest Men ziet, ze zoeken het niet ver. 't Is 't a«b»c des Christendoms. Wie daar geen ja op zeggen kan, is de kerkeraad van oordeel, die kan geen predikant zijn in een christelijke kerk. Maar nu de vrijzinnigheid 1 Die briescht er natuurlijk over I In een plaatselijk blad gaat zekere heer Van Rossum te keer als zijn beruchte naamgenoot uit de dagen van Karei van Gelder, in een stuk, dat aldus eindigt «Doch zielige menschen, die niet verstaan de dingen die des Geestes zijn, duisterlingen, die wat hun geestelijke gesteldheid betreft niet boven de middeleeuwen zijn uitgekomen, hebben het gewaagd een aanval te doen op de Waarheid, die ods vrijmaken zal en het beginsel van het protestantisme verloochenend, willen zij het vrije woord van den kansel weren «Zielige duisterlingen« dus Dat zijn zij, die nog opkomen voor de Waarheid Gods. Zal het nu eens een keer gelukken, om de verregaande vrijzinnigheid in de Hervormde Kerk te doen gevoelen, dat zij daarin niet hóórt Op Woensdag 15 Juli 1925 des avonds 7 uur zomertijd, in het hotel SpeeteSommelsdijk; ten verzoeke van den heer D. Joppe Cz., erwten iD het Oudeland (genaamd de Dreef) ten verzoeke van den heer M. J. van Driel, erwten in den Everdina. N#taris VAN BUUREN. Woensdag 15 Juli, des namiddags 4.30 uur (zomertijd) te Ouddorp aan de Haven, om contant geld, van een partij scheepsafbraak w.o. eiken hekpalen van 3 M. lang bij 30 X 26, heiningpalen van l'/2 2'/2 M. lang, eiken planken van 5—10 M. lang, 30—40 c.M. breed en 6 c.M. dik, grenen balk, lang 15 M. bij 20 X 22, voorts een partij nieuw hout ten verzoeke van de gebrs. Bezuijen Notaris \AN DEN BERG Op Woensdag 16 Juli 1925 des avonds 7 uur zomertijd, in het hotel Geluk te Oude Tonge ten verzoeke van den heer H. Hartman, erwten in den polder Oostende. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 17 Juli 1925 des avonds 7 uur zomertijd, in het Hotel Meijer te Middelhamis ten verzoeke van den heer Dg. Slis, tarwe, erwten en haver in den polder de Oostplaat. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 18 Juli 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek van diverse perceelen Haver, Erwten, Tarwe, Rogge Gras en naët onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG Zaterdag 18 Juli 's avonds 7 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver* huring a. Ten verzoeke van den heer C. Masten» broek Mz., bij inschrijving naar de jaarlijksche pacht, voor 9 jaren, ingaande blootschoof 1925 van 1.03.90 H.A. 2 G 79 R. V. M. bouw land te Ouddorp in het Oudeland vóór Kom» mersweg, in 2 perceelen en van 0 26.79 H.A. 175 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in de Langemeen bij Vis* schershoek b. ten verzoeke van den heer T. Hameete» man te Goudswaard, bij inschrijving naar de beneficie voor 10 jaar, ingaande blootschoof 1925 van I. 0.70.70 H.A. 1 G. 162 R.VM. bouwland aan den Boutweg «De Wachter«, jaarlijksche pacht f 75.— per gemet; II. 0.62.90 H.A. 1 G. Ill R.V.M. bouwland opSchel* hoek «het goed van Nelle«, jaarlijksche pacht f 75.— per gemet; III. 0.98.00 H.A. 2 G. 40 R.V.M. bouwland op de Enden, jaarlijk» sche pacht f 60.— per gemetIV. 0.43.70 H.A 285'/2 R V.M. weiland, dat gebroken mag worden, aan den Blindenweg »Broedersmeed«, jaarlijksche pacht f 60.— per gemetV. 1.00.60 H.A. 2 G. 70 R.V.M. bouwland aan het Waterweeeje «Karei de Gans«, jaarlijksche pacht f 75.— per gemet voor 9 jaren ingaande bloot» schoof 1926; VI. 1.78,10 H.A. 3 G. 262 R V.M. bouwland aan de Hooge pad «het Beerebosch», in 2 perceelen jaarlijksche pacht f 75 per gemet; VII. 1.59 00 H.A. 3 G. 139 R V.M. bouwland onder het Haailoos «De Bijl» in 2 perceelen, jaarlijksche pacht f 90.— per gemet Notaris VAN DEN BERG Zaterdag 11 Juli bij inzet en Zaterdag 18 Juli bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zo» mertijd) van een huis met schuurtje en grond te Ouddorp aan de Weststraat en uitkomende aan den Achterweg, kadaster Sectie E no. 1920, groot 1 Are 74 centiaren, bewoond door den heer L. Nederveld. Te aanvaarden 1 Sep» tember 1925. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 18 Juli, 's avonds 7 uur (zomer» tijd) te Ouddorp in het logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, in* gaande blootschoof 1925 van 1 06.30 H.A. 2 G. 94'/2 R. V. M. bouwland te Ouddorp aan de Kruisse, thans in pacht bij B. Temmink, ten verzoeke van den heer T. Lodder te Baarn. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van Haver, Erwten, Tarwe, van Pallandspolder, op Maandag 20 Juli 1925 des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Mid» delharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 24 Juli 's morgens 10 uur (zomertijd) te Stellendam in het Logement van Kaashoek van diverse perceelen haver, erwten, tarwe en cichorei wassende onder Stellendam Notaris VAN DEN BERG Openbare Vrijwillige Verkooping van Een woonhuis met erf met timmermanswerkplaats aan de Oostzijde van de Voorstraat te Mid» delharnis. Op Donderdag 23 Juli 1925 bij inzet; Op Donderdag 30 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te Middelhamis. Ten verzoeke van de erven P. Meijer. Terstond te aanvaarden. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 22 Juli 1925, 's vocrm 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 67 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder. Ten verzoeke van den Heer D. Goedkoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS Op Woensdag 22 Juli 1925, 's avonds half 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woensdag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 24 Juli 1925, 's avonds 6 uur (Oude Tijd), ter herberge van I. de Witte, van diverse perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot Woens» dag 15 Juli 1925. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare vrijwillige Verkooping van twee huizen te Sommelsdijk op Dinsdag 21 Juli 1925 bij inzet, en op Dinsdag 28 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds zeven uur zomer» tijd in het Hotel Spee te Sommelsdijk. a. het woonhuis met erf aan de Westzijde van de Voorstraat te Sommelsdijk, bewoond geweest door Mej. de Wed. Driendijk, Sectie B nummer 200 groot 1 Are 49 centiaren. Aanvaarding direct. b. ten verzoeke van den heer W. J. Nijgh Jr. te Sommelsdijk. het woonhuis met erf en schuur aan den Ring te Sommelsdijk en achter* uitkomende aan den Zuidelijken Achterweg Sectie B. nummer 2187 groot 1 Are 88 centi» aren. Aanvaarding 1 Nov. 1925. Notaris VAN BUUREN. MIDDELHARN1S. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 10 Juli 1925. Bloemkool le srt. f 6,70 tot f 15,70 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 3,70 tot f 8,90 per 100 st. Bloemkool 3e srt. f 1,70 tot f7,—per lOOst. Uitschot f 1,50 per lOOstuks. Kipeieren 50 kg. f 5,50 per 100 stuks. Kipeieren 59*61 kg. f 6,45—6,70 p. 100 stuks. Bruine f 7,— tot f 7,10 per 100 stuks. Eendeneieren f 4,65 tot f 6,— p. 100 stuks. Komkommers f 9,— tot f 15,90 per 100 st. Sla f 0,50 tot f 1,60 per 100 stuks. Roode kool f 7,60 per 100 stuks. Perziken f 2,— tot f 7,— per 100 stuks. Kalkoeneieren f 8,— per 100 stuks. Doppers f 6,20 tot f 11,— per 100 K G. Postelein f 13,80 tot f 14,10 per 100 K.G. Wagenaars f 44,50 tot f 47,10 per 100 K.G. Schokkers f 4,— tot f 4,10 per 100 K.G. Snijboonen f 41,— per 100 K.G. Witte uien f 13,- per 100 K.G. Blauwp. f 8,90 tot f 11,70 per 100 K.G. Schoolm. f 4,80 tot f 6,50 per 100 K.G. Eigenh. f 3,— tot f 4,— per 100 K.G. Vroege Bonte f 11,— per 100 K.G. Diverse poters f 3,70 tot f 5,— per 100 K.G. Kriel f 1,70 tot f 2,- per 100 K.G. Kruisbessen rijp f 21,— tot f 26,— per 100 K.G. Sjalotten f 3,60 tot f 5,— per 100 K.G. Schotsche muizen f 5,— tot f 5,50 per 100 K.G. Peulen f 5,90 tot f 7,60 per 100 pond. Aardbeien f 13,— tot f 20.— per 100 pond. Roode bessen f 12,— tot f 20,— per 100 pond. Witte bessen f 12,— per 100 pond. Frambozen f 20,— tot f 30,— per 100 pond. Tomaten f 16,— f 23,— per 100 pond. Kroten f 3,— per 100 bos. Peen f 3,70 tot f 10,80 per 100 bos. Boereboter f 1,10 tot f 1,28 per pond. Veiling van Maandag 13 Juli 1925. Bloemkool le srt. f 7,— tot f 16,70 p. 100 st- Bloemkool 2e srt. f 5,— tot f 7,70 p. 100 st- Bloemkool 3e srt f 2,40 tot f5,— p. lOOst. Kropsla f 0,45 tot f 2,80 per 100 stuks. Komkommers f 4,— tot f 17,50 per 100 st. Kipeieren 50 kg. f 5,50 per 100 st. Kipeieren 59*61 kg. f 6,50 tot f 6,75 per 100 st. Bruine f 7,— per 100 stuks. Eendeneieren f 4,70 tot f 6,— per 100 stuks. Perziken f 14,— per 100 stuks. Groene Savoyekool f 7,— per 100 stuks. Frambozen f 14 tot f 23 per 100 pond. Roode bessen f 21,— tot f 25,— p. 100 pond. Aardbeien f 24,— per 100 pond. Morellen f 36,— per 100 pond. Blauwe druiven r 72,— per 100 pond. Peulen f 10,— per 100 pond. Doppers f 17,— per 100 K.G. Augurken f 42,— per 100 K.G. Dubb. prinses f 37,10 tot f 42,—p. 100 K.G. Wagenaars f 37,— tot f 40,50 per 100 K.G. Stoksnijboonen f 42,— per 100 K.G. Stamsnijboonen f 45,— per 100 K.G. Kruisbessen f 37,— per 100 K.G. Blauwputten f 8,80 tot f 11,60 per 100 K.G. Schotsche muizen f 5,90 tot f 7,— p. 100 K.G. Vroege witte f 9,50 100 K.G. Diverse poters f 2.40 tot f 5,70 p. 100 K.G. Kriel f 1,70 tot f 2,- pet 100 K.G. Boereboter f 1,26 tot f 1,27 per pond. Aanvoer 6780 stuks eieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd425 vette runderen, 263 vette kalveren, 646 schapen of lammeren, 1108 varkens. Prijzen per '/2 hg koeien 38 c. 50 k 52 c.57'/2 a 60 c.ossen 50 c.54 c. 58 c stieren 40 c.46 c.52 c.kalveren 57'/2 k 60 c.67'/2 k 70 c.77'/2 a 80 c. schapen binnenland 30 k 35 c„ buitenland 52 a 55 c.lammeren f 32 i f 39 per stuk varkens 42 c.44 c.46 c. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was redelijk en de oude prijzen konden nog met' moeite worden bedongen. Stieren met korten aanvoer en matigen handel. De prijzen waren iets stijver dan ver* leden week Dinsdag. Vette kalveren waren goed aangevoerd. De handel was sleepend en de prijzen onder» gingen vrijwel geen verandering. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog tot 2'/2 cent boven noteering besteed. Schapen en lammeren waren iets ruimer ter markt. De handel was traag en als gevolg berichten uit Londen over groote hitte waren de oude prijzen met moeite te handhaven. De aanvoer van varkens was ruimer dan vorige week. De handel was zeer lui en de prijzen waren over het geheel iets lager AMSTERDAM, 13 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 283 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit f 1,25—1,30,2e kwal. f 1,05—1,28, 3e kw. f 0,90—1,04 per K.G. 30 stieren 90—96 ets. per K.G.120 melk» en kalfkoeitn f 350—525 per stuk101 vette kalveren 2e kw. f 0,90—1, 3e kw. f 0,80-0,90 per K.G.97 nuchtere kalveren f 14—23, 48 schapen f 48-58, 113 lammeren f 30—36 per stuk714 varkens, Holl. le kw. f 1,08—1,10 (vleesch), id. 2e kwal. f 1,06—1,08 (vette) per K.G.Overz. en Geldersche le kw. f 1,10 per K.G.74 paarden f 175—300 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN, APELDOORN, 13 Juli. Eieren. Aanvoer 130,000 stuks van f 6.60—7.60, middelmarkt f 7.25 de 100 stuks. Handel traag. TIEL, 13 Juli. Boter. Aanvoer 30 K.G., prijs f 2—2 50voorts 50,000 eieren, prijs f 6—7'/2 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 13 Juli. Binnenland» sche granen niet genoteerd. ROTTERDAM, 13 Juli. Buitenland, sche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk.) Stemming vast. Rogge. Western disponibel f 13,50. stoo» mend naar aankomst f 13—12,75Zuid Rus» sische disponibel f 14,50; La Plata disponibel f 14,25. Gerst. 48 pond Amerik. Malling disponibel f 274, dito aangekomen f 271, dito stoomend f 269, dito J uli*aflading f 255, dito November» aflading f 225 67/68 kg. Donau>stoomend af» lading f 265. Haver. Canadahaver No. 3 disponibel f 13, Canadafeethaver No. 1 disponibel f 11,80, dito stoomend f 11,60; 38 pond White Clip» ped disponibel f 11,70. Boekweit per 2100 kg. Amerik. disponibel Mais per 2000 kg. La plata disponibel f 233, spoedig gewacht f 227, stoomend n. aankomst f 225—219, Aug./Dec. ievering f 216Donau/ Galfox disponibel f 230, heden gewacht f 226, stoomend naar aankomst f 225*-224Zuid» Afrik. No. 2 Aug./Sept»., Sept/Oct.»afl. f213 gestort, dito No. 4 Aug./Sept. Sept./Oct »afl. f 210 gestort. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 13 Juli. Zeeuwsche en Over» maasche eieren f 6,50—7,75 per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 Juli Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtGeldersche schoolmeesters 6—8 ct., Westl. schoolmeesters zand 8—10 ct., id. klei 6—8 ct., duke of Yorks 7—9 ct., blauwpitters 9—12 ct., poters 5—7 ct. alles per K.G. Met flinken aanvoer kalme vraag. AMSTERDAM, 13 Juli. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 5 ladingen of 630 H L. NAALDWIJK, 11 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. Aalbessen roode f 12.08; dito witte f 9.09aardappelen f 2 38—2.65 uien f 5.06. alles per 50 K.G. Aanvoer 6170 K.G. bessen, 467 baal aardappelen, 10 baal uien. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM. 13 Juli. Vlas. Aanvoer 1600 K.G. Groningsch f 1.30-1.50,9000 K.G. Holl. geel f 1.30-1.50.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3