Mijnhardt's Hoofdpijntabletten Kerk en School. Vergaderingen. Visscherij. Burgerlijke Stand. Reclame-Mededeelingen B stillen spoedig de ergste hoofdpijn Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken. Land- en Tuinbouw. 40 cent per regel. I Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drofiisten Wm wij het nu met u U zegt zelf in uw schrijven dat U een onjuistheid hebt begaan, door te beweren dat wijlen Minisier Talma op Zondag een Tentoonstelling heeft geopend. En hier daag je ons weer uit om de bewijzen te leveren, dat u onjuistheid hebt gezegd. Wilt u soms beweren dat er in zoo een schrijven karakter zit? Of bent u soms van gedachten, dat we dan pas bovenmaten bedeeld zijn met politiek inzicht, wanneer we zooals u, in uw schrijven doet, ons zeiven tegenspreken. Tenslotte hebben wij van u ook niet ges vraagd om uw eigen onjuistheden bekend te maken in het debat met den heer den Ouden begaan. Maar hebben van u gevraagd om de onjuistheden door den Heer den Ouden be» gaan te noemen. En dat kunt u niet, want hetgeen u in uw schrijven zegt over vaccinewet en vrouwen» kiesrecht is niets anders dan om de zaak heen draaien, en hieromtrent is u voldoende be» antwoord door de redactie zelf. Maar wat u wel kunt mijnheer Struijk, is dit, dat u als man van karakter de beleedi» gingen, geuit in uw advertentie over de rede van den Heer den Ouden terugtrektméér vragen wij niet van u. Nogmaals u redactie dankend voor de plaats» ruimte in uw geëerd Blad, teekenen wij. Hoogachtend, Eenige Antirevolutionairen, enz. Melissant, 13 Juli 1925. Nog eens Steunverleening bij Ziekenhuisverpleging. Aan de inwoners van Middelh arnis—Sommelsdijk In aansluiting op de Circulaire welke U dezer dagen werd thuis bezorgd, en waarvan de inhoud U kennis gaf van de plannen welke het voorloopig Comité had opgevat, achtte ik een extra woord wel overbodig, was het niet dat ik de ondervinding opdeed, dat werke» lijk. nog niet alle inwoners de volle sympathie met die plannen werd gevoeld. Mijn meening bleek tegenover de opvatting van die personen over de genoemde plannen wel juist te zijn, wamt, nadat de zaak door mij nog eens duidelijk werd uitgelegd, werd ook het gevoel bij die menschen voor het tot stand komen van zoo'n vereeniging veel warmer. Vandaar dat ik het niet overbodig acht om langs dezen weg nogmaals een extra oproep te doen tot het bijwonen der uitgeschreven vergadering op as. Donderdagavond 16 Juli te 8 ure in de Zondagsschool aan het Zandpad, te meer nog, daar in den Zomertijd niet veel voor eene vergadering wordt gevoeld. Hoe grooter de opkomst is, hoe prettiger •voor het voorloopig Comité, en hoe vlugger de vereeniging tot stand zal zijn gekomen. Daarom gezinshoofden van Middelharnis— Sommelsdijk, komt align op ter vergadering, en aarzelt niet, 't is Uw aller belang, en be» hartig dat door Uw opkomst. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. UEd. dw. dn. A, BAART. Middelharnis, 14 Juli '25. SOMMELSDIJK. Zondag 1.1. had een zoontje van L. T. het ongeluk spelenderwijs in de haven te geraken. Door toegeschoten hulp werd het ventje spoedig op het droge gebracht. Van den landbouwer K. K. werd een paard in nood geslacht. Het dier werd naar de centrale slachtplaats te Middelharnis vervoerd. De kinderen van de Bijzondere lagere school, alhier, maken heden (Dinsdag) be» gunstigd door het mooie zomerweer een uit» stapje naar Ouddorp. De dienstplichtigen G. J. Buth, K. J. Nipius en J. M. Spek, van de lichting 1925, zijn tegen 24 Juli a.s. opgeroepen om bij hun garnizoen te Bergen op Zoom te worden in gelijfd. Zondag 19 Juli a.s. hoopt de oudste in» gezetene dezer gemeente, J. van Gulik, zijn 94sten verjaardag te herdenken. Van Gulik mag zich nog in een goede gezondheid ver» heugen. Vorige week stonden er bij den corres» pondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente 8 werkloöze landarbeiders ingeschreven. De uitslag, van de gehouden aanbesteding voor het maken van een gebouw c.a. op de Begraafplaats aan den Molenweg alhier, ge» houden op Zaterdag 11 Juli 1.1., is als volgt: Metselwerk. C. Boeter Jznf 1500,— P. Ie Comtef 1354,- J. Mackloetf 1350,— C. Worrelf 1295,- A. de Keizer en D. v. d. Bij f 1275,—* Timmerwerk. C. Worrelf 888,88 Langbroek en v. Hulstf 867,— Joh. van Nimwegenf 824,75 A. van den Doelf 809,64 T. van Heemstf 793,50 G P. Mast Pznf 789,- C. Spee Jznf 774,—* Smidswerk. C. Vis Jznf 360,- Gebrs de Mooijf 330,— W. Breurf 330,-* Verf werk. C. van Beekf 275,— W. C. van Asf 275,-* Massa. J. Mackloetf 2765,— C. Speef 2763,- Joh. van Nimwegenf 2685,— Gegund. MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoot de heer A. Beversluis is toegelaten als volontair» onderwijzer aan de Chr. Nat school te Som» melsdijk. Van den heer J. "Vroegindeweij zijn 16 kuikens door ratten doodgebeten. Door het Comité van Ziekenhuisverple» ging is besloten om Donderdag 16 Juli des avonds 8 uur in de Zondagsschool een alge» meene vergadering te houden tot oprichting van een vereeniging van Ziekenhuisverpleging. Dat niemand achterwege blijvel Maandagmiddag viel een meisje van J. L, ngbroek in de haven. De heer G. v. d. Valk die daar juist aanwezig was had 't geluk hit kind te redden Wegens reparatie aan de toren wordt de klok de eerstvolgende 5 weken niet geluid. Dit jaar moeten voor herhalingsoefenin» gen onder de wapenen komen, K. J. Nipius 10 SeptH. Wildenboer 14 Sept., Jac. Kop» penhol 14 Sept. Bij den gemeenteveldwachter is als gevon» den een rijwielbelastingplaatje bezorgd, welke op het gemeentehuis is gedeponeerd en ook nog een portemonnaie met eenig geld daarin. DEN BOMMEL. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den landbouwer L. C. de Wit is geweken. Gedurende het bestraten van den onder» berm van den Oostdijk zal dat gedeelte ge» sloten zijn voor rij» en voertuigen, tot nader aan te kondigen datum. OOLTGENSPLAAT. Vrijdagavond ont» stond brand in de manufactuurwinkel van Th. de Waal in Achthuizen, de schade is belang» rijk doch wordt door assurantie gedekt. Zaterdag j.l. zijn van den landbouwer M. van den Heuvel de eerste aardappelen (100 H.L. muizen) verscheept. De eerste steen van het nieuw te bouwen pakhuis voor A. van Rossums Zaadteelt en Zaadhandel is gelegd door het Hongaarsch pleegdochtertje Kornai Magrit. Het door B. en W. gedaan verslag aan den Raad van den toestand der gemeente over het vorige jaar is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar gesteld. Van de lichting 1926 zijn voorloopig vrij» gesteld A. Bakelaar, P. Q.. Boets, J. Dorsman, A. Hotting, E. Hotting, L. Knöps, J. Kreeft, A Kromdijk, A. van Nimwegen, H. J. M van Oorschot, F. Vermaat, P. van Dam en A. de Waal. Voorgoed vrijgesteld zijn J. Hotting, P. Korteweg, J C. van Ree en C. Troost. OUDE TONGE. Tegen A. v. L. is proces» verbaal opgemaakt wegens ordeverstoring. M. d. B. had het ongeluk zijn hoofd zoodanig te verwonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGE. Tegen een tweetal personen is proces»verbaal opgemaakt wegens het rijden met een rijwiel zonder belasting» plaatje. De vrouw van G. K. alhier, had het ongeluk van de trap te vallen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Bij gunstig weer hopen de schoolkinde» ren a.s. week een schoolreisje te maken naar Oostvoorne. Onze dorpsgenoot, de jongeheer M Koert, slaagde voor het eindexamen 5»jarige cursus H. B. S. DIRKSLAND.* De heer P. M. de Groot Pz. alhier, is benoemd met ingang van 1 Augustus a.s. als opzichter bij het Heemraad» schap »Drechterland«, standplaats Hoorn. Toen zijn vader Maart 1923 eervol ontslag vroeg en kreeg als opzichter van den polder Dirksland e.a., werd zijn zoon gepasseerd. De beleediging daarmede zijn vader aange» daan blijftdoch de benoeming van den zoon verheugd velen in onze gemeente en daarbuiten en is daarmede de daad volkomen gerehabiliteerd. (Part. corr.) Het woonhuis aan den Geld.»dijk van de Coöp. broodbakkerij is bij de gehouden verkooping afgemijnd door den heer H.Wit» vliet Lz. op f 1530. Bij de beproeving der brandspuiten ble» ken deze aan de gestelde eischen te voldoen. Vrijdag maakten de leerlingen der o. 1. school alhier een schoolreisje naar den Haag en Scbeveningen. Des avonds werden zij door de muziekvereeniging van de tram gehaald. Op Vrijdag 17 Juli as., des n.m. 7.30 uur (n. t.) zal door B en W. voor het Wees» huis aan den Ring publiek worden verkocht goederen, behoorende tot den inventaris van het Weeshuis. De loting voor de lichting 1926 zal al» hier plaats hebben op Woensdag 5 Augus» tus a.s Van de loterij der muziektent zijn nog enkele prijzen niet afgehaald. Zij kunnen als» nog ter secretarie worden afgehaald. HERRINGEN. Den heer M. d. B. van hier, had onder de gemeente Sommelsdijk het ongeluk met kar en paard in de sloot te geraken. Met eenige schade aan kar en tuig liep aanvankelijk dit ongeluk af. Later bleek echter dat den heer d. B. een der voeten licht gekneusd had. Mej. W. d. G. had vorige week het on< geluk bij het Ieeren fietsen pardoes in een sloot te geraken. Met den schrik en een nat pak kwam ze vrij. Een bij den heer A. W. K. vertoe» vende logé had Zaterdag het ongeluk zich een der armen met kokend vet te branden. Geneeskundige hulp behoefde niet te worden ingeroepen. De loting voor den dienstplicht, lichting 1926, zal voor deze gemeente te Dirksland worden gehouden, op nader te bepalen da» turn in de maand Augustus. B. en W. der gemeente Herkingen bren» gen ter openbare kennis, dat de rekening van ae inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1924 is overgelegd aan den Raad en gedurende 14 dagen van den lOen Juli tot en met den 23e Juli a.s., ter gemeente» secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg» baar is gesteld. Onze dorpsgenoot J. Kareis Jz. is, na gehouden examen, toegelaten tot de Kweek» school voor onderwijzers te Rotterdam (Ha» ringvliet). In het belang van de juiste bijhouding der bevolkingsregisters dezer gemeente, wor» den belanghebbenden, die zich in deze ge» meente vestigen, er wel op attent gemaakt, dat de woonplaatsveiandering zoo spoedig mogelijk moet worden ingeleverd. Bij nalatig» heid stelt men zich bloot aan vervolging. In de onder deze gemeente gelegen plan» tage's is de pluk der zwarte bessen wederge» eindigd. De afkomst was dit jaar tamelijk be» vredigendprijzen varieerden van 50 tot 55 cent per kilo. MELISSANT. Aan dhr. C. v. d. Vliet is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op een terrein aan den beneden Molendijk. Nu de werkzaamheden aan de eenden» kooi, nabij deze gemeente gelegen, zijn ge» eindigd, is thans overgegaan tot het leggen van een kade op het gors van den heer P. D. Sieling, wat aan verscheidene arbeiders wederom geruimen tijd werk zal verschaffen. STELLENDAM. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging »de Hoop« alhier in de tent een goed geslaagd concert, waarbij veel publiek op de been was. Aan Abr. Troost Mzn. verlofganger der lichting 1923 uit deze gemeente is wederom voor 1 jaar vrijstelling verleend wegens kost» winnerschap. Door L. Goedebuur te Melissant is vergun» ning gevraagd ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een slagerij in deze gemeeDte Het 6Jarig zoontje van C. L. van Es al» hier had Vrijdag 1.1. het ongeluk in de haven te vallen. De vader die er bij tegenwoordig was, slaagde er in het jongetje te pakken te krijg.n en het te redden. Met de schrik en een nat pak liep dit ongeval af. De dienstplichtigen T. Noordhoek en W. v. Rossum lichting 1925, zijn tegen 24 Juli a.s. opgeroepen ter inlijving bij 't 14 Reg. Inf. te Bergen op Zoom. De vrijwilliger van den Landstorm T. v. Es alhier is ter inlijving opgeroepen tegen 25 Juli a.s. tot het 't vervullen van dienstplicht bij 't 14 Reg. Inf. te Bergen op Zoom. GOEDEREEDE. Toen H. v. A. de vorige week met de motorfiets door Zuid Beveland tufte, had hij het ongeluk dat een der banden barstte en kwam hij te vallen. Hoewel hij zich nogal ernstig bezeerde kwam hij Maandag toch thuis. OUDDORP. Een jongetje van J. H. is bij het «touteren« van den schommel geval» len. Hij was een poosje bewusteloos, maar had geen letsel bekomen. De hit van J. B. werd door een vracht» auto aangereden, waardoor het dier aan een poot gewond werd, zoodat het zijn werk niet kon doen. Het huis in de Weststraat, bewoond door den heer Nedervelt, is Zaterdag door den heer G. van Oostenbrugge ingezet op f 3000. De eerste sjalotten, 300 balen, k 6 cent de kilo, zijn heden verscheept f Degenen die niet aan hun stemplicht hebben voldaan voor de verkieztng van de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal, hebben, naar men ons bericht, een convocatie ontvangen ter verschijning bij den burge» meester binnen 14 dagen vanaf dag van uit» reiking. f Op a.s. Woensdag zal aan de haven een groote houtverkooping van scheepsafbraak plaats hebben. f In den polder «het Oudeland» is schouw gehouden door het snoeien van heggen en boomen. f Bij J. Br. is een postduif binnen komen vliegen gemerkt N Z Beige No. 633333. Tegen D. K. en C. T. is proces»verbaal opgemaakt wegens het rijden op een rijwiel dat niet van licht voorzien was. f De verkooping van grasgewassen is be» paald op Zaterdag 18 Juli in het hotel Akers» hoek. f De familie Wevers en Jonker uit En» geland hebben gisteren wederom hun intrek genomen op de bekende nabij het strand ge» legen villa »Duinlust«. Zij wenschen hier een 6 tal weken te vertoeven. HELLEVOETSLUIS. Verbeterd bericht. Het dameskoor «Onderlinge Zangstudie« Dir. P. v. d. Doel behaalde op de Zangwedstrijd van den Bond van Chr. Zangver. te Rotter» dam niet zooals wij eerst melden een le prijs in de 2e afd. maar een le prijs met 373 pun» ten in de le afd. Donderdagavond zal in de voormalige Marine»Cantine optreden dhr, J. W. v. d. Ree voorganger der Chr. Ger. Kerk te Schiedam. De Zangver. V. I. O. L. A. zal 13 Aug. a.s. deelnemen aan het concours te Gouds» waard. Tot lid van de Gemeenteraad is benoemd verklaard (in de vacature Th. Diepenhorst (S. D. A. P.) die niet toegelaten is.) Dhr. J. Knöps (S.D.A.P.) thans hier niet meer woon» achtig, en in de vacature P. de Gans (V.D.) dhr. P. S. C. v. Kralingen (V.D.) Gedurende de maand Juni werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 13046,42 terug» betaald f 17451,53. Aan dhr. Boer alhier is opgedragen door de Directie van de nieuw te bouwen Ned. Herv. Kerk, te Oud Beierland, het aanbren» gen van de leibedekking en de lood en zink» werken. De heer J. Knöps (s.»d.), de vorige week benoemd verklaard tot lid van den ge» meenteraad, is naar elders vertrokken en kan derhalve zijn benoeming niet aannemen. Hij was de laatste op de candidatenlijst der S.D.A.P TINTE. Bij verschillende kippenhouders sterven alhier eene groote massa kuikentjes. Er zijn al kippenhouders die de kuikentjes maar niet meer tellen om het treurige refrein te ontgaan «Alweer zooveel en zooveel dood«. De Vereen, voor Chr. Belangen, alhier, telt thans bij het afzenden van dit bericht 68 leden en 7 begunstigers. Woensdag a.s. heeft de overdracht in huurplaats van de fraai ge» restaureerde Oude Chr. School als Gebouw voor Chr. Belangen. Bij die gelegenheid zal de voorzitter der vereeniging, de heer P. W. J. Krijnen, een openingswoord spreken, kon door verschillende andere personen verder het woord gevoerd worden, terwijl dien avond verder het wekelijksch programma der Ned. Chr. Radio»vereen, ten gehoore wordt gebracht. Voortaan zullen eiken Woensdagavond in het Gebouw den Radio»demonstraties der Chr. Radio»Vereen, in Nederland tegen entree te beluisteren zijn. MIDDELHARNIS. In de Geref. kerk is Zondag jl. voor de V. U. en Theol. school gecollecteerd f 44,—. DEN BOMMEL. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk des namiddags 2 uur op te treden Ds. Bax van Oude Tonge. NIEUWE TONGE. Wegens vacaturebeurt te Stellendam, zal D. V. a.s. Zondag Ds. Kruijt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, alleen des avonds optreden. In den voormiddagdienst zal een predikatie worden gelezen. De betaling van de zitplaatsen welke j.l. Woensdag zijn verkocht en verhuurd, zal a.s. Woensdag van 6—8 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk moeten plaats hebben. GOEDEREEDE. De zomervacantie voor de Bijzondere School aan het Havenhoofd zal aanvangen Vrijdag 25 Juli—18 Augustus. OUDDORP. Ds. van Montfrans van Som» melsdijk vervult D.V. aanstaande Zondag de vacaturebeurt in de Herv. kerk des voorm. Een aanklacht. Men schrijft uit Gouda aan de N. Kott Crt Naar de dagbladen van Gouda onlangs meldden, is tegen ds. J. Borger, predikant bij de Ned Herv. gemeente alhier door een ge» meentelid een aanklacht ingediend als zou hij in een preek, gehouden op 14 Juni j.l. in de kleine kerk, het historisch bestaan van Jezus Christus naar gangbare rechtzinnige opvatting hebben geloochend. Het «Predikbeurtenblad van Gouda en om» streken« van 11 dezer deelt dienaangaande officieel mede, dat de kerkeraad in zijn ver» gadering van Donderdag 9 dezer bij meerder» heid van stemmen besloten heeft de aanklacht ter verdere behandeling door te zenden naar het Classicaal bestuur, zulks onder bijvoering van den navolgenden brief: «De Kerkeraad van de Ned Herv gemeente van Gouda heeft de eer u nevensgaand te doen toekomen een schrijven volgt naam en adres inhoudende een aanklacht tegen ds J. Borger, predikant bij de Ned Herv. ge» meente alhier, als zou s. B. in een prediking gehouden op 14 Juni j 1. in de Kleine Kerk, de historiciteit van Jezus Christus in den gangbaren zin hebben geloochend. De meer» derheid van den kerkeraad is van oordeel, dat de aanklacht niet van grond is ontbloot alhoewel zij dit oordeel met de noodige reserve uitspreekt, aangezien het niet zoo eenvoudig is op de wijsgeerige beschouwingen van ds. Borger vat te krijgen terwijl de minderheid van den kerkeraad meende sterk naar voren te moeten brengen de onbillijkheid om op één voorganger te verhalen wat als schuld der geheele kerk moet worden aangemerkt.« Het classicaal bestuur eventueel met pro» vinciaal kerkbestuur zal zich hier geplaatst zien voor een uiterst delicate beslissing. Be» doelde besturen zijn rechtzinnig en in zoo» verre staan de kansen niet gunstig vooriede» ren predikant binnen classis of provincie, die met reden zou kunnen worden beschuldigd voor afwijking in de leer van de Ned. Herv. kerk. Deze besturen zullen zich intusschen ernstig te bezinnen hebben op de vraag of zij hebben uit te maken wat onder «de be» ginselen en het karakter der Ned. Herv kerk« (zie art 27 v/h. regl. op het examen) te ver» staan zij. Een uitspraak dienaangaande zal tenslotte alleen te verwachten zijn van het hoogste besturend lichaam der kerk, n.l. de synode. De vraag is niet wat een classicaal» of provinciaal kerkbestuur»van»toevallige»con» steliatie in een geval als het onderhavige zullen doen, maar of de kerk in haar hoogste bestuurslichaam van oordeel is, dat in haar midden de vrijzinnige prediking haar.tribune zal hebben ja dan neen Op deze laatste vraag spitst zich toch het belang van een procedure als thans weer aan de orde wordt gesteld. DIRKSLAND. Vergadering van den Gemeenteraad van Dirksland, op Donderdag 16 Juli 1925 des namiddags 2.30 uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behandeling 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorstel verleenen ontheffing honden» belasting. 5. Behandeling restantenlijst schoolgeld openbare» en bijzondere school, over 1924. 6. Voorstel overneming in onderhoud en beheer van een gedeelte van het vroegere Boschpad van het Polderdeel Dirksland voor 10 cent per jaar. 7. Voorstel goedkeuring Balans en Winst» en Verliesrekening der gasfabriek, over 1924, batig saldo f 2317,61'/2. 8. Voorstel verleenen gratificatie aan schoon» houdster der bewaarschool, G. van den Hoek, wegens 25»jarige dienstvervulling. 9. Benoeming Commissie onderzoek Ge» meenterekening 1924 en Gemeentebegroo» ting 1926. 10. Uitloting van obligatiën geldleeningen per 31 December 1925. 11. Voorstel verhuring grond voorplaatsing benzinepomp. 12. Voorstel instelling Vleeschkeuringsbedrijf en vaststelling van Bedrijfsverordening. 13. Voorstel verleenen van een voorschot van f 6890,— aan de Landarbeidersver» eeniging voor aankoop van 2,05,20 H.A. land k f 1390,— per Gemet a/d Philips» hoofjesweg van Mevrouw de Wed. W. Zaaijer de Graaff, om als losland in pacht te geven. 14. Voorstel wijziging Politieverordening voor verbod voetballen op de straat. 15. Idem rijden op tegel bestrating. 16. Idem tappen van sterken drank aan er» kende dronkaards. 17. Idem om, op de fiets rijdende, paarden in de kom der gemeente mede te voeren. 18. Voorstel wijziging der Verordening om» trent gebouwen. 19. Voorstel water»vrijmaken begraafplaats. Begrooting draineeren f 480,—. 20. Voorstel teruggaaf aan het Rijk van f 700,— al te veel genoten voorschot voor de Woningbouwvereeniging en behande» ling van het schrijven van den Directeur der Volksgezondheid aan die Vereeniging over de versterking van het onderhouds» fonds. 21. Voorstel goedkeuring Balans en Winst» en Verliesrekening der Woningbouwver» ordening over 1924. 22. Voorstel bouwen van een brandspuithuis aan den Secretarieweg. 23. Verzoek Polderbestuur bijdrage in het onderhoud van den Nieuwenweg. 24. Voorstel wijziging Gemeentebegrooting 1925. HERKINGEN. Vergadering van den Gemeenteraad alhier op Vrijdag 17 Juli 1925 des voormiddagsten half tien ure (Zomertijd.) Punten ter behandeling 1. Opening. 2. Vaststelling der Notulen. 3. Ingekomen stukken en medeelingen. 4. Notuleeren datum ontslag Nieuwenhui» zen en bepalen benoeming en datum ontslag tijdelijke functie, tegen 1 Maart 1926. 5. Bespreking onderwijzeres nuttige hand» werken op de O. L. School. 6. Verzoek vrijstelling havengeld gedomici» leerde schippers buiten de kaai. 7. Wijziging bouwverordening. 8. Aflossing geldleening brandspuit. 9. Vaststelling armenrekening 1924. 10. Voorloopige vaststelling Gemeentereke» ning 1924. 11. Vertrouwelijke bespreking jubileum. Vergadering van den Flakkeeschen Boe. renbond op Donderdag 16 Juli des nam. ten 3,30 ure in het Hotel Tabbers te Sommelsdijk. MELISSANT. Door den Burgemeester dezer Gemeente is een openbare vergadering van den Raad belegd tegen Woensdag 15 Juli des voormiddags 9,30 uur (Oude Tijd.) STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 6 dagen gevischt en daarbij ge. middeld per dag en per vaartuig van 100 tot 110 K.G. garnalen bij de pellerijen aan» gebracht. GOEDEREEDE. De vorige week was voor de Noordzee» visschers geen voordeelige Ten eerste moesten ze halverweek vanwege te hard waaien terug keeren en ten tweede werd door een zestal vaartuigen schade opgeloopen ven f 50—115. OUDDORP. In de vorige week vingen de visschers van 400 tot 500 kilo garnalen per vaartuigin de stallen 14 zalmen. MIDDELHARNIS. Geboren Jacob, z. v. H. Dubbeld en N. de GansAagje Adriana, d. v. G. M. v. d. Meide en J. C. v. d Sluis. OverledenM. van der Valk, oud 60 jaar, echtgen. van E. Schellevis. DIRKSLAND. GeborenPieter Jan, z. v. Steven Zoon en van Cornelia Zoon. MELISSANT. GeborenArend, z. v. C. Doornhein en J. TroostArendje, d. v. A. du Pree en E, HogerwerfLeentje, d. v. L. Bakker enN.v. d. Hoek. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK, Zitting van Vrijdag 10 Juli. Terecht staat J. A. v. P. 35 j. bakker te Middelharnis wegens overtreding broodbesluit (te licht brood). Geëischt werd f 30 sub 30 dagen hecht. Bekl. werd veroordeeld tot f 15 boete sub 15 dagen hecht. x H. v. B. 63 j., bakker te Middelharnis, idei'^" C. L. 64 j., bakker te Den Bommel, idem. J. B. 25 j., bakker te Stad a.'t Haringvliet, idem geëischt f 20 sub 20 dagen hecht. Ver» oordeelt tot f 12 sub 12 dagen hechtenis. C. v. d. B. bij verstek, idem, f 15 sub 15 dagen hechtenis. S. bij verstek, idem. A. L„ slager te S'dijk bij verst, wegens het in voorraad hebben van worst van ondeugdelijke samenstelling. Eisch f 40 sub 40 dagen hech» tenis. Veroordeeld f 20 sub 20 dagen hecht. Als getuige trad in al deze zaken op, G. J. v. M., directeur van den keuringsdienst van waren te Dordt. S. L. bij verstek wegens overtreding leer» plichtwet veroordeeld tot f 3 sub 3 dagen hecht. J. B. d. J., 20 j., landbouwer te Oude Tonge wegens rijden zonder licht en opgeven van valschen naam. Geëischt wordt voor het eerste feit f 5 sub 5 dagen en voor het tweede fijt f 30 sub. 30 dagen hecht. Veroord. f 5 sub. 5 dagen en f 10 sub 10 dagen hechtenis. Als getuigen traden op de B., A. v. D., en de V. M. W. vrachtrijder te Ouddorp, 39 j. staat terecht wegens het niet behoorlijk uithalen voor passeerende fietsers. Geëischt wordt f J sub 2 dagen hechtenis. Vrijgesproken wegetJr gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. P. K., 55 j., landbouwer te Ooltgensplaat, staat terecht wegens fraudeleus vervoer van besmet vee en het niet aangeven van het mond» en klauwzeer. Als pleiter trad op Mr. Nijgh. Als getuigen worden gehoord de dierenartsen Vreeswijk en de Graaff, de veldwachter L J. en als ge» tuigen a decharge J. v. D., koopman en J. D., zonder beroep. Het O. M. meent dat wel vast is te komen staan dat het vee bij het vervoer kenteekenen der ziekte vertoonde en eischt f 40 sub. 40 d. hechtenis en wegens het niet aangeven f 30 sub. 30 dagen hechtenis. Bekl. wordt schriftelijk vonnis gewezen. M. M. 39 j landbouwer te Ouddorp, (deze zaak wordt aangehouden.) J. F. 53 j. te Goedereede wegens het niet verschijnen als brandweerman, geëischt f 3 sub 3 dagen hechtenis. Veroordeeld idem. J. A. d. L. 33 j., smid te Dirksland, wegens overtreding arbeidswet. Geëischt f 10 subs 5 dagen hechtenis. Veroordeeld f 5 sub 5 dagen hechtenis. M. v. d. V. wegens overtreding motor» en Rijwielwet (bij verstek) f 8 sub 8 dagen. Ver< oordeeld idem. L. L. wegens venten te Stad a. 't Haring» vliet f 3 sub 3 dagen. Veroordeeling idem. G. W. wegens rijden zonder licht f 5 sub 5 dagen. Veroordeeling idem. D. S. wegens rijden zonder rijbewijs f 8 sub 8 dagen. Veroordeeling idem. P. B., 32 j., arbeider te Ouddorp, wegens loopen op grond bezaaid met suikerbieten van een ander. Wordt aangehouden voor nader getuigenverklaring. L. S. wegens overtreding arbeidswet f 10 sub 10 dagen. Veroordeeling f 5 sub 5 dagen hechtenis. C. v. B. 35 j., idem, f 6 sub 3 dagen. Veroordeeling f 5 sub 5 dagen hechtenis. C. T. wegens rijden zonder licht f 5 sub 5 dagen. Veroordeeling idem. AARDAPPELDAG TE SOMMELSDIJK. Maandagmiddag 13 Juli werd in de ruime zaal van hotel Tabbers alhier een vergadering gehouden uitgeschreven door het bestuur van de afd. Goeree en Overflakkee der Holl. Mij. v. Landbouw. De zaal was stampvol en de vergadering stond onder leiding van den heer A. A. Mijs alhier die in een kort openingswoord met blijdschap constateerde dat er zulk een groote opkomst was. Het is iets bijzonders dat de aardappelcultuur op Flakkee altijd een groote

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2