Aan Ds. KERSTEN Kerk en School. Binnenland. Reclame-Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. 40 cent per regel. Gij, breker van wat gij moest bouwen. In naam van God en van Zijn Woord, Laat af van stout en stug negeeren, Van al uw zondig separeeren. Gij moogt u tegen hen niet keeren, Die strijden bleven ongestoord. Gij gaat op zelfgekozen wegen, In naam van God en van Zijn Woord. Kunt gij alleen ons volk dan leiden Alleen voor d' oude Waarheid strijden Brengt gij alleen die beet're tijden Waarin een nieuwe toekomst gloort? Gij hebt u van ons afgescheiden, Toen men de vrouw ter stembus dwong, Maarvrouwkens met héél mooie [kappen, Zagen wij naar de stembus stappen. Wij mogen het hier wel verklappen De eerste Kersteaansche sprong. En hoe zal 't op één Juli wezen? Doen dan uw vrouwkens óók weer mee? Wij hebben u wel in de gaten,' En zullen 't voor uw reekn'ng laten. Hier spreekt het leven méér dan praten Beginsel en practijk zijn twee. Gij, dominè, gij hebt practijken, Ver van de Gereformeerde baan. Gij liegt in uw vergaderingen. En gij yerzwijgt heel mooie dingen, En... laat dan gauw een versje zingen, Debat daar doet gij maar niet aan. Een strijder kan ik u niet noemen, Want gij, die slechts een breker zijt, Gij schuwt, 't publieke debatteeren, Ik kan u niet als held vereeren. Zoolang gij zóó uw volk blijft leeren En wegblijft als men roept tot strijd. Gij kunt zoo op de Roomschen schelden, Toch stemt gij dikwijls met hen mee. Gij wilt op Roomschen attakeeren, En toch wilt gij met hen verkeeren, Wij willen dit héél zacht typeeren Beginsel en practijk zijn twee. Gif vindt artikel zes en dertig, 2) Zoo mooi, zoo kostelijk, zoo goed. Wil 't ons toch asjeblieft eens leeren,. Hoe gij de zaak wel wilt beheeren, Hoe gij de Roomschen wilt regeeren Als 't volgens dat artikel moet. Gij houdt niet van verzekeringen, Wanneer het slechts den werkman geldt. Het pensioen is voor de heeren, De staat heeft straks hen uit te keeren, Den werkman wilt gij doen ontberen Wat Talma hem heeft toegeteld. Het is zoo makk'lijk in de Kamer, Wanneer men daar alleentjes zit, Om een mooi preekje klaar te maken, Zóó mooi, dat beide Kamers kraken, Maar't groote werk niet aan te raken, Is dat nu kracht? Is dkt spirit? Gij breekt, en 't leven roept om bouwers, Wij volgen u niet op uw spoor, Wij zullen voor geen brekers beven. Wij zullen bouwen heel ons leven, Want in ons vaandel staat geschreven Pro Regel Bouwen, altijd door. Eén zucht, één zucht beheerscht ons [leven. Een hoogste drang heeft ons bezield. Wrj willen in deez' donk're tijden, Eendrachtig tot Gods eere strijden, Ons volk tot Hem weer henenleiden. Totdat het voor Gods Troon weer knielt. A. C. R. Wij denken hier o.a aan Zwijndrecht, waar Ds. Kersten optrad. Zijn Eerwaarde gaf van verschillende zaken een scheeve voor» stelling. Gelegenheid tot debat werd niet gegeven Later sprak Ds. v. d. Zaal, Chr. Geref. pred., die de zaken recht zette, die door Ds. Kersten waren scheef getrokken. Ds. Kersten werd uit= genoodigd voor debat, doch kwam niet. Is dat niet laf? 2) Laten de lezers er art 36 (achter in het psalmboekje) eens rustig op na lezen. Daar staat dat alle Roomschen met het zwaard uitgeroeid moeten worden. Dat kan wat wor» den Jammer, dat Ds. Kersten niet geleefd heeft in den tijd van de beeldenstormers. «Drie Prov.« DE CHRISTELIJK GEREFORMEER. DEN EN DE POLITIEK. Ik zie op heden een gevaar en ik hoop, dat alle Christelijk Gereformeerden zich daar» voor wachten. Er komt een richting op, die bewust of onbewust kerk en politiek dooreen» haspelt en bij den roep «wij zijn geen kerke» lijke partij« toch aardig aar. het keikje spelen is. Ik heb bijv. hooren beweren »gij Chris» telijk Gereformeerden hoort thuis in de Staatkundig Gereformeerde Partij«. Wanneer ik hier deze partij noem, dan is dit niet om iets kwaads van haar te zeggen of haar met gelijke munt te betalen als waarmede zij de antirevolutionaire partij hekelt. Ik wil alleen wijzen op het foutieve in zulk een bewering. Als Christelijk Gereformeerden behooren wij tot geen enkele politieke partij. Maar als Christen Staatsburger hebben wij ons te scha» ren onder antirevolutionairevlag, die de kleu» ren van Gods ordinantiën draagt Laat men toch ophouden met de onware voorstelling alsof alles wat deze «Christelijke Regeering* doet op rekening komt van de antirevolutionaire partij Laten wij toch de eenheid trachten te bewaren in den machtigen strijd tegen onge» loof en revolutie Heiligt den strijd en laten kerkelijke hartstochten ons niet verblinden. Alle verbrokkeling is verspilling van kracht en borduren op het vaandel van socialisme en communisme. Niet door groote helle woor» den wordt ons vaderland gediend in dezen donkeren tijd. Toon tegenover de wereld, toon tegenover Satan en zijn machten, dat wij toch bezitten een wezenlijke eenheid Gode tot eer, ons Vaderland ten zegen. J. J. v. d. SCHUIT, Docent aan de Theol School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn. Foto van den bestuurder H. Klunder van het verongelukte Hollandsche vliegtuig op de route Rotterdam—Parijs. SOMMELSDIJL.* De Ontvanger Registra» tie en Domeinen alhier heeft een winkelier te dezer plaatse beboet met f 100 wegens het afgeven van een ongezegelde kwitantie. Men zij dus voorzichtig en leve de Zegelwet behoorlijk na. Door den heer C. W. is een postduif ge» vangen gemerkt, S. W. H. 339 Nurp MIDDELHARNIS. De uitslag van de gehouden aanbesteding van het verf werk aan het gemeentehuis is als volgt :.B; v. Dongen f 248 en P.. J. Bruggeman-te Den Bommel f 206,60. Zondag heeft de maandelijksche collecte in de-Ned. Herv. Kerk ten bate dier Kerk .opgebracht circa f 46. Voor de herbesteding van metsel» en bè» tonwerk van de. gemeentelijke.slachtplaats was laagste inschrijver de heer J, Mackloet uit. Sommelsdijk voor f 1999, De slagers hebben het varkensvlee&ch in den tijd van een week met 20, cent de kilo» gram opgeslagen. OOLTGENSPLAAT. Dinsdag 30 Juni zal in de Ger. Kerk, de rede van Minister Colijn te beluisteren zijn per radio. Voor ieder toegankelijk. De deuren gaan om half zeven open en worden gesloten om kwart voor zeven. OUDE TONGE. Onze vroegere plaatsge» noot S. Geluk slaagde dezer dagen voor maro» nist bij de radio telefonie. Bij de herkeuring van de lichting 1926 is afgekeurd den heer C. Slis. Bij de j.l. gehouden merriekeuring behaal» de de landbouwer L. Slis 7. prijzen. De laatste aardappelen van den oogst 1924 zijn alhier verscheept zoodat de handel stil ligt. Alhier zijn op het oogenblik weer veel werklooze arbeiders en dat terwijl de zomer pas is ingetreden. Uitslag van de stemming ter verkiezing van een Dijkgraaf van de polders loozende door het Oudeland van Oude TongeA, de Haas 'van Dorsser 3-57, C Z. van Loon 37, G. Mijs 3, L. Arensman 2 en B. van Vugt, 1 stem, zoodat met groote meerderheid is be» noemd de heer A. de Haas van Dorsser. NIEUWE TONGE. De uitbetaling van de Invalide» en Ouderdomsrente zal a.s. Maan» dag plaats hebben. Door dhr. J. Verweij, alhier, is aan het Gemeente bestuur vergunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis aan het Korte» weegje. De Rekening en Verantwoording van het fonds van Suterland, over het dienstjaar 1924, ligt a.s. Woensdagmorgen van 10—-11 uur, in de consistoriekamer der kerk, ter inzage. De uien worden alhier nu reeds verkocht voor prijzen van f 600 tot f 700 per Voornsch» Gemet. DIRKSLAND. Donderdag maakten de leerlingen van de Bijz. School alhier een school» reisje naar Rotterdam. Het stembureau zal a.s. Woensdag na afloop van de werkzaamheden die op de stem» ming betrekking hebben, hoogstens een uur pauze houden voordat de stembus geopend wordt. Gevonden voorwerpen een zilveren hor» logeketting, terug te bekomen bij den heer Joh. Holleman, Molendijk. Het maken van een boordvoorziening aan de haven nabij de Trambrug is naar wij vernemen niet aan den laagsten inschrijver gegund en het maken hiervan voorloopig uit» gesteld. Het concert dat »Amicitia« j.l. Donder» dag in de tent zou geven, is tot nader uit» gesteld. Aan den vooravond van den gewichtigen dag waarop ons volk te beslissen heeft of de Christelijke grondslagen van ons volksleven ook verder bewaard zullen blijven wijzen wij onze Hervormde broeders met klem op de noodzakelijkheid hun stem uit te brengen op de Anti'Rev. lijst. Alleen deze Partij als de grootste protestantsche partij in ons land, is onder Gods zegen in staat, het protestantsch Volkskarakter te bewaren. Stemt daarom allen, mannen en vrouwen, indien ge geen voorkeur op andere mannen in onze partij hebt, op no. 1 van lijst 27, den heer H. Colijn. Onderstaande voormannen, mannen met naam in het Hervormd Kerkelijk leven, zijn met zielsoyertuigfng toegedaan aan de dierbare 'Anti.Rev.Tieginselen Wij noemen slechts enkelenDs. Knap, Ds. van Grieken, Ds. Severijn, Prof. H. Vissfbèrs» Ds., Kraay, Ds. Bartelma, Ds. Bekenkamp. D» Montfrans. Overweeg dus de waarde van Uw stem 1 MELISSANT. Zondagmiddag reed het zoontje van D. G. met zijn rijwiel in de moddersloot aan den beneden Molendijk. Ge» heel onder de modder kon hij huiswaarts kee» ren. 'hns Donderdagavond zal door de tnuziekver. «Tot Nut en Genoegen* een concert wórden gegeven kPde tent op het schoolplein. tot HERRINGEN. Het werk wat door de familie Kolfï aan de hoeve «Krammerzicht* alhier is aanbesteed, is gegund aan J. Gestel te Dirksland voor timmerwerk en voor metsel» en smidswerk aan A. Huizeren J. Nieuwland alhier. Mede door de ongunstige weergesteldheid en ook door toenemende bevolking isook, in tegenstelling van vorige jaren, alhier werkloos» heid waar te nemen. De Roomboter is alhier aan de fabriek steeds stijgende en bedraagt thans f 1,30 per pond. ><■- STELLENDAM. Naar men verneemt zal alhier een -2de slagerij worden opgericht door L. Goédegebuur, te Mëlissant. De alhier gehouden collecte voor de Bijbelverspreiding heeft opgebracht de som van f 50.77 en toezegging van een gift van f 1.10. A s. Donderdag zullen de schoolkinderen van de Bijzondere School alhier met beurt» schipper J. L. Waling een schoolreisje maken naar Rotterdam. Door W. van SeterS alhier is aangekocht een blazerschuit afkomstig van den Helder. OUDDORP. Dinsdagavond, als dit num» mer van de Maas» S. Schcldebode vèrschijnt, zuilen we het, bij vefpieuwing in de Oude School kunnen hoóreb, dat de predikanten, die we hier in de Herv. Kerk verlangen, bijna zonder uitzondering zeggen, ja dringend aan» raden Stemt Lijst 27. Hervormde kiezers, denkt er om 1 s ''3,: 1 Bij P. Kastelein :s een postduif komen aanvliegen, die het adres van zijn hok bij zich droeg, n.L J. Edel, Westershoofd E 92, Purmerend, waarheen dé sneHe vlieger opge» zonden is. Door L. Knape is onderhands het huis aangekocht, thans bewóbhd door wed. A. Meijer en familie, in den Smouzenhoek. Onze geneesheer heeft» de vorige week niet minder dan 21 kinderen gevaccineerd. De heer J. Kapteijn'js.'gekozen als be» stuurslid van de Coóperarievè Cichorei«drogerij «de Ouddór p*. Bij de grasverpachting, lf'Zaterdag, werd van 140 tot 150 gulden pér g'émet geboden. HELLEVOETSLUIS. Donderdagavond vierde de meisjesver. op Getéf. gronnslag «Onderzoekt de Schriften* haar' eerste jaar» vergadering in de Ger. Kerk' alhier, Ds. J. E. WesterhuiS opende deze vergadering met het laten zingen Van Ps. .68-4 T0, leest daarna voor Lukas 10 38—42 en spreekt hierover een, toepasselijk woord, waarirv-hij wijst het wóórd des H Schrift «Onderzoekt de Schrif» ten*. Qtffe dagen kenmerkt 'zich daar geheel anders vali, allerwege merkt men op lauwheid en lusteloosheid. Dóch God gaf ons de meisjesver. die tot dóel hebben om het woord te onderzoeken.Dat"' Woord dat ons troost geeft in dagen van droefheid Ook de vrouw moet even als de man bekend zijn in den Bijbel. De vrouw heeft later in het gezinsleven een zware taak, dan moet zij de opvoeding geven aan de kinderen. Daarna roept Spr: de aanwezige» hartelijk weikóm toe. Waarna de Secretaresse de ge» legenbeid tot lezing van haar jaarverslag ver» krijgt waarin duidelijk urteenkwam hoe de vereeniging sinds haar oprichting in ledental is achteruitgegaan. Uit het jaarverslag der Pen. bleek dat er in het afgeloopen jaar veel studieboeken zijn aangeschaft en dat de* ftnancieele toestand der Ver. èr goed bij staat Nadat enkele afgevaar» digden het woord gevoerd1 hadden werd het onderwerp «Stefanus dood* behandeld. De inleidster staat achtereenvolgens stil bij het tijdperk na de uitstorting des H. Geestes op den Pinksterdag. Hoe daar eèfr aantal personen, w.o. ook Stefanus, na dien tijd steeds ijveren voor den dienst des Heeren [>it had gevolg dat Stefanus moest verschijnen voor den Hoo» gen Raad, Die hem, na'.yerhoord te hebben, hem buiten de stad werpen, waarna hij, de dienaar des Heeren, gereinigd wordt. Maar het einde voor dezen knecht was heerlijk. Hij stierf in het vertrouwen, dat hij ging naar zijn Vader in de hemelen. Een ruime zeer aangename bespreking volgd op dit ondewerp. Het tweede onderwerp. #kwam nu aan de orde n 1. »De Slag bij Nieuwpoort«, waarin de inleidster ons een duidelijk inzicht gaf over het ontstaan der strjjddaarna de moeilijke strijd, hoe wanhopig de strijd werd, maar toen er hulp kwam opdagen was de strijd spoedig beslist en was de overwinning aan de zijde van Prins Maurifs. Het derde or lerwerp was getiteld «Lied en Leven« inleids ;r bepaalt ons bij al hetgeen dat God ons ..egeven heeft, strekt tot ver» heerlijking van Zijn Naam en dan denken b.v. aan het lied In het lied zingt de mensch liederen tot verheerlijking van God Hij kan zingen wan» neer hij verblijd is ook in dagen van droef» heid stemt het lied ons tot troost. Lied en leven onafscheidelijk aan elkander verbonden. Al wat wij doen moet geschieden tot verheer» lijking van Gods Na?m. Tweeërlei liederen. Historische en Gods» dienstige onderscheidene wij. De Historische liederen brengen ons terug naar de worsteling van het Neaerlandsche volk in de eeuwen die achter ons liggen ons liggen. Bij de Godsdienstige nemen allereerst de Psalmen de eerste plaats in. Zij zijn gezongen op het schavot, op vergaderingen. De invloed van het lied is groot, het liedf verheugd ons leven. De Psalmen hebben groote invloed op ons hart, zij zijn voor verdrukten maar ook voor verblijden. De tegen de liederen der wereld en ongeloof stellen wij ons Christelijk lied. Die strijd zal blijven tot aan het einde der eeuwen. Het verdere van den avond werd op aan» gename wijze afgewisseld door voordrachten en rang nummers. Door enkele leden werd het «Onze Vader* gezongen. "Verschillende afgevaardigde van onderscheidene vereenigin» gen voerden het woord. De meisjesvereeniging mag met blijdschap op deze avond terugzien. Nu ligt weer een jaar voor hun Ook dit jaar zullen ze moeten arbeiden, zij zullen zich met dezelfde toewijding en ijver de beginselen moeten bestudeeren, opdat zij straks niettige leden zijn voor Huisgezin en Kerk. Nadat Ds, Westerhuis een kort woord gesproken heeft eindigd dhr. Rietdijk na het zingen van Ps. 72 15 met dankzegging. Hr. Ms. mijnenlegger »Havik« is Don» derdag op 's Rijkswerf gebracht om in con» servatie te worden opgenomen. HERRINGEN. De e. v. Zondag hoopt in de voorm. dienst alhier op te treden de Wel» Eerw. Heer Ds. Kruijt van N. Tonge. Voor leden der Ger. Gemeente alhier is afgekondigd dat op Vrijdagavond e k. Kerke» raadsvergadering zal plaats hebben. MËLISSANT. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondagmorgen gelegenheid zijn tot bediening van den H. Doop. Doopvaders gelieven daar» voor Vqgdag van 6-8 uur aangifte te doen. Vrijdagavond 6 uur O. T. zal in de Ned. Herv. Kerk een mannenplaats publiek worden verkocht. NIEUW»HELVOET. De extra collecte in de Ger. Derk van j.l. Zondag heeft ruim f60 opgebracht. Wie begint Wij lezen in de Z.»Holl. Onlangs kwam er een heer bij me om over zijn dochter te spreken. Ze zou onderwijzeres worden. «Mijn bedoeling is niet*, zoo zei deze mijn» heer, om mijne dochter op uw kweekschool te pi latsen, daarvoor is zij te oud. Ze hoopt via een stoomcursus haar doel te bereiken. Ik wilde echter bij u informeeren, hoe ze 't moet aanleggen «om wat van den godsdienst te weten te komen.« 'k Wil 't u wel eerlijk bekennen, dat ik meer zie in 't bijzonder onderwijs dan in 't openbare. Er zit meer toekomst in. Daarom wilde ik haar liever voor de bijzondere laten opleiden. Maar ik zit met «den godsdienst*, want daar weet ze niets van. Mijn beleefd verzoek is dus, of u mij den weg eens wilt wijzen, dat ze daarvan iets te weten kan komen. Ik heb dezen oolijken vader gezegd, dat het bij het bijzonder onderwijs minder ging om wat van den godsdienst te weten, dan om werkelijk godsdienstig te zijn en anderen daartoe op te wekken. Maar, door dit gesprek gingen mijn oogen toch open voor een groot gevaar. Er dreigt vreemd volk in te dringen, ter» wille van een betere of liever vastere positie en grooter kans op plaatsing. 't Zal dus voor Besturen van bijzondere scholen goed zijn, een open oog te hebben en voorzichtig te zijn bij het doen van be» noemingen. Toch had deze man niet heelemaal ongelijk. Hij voelde tenminste, dat er iets geweten moest worden. Toen in vroeger jaren ook velen en wel door hunne consciëntie gedrongen, van het openbaar naar het bijzonder onderwijs over» kwamen, is doc r de Vereeniging van Christe» lijk Nationaal Onderwijs het na»examen in» gesteld, omdat vaak bij deze overgekomen de kennis van de Chr. vakken ontbrak. De on» derwijzèr, die dit diploma bezat, had bij sol» iicitatie dan ook de voorkeur. Werd een school gesubsidieerd door ge» noemde vereeniging, dan werd aan het Hoofd de eisch gesteld om de na»akte te bezitten. Later is ingesteld om de na«akte te hono» reeren met f 50 of f 100 Mij dunkt, het ware wenschelijk, dat alle schoolbesturen zulks deden. Daardoor wordt een a.s. onderwijzer gelokt tot de studie van de vakken, voor deze akte vereischt. Ten eerste is de kennis voor den onder» wijzer zelf gewenscht Zending, Kerkgeschie» denis, dogmatiek, geschiedenis van den school» strijd, Bijb. geschiedenis enz. zijn voor hem als Chr. oóderwijzer onontbeerlijk. Ten tweede diene het hem bij gelijke prac» iische bekwamheden een voorsprong te geven bij sollicitatie. Ten laatste is het hem voordeelig, want zijn salaris kan er door vermeerderen en bovendien wordt zijn pensioengrondslag ver» hoogd. Wie moet nu dien toeslag betalen Op sommige plaatsen wordt dit honorarium door de gemeente vergoeddoor andere ge» meenten wordt het geweigerd. De beste weg zal wezen, om het op grond van art. 50»o in rekening te brengen, bij Foto van een der passagiers van het omge» komen vliegtuig de heer J. Th. J. Labouchère weigering in hooger beroep te gaan en, zoo dit niet baat, in beroep te komen bij de Kroon. Er komt dan een beslissing in dezen toe» stand van onzekerheid. Welk schoolbestuur onder een onwilligen en weigerachtigen wethouder waagt het eens om de Icat de bel aan te binden 't Is werkelijk in het belang van ods Chris» elijk onderwijs. Het vliegongeluk bij Landtecles. Men meldt aan het Haagsche Aneta»kantoor Uit een telefonisch onderhoud, dat de di» rectie der K.L.M. heeft gevoerd met haren vertegenwoordiger dr. Groeneveld Meyer te Le Quesnoy blijkt het volgende Hoewel de weerberichten, door deu mete» orologischen dienst van de verschillende waar» nemingsposten uitgeseind, de aanvaarding van de vlucht wettigden, immers ook op de routes naar Londen, Bazel, Hamburg en Ko» penhagen zijn de diensten regelmatig door» gegaan schijnen op het traject bij Maubeuge en St. Quentin plaatselijk zware, laaguithan» gende regenwolken, z.g. «drabwolken* het zicht ernstig te hebben belemmerd. Uit verklaringen van ooggetuigen en uit den toestand van het vliegtuig valt op te maken, dat het ongeval zich als volgt heeft toegedragen Klunder is, om de zware wolken te vermij» den, eenigszins van de route afgeweken en is daarbij den 180 meter hoogen heuvel gena» derd, die tusschen Le Quesnoy en Landrecies ver boven de omgeving uitsteekt en in dit landschap geheel afzonderlijk staat. Vliegende uit een drabwolk is hij toen met het rechter» uiteinde van den vleugel in aanraking geko» men met een boom van het bosch van Mor» mal, op dézen heuvel gelegen, en is een halve zwaai makend, loodrecht in volle snelheid neergestort. Een houthakker was terstond ter plaatse en zijn verklaringen luiden, dat geen der inzit» tenden nog eenig teeken vzn leven vertoonde. De toestand van het vliegtuig, dat met zulk een groote. snelheid op den grond te pletter is geslagen, laat ook geen twijfel, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden en dat de slachtoffers zich geen oogenblik van het ge» vaar bewust kunnen zijn geweest. Het toestel is ncch tijdens den val, noch daarna in brand geraakt en alle berichte i, die daaromtrent de ronde doen, moeten met de grootste stelligheid worden tegengesproken. Het officicele verslag omtrent de ramp, uit» gebracht door de Nederlandsche en Fransche overheden, dient te worden afgewacht. ZuidaHolland, De vergaderingen van de aanstaande zomer» zitting zullen worden gehouden in de ver» gaderzaal van de Tweede Kamer. Naar aanleiding van een verzoek van B. en W. van Brielle stellen Gedep. Staten voor, te besluiten, dat voor het geval het Rijk bereid blijkt een derde van de pachtsom van het aan de gemeente Brielle toebehoorende veer Brielle—Rozenburg, ten bedrage van f 6825 per jaar, voor zijn rekening te nemen, ook door de provincie een zoodanige bijdrage veileend zal worden, en voor het geval het Rijk zijn medewerking weigert, de bijdrage van de provincie op de helft van de pacht» som zal worden gesteld. Ged. Staten stellen verder voor een wijzi» ging aan te brengen in art 5 sub a van het reglement op het gemeen waterstaatsbelang van het eiland De Hoeksche Waard, betref» fende de kruinsbreedte van den dijk van de schutsluis op de binnen»Maas tot den dijk van den polder Nieuw Bonaventure, Mookhoek en Trekdam (dorpsstraat van Puttershoek). Ged. Staten stellen voor, a. te besluiten, den weg Spijkenisse—Heenvliet c.a. in onderhoud en beheer bij de provincie te nemen en te verbeteren met inbegrip van de werken tot verbetering van de verdediging van de kom» men van Heenvliet en Geervliet tegen het zeewater, en in afwachting van het eigendoms» overdracht onmiddelijk het onderhoud van den bestaanden weg door de provincie te doen geschieden, onder voorwaarde o.m.le, dat de gemeenten Spijkenisse, Geervliet en Heen» vliet in de kosten van verbetering voor zoo» ver binnen haar gebied, 10 pet. bijdragen over een maximum»bedrag van f 280000 en de hoogheemraadschappen van Putten en de Ber» kenisse en de polder Heenvliet in de kosten van verbetering van de verdediging van de kommen van Heenvliet tegen het zeewater resp. f 11,217,50, f 1762,50 en f 12,820 bijdragen 2e. dat de sub le. geroemde gemeenten aan de provincie de helft der kosten van onder» houd van het binnen haar gebied gelegen gedeelte tot het door Gedep. Staten vast te bedrag betalen met een maximum van f3375 per jaar. b. Gedep. Staten te machtigen, over te gaan tot aankoop voor f 12,000, van het recht van tolheffing op de Brug over de Bernisse onder de gemeente Heenvliet, en hen te machtigen, na den aankoop de heffing van het bruggeld te staken. Gedep. Staten stellen voorts voor, onder bepaalde voorwaarden aan de gemeent Maas sluis een subsidie te verleenen in de kosten van vernieuwing van de beschoeiing langs de Govert van Wijnkade en het westelijk haven» hoofd, tot een bedrag van een derde dier kosten en een maximum van f 87.000. Huisbezoek«ervaring. Het Centr. Prov. Weekblad schrijft We deelden heel genoeglijk onze propagan» dabladen in 'n dorpje onder den rook van Utrecht. Hier en daar plaatsen we meteen een op» wekkend woord, om te stemmen op onzen leider. We kenden geen dier menschen wisten dus nog minder hoe ze op politiek gebied georiën» teerd zouden zijn. Plots bevonden wé ons voor 'n oud moe» dertje zwart gekleed dat eenigszins vreemd en onwillig ons blaadje aannam. We zeiden iets deur ging meteen toe. We wilden er meer van weten. Daarom openden we nogmaals de deur en trachtten een gesprek aan te knoopen. We durfden met een gerust hart Colijn aan te bevelen. Echter opende zij schuchtere zoekende ziel, die ze bleek te zijn haar lippen en zei «dat Colijn toch die man was, die de treinen op Zondag liet rijden. En daar ben ik zoo tegen Natuurlijk bleven we toen even praten. We proefden de Staatkundig Gereformeerde (grif verkeerde) voorlichting. En beloofden nog eens te komen praten. Mogelijk behouden (of verkrijgen) we haar stem op Colijn. Maar 't stemde ons tot nadenken. Hoe is 't nou toch mogelijk om onzen leider er de schuld van te geven, dat op Zondag extra treinen loopen? En we peinzen nog over die vraag. En peinzend kunnen we verder peinzen, maar een antwoord kunnen en zullen we niet vinden, of 't moet zijn«tegen den A. R. Partijleider is alles, zelfs van «christenen ge» oorloofd.« B. 'k Las over de dagen van ouda. In den laatsten] tijd der Middeleeuwen kende men den bedebstudent, die zelfs een bekende figuur was in de academie»steden. Hij leefde van wat hij kréég. Sommigen, als Luther, móésten zoo doen uit armoede. Maar, zoo las ik, 't was ook geen zeldzaam» heid, dat gegoede vaders tot hun zonen zeiden Je gaat studeeren, best! maar je haalt zélf je kostje opvan mij krijg je niets. Géén postwisseltje dus aan 't eind der maand en géén welkome postpakketten tusschentijds 1 Maar er met den bedelzak op uit: bij den bakker een bolle broods; bij den brouwer'n

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2