CENTEN m 13 HM. KW ompalen, Draaduiaren en leerpraducien Uw gezondheid RESTAURANT DE AMSTERDAMSCHE H. SCHREURS Marktberichten ZEISEN ZICHTEN HOOIVORKEN nul en Tandarts De Detiee's BöiEiDiesjis j==«® T. H. HAAGEN, Rotterdam DE OLYMPIADE Reclame-Mededeelingen Waar kunt gij in Rotter dam het beste eten? Rotterdam. Alom bekend voor de beste keuken. Matige prijzen. Dagelijks versche Zeeuwsche Mosselen. Moderne inriphting. Aanbevelend, MANNEN Economisch W eekoverzicht. V er koopingen J. J. v. GILS Dr. R. P. OFFRIMGA BRIELSCHE HYPOTHEEKBANK a 5% van flOOQ,— en van f500,— 101 °0 en a 5 van f ÏOOO,— en van f500,— en f ÏOO,— a 99 Natuurboter is niet te vervangen zijn uitsluitend met natuurboter bereid Wanneer later misschien minder goed is,zal het sluiten van een Levensverzekering daardoor niet meermo gelijk zijn. j MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING FABRIKAAT AtW-¥art»ftri» TH. BOEKHOVEN, SMMMtedijk H.H. LANDBOUWERS, ENZ. E. DE WILD - Z1DEL- Bn GAREELMAKEI DAMESRIJWIELEN C. SCHIPEROORD - - iïllDDELHARIIIS van Ds. Kersten lezen in »de Rotterdammer« en daaruit opmerken hoe alle pijlen van Ds. Kersten alléén gericht zijn op de A »R. partij. En dat is niet slechts in de laatste weken zoo, doch vanaf de oprichting der S. G. Parti volgde Ds. Kersten deze tactiek in pers en meeting. Lang heeft de A.»R. partij over dit optreden van Ds. Kersten gezwegen, doch thans ziet zij zich in de droeve noodzakelijks heid gesteld zich tegen de aanvallen van den leider der S. G. P. te verweren. Maar nu moet Ds. Kersten het niet gaan omkeeren en klagen »ik word toch zoo aangevallen door de A.»R Neen, 't is Ds. K. die aanvalt en de A.sR. partij die zich verweert. Spr. herinnert aan een woord van den heer Troelstra, gesproken in de eerste dagen na het uitbreken van den wereldoorlog. Volgens Mr. Troelstra moest de nationale eenheid in die bange dagen de nationale geschillen overs heerschen. Wanneer het land in gevaar komt en de gemeenschappelijke vijand de neutrali teit dreigt te schenden staat het gansche Ne derlandsche volk schouder aan schouder. Maar spr. wil de vergadering de ernstige vraag voors leggen of, waar wij als christenen geroepen worden, den grooten vijand van het Christens dom, Ongeloof en Revolutie te bestrijden, het nog niet véél meer noodig is, dat wij als christenbroeders in deze geestelijke worsteling schouder aan schouder strijden. Aan het eind van zijn rede wil spr. terug komen op de bezwaren die Ds. Kersten tegen de A.sR. partij inbrengt, doch dit moest hem van het hart vóór spr. het stembusprogram der A.sR. partij gaat uiteen zetten. Dan wijst spr. op de groote verdienste van Min. Colijn in het veiligstellen van den gulden. Niet alleen stoffelijk doch geestelijk en zes delijk is ons land hierdoor van den afgrond gered. Met een ontroerend voorbeeld uit Duitschland toont spr. dit aan. Met het veilig» stellen van den gulden zijn wij echter niet klaar. De begrooting van 1926 dreigt weer een groot tekort te zullen opleveren. De A »R. partij wil ook in de toekomst voortgaan den ontredderden financieelen toestand in orde te brengen Voor groote moeilijkheden komen wij hierbij te staan. Minister Colijn heeft er terecht op gewezen, dat de belastingdruk vers licht moet worden. En nu denkt men niet dat de heer Colijn allereerst de kapitalisten wil steunen. Wie met de financieele plannen van den heer Colijn bekend is, weet, dat Zijne Ex. de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud en de kinderaftrek wil verhoogen, iets wat juist de lagere inkomens ten goede komt. Toch zal ook de heffing op het kapitaal moeten veiminderd worden, want het is noodzakelijk dat er nieuwe kapitaalvorming tot stand kome. Ons land is gelukkig nog niet in den treurige toestand van Frankrijk geraakt, dat jaar» lijks, meer graven dan wiegen oplevert. Ons volk neemt nog toe en wel met een 25000 gezinnen per jaar. Maar zullen deze menschen in hun onderhoud kunnen voorzien dan is er per jaar aan nkuw kapitaal noodig 300 mils lioen gulden. Komt dit er niet, dan verarmt het volk en breidt de werkloosheid zich uit. Nieuwe kapitaalvorming is dus allereerst nood» zakelijk voor de minder gegoeden en de Volks» klasse. In de derde plaats wil de A »R. partij leger en vloot behouden opdat wij in de mogelijk» heid zijn het land, door God ons gegeven, te beschermen. Maar behalve dit program heft de A.»R. partij de banier op van het Evangelie tegen den wassenden stoom van Ongeloof en Re» volutie. Spr. schildert de ontzettende afval van ons volk. Duizenden keeren zich af van God en zijn woord. De haat tegen God en Godsdienst openbaart zich het felst bij de Communisten, hetgeen spr. met een aangrijpend voorbeeld aantoont. Toch duit ook de S. D. A. P. geen Godsdienst en zelfs bij de liberalen openbaart zich de haat tegen het Woord Gods, dat zij willen terugdringen in de binnenkamer om de menschelijke rede te doen zegevieren op het publieke terrein des levens. Hiertegen nu gaat de strijd. En daarbij is het noodzakelijk dat het pro» testantsch volksdeel één zij. Dan staat spr. stil bij enkele grieven der Staatk. Geref. Voornamelijk noemt spr. de sociale wetgeving, hierbij uiteenzettend het standpunt der A.»R. partij die in den arbeider ook het beeld Gods ziet en dien het recht heeft uit het bedrijf te leven óók op zijn ouden dag Evengoed als het gereedschap uit het bedrijf betaald wordt, men een reservefonds vormt en kapitaal afschrijft op machineriën, zoo ook moet er gezorgd worden voor den arbeider. Voorts behandelt spr. nog andere bezwaren der S. G. P. waarvan wij alleen nog noemen, het samengaan met Rome. Toen spr. in Herkingen sprak de vorige week wees de heer van Houdt er op, dat de Catechismus ons leert dat de Paapsche Mis een vervloekte afgoderij is en het van spr. onzin noemde dat deze er op wees, dat wij tegenover het ongeloof naast Rome kunnen staan op staatkundig terrein omdat Rome in Christus altijd nog ziet den Zone Gods. Spr. heeft toen gevraagd aan den heer van Houdt of Colijn voor hem gezaghebbend was. De heer v. H. antwoordde, »ja.« Spr. heeft daarop het volgend woord van Calvijn voorgelezen «Het zou wat fraais zijn, dat ik den Paus met zijn trawanten en dienaren naar vermogen tegenstond en inmiddels hen geworden liet die nog veel gevaarlijker vijanden Gods zijn, en zijn Waarheid nog gevaarlijker aanranden. Immers, het pauselijke Rome heeft tenminste nog eenig godsdienstig aanzien de Paus laat de leer der onsterfelijkheid on» aangetastonderwijst de vreeze Gods neemt nog eenig absoluut verschil tusschen goed en kwaad aan ziet den Christus nog in zijn God° delijke en menschelijke natuuren ontzegt niet alle gezag aan de Heilige schrift.« Calvijn zegtRome ziet den Christus nog in zijn Goddelijk en menschelijke natuur«. Spr. vraagtis wat Calvijn zegt nu ook onzin Maar hoe denkt de opsteller van de Catechis» mus zelve over Rome Spr. citeert van een der opstellers der Heidelbergsche catechismus Olevianus de volgende woorden: »DeRoom= schen zijn geen heidenen wij staan tot hen als Juda tot Israëh. Let wel »als Juda tot Israël« dus beide kinderen des Verbonds, En nu is er theologisch groot verschil tus» schen de leer van Rome en van Dordt. Maar op staatkundig gebied streven beiden in vele opzichten naar hetzelfde doel. Rome strijdt met ons voor het hoog houden van het huwe» lijksleven, en voor de publieke eerbaarheid. Rome strijdt met ons voor de handhaving van de Souvereiniteit Gods, het Gezag en voor de Christelijke grondslagen van ons volksleven Daarom heeft de A.»R. partij er geen bezwaar tegen in dezen dingen met Rome samen op te trekken omdat slechts door de Coalitie iets bereikt kan worden in het staatkundig leven, en omdat zonder de Coalitie alles verloren is en het gansche openbare leven wordt overge» geven aan het ongeloof. Spr. stelt de vraag als men geen coalitie wil wat wil men dan Stel eens, dat Ds. K. met 16 man in de Kamer terugkeerde. Hij zou dan als leider van pen der voornaamste partijen bij de Koningin worden geroepen om zijn advies te geven over de vorming van een Kabinet. Wat zou hij dan als ernstig staatsman adviseeren Zullen de 28 Prot. Chr Kamerleden voor samenwerking naar de Vrijheidsbonders gaan Maar dezen hebben juist het optreden van »De Dageraad* verdedigd. Zij zijn echter niet Rooomsch en dus zou Ds. K. misschien wel met hen en de andere linksche groepen, socialisten en commu» nisten uitgezonderd, willen samenwerken. Hij zou dan echter nog niet verder komen dan een combinatie van 46 leden en dus tot H.M. moeten zeggen, dat hij geen mogelijkheid zag voor de vorming van een kabinet. Dan blijft echter voor de Koningin geen andere weg over dan het raadplegen van de leiders der roode groepen. Mgr. Nolens heeft verklaard, dat hij het liefst de samenwerking met rechts wil bestendigen, maar het kan vol» gens hem ook anders, nl. met de soc.»dem zooals bijv. in Duitschland het geval is. Is daarmede dan het Prot. Chr. karakter van ons volk geredzal dan het gezantschap bij den paus worden ingetrokken, zullen er geen pro» cessies komen, geen subsidie aan de Olympiade worden gegeven, geen Zondagstreinen rijden, enz. Na de A.sR. mannen en vrouwen van N. Tonge te hebben opgewekt op 1 Juli hun stem uit te brengen op No. 1 van lijst 27, eindigt spr. zijn met stille aandacht gevolgde rede. Wij waren allerminst voorstanders van het subsidie voor de Olympische spelen. Niet omdat we die spelen op zichzelf afkeuren. Wie meent, dat de lichamelijke oefening in strijd is met Gods ordinantiën, die verstaat onzes inziens de Schrift niet. God heeft den mensch lichaam èn ziel geschapen, lichaam én geest. En zoowel als de geest moet ook het lichaam, gave Gods, tot heerlijkheid wor» den ontwikkeld. De krachten van ziel en li» chaam beide moeten tot eere Gods geoefend. We veronderstellen, dat de staat der recht» heid in het Paradijs ook uitgeblonken heeft in de schoone, frissche, opgerichte houding van Adam's gestalte. De zwakke, ingezonken, 'ebogen, slappe vorm van zooveel mensche» ijke lichamen is gevolg der zonde en ontsiert het beeld Gods, dat ook in dat lichaam is geopenbaard. Zooals het door gezonde voe» ding bij het opgroeien, zooals het door ge» neeswijze en geneesmiddel bij het insluipen van ziekte tot heerlijkheid van den Schepper Zijn Maker, moet worden gebouwd en her» steld, zoo moeten ook de krachten deslichaams door oefening worden ontplooid en gestaald. »Der jongelingen sieraad is hun kracht*, zegt de Spreukendichter. Ongetwijfeld is dat ook van toepassing op de geestelijke kracht, maar het lijkt ons geenszins ongerijmd het eveneens van de kracht des lichaams te zeg» »en. Wel ongerijmd lijkt het ons toe het be» <ende woord uit den brief van Paulus aan Timotheus«Want de lichamelijke oefening is tot weinig nut«, 1 Tim. 4 8, aan te voe» ren tot bestrijding van de sport. Hier is sprake, gelijk Calvijn verklaard, van de oefening (kas» tijding) des lichaams met godsdienstig oog» merk, vasten en onthouding. Het zoeken van de vroomheid in eigengerechtige werken. Trouwens we hebben Calvijns verklaring niet noodig. Het hoofdstuk is duidelijk ge» noeg. De apostel spreekt van «afval van het I 40 cent per regel. IN Indien bij het scheren Uw huid pijn doet of stuk gaat kunt gij dit voorkomen door Uw 3 huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig 30<60»90 cent. PUROL geloof«, van «ongoddelijke tn oudwijfsche fabelen«, «verbiedende te huwelijken, gebie» dende van spijzen te onthouden«. Wij waren evenmin tegenstanders van het subsidie uit een oogpunt van bezuiniging, omdat het inderdaad daaraan geen schade zou doen. Dit millioen als »voorschot«, als garantiefonds zou van geen enkele nuttige zaak één cent hebben onthouden. Misschien nog wel geld in de schatkist hebben kunnen brengen om andere dingen te steunen. Maar wij zijn yan oordeel, dat de Olym» piade een zaak van particulier initiatief is en de Overheid haartaak om de lichamelijke ontwikkeling des Volks te bevorderen en te steunen op een ander terrein heeft uit te oefenen dan daar, waar wedstrijden en kam» pioenschappen worden nagejaagd. Omdat deze aan de algemeene volkskracht niets bijbren» gen. Daarom verheugde het ons, dat alle A.»R. Kamerleden zonder één uitzondering hun stem aan dit voorstel onthielden. Echter deze zaak moet ook van een anderen kant bezien worden. Het was toch inderdaad van geen geringe beteekenis, dat de Regeering van haar subsidie de stellige voorwaarde verbon» den had, dat de spelen op den dag des Hee» ren, op den geheelen Zondag zouden stil ge» legd worden. En dat het Olympisch Comité zich daaraan onderworpen had. Men erkenne, dat zulks van groote beteekenis was. In andere landen gaat de Olympiade niet alleen op Zondag door, maar bereikt die be» weging op den Dag des Heeren haar hoog» tepunt. Terwijl op andere dagen slechts de sportlui naar de stadions gaan, stroomen er op Zon» dag de massa's heen. Nu zou echter in het Christelijk Nederland door een daad van de Christelijke regeering tegenover heel de wereld het getuigenis zijn uitgegeven, dat de Dag des Heeren voor deze dingen toch niet bestemd is. Dat óók de Olympische beweging de rust van dien dag heeft te eerbiedigen. Als men van «getuigen* spreekt, was dit dan niet een schoon, een krachtig »getuigenis«? Dit moge men toch ook eens bedenken, als men de regeeringsdaad ten aanzien der' Olympiade becritiseert. Alleen daarop ziende, zou men het afstemmen van het regeerings» voorstel kunnen betreuren, al is men er om andere redenen over verheugd. Want nu gaat de Olympiade van 1928 in Amsterdam tóch door. En of nu de Zon» dag zal worden uitgeschakeld, staat zeer te bezien. Het Olympisch Comité is in elk geval van zijn woord ontslagen. Nu kan men wel weer heel gemakkelijk zeggenDan heeft de Overheid, desnood met geweld, de ontheiliging van den Sabbath tegen te gaan. De Olympiade op Zondag te verbieden. Maar vooreerst bedenke men dan, dat dit zou moeten geschieden door het ge» meentebestuur der hoofdstad, en nu heeft Amsterdam wel een antirevolutionairen bur» gemeester, maar geen antirevolutionairen ge» meenteraad. En vervolgens mag niet uit het oog verloren worden, dat vermoedelijk zulk een verbod ook bij een groot deel, zoo niet het grootste deel der bevolking van de hoofdstad weerzin zou wekken. Misschien te» genstand, kabaal verwekken. Dat ongure en revolutionaire elementen van een daardoor geprikkelde stemming onder de heffe des volks zouden kunnen gebruik maken om opstand en geweldadig verzet te ontketenen. Zou er dan misschien niet kunnen gespro» ken worden vaneen middel, dat erger is dan de kwaal Indien de rust van den Sab» bathdag op de Amsterdamsche straten werd verstoord door oproerige beweging en ge» vechten tusschen politie en militairen met de oproerlingen Een man als Ds. Kersten kan vanuit het stille, landelijke Ierseke met zijn gemoedelijke Zeeuwsche godsdienstig gestemde bevolking gemakkelijk voorschrijven wat in Amsterdam al dan niet zal behooren te geschieden. Hij wordt echter niet voor de taak gesteld er in de praktijk de hand aan te houden. Het geestelijke voorop 1 Ten alle tijde voor» op 1 Maar ook hier geldtde wijze kent tijd en wijze. En zoo vaak moet in deze zondige wereld de voorzichtigheid van de slang ge» paard werden aan de oprechtheid van de duive. Of moeten we hier misschien ook herinneren aan hetWees niet al te recht» vaardig, wees niet al te goddeloos Men kan immers ook zichzelven voor rechtvaardiger houden dan men werkelijk is. Het wordt wel gezegd, dat aldus de beteekenis van dit Schrift» woord zou zijn. Het geestelijke voorop 1 Nimmer aflaten van de propaganda der beginselen om de dwalende volksconsientie tot de ordeningen Gods terug te roepen. Maar niet de volks» overtuiging zonder eenig waarachtig nut in verzet en opstand te brengen. Dat lijkt ons voorshands niet alleen beleidvolle, maar ook echt Christelijke, antirevolutionaire politiek. R. A. d. O. In politiek opzicht is het de laatste weken nogal onrustig. In de eerste plaats Frankrijk met den oorlog in Marokko, welk reeds veel offers, zoowel menschen» als geldoffers heeft geëischt en dan wederom de zwakke positie van het kabinet Painlevé, waarop de sodalis» ten het weer gemunt hebben, zoodat het niet te verwonderen zal zijn, als ook dit kabinet spoedig ten val gedoemd is. In de tweede plaats komen de Chineezen ons bang maken door onderlinge ruzie, zelfs zoodanig, dat de mogendheden het noodig oordeelden eenige oorlogsbodems derwaarts te zenden, om de belangen hunner daar verblijvende landge» nooten te beschermen. Volgens de Britsche admiraliteit zijn er thans zelfs 76 vreemde oorlogsschepen in de Chineesche wateren. In dat land schijnt een soort van vaderlandsche beweging gaande te zijn, ten doel hebbende buitenlanders uit te sluiten en te boycotten, wat natuurlijk onbeperkte gevolgen kan heb» ben met het oog op de chauvinistisch ideeën van enkele groepen. Daarenboven schijnt de regeering vrij machteloos tegenover de rebel» len te staan, zoodat men aan hare belofte ter bescherming van buitenlandsche eigen» dommen, weinig heeft. Deze weinig bemoedigende berichten en de lustelooze buitenlandsche markten zijn oorzaak dat "'Onze fondsenmarkt weinig doet, zoodat de koersen niet veel veranderen, schoon niet flauw zijn. Er bestaat nergens groot aanbod, doch vraag ontbreekt eveneens. Een relletje vond er Vrijdag plaats in H.V.A., welke aandeelen plotseling willig werden en van 554 tot 572 opliepen op het zeer gunstige jaarverslag, dat dien dag verschenen was. Dins» dag echter was de aardigheid er grootendeels weer af en zakte de koers tot 562. Aandeelen Koninklijke Olie draaien voortdurend om de 390 °/o heen en varieeren enorm weinig, gezien de groote variaties, waarom dit fonds bekend is. De rubbermarkt is eveneens stil, doch niet flauw, in verband met de vaste marktpositie van het artikel rubber zoowel te Amsterdam als te New»York en te Londen. Ook voor termijnrubber is de vraag overheerschend en zelfs werd 1,45 besteed voor levering eerste kwartaal 1926, zoodat er geen twijfel bestaat omtrent de rentabiliteit der aandeelen. Door» dat het publiek echter doof blijft voor alle goede gegevens is er weinig vraag en blijven de koersen constant. Onze industriën mogen zich blijkbaar wel in de belangstelling van het publiek verheugen en stijgen b.v. Heemaf, Draad en Kabel, Phi» lips, Alg. Norit, voortdurend. Zou de gang van zaken inderdaad zooveel verbeteren, dat daar aanleiding genoeg voor is Het is te hopen, doch ontbreken de positie gegevens geheel, zoodat er weinig houvast is. De wisselkoersen zijn voor Parijs en Brussel bedenkelijk aan het zakken en staat de eerste op circa 11,60 de laatste op circa 11,52'/2, zoodat die twee elkaar ongeveer geheel be» naderd zijn, wat een enorm verschil is met juist een jaar geleden toen er b.v. f 3 diffe» rentie wat in het voordeel van Parijs Verder is er weinig nieuws mede te deelen, noch over de buitenlandsche, noch over de locale markt, zoodat de lengte van dit overzicht daarmede geheel in overeenstemming is. Zaterdag 27 Juni des avonds 6 uur (Zomer» tijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, van 62 perceelen grasgewas en naët onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Openbare vrijwillige verkooping. De No» tarissen Mr. A. Mijs en J. S. Mijs te Rotter» dam zijn voornemens in het openbaar 'te verkoopen op Woensdag 24 Juni 1925 bij inzet en op Woensdag 1 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het hoiel Spee te SommelsdijkTwee perceelen Bouwland genaamd «het Kicmland« in den polder het Oudeland te Middelharnis in den hoek an den Middelweg en den 2den Groeneweg, te samen groot 5 H.A. 03 A. 30 cA. (10 ge» meten 288 roeden V. M.) Verhuurd tot blootschoof 1928 aan den heer J. Koert Cz. voor f 504 per jaar. Grondlasten f 24,95. Vrij van tiendrente. Breeder omschreven bij biljetten, gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notarissen aan de Leuvehaven 107 te Rot» terdam, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Openbare verkooping van het Logement met Koffiehuis «De Harmonie« te Sommejs» dijk, op Donderdag 25 Juni 1925 bij inzet en op Donderdag 2 Juli 1925 bij afslag, tel» kens des avonds 8 uur, Zomertijd, in het hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping van een perceel Bouwland, in den polder het Oudeland, ge meente Sommelsdijk, kadaster Sectie C, num» mer 190, groot 1 H.A. 52 A. 30 cA. (3 Gem. 228 S. R), toebehoorende aan den heer Abraham Vroegindeweij Kz. te Sommelsdijk. Aanvaarding blootschoof 1925. Op Donderdag 25 Juni 1925 bij inzet en op Donderdag 2 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 8 uur, Zomertijd, in het hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Veiling op Dinsdag 30 Juni 1925 en afslag op Dinsdag 7 Juli 1925, beide dagen des nam. 3 uur (Zomertijd) in het logement van I. de Wit te Nieuwe Tonge van Twee perceelen bouwland in den polder Klinkerland onder Nieuwe Tonge. Notarissen J. VAN ISPELEN en G. SLUIS, Wageningen. Op Woensdag 1 Juli 1925 veiling en op Woensdag 8 Juli 1925 afslag, beide dagen 's avonds 8 uur (z t.) te Dirksland, ter her» berge van J. Vermeulen, van Een huis met schuurtje, erf en grond (eeuwigdurende erf» jacht) te Dirksland aan den Gelderschendijk cad. Sectie B., No. 1206 groot 1 Are 34 c.A., ten verzoeke van de Dirkslandsche Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging «Vol» harding« gevestigd te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Woensdag 24 Juni 1925. Bloemkool le srt. f 14,— tot f 22,— p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 10,—tot f 15—p. 100 st. Bloemkool 3e srt f 5,— tot f 6,70 p. 100 st. Uitschot f 2,70 per 100 stuks. Kropsla f 0,45 tot f 2,— per 100 stuks. Peulen f 19,— tot f 24,— per 100 pond. Aardbeiën f 18,— tot f 23,— per 100 pond. Tuinboonen f 8,80 tot f 9,90 per 100 K.G. Doppers 23,60 tot f 27,— per 100 K.G. Spinazie f 8,— per 100 K.G. Eerstelingen f 10,60 tot f 11,—per 100 K.G. Schotsche muizen f 10,70—f 12,10 per 100 kg. Schotsche muizenpoters f 7,70 per 100 K.G. Bravo's f 6,10 per 100 K.G. Peen f 2,20 tot f 11,40 per 100 bos. Rabarber f 5,90 per 100 bos. Sjalotten f 2,— per 100 bos. Boereboter f 1,01 tot f 1,20 per pond. HARMONICA A HORREN KIPPEN si Fa. S. Haagman JONKER FRANSSTRAAT 55 «57 TELEF. 3765 ROTTERDAM GEREGELD RUIME VOORRAAD AANCONCURREERENDE PRIJZEN bij C. A Th. LAMBERT OUDE TONGE Arts Stationsweg 25 ROTTERDAM - TOSOt. 8611 Spreekuren van 1—3. Voor minvermogenden van 9—10. Verkrijgbaar bij de Nationale Bankvereeniging te Middelharnis en te Brielle onze PANDBRIEVEN Zij geven U de meest zekere geldbelegging. Inlichtingen ten kantoren voor» meld en bij den heer A. A. MIJS, te Sommelsdijk. De Directeur, W. D. F. VAN DIJK. TIET BEKENDE ZWART GOED OOR JAPONNEN EN ROKKEN met het Merk is steeds bij Uw winkelier verkrijg» baar Alleen dit SLEUTELMERK garandeert voor blijvende Zwarte klaar «i» Glans 20597 Als het U nu niet schikt een gemengde verzeke ring van voldoend bedrag te sluiten is het in elk geval verstandig nu tot het sluiten eener levenslange verzekering, waarvoor de premie belangrijk lager is, over te gaan. U kunt de levenslange verzekering altijd zonder kos ten en zonder nieuwe keuring in een gemengde doen overgaan, zoodra er voor betere tijden komen. Doe het NU bg de AMSTERDAMSCHE. 16728 Laat nu, nu uw paarden rust hebben, uw gareelen en paardentuigen vakkun» dig repareeren. Later als uw paarden veel werk hebben kunt gij uw tuigen niet missen. Doe het dus nu, het is uw voordeel. Het adres daarvoor is Chr. de Vrieslaan b20533 Middelharnis Wekelijks te spreken op beursdag te Sommelsdijk en Oude Tonge. Iedere veertien dagen te Dirksland en Ouddorp Aanbevelend, G. DE WILD, M'harnis Over heel Fiakkee aan huis te ontbieden. TWEEDE HANDS bij W. J. NIEUWLAND, Rijwielhandel, Dirksland. Wij zijn prachtig gesorteerd in EIKEN en GESCHILDERDE MEUBELEN. Compleete AMEUBLEMENTEN CLUBFAUTEUILS geheel veerend iets fijns om in te zitten, andere FAU» TEUILS in 10 modellen KUSSEN» STOELEN, THEEKASTEN, AUPING» SPIRAAL en STROOMATRASSEN Nieuwe modellen KINDER 3^ A» GENS ontvangen, alles uit voorraad

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2