Laai 8 nel misleiden HAZED UE0E1HI f f i H.H. SCHILDERS, re Twee perceelen Bouwland NAAISTERS- J.J. H.H. LANDBOUWERS! Heimalen en Ruiters V. J. IRU1S, Bang 16, R'Uib der UU 1U1H1K le IRB! dat MOET u LEZEN. Firma W. BOEKHOVEN ZONEN SOMDIELSDUH III RECHTZAKEN V erkoopingen opGEM.VOORW. SchnitzBer Dorpsgezichten Lichtdrukkaarten Jac. Rotsma - - Middelharnis J* BOER voorheen A. BOER T. H. HAAGEN, Rotterdam land- en Monaden Prima Uelüersche zaaiuilhken 1 WATERSLANG I 22 GIETERS K 2i ZEISEN I IJSMACHINES i BEDDENMAGAZIJN „DE DUIF" re - wsimi &nsgga mi! inxn Zat Land en- Tuinbouw. Reclame-Mededeelingen. Staal-Tabletten .90" Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten .60«« Hoofdpijn-Tabletten 60 Economisch Weekoverzicht. verkoopen op ujgehsdqg 24 Juni 1925 Dij inzet, en op UfQEitSDAG 1 Juli 1925 bij afslag «c Hasig 18-26, ROTTERDAM, Telef. 9481 FABRIKAAT it.u. rtoord Braoaniscti LandOouwnuis DRA IN EERBUIZEN W. Boekhoven Zn. Sommelsdijk TE HOOP: alle soorten soiiede AlDraah, GEERLOFS A redasae bedden f 16.—, Kapokbedden t 15—, EL—, 25.—, sa hoog» bedden f SS/—, 65»—, 75/-, en hooger. Ihnrten Ledikanten vanaf f UW voor assae kapok, du* geen ishiderwsjH&se X.BT OP HET JUISTE ADRES GRIJS ROYAAL tegen f 2.- per riem. Moge kend ii weer dj en daa Zijn G nemen, geven Zij- Koning, vaste Zijn vil doen lit onwaar! in war slaat he op Her Hoop de bedl en uw nieuwir Hem ml Zijn vo mild b trooster staan, Kende En boven gemeenl den Heil kind zii heid va het nie vrede, schap ij van Gc wandel! Gods troostbc van do! belofter lijken lj ligd vc en onz^ Dat des G! werking God 01 ook aa| een str wij ons Geestes ervaring Ons is den, dj onttrekt] gen, da, dicht b dat wijj den inj onttreklj zijn de weg s| hoede 't wetei leiding boos e moeite, Geest i staande heid in is de schonke in ons lijksch hand, schrede voigzaa Gij mij Dien noodig. Ieder o van Hif dank, en zal ten bid Dien niemant gij noc reld no ken vai bekeeri: schuldt voet gt hebt de lichting van uv\ afkeerig W] I fi, begrepen, dat dominee hier aan de gemeente nog veel te vast zat en vooral den kerkeraad had hij zoo hoog geprezen, dat de broeders» hoorders vreesden, de hunne zou daar, als 't na een beroep eens tot persoonlijke kennis» making kwam, te veel bij afsteken. En zoo kregen we dan, wat een onzer on de jongelingsvereeniging een noemde den »verstrooiden=teksten=tijd« Want onze dominee kon weieens oolijk tegen de luiden zeggen Er staat meer in den Bijbel dan jullie denken 1 En dan kon hij soms 's ZoDdags met een tekst voor den dag komen, waarbij we elkander aankeken Wat zal hij daar nu van maken Nu, ik zal niet zeggen, dat zijn exegese altijd zuiver geweest is En naderhand heb ik ook wel begrepen, dat soms de tekst wel een beetje de kapstok was, waaraan dominee zijn preek»verdenkin» gen ophing. Maar 't was vaak ook 'n échte Schrift» preek, Tenminste voorzoover ik er uit m'n herinnering nü nog over oordeelen kan. En 't middelpunt was altijd weer: »dat Jezus Christus in de wereld gekomen was om zon» daren zalig te maken 1« ook al .was de tekst over 't ezelkinnebakken van Simson geweest. Op de hoogste catechisatie waren we in den goeden zin des woords, nogal vrij met dominee, en daar had es een de verregaande vrijmoedigheid, om het te zeggen Bljj, dat u weer aan de heelemaal»vrije»stoffenbeginnen kunt, dominee «Wat bedoel je vroeg deze, die blijkbaar schrok. Toen moest het hooge woord er uit. Maar och 1 wat hebben we tóén een ernstige liefderijke, vaderlijke vermaning gehad Zoo echt, écht gemeend «Jongenszei hij je bleef altijd »jongen«, al liet je jezelf driemaal in de week scheren «jongens, als jullie eens wisten hoe blij ik elk jaar weer ben, als ik aan de feeststoffen mag beginnen en aan de lijdensstoffen, die daaraan voorafgaan 1 Dat is toch immers 't middelpunt van 't gansche Evangelie de heils» feiten. Neem die weg, zooals de modernen doen en je hebt niets meer over aan troost in leven en in sterven. Het moest altijd Kerst» mis en Paaschfeest en Pinksteren in ons leven zijn, als 't goed was! En in het nieuwe Jeru» zalem daar zullen de kinderen Gods niet op» houden te zingen van »het Lam, dat geslacht is« neen, zoo iets moeten jullie mij nooit meer zeggen En den volgenden Zondag preekte hij over «gestorven om onze zonden, opgewekt om onze rechtvaardigmaking« en hield na Pink» steren een feestelijke Paaschpreek, waarvan de gemeente zeiDominee is er in, van morgen 1 En den Zondag daaraan evenzoo over het hemeische Loofhuttenfeest en men merkte op Dominee kan de feesten maar niet loslaten Dat kón hij ook niet Moge 't «onze menschen« net eender gaan. UITKIJK. Uit de Landbouwwereld. De Kalisindustrie. Nadruk verboden. Er valt voor den landbouw een belangrijke gebeurtenis te constateeren. Namelijkdat het Duitsche Kalisyndikaat en de Kaliproduc» ten het eens zijn geworden. Men weet, dat de laatste jaren in den kalihandel een felle con» currentiestrijd bestond tusschen het Duitsche en het Elzasser»produkt Duitschland verloor door den oorlog den Elzas, waardoor de Elzas» ser kalimijnen tegenover die van het Duitsche Kalisyndikaat kwamen te staan. De landbouw voer er natuurlijk wel bij, maar het was te voorzien, dat te eeniger tijd de twee partijen elkaar zouden weten te vinden. Telkens doken dan ook geruchten op van toenadering, en het vorige jaar kwam dan ook reeds een rege» ling tot stand betreffende den afzet op de Amerikaansche en Zweedsche markt, 't Was duidelijk, dat het hierbij niet blijven zou, en 7 Mei j.l. is dan ook te Parijs een overeenkomst gesloten, die, al draagt zij nog slechts een voorloopig karakter, voor den landbouw van groote beteekenis kan zijn. De overeenkomst aangegaan voor den tijd van een jaar (tot 30 April '26), beveelt tweeërlei: le. staking van den concurrentiestrijd op de internationale markt2e. gemeenst, happelijke propaganda ter bevordering van den afzet. Van den afzet op de internationale markt zal Duitschland 70 procent, de Elzas 30 meekrijgen. De ver» deeling der buitenlandsche orders, in genoemde verhouding van 70 tot 30, over de Duitsche en de Elzasser»mijnen, zal geschiedden door een in ons land voor gemeenschappelijke re» kening opgericht kantoor. Een der belangrijkste vragen, die zich hierbij voor ons opdoen, is natuurlijk: hoe zal het nu met de prijzen gaan 7 Omtrent de prijsbe» paling is niets overeengekomen, echter is wel besloten, dat dienaangaande overleg zal wor» den gepleegd. Zooals te begrijpen is. Bestaat er nu bijzondere reden om te vreezen, dat de landbouw het kind van de rekening zal wor» den dat daarop thans zal worden verhaald wat men in de laatste jaren scha geleden heeft Wij meenen, dat dit niet behoeft te worden gedacht. Ten eerste op grond van het verleden. Erkend moet worden, en dit is ook meermalen uitgesproken, dat ook in de oorlogsjaren, toen de moeilkheden vele waren, de kali voorziening door het Duitsche Kalisyndikaat op tegemoet» komende wijze is geschiedvan een «nemen der boeren« was allerminst sprake de prijzen waren geenszins »oorlogsprijzen«. In de tweede plaats heeft de Kali»industrie er zelf grootelijks belang bij om de prijzen niet op te voeren, daar zij bedacht moet zijn op een belangrijke vermeerdering van den afzet, waarvoor dan ook gezamenlijk propaganda zal worden ge» maakt, 't Is dan ook met vertrouwen, dat wij afwachten, wat er gebeuren zal Loopt het anders, dan we meenen te mogen verwachten, dan is het om te klagen nog vroeg genoeg. Thans is daarvoor o.i. nog geen reden. Excursies. De tijd voor excursies is er weer. Ieder jaar nemen ze toe, trekken ook de landbouwers er in den zomer meer op uit. De fiets, dat heer» lijke verkeersmiddel, binnen het bereik van iedereen, brengt ook jongere en oudere boeren verder van huis, waardoor zij wat meer te zien krijgen, te leeren en te genieten dan in hun naaste omgeving. Nu is er de autobus bij gekomen, in vele dorpen heeft men reeds één of meer auto»verhuurders. Dit nieuwste ver» vervoermiddel geeft nu gelegenheid, ook aani de ouderen, nog wat verder van huis te gaan gemakkelijk en gezellig, daar men bij elkaar blijften wat langer dan een enkelen dag. Zoo worden thans excursies gemaakt tamelijk ver van honk; naar streken waar men te voren niet kwam; naar een heel ander deel van het land. Men doet er kennis op omtrent de land» bouwtoestanden en cultures elders men ziet werktuigen, gereedschappen, en bewerkingen, anders dan in eigen streek door eigen aan» schouwing neemt men waar, wat in andere provinciën b v. op 't gebied van veevredeling en coöperatie is tot stand gebracht; men spreekt met verschillende menschen, komt in aanraking met nieuwe denkbeelden. Kortom, men ziet en hoort in die paar of in die enkele dagen veel, dat den geest verfrischt en verrijkt, waarmee men vaak ook zijn voordeel kan doen. Laten er daarom in deze en de volgende weken vele zulke reisplannetjes gemaakt wor» den. 't Gaat niet steeds gemakkelijk in een boerenbedrijf er een paar dagen uit te breken maar met wat goeden wil van de zijde der huisgenooten kan het veeltijds wel geschikt worden Moeder de vrouw zal het haar man wel gunnen, die overigens het geheele jaar door in zijn werk opgaat. Misschien is er ook voor de boerinnen jonge dochters en huis» vrouwen wel een dito tochtje, prettig en leerzaam, te organiseeren. De tijd is voorbij, dat men zijn leven lang niet verder komt dan zijn woonplaats, zijn gemeente. Vroeger kon het niet anders, en was de behoefte aan ken» nismaking met andere streken en andere land» bouwtoestanden, ook niet zoo groot. Maar er is veel veranderd, omdat ook op landbouw» gebied in de laatste kwart=eeuw als 't ware een revolutie heeft plaats gegrep'en Er heeft zich een landbouwwetenschap ontwikkeld, welke ook in de practijk haar zichtbare toe» passing heeft gevondenen de landbouw» coöpierate nam hier en daar een vlucht, welke 40 cent per regel. A/IIJNHARDT'S Bij Apoth. en Drogisten MOND. ADVIES fl I.. Alle zaken behandelt het Bureau voor R e ch tskundlge Hulp Haagscheveer 5 (bij Hofplein) Telefoon 11862 Rotterdam Alle Belastingzaken door oud ambtenaar aan ons bureau verbonden. Kantoor van 8—10 uur. Geen Bijkantoren den bezoeker van elders tot bewondering dwingt. De dingen, die men ziet (Gntginnings» en andere ziekten.) Wij lazen in het Landbouwblad voor de Veenkoloniën de volgende aanhaling van een Nederlandschen dichter uit de 17e eeuw den Amsterdammer Jan Vos: De dingen die men ziet Zijn méér dan die men hoort De waarheid merkt men eer Met d'oogen dan met d'ooren. Ook deze woorden bevatten een opmerking om bij zijn mede»Iandbouwers eens te gaan kijken en leeren. In het Noorden, in Westerwolde, brengt thans de »ontginningsziekte« aan den landbouw groote schade toe. En nu demonstreert men daar op een proefveld, hoe die ziekte kan wor» den bestreden. Men ziet dan zeer zieke per» ceelen naast andere, die door flinke compost= aanwending, bezanding en kopervitriool gezond zijn geworden. Zoo iets moet men gaan zien. Als men dan waarneemt het schitterend succes b.v. met kopervitriool verkregen dan is men op eenmaal overtuigd en gewonnen dan komt men ook direct, zoo noodig, tot toepassing. Ik sprak dezer dagen den heer Cleveringa, landbouwconsulent te Zutphen. Den man, die met den heer Hudig, een der directeuren van het Groninger Proefstation, zich beijvert om onze landbouwers, vooral onze zandboeren, te doordringen van de groote beteekenis van den kalktoestand van den bodem. «Ik zou zoo graag willen« zoo zei de heer Cleveringa «dat al onze boeren nu eens de proefvelden gingen bezoeken; zij zouden dan zien, dat wij door onze bemesting, na gedaan grond onder» zoek, inderdaad den toestand beheerschen.« Dat klinkt kras, misschien in veler ooren on» gelooflijk. Maar zeker is het, dat verschillende proefvelden op duidelijke en mooie wijze laten zien, hoe men door een juiste keuze van meststoffen met behulp van grondonderzoek op de zandgronden de opbrengsten in vele gevallen belangrijk kan verhoogen, en ver» schillende ziekten, alsde ontginningsziekte, de Hooghalensche en de Veenkoloniale haver ziekte, met succes bestrijden. Leiders van ex» cursies uit alle deelen van ons land kunnen we aanbevelen, om zich eens te wenden tot den heer Cleveringa, die zeker gaarne bereid zal worden bevonden om bij het bezoek van een demonstratieveld daar, zoo mogelijk, aan» wezig te zijn. Mooie veldjes heeft men b.v. te Lunteren (bij Ede) en Warnsveld (bij Zutphen). B»r. Aan het einde der vorige week zijn er drei» gende wolken aan den politieken hemel ver» schenen in verband met de rapporten der geallieerde controlecommissie in Duitschland, waaruit blijkt, dat dit land maar matig aan zijne verplichtingen voldaan heeft, wat betreft de ontwapening. Van Engelsche zijde werd zelfs beweerd, dat de toestand gevaarlijk voor den vrede kan worden, doen zal dit wel het ergste van alles zijn, aangezien voorloopig toch niet verwacht mag worden, dat Duitsch» land op oorlogsgebied iets belangrijks kan presteeren. Intusschen heeft de kwestie, die al of niet ernstig kan worden opgevat, niet na» gelaten indruk te maken op den handel in het algemeen. Vooreerst de geweldige daling van den frankenkoers, die van Parijs op 11.70 van Brussel op 11.55 te land kwam. Om on» verklaarbare redenen echter trokken de koer» sen Maandag weer even hard aan en noteeren heden Dinsdag circa 12.20 en 11.95, zoodat deze schommelingen weer herinneren aan de beweging van voorjaar 1924. Waarschijnlijk heeft de mededeeling van minister Caillaux, dat hij van plan was met het Morgancrediet den koers te steunen, grooten invloed gehad op anstige contramineurs doch zeker is dit allerminst, er zijn vermoedens genoeg, maar het rechte van de zaak wordt toch niet recht» streeks bekend. Intusschen is de speculatie in francs hoe langer hoe gevaarlijker geworden en is het niet genoeg af te raden, zich daar» in te begeven. De vorige week gaven wij een overzicht van de suikermarkt en sedert verschenen diverse jaarverslagen over 1924, waaruit blijkt, dat de verwachtingen omtrent boekjaar 1925 niet te hoog gespannen zijn in verband met daling van de opbrengstprijzen. De suiker» fabriek Tjoekir b.v. calculeert thans reeds voor 1925 slechts de halve nettowinst als die van 1924, en eveneens zoo de Koloniale Bank. Het is duidelijk, dat de winsten niet zoo groot zullen zijn als de opbrengstprijzen zoo blijven als thans het geval is. Door elkaar kan gerekend worden op f 10,50 a 10,75 verkoopprijs per pikol, tegen f 14,50 a f 15,— het vorige jaar, terwijl de kostprijs blijft schommelen tusschen f 9,— en f 9,50, zoodat aandeelhouders degelijk rekening moe» ten houden met lager dividend, mede in ver» band met reserveering voor de toekomst. Men is ter beurze voor de koersen dezer branche thans pessimistisch gestemd, doch tot nu toe dalen de aandeelen niet van belang, wat waarschijnlijk daaraan geweten moet worden, dat dezer dagen verschillende dividenden be» kend worden, welke niet tegenvallen. B.v. Koloniale Bank 20 Vorstenlanden 17 Panggoengredjo 30. Tjepper 120 allemaal dus behoorlijke cijfers. Alles hangt dus af van de suikermarkt ge» durende het verdere verloop van het jaar, en mag met belangstelling worden afgewacht, hoe de koersen der aandeelen zich zullen houden. De geheele beurs is de laatste dagen eerder luier, en men zoekt daarvoor allerlei redenen, b.v. de warmte, de mindere goede politieke toestand in Duitschland en last not least de minder behagelijke stemming der buitenland» sche beurzen, speciaal die te New»York. Veel affaire is er nergens te zien, zoodat de koer» sen hier en daar eerder afbrokkelen. Zelfs in kunstzijde aandeelen, die zoo in trek zijn, gaat niet veel meer om, ofschoon de koersen zich kunnen handhaven. In verband met de lichte daling van het product rubber is de rubberaandeelenmarkt iets aan het zakken, doch eigenlijk niet van belang, terwijl zelfs sommige fondsen iets vaster waren Dinsdag b.v. Vico's H6V2. Wai» Sumatra 185 Verdere belangrijke dingen gebeurden er niet zoodat wij moeten besluiten. Zaterdag 13 Juni, 's avonds 6 uur (zomer» tijd) te Ouddorp in het logement Akershoek van klaver en grasgewas onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 13 Juni bij inzet en Zaterdag 20 J uni bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zo» mertijd) te Ouddorp, in het logement Akers» hoek, van een perceel bouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland, aan den Nieuwe weg, nabij Rustburg, kadaster sectie D no. 746, groot 68 aren 60 centiaren of 1 Gemet 148 Roeden V. M., verhuurd aan Pieter Tanis C.K.Pz. tot 11 Nov. 1930 a f 89,60 per jaar. Ten verzoeke van den Heer en Mevrouw F. W. van der Houwen»Lodder te Kaapstad. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 16 Juni 1925, 's avonds 6 uur (O. T.) te Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schippers, van roode klavers, wassende op land te Nieuwe Tonge in den polder Klin» kerland, ten verzoeke van de heeren Gebr. Dorst en A. C. Breesnee. Notaris VAN DER SLUYS. a. Op Woensdag 17 Juni 1925, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, te herberge van A. Kaashoek, van 20 perceelen klavers in kavels 6, 25 en 45 van den Eendrachtspol» der en in kavel 6 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop. b. Op Woensdag 17 Juni 1925, bij veiling en Op Woensdag 24 Juni 1925 bij afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (zomertijd) te Melis» sant ter herberge van A. van der Werf, van Een huis met erf en grond (eeuwigdurende erfpacht) te Melissant, nabij den Molendijk, kadaster Sectie A nommer 1270, groot 7 Aren 90 centiaren, behoorend aan wed. en kinde» ren M. Sarelse. Notaris VAN DER SLUIS. Op Donderdag 18 Juni 1925 n.m. 8 uur (Zomertijd) te Ooltgensplaat in hotel Moei» ker, publieke verkooping van a. Het hooigras en de naëtting van den dijk en de kade en het buitenveld van den Wei» polder, onder Ooltgensplaat, in perceelen zoo» als vanouds; ten verzoeke van de Adm. van het Weip. gors en Vrouwe D. C. Goekoop b. Het hooigras van het Noordpoldersche gors aldaar, groot 32»62»90 H.A. (65 gem. 117 R.) in 22 perceelen, en massa, zooals vanouds c. Hooigras en naëtting van le Ged. Galath. dijk van het z.g. Noord veer tot aan den Blok» schen dijk. 2e Ged. dijk vanaf het voorgaande perceel tot aan den Kruispolder ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop d. Hooigras van de weide in het Weipol» dersche Gors zijnde 2 perceelen n.l.le vanaf de heining 2 meeden groot 1 Gem. 128 R. 2e het perceel daarnaast 3 meeden groot 2 Gem. 63 R.ten verzoeke van den heer A. J. Korte weg. Aangiften voor deze verkooping kunnen nog worden ingediend. Breeder omschreven bij biljet, verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Openbare vrijwillige verkooping. De No» tarissen Mr. A. Mijs en J.^S. Mijs te Rotter» dam zijn voornemens in" het openbaar te verkoopen op Woensdag 24 Juni 1925 bij inzet en op Woensdag 1 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het hoiel Spee te SommelsdijkTwee perceelen Bouwland genaamd «het Kiemland« in den polder het Oudeland te Middelharnis in den hoek van den Middelweg en den 2den Groeneweg, te samen groot 5 H.A. 03 A. 30 cA. (10 ge» meten 288 roeden V. M.) Verhuurd tot blootschoof 1928 aan den heer J. Koert Cz. j voor f 504 per jaar. Grondlasten f 24,95. Vrij van tiendrente. Breeder omschreven bij biljetten, gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notarissen aan de Leuvehaven 107 te Rot» terdam, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Openbare verkooping van het Logement met Koffiehuis «De Harmonie® te Sommels» dijk, op Donderdag 25 Juni 1925 bij inzet en op Donderdag 2 Juli 1925 bij afslag, tel» kens des avonds 8 uur, Zomertijd, in het hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping van een perceel Bouwland, in den polder het Oudeland, ge meente Sommelsdijk, kadaster Sectie C, num. mer 190, groot 1 H.A. 52 A. 30 cA. (3 Gem 228 S. R), toebehoorende aan den heer Abraham Vroegindeweij Kz. te Sommelsdijk. Aanvaarding blootschoof 1925. Op Donderdag 25 Juni 1925 bij inzet en op Donderdag 2 Juli 1925 bij afslag, telkens des avonds 8 uur, Zomertijd, in het hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. 4 SCMT WERK. GELEIDELIJK MAAND: TE VCLDOFN FGGf LMF'JFRR"nAM-T«l 3" De openbare verkooping van hooigras en verpach» ting der naweide in den Kronings» polder onder Stellendam, voor het seizoen 1925, wordt Donderdag 18 Juni 1925, des namiddags 2 uur (Zomertijd), ter herb'erge van A. Kaashoek te Stel» lendam gehouden door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Som» melsdijk, bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. 26192 De Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. MIJS te Rotterdam zijn voornemensin het openbaar te telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in hotel SPEE te Sommelsdijk. genaamd «het Kiemland« in den polder het Oudeland te Middelharnis in den hoek van den Middelweg en den 2den Groeneweg te samen groot 5 H.A. 03 A. 30 cA. (10 gemeten 288 roeden V.M.) Verhuurd tot blootschoof 1928 aan den heer J. Koert Cz. voor f 504,— per jaar. Grondlasten f 24,95. Vrij van tiend» rente. Breeder omschreven bij biljetten, gra» tis verkrijgbaar ten kantore van ge» noemde Notarissen aan de Leuvehaven 107 te Rotterdam, alwaar nadere in» lichtingen worden verstrekt. 26207 Kleermakers», Schoenmakers Naaima» chines enz. Goedkoopste adres VERMEULEN S N aaimachinehandel Kipstraat 42 Rotterdam Telef. 2176 Repareeren, inruilen Gelegenheidskoopj es De eenige werkelijke de OUDSTE alom SOLIEDSTE, bekende GOEDKOOPSTE Spiegel» en LijstentabrieK is uitsluitend alléén gevestigd GOUDSCHE SINGEL 173=175, Hoek Hovenierstraat, Rotterdam, Tel 4645 En gros De bekende Koopjes En Detail Spionspiegels, dik fransch glas f 1.25 STERK CONCURREEREND VRAAGT PRIJS FOTOGRAFISCH ATELIER Vóór gij Uwe MEUBELEN koopt, bezoekt eerst de Magazijnen van thans alléén gevestigd 20328 Groote voorraad Uitgebreide keuze Billijke prijzen Lei op Hatig 18-26 Rotterdam 16728 AU6M"V«t*gMW0OfiHgarTH. BOEKHOVEN, Sommelsdijk Zaadteelt en Zaadhandel Vlijmen Prijs op aanvraag. Vertegenwoordiger: fl. Uflii BOUWELEH-fluueTonge 26227 I Fa. S. Haagman Jonkerfransstraat 55»57, Telefoon 3765 ROTTERDAM Verkrijgbaar eerste kwaliteit (per wagonladingen.) Tevens bij Jol), leuke - oraineur - Dirüsiand Specialiteit in17273 Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. Groote keuze in bekleed en onbekleed MANDENWERK, zooals Papierman» den en Werktafels. Ook verkrijgbaar bij T. Schilperoord, Middelharnis. als: Raam» en Deurkozijnen, Tochtpuien, Zware Binten, Latten, Planken, Raggels, Pannen enz., enz. Bergplaatsen t Nieuwe Zaagmolenstr., hoek Rotte en Bergweg 60 t-t ROTTERDAM t-t Het ALLERBESTE en GOEDKOOPSTE Opfokvoer voor Uw KUIKENS is het GEBAKKEN KORRELOP. - - - - FOKVOER - - - - Voor Uwe volwassen hoenders gebruike u ons KORRELOCHTEND VOER of OCHTENDMEEL Verkrijgbaar bij: D. J. DORSMAN te Vlaardingen, Markt 49 C. POORTMAN te Maassluis, Hoogstr.L. NELISSE te Nieuwe TongeJ. ZAAYER te Brielle en SCHUURMAN'S PLUIM» VEEATIKELENRHANDEL te Middelharnis. 4 Zorgt voor goed Beddengoed, koopt geen minderwaardige kwali» teiien. Ga daarom als U iets noodig hebt in Kapok» en Veerenbcdden, dekens, matrassen enz., naar hei vanouds bekend en goedkoopst adres trots de stijging der prijzen, leveren wij u nog uit voorraad. M i.«fon

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2