Vrouwen en Kerk en School. Vergaderingen. Burgerlijke Stand. Reclame-Mededeeüngen. Mm Land" en Tuinbouw. Ingezonden Stukken 40 cent per regel. en pyoefC z&o isaaA 1 yjCaaA fvufot toeft nooit ditm exü&n 3*naa£ j fifaoAdoox cle 5\iddtnq A J. P. J ve/LH/uzecj ruxa/i gfcooïê t&noTTiryiée,. OuODINCfaBKlCK A. J.DoiAn- ODOHIN CEN A.J.P. s AMAMDELTJES PÜDDINÖ MET GREHAOtNESAU3 MeisjesEr is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat dan Purol. De Voorzitter verzoekt de aanwezigen ins dien zij iets beters weten, dat doelmatig voor de vereeniging is, dit ter kennis van hem te brengen. Hierna niets meer te verhandelen, sluit de Voorzitter de vergadering. De jaarlijksche inspectie van verlofgans gers zal voor deze gemeente gehouden wors den op Dinsdag 5 Juni, des namiddags 1 30 uur, in het vergaderlokaal Schoolstraat 12 te Oude Tonge. De muziekvereeniging «Uitspanning door Inspanning«, waarnemend directeur L. T. Ras, behaalde op het concours te Capelle a. d. IJsel een 3de prijs in de 3de afdeeling. OUDE TONGE. Dinsdagmiddag ontlastte zich boven deze gemeente een zwaar onweder hetwelk 2'/2 uur duurde. Hoewel er geen menschenlevens te betreuren zijn is er toch veel materiale schade aangericht daar bij vers scheidene personen de bliksem insloeg. Volgens menschenhcugenis heeft het zoo niet geregend. Geheeie velden stonden onder water zoodat de veldvruchten veel te lijden hebben gehad. Tengevolge van de zware regens de laatste dagen zij er veischeidene landarbeiders zonder werk en dat in den zomer 1 Van H. de L. is een koe aan hetmonds en klauwzeer gestorven. Het dier is afgekeurd en in den grond gestopt Het zoontje van D. v. N. had het ongeluk in een sloot te rijden zoodat hij druipnat thuis kwam. In de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van Noordland Nieuwe Tonge, op Dinsdag 19 Mei 1925 gehouden te Oude Tonge, werd met 20 tegen 14 stemmen besloten tot begrinting van het Krommeweegje, niets tegenstaande de tegenwerking. Voorwaar een degelijk overeenkomstig het verlangen van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie in het algemeen belang en in het bijzonder in het finaniceel belang, en van Noordland Nieuwe Tonge en van Noorland Oude Tonge. NIEUWE TONGE. J.l. Dinsdagmiddag tusschen twaalf en twee uur, ontlastte zich boven onze gemeente een zwaar onweder, gevolgd door hevige regenbuien. In den oms trek heeft het zoo geregend, dat aan een wolkbreuk werd gedacht. Het water viel bij stroomen neer, op verschillende plaatsen stond alles onder water. Verschillende vruchten zul» len nu door het overtollige water niet op komen of verrotten. De landbouwer A. Hui» zer had door het onweder het verlies te be« treuren van een best werkpaard met veulen, die in een weide liepen. Ofschoon hij ver» zekerd is, is het verlies toch nog een belang» rijke schadepost. Ook sloeg het onweder in de slaapkamer bij dhr. Pape en werd het haantje op den toren getroffen. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De slagersknecht G. A. v. d. W. had het ongeluk zoodanig in zijn hand te steken, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Van den landbouwer A. H. alhier moest een koe uit nood worden afgemaakt. Alle huizen in deze gemeente zullen van een nieuw nummer en sommige ook nog van een andere wijkletter worden voorzien, waar» door een flink deel, dat nu voor buiten de kom werd gehouden, bij de kom getrokken worden Zaterdag 16 Mei j.l. hield de P. V. de «Gevleugelde Bode» een vlucht van Mons af» stand 140,941 K.M. Opgelaten 12 uur. Uitslag R. Koert 1, P. A. Koster 2, G. Knöps3en6, B. de Wilde 4, C A Holleman 5, K. v. Es 7, A. Mans 8 en 10, S. J. Nagtegaal en J. Drooger 9. Aankomst eerste duif 1 uur 44 min. 21 sec. DIRKSLAND. Donderdag 18 Mei a.s 'des n.m. 7 uur, wil men de muziektent in gebruik nemen, bij welke gelegenheid de beide zangvereenigingen, alsmede de muziek vereen i» ging en misschien meerdere vereenigingen dien avond zich zullen doen hooren. Moge het publiek meewerken, dat alles in volkomen orde plaats heeft en er niet te veel heen en weer gedrenteld, noch luid gespro» ken wordt, wat den spelenden hindert. Aan den heer J Both e a. is vergunning verleend tot het bouwen van zes woningen aan den Boschweg. In den Tramweg is thans een trottoir gelegd, ook de kantstraten aan het einde der Voorstraat is men thans aan het vernieuwen Het gemeenteverslag is voor belangheb» benden ter secretarie ter inzage nedergelegd. Nu de dag der verloting voor de muziek» tent nadert, ongeveer half Juni, komen de geschenken binnen, ook van hen die voor» heen hier woonden. De,hoofdprijs, een ka» merameublement en enkele kleinere prijzen en geschenken, zullen 28 Mei a.s. voor het raam van den meubelwinkel Nieuwland ten» toongesteld worden. Indien de belofte nagekomen wordt, komen zoowel een heeren» als damesfiets, een mooie sigarensorteering enz onder de prijzen. Ook zijn toegezegd allerlei handwerken, zelfs parelhoenders, om niet meer te noemen, want de animo begint nu goed te komen, zoodat de verloting een succes belooft te worden. Wel wat laat, maar 't komt toch. Ieder wie prijsjes te missen heeft, of loten wil afnemen, is bij de tentcommissie welkom. In het begin der volgende week zal al» hier de collecte voor de bijbelverspreiding worden gehouden. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 110 H.L. aardappelen. Voor of op 27 Mei a.s. zal ten kantore van Notaris P. Th. v. d. Berg te Goedereede aangifte moeten geschieden van publiek te verkoopen Klavers voor de le snede. HELLEVOETSLUIS.* Voor den Raad van State, afdeeling geschillen van bestuur, is Woensdag behandeld het beroep van Th. Diependaal te Hellevoetsluis tegen het be» sluit van Ged. Staten van Zuid»Holland van 2 Maart 1925, waarbij is gehandhaafd het be» sluit van den raad van Hellevoetsluis van 13 Februari 1925 tot zijn niettoelating als lid tot den Raad dier gemeente. Het besluit van Ged. Staten steunt op de overweging, dat de raad in aanmerking heeft genomen, dat de appellant tegen een over eengekomen en schriftelijk vastgestelde ver goeding, welke hij uit de gemeentekas ont vangt, steenen tot puin klopt teneinde daar» mede wegen te verharden, welke werkzaam» heden gekwalificeerd moeten als «aanneming van werk ten behoeve der gemeente«. In beroep heeft appellant aangevoerd, dat het gemeentebestuur de bedoeling had hem als werkloozc werk te verschaffen. De gemeente»secretaris lichtte het raadsbe» sluit toe. Hij ontkende, dat hier sprake zou zijn van werkverschaffing, het geldt hier aan neming van werk bij schriftelijke overeen» komst. De uitspraak volgt later. De collecte voor de Stichting van alleen staande blinden te Wolfheze heeft f 17.30 op» gebracht. Met ingang van 16 Mei zijn benoemd tot hulploods de kweekelingen 2 kl. I. Zilver» schoon, tot zeeloods de loodskweekelingen N. Griek, B. K. v. d. Pijl, M. D. Verlegh en N Westervaardertot hulploods de loods» teland, d.w.z. tusschen de Landbouwhooge» school of de mannen der landbouwwetenschap aldaar en den practischen boer, welke laatste bij een nauwer contact veel meer van de vor» deringen der landbouwwetenschap zou kunnen profiteeren. Er is in deze wel vooruitgang te constateeren, en bepaaldelijk mag op Prof. Visser gewezen worden als een dergenen, die de wetenschap trachten te paren aan de prak» tijk, hun kennis en ervaring in dienst willen stellen van land» en tuinbouw. Op twee zeer belangrijke zaken heeft Prof. Visser den laat» sten tijd de aandacht der practici gevestigd. Allereerst op den door hem geconstrueerden MoUdraineerploeg, bij welks gebruik de drai» neerbuizen overbodig worden. Dezer dagen werd met dien ploeg onder groote belangstel» ling een demonstratie gehouden in de pro» vincie Utrecht, op een perceel weiland te Maarssenzeer zwaren kleigrond met natte bodemgesteldheid. Ook hier, als bij vroegere demonstratie op zandgrond, bleek de mol» drainage bruikbaar, al kwam de proef onder genoemde moeilijke omstandigheden niet Donderdag werd in het hotel «Des Indes« te den Haag, een lunch aangeboden door den Internuntius, waaraan de diverse gezanten aanzaten. kweekelingen E. Engelsman, B. J. Slijkhuis, J. W. Koenders, G. Speelman en A. de Niet; tot tijdelijk loodsschipper 2 kl de loodskwee» kelingen J. Termijn en F. H. Schründertot loodskweekelingen de matrozen C. J. de Bruin, A. G. J. Kalkman en A. v. Harten. Het zwembad van de V. I. Z. isWoens» dagmiddag naar het Voornsche Kanaal ge» sleept en Donderdag voor het publiek open» gesteld. NIEUWENHOORN. Bij den landbouwer V. zijn 2 stuks koeien door den bliksem ge» troffen. Des 's avonds zijn de koeien over» gebracht naar het noodslachtingsgebouw te Hellevoetsluis waar ze onder politietoezicht werden geslacht. Uit de Landbouwwereld. Nadruk verboden. Bezuiniging op landbouw mogelijk Onlangs is door den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw een Commissie ingesteld, aan welke werd opgedragen te onderzoeken of het mogelijk is ter beperking van den te zwaren belastingdruk de staatsbemoeiing op het gebied van den landbouw in te krimpen. En wel in hoofdzaak ten aanzien van drie onderdeden, n.l.den voorlichtingsdienst, de proefstations, en het landbouwonderwijs. Uit de rede, door den Minister gehouden bij de installatie der Commissie, blijkt onomwonden, dat het de bedoeling is de uitgaven voor de drie genoemde takken van staatsdienst sterk in te krimpen. Z.Exc. sprak n.l. de hoop uit, dat steun uit de publieke kas met een be» langrijk bedrag kan worden verminderd. Welis» waar werd hieraan toegevoegd «zonder schade voor deze allerbelangrijkste bron van wel» vaart.« De vraag is echter, of dit laatste mo» gelijk is. De Voorzitter der Commissie, de heer Haffmans, merkte in zijn antwoord te» recht op«Veel wat op landbouwgebied ge» schied is en wordt tot stand gebracht, was en is alleen mogelijk met regeeringssteun». In de landbouwpers denkt men er vrij een» stemmig over. Er is op landbouw reeds vrij sterk bezuinigd, niet minder dan 25 pCt. Dat was, gelijk het Kamerlid, de heer Weitkanip, eens opmerkte, een effectieve, een werkelijke bezuiniging, terwijl op de andere departe» menten 17'/2 pCt perspectivisch werd bezui» nigd. Als dan nu nog moet worden bezuinigd met een belangrijk bedrag, waar gaat dat dan heen zoo vraagt men zich in landbouwkrin» gen af. Wij zijn het eens met hetgeen de heer J. de Jong Saakes dezer dagen in «De Neder» lander« schreef: «Wij leven thans in een tijd, waar zuinigheid op elk gebied driegende eisch is; een tijd, welke aanleiding er toegeeft.dat ieder meeroept in het koor 1obeperkt de over heidsbemoeiïng«. Hen gezonde leus een koor, dat reeds zes jaren vroeger had moeten weer» klinken mits zuiver het onderscheid worde gezien tusschen overheidsbemoeiing en staatszorg. De overheidsbemoeiing dient te wijken, waar dit eenigszins mogelijk is, voor het particuliere initiatiefde staatszorg is en blijft een onafwijsbare taak der regeering. Eenerzijds hebben onderwijs en voorlichting nog veel achterlijkheid te overwinnen, ander» zijds schuift voortdurende voortschrijdende technische ontwikkeling nieuwe vragen naar voren De staatszorg voor den land» bouw heeft in alle richtingen een taak, welke haar in het bijzonder in dezen tijd zeer hooge eischen stelt«. We zijn het met deze woorden hartgrondig eens, overtuigd als we zijn, dat iedere inkrim» ping op voorlichtingsdienst, onderwijs en proefstation een groot gevaar is, niet slechts voor de vitale, de levensbelangen van den landbouw, maar ook voor de volkswelvaart. We kunnen dan ook onderschrijven wat we lazen in het «Overijselsch Lbld.««De opdracht van de Commissie had moeten luiden le. Hoe maken we voorlichtingsdienst, on» derwijs en proefstationswezen zoo effectief mo» gelijk 2e. Hoe doen we dat zoo goedkoop mogelijk Moge de arbeid der Commissie tot bevredi» gende resultaten leiden l Demonstraties op landbouwgebied van Prof. Visser. Er is vaak geklaagd, dat er zoo weinig con» tact bestaat tusschen Wageningen en het plat* gansch en al tot haar recht. Wie van den draineerploeg gebruik wenscht te maken (Prof. Visser heeft zijn vinding ten behoeve van den landbouw vrij gegeven), zal goed doen zich tot dezen hoogleeraar te wenden om van diens wenken en »nieuwigheden«, welke aan de vinding nog zijn toegevoegd, te kun» nen profiteeren. De ervaring met den ploeg toonde in de Haarlemmerpolder aan, dat 3 H A. land op 8 M. gedraineerd werd in een tijd van 8 uur, met behulp van 4 man de bewerking kwam, met inbegrip van brandstof enz., te staan op ongeveer f 10,— per bunder. Bij buisdraineering bedroegen de kosten pl.m. f 200,— h f 250,— per bunder, en is na 20 jaren vernieuwing noodig. Wel een enorm verschil. De mohdrainage heeft in Engeland bewezen deugdelijk te zijn de door den ploeg getrokken buizen houden jaren lang stand. Een andere buiteniandsche werkwijze dient, volgens Prof. Visser, in ons land een alge» meene toepassing te vinden, n.l. het vlakploe* gen, dat is: het ploegen met den keerploeg. Keer» of wentelploeg is elke ploeg waarmee men den grond beurtelings rechts of links van den ploegbalk, dus ten opzichte van den akker steeds naar één kant, kan omwerken. Hierdoor krijgt het land dan een vlakke lig» ging. Wij woonden een demonstratie bij op lichten grond, te Bennekom, later volgt er een op zwaren grond. In de heuvelachtige streken vindt de keerploeg het eerst ingang de gewone ploeg, die den grond maar naar één kant omwerkt, is er ongeschikt, 't Lijkt vreemd, dat elders in ons land de keerploeg niet meer wordt gebruiktmogelijk vindt dit hierin zijn oorzaak, dat veelal deze soort ploeg zwaarder is dan de gewone ploeg. Even» wel, men heeft, evenals te Bennekom te zien was, ook lichte keerploegen. Groote voordee» len zijn er aan verbonden. Ten eérste, gelijk we reeds terloops deden uitkomen, op hellin= gen, waar men dwars op de helling moet ploegen met den keerploeg kan nu als regel de voor alleen naar beneden gewend worden. In de tweede plaats kan het ploegen op akkers, waartoe het gebruik van den gewonen ploeg dwingt, vermeden worden. Bij het vlakploegen heeft men minder tijdverlies, terwijl de wend» akkers of kopeinden niet zoo vast worden ineengetrapt. Verder verdwijnen de overbodige greppels of voren, welke met den gewonen ploeg ontstaan ze zijn ook hinderlijk bij 't Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 Ds. Polhuijs en n.m. 2 uur leesdienst. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. Bax van Oude Tonge. Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 en's av. 6 uur leesd. Herkingen, n.m. Ds. Polhuijs van Stad Melissant, v.m. 9,30 uur Ds Baarslag. Ouddorp, v m. leesdienst en n.m. Ds. Baarslag van Melissant. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Brinkerink. Oostvoorne (Evang.) v.m. 9,30 uur dhr. van Drunen. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. de Voogd van der Straatten van Nieuwenhoorn (Doop). Nieuw»Helvoet, v.m. 9,30 uur Ds. v. Weel. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, geen dienst. Oudenhoorn, v.m. 9,30 uur Ds. Feenstra. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romeijn. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Wanrooij. Zwarte waal, v.m. 9,30 Ds. Bartstra. Vierpolders, (Evang.) n.m. 2 uur Ds. Dierksen van Zuidland. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 waarsch. Ds. v. Velzen en n.m. 6 uur leesdienst. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. en 'sav. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en s'av. 6 uur Ds. de Lange. Melissant 9,30 en 's av. 6 uur leesdienst. Nieuw Helvoet, v.m. 9,30 Ds. Westerhuis en n.m. 5 uur geen dienst. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 geen dienst en n.m. 5 uur Ds. Westerhuis. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30, n.m. 2 en 'sav. 6 uur Ds. Fraanje van Barneveld. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK.** Wegens ziekte is de heer Schalekamp van Nieuwesluis verhindert a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk op te treden. OUDE TONGE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft j.l. Zondag opgebracht f79.545 Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat er a s. Zondag, n.m. 2 uur repe» titie zal gehouden worden van de Christelijke Zangvereeniging, daar er n.m. 6 uur gods» dienstoefening zal gehouden worden. Donderdag 28 Mei, des n.m. 2.30 uur zal optreden Ds. Paauwe van 'ssGravenhage. Aan de Correspondenten en Besturen van de Locale Comité's der Unie. «Een School met den Bijbel« werd onderstaan» de circulaire gezonden. Nu er in den laatsten tijd door de voorstan» ders van de openbare school brochures enz. verspreid worden om de ouders op te wekken, hun kinderen naar de openbare school te zen» den, heeft het Bestuur der Unie het wensche» lijk geoordeeld, een drietal «vliegende blaad» jes« te doen gereedmaken, welke onzerzijds op ruime schaal verspreid kunnen worden. Een proef»nummer van deze propaganda» blaadjes wordt U hiernevens ter kennisneming toegezonden Wijl dit drietal als één geheel bedoeld is, dragen ze hetzelfde opschrift met doorloopende nummering. Het Bestuur der Unie stelt zich voor, deze propaganda»blaadjes voor de Correspondenten en Besturen der Locale Comité's gratis beschik» baar te stellen. Alleen wanneer er door een Locaal Comité een zeer groot aantal verlangd zou worden, moet het Bestuur een uitzonde» ring maken en ziet het om de financiëele gevolgen zich genoodzaakt, den (zeer lagen) kostprijs aan het Locaal Comité in rekening te brengen. Als regel zal de kostprijs vergoed moeten worden, als de bestelling de duizend exemplaren overschrijdt. Met het oog op het berekenen der oplage (voor de kosten van zeer veel belang) zou het ons zeer verblijden, wanneer wij Uw bestelling vóór 28 Mei a.s. mochten tegemoet zien. Men bestelle uitsluitend bij ons bureau. Moge door deze «vliegende blaadjes» het belang van onze Scholen met den Bijbel ge» diend worden. Tot een ruime verspreiding wekken wij U krachtig op. Namens het Moderamen van het Bestuur der Unie, Mr. J. TERPSTRA, secretaris. 's»Gravenhage, 12 Mei 1925. Sweelinckstraat 39 Ter kennismaking voor onze schoolbesturen zullen wij in een paar volgende nummers deze brochures onder deze rubriek opnemen. Hieronder volgt No 1. Naar de School met den Bijbel. I Gij hebt kinderen. Die moeten naar school. In het Vredespaleis te Den Haag werd Zaterdag door het Permanente Hof van Justitie een zitting gehouden waarin di kwestie van de Poolsche Post in de haven van Danzig werd behandeld. De vertegenwoordigers der staten van links naar rechts van Limburg, Kozminsky, poolsche gazant, Dr. Ferber, Prof. Verzijl, Danzig. gebruik van verschillende werktuigen, als de zaai», schoffel» en maaimachines, en verder kweekplaatsen van onkruid. Eindelijk verge» makkelijkt de keerploeg het ploegen van on» regelmatige, zoogenaamd geerende akkers, en op het zand zal men op de vele smalle ak< kertjes geen hinder meer hebben van de tel» kens verspringende voor. Er zijn verschillende hoofdvormen van den keerploeg. We kunnen hierover niet uitweiden. Men wende zich om nadere inlichtingen tot het Instituut van Prof. Visser te Wageningen. B—r. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 24 Mei 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis. Middelharnis, v.m. 9.30 uur Ds. den Oudsten. Naar welke school Naar de Openbare of naar de School met den Bijbel? Dat hangt af van U en Uw gezin. Huis en school moeten bij elkander passen. Dat begeert Gij ook. Wenscht Gij voor U en Uw gezin een leven met den Bijbel, naar het woord Gods, met God en met den Heere Jezus Christus Welnu, dan hooren Uw kinderen ook in de School met den Bijbel. Het schoolgeld is tegenwoordig hetzelfde voor de eene school en voor de andere. Dat behoeft dus bij Uw keuze niet in rekening te komen. Is de keuze U toch nog moeilijk Hoe komt dat? Waarin zit 'm dat? Heeft men U gezegd, dat de Openbare School toch heusch zoo goddeloos niet is, dat zij niet socialistisch is, ja, dat zij heelemaal niet ongodsdienstig is Heeft men U soms verteld, dat in de School met den Bijbel geen ander onderwijs wordtgegeven dan in den Bijbel, in den Catechismus, in Psalmversjes, en zoo voort? Dat zijn wel afgezaagde, gedurig weerlegde maar toch hardnekkig volgehouden praatjes Laat mij U eens zeggen, hoe dat alles zit. 't Is best mogelijk, dat een Openbare School, «heelemaal niet ongodsdienstig» is maar daar heerscht geen godsdienst naar Gods Woord geen dienst van den eenig waren God des Bijbels, den Drie=eenige, in wiens naam Gij en Uw kind gedoopt zijt. Die dienst mag daar volgens de Wet niet zijn. 't Is best mogelijk, dat een Openbare School geen enkelen socialistischen onderwijzer heeft maar er mag niet worden geleerd, dat alle zegen alleen van den Almachtige, den Schepper van hemel en aarde komt. Dat zou «strijdig zijn met den eerbied, verschuldigd aan de godsdien» stige begrippen van andersdenkenden.» En dat verbiedt de Wet. De onderwijzers in een Openbare School mogen in hun onderwijs niet wijzen op den Heere Jezus als den Zaligmaker van grooten en kleinen. Dat verbiedt de Wet. Wat men U vertelt van de School met den Bijbel, dat daar niet veel anders wordt gedaan dan bidden, psalmzingen en bijbellezen, is, heel zacht uitgedrukt, een praatje. Men zou het ook een leugen kunnen noemen. Als het waar was, zou de Regeering zoo'n school spoe» dig mores leeren. In de School met den Bijbel worden dezelfde vakken onderwezen als in de Openbare. Maar in heel het onderwijs komt uit, dat alles is uit God en door God en tot God, Hem tot heerlijkheid. In die godsdienstige richting wordt de jeugd daar onderwezen en opgevoed. Nu moet Gij zelf kiezen voor Uw kinderen. Gij moet kiezen, zooals gij het eenmaal voor Uw kinderen, als ze groot zullen zijn, zult moeten verantwoorden. Wat meer is, Uw keuze zult gij voor God hebben te verant» woorden. Bij den doop van Uw kind hebt Gij be» loofd, dat Gij het zoudt onderwijzen en op» voeden in overeenstemming met dien heiligen doop. Als Gij Uw woord wilt houden, moet Gij Uw kind naar de School met den Bijbel brengen. Alleen in die School wordt gerekend met dien doop. Als Gij naar dezen ernstigen raad luisteren en daarnaar handelen wilt, zal onder Gods zegen Uw kind opgevoed worden tot een goed Christen, die God vreest, de Koningin eert, het Vaderland liefheeft en zijn naasten bemint. God geve, dat Uw kind in leven en in sterven des Heeren moge zijn. Dt Copie van Ingezonden Stukken die niet g» plaatst zijn wordt niet teruggegeven.Buittt mantwcordtlgkheid van Redactie ea Uitgngl Mijnheer de Redacteur, In Uw nummer van 15 Mei 1.1. staat als plaatselijk bericht uit Oude Tonge dat een koe van den slager M. C. is afgekeurd, en in den grond gestopt. B.g.n. bericht is geheel onjuist. De bedoelde koe is door den dieren» arts Vreeswijk alhier goedgekeurd en van het vierkante merk voorzien. De koe had eenige pokken op de ribben, t en is door den slager M. C. naar elders ver» zonden, omdat hij zulk vleesch niet aan zijn clientèle wilde verkoopen. Ik zou kunnen vol» staan met bovenstaande U te doen toekomen, maar meermalen, ook nu weer werd ik aan» gezien als de inzender van berichten die of gedeeltelijk of geheel buiten de waarheid wa» ren, en waren dikwijls de standjes voor mij. Om zulks te voorkomen, verzoek ik U beleefd om bovenstaande als ingezonden stuk te wil» len plaatsen in Uw eerstvolgend nummer en een exemplaar aan den bewusten berichtgever ter inzage te zenden. Waarmede U ten zeerste zult verplichten Uw Dn. Oude Tonge, 21»5«'25. I. DE WINTER. [Wij verzoeken onzen correspondent van Oude Tonge van bovenstaande goede nota te nemen. Red] DEN BOMMEL. 1. Vergadering van aandeelhouders der Weegbrug op Vrijdag 22 Mei 1925 der s'avonds 6.30 uur in hotel Keijzer. HELLEVOETSLUIS. Agenda van de Raadsvergadering te Hel» levoetsluis op 22 Mei des 's avonds 7.30 ure. 1. Beeëdigd van het nieuw»benoemde lid van de Raad den heer B. van Drongden. la. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad den heer F. van Harten. 3. Schrijven van Heeren Ged. Staten in» zake de bestemming van de bezittingen van het Algemeen Armbestuur met voorstel van B. en W. daaromtrent. 4. Vastelling le. Suppletoir kohier Honden» belasting dienst 1925. 5. Voorstel van B. en W. inzake het ver» leenen met medewerking teneinde te geraken tot opheffing van het contract 1848 voor den kunstweg Brielle, Nieuw»Beijerlandscheweg. 6. Schrijven van het Bestuur der N. V. Electr. M. J. „Voorne en Putten betreffende het verlagen van de rente van aangegane geldleening met voorstel van Burgemeester en Wethouder, daaromtrent. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de voorwaarden waar onder water wordt geleverd door het gemeentelijk waterleiding» bedrijf opnieuw vast te stellen en verband met invoering van het algeheele meterstelsel. 8. Benoeming van een ffitter voor het waterleidingbedrijf. 9. Behandeling reclames hondenbelasting. 10. Behandeling reclames Schoolgeld. MIDDELHARNIS. GeborenTrijntje, d. v. P. Vijfhuize en M. de Koning. GetrouwdC. v. d. Weide, 37 j. en M. J- Westdijk, 26 j.L. Dubbeld, 26 j. en M. Vroeg» indeweij, 21 j. OverledenGerrit v. Gelder, 84j., echtgen. van T. JongejanJannetje Looij, 13 j. DEN BOMMEL. Geboren Giely Willy d. v. Willem Cornell's Luijendijk en van Hester Willemina Zeedijk. Ondertrouwd: Johannis Hendrik Bloemheu» vel j.m. 24 jaar en Plonia Langeweg j.d. 23 jaar; Johannis de Boet j.m. 24 jaar en Johanna Catharina Mulder j.d. 24 jaar Gerbrand Hob» bel j.m. 22 jaar en Adriana Wesdorp j.d. 19 jaar. Getrouwd Marcelis Spocr 24 jaar en Neeltje van der Welle 20 jaar; Leendert Remus 28 jaar en Dingena de Vos 26 jaar. I

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4