Reclame-Mededeelingen. Doorzitten bi| Wielrijders - Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonne brand - Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. Burgerlijke Stand. Visscherij. VARIA. Binnenland. Laatste Berichten. V er koopingen Marktberichten. 40 cent per regel. OUDDORP. Zaterdagmorgen werd hier de tijding ontvangen, dat Ds. H. J. Schrippen van Groot«Ammers voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier heeft bedankt. Door verschillende omstandigheden kun» nen bij de Herv. Gem. geen catechisatiën ge» houden worden in het overige van deze maand en in Juni. De vacaturebeurt in de Herv. kerk wordt a.s. Zondag des nam. vervuld door Ds. Baar. slag van Melissant. In beide beurten dien dag wordt gecollecteerd voor de Chr. School. Op Hemelvaartsdag wordt des avonds te 6 uren godsdienstoef. gehouden met het lezen eener predikatie. L.l. Vrijdag is juffr. v. d. Voorde, onder» wijzeres aan onze Chr. School, te Utrecctge. slaagd voor het Diploma Schoolraad van Chr. Nat. Schoolonderwijs. NIEUW»HELVOET. In de Ger. Kerkisj.l. Zondag een gift van f 25 gecollecteerd. Strekke dit voorbeeld ter navolging. Vader Smijtegelt en het belijdenis.doen. Het Schiedamsche Kerkblad schrijft Een zuivere thermometer voor de geeste. lijke interesse van het opgroeiend geslacht eener gemeente is wel hun meerdere of min. dere begeerte om belijdenis te doen om toegelaten te worden tot den Disch des Ver. bonds. Is het nog noodig te zeggen, dat we het heel goed met U eens zijn als gij beweert, dat ook het belijdenis.doen geen onfeilbaar kenteeken van waarachtig geestelijk leven is? Immers, we weten het allen. Er komen kwade visschen in het net er is kaf onder het koren er ontbotten kwade ranken aan den wijnstok. Maar dat neemt toch de noodzakelijkheid en de roeping tot belijdenis.doen niet wegl Daar hebt ge nu zoo'n heerlijk vijgeblad 1 Omdat er zoovelen (naar men meent te weten) slechts met de lippen belijden blijf ik, waar. achtige, ik waarlijk aan me zeiven ontdekte, ook maar weg. Welk een dwaze, welk een zondige rede» neering is dat 1 De Heere Christus vraagt van ons allen dus ook van onze jongeren dat we Hem belijden zullen Een iegelijk dan die mij belijden zal voor de menschen, dien zal ik ook belijden voor mijnen Vader, die in den hemel is. Maar zoo wie mij verlooc. hend voor de menschen, dien zal ik ook ver. loochenen voor mijnen Vader, die in de hemelen is.« Alzoobelijdenis doen ligt maar niet aan uw willekeur kunt ge maar niet doen of ook laten. Belijdenis»doen is voor hem, voor haar die iets mocht leeren kennen van eigen zonde»toestand en iets mocht smaken van de Verzoening die in Jezus is gebiedende eisch. Waarom we niet ons hoofd moeten schud» den, als jaar bij jaar een aantal jeugdigen zich schikken om gehoorzaam te zijn in» tegendeel we moeten danken, want (hoezeer we geen hartekenners zijn) er is toch groote» lijks reden tot blijdschap want dat belijde» nis.doen wijst toch op belangstelling is toch thermometer van geestelijke interesse. Hoe staat nu bij ons deze thermometer? We moeten hierbij willen we recht oor» deelen goed bedenken hoe groot onze ge meente is. Natuurlijk is op een kleine gemeente een aantal van 50, die belijdenis doen, zeergroot. Maar geoordeeld naar een gemeente als de onze Weet ge wel, dat er 149 doopleden zijn boven 23 jaar, die tot nu toe geen belijdenis wilden doen En nu is de grens van 23 jaar geheel willekeurig. Het «onderscheid van jaren® is er bij jongens en meisjes veel vroe» ger. De geestelijke crisis heeft doorgaans al veel eerder plaats. Dus ook is er voor hen, die bij zich zeiven de levensroerselen van den geestelijken mensch mochten constateeren reeds veel eerder de roeping aanwezig om van deze gave in het midden der gemeente dankbare belijdenis te doen. Dus ook ligt bij velen onzer jonge menschen, van wien we het goede mogen onderstellen, hier sinds jaren een zware schuld van tekortkoming. Vooral bij de mannelijke doopleden is de toestand zeer ernstig. Het is meerderen opgevallen bij het jaar. lijksch belijdenis.doen welk treurig klein percentage jonge mannen den Heere hun be. lijdenis waardig keurden. Bij die 149 zijn 106 mannelijke doopleden. Gij gevoeld det kan zoo niet blijven. Dat rooft Gode de eer en onze gemeente de toekomst. Nu verheugde het me zoo, dat ik in het Januarinummer van «Martha®, Maandbladgewijd aan de Belangen onzer Jongedochters, de meening van Smijtegelt over het belijdenis.doen vond afgedruk. Het is te mooi, dan dat ik u iets van ont» houden zou. Vader Smijtegelt spreekt: «Zitten er hier niet, die nog geen belij» denis gedaan hebben en die reeds 18, 20 22 jaren en zelfs daarboven oud zijn Wat scheelt er toch bij U aan, dat gij reeds die jaren bereikt hebt en nog geen belijdenis doet? Waarom doet gij het niet De een zal zeggenWel, ik heb geen kennis. Maar zult gij zóó oud zijn en zeggen dat gij geen kennis hebt? Hoe durft gij het uitspreken. Weet gij wel, dat een ziel zon» der wetenschap niet goed is? (Spreuken 19 2). Heeft Uw Leeraar U niet willen onder, wijzen Of hebt gij U aan de leering (de Catechisatie) onttrokken Een ander zal zeggenHet komt mij op een 20 jaar aan, ik ben al 40, ja al 50 jaren oud, ik ben al oud en grijs I Zijt gij zóó oud en nog zóó bot? En wilt gij zoo blijven Wilt gij met Uw ouderdom U veront» schuldigen Abraham was al 99 jaren oud, toen hij het Sacrament der besnijdenis ont» vjn8; Zie toe, dat Uwe grijsheid U niet ten vloek worde. Een ander zal zeggenMij schort het aan mijne jonkheid Ik wil eerst de zonde en de wereld nog een wijle dienen, alvorens het Verbond in te willigen. Och arme 1 Is God te dienen U een last Bovendien, gij zijt al vroeger in het Ver. bond gekomen (n.l. in de uwe van Uwen Doop) en wilt gij dat nu scheuren (ver. breken) God wil vroeg gediend zijn Hebt gij al niet lang genoeg de zonde en de wereld gediend En hebt gij zekerheid dat gij oud zult worden Een ander zegtIk heb zooveel bezigheid in de wereld, ik ben zoo druk, ik heb geen tijd Wilt gjj dan in de bezigheid van de wereld dienen? Hoort dan het schrikkelijk woord uit Lucas 14 24. Daar verontsshul» digden velen zich ook. De een zeiik heb een vrouw getrouwd en die belet me en anderen hadden weer andere verontschul» digingen en beletselen. Maar wat zeide de Heere Dat geen van hen allen Zijn Avond» maal smaken zou. Weer anderen zeggenMaak maar niet zooveel drukte. Ik zal nog wel eens komen. Wanneer Als ge op uw ziekbed ligt Als God zegt: Uw uurglas is uitgeloopen Zult gij met andere woorden dan komen als het te laat is? Anderen verontschuldigen zich weer op andere wijze. «Wel, zeggen ze, allen die ten Avond» maal gaan, worden niet zalig. Of anders zij gaan toch niet allen verloren, die niet ten Avondmaal gaan? Ik zou dit laatste zoo ruim niet durven zeggen, daar er de gelegenheid en het aan» bod is. Eer zou ik durven zeggen, dat ze naar de hel gaan, die weigeren Juzes Naam te be lijden en Zijn dood te verkondigen. »Ach!« zegt een ander, die misschien een goed woord heeft leeren napratenIk ben niet waardig aan het Avondmaal te gaan Als dat uit een recht beginsel komt, houd dan moed, het mocht een begin van het goede werk zijn. «Ik zou dan precies moeten leven®, zegt weer een ander. Welnu, wilt ge niet precies leven, dan wilt ge naar de hel. En eindelijk zegt er een«Ik kan, ik durf niet ten Avondmaal, want ik ben niet bekeerd, ik heb geen droefheid over mijn zonden, geen geloof in den Heere Jezus geen liefde tot God. Is dat zoo? Maar hoe zult ge dan voor God kunnen verschijnen Hoe zijt gij dan in staat om te sterven Heeft dit ernstige woord nu niet van een jonge enthousiast, maar van'een vader in Christus, die bij ons allen het vertrouwen heeft onze jeugdigen en den ouders van die jeugdigen ook iets te zeggen v. D. Blijf van onze bijbelteksten af. Ds. Knap zegt in «Oude Paden®, En ik vertel 't hem hier na. 't Was, kort geleden, in 't »roode« Saksen in Dresden. Op een »ouderavond«, die men daar even» goed kent als hier trad een onderwijzer uit de volkschool op Nog steeds schijnen die daar, al zijn ze zelf totaal ongeloovig in vele gevallen, bijbelsch onderwijs te moeten geven. Tenminste deze m'neer vertelde hoe hij de toepassing maakte, b.v. van de gelijkenis over den «Barmhartigen Samaritaan« «Daar is een arbeider. Den heelen dag heeft hij hard gewerkt; des avonds gaat hij door het donkere bosch naar huis. Daar vallen roo» vers hem aan, berooven hem van zijn kleede» ren en zijn weekloon en laten hem bloedend en versuft liggen. Dan komt eerst de dominee voorbij. Kijkt precies den anderen kant uit en laat den neergeknuppelden arbeider stil liggen. Even later komt de koster voorbij. Kijkt en doet desgelijks. Doch dan komt een arbeider voorbij. Als die den ongelukkige ziet liggen knielt hij bij hem neer, verzorgt zijn wonden, verbindt ze met wat hij van z'n eigen lichaam scheurt en voert hem voorzichtig mee Kinderen 1 Wie was hier nu de Barmhartige Samaritaan Totzoover die communistische onderwijzer. Zou men niet met omzetting van 't bekende woord van Kappeyne, kunnen zeggenBlijf met uw modern cemmunisme van ónze bijbel, teksten afl SOMMELSDIJK. OverledenMargaretha van der Velde, 4 mnd., dochter van Wouter van der Velde en Margaretha VerolmeMaarten van Kassei, 72 jaar, echtgenoot van Cornelia Born. DIRKSLAND. Geboren Pieternella d. v. Jan Spee en van Pieternella Vijfhuizen. Overleden: Jacomina Witvliet 11 m., d. v. J Witvliet en van P. Struis. MELISSANT. GeborenAdriaan z. v. A. van der Werf en A. Hagenbeek. Ondertrouwd: P. W. Vogelaar j.m. 28 jaar en A. Wiegel j.d. 22 jaar; T. lliemond j.m. 32 jaar en E. Struik j.d. 34 jaar J. P. G. van Damme j.m. 29 jaar en L. Tol j.d. 25 jaar. Getrouwd: J. Drooger 21 j. en M. Konings» woud 21 j. GOEDEREEDE. Voor enkele zeevisschers was de vorige week wederom niet voordeelig. Door een drietal werd een schade opgeloopen van f 50.— éèn van f 75.— en een ander ongeveer f 300.— OUDDORP. In de vorige week werden in de stallen ge» vangen 25 zalmen. En verder aan garnalen van 450 tot 500 kilo per vaartuig. Het^kostbaarste goed. Een heer had in Amerika tot bediende een bekeerde neger, die wegens zijne vroomheid plagerijen van hem te verduren had. «Ik zou toch wel eens willen weten«, zeide hij eens tot hem, «waarom gij zooveel met uwe ziel op hebt, wel tienmaal meer dan met uw lichaam. Hoe kan men zijn ziel voor zoo gewichtig aanzien om er zooveel opmerkzaam» heid aan te wijden «Mijnheer®, antwoordde de neger, «dat zal ik u terstond duidelijk maken. Ik heb twee handen, verlies ik er een van, dan heb ik er altijd nog een over. Met de voeten is het evenzoo gesteld. Voorts heb ik twee ooren en twee oogeümocht ik er een kwijt raken, dan houd ik er altijd nog een over. Maar, mijnheer, ik heb slechts ééne ziel, en verlies ik deze, dan heb ik alles verloren, en dan is er voor mij geen hulp meer, want wat kan de mensch geven tot lossing zijner ziel?« (Kerkbl. v. Ov. en Dr.) Men schrijft uit den Briel aan de N. Rott. ct. Op den 30en April j.l. ontlaadde zich, tij» dens een kort maar hevig onweer, de bliksem langs den afleider van den Brielschen toren. Een onderzoek diensvolgens in opdracht van B. en W. door een deskundige, deD heer B. Boer te Delft, ingesteld, bracht aan het licht dat het vermaarde historische gebouw werke» lijk aan een groote ramp ontkomen is. Ge» melde deskundige ontdekte toch langs de plafina»spits eenige gestolde druppel metaal, wat aanvankelijk deed denken aan gesmolten soldeersel. Na een onderzoek in de steekvlam bleek dat ook werkelijk voor een groot ge» deelte tin.soldeersel te zijn, maar het kleinste deel bleek platina. «Wat aldus schrijft genoemde deskundige in zijn officieel verslag dus zeggen wil, dat ter plaatse een de spits momenteel een temperatuur geheerscht heeft van 3600 graden Celsius het smeltpunt»platina«. Was dus de geleider niet zoo goed in orde geweest, dan was de Brielsche toren, evenals in 1405 en in 1456, afgebrand. Moge dit bericht zoo noodig opwekken om in de komende periode van onweerver» schijnselen de bliksemafleiders op verschillen» de monumentale gebouwen te doen onder» zoeken. De red. schrijft hieronder De deskundige overdrijft lichtelijk. Het smeltpunt van platina ligt in de buurt van 1740" C. - Red. Het onweer van gisteren. De Courant meldt, dat het dorp Simpelveld Zondag is geteisterd door een wolkbreuk. De straten stonden in korten tijd blank. Te Eys heeft het water ook groote schade aangericht. In beide dorpen moesten verscheidene huis» gezinnen met paard en kar door het water naar hooger gelegen huizen worden vervoerd. De 82>jarige juffrouw Bessems, die eveneens door het water verrast was, wilde men uit haar huis halen, doch men vond eerst een 15»jarigen knaap, die door den schrik was flauwgevallen. Men bracht dezen naar buiten de vrouw werd even op een tafel gelegd. Toen men terugkeerde om haar te haleD, vond men haar in het water liggen. Zij werd naar buiten gedragen, doch bleek reeds overleden te zijn. Dwaze sportwereld. Piet van der Veer verscheen in den ring Ge kijkt me wat verwonderd aan? Piet, de majestueuze Rotterdammer. Honderdachtennegentig pond, zeg ik u. «Piet vraagt ge stotterend. «Piet Hon» derdachtennegentig pond Ik zeg uPiet van der Veer, ge kent toch den tot heden méést beroemden Neder» lander uit de twintigste eeuw «Kuyper aarzelt ge. «Of Mengelberg of Cuypers, de bouwmeester Maar ik herhaalPiet van der Veer, de zwaar» gewichtkampioen van Nederland, 198 pond, Piet, de bokser! Ah I Aha Ja Piet van der Veer Twaalfduizend menschen waren in Berlijn saamgekomen, om hem te zien boksen met den Duitschen kampioen. Nu, die kreeg er van langs! «Zijn gezicht is overal opgezwollen, zijn ribbenkast ziet bont en blauw«, zóó heeft Piet 'm gepord. Is het niet een echte »wonderpiet« Maar 't gerucht gaat dóór. En als 't einde daar is, wordt van 't gelaat van den Duitscher getuigd Zijn gezicht is ge» heel opgezet, vormloos Dat heeft de knappe Piet van der Veer ge daan en zelfs is hij zoo frisch gebleven als een hoentje, met nauwelijks een schrammetje op z'n gezicht, ónze Piet, van ijzer en staal, de kolos van 198 pond leve, leve PietDe Rotterdamsche PietPiet van der Veer 1 In zijn vaderstad wil men een standbeeld voor hem zetten tegenover dat van Erasmus hij met een paar groote bokshandschoenen aan Dwaze sportwereld! Fijnenohaat. De haat van alles wat zich positief stelt op den bodem van Gods Woord komt ook uit in onderstaand stukje, nog al liefst een predikant Gekerstende sport. Dr. F. W. A. Korff jr., rechtzinnig predi» kant te Heemstede, schrijft in het weekblad ten dienste der Ned. Herv. gemeente aldaar «Ons Blad® van 9 dezer o.m. «In de afgeloopen week hebben twee Christelijke heeren weer eens kans gezien om op een plaats, die de aandacht heeft van het geheele Nederlandsche volk, het Christendom jammerlijk aan de kaak te stel» len. Wij zullen hier natuurlijk niet ingaan op het vóór en tegen van het z.g.n. Olym» pisch subsidie, politieke kwesties laten we hier met rust. Doch de redevoeringen, waar» mee ds. Kersten en prof. Visscher in de 2e Kamer gemeend hebben hun afkeuring van het regeeringsvoorstel te moeten motiveeren, raken niet enkel de politiek, maar opk het Christendom. De Olympische feesten zijn «een terugkeer tot het heidendom«, wie ze steunt, ontsluit een «weg ter zonde« en gaat niet «vrij uit voor God®, verklaarde de één, en de ander achtte zich bij zijn verzet ge» roepen om te schermen met een lukraak aangehaald «woord des apostels«. 't Was inderdaad voor deze heeren weer eens een prachtgelegenheid om duizenden en duizen» den een verkeerden indruk van het Chris» tendom bij te brengen, en men moet toe» geven, dat ze van die gelegenheid ook uit» muntend partij hebben getrokken. Men wordt angstig, als men denkt aan het effect, dat zulk zinloos christelijk geschimp, als God het niet verhoedt, weer op o zooveel vooral jonge menschen zal hebben. O, zullen ze zeggen, is dat Christendom blijft ons dan daarmee als het u belieft van het lijf, wij willen er niets mee te maken hebben. Daarom acht ik het plicht voor ons, die wel Christen willen zijn maar die aan zulk Christendom ons ook ergeren, dit openlijk te erkennen en openlijk uit te spreken, dat ook wij met zulk Christendom niets te ma» ken willen hebben. Van de persoonlijke vroomheid van de bedoelde heeren blijven wij uit den aard der zaak geheel af, maar wat zij Christesnaam dalno de markt bren» gen, lijkt veel op wat reeds volgens de oude Romeinen het ergste washet bederf van het beste Het is diep»tragisch iets in de geschiedenis van het Christendom, dat het altijd het meeste te lijden heeft van zijn vrienden. Als in deze weken door talloos velen de spot gedreven zal worden met «den weg der zonde« en «het woord des apostels®, dan komt dat slechts voor een klein deel voor hun eigen verantwoording, in hoofd» zaak komt het voor rekening van een oud» gereformeerd predikant en een anti»revolu» tionair hoogleeraar in de theologie.® Deze argumenten worden wel eens meer gebruikt tegen hen die het volk willen hou» den onder de tucht van Gods Woord Scheepspraat van Huygens. (Vrij gevolgd.) Kuyper, die de vrije schepen Der door Groen gestichte buurt, Veertig jaren onbegrepen, Onbekropen heeft gestuurd Kuyper, die ze door de baren Van zoo menig tegentij Voor den wind heeft leeren varen, Al en was 't maar wind op zij Kuyper, schipper zonder weerga, Die zijn onverwinlijkheid Waar de zon op», waar zij neerga, Te aller oorden heeft gepreit; Kuyper, die de zee te nauw hiel Voor zijn zeilen en zijn want, Die de vogelen te gauw viel Al bezeilde hij maar 't zand Kuyper was te kooi 'ekropen, En de endelooze slaap Had zijn wakker oog beslopen, En hem, leeuw, gemaakt tot schaap Reeërs en matrozen riepen, Och 1 de groote schipper, och, Wat zou 't schaan, of wij al sliepen, Waakte schipper Kuyper nog I Schipper Kuyper, maar je legt er Maar je legt er plat 'eveld, Stout verweerder, trotsch bevechter, Bei de zeewaart en te veld. Kijk, de takels en de touwen. En de vlaggen en het schut Staan en pruilen in den rouw, en Altemalen in den dut. »Dutten«? sprak Colijn toen, «dutten® Stille, maats, een toontje min Dutten wacht, dat most ik schutten, Ben ik anders, die ik bin 'k Heb te lang om Noord en Zuien Bij den baas te roer 'estaan, 'k Heb te veel gesnor van buien Over deuze muts zien gaan.® 'k Zei hen lichtelijk zoo klaren Dat ik vlaggen, schut en touw, En de maats, die met me varen, Vrijen zei van dut en rouw, Reeërs jouwet-liefde mien ik, Die van ver op 't kussen vicht Wil je er aan kedaar, jou dien ik, Jou, allienig bij dit licht.® »Weeran«, riepen de matrozen, 't Is weer, als toen Kuyper kwam, En de reeërs die hem kozen «Weeran, 't is de «Oude Bram.« »Heintje« peurde strak aan 't stuur, en Haalde 't anker uit den grond, 't Scheepje ging door 't zee=sop schuren Of ter Kuyper nog an stond. (Rijnl. Crt). Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge loopen week, eindigende 14 Mei in Neder» land uitgesproken 68 faillissementen tegen 85 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 14 Mei 1925 1606 faillissementen tegenover 1650 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. SOMMELSDIJK*. Heden Dinsdagmiddag tusschen 12 en 2 uur ontlastte zich boven ons eiland een hevig onweder. De zware onweer» slagen volgden elkaar snel op, terwijl een ge» weldige plasregen zich uitstortte Gelukkig behoeven we geen melding te ma» ken van persoonlijke ongelukken, hoewel het onweer in verschillende boomen insloeg en ook het petroleumdepöt aan den Molenweg te Sommelsdijk lichtelijk beschadigde. Of het onweer eventueel or> andere dorpen van ons eiland, b.v in Oostfllakkee, waar de luchten nog meer dreigden, ongelukken ver» oorzaakt heeft is ons heden nog onbekend. Dinsdag 26 Mei, des namiddags 4 uur, te Goedereede aan de Achterstraat, bij de schuur van den heer Jan Troost, om contant geld van meubilaire goederen, afkomstig uit de nalaten» schap van Mejuffrouw Paulina Missel, als chiffonnière, pendule, tafels, stoelen, kachels, vloerkleeden, koper», glas», tin» en aardewerk enz. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 27 Mei te Stellendam, in het Logement van Mijnders, bij inzet en Woensdag 3 Juni te Stellendam, in het Logement van Troost, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, van een woon» en winkelhuis met grond te Stellendam aan de Voorstraat, kadaster Sectie B No. 1974, groot 1 are 51 centiaren, bewoond door Adrianus van de Ree Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 27 Mei te Stellendam, in het Logement van Mijnders, bij inzet en Woensdag 3 Juni te Stellendam, in het Logement van Kaashoek, bij afslag, telkens des namiddags 4,30 uur, van een perceel bouwland te Stel» lendam in kavel 57 van den Eendrachtspolder, kadastraal bekend in Sectie C Nos. 278, 279 en 280, samen groot 55,27 aren of 1 gemet 61 R. V. M. Verhuurd tot 11 November 1932 aan Leendert Mijnders L.Wz. te Melissant a f 75,— per jaar, ten verzoeke van den Heer en Mevrouw Van der Houwen—Lodder te Kaapstad (Zuid»Afrika). Notaris VAN DEN BERG. «Op Dinsdag 2 Juni 1925, 's avonds 7 uur te Dtrksland, ter herberge van II. van den Doel, van 9 64.25 (20 G. 299 R. V. Maat) Klavers, wassende op land in polder Dirksland, in 24 perceelen, ten verzoeke van Mevrouw de Wed. W. Zaaijer.® Notaris VAN DER SLUYS Veiling op Woensdag 3 Juni 1925 en afslag op Woensdag 10 Juni 1925, beide dagen des namiddags ten 3 uur, in het logement van Wed. G. Kanters Zoon te Oude Tonge, van Een huis en erf aan den Kerkring, benevens een perceel bouwland met een eeuwkant in den Magdalenapolder en een perceel hofland en weiland in den Molenpolder, alles onder Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven Mej. de Wed. Jan Zuydijk aldaar. Notaris VAN ISPELEN. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 15 Mei 1925. Spinazie f 9,— tot f 14,70 per 100 K.G. Postelein f 29,70 tot f 31,20 per 100 K.G. Zuring f 10,— per 100 K.G. Kropsla, f 9,40 tot f 9,50 per lOOstuks Slavellen f 3,10 tot f 3,50 per 100 stuks. Bloemkool le srt. f 34,40 tot f 34,80 per 100 st. Bloemkool 2e srt. f 23,— tot f 25,70 per 100 st. Bloemkool 3e srt. f 6,80 tot f 14,10 per 100 st. Kipeieren 50»51 kg f 4,90 tot f 4,95, per 100 st. 60—62 kg. f 6,— tot f 6,20 per 100 st. Eendeneieren f 4,50 tot f 5,65 per 100 stuks. Rabarber f 5,40 tot f 5,80 per 100 bos. Radijs f 6,40 per 100 bos. Asperges f 45,— per 100 bos. Boereboter f 0,80 f 1,02 per pond. Aanvoer 9915 stuks eieren. Veiling van Maandag 18 Mei 1925. Sla f 6,80 tot f 8,30 per 100 stuks. Slavellen f 1,10 tot f 1,40 per 100 stuks. Bloemkool le srt. f 27,10 tot f 30,— p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 18,70 tot f 18,80 p. 100 st. Bloemkool 3e srt. f 4,30 tot f 10,10 p. 100 st. Uitschot f 2,90 tot f 3,60 per 100 stuks. Kipeieren 50—52 kg. f 5,— tot f 5,05 p. 100 st. Kipeieren 60- 62 kg. f6,20 tot f6,25 p. 100 st. Bruine eieren 63 kg. f 5,50 per 100 stuks. Eendeneieren f 4,10 tot f 5,95 per 100 stuks. Rabarber f 4,70 tot f 5,70 per 100 bos. Spinazie f 10,— tot f 13,per 100 K.G. Postelein f 18,— tot f 24,— per 100 K.G. Boereboter f 0,83 tot f 0,92 per pond. Aanvoer 8434 stuks eieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 18 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd625 vette runderen, 346 vette kalveren, 115 schapen of lammeren en 1415 varkens. Prijzen per '/2 Kilokoeien 38 c.47'/2 tot 50 c., 57V2 tot 60. c.ossen 48 c.53 c.58 c.stieren 39 c 43 c.48 c.kalveren 50 tot 60 c.72V2 c-85 tot 90 c schapen 26 tot 33 c.lammeren f 25 tot f 35 per stukvar» kens 37 c.38 c. De aanvoer van koeien en ossen was zeer ruim. De handel was matig en de prijzen bleven vrijwel gelijk aan die der vorige week, voor enkele puikbeste beesten werd nog tot 2 cent boven noteering betaald. Stieren met flinken aanvoer. De handel was traag en de prijzen ondergingen bijna geen verandering. Vette kalveren waren ook zeer ruim aan» gevoerd. De handel was sleepend en de prijzen waren met moeite te handhaven. Schapen en lammeren waren weinig aan» gevoerd. De handel was als gevolg van de slechte noteering uit Londen zeer slecht en de prijzen waren erg gedrukt. Varkens met flinken aanvoer. De handel was zeer lui en de prijzen bleven ongeveer op dezelfde hoogte. Enkele beste exemplaren gingen iets boven noteering, en voor het buitenland werden varkens gekocht beneden de 100 K.G. tot 39 cent. AMSTERDAM, 18 Mei. Veemarkt. 436 vette koeien, prijs: le srt. f 1,25—1,32, 2e srt. f 1,05 —1,20, 3e srt. f 0,90—1,05 per K.G.130 melk» en kalfkoeien f 375-600 per stuk; 169 vette kalveren, 2e srt. f 0,94—1, 3e srt. f 0,80—0,92 per K.G.153 nuchtere kalveren f 12—20 per stuk 68 schapen f 46—52 per stuk 472 lam» meren f 22—28 per stuk 789 vette varkens, Holl. le srt. f 0,93-0,95, 2e srt. f 0,88-0,92, Overzeesche en Geldersche le srt. f 0,93-0,95 per K.G.41 paarden f 250—350 per stuk. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 18 Mei. Binnen 1. gra» nen en peulvruchten. Tarwe ruim ter markt, in alle soorten lager verkocht, terwijl de goede en beste soorten grootendeels on» verkocht bleven. In de schotkwaliteit verkocht van f 12—14. Kwaliteit van voor den regen f 16-18. Rogge begin markt onveranderd, later lager verkocht van f 13,75 tot 14,50. Gerst Chevalier f 14,75 tot 15,50. Haver onveranderd f 12,50 tot 13,25. Erwten, kleine groene lager, f 12,50 tot 14,25. Schokker erwten lager f 16 tot 21. Bruine boonen onveranderd f 10 tot 17, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 18 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche Eigenheimers f 4,25—5, Zeeuwsche blauwe f 5,50-6,25, Zeeuwsche eigenheimers f 4—4,25, Zeeuwsche bonte f 5,50—6,25, bravo's f 5—5,75, poters f 1,75—2,75, red star f 4—4.25. Malta's winter 16—18 ct., malta's springs 21—25 ct. per K.G. Met tamelijken aanvoer kalme vraag. Zeeuwsche eieren f 5,50—6,50, Overmaasche eieren f 5,50-6,50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Mei. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen of 1520 H L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 18 Mei. Vlas. De aanvoer van vlas begint kleiner te worden. De vraag blijft beperkt tot de sterke soorten. Niettemin werden er hedenmorgen verschei» dene partijtjes verkocht, gedeeltelijk tot uitvoe» ring van kleine orders, gedeeltelijk voor spe» culatie. De prijzen beginnen langzamerhand aantrekkelijk te worden, Prijzen zijn als volgtBlauw Holl. f 1,35 1,80, wit Holl. f 1,25—1,75, Groningsch f 1,30 —1,75, Zeeuwsch f 1,10—1,30. Dauwrootf 1,10 -1,25. ROTTERDAM, 18 Mei. Vlas (opgaaf van de marktmeesters.) Aanvoer 8000 K.G. blauw schoon f 1,35—1,90, 3400 K.G. wit Zeeuwsch f 1—1,30, 2000 K.G. Groningsch f 1,30—1,70, 24500 K.G. Holl. geel f 1,35-1,75, 400 K.G. Dauwroot f 1—1,25.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3