ZAAK I1SEFK11ÜEI UI. Bileven Zien A d vertentiën. Kerk en School. Uit onze Partij. Binnenland. Visscherij. Vergaderingen. Marktberichten. DAGMEISJE yelnil Benrtsehipperskneeht Helpster bij de Handwerken ter overname MHHfHSHICmfflfm C. DE HOBU o"R»pg^ j. snap - MSM - OUDDORP NUTSSPAARBANK MIDDELHAII8-80MMEL8DIJK Hengst Moustic 5 cent flinke DIENSTBODE ATTENTIE I mijn Slijterij geopend heb G. Rflooluiser's fitini.-kantoor - sommelsdijk f Door D. M. is een stuk bouwland, ge» legen aan den Breedenweg, onderhands ver» kocht aan P. M. om er een woning op te bouwen. Smalle rijwielpaden en breede slooten zijn gevaarlijk. Dit ondervond de arbeider die zich per fiets huiswaarts begaf toen het aireeds duister was. Door een verkeerde zwen» king geraakte hij kopje onder in een modder» sloot en wist zich na veel moeite op den kant te werken. _f Een zoontje van den arbeider Tr. viel van een heining in een diepe sloot. Door omstanders werd het kind uit het water gered. _f Tot bestuursleden van de plaatselijke OngevallensCommissie Overflakkee van de Landbouw'Onderlinge zijn benoemd de heeren J. Breen Pzn. en J. Lodder J.Czn. -f Een nog jong paartje dat dezer dagen in het huwelijk wilde treden zou zich Don» derdag j.l. in ondertrouw laten opnemen. Toen evenwel de dag, het tijdstip aanbrak, wachtte men tevergeefs op den bruidegom die nog steeds absent bleef. Daar deze elders woonachtig is liet hij per brief aan de bruid weten dat hij zijn plan voorloopig maar zou uitstellen. In» derdaad vroegtijdig berouw. Uitslag keuring voor den dienstplicht lichting 1926. Geschikt werden bevonden Marinus Bakelaar, Willem Bakelaar, Jan Be» zuyen, Human Breen, Cornelis Mathijs van Diggelen, Pieter Fiege, Dirk Flikweert, Willem Eeuwit Hameeteman, Poulus Heerschap, Abra» ham Hoek, Jacob Kastelein, Gerrit van Koppen, Cornelis van der Linde, Johan Hendrik Mei» cher, Leendert Moerkerk, Johannes Cornelis Niy, Pieter Sandifort, Bastiaan van Splunter, Jacob Tanis, Job Tanis, Jan de Vogel, Arie Westdijk, Hendrik Westdijk, Teunis Witte, Poulus Boelaars, Teunis van der Bok, Johan» nes Duvalvis (de drie laatstgenoemden waren aangesloten bij de L. S.). Tijdelijk onge» schiktAdrianus van der Linde. Voor goed ongeschiktCornelis Berkenbosch, Pieter Ihr» man, Adrianus Koek, Cornelis Krijn de Mooij, Huibert Pikaart. Niet verschenen warenJacob Sandifort, Jacob Sandifort, Gerrit Tanis. TINTE. Vereeniging voor Chr. Belangen. Daartoe uitgcnoodig door een voorloopig Co» mité, vergaderden verschillende belangstellen» den j.l. Donderdagavond, teneinde te komen tot de stichting eener veieen. voor Chr. Belangen. De leiding dezer verg. was door het Comité opgedragen aan den Heer P. W. J. Krijnen, Hoofd der Geref. School alhier. Na het zingen van Ps. 119 3, gaat de voorz. voor in gebed, waarna hij leest Joh. 41—44. Hij zet nu uiteen het doel van het samenzijn van dezen avond. »Een nieuwe lente en een nieuw geluid«, sprak een dichter uit den nieuweren tijd. Maar niet alle nieuwe geluiden zijn even welluidend. De oproerkreten van onzen tijd krijschen rauw in onze ooren; de dartele tonen van de verwildering op zedelijk gebied strelen ons oor niet; terwijl deklaag» liederen, die de malaise op allerlei gebied aanheft, ons terneer drukken. Toch kan niet alles blijven, zooals het een» maal geworden is. Ook niet in de plaats onzer inwoning. Stilstand is achteruitgang en rust roest. Ons gemeenschapsleven stelt nieuwe eischen. Ook hier ter plaatse moet nu eens dit, dan weer dat nieuwe geluid gehoord worden Het nieuwe geluid, dat ons thans hier heen gelokt heeft op dezen avond, heeft betrekking op eene andere vergaderplaats. Spr. gaat na, hoe wij er hier toe moesten komen, om alle en allerlei samenkomsten te houden in het kerkgebouw. Dit was verklaarbaar, maar niet gewenscht. Waarom niet? vraagt spr. Het oordeel over een kerkgebouw is al zeer verschillend. Israël kende heilige plaatsen. Met de komst van Jezus Christus is dit veranderd. Naar aanleiding van de beschouwingen van Prof. Dr. van Leeuwen over Joh. 4: 24 komt spr. tot de conclusie, dat de vraag naar de ware plaats der aanbidding voor vervallen moet worden beschouwd en vervangen is door de vraag naar eene aanbidding in geest en in waarheid. Onze Roomsche medechristenen houden nog vast aan de oude instelling van heilige plaatsen. Hunne kerkgebouwen worden gewijd. Onder Protestanten heerscht veel verschil van inzicht over de beteekenis van het kerk» gebouw. Zelfs onder Gereformeerden wordt een eenstemmigheid gevonden. De een keust het gebruik van het kerkgebouw voor alles, wat niet met den eeredienst in verband staat, beslist af, terwijl de ander eene mildere op» vatting toegedaan is, als er geen andere plaats voor vergaderingen beschikbaar is. Intusschen komen beide richtingen hierin overeen, dat de kerk niet steeds voor allen moet gebruikt worden Tot dat punt zijn we nu hier gekomen. Het is niet meer noodzakelijk te dezer plaatse de kerk te gebruiken, waarover men in nor» male gevallen niet zou denken. Dus, dan is het plicht om te zien naar eene andere vergaderplaats. Voorts zet spr. uiteen, welk nut het kan afwerpen, indien de verga» deringen enz. in eene andere plaats kunnen gehouden worden. Doordrongen van den plicht en het nut is het hier gekomen tot de instelling eener voor» loopige gemengde Commissie. Deze Commissie heeft het vraagstuk van een nieuwe vergaderplaats in studie genomen en is tot het besluit gekomen, dat het thans uit» voerbaar is, dank zij de medewerking van het schoolbestuur, dat een leegstaand, geschikt gebouw, toebehoorende aan de schoolvereeni» ging, onder zekere voorwaarden beschikbaar stelt. Voorts meent de Commissie, dat de exploi» tatie van dit gebouw de taak is van eene nieuw in het leven te roepen vereeniging voor Christ. Belangen te Tinte. Daarvoor is deze samenkomst belegd. Spr. roept de medewerking in van alle aanwezigen en roept hen daartoe een hartelijk welkom toe. Alsnu doet de voorz. mededeeling van de ontworpen statuten en verklaart met het oog op eene door het Co» mitè ontworpen begrooting, dat bij ernstig willen de vereen, kan tot stand komen en de zaak financieel kan marcheeren. Van de gelegenheid tot het maken van op» merkingen worden door verschillende aanwe» zigen gebruik gemaakt, waarna 23 leden staande de verg. tot lid der Vereen, voor Christ. Be» langen toetreden en deze daarmede is opgericht. Nadat nog besloten is de verdere werkzaam» heden te verdragen tot een in de volgende week samen te roepen ledenverg., sluit, nadat de Heer H. v. Halen is voorgegaan in dank» gebed, de voorz. de verg. onder dankbetuiging voor de medewerking der opgekomen bezoekers Door den sterken regenval der laatste dagen en het van de vorige week defect zijn van de machinerieën in een der stoomgemalen is de waterstand in sommige polders alhier zeer hoog. Gevolg hiervan is, dat sommige landbouwers met bezorgdheid aan hun gepote aardappels denken. Ook werden hier en daar de koeien weer naar binnen gebracht. SOMMELSDIJK. Tot de Bijzondere lagere school in deze gemeente zijn 47 leerlingen toegelaten. Gedurende de Godsdienstoefening op 26 April j.l. in de Ned. Herv. Kerk alhier werd f 10 voor de Armen en f 10 voor de Kerk ge» collecteerd. DEN BOMMEL. Tot de bijzondere school werden toegelaten 15 leerlingen, terwijl dat getal van de beide openbare scholen bedroeg respectievelijk 10 en 8 leerlingen. OUDE TONGE. Zondag a.s. zal door Ds. Bax alhier den Heiligen Doop bediend worden Doopvaders kunnen zich aanmelden Vrijdag» avond aan de Pastorie. NIEUWE TONGE. Tot de Openbare School, alhier, zijn 36 leerlingen toegelaten. J.l. Zondag is in de Ned. Herv. Kerk, alhier, een extra gift gecollecteerd van f 10.— Gever (geefster) hartelijk dank. HERRINGEN. De e.k. Zondag 10 Mei hoopt des voormiddags in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. v. Montfrans. Voor de Geref. Gemeenten worden po» gingen aangewend om te komen tot opleiding van hen die zich geroepen gevoelen tot het leeraarsamht, waarvoor ook alhier a.s. Zondag in de Geref. Gem. des nam. D.V. zal worden gecollecteerd. Donderdagavond e.k. hoopt te half 7 ure voor de Geref. Gemeente alhier op te tre» den Ds. A. Verhagen uit Middelburg. MELISSANT. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk gelegenheid zijn tot de bediening van den Heiligen Doop Doopvaders kunnen aangifte doen Vrijdag a.s. des avonds van 7—8 uur aan de consistorie. In de plaats van dhr. B. den Baars, die zich niet meer verkiesbaar stelde, is tot be» stuurslid van de Bijz. School gekozen dhr. P. Trommel. Met 1 Mei zijn op de O. L. School alhier 23 leerlingen en op de Bijz. School 14 leer» lingen toegelaten. STELLENDAM. Tot de openbare lagere school werden 26 leerlingen en tot bijzondere school 9 leerlingen toegelaten. GOEDEREEDE. Op de O. L. School zijn op den eersten Mei 14 nieuwe leerlingen toe» gelaten. Zondag a s. zal er alleen des voorm. kerk zijn vanwege de vacature Ouddorp. OUDDORP. A.s. Zondag wordt in de Herv. Kerk des namiddags de vacaturebeurt vervuld door Ds. de Gidts van Goedereede. In beide beurten dien dag zal collecte voor het bouw» fonds der kerk gehouden worden. Tot de O. Sch. op het dorp zijn toege» laten 7 leerlingen en tot die in den Oostdijk 6 NIEUWsHELVOET. 1 Mei 1900-1 Mei 1925. Het bestaan der Chr. School feestelijk herdacht. Reeds des morgens vroeg nam het feest een aanvang. Om half tien was de school aangegaan Van het schoolbestuur was de Voorz., de Secr. en een 4«tal bestuursleden, w o. Ds. J. E. Westerhuis, aanwezig. De laatst» gencemde complimenteerde dhr. L. Quak met zijn 25-jarig jubileum en sprak hem enkele waardeerende woorden toe. Nadat de school op gewone wijze geopend was, kwamen een 2»tal meisjes binnen die namens de oudste leerlingen het jubileerende hoofd een prachtige vaas met bloemen en een zilveren potloodhouder aanboden, het» welk zeer naar genoegen was van den jubi» laris. De kinderen werden dien morgen ruim onthaald op chocolademelk en andere versna» peringen, terwijl het verdere van den morgen werd doorgebracht met het doen van spel» letjes. Het was een aangenamen morgen voor de kinderen. Bij het naar huis gaan werden alle kinderen verrast met een foto van de school, waarop het personeel stond. Des mid» dags werd vrijaf gegeven. Des avonds werd het feit met ouders, oud» leerlingen en belangstellenden in de Ger. Kerk feestelijk herdacht. Het onstuimige weer heeft jammer genoeg velen thuis gehouden. De Voor» zitter dhr. J. de Jong opende deze feestavond met het laten zingen van Ps. 77 7, leest Ps. 147 en gaat voor in gebed. In zijn openingswoord roept hij den aan» wezigen welkom op deze 1 Mei dag, waarop het 25 jaar geleden is dat de Chr. School ge» opend werd, een woord van welkom wordt toegeroepen aan den Burgemeester en Wet» houder der gemeente. Daarna wijst spr. op de achteruitgang die er merkbaar is op het gebied van het Chr. onderwijs, het is de liefde die verflauwd. Maar die liefde moet blijven, wij moeten steeds voor oogen houden dat onze ouders en voor» ouders hebben gestreden tot oplichting en vrijmaking van de Chr. School, wanneer wij een ruim inzicht op de historie hebben, zoo zal zeer zeker de liefde tot het Chr. onderwijs weer terugkomen. Op de Chr. School wordt het kind reeds vroeg bekend gemaakt met Jezus, de groote Kindervriend, daar op die school wordt gelegd het fundament voor de chr. opvatting Daarna spreekt hij dhr. L Quak, hoofdon» derwijzer, op hartelijke wijze toe, waarin hij hem eerst wijst op de groote liefde die hij in zijn hart heeft voor het christelijk onderwijs. Alle leerlingen spreken met liefde over U, doch Uw taak is zwaar geweest, maar ook verantwoordelijk Gij hebt reeds zoovelen be» kwaamd voor het maatschappelijk leven en de vruchten bcbt gij daarvan aanschouwd De Voorz. wijst hem evenwel er op dat bij al de groote ijver die hij heeft betoond, toch al het werk onvolkomen was, want het was God die uw kracht gaf, en het was God die uw arbeid zegende, daarom kunnen wij niets anders doen dan hem daarvoor danken. Hierna werd gezamelijk gezongen Ps. 68 10. Vervolgens roept de Voorz. eenige oud» bestuursleden, eenige oprichters, de eenig over» geblevenen n.l. dhr. D. L. de Goede en v. Dintel welkom toe. Het kleine teere plantje wat gij hebt mogen planten, is geworden tot een stevige plant. Maar gij zijt in kracht ver» minderd, doch dezelfde liefde voor den dienst des Heeren moge bij U blijven, totdat God U van deze aarde wegneemt. Na dit openingswoord gaf de heer L. Qwak, daarvoor aangezocht door het bestuur een historisch overzicht over de afgeloopen 25 jaren. In keurige bewoordingen wist Spr. de aan» wezigen te boeien. In het overzicht deed Spr. ons terug gaan tot het jaar 1893. Van dien tijd af was reeds een Vereeniging gesticht die plannen maakte tot stichting van een Chr School. In N.sHelvoet en Hellevoetsluis wer» den gelden ingezameld om tot den bouw te geraken. Hellevoetsluis rekende op 140 kinderen en N.sHelvoet op 40. Een heerlijk perspectief opende zich. De School zou komen op het middelpunt, n.l. bij de Tol te N.sHelvoet, doch verschillende dingen waren oorzaak dat de bouw niet doorging. Toch zat men niet stil, de belangstelling werd steeds grooter en de Vereeniging in het belang van het Chr. Onderwijs nam steeds in ledental toe. Eenige malen heeft men getracht bouwgrond te krijgen van het Dep. v. Oorlog doch ook deze plannen faalden. Eindelijk na veel tijd n.l. op 24 Aug. 1898 werd de bouwgrond gelegen aan den straatweg aangekocht en op 20 Febr. 1900, de eerste steen van de Chr. School ge» legd. Op 31 Jan. 1900 werd dhr. L. Qwak uit 36 sollicitanten benoemd en op 1 Mei 1900 werd de school niet met 180 leerlingen doch met 24 leerlingen geopend. Doch het aan» tal nam spoedig toe en 3 maanden later bedroeg het 52, en reeds op 1 Nov. 1900 werd de eerste onderwijzeres Mej Zurich benoemd, op het eind van het jaar bedroeg het aantal 67. De jaren die er nu voorbijgingeh getuigden van bloei en reeds in 1904 werd M. Nieuwenhuizen, thans nog onderwijzer aangesteld. Bijzonder is de School gezegend. In 1906 werd een Chr. School te Hellevoetsluis geopend met 150 leer» lingen. Nu op dezen dag telt de Chr. School bijna 150 leerlingen wanneer het zoo doorgaat zal de School uitgebreid moeten worden met een 4de lokaal. Spr. wijst er op dat de arbeid zwaar is geweest, maar dat hij met liefde steeds dien arbeid heeft verricht. In de Pauze die nog volgde werd een tractatie aangeboden, hierna kregen we 2 zangstukjes van de dames Noor» demeer en Hartingsveldt. De Voorz de heer J. de Jong, overhan» digde namens het Schoolbestuur nu den heer L. Quak, met het feit dat hij 25 jaar als hoofd werkzaam is geweest, als blijk van sympathie, met enkele waardeerende woorden, een Siga» renkoker met een goud plaatje met inscriptie over. Vervolgens voerden nog het woord Ds. J. E. Westerhuis en de heer Koekoek, hoofd der school, die den heer L. Quak namens het personeel van beide scholen een foto in lijst van de school met de woning aanbood. De heer L. Quak dankte voor de aangeboden geschenken. Verder voerden nog het woord de heer L. Kramer, als oud»leerling, en de heer V. Graaf» land als woordvoerder van de oud»leerlingen en tevens werd de heer Quak als blijk van waardeering en sympathie door hen aange» boden een Sigarenkastje en een Hangklok. Bij de cadeaux werd benevens nog een album gevoegd met de namen van de ouddeerlingen. Ook hiervoor sprak de heer Quak zijn dank uit, maar wees er bovendien op, dat er ook dank kan gebracht worden aan zijn personeel, deze hebben hem bijgestaan in zijn arbeid. Ook de Burgemeester sprak in enkele woor» den zijn dank uit voor de uitnoodiging voor dezen avond, en voegde daarbij de wensch, dat nog vele jaren de heer Quak aan deze school werkzaam mocht zijn. De avond werd nog enkele malen afge» wisseld door zangstukjes en tevens werd een tractatie aangeboden. Het was een echte gezellige feestavond, het was een avond die sprak van liefde, van sympathie en waardeering jegens het hoofd der school. Ook wij wenschen dat God hem nog spare in lengte van jaren, opdat hij met dezelfde lust en ijver zich mag geven voor het Chr. onderwijs te dezer plaatse. De heer J. Blind eindigde deze avond met dankzegging. Om 11 uur ging ieder huiswaarts. Opdien avond waren enkele gelukwenschen en tele» grammen binnengekomen. CANDIDATENLIJSTEN. De Voorzitter van het C C., tevens Voor» zitter van het College van Gemachtigden, heeft het volgende bericht aan de Besturen der Kamerkieskringcentrales gezonden. In verband met den korten tijd voor de officieele candidaatstelling heeft het College van Gemachtigden, op grond van het bepaalde in de laatste alinea van art. 15 der Statuten beslist, dat tengevolge van het ontslapen van den heer F. H. de Monté verLoren de vol» gende wijzigingen worden aangebracht in hoofd» en bijlijst. A. Hoofdlijst de namen voorkomende onder de nummers 1 tot en met 13 krijgen de nummers 1 toten met 12, terwijl als nieuw nummer 13 wordt ingevoegd Mr H. Bijleveld. te's»Gravenhage. De nummers 14 e. v. blijven als op de vast» gestelde lijst. B Bijlijst de naam Mr. H. Bijleveld wordt geroyeerd de onder hem staande namen schuiven een nummer op, zoodat no. 20 oningevuld blijft. Bij het nemen van deze beslissing heeft het College van Gemachtigden zich doen leiden door de overweging dat een juiste samenstelling van de Kamerclub eischt, dat de heer De Monté verLoren vervangen wordt door een in de vergadering der kieskring» afgevaardigden op 18 Maart naar voren ge» bracht persoon, wiens studie en loopbaan hem zooveel mogelijk in staat stelt om de taak te vervullen, die in de club meer speciaal den heer De Monté verLoren ten deel viel. Begrafenis De Monté verLoren. Op Oud»Eik»en=Duinen bij Den Haag is Maandagmiddag ter»aarde»besteld het stoffelijk overschot van den heer F. H. de Monté verLoren, in leven lid van de Tweede Kamer. Onder de aanwezigen op de begraafplaats waren de ministers Ruys de Beerenbrouck, Colijn, tevens als voorzitter van de Dr. A. Kuyper»stichting, De Visser, Heemskerk en Van Dijk. Laatstgenoemde tevens als secretaris van de Dr. A. Kuyperstichting. Voorts waren aanwezig de leden van de Tweede Kamer mr. Rutgers, voorzitter van de A.=R. Kamerfractie mr. De Wilde, Duymaer van Twist, J. M. Krijger, namens de Chr.»Hist. Kamerfractie IJzerman en Schaper, namens de sociaalsdemo» cratische Kamerfractiebaron De Vos van Steenwijk, lid van de Eerste Kamerbaron Van Wassenaar van Catwijk, lid van de Eerste Kamerbaron De Vos van Steenwijk, griffier van de Tweede Kamermr. Kesper en mr. Wery, beiden commies»griffier van de Tweede Kamer het oud»Tweede Kamerlid mr. R. van Veen, mr. Salverda de Grave, secretaris»generaal bij het departement van waterstaat, tevens vertegenwoordiger van den minister van water» staatmr. P. Rink, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de Bezuinigingscommissie (de overledene was lid van deze commissie), de heer De Bloeme, oud»directeur van den postchèque» en girodienst, lid en algemeen secretaris van de Bezuinigingscommissie»Rink, en de secretaris dezer commissie, de heer Ament. Onder de belangstellenden waren verder nog oud»minister Van IJsselstein, oud»minister prof. Kraus en het Tweede Kamerlid mr. Oud. De afdeeling spoorwegen van het departement van waterstaat was vertegenwoordigd door de heeren G. v. d. Meulen, chef dier afdee» ling, en L. Slagter, referendaris aan dat de» partement. Voorts waren er de leden van de Rekenkamer, de heeren Krap en Zuyderhoff R. A. den O 'den, adjunct»secretaris van het centraal comité der antirevolutionaire partij J. Schaafsma, secretaris van de centrale r.»k. kiesvereeniging Nederland en Oranje in Den HaagM. Potter, directeur der Boazbank jhr. mr. v. d. Brandeler, procureursgeneraal bij het gerechtshof te 's»Gravenhagemr. H. Dooyeweerd, adjunctsdirecteur, en mr. Noote» boom, adjunctssecretaris van de dr. Kuyper stichtingmr. Kooy, oud=burgemeester van Loosduinende heeren v. d. Vegt, voorzitter, en Silvergieter Hoogstadt, secretaris van het Rijkstoezicht op de spoorwegen. Boden van de Tweede Kamer liepen als slippendragers, ter weerszijden van den rouw» wagen. Aan de groeve trad naar voren ds. Lelyveld, zwager van den overledene. Wie hem gekend heeft, aldus zeide hij, zal verstaan, dat hij niet gewenscht heeft, dat op deze plaats zal worden gesproken. Slechts heeft de overledene aan zijn vriend den heer Idenburg verzocht, aan het graf voor te lezen Ps. 90 en het Fran» sche belijdenisgebed. Daar de heer Idenburg ongesteld was, heeft deze spreker verzocht dit te doen, en aan dit verzoek gaf hij gaarne gehoor. Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 a 5 dagen gevischt en daarbij per dag en per vaartuig gevangen 90 K.G. garnalen. Voor eigen risico werden 200 man» den naar het buitenland verzonden. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 400 tot 450 kilo per vaartuig, in de stal» len 20 zalmen. OUDDORP. De raad dezer gemeente is ter openbare ver» gadering bijeengeroepen op Donderdag 7 Mei des nam. te haif drie. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 4 Mei 1925. Spinazie f 7,60 f 10.90 per 100 K.G. Kleiperen 18.— per 100 K.G. Bloemkool le f 22,— per 100 stuks. Bloemkool 2e f 14,30 tot f 16,10 per 100 stuks Bloemkool 3e f 6,80 tot f 10,70 p. 100 stuks Kropsla 2e f 2,10 tot f 2,70 per 100 stuks. Rabarber f 3,70 f 4,70 per 100 bos. Kipeieren 50»52 kg f4,60, 60»61 kg. f5,50—6,10 Eendeneieren f 4,— f 5,55, Ganseieren 14,70. alles per 100 stuks. Boereboter f 0,90 tot f 1,04 per pond. Aanvoer 10514 stuks eieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 4 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd523 vette runderen, 295 vette kalveren, 91 schapen of lammeren, 908 varkens. Prijzen per '/2 kiloKoeien 40 c., 50 c., 57'/2 tot 60 c. Ossen i7l/2 tot 49 c54 c., 59 c. Stieren 41 c., 46 c., 51 c. Kalveren 60 c., 72V2 lot 75 c., 85 tot 90 c. Schapen 26 tot 33 c. Lammeren f 25 tot f 35 per stuk. Var» kens 36 c., 37 c., 38 c. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was redelijk en de prijzen waren over het algemeen iets vaster. Voor enkele puikbeste beesten werd nog tot lxl2 cent boven noteering besteed. Ossen waren over het al» gemeen iets hooger in prijs. Stieren waren goed aangevoerd. De handel was vrij goed en de prijzen waren iets hooger dan vorige week Maandag. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was traag en de prijzen over het geheel lager dan vorige week. Enkele puikbeste kal» veren gingen nog van 272 tot 5 cent boven noteering Schapen en lammeren waren weinig ter markt. De handel was lui en de prijzen waren lager dan vorige week. De aanvoer van varkens was aanmerkelijk minder en dientengevolge was de handel vlug en waren de prijzen hooger dan die der vorige week, terwijl voor enkele puikbeste nog iets boven noteering werd betaald. Voor het buitenland werd weinig gekocht. AMSTERDAM, 4 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 331 vette koeien, waarvan de prijzen waren le srt. f 1,28—1,38, 2e srt. f 1,10-1,20, 3e srt f 0,90-1 per K.G., 100 melk» en kalfkoeien f 375—500 per stuk, 102 vette kalveren 2e srt. 90—98 ct., 3e srt. 81—90 ct. per K.G., 160 nuchtere kalveren f 12—22, 74 schapen f 58—62, 109 lammeren f 22—28, vette varkens f 85—87 per stuk, Overz. en Geldersche 91—93 ct. per K.G., 49 paarden f 225—350 per stuk, 653 vleesch varkens le srt. 91-93, 2e srt. 88-90. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 4 Mei. Binnenlandsche gra= nen en peulvruchten. Tarwe met ruim aanbod prijshoudend verkocht f 12—14, kwaliteit van voor den regen f 16l/2—19. Rogge f 13,75-14,25. Gerst, Chevalier, f 14,75-15,50. Haver f 12—13. Erwteu. Kleine groene f 12,25—14,25. Schok» ker erwten f 16—22. Bruine boonen in de afwijkende soorten bijna niet te plaatsen. Hetgeen verkocht is, bracht op f 10—17. Zaaier boven betaald. Alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN ROTTERDAM, 4 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 4,75—5,25, Zeeuwsche blauwe f 5,20—6, Zeeuwsche eigenheimers f 4—4,75, Zeeuwsche bonte f 5,20-6, bravo's f 5—5,70, poters f 1,25—2,25, red star f 3,50—4,30, Malta's winter 18—20 c., idem springs 26 c. per K.G. Met matigen aanvoer, kalme vraag. GEVRAAGD een 26090 Leeftijd 16 tot 19 jaar.Tandarts HERWEIJER, Voorstraat, Sommelsdijk Voor DIRECT GEVRAAGD een Adres26091 A. LUIJENDIJK - SOMMELSDIJK TERSTOND GEVRAAGD een goed bevaren en met Kromhoutmotor om kunnen gaan, bij 26093 H. VAN GEND Den Bommel Het Bestuur v. d. School met den Bijbel te Sommels» dijk vraagt een 26092 voor EEN jaar. Sollicitatiën in te zen» den voor 11 Mei bij den Secretaris G. v. d. BOOGERT. in KOEK, BANKET, CHOCO. LADE, SUIKERWERKEN Rotterdam, Hillelaan 9 Koopsom 1250.» Te bevragen aldaar. Alleen contant De BURGEMEESTER van GOEDE. REEDE maakt bekend, dat ter gemeente» secretarie ter inzage ligt een aanvraag van JAN EVERAÊRS, CORNELIS FLOHIL en AREN VAN WAARDE, om VERGUNNING tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags resp. in het perceel. Z. Z. Haven 128, Havenhoofd 307 en Pieterstraat 166. Op Maandag 18 Mei a.s., des voor» middags elf uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schrifte» lijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die be» zwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengenoemde tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen ken. nis geven. 26095 GOEDEREEDE, 17 April 1925. De Burgemeester voornoemd, J. A. CHARBON. van verschillende artikelen VRIJDAGen ZATERDAG KOMT EENS KIJKEN II Aanbevelend, 26096 Heden maak ik het geachte pu» bliek van OLJDDORP bekend, dat ik deze week 26097 Mij in Uwe gunst aanbevelend, Kantoor Voorstraat 5, Middelharnis Kantooruren dagelijks van 9—12 uurv.m. 2—4 uur n m. Maandag en Donderdag n.m. 6 tot 7 uur. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne ten kantore verstrekt. Spaart, opdat gij oud van dagen. Anderen niet om hulp hoeft vragen Opmaken van Balans en Verlies S. Winst Privaatles naar eigen bedrijf. Incassee» ren van achterstallige Vorderingen spe» ciaal voor den Middenstand. STAATTER DEKKING, de welbekende Beleefd aanbevelend, 25970 M. J. KOENRAADT ACHTHUIZEN WIJ VERKOOPEN U met postzegel van 7 '/2 voor Geldig bij de Nederl. Posterijen. BOEKHANDEL SOMMELSDIJK '3Q5SP

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3