HAZEU UEDERBI A d vertentiën. zindelijke Diensthode Marktberichten. KOEPEENZAAD. K. v. d. Ham S. Kievit HUBRECHT BREESNEE JAN DE BOET Wz. 25-JARIGE ECHTOETflIGIFIG, W. Boekhoven Zn. Sommelsdijk m.n Marx kreeg 13.740.489 stemmen, Stu Imann i.789.420 stemmen, zoodat Hin» denburg is gekozen. u. j,nburg heeft aan een redacteur van H.'Xi Anzeiger verklaard-: Men moet zich dS verbeelden, dat ik mij thans door eenige nie!i de wet zal laten voorschrijven. De slag p nrhii Ik ben oprecht bereid, aan iedere n i^cher, ook aan mijn vroegere tegenstan» zonder terughouding de hand te reiken yoor het gemeenschappelijke werk. Een politiek raadsman Fnkele bladen zijn van meening, dat de „ieuwe rijkspresident een der leiders van de rechterzijde tot zijn politiek raadgever zal aanwijzen. Aangezien deze raadsman tevens f j r van het departement van den rijkspre» Ment zal zijn en Hindenburg zich voor het 7r t van zijn leven op politiek terrein waagt, f rieze vertrouwensman een buitengewoon croote verantwoordelijkheid te dragen hebben. g Als eventueele candidaten voor deze be* langrijke functie worden genoemd dr. "einze, Zeewezen rijksminister van justitie, dr. Scholz, 1 gewezen rijksminister van economische za» ken en voorzitter van de groep van de Duit» the volkspartij in den Rijksdag, en dr. Cur* tius, lid van de parlementaire groep der DZonderitagkTenoeg schijnt er tot nog toe geen Duitsch»nationaal in aanmerking te ko» men. Het telegram van Luther. r-, luther de rijkskanselier, heeft aan Hin» Menbura te Hannover het volgende telegram .tnMen »U te begroeten als gekozene voor het hoogste ambt, L het Duitsche volk te vergeven heeft, is mij als rijkskanselier een j. „ndere eer. Vol dankbaarheid en vereering SLk ik U voor alles, wat uw persoon, uw naam voor ons vaderland in tijden van de hoogste krachtsinspanning en van den diep» «ten°nood beteekend heeft Ik geef uitdruk» king aan de oprechte hoop dat onder uw rijkspresidentschap het Duitsche volk door de toenemende eensgezindheid in het binnenland versterkt zal worden en dat ook zijn weder op stijgen in den kring der andere volken in banen van vreedzame en rechtvaardige ont» -wikkeling beslissenden voortgang zalmaken«. Amerikaansche uitspraken. Uit Washington wordt gemeld, dat senator Borah naar aanleiding van de verkiezing van Hindenburg verklaard heeft, dat hij niet ge» looft, dat deze gebeurtenis reden tot onge» rustheid behoeft te geven. »Het gevolg zal een opleving van de nationale gevoelens in Duitschland zijn, zeide Borah, doch indien deze in goede banen worden geleid, kan dit een gunstigen invloed uitoefenen. Men zal veel spreken over Duitschland's bewapening en zijn voorbereiding voor een nieuwen oor» log, maar ik geloof niet, dat er iets van dien aard behoeft te worden gevreesd.« In offlcieele kringen te Washington is men door de verkiezing verrast. Er werd geen eel uitgesproken, doch alleen de hoop, dat Duitschland voort zal gaan met stabilisatie en met het betalen van de schadeloosstelling. Generaal Dawes weigerde zich over de ver» kiezing uit te laten. De New York Herald and Tribune schrijft o.a.De Duitschers keeren terug tot hun po» litiek van obstructie en isolementde wereld dient op haar hoede te zijn.« De New York Times zegt o.m.«Ofschoon met het oog op de beperkte macht van den president er geen vrees bestaat voor een spoedigen terugkeer van de Hohenzollerns, dient Hindenburg toch als dekking, die den terugkeer van den ex» keizer mogelijk moet maken.« De indeuk in Engeland. In goed ingelichte kringen legt men zich terughouding op met betrekking tot de ver» kiezing van Hindenburg. Men koestert het vertrouwen, dat die verkiezing het plan»Dawes niet in de war zal sturen, noch de bespre» kingen over het Duitsche voorstel tot een veiligheidsverdrag, en dat zij geen bijzondere verandering in de buitenlandsche politiek zal |^ekenen. V De indruk in Frankrijk. De Journal des Debats schrijftDe over» moed heeft het gewonnen in Duitschland. Ofschoon hij zich pasifist genoemd heeft, blijft Hindenburg een trouw dienaar van zijn Keizer en trouwens zullen anderen onder zijn sym» bolischen naam regeeren. De geallieerden moeten op hun hoede zijn en tezamen hun politiek vaststellen. Terwijl Duitschland het masker afwerpt, kondigt deze verkiezing de spoedige ineenstorting van het republikeinsche stelsel aan en de afwijzing van elke politiek van overeenstemming. Zij is tevens een on« beschaamde uitdaging aan alle krachten van eensgezindheid in het land. De Intransigeant zegt, dat men nu tenmin» ste weet waar het op staat in Duitschland. Maar wat zal de houding zijD van Hinden» burg ten opzichte van veiligheid en ont» wapening. Paris Soir zegt, dat het succes van Hinden» burg niet zoo erg groot is, maar dat men toch scherp op moet passen. Het is gelukkig, dat de Geallieerden den gewezen Keizer op een Paar passen afstands van de Duitsche grens gelaten hebben, terwijl de kroonprins op de gebeurtenissen toeziet in zijn hol in Silezië_ Een stem uit Hongarije. Graaf Julius Andiassy, heeft zijn blijd» schap uitgesproken over de verkiezing van Hindenburg. Ze toont, dat Duitschland zelf» standig en onafhankelijk zijn eigen politiek wil voeren. Het is uitgesloten, dat deze ver» kiezing oorlog beteekent. Hindenburg, als soldaat, weet het best, dat het waanzin zou zjjn thans aan oorlog te denken. De verkie» ting is een voorbereiding voor de gezond» Baking van den wereldtoestand. Tsjecho»Slowaksche persstemmen. Do avondbladen van alle richting geven over de verkiezing van Hindenburg afkeu» ronde beschouwingen, terwijl sommige sarcas» tische opmerkingen en boosaardige karakaturen bevatten. Het regeeringsblad de Prager Presse noemt de verkiezing een teeken van storm. Duitsch» 'and heeft niets vergeten, maar ook niets geleerd. Het communistisch gevaar in Bulgarije de ontzettende euveldaad op Witte Donderdag. Over de ontzettende massa»moord door de Communisten aangericht, schrijft de corr. van a R- C. nog het volgende: Aan het slot van mijn bericht, over den aanslag tegen het leven van den Tsaar, maakte nog melding van nog weer een nieuwen ditmaal wederom geslaagden aanslag van de door Moskou gevoerde communisten tegen weer een vooraanstaand afgevaardigde naar het Sobranje van de regeeringspartij, den oud» generaabmajoor Giorgief. Niemand vermoedde toen, dat die moord de communistische monsters aanleiding zou geven tot het begaan van een euveldaad zoo ontzettend, als nog nimmer in Bulgarije, en zelden ergens elders in de wereld, is voorge» komen. De teraardebestelling van den algemeen hooggeschatten gewezen opper»officier en ge» zienen parlementariër was voor den volgen» den dag, Donderdag den 16en April, des na» middags ten 2 ure, vastgesteld. De plechtige uitvaartdienst zou worden gehouden in de oude Kathedraal van de Heilige Nedelia, ge» legen midden in de stad in de zaken» en han» delswijk, door den metropoliet van Sofia, bij» gestaan door een talrijke geestelijkheid. Alle ministers, het hof, een groot aantal krijgsmak» kers van alle graden van den verslagene, en detachementen uit alle wapens van het gar» nizoen, een batterij geschut inbegrepen, namen er aan deel. De kerk was dan ook geheel vol, ook, wijl wegens den (orthodoxen) Witten Donderdag vele geloovigen er hun voor dien dag voorgeschreven godsdienstplicht vervulden. De uitvaartdienst was nauwelijks begonnen, of een helsche machine, aangebracht in den grooten koepel midden op het schip van de kerk, ontplofte en richtte een ijselijk bloed» bad en ontzaggelijke verwoesting aan. De koe» pel en een deel van het gewelf stortte in en begroef de baar, met al de hooge persoon» lijkheden en de familieleden van den gestor» vene onder puin en balkwerkterwijl hon derden verderaf staanden door de stukken van den bom en andere splinters werden ge» dood of verwond. De slag was zoo hevig, dat ze in heel de stad de huizen deed schudden, en dat verin den omtrek van de kerk alle ruiten sprongen en de pannen van de daken werden geslingerd. De paniek was onbeschrijfelijk. Na het weg» trekken van de gasdampen en den rook toog het buiten de kerk opgesteld gebleven geleide uit het garnizoen, van hetwelk ook eenige officieren en manschappen door vallend puin zijn gedood en verwond, dadelijk aan het reddingswerk. Het bleek, dat van de tien mi» nisters, tegen wien dien afschuwelijken aanslag klaarblijkelijk was gericht, niemand was ge» dood, evenmin van de hofdignitarissen Allen zijn echter min of meer ernstig gewond, de meesten aan het hoofd, velen ook aan de bee» nen. Ook de metropoliet heeft slechts een lichte hoofdwonde bekomen, dank zij den zwaren mijter welken hij droeg Van het lijk van generaal Giorgief en de kist was zoo goed als niets meer overgeblevende weduwe is zwaar gewond, twee zijner zoons gedood. Den geheelen namiddag werden dooden en gewonden van onder het puin weggehaald. De meeste dooden waren zwaar verminkt, velen in stukken gereten, zoodat de identiteit slechts uit op de overblijfselen gevonden pa» pieren kon worden vastgesteld De dooden werden dadelijk met vrachtauto's en per tram naar het buiten de stad gelegen groote Alexan» ders»ziekenhuis overgebrachtde gewonden over alle hospitalen en particuliere zieken» verplegingen verdeeld, alwaar echter spoedig geen plaats meer voorhanden was. Des avonds waren in het Alexandershospitaal reeds 102 dooden, terwijl het aantal bekende gewonden meer dan 300 bedraagt, van wie er nog im» mer sterven, zoodat het aantal dooden nu al meer dan 150 bedraagt. Onder de omgekomenen bevinden zich vijf generaals, drie volksvertegenwoordigers, de burgemeester van de hoofdstad met zijne echt» genoote en dochter, de prefect van de pro» vincie, eveneens met zijn echtgenoote, de pre» fect van de politie, het hoofd van den vei» ligheidsdienst, twee geestelijken, enz. enz.en ook een aantal kinderen van 5 tot 12 jaar, Een tiental lijken is zoodanig verminkt, dat ze nog niet zijn kunnen worden herkend, Als vermist worden nog verscheidene perso» nen gezocht, van wie men weet, dat ze in de kerk aanwezig waren. Een wonderbaarlijk geluk is het geweest, dat tsaar Boris nog niet in de kerk was. Na den dienst voor generaal Georgief zou dien voor den bij den aanslag bij Orkhannie on» der zijn oogen gevallen directeur van het Koninklijke entomologische museum worden gehouden, welke de tsaar in persoon wilde bijwonen. Hij wilde juist ten paleize in zijn auto stappen om naar de kathedraal te rijden, toen de verschrikkelijke ontploffing plaats had. Met veel moeite heeft zijn omgeving hem er van kunnen terughouden, om niettemin zich dadelijk naar de plaats van het onheil te be» geven. Een uur later is hij echter toch daar» heen uitgereden, heeft vervolgens alle hospi» talen bezocht, en daarna den kabinetsraad bijgewoond in het ministerie van oorlog,, waaraan de daartoe in staat zijnde ministers, en de plaatselijke kommandant, allen met ver» bonden hoofden deelnamen. De koelbloedigheid en onverschrokkenheid van tsaar Boris, zoowel Dinsdag bij den aan» slag tegen hem, als nu weer gisteren getoond, hebben allerwege diepen indruk gemaakt, en hem een nog inniger plaats in aller harten verzekerd. De regeering heeft dadelijk vastberaden de uitgebreidste en strengste maatregelen geno» men voor het handhaven en verzekeren der orde, het opsporen van de daders, en het nu geheel onschadelijk maken van alle commu» nisten. De hoofdstad werd van alle verkeer naar en van buiten afgesloten. Niemand mocht er in of er uit, telegraaf en post werden ge» slotende telefoon, het tram» en rijtuigver» keer stop gezet. Niemand mocht van de eene wijk naar de andere. Om half acht 's avonds was het betreden van de straat een ieder verboden. Als met een tooverslag trad een burgerwacht van na» genoeg twee duizend oudgedienden in het geweer, en zette met de gendarmerie en het garnizoen alle straten af, en betrokken een zeer strikten veiligheidsdienst in en om alle openbare gebouwen. Alle winkels, koffiehui» zen, enz., moesten natuurlijk gesloten blijven en de kerken moesten eveneens hare deuren sluiten, niettegenstaande de groote en gewich» tige dagen voor de Orthodoxe christenheid, den Witten Donderdag en den Goeden Vrij» dag. De groote Goede Vrijdagsche markt te Sofia, alwaar steeds een ongekende drukte heerscht, omdat de plattelandsbevolking uit den omtrek daarop zijn Paaschinkoopen komt doen, werd afgezegd. Die maatregelen zijn ook den geheelen Vrijdag streng gehandhaafdterwijl in de ge» heele stad door sterke patrouilles in alle maar eenigszins verdachte lokaliteiten en woningen pijnlijke huiszoekingen werden gehouden naar communisten en ander onguur gsspuis. In de opgevorderde automobielen, met karabijn met de bajonet er op en handgranaten gewapende burgerwachten bezet, werden de aangehoude» nen tot volslagen onbeweeglijkheid gebonden naar de gevangenissen gebracht. Morgen, Zaterdag voor Paschen, zal wan» neer er tot dien niets ernstigs voorvalt het verkeer naar en uit, en in de stad weerwor» den vrijgelaten tot 9 uur 's avonds. De groote plechtige opstandingsmissen in den nacht zul» len ditmaal reeds in den namiddag worden gevierd. Ook zal morgen het postverkeer weer wor den hersteld; en zal de telegraaf weer voor het publiek doch onder censuur worden beschikbaar gesteld. Schrik en ontsteltenis heerscht er echter nog allerwege en onder alle klassen der be» volking. Een ieder vraagt zich af, wat wel» licht de dag van morgen nog meer kan bren» gen. Dat men zelfs niet meer veilig is in de kerk heeft de bevolking ontzet. Overal hier in het Oosten, is onder alle gezindten, onder alle Christenen, en ook on» der alle Moslims en Joden het Huis van God heilig en onschenbaar. In alle landen van den Levant houdt zelfs de politie bij het vervol» gen van een verdachte voor de deur van kerk moskee of tempel halt. Dat zulk een afgrijse» lijk en afschuwelijk misdrijf in een kerk zelve kon worden bedreven, werpt de heiligste overtuigingen en de zekerste gevoelens van veiligheid bij de massa omver en heeft dan ook een te voren nog niet gekende ongerust» heid en beduchtheid verwekt, niet alleen in de hoofdstad, maar in het geheele land. Zóó maakt men «Vredea. De Hertzog»menschen in Zuid»Afrika zijn er, als men weet, altijd tegenstanders van ge» weest om ook Afrika in den Wereld»oorlog te betrekken en het feit, dat ook de Boeren werden opgecommandeerd om Duitsch Zuid» West te veroveren, heeft indertijd zelfs tot een opstand geleid, die Jopie Fourie het leven kostte en gen De Wet met vele anderen in den tronk bracht. Maar Smuts zette altijd door Hij voerde imperium»politiek. Bóven alles 't groote «Britsche Rijk«. Neen 1 zegt generaal Hertzog Bóven alles Zuid»Afrika 1 En hij zet het dóór ook. Reeds kwamen berichten, dat hij 's Lands invoer zoo wil regelen, dat het Britsche Rijk niets vóór heeft boven, b.v. Nederland en Duitschland. Thans komt bericht uit Pretoria, dat de Z. Afrikaansche alle belemmerend en in den grond vernederend toezicht op de Duitsche zendingsposten onder de Kaffers, zooals dit bij den Vrede van Versailles is geaccordeerd, heeft opgeheven. Zij laat de Zending volkomen vrij. En de Duitsche wordt weer geheel op één lijn gesteld en precies net eender behandeld als de Engelsche en Amerikaansche. Zie, zóó maakt men werkelijk vrede. Bolsjewistische Terreur. Hoe het bolsjewisme nu letterlijk niéts ont» ziet, alles geoorloofd acht, om maar de macht in handen te krijgen, bleek weer duidelijk uit de jongste gebeurtenissen in Bulgarije. Eerst die aanslag op den koning. Schiet dood, wien ge raken kunt I En daarna de nog veel geraffineerder aan» slag in de kathedraal, toen die stampvol was en zij er een helsche machine tot ontploffing brachten, waarbij honderd man werden ge» dood en tweehonderd gewond. Men praat over gifgassen Maar als de bolsjewisten 'n gas kónden samenstellen, dat alléén en speciaal de »bour» geoisie« aanpakte en doodde, ze zou het ge» rüst gebruiken, om de maatschappij van dat ongedierte te zuiveren, op soortgelijke wijze als een schip wordt »ontrat«. Bulgarije doet weer zien, wat groote ge» varen nog steeds ons maatschappelijk leven blijven bedreigen. De dominéé op het bahmasqué. De wijze zal tijd en wijze weten, zegt Salomo. Dat woord heeft de Frankfurtur predikant op treffelijke manier in praktijk gebracht, die op een schandelijk feest het Woord des Heeren bracht. Zulk optreden moest wel in de ziel der feestenden ingrijpen. De «Frankfurtur Post» geeft er het onder» staande verhaal van. «Langzaan sterven de toonen weg van de in Oriëntaalsche costuums gekleede muziekka» pel, die den dans heeft begeleid. De massa van de meer of minder als negers gekleede of nietsgekleede dansers (en danseres» sen) hield op met den dans. Plotseling klonken in deze pauze eenige heldere fanfare»tonen door de zaal én de ver» baasde dansers en danseressen zagen twee menschen op het podium, één trompetter in matrozenpak en een heer in wit tropengewaad en met een tropenhelm. Deze nam het woord en zeide «Afrikaners 1 Waar Afrikaners in grooten getale te zamen komen en feesten, verschijnt tegenwoordig ook altijd een missionair (een zendeling). Gij zijt de heidenen en ik ben de missionair. En waar heidenfeesten met heidenlawaai en heidenszeden plaats vinden moet ook de bood» schap der waarheid klinken. Daarom ben ik tot u gekomen en was gedurende twee uren opmerkzaam in uw midden. Ik ben door uw land gegaan en heb alles aangezien. Ik heb ook op uw zeden acht gegeven en vind ze afschuwelijk. Velen van u, mannen, heb ik herkend en ik ken ook uw vrouwendien zij echter niet hier. Die, welke op uw schoot zitten, zijn uw vrouwen niet. Waar ik ook keek, overal zag ik echtbreuk. Afrikaners, uw feest berust op echtbreuk. En het doel zal zijn arme, hier wo« nende kunstenaars uit den nood te helpen. Maar uit de zonde komt zonde en zonde is der menschen verderf, niet hun redding. Daartegenover zeg ik u een woord uit het rijk der waarheid. Gij wilt de armoede met uw brasserij te hulp komen. Ge betaalt alleen als entree 15 mark en voor een flesch champag» ne 50—60 en zelf 87.50 mark. Een arbeider echter verdient in een week door harden arbeid nauwelijks meer dan 20 mark. Welk een schreeuwend contrast 1 Bezint u 1« Hier begonnen een paar, iets van de verba» zing bekomen te roepen«Foei, werpt den kerel er uit I« «Pardon, ik heb de entrée»kaart gekocht en heb ook recht om hier te zijn. Dwaalt niet, God laat zich niet bespotten. Wat de mensch zaait dat zal hij ook maaien. Yan dit feest zult gij verderf oogsten gij zult vroeger of later, morgen of in het uur van uw dood voor den rechterstoel Gods gedaagd worden en zult rekenschap afleggen van dezen avond der zonde. Weet, dat ik dan als getuige van dezen avond u zal aanklagen. Wanneer gij noodlijdenden wilt helpen, helpt dan uit reine liefde en niet uit zinnelijk genot 1« Allen stonden stil. De schuchtere pogingen om te roepen en te joelen, verstorven in de de kelen. Ongestoord kon de »zendeling« met zijn trouwe helper de zaal verlaten. Eigenaar» was dat een uit de zaal beiden nariep met de vraagHebt u dat werkelijk ernstig gemeend «Maar natuurlijk, jonge man«, was het ant» woord, «dit is zeer ernstig gemeend«. Buiten stonden menschen om van de weggaanden hun kaart te vragen, teneinde dan zelf binnen te gaan. De vraag geschiedde ook tot den prediker, die 't geven van zijn kaart weigerde en hen waarschuwde niet tot dat heidenfestijn te gaan. «Ik ben Evangelisch predikant en ging alleen naar binnen, om tegen dat zonden» feest te protesteeren«. Thuis gekomen, ontsloot de predikant de deuren van het wijkgebouw, om daar in een betere omgeving velen te ontvangen. Van deze Cristelijke samenkomsten moet steeds 30 pCt. vermakelijksbelasting betaald worden. Voor het feest echter vol zondigen lust en de volkskracht verterende onzedelijkheid hief de magistraat slechts 20 pCt. belasting, voegt de «Reformierte Kirchenzeitug« hieraan toe. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakket Veiling van Vrijdag 24 April 1925. Spinazie f 5,70 tot f 9,- per 100 K.G. Bloemkool f 16,— per 100 K.G. Red Star poters f 2,10 per 100 K.G Eigenh. aardapp. f 3,90 tot f 4,- per 100 K.G. Kipeieren 50—52 k.g. f 5,— tot f 5,05 p. 100 st. 60—62 kg. f 5,85 tot f 6,— p. 100 st. Eendeneieren f 4,90 tot f 6,— per 100 stuks. Bruine Kipeieren f 6,20 per 100 stuks. Bloemkool f 13,70 tot f 22,80 per 100 stuks. Kropsla 2e f 4,40 tot f 4,80 per 100 stuks. Rabarber f 4,40 tot f 4,80 per 100 bos. Boereboter f 0,98 tot f 1,01 per pond. Aanvoer 10151 Kipeieren. 2031 Eendeneieren. Veiling van Maandag 27 April 1925. Spinazie f 4,70 - f 8,50 pei 100 K.G. Rabarber f4,f 4,80 per 100 bos. Sla, 2e soort f 4,50 f 5,— per 100 krop. Kipeieren 50» 2 kg f5,-, 60»62 kg. f5,80-6,05 Eendeneieren f 5,— f 5,50, Poelpetaaneieren f 3,05, alles per 100 stuks. Boerenboter f 0,91 f 1,01 per pond. Aanvoer 9000 kipeieren. 719 eendeneieren. Voortaan wordt veiling gehouden Maandag, Woensdag en Vrijdag n.m 2 uur. YEE en PAARDEN. ROTTERDAM 27 April. Ter Veemarkt heden aangevoerd: 580 vette runderen, 311 vette kal» veren, 204 schapen of lammeren, 1741 varkens Prijzen per kilo Koeien 37'/2 c.47'/2 tot 50 c.57'/2 tot 60 c. Ossen 47>/2 c.53 c. 58 c. Stieren 40 c.45 c.50 c.Kalveren 67'/a c.77'/2 tot 80 c.90 tot 92'/2. Schapen 31 tot 38 c. Lammeren f 28 tot f 38 p. stuk. Var» kens 34 c.35 c.36 c. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was redelijk en de prijzen ondergin» gen bijna geen verandering. Stieren waren flink ter markt. De handel was flauw en de prijzen waren vrijwel gelijk aan die der vorige week. Vette kalveren waren zeer ruim aangevoerd De handel was traag en de prijzen waren vrijwel onveranderd; terwijl voor enkele puik» beste kalveren nog tot 5 cent boven noteering werd besteed. Schapen en lammeren waren weinig ter markt. De handel was lui en de prijzen per stuk iets lager, per pond konden de prijzen met moeite gehandhaafd worden. Varkens waren zeer ruim aangevoerd. De handel was in alle soorten zeer flauw en de prijzen over het geheel lager dan de vorige week. Voor varkens beneden 100 K.G. werd tot 38 cent besteed. Vermoedelijk slechte afloop. Voor het buitenland werd weinig gekocht. AMSTERDAM, 27 April. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd 504 vette koeien, waar» van de prijzen waren: le kw. 120-132 ct., 2e kw. 100-120 ct., 3e kw. 84-100 ct per K.G. 120 melk en kalfkoeien, f 350—550 p. stuk; 129 vette kalveren, le kw. 94-110 ct2e kw. 78—94 ct. p. K.G.139 nuchtere kalveren f 14 —26, 97 schapen f 50—62 p. stuk 770 varkens, Hollle kw. 93—94 ct., 2e kw. 91—93 ct., Hool.»Overz. 86—88 ct., Overz. en Geldersche le kw. 93-94 ct., 2e kw. 91-93 ct. p. K.G. 13 paarden, f 150—300 p. stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 27 April. Zeeuwsche eieren f 5.50 tot f 6.50, Overmaasche eieren f 5.50 tot 6.50 per 100 stuks. APELDOORN, 27 April. Eieren. Aanvoer 150000 stuks, prijzen van f 5.50 tot 6.50, mid» delmarkt f 6.10 de 100 stuks. Handel kalm. Tiel, 27 April. Boter Aanvoer 30 K.G., prijs f 2 tot 2.30; voorts 50000 eieren, prijs f5 tot f 6.25 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 27 April. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe met ruimer aanbod iets hooger verkocht van f 11,50 tot f 13,50. Kwaliteit van voor den regen f 16,50 tot f 19. Rogge f 13,75 tot f 14,25. Gerst Chevalier f 14,75 tot f 15,50. Haver iets hooger verkocht van f 12 tot 13,25. Erwten. Kleine groene prijshoudend van f 12,25 tot f 13,75. Getrokken erwten hooger betaald, f 16 tot f 22. Bruineboonen vooral in de afwijkende soor» ten lager, f 11 tot f 18, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN ROTTERDAM, 27 April. Brielsche eigen' heimers f 4,50 tot f 5,25, Zeeuwsche blauwe f 5 tot f 5,80, Zeeuwsche eigenheimers f 4 tot f 4,75, Zeeuwsche bonte f 5 tot f 5,80, bravo's f 5 tot f 5,70, poters f 1,25 tot f 2,25, red star f 3,80 tot f 4,40, Malta's winter 16— 18 c. per KG. Met tamelijke aanvoer, kalme vraag AMSTERDAM, 27 April. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen of 2600 Hectoliter. LOOSDUINEN, 25 April. Groentenveiling. Bloemkool le soort f 24 tot f 38, kaskom» kommers le soort f 27,90 tot f 34,20, rijen komkommers le soort f 22 tot f 28,10, alles per 100 st.meloenen f 0,80 p. st.komkom» merstek f 26 tot f 32 p. 100 K.G tomaten le soort f 115 tot f 160, 2e soort f 68 tot f91, per 50 KG.; postelein f 1,70 tot f 2,15 per6 K Gspinazie f 0,16 tot f 0,36 per 4 K G., salade le soort f 8,10 tot f 11,70 p. 100 krop, peen le soort f 31 tot f 36, raapstelen f 1,30 tot f 2,75, rabarber f 4,70 tot f 5,10, selderij f 4,10 tot f 4,80, peterselie f 2,20 tot f 4,10, aller per 100 bos. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 27 April. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters) 19700 K.G. blauw, schoon f 1,40 tot f 22800 K.G. wit Zeeuwsch f 1,10 tot f 1,303000 K.G. Groningsch f 1,40 tot f 1,75 18100 K.G. Holl. geel f 1,40 tot f 1,85 1800 Dawroot f 1 tot f 1,25. Met dank aan onzen God ge» ven wij kennis dat onze geliefde Ouders IKIORINUS UAII DEN BOOGERT en NIARTIJNTJE KREEFT r op Zaterdag 2 Mei hunne 25 «jarige Echtvereenlglng hopen te herdenken. 26069 Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkind. Stadaan'tHaringvliet, 29April'25 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders SN op Vrijdag 1 Mei a.s. hunne 40«jarige Echtvereeniglng te herdenken. 26070 Dat zij nog lang gespaard mo' gen blijven, is de wensch van hun dankbare kinderen. W. v. d. HAM. S. v. d HAM»Breur en Kind. M. ZWEERUS'v.d.Ham M. ZWEERUS. HAM. VOOGD, Verloofde. HAM. fl Nieuwe Tonge, April 1925. H M. ZWE W M. v d. rt M. VOC U c- v- D ZZXXM Dsc.zsc.mzxx: Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders ALBERTUS VAN WIJK en 26056 AAGJE ALEMAN den 8sten Mei hunne 50»JARIGE ECHT VEREEN IGING te her» denken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. l Ouddorp, Mei 1925. H ècZXXDXZXXfmDXZXXZXXZ^i Tot onze diepe droefheid over» leed heden, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Broeder, de heer in den ouderdom van 68 jaren en 6 maanden. 26058 A. C. BREESNEE T. BREESNEE Nieuwe Tonge, 26 April 1925. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, on» dervonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Be» huwds en Grootvader, de heer Mede namens de familie Wed. J. DE BOET—van Noord 26065 en Kinderen Oude Tonge, April 1925. De ondergeteekenden be» tuigen hun fiartelijken dank aan den WelEd. Heer Docter PARREE voor de liefderijke en zorgvuldige be» handeling tijdens de ziekte en over» lijden van onze gel efde Zuster en Behuwdzuster JANNETJE KASTELEIJN, Wed. J. ZUIJDIJK. Uit aller naam, W. C. KASTELEIJN, Ooltgensplaat. D. A. LANDHEER. W. LANDHEER-Zuijdijk, Mijnsheerenland. 26057 Wegens sterfgeval zal de 50»jarige Echtvereeniglng onzer geliefde Ouders niet Woensdag, doch Donderdag 30 April a.s. D.V. herdacht worden. 26061 Familie Corn. STRUIK. Herkingen, April 1925. Voor de zeer vele bewijzen van belangsteiling die wij mochten ondervinden bij de herden» king van onze betuigen wij bij dezen, mede mamens onze kinderen, onzen hartelijken dank. L. VEROLME. 26062 P. VEROLME«Holleman. Middelharnis, 27 April 1925. GEVRAAGD wegens ziekte der tegenwoordige een 26067 bij A. J. DE WIT, onder Sommelsdijk TE KOOP een partijtje best AdresJ. VAN DER MEIDF, Sta» tionsweg, Middelharnis. 26063

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3