tl II' il A.J.P* Kerk en School. Vergaderingen. Visscher ij. Burgerlijke Stand. V er koopingen Binnenland. »Sf5 Buitenland. Reclame-Medeedelingen. Wie Zenuwachtig is, Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken v' I R 40 cent per regel. Onrustig en Overspannen, en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de Kalmeerende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. mogelijk is. Hij kan er geen andere verklaring aan geven, dan dat de heer de Haas die er bij geïnteresseerd was een scheefje voor heeft. De VOORZITTER zegt onderzoek tos. In verband met een schrijven van Ged. St. betreffende cumulatie aftrek van gemeentes ambtenaren wordt op voorstel»B. en W. besloten Ged. St. te adviseeren, dat de gemeente waarin de ambtenaar woont 100 en de gemeente waarin de ambtenaar niet woont 50 van het salaris betaalt De comm. van toezicht op het L.O. wordt in verband met de nieuwe school uitgebreid met twee heeren n.l. v. d. Velden en P. Reedert. Tot leden der comm. tot nazien der gem. rek. worden benoemd de H.H. Lodder en Troost. Op voorstebB. en W. wordt besloten het heffingspercentage der pi. ink. belasting te brengen op 2. 't Vorig jaar was dit 2,3. De heer LODDER merkt op dat de Raad besloten had om verschillende werken aan het oude kerkhof te doen verrichten om dit in beteren staat te brengen. Nu blijkt echter, dat dit kerkhof gebruikt wordt voor berg» plaats van allerlei dingen zooals steen en hout. Spr. heeft er eens naar geïnformeerd en toen bleek dat men vergunning gevraagd had bij het kerkbestuur om den grond te gebruiken en dat dit college hiervoor toestemming ge» geven had. Spr. meende altijd dat het ge» meentegrond was. De heer TROOST zegt dat er vroeger wel eens boomen van dit kerkhof verkocht zijn ten bate van de gemeentekas. De VOORZITTER zegt een onderzoek toe. De heer LOKKER zegt dat aan den Kinder» dijk het pad op een paar plaatsen is wegge» zakt. Spr. zegt dat het een kleinigheid is om het weer in orde te maken en vraagt den voorzitter hiertoe pogingen in het werk te stellen. De VOORZITTER zegt dit toe. Dan sluiting. SOM ME LD IJK. L.l. Maandag stonden er 9 werklooze arbeiders bij den correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente inge» schreven. Door deze gemeente zijn in deze week een 8«tal werklooze landarbeiders te werk gesteld. Rectificatie. In ons vorige nummer stond roode star aardappelen f 3 moet zijn f 3.75 pet H.L. en geen paardepeen meer aanwezig, er zijn er nog volgens berekening ruim 2000 H.L. MIDDELHARNIS. Door den heer Joh. Buth is eene lintzaag gevonden. Er worden hier pogingen aangewend te komen ter oprichting eener vereetriging om minvermogende zieken zoonoodig in een ziekenhuis te doen opnemen. Door het bestuur van den polder «De Oostplaat« Flakkee wordt bekend gemaakt dat de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1924 en de begrooting over 1925 van 28 April tot en met 5 Mei ten kantore van den secretaris ter inzage ligt. Bij den correspondent der arbeidersbe» middeling hebben zich als werkloos doen inschrijven 9 arbeiders en 6 visschers. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Emmabloemcollecte in deze gemeente heeft opgebracht f 27.50— De rekening over 1925 van den polder Oude Stad ligt tot 29 April in die van de polder Nieuwe Stad tot 9 Mei a.s. voor een ieder ter inzage. 30 April a.s. zal schouw worden gedre» ven over dammen, hekken enz. in de polder Nieuwe Stad. Gedurende het le kwartaal 1925 hebben van den Keuringsdienst 12 inspecties van winkels plaats gehad, 7 monsters volle melk genomen, 7 monsters van andere waren en is 1 partij ter plaatse afgekeurd. Geen proces» sen»verbaal opgemaakt. J. de Leeuw van de lichting 1922 moet 14 Mei a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. OOLTGENSPLAAT. De gezamelijke melkveehouders hebben den melkprijs verlaagd en gebracht van 16 op 14 ct per liter, Bij de landbouwer W. J. Buth is onder het vee mond» en klauwzeer uitgebroken. Joh. Hobbel is gekozen tot bestuurslid van de Zuid Hollandsche Landbouw Onder» linge Afdeeling Flakkee. OUDE TONGE. Van den heer G. Mijs is een paard gestorven en het vleesch is af» gekeurd en in den grond gestopt. De lijst van stemgerechtige ingelanden en de rekening en begrooting van den polder Oude Land ligt gedurende 14 dagen bij den secretaris ter inzage. Van den landbouwer L. v. d. Boogerd zijn twee varkens gestorven en afgekeurd en begraven. De lijst van stemgerechtige ingelanden en de rekening en begrooting van den pol» der «Luyspolder» ligt van 28 April tot 8 Mei bij den secretaris ter inzage. De aardappelen worden alhier verkocht voor f 3.50 tot f 4.75 de 70 K.G. en de koe» peen voor f 0.80 de 60 K.G. NIEUWE TONGE. Zaterdag 25 April hield de Postduiven«Vcreeniging «De Gevleu» gelde Bode« een vlucht van Roosendaal. Af» stand 21 K M. UitslagP. A. Koster 1, D. de Witte 2, S. J. Nagtegaal en J. Drooger 3, 4 en 7, A. Mans 5, M P. de Wilde 6, G. Knops 8 en 9, K. van Es 10. Het oudste echtpaar uit onze gemeente, Jacob Hameete en Neeltje Koppenaal, hoopt a.s. Woensdag hunne 55 jarige echtvereeniging te herdenken. Gezien hun hooge leeftijden zijn beiden nog kras. De wijziging van de Keur van den Pol» der Battenoord ligt gedurende drie maanden ten kantore van J. P. de Wilde, voor een ieder inzage. De Buitengew. Vrijw. v. d. Motorafdee» ling J. C. Nieuwenhuizen moet 6 Mei a.s. eenige dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Belanghebbenden worden er wel attent opgemaakt, dat de keuring voor den dienst» plicht 1926, voor deze gemeente gehouden zal worden te O. Tonge op 7 Mei a.s. DIRKSLAND. Ter Secretarie ligt ter in» zage een verzoek met bijlagen van Ph. Gazan, slager alhier, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een slagerij aan Onderlangs Sectie B 113. De monteur C. Poortvliet had het ongeluk zijn hand zoodanig met een benzinelamp te branden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De keuring van de dienstplichtigen zal alhier plaats hebben op Woensdag en Don» derdag a.s. De jaarlijksche paardenmarkt zal dit jaar alhier worden gehouden op Donderdag 4 Juni a.s. HERRINGEN. De bakkersknecht J. W. van hier heeft 1.1. week in zijn dienst te M. bij een val zware kneuzingen aan een der armen bekomen, waardoor hij voorloopig buiten dienst is gesteld. Met den beurtdienst zijn van hier deze week 500 H.L. aardappelen verscheept voor een prijs van f 3.75 tot f 5.25 per H L. L.L week is alhier binnengekomen een sihip met z.g.n. slakken, tot beharding der wegen, laadvermogen pl.m. 200 last. De lading is afgekeurd. De heeren v. Houdt en Munters die tot bestuursleden werden gekozen voor de Ver. van Landarbeiders ter verkrijging van los land, hebben die benoeming niet aangenomen. Hoewel niemand zich alhier laat inschrij» ven in het register voor werkloozen, zijn er momenteel velen die geen werk hebben. MELISSANT. In de O. L. School heeft Donderdagavond j.l. een tentoonstelling plaats gehad van het door de kinderen gemaakte werk. Ondanks het regenachtige weer hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt en mag de tentoonstelling als wel geslaagd wor» den beschouwd. Aan dhr. K. J. van Nieuwenhuijzen is vergunning verleend tot het vernieuwen van een woonhuis. STELLENDAM. Van den landbouwer W. v. Eek brak de vorige week een jaarling» vaars een poot, hetwelk uit nood moest wor» den geslacht. De landbouwknccht J. v. Seters had de vorige week het ongeluk met zijn linkerbeen onder de wagen terecht te komen. De wagen reed daar over heen, waardoor dit been werd gekneusd. Geneeskundige hulp werd inge» roepen. Door het omvallen van een pot kokende koffie werd de 5»jarige At.dr. van Es aan beide beenen zoodanig verbrand, dat genees» kundige hulp moest worden ingeroepen. Door D. T. Oosters alhier is vergunning bij 't gemeentebestuur aangevraagd tot uit» breiding van zijn smederij en 't plaatsen van een 5 P. K. motor, ingevolge de Hinderwet. GOEDEREEDE. Op de algemeene ver» gadering van den polder den Ouden Oost» dijk werd herkozen tot Heemraad den heer H. v. Asperen. Toen J. J. met de fiets van den Nieu» wendijk huiswaarts reed, geraakte hij met zijn karretje in de sloot. Gelukkig kon zijn mak» ker hem helpen en liep dit incident met de gewone gevolgen af. Door het Bestuur van den Rooklaasplaat» polder zal op 30 April schouwing plaats heb» ben over de binnenpoldersche wateringen. OUDDORP. In het laatst van de vorige week is het geroep van den koekoek gehoord. Door het omhakken van veel geboomte krimpt het gebied van dezen vogel sterk in. Naar wij vernemen zal het 1 Mei zestig jaar geleden, dat de arbeider Kr. v. d. Wende op de hofstede van de familie Hameeteman in dienst kwamen nog altijd vervult hij iederen dag getrouw zijn werk. Het huis van D. Voortman aan den Broekweg is Zaterdagavond niet afgemijnd maar aangeloopen op f 2850, hetgeen door T. Tanis geboden was. Eenige arbeiders uit den Oostdijk, die zonder werk waren geraakt, tengevolge van het verhuren van het land van den heer D. Lodder te Goedereede, hebben werk gezocht en gevonden te Zuidland en te Brielle. Door het verbouwen van huizen en het openen van winkels wordt in den laatsten tijd het aanzicht van de Weststraat zeer veranderd en ook verfraaid. Zoo zal er spoedig weder een groote winkel geopend worden van den heer J. Mierop Klz. Wij vestigen daarvoor de aandacht op een advertentie in dit nummer voorkomende. f De eerste zwaluwen zijn hier reeds waargenomen. Voor de herhalingsoefeningen bij het Reg. Kustartillerie, zijn heden Maandag de dienstplichtigen Kr. Padmos Jz. en P. van Dam Pz. vertrokken naar den Helder. f Er wordt reeds druk contracten afgesloten van de teelt van cichoreiwortelen. Men geeft een grondprijs van 19—20 gulden per 1000 K.G. De animo is groot voor dezen prijs. t De vrouw van H. v. Spl. had het ongeluk zoodanig te vallen dat haar linker schouder ontwricht en veel pijn daardoor veroorzaakte. Noodgedwongen zal zij eenige dagen rust moeten nemen. Gisteren sloeg een paard van den land» bouwer G., gespannen voor een tilburry, op hol, hetwelk onbeheerd op den weg stond. Na een eindweegs te zijn doorgehold nam het paard zelf zijn terugreis. Van de tilburry, die omgekanteld was, bleek nogal schade te hebben opgeloopen zoo mede het tuig. HELLEVOETSLUIS. Agenda voor de Gemeenteraadsvergadering op Woensdag 29 April des avonds half acht te Hellevoetsluis. 1. Vaststelling Notulen van de vergadering op 9 April 1925. 2. Ingekomen stukken. 3. Bepaling van het vermenigvuldigings» cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting dienstjaar 1925—1926. 4. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot reorganisatie van den dienst der straatrei» niging. 5. Voorstel van B. en W. om het land ge» legen achter het plantsoen, in vroeger huur geweest bij K. Langedoen, te huren. 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot aanschaffing van enkele materialen voor den aan te stellen fitter bij het Vaterleidings» bedrijf. 7. Schrijven van Heeren Gedeputeerde Sta» ten omtrent de jaarwedde van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger bij combinatie van twee of meer dezer betrekkingen in één per» soon, met advies van B. en W 8. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad den Heer B. van Drongelen. 9. Benoeming van een lid in de Comissie voor de Waterleiding ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den Heer P. Goedbloed. 10. Behandeling reclames Hondenbelasting. Bij de gehouden keuring van de dienst» plichtigen lichting 1926, zijn er 5 personen afgekeurd. Hinderwet. Door dhr. P. Lobs, slager al» hie', is verzocht om vergunning tot het op» richten van een slachtplaats in het perceel plaatselijk bekend Kerkstraat. Bezwaren hier» tegen kunnen op het secretarie gebracht wor» den. De rijksklerk dhr. A. v. Soest wordt 1 Mei overgeplaatst van Schiedam naar het kan» toor der dir. belastingen alhier. De netto»opbrengst van het liefdadig» heidsconcert in de Marine Can tine heeft f 130 opgebracht. MIDDELHARNIS. De toelating van nieuwe leerlingen der openbare en christelijke schoo» len is bepaald op Maandag 4 Mei. In de Ned. Herv. Kerk zijn Zondag 2 extra giften van f 10,— gecollecteerd voor de Kerk. OUDE TONGE. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk optreden Ds. Benekamp uit Leiden, des v.m. voor de Zendingsfonds en des n m. 6 uur voor den School met den Bijbel. DIRKSLAND. Voor den nieuwen cursus op de O L. School zullen 20 leerlingen wor» den toegelaten. HERKINGEN. Niet zooals in het vorige nummer is vermeld zullen aan beide scholen op 4 Mei a.s. niéuwe leerlingen worden toe» gelaten. Op de Christelijke School worden ze Vrijdag 1 Mei en op de Openbare School Maandag 4 Mei toegelaten. Woensdag 7 Mei a.s. hoopt des avonds alhier voor de Ger. Gemeente op te treden Ds. A. Verhagen uit Middelburg. MELISSANT. In de Ned. Herv. Kerk zal alleen Zondagmorgen godsdienstoefening wor» den gehouden, wegens vervulling van een vacaturebeurt elders. OUDDORP. A.s. Woensdagavond te 6 uur wenscht ds. Den Oudsten van Middelharnis in de Herv. kerk op te treden in den bid» stond voor het gewas. Zondag a.s, zal ds. Baarslag van Melissant des nam. te 2 ure de vacaturebeurt vervullen. NlEUW»HELVOET. Vrijdag 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat de Chr. School alhier geopend is, tegelijkertijd zal dhr. L. Quak den dag herdenken dat hij gedurende dien tijd als Hoofd der School gefungeerd heeft. Aan diens groote liefde en ijver voor het Chr. onderwijs is het naast God te danken dat de Chr. School zich in zoo sterke mate heeft uitgebreid en een goede naam iD deze om» geving heeft verworven. Dat deze dag niet ongemerkt voorbij zal gaan, laat zich wel be» grijpen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Joure Ds. P. J. T. Voorst» Vader te LochemNaar Ouddorp Ds. J. H. v. Schuppen te Groot Ammers. BedanktVoor Klaaswaal Ds. C. J Schwei» terlei te Maassluis. GEREF. KERKEN. BeroepenNaar Suawsude Ds. H. R. Pel te Stadskanaal. AangenomenNaar Moerdijk dhr. C. Kap» teijn Dzn„ Cand. te OegstgeestNaar St. Pan- cras Heer Hugowaard dhr. H. W. H. van Andel, Cand. te de Bilt. BedanktVoor Groningen Ds. G. R. Kuij» per te Haarlem. GEREF. GEM. AangenomenNaar Kalamazo (N.»A.) Ds. H. A. Minderman te Lisse. Bedankt: Voor Paterson Ds. M. Hofman te Krabbendijke. NIEUWE TONGE. Vergadering van den Gemeenteraad op Don» derdag 30 April 1925, des nam. 2 uur. GOEDEREEDE. Vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den den grooten Zuiderpolder op Woens» dag 6 Mei a.s., des voorm. 10 uur, in het hotel «De Gouden Leeuw.« Te behandelen onderwerpen Vaststelling der rekening 1924. Vaststelling der begrooting 1925. Machtiging tot het doen van af» en over» schrijvingen op de begrootingsposten. Machtiging tot het doen van onderhand» sche aanbesteding of uitvoering van wer» ken in eigen beheer. Benoeming van leden en plaatsvervangen» de leden der commissie voor het onderzoek in het volgend jaar af te leggen rekening. Verkiezing van een heemraad wegens pe» riodieke aftreding van dhr. C. J. Lodder. Ingekomen stukken. 7. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 90 K.G garnalen. Naar 't buitenland werden 200 manden voor eigen risico verzonden. OUDDORP. De garnalenvisschers brachten in de vorige week van 400 tot 450 kilo garnalen per vaar» tuig aan den wal, benevens 300 haringen. In de stallen werden 33 zalmen gevangen. SOMMELSDIJK. GeborenHendrik Arend, z. v. Flendrik Gerrit Faasse en Adriana DoornheinJacob Johannes, z. v. Jan Volwerk en Leentje Hommel. DIRKSLAND. Overleden Maatje van Driel, 62 j., echtge» noote van Teunis Kats. HELLEVOETSLUIS. BevallenJ. H. M. v. d. Kuij—Witting, z. M. de Jong—Troost, d.; C. J. v. Dijk—Ouden» aarde, d.J. Walenboer—Mooring, z.M. M. Diependaal—Bettin, d.M. v. d. Fleuvel— Laaij, z.A. Landheer—Messemaker, d.K. M. v. d. Hoeven—v. d. Poel, z. Ondertrouwd: P. J. de Heide, j.m. 25j. en J. W. A. Groenevelt, j.d. 19 j. OverledenB. de Jong, Wed. van J. de Ruiter, 81 j.J. de Jong, j.d. 3 weken. Donderdag 30 April 1925 des namiddags 3'/2 uur te Ouddorp aan de Haven, van een groote partij Scheepsafbraak, ten verzoeke van de Heeren Gebr. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 29 April 's middags 1 uur te Ouddorp, ten verzoeke en vóór de woning van den heer Klaas Mastenbroek, om contant geld van diverse ijzerwaren als sloten, zagen, gieters, heggescharen, stallantaarns, kachel» roosters, ballastschoppen, een partij rijwiel» onderdeelen, glas» en aardewerk en diverse emaillewaren. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verhuring van dijkweiland, te Ooltgensplaat, op Donderdag 30 April 1925, v.m. 11 uur, in Hotel »Moelker«, ten ver» zoeke van vrouwe D. C Goekoop te 's»Gra» venhage, n.l. den hooidijk onder Ooltgens» plaat, twee ged. van den Galath. dijk, den Oudendijk, een ged. van den Bommelschen dijk, de wegen in den Weipolder en den Spuidijk te Ooltgensplaat. Breeder omschre» ven bij biljet. Notaris AKKERMAN. De Copie van Ingezonden Stukken die niet f» Caatst zijn wordt niet teruggegeven.—Bui— raatwoordtljjkheid van Redactie en Uitgil— Geachte Redactie 1 Heden las ik in het nommer van 22 April j.l. van uw blad een z.g.n. interview met Bur» gemeester de Winter over het voorgevallene met een zwervende vrouw. Het behoort m.i. tot de goede gewoonten, in zoo'n geval dan toch de lezers eerst kennis te laten nemen van het geschrevene in een ander blad. De lezers weten dan toch immers waarover het gaat. Ik meen dus goed te doen het stuk uit O. Eil. hier weer te geven, waar» uit ieder zijn conclusie kan trekken. DIRKSLAND. «Zaterdagavond te 9 uur werd de Polderopzichter, de heer Kres opge» beid door den jSluismeester en werd hem door deze meegedeeld, dat aan den Haven» dijk bij het Sas een vrouw aan den dijk lag, die hevig kermde en verzocht hem om hulp voor die vrouw te zenden. De heer Kres begaf zich toen naar den rijksveldwachter doch deze verklaarde in deze geen hulp te kunnen bieden, maar gaf den raad zich tot den Burgemeester te wen» Ook deze kon geen hulp bieden. Daar dus de meest bevoegde autoriteiten geen hulp konden bieden nam de heer Kres zelf die taak op zich en huurde een auto, waarin hij en dokter Sneijders de Vogel plaats namen en zich naar de aangeduide plaats begaven. Zij vonden daar een omstreeks 50»jarige koopvrouw, die verklaarde ernstig kramp te hebben. Zij had geen geld bij zich en kon daarom geen plaats krijgen in een loge» ment. Geen der nabij wonenden was bereid de vrouw in de schuur of huis op te nemen en daarom werd zij naar het polderschuurtje gebracht en op een door den sluisknecht verstrekt matras neergelegd en met zakken en een deken toegedekt. De dokter diende haar de noodige geneesmiddelen toe waar» door de vrouw iets beterde. Ware het dus niet dat de heer Kres zich het lot der arme vrouw had aangetrokken, dan was zij zeer zeker van koude en ziekte aan den dijk gestorven. Daarom van deze plaats onze warme hulde aan den redder van dit menschenleven.« Hieruit blijkt dus zonneklaar dat de Burge» meester niets gedaan heeft om een leven te helpen redden. De Burgemeester en Rijkspolitie konden immers geen hulp bieden I Dat nader» hand door den Burgemeester pogingen ge» daan zijn om het lot der vrouw te verzach» ten, kunnen we buiten beschouwing laten, want het is gemakkelijker een drenkeling te verzorgen dan te redden. Daar Uwe Red. wel bereid zal zijn boven» staand op te nemen breng ik daarvoor mijn dank. D. POORTVLIET. Dirksland. Geachte Redactie, Uwe vriendelijke attentie om mij in de ge» legenheid te stellen, het ingezonden stuk van een kantteekening te voorzien, stel ik zeer op prijs. Er valt zeer weinig aan te vullen, waar in» zender mijn beweringen niet betwist en ook niet kan betwisten. Hij kan mij geen bevoegd autoriteit noemen, waar die vrouw op Sommelsdijks grondgebied lag. Als particulier behoefde ik geen hulp te verleenen, daarvoor zorgden de heeren Vo« gelaar, Arensman en Kres voldoende en als burgemeester heeft men geen bevoegdheid in een andere gemeente, wat i. c. bovendien vol» doende blijkt uit artikel 30 der Armenwet, dat ik toepaste zoodra die vrouw op Melis» sants grondgebied was gebracht. Dan zou men wel mijn hulp in kunnen roepen als in de duinen bij Ouddorp iemand hulp behoeft, en ik toevallig de dichtsbijzijnde burgemeester was die telefonisch te bereiken is. De heer Poortvliet kon evengoed de ma» gistraat van Amsterdam verantwoordelijk ach» ten, wanneer men die per ongeluk had op» gebeld. Wil de heer Poortvliet echter het gezag der autoriteiten zoo hoog opvoeren, laat hij dan eerst trachten de grondwet in andere wetten te wijzigenwant éér gaat het niet. Ik behoef geen woord van waardeering van inzender, van wat ik deed, maar ik mis in zijn stuk een warme hulde voor de gezinnen Vo» gelaar en Arensman, e.a. die evengoed hebben geholpen als de heer Kres, ja nog eerder op het pad der barmhartigheid zich begaven. In geen geval hebben zij verdient het zinnetje «dat zij niet bereid waren, die vrouw in huis te nemen« Wat nu de goede gewoonte betreft, och, dat ware misschien gewenscht geweest, indien het stukje ontleed was, maar behoeft niet bij een interview, ter voorkoming van mogelijk verkeerde gevolgtrekking Wel zou het geen verkeerde gewoonte ge» weest zijn, indien de heer Poortvliet zich vooraf eens vergewist had of hij wel juist, volledig en billijk was en of uit zijn berichtje geen onjuiste gedachte kon worden gedistilleerd. De objectieve lezer oordeele nu zelf en kan ik het hierbij laten. d W. Uitslag der stemmingen der Deputatenvergadering. Op de j.l. Donderdag gehouden Deputaten» vergadering werden uitgebracht voor 1ste Voorzitter C. C. 866 stemmen, waarvan 704 op dhr. H. Colijn, 91 op Mr. J. A. de Wilde, 22 op Mr. V. H. Rutgers, 14 op Prof. H*. Visscher, 11 op Prof. Diepenhorst, 7 op A. W. F. Idenburg, 4 op J. Schouten, 3 op Mr. H. Bijleveld, 3 op H. de Wilde, 2 op Prof. Anema, 1 op Mr. Th. Heemskerk, 1 op J. J. C. van Dijk, 1 op Mr. Fabius en 1 op Mr. Bruch, zoodat de heer Colijn als 1ste Voor» zitter is gekozen. Voor 2e Voorzitter waren uitgebracht 828 stemmen, waarvan 516 op Mr. J. A. de Wilde, 65 op Prof. Visscher, 51 op J. Schouten, 48 op A. W. F. Idenburg, 40 Prof. Diepenhorst, 37 Mr. V. H. Rutgers, 10 Dr. E. J. Beumer, 6 Mr. Th. Heemskerk, 6 Smeenk, 4 Mr. H. Bijleveld, 2 Mr. Croles, 2 Ds. Bethmers, 2 J. J. C. van Dijk, 2 Duymaer van Twist, 2 Mr. Gerbrandy, 1 Zijlstra, 1 Ds. Hofstede, 1 War» naar, 1 Mr. Dambrink, 1 Mr. Koppe, 1 J. Batema, 1 Van der Wal, 1 Mr. Bruch, 25 blanco en 2 van onwaarde, zoodat als 2e Voorzitter C. C. gekozen is Mr. J. A. de Wilde. Voorzitter Dr. A. Kuyperstichtinguitge» bracht 833 stemmen, waarvan 809 op den heer H. Colijn en 24 op den heer A. W. F. Iden» burg, zoodat de heer H. Colijn als Voorzitter is gekozen. Penningmeester Dr. A. Kuyperstichting uit» gebracht 823 stemmen, waarvan 729 op den heer De Monté ver Loren en 31 op den heer Van Dijk, zoodat de heer De Monté ver Loren als penningmeester is gekozen. Gratis Verkiezingsrecept. Een half lood waarheid Een kilo venijn, Een centenaar leugens En schimp op Colijn, Waarbij net vergrootglas Zeer welkom zal zijn Een pond of tien laster, Met teksten belicht Een stapel vergisjes, Met effen gezicht Een vingerhoed daden, Door rooden verricht Dit kneed je tezamen Tot zoet allerhand Waarmee je brutaalweg Gaat venten op 't land. En wie dit niet inziet, Heeft d' oogen vol zand, En wie dit niet fijn vindt, Dien trap j' aan den kant. BART VAN DE VELUWE. «De Houten Pomp«. stemmen Thacl'nan.n denburg 's Hindenburg „Lal Anze Marx kre< 1.789,420 gekozen. de Lokal niet.V£ f partij de jS voorbij puitscher, - „«.e, heeft Anzeiger ve beelden, dat et zal latei Ik ben op ook aan r r terughoii ;meenschaj Een polltiel bladen zijn jkspresident - tot zijn Aangezien depart en Hi leven het zijn, zijn Enkele nieuwe rijl rechterzijde aanwijzen. leider van sident zal eerst van zal deze groote vtio""— 6 Als eventueele langrijke fu de gewezen de gewezen »»j- ken en voorzitter sche volkspartij tius, lid van t Duitsche volkspartij. Zonderling geen Duitsch»i men. vertrouwen verantwoordel ventueele cai functie wore rijksminist rijksminii ■!"ir vai in de de i genoeg mationa Het Dr. Luther, telegrai de rijk 'n Advertentie van een eeuw terug Dèt moet iets bizonders geweest zijn, als ze nü nog wordt in herinnering gebracht I Was ze dan ook, Teekenend de natie en den tijd. Het is dezer dagen een eeuw geleden dat er een officieele advertentie stond, in de Op» regte Haarlemmer Courant, namens de Ne» derlandsche Regeering, geteekend door een van Zijner Majesteits Ministers en alzoo als écht gewaarmerkt, waarbij te koop werd aan» geboden, voor afbraak (11) niets meer of min» der dan het bouwvallig geworden historische Muiderslot Ik lees er niets van of 't slot Loevestein er soms als premie bij werd aangeboden Dat was de eerste helft der negentiende eeuw Men zou het Binnenhof met plezier voor 'n reuze»bioscoop hebben verkocht, als 't maar een «goed zaakje» bleek te zijn. Gelukkig is het overgegaan. En is het slot nog thans een onzer meest bekende en meest waardevolle geschiedkun» dige monumenten. Rookverbod Rotterdam. De Kantonrechter te Rotterdam heeft bij vonnis van 19 dezer uitspraak gedaan in eene strafvervolging, wegens overtreding der ver» ordening tot beteugeling van het gebruik van tabak, door kinderen, tegen een sigarenwin» keiier, terzake dat deze in zijn winkil, als ver» kooper van tabaksartikelen, in de uitoefening van dat beroep een doosje sigaretten had ver» kocht, althans had verstrekt aan een jongen, beneden den leeftijd van 16 jaar. De Kantonrechter, van oordeel, dat het ten laste gelegde feit bij geen enkele wettelijke bepaling op rechtsgeldige wijze strafbaar is verklaard, in bet bijzonder niet bij bovenge» noemde verordening, ontsloeg den beklaagde te dezer zake van alle rechtsvervolging. In zijn vonnis overwoog hij, dat de inhoud der bedoelde verordening de bevoegdheden van den gemeenteraad, dezen in art. 135 gem. wet toegekend, overschrijdt. Waar het voor» schrift niet beperkt is tot verkoop of ver» strekking in het openbaar, wordt daarmede de openbare orde niet noodwendig gebaat, evenmin wordt de zedelijkheid door bedoeld verbod bevorderd, hetgeen ook geldt ten op» zichte van de in art. 135 vermelde gezondheid Immers, het verstrekken van tabab enz., als» mede het verkoopen daarvan indien al daar» onder niet slechts de aanvaarding eener be» stelling, doch ook de daaruit voortvloeiende aflevering begrepen is te achten aan een kind beneden 16 jaren, behoeft niet noodwendig mede te brengen het «gebruik van tabak«, door dat kind, hetgeen, blijkens het opschrift der verordening, juist het motief van den gemeentelijken wetgever was. Ten slotte be» treft het in deze verordening neergelegd ver» bod ook niet de huishouding der gemeente, waarvan art. 135 gem. wet spreekt. Ook een unicum. De gemeente Geervliet (Geervliet» Simonshaven en Biert) zal over het belastingjaar 1925—1926 geen hoofdelijken omslag heffen, wat mogelijk is geworden door het overschot van het vorig belastingjaar en het nauwkeurig beheer der gemeente»finan» ciën. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF Co. 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 23 April in Neder» land uitgesproken 70 faillissementen tegen 60 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 April 1925 1376 faillissementen tegenover 1411 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. J Dr. LUtnci, w denburg te Hannove gezonden»U te beg het hoogste ambt, c vergeven heeft, is bijzondere eer. Vol d dank ik U voor all naam voor ons vad hoogste krachtsinspa sten nood beteeken* king aan de oprech rijkspresidentschap h( toenemende eensgezii versterkt zal worden op stijgen in den kn banen van vreedzan wikkeling beslissende Amerikaanse Uit Washington w Borah naar aanleidin Hindenburg verklaar looft, dat deze geb< rustheid behoeft te een opleving van d Duitschland zijn, ze deze in goede baner een gunstigen invlo veel spreken over E en zijn voorbereidin: log, maar ik geloof t aard behoeft te wort In officieele kringe door de verkiez ó.tvieel uitgesproker dat Duitschland voo en met het betalen Generaal Dawes we kiezing uit te laten. De New York He o.a..De Duitschers litiek van obstructie dient op haar hoede Times zegt o.m.«O de beperkte macht v vrees bestaat voor van de Hohenzollert als dekking, die de keizer mogelijk moet De indruk In goed ingelicht terughouding op me kiezing van Hinden vertrouwen, dat die v niet in de war zal kingen over het Di veiligheidsverdrag, er verandering in de bi ^^iekenen. De indruk De Journal des I] moed heeft het ge Ofschoon hij zich pa Hindenburg een trol en trouwens zullen bolischen naam r. moeten op hun ho politiek vaststellen, masker afwerpt, ko spoedige ineenstortii stelsel aan en de af van overeenstem mir beschaamde uitdagi eensgezindheid in De Intransigeant ste weet waar het Maar wat zal de L burg ten opzichte wapening. Paris Soir zegt, burg niet zoo erg scherp op moet pa de Geallieerden den paar passen afstand gelaten hebben, ter gebeurtenissen toezi g Een stem Graaf Julius An schap uitgesproken Hindenburg. Ze standig en onafhar wil voeren. Het kiezing oorlog soldaat, weet het t zjjn thans aan oorl zmg is een voorb making van den to< De presidentsverkiezing. Hindenburg gekozen. Volgens den uitslag zijn 30.169.836 stemmen uitgebracht, waarvan op Hindenburg 14.639 927 T sjecho.Slowa E>e avondbladen over de verkiezing rende beschouwing* tische opmerkingen bevatten. Het regeeringsbla de verkiezing een land heeft niets geleerd. Het communistis de ontzetter Witte Over de ontzette communisten aange de N. R. C. nog h Aan het slot v. aanslag tegen het li lk nog melding v;

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2