E Kerk en School. Vergaderingen. Correspondentie. Reclame-Mededeelingen A.J P-s ROMA;PUDP4Nq Plaatselijk Nieuws. 40 cent per regel. SPl&frnr A A3 ROOM ganiseerd overleg« in den publieken dienst om te zetten in een reëele medezeggenschap van werklieden en ambtenaren in overheids» dienst. In onzen eigen kring zijn hierover ook verkeerde begrippen ontstaan. Het meest com» plete overleg kan nimmer inbreuk maken op wat Kuyper schreef in de toelichting op art. 4 van ons Program van Beginselen»Aan de Overheid komt het toe heerschappij te voeren. Ze heeft een heerschende, niet een bedienende macht ontvangen. En ze mist derhalve karakter werpt zich zelve weg en verzaakt haar roeping, indien ze den hoogen moed mist om met be» velende autoriteit en dwingend gezag op te treden®. De neiging der revolutionaire democratie die zich richt op de ondergraving van het gezag in alle levenskringen, vindt haar diep» sten grond in de verloochening van het god» delijk gezag. Het ni maitre vloeit met ijzeren consequen» tie uit het ni Dieu voort, wat, met name in Rusland, duidelijk aan den dag treedt, zooals spr. met voorbeelden aantoont. Met deze Godsontkenning gaat gepaard een aanzwellende stroom van atheïsme in de mo> derne wetenschap. De tegenwoordig zoo invloedrijke rechts» school onder leiding van Ketsen laat 't aan aanvallen op de Goddelijke grondslagen van Recht en Staat niet ontbreken, zoodat ook hier beginselverweer meer dan ooit noodig is Wie deze verschijnselen ziet, kan ook iets verstaan van de stemming, die ons tegenklinkt uit Spengler's werk: »Der Untergang des Aben» landes«, waarin deze met een ontzaglijk bewijs» materiaal tracht aan te toonen, hoe onze moder» ne cultuur ten ondergang neigt door dezelfde ontbindende krachten, welke de Grieksch=Ro» meinsche beschaving aantastten. En inderdaad, indien het vertrouwen in een almachtig en goedertieren God den Christen in deze tijden van verwarring niet staande hield, zou ook hij geen ander verschiet zien dan den zwarten horizon, welken Spenglers boek ons schildert. Maar zoo donker is het, Gode zij dank, toch niet. Wij moeten in diep besef van eigen onbe» kwaamheid en ontrouw, maar in het vertrou» wen op Hem, wiens kracht in zwakheid vol» bracht wordt in heilige bezieling ons opmaken om in de handhaving van 'sHeeren ordinantiën in het vasthouden aan Christelijke grondslagen van ons staatkundig en maatschappelijk leven, de beveiliging te zoeken tegen de ontbindende krachten, die in het leven der volken, ook in ons volksleven, werkzaam zijn. Wanneer dan de mensch Gods geboden schendt, dan zeggen wij de Overheid heeft naar luid van Romeinen 13 een taak te ver» vullen waarvan zij geen afstand mag doen. Komt men ons vragen, toch wat milder te staan tegenover allerlei propaganda, die ten» evolge kan hebben, dat de heiligheid van et huwelijk en het Christelijk karakter van 't gezinsleven worden aangetast, dan moet opnieuw eenwij kunnen niet en wij mogen niet I worden gehoord. En waar wij stuiten op een streven om de autoriteit van het gzag te verkleinen ofte on« dergraven, daar sluiten we ons aan bij den toelichter van Ons Program als hij schrijft Om terugkeer naar de begrippen van een heerschappij voerend bewind, die een volk niet missen km, zijn we bedacht. Wat de revolutionaire democratie wil, leidt ten slotte tot overheersching van het eene volksdeel over het andere En omdat dit zoo is, begeeren we een Overheid, die niet alleen zoo heet, maar die het ook is. Maar zulk een Overheid moet naar Kuypers woord dan ook willen optreden als dienaresse Gods. Over het geheele front treden wij den geest uit de diepte dus tegen met ons: Er staat ge» schreven 1 Dan krijgen ook de woorden waar» mee ons stembus»program wordt ingeleid, dat Gods bestuur over alles gaat, dat Hij de men» schen en de volken naar Zijn vast voornemen, tot de bestemming voert, die Hij hun gesteld heeft, een diepen zin en vinden we rust in de wetenschap, dat wij getrouw blijven aan den eisch om het toevertrouwde pand te be» waren. Wat op het stembusprogram voorkomt, is wat van net program van actie van 1922 nog op vervulling wacht, terwijl meer in het bij» zonder de nadruk wordt gelegd op een twee» tal punten, die bij deze stembus sterk naar voren komen de toestand van 'slands financiën en de defensie. De begrooting voor 1925 sluit op een te hoog peil van uitgaven. Die uitgaven moeten omlaag. Dat kan alleen komen als resultaat van langen en vermoeienden strijd. Men meent dat het altijd ergens elders moet worden ge» zocht, dan waar men het gezocht heeft. Alles in aanmerking genomen is het resul» taat van den arbeid, die tot nu toe verricht is, niet onbevredigend Maar we zijn er nog niet. Voor het komende begrootingsjaar 1926 zullen de uitgaven zelfs, in plaats van omlaag te gaan, vooral tengevolge van uitgaven voor de sociale verzekeringen, nog een 25 millioen hooger zijn dan in 1925. En hieraan vooral houdt Spr. èn persoon» lijk èn als eerste vertegenwoordiger der A.R. partij vaster kome geen periode meer van tekorten 1 Hoe gaat het nu strak als de stembus ge» sloten is? Het is duidelijk, dat er geen 51 Antirevo» lutionairen afgevaardigd zullen worden en er dus ook geen A.R. Kabinet zal worden ge» vormd. Wat zal er dan gebeuren zoo de drie groe» pen ter rechterzijde gezamenlijk boven de 50 uitkomen Hierop een antwoord te geven is thans on» doenlijk. Onze Kamerclub zal dan een be» slissing hebben te nemen in verband met den toestand, zooals die zich dan zal voor doen. Samenwerking der drie rechtsche groepen blijft Spr. zoo na als voor het meest in 's lands belang achten. Spr. zegt het óók met 't oog op naar allen schijn aanwezige onmo» gelijkheid om op eenigerlei andere wijze een Kabinet saam te stellen, dat op een parlemen» taire meerderheid steunt Spr. gelooft voors» hands niet op en samen werking van R K., V. D. en S. D. A. P. De bereidwilligheid om saam te werken is er in het algemeen bij de partijen te ïechter» zijde wel, al valt niet te ontkennen dat onder» vonden teleurstelling op den warmtegraad wel invloed uitoefent, .wat Spr. metvoorbeel» den aantoont. Er is eigenlijk alleen maar reden om de vraag te stellen of er nog wel veel aanleiding tot saamwerking is, voor hen die oordeelen dat het bestaansrecht en de beteekenis der A.R. partij uitsluitend door deze speciale pun» ten wordt bepaald. Doch dat is niet zoo. Dan zal dus ook de vraag van saam werking niet alleen van uit dat gezichtspunt beoor» deeld mogen worden. Doch wanneer we nim» mer ook maar iets zouden vorderen in de vervulling van wenschen die ons na aan het hart liggen, dan zou op den duur de natuur wel eens sterker kunnen blijken te zijn dan de leer. Men meent hier en daar te zien, dat de tegenwoordige scheidslijn haar reden van be» staan verloren heeft. Spr. meent duidelijk te hebben aangetoond, dat er reden te over is om waakzaam te blijven en zelfs om de waak» zaamheid te vergrooten, voor ieder die met zijn ziel leeft uit de beginselen van Gods eeuwig Woord. Men kan op dit terrein echter niet werken met hypothetische gegevens, want men heeft met feiten te doen. En al ware dus de onder» stelling juist, dat de geestelijke anti»these haar bestaansrecht had ingeboet, dan bracht dit nog geen verandering in de huidige partij» groepeering. Het is nu eenmaal niet zóó dat een mensch óf uitsluitend conservatief óf uit» sluitend democraat is. Geen enkele deugdelijke grond is dan ook aangevoerd geworden, die ons nopen zou om ons inzicht in zake partijvorming te wijzigen. Ja, sterker, meer dan ooit is Spr overtuigd, dat der tijden nood ons noopt tot de uiterste krachtsinspanning om onze positie als A. R. partij te handhaven. Wèl is Spr. bereid toe te geven, dat er reden is om te overwegen of er niet sommige vraag» stukken zijn van algemeene nationale betee» kenis, voor welker oplossing een breedere basis wenschelijk is, dan die welke saam valt met de grensscheiding tusschen Rechts en Links. Kuyper placht te spreken van een neutrale zóne, die er in ons politieke leven is. Blijkens de ervaring bleek die neutrale strook tot he» den niet heel grootalthans niet bij de linksche oppositie tegenover rechtsch bewind. Wie er in slaagt in dien toestand verbetering te brengen, bewijst land en volk een dienst. De omstandigheden hebben er toe geleid, dat Spr. l'/2 jaar geleden, in een zeer moei» lijken tijd, is opgetreden als Minister van Financiën. Spr. heeft de taak om 't butgetair evenwicht te herstellen, alleen aanvaard, omdat hij meen» de dat dit een logische consequentie was van onze houding bij de verkiezingen van 1922. Er zullen er ook onder ons wel zijn die de vragen, welke in het laatste jaar de aandacht vroegen, als van zuiver materieelen aard be» schouwen en dus als onderwerpen van de tweede orde, wijl immers ons adagium altijd was het geestelijke eerst, het stoffelijke daarna! Maar Spr. vertrouwt, dat de groote meer» derheid onzer mannen en vrouwen niet aan beter inzicht gespeend zal zijn en het verstaan zal, dat met de oplossing van het materieele probleem dat de aandacht vroeg ook groote geestelijke belangen gediend werden ja, ster» ker nog, dat de kracht tot oplossing van dat probleem juist uit ons geestelijk beginsel voortkwam. Thans is dan de taak tot herstel van het budgetair evenwicht nagenoeg volbracht? Zij kon niet worden ten einde gebracht" zonder dat hier en daar pijn werd veroorzaakt. Ware er iemand anders geweest, die haar had willen volbrengen, gaarne had Spr zijn plaats aan hem afgestaan 1 Tegen aanleg en neiging in is déze arbeid als roeping aanvaard, ter hand genomen en voortgezet. Door goed en kwaad gerucht heen, hoewel meer kwaad dan goed. Spr. hoopt, dat hij de A. R. mannen en vrouwen daarbij niet te zeer heeft teleurgesteld. Want er is nog veel te doen eer het sein op veilig kan worden gesteld. En voor zoover Spr. bij dien arbeid betrokken wordt, heeft hij steun en sympathie noodig. Nooit kan Spr. een leider zijn als Kuyper was. Maar wel wil Spr. de laatste vezel van zijn kracht geven voor de partij, zoolang hij zich van dien steun en van die sympathie verzekert weet. De uit» slag van den strijd, dien we tegengaan oefent althans daarop geen invloed uit. Door eenigen tegenspoed, zoo die ons treft bezwijken we nog niet. En voorspoed maakt ons niet overmoedig. Immers weten we, dat de uitkomst in 's Heeren hand is. Wat wij te doen hebben is allet eerst het zuiver houden van ons blazoen. Maar dan voorts te werken alsof het resul» taat alleen van dit ons werken afhankelijk was. En eindelijk, te werken in die stemming des harten, dat we in het eind, óók als het tegenloopt, in volle overgave kunnen zeggen Uw wil geschiede! SOMMELSDIJK. De opperman J. v. d. V. had het ongeluk, terwijl hij op een fiets gezeten voor een wagen uitweek, om te vallen tengevolge waarvan hij zijn knie zoodanig be» zeerde, dat hij zijn werkzaamheden eenige dagen niet zal kunnen verrichten. De metselaar H. M. had het ongeluk een stukje kalk in het oog te krijgen tengevolge waarvan hij zich onder geneeskundige behan» deling moest stellen. Belanghebbenden worden er aan herin» nerd, dat de keuring voor den dienstplicht, lichting 1926, zal plaats hebben op 28 en 29 April a s., in de Bewaarschool te Middelharnis Voor de toelating tot de openbare lagere school dezer gemeente met 1 Mei a.s. zijn 24 leerlingen aangegeven. De red star aardappelen worden in deze gemeente verhandeld voor f 3.— per H.L. naar eigenheimers is geen vraag, terwijl paar» denpeen in deze gemeente niet meer voorradig zijn. MIDDELHARNIS. Gevonden voorwerpen. Door M. Auperlee is een Vulpen gevonden en door den gemeenteveldwachter Dirx is een klos met sleutel op het gemeentehuis gede» poneerd Het bestuur van de tooneelvereeniging T.SC. is vastgesteld als volgt: M. J. Noor» dijk voorz., J. A. v. Roseveld Secr., Jac. Noor» dijk Penningm., L. Smit en A. Boogerman Commissarissen. De metselaarsknecht H. Mackloet had 't ongeluk met kalk zijn oog zoodanig te ver» wonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Door G. Nieuwland is een verzoek ge» richt aan B. en W. tot het plaatsen van een benzinemotor in zijn smederij plaatselijk ge» merkt B 2122. Door de postduivenver. «Seinpost® is Dinsdag 21 April een oefenings wedvlucht ge» houden van uit Roozendaal afstand 32 K.M. de duiven waren bijna allen binnen den ge» stelden tijd alhier gearriveerd, prijzen zijn niet uitgedeeld. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De kiezerslijst voor het jaar 1925/26 bevat 587 namen. Aan M. Braber L. Jz. is vergunning ver» leend voor het bouwen van een woning op het Dijkhof. OOLTGENSPLAAT. Gevonden en ter Gemeente Secretarie gedeponeerd, een nieuw rijwielplaatje, aldaar terug te bekomen. De heer J. Jacobs is benoemd tot bestuurs» lid van de Zuid»Hollandsche Landbouw»On» derlinge afdeeling Flakkee. C. D. Berkhoff heeft onderhands eeD woonhuis gekocht van J. van Nieuwaal staande aan het Weespad. Dinsdagavond geraakten eenige jongens aan het vechten, waarbij de een den ander met een hard voorwerp eenige slagen toebracht waardoor 2 wonden toegebracht werden. De veldwachter Jordaan heeft proces»verbaal op» gemaakt. Uitslag verkooping Donderdag 23 April ten 7.30 uur in Hotel Vinke door Notaris Akkerman van een woonhuis van B. Marcus Gemijnd door I.. van der Vlugt voor f 1510 Bij mej. de Wed. Jac. Korteweg zijn heden een paar stuks jong rundvee onder politie»toe» zicht vernietigd. OUDE TONGE. Van J. v D. en L. M. zijn hun fietsen in beslag genomen daar ze niet voorzien waren van het belastingplaatje. De aardappelenprijzen zijn als volgtRed Star f 3.75 en Bravo's f 5 de 70 K.G. De eerste zwaluwen zijn alhier gezien, de vroege lenteboden. Alhier wordt bij verschillende landbou» wers geklaagd over het slechte opkomen der erwten (schokkers) daar ze in den grond wor» den opgegeten. NIEUWE TONGE. Zij die in aanmer» king wenschen te komen voor vrijstelling we» gens broederdienst, moeten zich ter gemeente» secretarie aanmelden op Donderdag 7 Mei a.s. des v.m. 10—11 uur. Ter gemeente»secrerarie alhier, zijn koste» loos verkrijgbaar gesteld aanvraagformulieren, ter bekoming van een vischakte voor het dienstjaar 1925—1926. Algemeene Vergadering van den Polder Klinkerland, op 4 Mei a.s. in het Gemeente» huis. O.M. te behandelen Rekening over 1924 en Verkiezing Bestuursleden. Naar men ons mededeelt, zal door dhr. J. Verweij Jbz. alhier, vergunning worden ge vraagd tot het bouwen van een woonhuis aan het Korteweegje. J.l. Zondag is tegen D. de W. en M. K. alhier, proces»verbaal opgemaakt, wegens het aan den publieken weg spelen met centen. DIRKSLAND. Tot hoofdonderwijzeres der Chr. Bewaar» en Handwerkschool alhier is benoemd Mej. A. Trommel te Stad aan 't Haringvliet. Baron A. D. van der Goes van Dirxland te Zeist heeft voor de nieuwe muziektent al» hier f 100,— geschonken De rekening over 1924 en de Begrooting over 1925 van den Polder Kraaijenisse zal tot 7 Mei,a.s. bij den Secretaris van dien Polder ter irtSage liggen. Ter Secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van den heer L. Poortvliet Cz. om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een slachtplaats op het per» ceel Straatdijk A 376. A.s. Zaterdag zal in deze gemeente de "jaarlijksche verkoop van Emmabloempjes wor» den gehouden. Aan den heer J. G. Noordijk te Som» melsdijk is vergunning verleend tot het bou» wen van twee woningen aan het Boschpad alhier. De besmettelijke ziekte Roodvonk in de woning A 454 is,thans geweken verklaard. J.l. Maandag moest de heer J. Kres alhier per extra gelegenheid naar een Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd voor het ondergaan van een operatie. HERRINGEN. Alle aftredende functio» narissen der Boerenleenbank alhier zijn in haar j.l. gehouden jaarvergadering herkozen t.w. D. D. Kastelein als bestuurslid, H. Dorst en W. Mijs als plaatsverv., K. Tanis als lid van de Comm. v. Toezicht en A. W. Keijzer als kassier. Deze week is een scheepslading paarde» peen van hier verscheept a 40 cent per mud Door eenige bewoners van den Molen» dijk is aan den raad der gemeente een ver» zoek gericht verbetering te willen aanbrengen in de hoofdrioleering aldaar. Bij A. W. S Az. is als een gevolg van verwonding veroorzaakt door een val, bloed» vergiftiging geconstateerd. Een zoontje van Joh. M. alhier werd deze week door de bodewagen overreden waarbij een der enkels, na medisch onderzoek, bleek te zijn gebroken. Alhier is Woensdagavond 1.1. een ver» eeniging opgericht tot verkrijging van los» of nutsland, met aanvankelijk pl.m. 60 leden. Als Bestuursleden zijn gekozen de heeren J. W. v. Houdt, A. Munters, M. de Geus, M. Breur, E. Slis, J. Kalle en A, v. d. Velde. De 5 laatsten ter verg. aanwezig hebben hunne benoeming aangenomen terwijl de beide eer» sten daarvan kennis zal worden gegeven en van hen beslissing wordt ingewacht. MELISSANT. Wegens bedanken van dhr M. van den Bosch is tot Secretaris der Fok» en Contrölevereeniging gekozen dhr. Jb. Neels Deze week is een aanvang gemaakt met het opbreken en vernieuwen van de Voorstraat. Het zijstraatje wordt vervangen door een trot» tior van basaltinetegels, waardoor de straat niet onbelangrijk van aanzien zal veranderen. STELLENDAM. Toen de timmerman van Koppen alhier Donderdagmiddag met een met hout beladen wagen de voorstraat afreed, op weg naar huis, wilde een handelsreiziger per fiets met een zekere behendigheid deze wagen voorbijrijden. Deze poging faalde en had tot gevolg dat hij in den diepen bermsloot aldaar terecht kwam. Met de schrik, een nat pak en eenige materieele schade aan zijp rijwiel liep dit ongeval af, GOEDEREEDE. Aan het concours te Willemstad zal deel worden genomen door de zangvereeniging «Goereesch Gemengd Koor« en het muziekgezelschap «Apollo®. Bij den correspondent der Arbeidsbemid» deling staan 5 werklooze landarbeiders in» geschreven. Voor de herhalingsoefeningen bij het Reg. Kust Artelerie is tegen 27 April opgeroe» pen J. Heest Jz. Door de bakkers C. Flohil, J. Everaers en A. v. Waarde is bij den burgemeester een verzoekschrift ingediend tot arbeid van des avonds 6-8 uur 's morgens. Bezwaren kunnen worden ingediend 18 Mei ter gemeente»secretaric OUDDORP. Wielrijders past opKort achter elkander hebben weder twee bekeurin» gen plaats gehad, tengevolge van het berijden der klinkerstraat langs de huizen. Een van de twee personen kwam uit een woning naar buiten, en in plaats van regelrecht naar de groote keien te gaan, reed hij eerst een meter of tien langs de huizen, toen er juist een veld» wachter aankwam, bij het gemeentehuis. Past dus op Onze vroegere dorpsgenoot, de heer L. C. Goedegcbuure, thans werkzaam aan het Postkantoor te Hoek van Holland, is, bij de vak»examens te 's»Gravenhage gehouden, ge» slaagd voor kantoorbediende. Enkele melkslijters hebben de prijs der melk verlaagd op 12 cent per Liter. De andere zullen nu wel volgen. De boerenboter is teruggeloopen tot f 1,10 en f 1,05 per pond een paar verkoopers vragen nog f 1,15. Elf perceelen grasland, waaronder ook langs dijken en wegen, zijn verpacht tegen f 100 per gemet. De heer P. Voogd is benoemd tot Heem» raad van den Plaspolder. Ter bevordering van een goede water» loozing en om het afbrokkelen der kanten tegen te houden, zal door den polder het Oudeland, de beschoeiing bij de sluis aan de haven, vernieuwd worden. Het bestuur der Chr. School noodigt vaders en moeders der leerlingen en verdere belangstellenden uit tot bijwoning der Open» bare Les, die gegeven wordt op Woensdag 29 April van kwart voor 9 tot kwart voor 12, en van half twee tot half vier. De belangstellen» den, (moge het er velen zijnmoeten vol» wassen zijn zij hebben toegang tot alle negen lokalen. Zoolang een les duurt, mag niemand het lokaal verlaten, waarin men plaats geno» men heeft. Des namiddags worden de lessen in de handwerken gegeven. Alles, wat de meis» es in het afgeloopen cursusjaar gemaakt heb» lebben, is in haar bezit en mag vrij bezichtigd worden. Alle bezoekers en bezoeksters worden beleefd verzocht hun medewerking er toe te verleenen, dat deze eerste openbare les een gewenscht verloop hebbe. t Door A. Padmos is een woning aange» kocht aan de Hazersweg. f Op a.s. Donderdag 30 April zal de voor» aarsveemarkt gehouden worden. f Door den zalmvisscher C. M. zijn gis» teren in het stal binnen één getij 9 groote zalmen gevangen. HELLEVOETSLUIS. Tot Gemeente» raadslid (vac. P. Goedbloed a.r.) is benoemd verklaard dhr. F. van Harten (a.r.) De verkoop van de Emma»bloem heeft opgebracht f 43.25. Aan de Gemeente»Waterleiding te Helle» voetsluis wordt gevraagd met 1 Juni a.s. een fitter tevens belast met meteropname, incas» seering enz. Salaris f 1500 per jaar Geen pen» sioenstorting. Sollicitaties voor 2 Mei te zen» den aan den Burgemeester Tot helpster aan de Bewaarschool is be» noemd Mej. N. Eradus. Uitslag der aanbesteding van «Het bouwen van een gewapend betonschoeiing langs het Marinedok. Ingeschreven hadden A. Verhagen, Made f 35949 v. Dongen en v. Hoven, Dordt f 39890Sliedrecht Beton Mij. f 44600; Beton Mij. Breda f 44962; A. Lodder, N. Beierland f 46000 De Baan S. Co. Maassluis f 47000 Alg. Beton Mij., den Haag f 51180; P. A. v. Wijnen, Dordrecht f 55555 A. v. d. Hoek, Nieuwesluis f 56000A. Lind» hout, Nieuwenhoorn f 57000. NIEUW»HELVOETBenoemd tot leer' ling»verpleegster op een nader te bepalen da» turn in Mei a.s. aan de Psychiatische inrich» ting «Maasoord® te Poortugaal Mej. M. E. Foltering, alhier. Ten tweeden male is in de schuur van den koopman J. v. d. Sluis alhier ingebroken. Behoudens koper is ook mede genomen van dat erf een kruiwagen met hoogen kap, zon» der ladders. Vermoedelijk zal deze wagen wel ergens als onbeheerd zijn gevonden. De Burgemees» ter verzoekt daaromtrent dan ook inlichtin» gen. Van de nok van het handvat is een stukje afgebroken. Hoewel de politie eenige vermoedelijke daders heeft aangehouden heeft het onderzoek tot op heden nog geen resul» taat opgeleverd. Door de gemeentepolitie alhier zijn we» derom eenige personen verbaliseerd wegens overtreden der Politieverordening omtrent het te hard rijden met auto's en motorrijwielen. De verkoop van de Emmabloem heeft opgebracht f 55,35. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 26 April 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. v. Montfrans (Bev. nieuwe Lidm.) Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. den Oudsten (Doop.). Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. v. Montfrans van Sommelsdijk (H A.) Oude Tonge, v.m. 9,30 (H.A.) en 's av. 6 uur Ds. Bax. Nieuwe Tonge, v.m 9,30 en 's av. 6 uur leesd. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. As. Herkingen, nam. 2 uur Ds. Polhuijs v. Stad. Melissant, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Baarslag. Goedereede, v.m. Ds. de Gidts (H.A.) Ouddorp, v m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts van Goedereede. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Brinkerink. Oostvoorne (Evang.) v.m. 9,30 uur dhr. van Drunen. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Priester van N. Helvoet (Doop. Nieuw»Helvoet, geen dienst. Oudenhoorn, v.m. 10 uur Ds. Feenstra. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romeijn. Abbenbroek, 'sav. 6 uur Ds. Roobol. Zwar ewaal, v.m. 9,30 uur Ds. Bartsra. Vierpolders, (Evang v.m. 9,30 uur dhr. Scha» lekamp van Nieuwesluis. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en 'sav 5,30 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en s' av. 6 uur Ds de Lange. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. Nieuw Helvoet, v.m. 9,30 (H.A.) Ds. Wester huis en n.m. 5 uur geen dienst. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 geen dienst en n.m. 5 uur (H.A.) Ds. Westerhuis. GEREFORMEERDE GEMEENTE, Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur leesdienst' Herkingen, v.m., n.m. en 's av. dhr. Romijn van Oosterland. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. en 's av. 6 uur Ds. Kooymans, ten zijnen huize. SOMMELSDIJK. Bij de gehouden stem» ming voor notabelen van de Ned. Herv. Kerk alhier, op 22 April j.l., werd herkozen de heer D. de Mooij en gekozen de heer W. Mijs, voor de periodieke aftreding van den heerS. van Nimwegen werd geen meerderheid ver» kregen. Herstemming op 29 April a.s. OOLTGENSPLAAT. Dhr. D. W. G. Verkerk is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Monnikendam. DIRKSLAND. Ds. H. A. Minderman, pred. bij de Geref. Gem. te Lisse, voor dien alhier heeft voor het beroep naar Grand Rapids (Amerika) bedankt en het beroep naar Kala» mazoo (Noord Amerika) aangenomen. HERKINGEN. De nieuwe leerlingen zullen D.V. met 4 Mei a.s. tot de scholen worden toegelaten. MELISSANT. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Ds. Baarslag Zondagmorgen het Heilig Avond» maal te bedienen. STELLENDAM. De Heer G. A. Derksen, Cand. te Gouda, heeft het beroep van de Geref. Kerk alhier niet aangenomen. OUDDORP. Bij de Herv. Gem. is als pre» dikant beroepen Ds. Van Schuppen van Groot» Ammeis, aan de Lek. f Den WelEerw. Ds. F. de Gidts van Goe» dereede zal a.s. Zondag des 's nam. 2 uur in de Ned. Herv. Kerk de vacaturebeurt vervul len. Tevens zal er collecte worden gehouden voor de »SchooI met den Bijbel«. NED. HERV. KERK. BeroepenNaar Amsterdam ,Ds. J. Ver meulen te Noordwijk aan Zee. J AangenomenNaar Batenburg Ds. J. H. Israël te HeivoortNaar Kampen Ds. P. J. Steenbeek te Bergambacht; Naar Lemelerveld Ds. P. Visser te LemelerveldNaar Rilland Bath Ds. J. S. Hartjes te Hall bij Eerdbeek. BedanktVoor Ernst Ds. J. G. Wollderink te RandwijkVoor Adorp (Gr.) Ds. H. W. Bloemhoff te Harkstede ScharmerVoor Klaas» waal Ds. C. J. Schweitzer te Maassluis. GEREF. KERKEN. BeroepenNaar Helmond dhr. B. Felder Cand. te UtrechtNaar Glanerburg Ds. T. Sap te Gouda. Bedankt: Voor H. I. Ambacht Ds. J. Me» lier te FijnaartVoor Tzummarum Ds. D. G. A. Brouwer te PaesensVoor Bedum Ds. J. de Waard te BunschotenVoor Kampen Ds. J. Hoek te Soest. CHR. GEREF. KERK. Beroepen Naar Baam Ds. D. Driessen te 's GravenzandeNaar Soest Ds. J. L. de Vries te Rijnsburg. 36e Algemeene Vergadering van»Fffatha« D.V. Donderdag 30 April 1925, des voor» middag te half elf uur in het Instituutsgebouw te Dordrecht. AGENDA: 1. Opening door den Voorzitter, Ds. J. Vonk. 2. Jaarverslag van den Secretaris, Ds. A. Prins. 3. Idem van den Penningm. den Heer W. L. B. den Blaauwen. 4. Rapport der Commissie tot het nazien van het financieel beheer over 1924. Benoeming der Commissie voor 1925. 5. Verslag van de Algemeene Ondersteunings Kas. 6. Schoolverslag van het Hoofd, den Heer A. A. van Holten. 7. Verkiezing van een Bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den Heer J. Schaap Hz. (herkiesbaar.) 8. Mededeelingen van het Bestuur in zake de verplaatsing van School en Internaat naar het midden des lands. 9. Rondvraag. 10. Slotwoord door Ds. G. Lindeboom. 11. Sluiting. N.B. Na afloop der Vergadering zal gelegen» heid gegeven worden om van het doofstom» men»onderwijs kennis te nemen. Trouwe opkomst noodzakelijk. Tot deel wordt daarom dringend opgewekt. Aan Afdeelingen en Corporaties wordt ver zocht afgevaardigden te zenden (zie art. 6, 7 en 8 der Statuten. Correspondenten, Leden en Begunstigers worden eveneens tot bijwonen uitgenoodigd. Afgevaardigden van Afdeelingen en Corpo» r.ities benevens Correspondenten, die de A. V. bijwonen en vergoeding van reiskosten 3e klasse verlangen, moeten dit veertien dagen tevoren aan den Penningmeester, Den Haag, Ant. Duykstr. 49, berichten. Met aanbeveling van de Vereeniging en in het bizonder van de a.s. Algemeene Verga dering in het gebed. De Secretaris, A. PRINS. Poederooyen, 4 April 1925. GOEDEREEDE. Vergadering van het «Musschengilde® 28 April des voorm. 11 uur in het logement »ae Gouden Leeuw«. Vergadering van stemgerechtigde inge landen van den »Kleinen Zuiderpolder® op Zaterdag 2 Mei des voorm. 10 uur in het logement »de Gouden Leeuw®. Behalve de vaste werkzaamheden zal er ook een verkiezing plaats hebben van een «Heemraad® wegens periodieke aftreding van den heer Joh. Lodder (herkiesbaar). OUDDORP.f Algemeene Ledenvergadering der Boeren» vereeniging op Zaterdag 25 April 1925 'snam. ten 6 ure bij G. Spee. Agenda 1. Bestelling Mais, Erwten, Zemelen, Vleesch» meel, Am. Lijnkoek voor Sept. en Dec. 2. Betaling Mais, Super, Schilfers enz. 3. Bespreking aankoop Mais op termijnleve» ring. Wegens te groote toevloed van copie moeten enkele stukken w. o. het verslag van de raads» zitting van Stellendam overstaan tot het vol» gende nummer.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4