tweede blad. Zaterdag 18 April 1925. No. 3112. Drie Bladen. ||O0t itèft Jonèdg Marnes R/lededeeüngesk De gemeente van Christus gevoelt, van hoe groote beteekenis de opstan ding van haren Heiland is, hoe zij de kroon is op zijn Verlossingswerk. Voor jeZus zelf was Zijn verrijzenis, als de aanvang Zijner verhooging, van groot gewicht, daar Hij is opgestaan tot heer lijkheid, tot een eeuwig zalig leven. Het werk, Hem door den Vader opge legd, is volbracht. Zijn opstanding is een getuigenis des Vaders, dat Hij, de Borg, volkomen betaald heeft. Daarom wordt ook aan Zijn volk de verzekering gegeven, dat zij gerecht vaardigd zijn van de zonden. Jezus' opstanding is hun een pand hunner zalige lichamelijke opstanding. Christus leeft; daarom zullen ook zij leven. Met Christus in den dood gegaan, zullen zij ook met Hem Gode leven in de he- melsche zaligheid en blijdschap. Aangaande degenen, die in Christus ontslapen zijn, hebben wij de troost volle wetenschap, dat zij leven. Dat te weten, is een behoefte voor den Christen, van wiens zijde dierbare ver wanten werden weggenomen. Voor ons is 't, alsof de dood onze geliefden voor altoos heeft weggenomen. Als daar de dood de aardsche banden verbreekt en het stoffelijk overschot wordt uitgedra gen, schijnt 't ons toe, alsof zij, die van ons heengingen, voor goed met ons hebben afgedaan. Wij kunnen niet meer met hen spreken, hen niet meer raad plegen. Zij hooren ons niet meer; zij weten van ons niet. Eerst kunnen wij 'tons niet voorstellen, dat zij weg zijn. Wij zijn in onze gedachten nog steeds met hen bezig. Later wordt dat wel anders. AI vergeten wij hen niet, het leven gaat weer zijn gewonen gang, en wij gewennen er aan het zonder hen te stellen. Voor ons besef is 't, alsof zij opgehouden hebben te bestaan, en toch, Jezus zegtzij leven, zij leven Gode. Wij zien 't wel niet. Geen enkel teeken komt van hen tot ons. Nochtans was de dood voor hen geen vernietiging. De dood heeft hen, die in Christus ontslapen zijn, slechts tijdelijk van ons gescheiden. Zij leven, al zijn zij ook gestorven. Dadelijk na den dood is hun ziel opgenomen tot Christus en zal ten jongsten dage weer vereenigd worden met het lichaam, alsdan gelijk vormig aan dat van onzen Heere Jezus Christus. Al is ons van het leven der in Christus gestorvenen niet veel bekend, toch weten wij uit hetgeen Jezus daarvan zegt, dat zij zalig zijn. Zij bestaan niet slechts voort, maar zij genieten met bewustheid van de zaligheid, hun ge schonken. God is het doel van hun leven. Nu leven zij eerst recht, waar zij in voile gemeenschap met God ver- keeren. Er is geen smart, die hen pijnigt; geen zorg, die hen drukt; geen zonde, die hen benauwt. Hier op aarde wordt zoo weinig geleefd. Het is hier een ge stadige dood. Onvermengd genot wordt hier niet gevonden. Eerst van de in Christus ontslapenen kan in den vollen zin des woords gezegd worden, dat zij leven. Leven, vrij van zonde en zorg in ongestoorde gemeenschap met hun God. Zulk een wetenschap is in staat ons met het sterven te verzoenen. Ze giet olie in de wonden, door de scheiding geslagen. Al is 't scheiden van onze ge liefden pijnlijk, dat zij na den dood Gode leven, kan onze tranen drogen. Die ge looft in Christus, zal leven, al is hij ook gestorven. De dood heeft zijn macht over hen verloren, daar Christus den dood heeft overwonnen. Wat dat leven hier namaals eigenlijk ?'l"1 Wat de zalig afgestorvenen zien Wat zij genieten Op die vragen moeten wij het antwoord schuldig blij- wanneer men van ons een duide lijke beschrijving van het hemelleven verlangt. Wij kunnen ons daarvan geen heldere voorstelling maken. De Schrift zegt er niet veel van. Het is ons nog niet geopenbaard wat wij zijn zullen. Wij weten niet, wat wij in den hemel zullen doen, wat daar onze bezigheid zal zijn. Vele gissingen kan men maken veel daarover peinzen. Doch men komj daarmede niet verder. Alle pogingen die inenschen aangewend hebben om langs geheimzinnigen weg meer van dat leven der gezaligden te weten te komen, zijn op niets uitgeloopen. Maar wat zouden wij daarnaar onder zoeken Het zij voor ons genoeg te weten, dat zij, die in Christus ontslapen zijn, Gode leven. Meer hebben wij niet te weten of te wenschen. Dat is de hoogste zaligheid. Wij zullen Jezus zien. Wij zullen Hem gelijk zijn en met al de zaligen Gode eeuwig lof en eer brengen. Wij zullen daar naar den wensch van ons hart van zonde verlost, heilig en onberispelijk voor God verkeeren. Gode te leven, dat is de keus van alle oprechten van hart. Maar zoo lang zij op aarde zijn, wordt dat slechts iri beginsel verkregen. Het willen is er wel, doch het volbrengen wordt niet gevonden. Hier is nog de strijd tussclien vleesch en Geest, en in dien strijd heeft het vleesch nog vaak de overhand. In den hemel echter zullen de zaligen in waarheid Gode leven. Daar is de zonde te niet gedaan. Alle beletselen om God te dienen, zijn weggevallen. Daar zal God zijn alles in allen. De Sadduceën hadden het geval ge steld, dat zeven broeders achtereen volgens dezelfde vrouw getrouwd had den, en den Heiland de vraag voorge legd wiens vrouw zij zou zijn in de opstanding der dooden. Jezus had daarop aangetoond, hoe ongepast die vraag was. Na dit leven trouwt men niet, noch geeft men ten huwelijk. In den hemel leeft de man niet voor zijn vrouw, noch de vrouw voor haar man. Daar leeft men Gode. Daar zijn geen ver houdingen als op aarde, geen banden des bloeds. Daar is God het middel punt van aller begeeren. Het is den gezaligden alleen om Hem te doen. Zeker, in den hemel zullen wij we derzien en herkennen de vromen met wie wij op aarde verkeerd hebben. Maar dat zal iets bijkomstigs, niet de hoofdzaak zijn. Alleen in zooverre zal men gemeenschap met elkander oefenen, als men één is in Christus. Niet het wederzien zelf zal de zaligheid uit maken, maar het samen lieven en loven van God. Moogt gij op goeden grond een zalige opstanding verwachten, wijl gij door het geloof één zijt geworden met Christus Dan is dat eeuwige leven hier reeds bij u aangevangen. Dan is Gode te leven de innige begeerte van uw ziel geworden. Ook dit is een vrucht van Jezus' opstanding, dat Zijn volk door Zijn kracht worot opgewekt tot een nieuw leven. Zij worden haters van de zonde en liefhebbers van Zijn naam. In beginsel leven zij hier reeds hun God, dien zij waardig keuren, dat en gelen en menschen, dat alles wat adem heeft, Hem love in der eeuwigheid. Plaatselijk Nieuws» Hei goedkoopste, Hei grootste, Het meest gesorieeerd Hoeden- en Petfenmagazijn WiïïïOMOWSBS Dit nummer bestaat wit LUCAS 201 38b. Want zij leven Hem allen. werd voor de consumptie goedgekeurd en in deze gemeente verkocht. Goedkoope kolen. Toen de echtgenoote van J. H. kolen in de kachel wilde gooien, bemerkte ze dat er een ring in het vuur lag. Na hem te hebben gereinigd, bleek het een gouden ring te zijn. MIDDELHARNIS. Woensdag is door de politie een vreemdeling aangehouden, die Donderdagmorgen onder leiding van den ge» meentewachter en Rijkspolitie naar de aange» wezen plaats is gebracht. Als werkloos hebben zich bij den cor» respondent der arbeidersbemiddeling doen inschrijven 11 arbeiders en 6 visschers totaal 17 personen. J.l. Vrijdag viel het 13»jarig zoontje van C. v. Dongen uit Dirksland in de Nieuw» straat van de kap van een wagen. Hij werd bij zijn familie den heer A. Visser in de woning gebracht. De inmiddels ontboden ge» neesheer constateerde een ernstige hersenschud» ding. Woensdag was de jongen zoover her» steld dat hij per auto naar zijn ouderlijke woning is vervoerd. J.l. Zaterdag gingen van de landbouwers Dr. Peeman en van Hanson paarden op hol. Dat incident liep zonder persoonlijke onge» lukken te veroorzaken af, hoewel de materi» eele schade van eerstgenoemde nog al belang» rijk was. De verkoop van spelden 2de Paaschdag ten bate van de Hoefijzervereeniging heeft opgebracht f 60—, Op 't gemeentehuis zijn als gevonden gedeponeerd een ring met sleutels en een ring met huissleutels. Uitslag aanbesteding van een te bouwen landbouwschuur in den van Pallandpolder Hedenmorgen geraakte een met hout geladen boot in het Oost» Hellegat aan den grond. Door den storm sloegen de golven over het schip, hetwelk vrijwel spoedig zonk. De 3 opvarenden werden met moeite en bij herhaalde pogingen door de bemanning der Tramboot Numansdorp—Zijpe gered. Door velen werd de redding gadegeslagen. Een woord van dank aan Kapitein en be» manning voor hun pogingen, die met succes zijn bekroond, is zeker hier wel op zijn plaats. De Tramboot arriveerde hierdoor een uur te laat aan den Steiger. Door Wed. J. Okker is ter gemeente» secretarie een verzoek ingediend om een gas», petroleum» of benzolmotor te mogen plaatsen, tot het drijven van smederij machines. Op Zaterdag 25 April ten 11 uur zal gelegenheid bestaan bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. GevestigdH. Kobus van Oude Tonge en L. Koppenaal met gezin. VertrokkenP. Q_ J. Boets naar Monster A. van Wijk en gezin naar NumansdorpS Beijer EllemeetGerrit Mol VierpoldersP. J. Henning en gezin naar Raalte (O.)D. Kievit en gezin naar den BommelM. C. van der Swaluw naar Oude Tonge. Uitslag aanbesteding grint voor de ge» meente. W. Kielboom Gorichem f 3.51 (dorp) f3.65 (haven) C. Grinwis Ouddorp f 3 67, f 3.72 K M. van Dijke St. Philipsland f3.51, f3.51; P. Teunisse St. Annaland f 3.27, f 3.27W. Leeuwenstein Sliedrecht f 3.38, f 3.38. M. Korteweg f 1.24 (grint rijden naar Lan» geweg), f 1 09 (naar Galathee)J. v. Dravik f 1.06f 1.00, f 0.98 (van de haven naar de Galathee); D. v. Kempen f 1.02; P. Troost Dz. f 0.86, f 0.89Jan Hotting f 0.95. Niettegenstaande de ITaagsche schildersstaking werd vlak on< der de rook van de Residentie, n.l. aan de Scheveningsche Pier met man en macht ge» schilderd, om de badplaats toch vooral met de Paasch» dagen frisch en vroolijk voor den dag te laten komen. SOMMELSDIJK. L.l. Dinsdag stonden er 12 werklooze arbeiders bij den correspon» dent der arbeidsbemiddeling ingeschreven. Deze week werden er door de gemeente 11 werklooze landarbeiders te werk gesteld. Van den landbouwer D. A. B. stierf dezer dagen een 2»jarig rund. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en onder politie«toezicht begraven. Dinsdagavond reed een auto uit den Bommel aan den Langeweg in deze gemeente in volle vaart tegen een lantaarnpaal. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongeluk» ken kwamen niet voor. Van den landbouwer J. V. uit Dirksland werd een rund uit nood geslacht. Het vleesch c wia w. lT»g»vTr»r»iV.i Timmerwerk. P. Roozendaalf 9284 G. van Eek5298 C. de Pijper8982 Langbroek, Van Hulst6495 P. v. Rixoord 6630 A. v. d. Doel6444,44 Metselwerk. Beton. A. J. Dijkersf 10080 f 2150 J. Mackloet10200 1560 L. Buurveld12340 1750 C. Boeter10060 2200 J. Boeter9960 2100 Smidswerk. A. Witvliet, L. Nieuwland f 3974 Gebr. de Mooi3940 C. Vis3020 G. Nieuwland2847 Schilderwerk. A. v. Strien495,95 C. v. Beek560 A. Bruggeman555 P. J. Bruggeman593 In massa. Langbroek en v. Hulstf 21582 STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen D. V. en M. A. H. is proces»verbaal opge» maakt wegens dronkenschap en tegen J. J. N. wegens het rijden zonder licht en over» treding motor en Rijwidwet. VÖOD BLK Z'N KDUS Kipstraat 85«87Rotterdam SW ZIE DE 5 ETALAGES -«E Voor hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend J. HEHIGER Jr. DEN BOMMEL. Bij publicatie wordt be» kend gemaakt, dat voor of op 22 April a.s. bij den Burgemeester inschrijvingsbiljetten worden ingewacht voor het verrijden van grint en keislag. Terwijl Kar. Bakker aan het ramen was» schen bezig was, brak de ladder waarop hij stond, zoodat hij zich ernstig bezeerde De hulp van Dr. Kattenwinkel moest worden ingeroepen Aan de haven werden de vorige week 776 H L. aardappelen vervoerd. OQLTGENSPLAAT. Het bouwen van een woonhuis voor W. C. van Kempen is opgedragen aan Mosselman en Korteweg en J. J. Heintjes, timmerwerk; J. v. Ree en Gebr. Smeets metselwerkG. van Nimwegen schilderwerkWed. Okker smidswerk. Archi» tect H. C. de Ruiter. Mej. S P. Beijer, helpster in de Bewaar» school, heeft tegen 1 Juni ontslag aangevraagd. Bij den landbouwer A. van Vugt is on» der het vee mond» en klauwzeer uitgebroken. Uitslag voor verkooping door Notaris Akkerman van een woonhuis in de Tuinstraat voor B. Markus. Ingezet door L. M. Dorsman op f 1470. Afslag 23 April in Hotel Vinke. OUDE TONGE. De boterprijs is alhier met f 0,30 de K.G. afgeslagen zoodat de prijs nu f 2,40 is. Naar men uit goede bron verneemt is alhier een muziekvereeniging opgericht, het bestuur is als volgt saamgesteldH. W. Parree, C. de Haas van Dorsser, J. Buscop, J. de Jong en J. Gebraad. Alhier zal getracht worden het lossen van kolen voor den Bond weer voor een jaar aan te besteden, briefjes kunnen ingeleverd worden bij den secretaris C. Gebraad. Daar de drukte in het landbouwbedrijf grootendeels is afgeloopen komen zich weer veel werklooze aanmelden zoodat er een ploegje door de gemeente te werk gesteld is. De aardappelen varieerden als volgt in prijs Red Star f 4 en Bravo's f 5,25 de 70 K.G. NIEUWE TONGE. Tegen een persoon alhier ts procesverbaal opgemaakt wegens het werpen van graszooden op den openbaren weg. Onaangename ontdekking. De heer C. v. d. Berge alhier, kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking, dat van zijn rijwiel het belastingplaatje ontvreemd was. Van den dader geen spoor. Van de Wed. J. K onder deze gemeente, stierf bij het veulen werpen een der beste werk» paarden. Voorzeker een niet onbelangrijke schadepost. Tweede Paaschdag is tegen Van Z te Middelharnis processverbaal opgemaakt we» geus het rijden zonder licht en tegen P. Z. te Dirksland wegens het rijden met zijn auto om een hoek zonder een richting aan te geven. J. C. v. d. Vliet alhier, had het ongeluk in de z g.n. Sluisweg in een volle sloot met water te rijden. Met de schiik en een nat pak kwam hij vrij. DIRKSLAND. De Emmabloemcollecte zal dit jaar alhier worden gehouden op Zaterdag 25 Aprl a s De geheele opbrengst zal ingevolge de aansluiting door de Groene Kruis Afdee» ling bij de Centrale Vereeniging, ten bate komen voor het Groene Kruis alhier, wat den verkoop der bloempjes dus wel zal bevorderen. Verleden week werden van hier uitge» voerd 2500 balen peen. Tegen een 3»tal personen alhier is proces» verbaal opgemaakt wegens het onnoodigver» toeven op het stationsemplacement der tram. Het woonhuis aan den Molendijk A 317, dat ingezet was door den heer P. van Mar» kensteyn voor f 4200.—, is bij de gehouden verkooping niet afgemijnd. HERRINGEN. De prijs van de Room» boter is alhier deze week weer verlaagd en gesteld op f 1,25. Alhier werden 1.1. week 5 kinderen onder» worpen aan de kostelooze inenting. Tegen A. W. S. van hier werd 1.1. week proces»verbaal opgemaakt wegens overtreding der Rij wiel wet. In deze gemeente is een geval van be» smettelijke ziekte geconstateerd n.l. Diphteritus Aan de Wed. J. Kardux onder deze ge» meente werd deze week een harer beste paar» den riet veulen door den dood ontnomen. Ook weer in deze week is van hier een patiënt naar 't Ziekenhuis te Rotterdam ver» trokken en voor mogelijke operatie aldaar opgenomen. Voor de tweede maal trachten alhier de arbeiders los» of thans meer genoemd nutsland te bekomen. Daartoe zijn een 30 tal personen voornemens zich te organiseeren tot eeD Ver» eeniging en zullen daarna stappen worden gedaan het begeerde doel te bereiken. MELISSANT. Naar we vernemen heeft dhr. Th. Molenaar onderhands het woonhuis van dhr. B. van der Mast gekocht. Door dhr. C. Both Az. is onder deze gemeente een ballon gevonden, afkomstig uit Lille (Noord»Frankrijk). Het kaartje daaraan bevestigd is aan het adres opgezonden. De heeren I. Joppe, M. W. Struijk en H. Rooij, respect, aftredend als bestuurslid, lid van den Raad van Toezicht en Kassier der Boerenleenbank zijn als zoodanig herkozen, STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 400 H.L. koepeen, 120 H.L. aardappelen. Zaterdag viel het 4»jarige dochtertje van H. van Seters alhier bij beurtschipper J. L. Waling in de open liggende welput. De tim» merman G. v. Koppen, toevallig in de buurt, wist het spoedig te grijpen en op te halen. Na eenige kunstmatige ademhalingsbewegin» gen te hebben toegepast, was het spoedig weer in orde. Het 8»jarig zoontje van H. Brinkman had het ongeluk zijn linkersleutelbeen te bre ken. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. De heer P. D. Holleman, alhier, is aan» gezocht om op te treden als jurylid voor de te houden bakkerij tentoonstelling te Groningen. GOEDEREEDE. Den heer J. Hekman, onderwijzer alhier, is benoemd tot directeur van Ouddorpsch Gemengd Koor te Ouddorp. Den heer B., die Zondag met zijn auto van hier naar Sommelsdijk reed geraakte op den Visschersweg in de sloot. Spoedig daagde hulp op en werd de auto op den weg ge» bracht, waaraan slechts een weinig was be» schadigd. Verder liep het goed af. OUDDORP. Het is 2de Paaschdag druk aan het strand geweest. Bij het restaurant al» daar is een draaimolen geplaatst, doch deze is niet in werking geweest, om reden de toe» stemming er voor door het Hoofd der Ge» meente niet was verleend. Het huis van Kr. Zandburg aan Hazers» weg is Zaterdag ingezet door A. Moerkerk op f 2600. Er komen den laatsten tijd hier veel wilde ganzen over. In een wetering bij het jagershuis in het verre westen, werd de vorige week een heele troep opgemerkt. Visscher A. Sperling heeft tot tweemaal toe, achter elkander, zijn vischtuig verspeeld, wat wel een schade van 500 gulden is. Kr. Kastelein heeft van W. Mastenbroek de zoogenaamde Batterij bij het Dijkhuis aan» gekocht ter uitoefening van de palingvisscherij. Voor een ander is dat dus verboden vischwater. Schipper M. Sperling was Woensdagavond aan het proefvaren met een nieuwe motor. Bij het binnenkomen der haven, voer hij op het vaartuig van Jan Witte, hetwelk een groot gat bekwam en begon te zinken. Met moeite werd het vaartuig op den lagen kant gehaald het zal naar de werf ter reparatie moeten worden weggebracht. Toen Woensdagavond de timmerman S. van Sommelsdijk, die alhier aan een land» bouwschuur werkt, met de tram huiswaarts wilde keeren, nam hij bij het toegangshek zijn draai te kort, buitelde daardoor over de lage afscheiding heen en viel »kop over bol« in de met veel water gevulde tramsloot. Met veel schrik en een doornat pak liep het vrij gunstig af. Voor oudere meisjes, die wat meer van het naaien en andere nuttige handwerken wil» len leeren, bestaat daartoe gelegenheid vanaf 3 Mei in de Oude School. Aangifte bij Mej. J. Kastelein of Wed. J. Ihrinan. f Onder de gevangen zalmen in de stal» len van deze week was cr één exemplaar bij die het respectabele gewicht vertegenwoordigde van ruim 34 pond. f Tegen M. P. is proces»verbaal opgemaakt wegens het rijden met een fiets op de straat» klinkers. Dit is sedert eenigen tijd bij de po» litieverordening verboden. f Door eenige landbouwers is hier alreeds vee in de weide gebracht Inderdaad vroeg f Vroeg voorjaarslevenBij T. v. D. en J. v Z. in den OostJijk staan reeds de vroege aardappelen mooi boven den grond. f Woensdag j 1. sloeg een span paarden van L. A. op hol vanwege het schrikken van een auto. Wonderlijk goed liep het ongeval zonder eenige schade af. f De Gebr. Br. hadden het ongeluk met het berijden van een motorfiets met dezen omver te vallen. De eene die op de duozitting zich bevond, bezeerde zich vrij ernstig. f Voor de aardappelen besteedt men thans f 5 a f 5,50 per mud. De laatste dagen is de vraag sterk toegenomen. De voorraad is ech» ter niet groot meer. t De werkzaamheden het drogen van gar» nalenafval is heden weer begonnen. f Van J. B. geraakte doordat het paard schichtig werd de wagen in een sloot. Door eenige arbeiders die te hulp kwamen werd het zaakje weer op den beganen grond ge» bracht. De wagen bleek schade opgeloopen te hebben. f Te dezer plaatse zijn een aantal wilde eenden waargenomen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de annonce, voorkomend in dit blad, waaruit blijkt dat de heer P. C. van Dongen zich alhier als schilder gevestigd heeft. HELLEVOETSLUIS. Met ingang van 16 April is van hier overgeplaatst naar Rotterdam dhr. J. v. d. Blink, rijksklerk bij de Inspectie der Belastingen, alhier en de particuliere klerk A. J. v. d. Blink, naar Rotterdam, kantoor 's»Gravendijkwal. In de j.l. Gemeenteraadsvergadering van Donderdag 8 April heeft de Voorz. Burg. P. de Geus verslag uitgebracht over de conferentie bij de Min. van Marine. Daaruit vernamen wij dat Zijne Excellentie niets voelt voor de overplaatsing van de opleiding van Gorichem naar Hellevoetsluis. Dus alweer een teleur stelling. Tevens werd in deze vergadering besloten sollicitanten op te roepen voor fitter bij de waterleiding, op een salaris van f 1500. Ver» der werd besloten B. en W. te machtigen een armbezoeker aan te stellen op een jaarwedde van f 400 en de betrekking van boekhouder bij het Burg. Armbestuur op te heffen. Alhier zal van 12 Mei tot 19 Mei een tentoonstelling gehouden worden van huis» vlijtartikelen ten bate van een liefdadig doel. NIEUW»HELVOET. Onze plaatsgenoot dhr. A. Boon is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot concierge aan het kadasterge» bouw te Brielle. ZUIDLAND. Goed afgeloopen. J.l. Zater» dag keerde de aannemer J. P. alhier van zijn schuur bij het veer naar huis terug, met medeneming van de dien dag voor moeder de vrouw gelegde kipeieren. Bij de Korte

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3