voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antirevolutionair Orgaan mm WWA lÊÈÊkMÊÊÊÈÊÈÈ wÈÈÈÊÊÊÊÊm IN HOC SIGNO VINCES No. 3110 ZATERDAG 11 APRIL 1925 40ste JAARGANG Drie Bladen. TWEEDE BLAD. Poor ft en Jamftag liiliigiS Binnenland. W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Dit nummer bestaat uit (Slot). Het sterven van Jezus was een eeuwig ^sterven. Hij stierf als de Borg van zondaren, beladen met den vloek der wet. Hij, die geen zonde gekend heeft is zonde voor ons gemaakt, opdat wij zouden worden rechtvaardigheid Gods in Hem, Wat die gevloekte dood van Christus van zulkyeen heerlijke betee- kenis doet zijn voor Zijn volk, is dit, dat Hij een vloek is geworden. Van zich zeiven was Hij dit niet, maar Hij is het geworden. Geworden naar den raad des Vaders. Als wij Hem daar aan het kruis zien hangen, dan hebben wij stof om den Vader te danken voor Zijn groote liefde waarmede Hij ons heeft liefgehad. Hij gaf ons Zijn Zoon tot in den gevloekten dood. Waar wij ons zeiven niet konden verlossen is God met ontferming over ons bewogen geweest en heeft Hij voor ons een jE-, weg ter ontkoming ontsloten. Op Zijn eigen Zoon heeft Hij onzen vloek gelegd en over Hem is Zijn toorn tegen onze zonde gekomen. Chris tus werd een vloek voor gevloekten. Hij werd dat vrijwillig daar Hij, van den Vader gezonden, Zich onder den vloek der wet gesteld heeft. Wij aanbidden hier een wonder van genade, hetwelk wij niet kunnen door gronden. Hoe ontzettend dit voor Chris tus geweest is, zien wij vooral in Gelhsemané en vernemen wij op Gol gotha waar Hij onder den last van Gods toorn tegen de zonde, klaagt: „Mijn God Mijn Godwaarom hebt Uij Mij verlaten En verstaan wij nu ook, welk een groot belang wij hebben bij dat ster ven van Jezus hoeveel ons dat te zeggen heeft? Zien wij daarin onze schuld en straf Gevoelen wij er iets van, wat dat zeggen wil, dat Christus een vloek is geworden Beseffen wij, dat wij van nature onder oen vloek liggen en dat wij waardig zijn als ge vloekten ten onder te gaan Wij moeten onze vloekwaardigheid erkennen en verstaan, hoe wij tegen over God en Zijn wet staan. Wanneer wij dat zien, zullen wij geen vrede hebben. Wat is de dood een verschrik kelijke zaak. Hij is de bezoldiging der zonde. Daarin openbaart zich het mis noegen Gods over de zonde Hoe ontzettend is het sterven voor een mensch die met God onverzoend is O, waarlijk er is voor den mensch geen reden om zichzelven te vei heffen Waarop zou hij roem kunnen dragen Stof is hij en tot stof zal hij weder- keeren. En dat wel, omdat hij ligt on der den vloek der wet en het oordeel van een rechtvaardig God. O, hoeveel tegenkanting en verzet ontmoet deze waarheid. Wat woelt een mensch daar tegen in. Hoe tracht hij het bestaan van den dood op natuurlijke wijze te verklaren en de akeligheid daarvan onder bloemen te verbergen. En toch, wat baat het? Wij zijn vanwege onze zonden vloekwaardig en in onzen dood openbaart zich de vloek. Hoe zullen wij dien vloek ontgaan Hoe worden wij van zulk een dood gered Alleen door onze toevlucht te nemen tot onzen Heere Jezus Christus, die een vloek geworden is voor ons opdat Hij ons van den vloek zou verlossen. Weldra moeten wij sterven. Hoe schoon de wereld ook schijnt, hoe ze ons ook aanlokt, ze kan toch geen be vrediging geven aan ons hart. Ze geeft niet wat ze belooft. Zij baart slechts teleurstelling. Wij moeten haar met alles wat zij heeft achterlaten. En hoe zal het ons straks gaan, als wij van haar scheiden Verwachten wij iets aan Hem over te geven. Een ieder die het leven niet vindt bij zich zeiven, hij zoeke het buiten zich in Christus. Die in Hem gelooft zal door den vloek niet getioffen wor den want Christus laadde zijn vloek op Zich en nam dien van hem weg. Allen die in Hem gelooven, zijn nu vrij De wet, die ons in alles veroor deelt, moet ons leiden tot Christus, die geworden is onder de wet, opdat Hij degenen die onder de wet waren, ver lossen zou en opdat wij de aanneming tot kinderen zouden verkrijgen. beters dan het aardsche Zijn wij met God verzoend Hebben wij vrede met Hem Dat wij toch niet gedach teloos voortleven, maar dat wij stil staan op onzen weg, tot onszelven inkeeren en bedenken, hoe ernstig het leven is. Maken wij ons den tijd der genade welken God ons gunt, te nutte, door te zoeken wat tot onzen vrede dient. Dwaas is de mensch, die zijn hart aan het aardsche hecht en ver geet, dat het einde nabij is. Maarniet minder dwaas is een ieder, die door de wet zoekt gerechtvaardigd te wor den. Hoevelen zijn er, die zulks doen. Zelfs waar men zijn hoop op Gods genade leerde vestigen, openbaart zich nog gedurig het streven om door vol brenging der wet haar vloek van zich af te wenden. Maar het woord van den apostel leert ons hoe nutteloos en ijdel al zulk pogen is. Wij liggen onder den vloek derwet. De weg om door onderhouding der wet Gods gunst en het leven te ver werven, is afgesneden. Geen poging van onzen kant om den vloek van ons af te wentelen, zal baten. Wij kunnen ons er nog wel dieper onder brengen. De gerechtigheid, die wij meenen te bezitten, is ingebeeld. De wet toch veroordeelt ons; wij hebben haar over treden en ons daarmede aan de ver doemenis onderworpen. tvenwel is er daarom geen reden om moedeloos ie worden en ons te laten verschrikken, alsof er voor ons geen hoop meer was. Christus heeft verlossing van den vloek der wet te weeg gebracht. Hij heeft verlost die zichzelf niet konden verlossen en 't voor üod beleden Heere, ik heb niet anders dan den dood verdiend en ik ben niet in staat het oordeel van mij af te wenden en daarom vlucht ik tot Uw genade tot Christus, Die een vloek werd opdat Hij van den vloek verlokte. Zoo leeren wij het hoofd buigen onder het oordeel maar het ook opheffen om geloovig op Christus te zien en ons Voor hem, die verstaat hoedanigen dood Christus gestorven is, komt de dood in een gansch ander licht te staan. Voor hem is de dood niet meer een straf der zonde, een oordeel Gods. De vloek is er uit weggenomen. Hij is voor Hem een verlossing, een over gang van lijden tot heerlijkheid, een doorgang tot de zalige gemeenschap met God en Zijn volk, welke door niemand en niets kan gestoord worden. Dezen troost kunnen wij alleen dan genieten, als wij zien op Christus als wij Hem met al Zijn verdiensten ge- Welk een volkomen en dierbare Zalig maker werd ons geschonken. Welk een weldaad, die ons in onderscheiding van zoovele anderen bewezen werd. Door de kracht van Christus' dood leeren wij nu ook sterven aan de zonde en het leven, dat Hij door Zijn sterven ons verwierf, wijden aan dien God, die ons zoo lief gehad heeft en aan dien Heiland, die Zijn leven heeft gesteld voor Zijn schapen. En als dan straks de laatste ure voor ons aan breekt, dan zal ons sterven zijn een inslapen om te ontwaken in die zalige gewesten, waar geen dood en geen rouw en geen gekrijt meer zijn zal en God alle tranen van onze oogen zal afwisschen. loovig aannemen. Blijven wij op de wet zien, zoo is er niets, dat ons hoop geeft. Zoeken wij door de wet gerechtigheid bij God te verkrijgen, zoo zullen wij telkens tot de ontdek king komen, dat het een hopeloos po gen is. Wat een onrustige ziel tot kalmte kan stemmen, wat de wonden der zonde kan helen, wat ons troosten kan onder zoovele rampen en tegenheden, dat is alleen het geloovig zien op Hem, die zich vernederd heeft tot in den gevloekten dood aan het hout des kruises. Zoo krijgt Zijn dood eerst de rechte beteekenis voor ons en vinden wij daarin het rustpunt voor ons hart, beide in het leven en in het sterven. Plaatselijk Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worduj berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. GALATEN 3 13. «Christus heeft ons verlost van den vloek der wet, een vloek geworden zijnde voor onswant er is geschre» venVervloekt is een iegelijk, die aan het hout hangt.« II. ■pjHgggggi mMMi Pp. igyp-. - I n p Jü In het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Den Haag werd het Scheldeverdrag tusschen België en Holland geteekend. Foto van de twee gevolmachtigde ministers Hymans en \an Karnebeek en alle autoriteiten die bij het teekenen van het verdrag aanwezig waren Minister Hymans, Minister van Karnebeek, Prins de Ligne, de Ruelle, Baron van Zuylen, Graaf de Lolaing, Jhr. Beelaarts van Blokland, Mr. Beneker—Andreae, Jhr. Rendorp, Mr. Carsten. NEDERLAND EN BELGIË. De herziening van de Verdragen van 1839 De aankomst van Minister Hijmans. Met den trein van 4 uur 18 is Minister Hijmans uit Brussel Vrijdag te 's»Gravenhage aangekomen. Aan het Hollandsche spoorstation waren te zijner begroeting aanwezig de Minis» ter van Buitenlandsche Zaken Ihr. Mr. Dr. van Karnebeek en diens secretaris Dr. Carsten alsmede de Belgische gezant Prins de Ligne en de leden van de Belgische legatie. Bij het verlaten van den trein werd de Bel» gische Minister, die vergezeld was van de hee» ren de Ruelle en Baron van Zuylen, beiden van het Belgische Ministerie van Buitenland» sche Zaken, hartelijk door Minister van Karne» beek verwelkomd Onmiddelijk begaven de heeren zich in auto's naar het Departement van Buitenlandsche Zaken, ter onderteekening van het verdrag, om na afloop van de onderteekening de thee te gebruiken bij den Belgischen gezant. Op het Stationsplein had Hotel Terminus de Nederlandsche en Belgische vlaggen uitge» stoken. Voor het Departement van Buitenlandsche Zaken werden de aankomst en het vertrek van de beide Ministers en de heeren, die hen vergezelden, door een groote menigte aan» schouwd. Het verdrag geteekend. Vrijdagmiddag 5 uur hebben de Ministers Hij mans en van Karnebeek op het Departement van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage het verdrag met België |tot herziening van ver» drag van 1839 geteekend. De Ministers bleven daarna nog een uur in het kabinet van den Minister van Buitenland» sche Zaken tezamen. De maaltijd bij Minister van Karnebeek. Aan den maaltijd, dien de Minister van Bui» tenlandsche Zaken Jhr. van Karnebeek Vrijdag» Vetgemeste os le prijs. Eigenaar P. A. Ooms uit Halsteren (N.»Br.) avond in zijn ambtswoning ter gelegenheid van de onderteekening van de BeIgisch«Neder» landsche overeenkomst en ter eere van den heer Hijmans gaf, zaten op enkele uitzonderin» gen Da, alle genoodigde autoriteiten aan. Deze waren de Belgische gezant en Prinses de Ligne, de heeren Graaf de Lanaing, kolo» nel Schmit en Nemry van het Belgische Gezant» schap, de heeren de Ruelle en Baron van Zuylen van het Belgische Departement van Buitenlandsche Zaken, de Voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten»Gene» raai, de Ministers, de Minister van Staat, Mr. Cort van der Linden, de Vice«President van den Raad van State, de leden en de Secreta» ris van de Commissie uit de Tweede Kamer voor buitenlandsche zaken, H. Ms. Gezant te Brussel en de heeren Snouck Hurgronje, Beel» aerts van Blokland, Beucker Andreae en Car» sten van het Departement van Buitenlandsche Zaken. Aan het dessert werd, naar de »Tel.« ver» neemt, het eerst het woord gevoerd door Jhr. Van Karnebeek, die in hartelijke bewoordingen zijn voldoening te kennen gaf over de totstand» koming van de overeenkomst en een dronk instelde op Minister Hijmans en het welzijn van het Belgische volk. De Belgische Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Hijmans, beantwoordde daarop de toespraak van den heer Van Karnebeek. Ook hij uitte in van warme waardeering getui» gende woorden zijn genoegdoening over het hedenmiddag geteekende verdrag. Aan het slot van zijn toespraak dronk de heer Hijmans op zijn »ami et collégue« van Karnebeek en diens echtgenoote, alsmede op den voorspoed van de Nederlandsche Natie. Aan den fraaien met bloemen versierden disch heerschte een hartelijke toon, die nog verhoogd werd door den geest van wederzijds sche toenadering, die in de door de beide Ministers in de Fransche taal uitgesproken redevoeringen aan den dag gelegd werd. SOMMELSDIJK. J. v. A had het onge» luk bij het verrichten zijner werzaamheden zichzelf zoodanig te bezeeren dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en op diens voorschrift eenigen tijd rust moet houden. De diensplichtige A Peekstok, van de lichting 1919, is tegen 27 April a.s. voor her» halingsoefeningen onder de wapenen geroepen. Wegens het Paaschfeest kunnen de boeken uit de Bibliotheek van de Ver. »Je» hova Nissi« op Dinsdag 14 April a.s. des avonds van 6,30 tot 7,30 uur worden inge» ruild. De Kantoorhouder aan het hulppostkan» toor te Sommelsdijk brengt ter kennis aan be« langhebbenden, dat de uitbetaling der ouder» domsrente zal plaats hebben op Dinsdag en Woensdag 14 en 15 April. MIDDELHARNIS. Over het eerste kwar» taal zijn door de schutsluis binnen gekomen 274 schepen inhoudende 21942 ton en uitge» laten 273 schepen inhoudende 22440 ton. Dinsdag had de landbouwer D. Peeman Jr. het ongeluk dat zijn beste werkpaard 't welk hij Maandag nog gebruikt had, stierf. Het beest was niet verzekerd. De heer M. M. J. Vletter heeft wegens zijn hoogen leeftijd bedankt als directeur van De Volkzang en is in zijn plaats benoemd de heer L. v. Gent. Van den melkboer G. Verhage stierf deze week een kalf. Dit is in den tijd van een half jaar reeds het derde. De melkboeren hebben de melk met 2 cent de liter verlaagd en gebracht op 14 cent ook zijn er enkele melkboeren die ze aanbie» den voor 12 cent de liter. Op de Donderdagavond gehouden be» stuursvergadering van de Hoefijzervereeniging is besloten om op 2de Paaschdag de welbe» kende spelden te koop aan te bieden ten be» hoeve van de kas der vereeniging. Dat er door de burgerij een gretig gebruik van gemaakt zal worden is te verwachten daar een ieder wel bereid gevonden zal worden dit schoone doel te steunen om degene die dit werk be» langloos op zich genomen hebben te helpen vergemakkelen. STAD AAN 'T HARINVLIET. Tegen J- T. is proces»verbaal opgemaakt wegens dronkenschap. Het verslag van den toestand der ge» meente over 1924 ligt ter gemeentesecretarie ter inzage en is tegen betaling der onkosten verkrijgbaar. DEN BOMMEL, A. W. had het ongeluk met zijn fiets in de sloot terecht te komen, waardoor hij een zijner armen brak. Door Dr. Kattenwinkel is de arm weer gezet. Ter gemeente»secretarie ligt ter inzage een uitkomst van meting en schatting van ge» bouwde en ongebouwde eigendommen. Aan Job Mijs en W. Bakelaar Az. is vergunning verleend tot het bouwen van een woning. OOLTGENSPLAAT. Door den gemeen» teveldwachter L. Jordaan is tegen een persoon procesverbaal opgemaakt, die uit baldadigheid, aan een auto bevestigde rem losmaakte, toen deze op een oprit stond en daarna tegen een ijzeren hek opreed. OUDE TONGE. B. en W. maken bekend dat de woning aan de Juliane straat no 40 met ingang van 1 Mei open komt, zij die hiervoor in aanmerking wenschen te komen moeten zich aanmelden 15 April op het ge» meentessecretatie. De lijsten van stemgerechtigde ingelan» den van den Magdalenapolder ligt vanaf heden tot en met 20 April ter inzage bij den secretaris van dien polder. Geen plezierige gouden bruiloft. De oudjes B. Dupree en echtgenoote vierden dezer da» gen hun 50»jarige echtvereeniging, de man legt reeds langen tijd in het ziekenhuis te Rotterdam waar de vrouw dien dag ook heen ging.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3