if T jn Burgerwoning mei Tuin Bi] 10 oi 25 haal Babal C. Vroepilemj - Dirksland A d vertentiën. Kerk en School. Binnenland. Burgerlijke Stand. Officieel Gedeelte. Vergaderingen. Correspondentie. LEEHDERT KOOLE Ai - j SJFdSS-I Dankbetuiging eene Dienstbode Burgerkosthuis Hengst Moistl DE BLAUWPIT VERKOOPIIVG Paarden, loornuee, Landkouw- uiemiulgen, meubilaire goederen, grooie narllj Boeken, en een partij oud nelltscli Porceieln en aardewerk, Reclame-Mededeelingen. A.J. P s I Getrouwd Land- en Tuinbouw. ELIZABETH UAH DER IDEHKE P.LÜ. Ondertrouwd DANKBETUIGING Zilveren Feest Maria van Hotten, M ei d - h u i s houdster Metselaarsknecht nette Dagdienstbode 10 AANDEELEN 40 cent per regel. £>uof ^VtadonAeul -cGe otocfe defied "Xfe*- <&e oéa Vudddng aC WdnneeA. dd -uSaa vyuipA A. Ü.P MTant u?el&taem,cUe dweept daa'imee. ouooinonaaien fl.jpou«-doon,„0£„ ^jUfflirrTdfitiiB r^i i H i Lf Wfciim *Wi»nv%*f BITTERKOEKJESPUDDINO J. M. kwam Woensdagmorgen tot de ontdekking dat een uil in den afgeloopen nacht de jonge duiven in het hok had op» gepeuzeld. Daarop heeft hij een rattenklem in het hok gesteld. Htden, Donderdagmorgen, was de roover gevangen. Met een poot vast» geklemd en het lichaam door het vlieggat naar buiten gedrongen. De uil is een mooi groot exemplaar met een vlucht van 95 duim. De eieren worden door verschillende kooplui thans opgekocht voor 5'/2 cent. Voor herhalingsoefeningen worden onder de wapenen geroepen op 17 AprilKrijn van i der Wende bij de ie Artillerie Brigade, Trein» afdeeling te 's»Gravenhage en op 27 April Krijn Padmos en en T. van Dam bij het Reg. Kust Artill. te den Hélder. Door middel van ons postkantoor zijn in Maart gehouden 605 telefoongesprekken en werden verhandeld 107 telegrammen. f Naar wij vernemen bedraagt de grond» prijs van de suikerbieten dit jaar 19 gulden per 1000 K.G. Voor deze prijs is er weer aan» leiding om veel te zaaien. Het contracteeren kan binnen enkele dagen tegemoet gezien worden. f Onze dorpsgenoot A. v. Noord is be« noemd tot sluiswachter te Andel. f Naar men ons mededeelt zijn hier geen uien meer voorhanden, zoodat de versche» pingen geëindigd zijn. HELLEVOET SLUIS. Dhr. E. Roodschild commies bij 's Rijkswerven is bij Kon. Besluit met ingang van 1 April benoemd tot griffier bij 's Rijkswerf alhier. Dinsdagavond werd er van de Nuts» Nijverheidsteekenschool tentoonstelling ge» houden van gemaakte teekeningen. Er is in den afgeloopen winter veel werk tot stand gebracht, zoowel in het Vakteekenen als in Handteekenen. Vele teekeningen van verschil» lende ambachten trof men er aan. Aan enkele leerlingen der school n.l. I. v. d. Ham, Th. J. H. Kwanten en H. Bravenboer werd een getuigschrift uitgereikt, voor het volgen der 5»jarige cursus. Verder werden nog verschil» lende prijzen bestaande uit stukken gereed schap t.w. beitels, zagen, schuifpasser, boor» machine, stalen duimstokken enz. aan enkele vlijtige leerlingen uitgereikt. De school is de» zen winter door 61 leerlingen bezocht. Er was dien avond veel belangstelling. Woensdagmiddag geraakte het paard en den wagen van den verkooper Stolk van Nieuw»Helvoet in het Voornsche Kanaal. De inzittenden wisten nog bijtijds uit den wagen te springen. Het tuig van het paard werd stukgesneden, zoodat het dier zich kon red» den. Spoedig werd het paard en den wagen op het droge gehaald. Twee kalveren die in den wagen lagen zijn verdronken Motorongeluk met doodelijken afloop. Dinsdagavond heeft in den polder van Vierpolders een droevig ongeluk plaats gehad. Dhr. Arkenbout uit Oostvoorne, welke eenige jaren geleden bij het springen van een mijn een been moest missen, was, nu hij on» gelukkig is, met ingang van 1 April aange» steld tot tijdelijk schrijver op het Belasting» kantoor alhier. Dinsdag is hij naar Rotterdam gegaan om een fiets te koopen. Des avonds alhier teruggekomen zou hij per motorfiets naar Oostvoorne gaan. De ongelukkige heeft de plaats zijner bestemming niet bereikt. Door nog onbekende oorzaak is hij met de motor» fiets van den dijk afgereden en in de sloot terechtgekomen Woensdagmorgen vond men hem dood in de sloot onder de motorfiets liggen. De ongelukkige is ongehuwd. Het is een tragisch geval, in plaats van zijn nieuwe werkkring te gaan bekleeden, heeft hij het tijdelijke met het eeuwige verwisselt. »De mensch wikt, maar God beschikt Maandag 6 April zal het strijkorkest »Strymphonia«, Dir. v. Straaten, met mede» werking van eenige andere gezelschappen een uitvoering geven ten bate van een jonge moe» der die naar het Sanatorium moet worden overgebracht. Maandagmiddag is er een buitengewone spoedeischende Raadsvergadering gehouden ter behandeling van het voorstel van dhr. Kros, om den Minister telegrafisch aan te bieden, het bouwen van een cantine op voor» waarde dat de marineschepen (thans te Go» richem) hier ter stede voor den tijd van tenminste 5 achtereenvolgende jaren na het tot stand komen der cantine aanwezig zullen blijven. Dit voorstel is met alg. st. aangeno» men. Zooals de lezers misschien weten heeft de Gemeenteraad van Gorichem dit plan op» gevat, en heeft dit den Minister voorgelegd mits hij kan treden in de voorwaarde daar» voor gesteldn.l. bij vertrek der schepen na» dat de bouw der cantine gereed is een schade» loosstelling van f 2000,— toegekend voor elk jaar tusschen de vastgestelde periode. Voor Gorichem is dit een belangrijke kwestie, doch voor Hellevoetslnis nog belangrijker, want verwacht wordt, dat bij niet aanvaarden van het voorstel, dat spoedig de opleidingschepen naar Hellevoetsluis komen. De raming van het bouwen is f 10000. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 5 April 1925 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. van Montfrans. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 Ds. v. Montfrans van Sommelsdijk (Doop) Oude Tonge, v.m. 9,30 uur Ds. Bax. Herkingen, n m. 2 uur Ds. Bax v. Oude Tonge. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 Ds. v. As. Melissant, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Baarslag. Goedereede, v.m. Ds. de Gidts. Ouddorp, v m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts van Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 s' av. 6 uur leesdienst. Stellendam, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange van Ooltgensplaat. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE, Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur leesdienst. Herkingen, v.m. n.m. en 's av. leesdienst. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. en 's av. 6 uur Ds. Kooymans, ten zijnen huize. Van de overige gemeenten geen opgaaf. OOLTGENSPLAAT. Tot de Openbare School zijn toegelaten 33 nieuwe leerlingen en tot de Bizondere School 22. DIRKSLAND. Ds. H. A. Minderman, pre» dikant bij de Geref. Gem. te Lisse, voordien alhier is beroepen naar Calamazoo. MELISSANT. Voor de geloofsbelijdenis in de Ned. Herv. Kerk hebben zich 12 personen opgegeven. De rekening en verantwoording over 1924 ligt bij den Boekhouder der Ned. Herv. Kerk ter inzage. HERKINGEN. Wegens ongesteldheid van Ds. A. Verhagen heeft de dienst 1.1. Woens» dagavond bij de Ger. Gemeente niet kunnen plaats hebben en zal op nader te bepalen d.d. worden gehouden. De Heer J. A. Witvliet benoemd Ouder» ling bij de Ned. Herv. Kerk heeft voor die benoeming gemeend te moeten bedanken. STELLENDAM. Naar de Geref. Kerk al» hier is beroepen den WelEerw. Heer A. Derck» sen Theol Cand. te Gouda. OUDDORP.f Ds. H. V. Basoshi, vroeger predikant bij de Geref. Kerk alhier, doch sedert eenigen tijd dienst doende als emeritus»predi» kant te Lexmond, gaat zich binnen eenigen tijd te Driebergen vestigen. f De vacaturebeurt in de Ned. Herv. Kerk wordt a.s. Zondagmiddag vervuld door den WelEerw. Heer Ds. F. de Gidts van Goedereede. HELLEVOETSLUIS. Dinsdagavond 7,30 ure zal in de Ger. Kerk voor de A. R. Kies» vereenigingen «Nederland en Oranje« afd. Hellevoetsluis en Nieuw Helvoet optreden, den Weled. Heer R. A. den Ouden uit 's»Gra» venhage, met het onderwerp «Naar de Stem= bus*. Deze vergadering is alleen toegankelijk vooi geestverwanten. Komt allen op. Verzuim uw plicht niet, want de strijd is van groot belang. DE ZOMERTIJD GEHANDHAAFD. De Eerste Kamer heeft besloten met 31 tegen 17 stemmen den zomertijd te handhaven. Niet minder dan 315 telegrammen en 200 adressen voor of tegen den zomertijd waren bij het Hoogerhuis ingekomen. Een bewijs hoe veel belang ons volk stelt in den zomer» tijd hetzij om hem te handhaven of hem voor goed af te schaffen. De voorstandsrs van den zomertijd hebben hun zin gehad. Het is genoegzaam bekend dat de Anti=Rev. partij tegen den zomertijd is. Vooral den heer Diepenhorst hield nog een breed, goed gedocumenteerd betoog vóór de afschaffing van den zomertijd. Wij laten hier een en ander uit zijn rede volgen De heer DIEPENHORST (a.r.) meent, dat bij verwerping van het ontwerp de Eerste Kamer een daad zou doen die in economi» schen en socialen zin afkeurenswaardig, ethisch verwerpelijk en staatkundig bedenkelijk zou zijn. Onaannemelijk is het verzet tegen den zomertijd toe te schrijven aan koppige boe» ren, ongerijmd is het te meenen de bestrijders van den zomertijd te beschouwen als Braatiani en Braatunculie. Het is niet juist te zeggen: Op 18 Maart is te Eindhoven overleden Mevr. de Wed. J Gestel—Kwaadland. De overledene werd geboren in 1823 te Goedereede en be= reikte den leeftijd van 102 jaar. Mevrouw Gestel was de Grootmoeder van den beken» den kunstschilder Leo Gestel. de heer Braat is er omdat de zomertijd er is Eerder mag men zeggen, dat de zomertijd er nog is omdat de heer Braat er is. Inge» zonden stukken in Het Volk en andere organen hebben doen inzien, dat grootegroe» pen der bevolking, zooals spoorwegarbeiders, den zomertijd niet begeeren. Moeders van groote gezinnen hebben zich er evenzeer te» gen uitgesproken. De grootste bezwaren ko» men echter van het platteland. Een teveel vastheid, teveel eenheid is er onder de pra» tici, dan dat men zou kunnen volhouden, dat men hier te doen heeft met een hetze. Spr. herinnert eraan, dat er indertijd geschil was over de voorkeur voor West»Europeesche en Midden»Europeeschen tijd Maar hoeveel verdeeldheid daarover toen in 1918 be« stond, eenigszins waren de agrariërs voor den Amsterdamschen tijd en toen was de heer Braat nog niet aan de politieke horizon verschenen. In crisisomstandigheden hebben de boeren zich de opoffering aan den zomer» tijd verbonden, getroost. Maar zegt het niets, dat na den crisistijd de landbouwer eensge» zind door middel van hun organisaties tegen den zomertijd zijn opgetreden De meerder» heid der Tijdcommissie, die den zomertijd wilde beperken, de heer Staalman, die hetzelfde beoogde, erkende de bezwaren voor het platteland. Het lijkt spr. een bedenkelijk argument, dat men zich op het platteland toch niet aan den zomertijd stoort. Bedenkelijk is dit uit sociaal oogpunt. We krijgen daardoor n.l. tweeërlei tijdregeling en het groote goed der tijd»unifi» catie gaat teloor, waarvan de heer Rink, toen hij nog minister was, voorstander was. Tegenover de nadeelen van den zomertijd staan voordeelen zegt men. Ze zijn voor een gorot deel illusoir Als men gewag maakt van hygiënische voordeelen moet men ook acht slaan op het standpunt o.a. dr. Heyermans, die dit voordeel niet aanwezig achtte. Of moet men zich richten naar het internationale voor» beeld Zeker het zou gemakkelijk zijn, als er internationale eenheid was, maar die een» heid is er niet. Het is niet waar dat de spoorwegen den zomertijd wenschen. Spr. beroept zich op een adres van de directie in het vorige jaar inge» zonden. Onze geïsoleerde punten blijven we behouden ook bij verwerping van het voor» stel. Duitschland heeft den Zomertijd namelijk niet. En als de heer Verheijen onze 7 millioen tegenover de 140.000.000 van het buitenland stelt. De heer VERHEIJEN Ik heb gezegd, dat ik niet op een millioen kijk. De heer DIEPENHORSTDe heer Verheijen kijkt niet op een millioen, maar het gaat hier om vele millioenen inwoners van Duitschland en andere landen. Wij hebben bovendien vele verbindingen met het oosten en het vormen van een enclave blijft bestaan ook bij verwerping van het voorstel. Bij land» en tuinbouw heeft men te doen met een or» ganisch phisiologisch proces, dat ten nauwste verbonden is aan de natuurwetten. Goede wetgeving heeft te zorgen, dat aan een deel der bevolking geen lusten worden geschonken, die anderen nadeel brengen. Aan de boeren wordt door den zomertijd een on» rechtmatige dwang opgelegd. Men zegge niet dat bij afschaffing van den zomertijd een meer» derheid wordt onderdrukt. Die gevallen staan niet gelijk, Prof van Leersum heeft het zoo gezegd, dat de boeren, die elk grassprietje elk graantje aan de zon danken, en de stede» lingen de zón misgunnen. Zoo wordt ons volk excathedre ivoorgelicht. Het is ten eenenmale onjuist. Is het soms zoo, dat bij ieder bed van een stedeling een hooivork en een dorschvlegel gereed staat als!een bedreiging heb het hart eens vroeg uit je bed te komen In de geheele actie voor den wettelijken zo» mertijd is iets onwaars. Hij betoogt, dat de wettelijke zomertijd een onnatuurlijke maatregel is. Men heeft beweerd, dat ook de Amsterdamsche tijd niet volkomen overeenkomt met den zomertijd. Dat is waar, maar dat neemt niet weg, dat die overeen» stemming veel sterker aanwezig is dan bij den zomertijd. Wanneer men bij ons den zonne» tijd zou willen volgen, zou ons land op den Greenwichtijd zijn aangewezen. Door aan» vaarding van den Amsterdamschen tijd is dus reeds een compromis getroffen. Spr. handhaaft zijn meening, dat de overheidsmacht, hoe goed bedoeld ook, wordt gebruikt voor een mys» tificatie. Als bij de inflatie somt men bij den zomertijd denkbeeldige voordeelen op. De wetgever zegt nietweest flink, staat op, be» gint uw dagtaak vroeger, maar men zoekt het met een fopperij te bereiken. Spr. komt nu tot de staatkundige zijde van het vraagstuk. De Nieuwe Courant schreef, dat met de afschaffing beoogd werd zieltjes te winnen bij de stembus. Het Volk deed het op rijm en dichtte »als ik 't vee daarmee van dienst ben, krijg ik bet stemvee op mijn hand.« Het is begrijpelijk dat de pers, zich bewegend in stedelijk milieu, ook menig» maal onvoldoende met de toestanden van land» en tuinbouw op de hoogte, zich op stedelijk standpunt stelt. Spr. betreurt een stemming als hierboven geschetst en hij vraagt hoe het te rijmen is, dat de meerderheid van het volk voor den zomertijd zou zijn, terwijl tegelijkertijd om politieke redenen naar de afschaffing zou worden gestreefd. De kwestie van den zomertijd zelve wordt hierdoor vertroebeld. Spr. betwist, dat de Kamer, door aanneming van het ontwerp, zou gaan lijden aan de anderdaagsche koorts, zoo» als de heer Verhagen zeide. Bij de ver» werping van het voorstebB raat was geen uitspraak ten principale. Ook de meest fijn» gevoelige zal hier niet van gekrenkten hoog» moed der Kamer durven gewagen als zij het ontwerp aanneemt. Er zijn stemmen, die zeg» gen, dat, waar de Kamer reeds zoo herhaal» delijk zich stelde tegenover de Tweede Kamer, zij dit thans zal durven. De Voorwaarts betoogt, dat de sociaal» democratische leden der Eerste Kamer voor het ontwerp moeten stemmen, omdat anders de populariteit van dit lichaam zal stijgen Anderen zeggen, dat de Eerste Kamer nu juist het ontwerp moet verwerpen, omdat zij daar» door populair zal worden. Los van deze over» wegingen evenwel zal de Kamer hebben te beslissen. Toch moet de herhaalde afwijzing van door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen ernstig overwogen worden. Bij principieele aangelegenheden heeft de Eerste Kamer den plicht, maar bij een ontwerp dit moge zij bedenken, dat de onrust in het land zal stijgen. Bij het scherp geprononceerde en den wensch der Tweede Kamer zal de kwestie vroeg of laat toch weer in deze Kamer komen. Veel ontstemming, een conflict kan men vermijden. SOMMELSDIJK. Geboren: Jansje, d. v. Jannetje Razen berg. Overleden Johannes Vroegindeweij, 50 j., echtgenoote van Jannetje Voerman. MIDDELHARNIS. Geboren Tanneke, d. v. H. Dirkx en L. E. Beun; Jan, z. v. J Krijtenberg en J.v. d. Slik; Jacobus Johannis, z. v. M. de Jager en K. MoerkerkenMaarten, z. v. L. J. Appel en A. Witte. Overleden Levenloos aangegeven kind van A. J. Dijkers en M BoersS. de Groot oud 11 mnd. z. v. K. de Groot en N. Verhage P. Meijer oud 68 j., weduwnaar van H. Vink. DEN BOMMEL. Geboren: Jacobus z. v. Johannis Quirinus Buijs en van Elizabeth van der Made Arnol» dus Joannes z. v. Cornelis Smeets en van Allegonda Rommelse Hubertus z. v. Petrus Legierse en van Willemina Hameeteman Jan z. v. Adam Cornelis Zoon en van Adriaantje van Gelder. NIEUWE TONGE, Ondertrouwd: Adrianus Boogert j m. 21 j. te Dirksland en Huberdina van Moort, jd. 22 j. alhier. HERKINGEN. Geboren Johanna Willempje, d. v. H. Log» mans en Geertje Melissant. MELISSANT GeborenMaria Bastiaantje d. v, P. J. van der Zanden en van L. BrandCathalijna Jan» netje d. v. L. J. Vogelaar en J, Goedegebuur. OverledenJ. van der Spaan oud 88 j. wed'naar van K. Tielman. OUDDORP. Over de maand Maart. Geboren: Neeltje, d. v. Wouter Bakelaa en Aartje Heerschap Gerrit, z. v. Pieter Venn e man Willempje Boshoven Lijntje, d. v. Klaas Mastenbroek en Niesje Bakelaar George, z v. Johannes Moerkerk en Jannetje v/d Kloos» ter; Jannetje, d. v. Willem Bakelaar en Grietje Klijn Hillegonda d. v. Jan Noorlander en Wijnanda Koerts. Getrouwd: Jacob Westhoeve jm. 24 j. me; Magdalena Neeltje Aalbregtse jd. 21 jaar Dirk Witte jm. 26 jaar met Martijntje Meijer jd. 21 jaar. Overleden: Jacob Mierop55jaar wedn. van Kaatje van der Wende Pietertje Grinwis 72 jaar d. v. Jacob Grinwis en Catharina Maria de Mooij Krijn Heerschap 57 jaar wedn. van Aagje Klein. ZUIDLAND. Over de maand Februari. Overleden Ma. de Jongh wed. G. van Rij oud 69 jaren, en Abr. Bevaart, wedr. van Ma. Westdijk, 74 jaar. JAN SLOOTMAKER en 25957 MAATJE VAN LENTE. Paterson (N., Middelharnis J 3 April 1925. is Belastbare opbrengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat een opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en on» gebouwde eigendommen, in deze gemeente gelegen, gedurende dertig dagen, van 3 April tot en met 2 Mei aanstaande, ter gemeente» secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Sommelsdijk, 2 April 1925. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. OUDDORP.f Ledenvergadering der »Boerenvereeniging« op Zaterdag 4 April 1925, 's nam. ten 6 ure bij G Spee. Agenda 1. Bestelling van Mais en Schilvers. 2. Bespreking aankoop Chili en Am. Lijnkoek 3. Betaling Mais. Super, enz., enz. In verband met de behandeling van het wetsontwerp tot afschaffiing van den zomertijd werd navolgend telegram verzonden aan den heer Voorzitter Eerste Kamer te 's»Gravenhage Flakkeesche Boerenbond verzoekt Uwe Ka» mer eerbiedig, doch met klem, de voor ons bedrijf lastige schadelijke zomertijd af te schaf» fen en het desbetreffend wetsvoorstel van de Regeering aan te nemen. VAN SCHOUWEN, Voorzitter. Sentationeel proces. Voor het hof van gezworenen te Lubeck is Woensdag een sensationeel proces begonnen. De beklaagden zijn een inspecteur van de spoorwegen te Schwerin en zijn te Berlijn wonende gehuwde zuster. De inspecteur, die in de volksche beweging in Mecklenburg een leidende rol heeft gespeeld, wordt beklaagd in 1918 tot viermaal toe te hebben getracht zijn vader te vermoorden. Zijn zuster zou hem bij een dezer pogingen behulpzaam zijn ge» weest. De vader stierf verleden jaar zijn na» tuurlijken dood, maar zegt in zijn testament, dat zijn kinderen viermaal hadden getracht hem om het leven te brengen. Zoo hadden zij hem met Paschen vergiftigde paascheieren gestuurd. Door een toeval kwam een der eieren in het bezit van een kennis, die het opat en ernstig ziek werd. Een tweede maal hebben zijn kinderen gepoogd hem vergiftigde punch te laten drinken en een derde maal hebben zij de gaskraan in zijn slaapkamer opengezet. Ten slotte hebben zij hem eens uit zijn huis gelokt en heeft zijn zoon uit een hinderlaag op hem geschoten. De zoon hield heden voor de rechtbank zijn onschuldstaande. Hij verzekerde, dat zijn vader eens in be» schonken toestand zelf de gaskraan had open gedraaid. Toen op zijn vader geschoten was vertoefde hij niet te Lubeck, doch in Mecklen» burg. De zuster verklaarde, dat haar vader haar broer haatte en van haar had geëischt, dat zij hem eveneens zou beschuldigen van poging tot vadermoord. Deed zij zulks niet, dan zou zij worden onterfd. In zijn testament heeft de vader later beide kinderen onterfd en een te Hannover wonende zuster tot uni» verseel erfgenaam benoemd. Wegens een groote toevloed van copie en van advertentiën verschijnen wij heden met 4 bladen, waardoor het mogelijk is, dat mis» schien niet alle lezers hun blad op den ge» wonen tijd hebben. Administratie. en hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op 15 April a.s. 25951 JACOB TANIS, Zendeling-onderwijzer te 25963 Rante Pao (M. Celebes) en GERARDA ANTHONIA VAN ES. Huwelijksinzegening D.V. 15 April 1 uur nam., in de Ned. Herv. Kerk te Zeist door den Weleerw. Zeergel. Heer Dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te de Bilt, voorzitter v d. G. Z. Bond. in de eerste plaats aan GoD, die ons deze blijde dag deed beleven, en ver» volgens aan familie, vrienden en beken» den voor de buitengewone blijken van belangstelling op ons betoond. 25966 P. VAN DER GRIEND. C. VAN DER GRIEN D»Hobbel. en Kinderen. Ooltgensplaat, April 1925. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echt» genoote, Moeder, Behuwd», Groot» en Overgrootmoeder, Zuster en Tante betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. 25968 Uit aller naam, Cr. ARDON Az. Sommelsdijk, Kralingen nabij Dirksland, 3 April 1925. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de wele bewijzen van deel» neming ondervonden, zoowel-van binnen als buiten de gemeente, bij het over» lijden van onze dierbare Echtgenoote, Moeder, Behuwd» en Grootmoeder, Mej. JOHANNA MOOYAART Namens kinderen en behuwdkinderen L. KOSTEN 25958 GEVRAAGD tegen 1 Mei Wasch buitenshuis en niet te melken, bij E. S T R U IJ K, Landbouwer te Herkingen. 25959 Tegen 1 Mei gevraagd een 25954 bij L. DE GRAAFF onder Sommelsdijk TERSTOND GEVRAAGDeen bekend met burgerwerk. 25961 C. BOETER, Metselaar, Sommelsdijk. Te MIDDELHARNIS aangeboden ruime vrije zit»slaapkamer, gemeubileerd kort gelegen bij station. Aan hetzelfde adres te koop een zonder gebreken voor billijken prijs. Brieven letter D Boekhandel L. Vroeg» indewey Wz., Middelharnis 25962 ARTS D. REMPT Maaskade 158, Rotterdam, (voor» heen Dr. de Wilde). Te raadplegen Eiken werkdag (beh. Zaterdag) 8—10 en en 12»3. Avondspreekuur: Maandagen Donderdag 7-8. 25965 STAATTER DEKKING, de welbekende Beleefd aanbevelend, 25970 M. J. KOENRAADT ACHTHUIZEN TE KOOP een flinke aan den Binnenweg te Sommelsdijk. Te bevragen bij Iz. GEELHOED, Zand» pad Middelharnis. Aan hetzelfde adres gevraagd eene tegen 1 Mei a.s. 25969 bij ondergeteekende is uitverkocht Hij biedt thans door verandering aan tegen 1.50 per baal TE KOOP GEVRAAGD 25957 Puttershoek, ook bij gedeelten. Br. fr. onder letter D. B., a./d. boekh. BINK» HORST»ZAAIJER te Dirksland. op Woensdag 8 April 1925 van des voormiddags 9 uur aan den Oos» telijken Achterweg te Sommelsdijk; en van aan de Voorstraat aldaar. Ten verzoeke van den Heer M. DE HAAS aldaar. Notaris VAN BUUREN.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4