öen jfandag Zaterdag 4 April 1925.No. 3108. Vier Bladen. TWEEDE BLAD. Algem.Vergad.derHulpc. op WOENSDAG 8 APRIL 's m. 4 uur in de Chr. Sch. te Middelhamis. Kamerverkiezing en Propaganda enz. enz. Namen 't Bestuur, C. WARNAER, Voorz. v. d. WAAL, Secr. Wat de gel 'ovige aan Christus te danken heeft, is in geen woorden uit te drukken. Wie zou t n volle kunnen verstaan wat 't zegt, verlost, g.red, gezaligd te zijn? Alleen dan kunnen wij er i ts van verstaan, wanneer wij leerden inzien, in welk een nood wij ons van nature' bevinden. Door ze te stellen tegenover onze ellende, kunnen wij iets gevoelen van de grootte der verlossing door on zen Heere Jezus Christus. De apostel herinnert er aan, in welk een droeven toestand wij ons van nature bevinden Wij liggen onder den vloek der wet, d.i. de vloek, die over ons gekomen is vanwege onze overtreding van de wet Gods. Vervloekt t ch is een iege ijk die niet blijft in al hetgeen geschreven is in het boek der wet om dat te doen. Wij hebben God de verschuldigde gehoorzaamheid niet bewezen. De zonde van den mensch was ongehoorzaamheid. Wij hebben ons de vloek Gods waardig gemaakt; en die vloek openbaart zich in allerlei ellende van lichaam en ziel. De zonde heeft ons van God gescheiden en aan het oordeel onderworpen. De weg ter leving door onderhouding der wet is van onze zijde afgesneden, daar wij onmachtig zijn om den vl'oek van ons af te wenden en onszei ven te redden. Wat kan een zondaar anders verwach ten, dan dat aan hem de vloek worde voltrokken en hij onder het oordeel verzinkt? Hadden wij te doen met een mensch, het ware mogelijk, dat hij zich liet verbidden en van een verdere straf afzag. Maar wij hebben te doen met een heilig God, die niet onrechtvaardig kan zijn, door van Zijn recht afstand te doen. Heeft Hij den vloek gedreigd bij overtreding van Zijn gebod. Hij moet dien ook aan den overtreder voltrekken Is er straf verdiend, ze moet ook ge dragen worden. Is er schuld, ze moet opk betaald worden. Is de wet over treden, zoo moet ook het recht gehand haafd blijven. Door genade zullen wij daarmede instemmen. Alleen bij het licht des Geestes onderteekenen wij ons doodvonnis. God oordeelt over de zonde geheel andersdan wij. Wij zijn geneigd ze meer als een zwakheid, een gebrek te beschouwenze te verkleinen en te verschoonen. Maar de Heere acht ze zoo groot, dat ze den vloek over ons bracht. Vanwege ééne zonde is de gan- sche wereld verdoemelijk voor Hem, zoo heilig ij Hij, dat de zonde ons aan het oordeel, aan den eeuwigen dood onderworpen heeft. Daarvan moet iets verstaan worden willen wij uitzien naar verlossing. De verlossing door Christus bestaat hierin dat Hij ons van den vloek der wet verlost. In het woord „verlos sen" ligt reeds opgesloten wat dit Hem gekost heeft. Hij heeft Zijn volk verlost d.i. vrijgekocht, hetwelk wijst op een losprijs of rantsoen. Hij heeft betaald met Zijn bloed. De losprijs der zonde was Zijn dood. Daardoor stilde Hij den toorn Gods tegen de zonde, nam de vloek van de Zijnen weg en onttrok hen aan het oordeel. En niet alleen nam Hij den vloek die op hen lag, weg, maar Hij verwierf hen ook de gunst van God. Hij heeft hen opgetrokken uit den hel en ze gezet in den hemelhen verlost van den dood en hun het leven geschonken. In de plaats van den vloek bracht Hij den zegen. En zoover is het er van af, dat Zijn volk ooit weer onder den vloek zal komen, dat de verlossing die Hij aangebracht heeft, een volkomen ver lossing is, zoodat de verloste voor altoos van schuld en straf ontheven een gunst genoot Gods en erfgenaam des eeuwi gen levens is. Bestaat de verlossing door Christus in een bevrijding van den vloek der wet, laat ons nu verder zien, hoe of waardoor Hij de Zijnen verlost. De apostel drukt dat uit in deze woorden „een vloek geworden zijnde voor ons". Door zelf een vloek te worden voor ons, nam Hij den vlotk van ons weg. De apostel heeft hier het oog op den gevloekten dood, die Christus ge storven is aan het kruis. Aan het kruis werd Hij een vloek. Ten bewijze daar van voegt Paulus daaraan toe. „Want er is geschreven Vervloekt is een iege lijk die aan het hout hangt", een aan haling uit Deut 21 21, „want een opgehangene is Gode een vloek." De kruisdood zelf was een Romein- sche straf. Onder Israël werden de groote zonden met den dood door steeniging gestraft. Tot verzwaring der straf, om de schande te vergrooten, hechtte men de lichamen der misda digers aan een hout of paal, waar zij werden ten toon gesteld als menschen die van God verlaten waren. Zulk een opgehangene was Gode een vloek. In hem betoonde God al Zijn misnoegen tegen de zonde. In hem deed God zien, hoezeer Hij toornde tegen de zonde. Hij hing daar als e?n van God en menschen verlatene de aarde wierp hem uit en de hemel verbergde zijn aangezicht voor hem. Zoo nu is Chris tus den kruisdood stervende een vloek geworden. Met den vloek der zonde beladen, heeft Hij den vollen last van Gods toorn tegen de zonde gedragen. Al de fiolen van Gods gramschap zijn over Hem uitgegoten. Hangende aan het kruis, stierf Hij als een toonbeeld van Gods straffende gerechtigheid. En wat voor de geloovigen van zoo groote en heerlijke beteekenis is, is dit, dat de vloek die Christus droeg, hun vloek was. Den vloek, die op Hem lag heeft Hij op Zich geladen. Als Christus een vloek wordt, dan is dat niet omdat Hij vloekwaardig is. Integendeel, Hij heeft geen zonde gekend en er is geen bedrog in Zijn mond gevonden. Wan neer de vloek der wet Hem treft, dan is het niet omdat Hij een over treder der wet is. Want al de geboden des Vaders heeft Hij volbracht. Het was Zijn spijze den wil Gods te doen. Hij heeft een volmaakte gehoorzaam heid bewezen en was bereid naar den wil des Vaders den bittersten drink beker te ledigen. Er was niet één ge bod of Hij heeft het gehouden. Maar Hij, die geen zonde gekend heeft, is zonde voor ons gemaakt. Onze vloek is op Hem gelegd, onze schuld Hem toegerekend, onze straf heeft Hij ge dragen. ue apostel zegt dan ook, dat Hij een vloek is geworden voor ons. Zijn sterven was een sterven voor ons in onze plaats en daarom ons ten goede komende. Wij hadden verdiend den gevloekten dood te sterven, maar in onze plaats heeft Christus aan het vloekhout gehangen. Als de Borg, be laden met onze zonden. Zijn dood was een offerdood. En waar Hij in onze plaats stierf, daar komt Zijn dood ons, die in Hem gelooven, ten goede. Daar mede heeft Hij voor al onze zonden volkomen betaalddoor Zijne gehoor zaamheid tot in den do°d des kruises onze ongehoorzaamheid verzpend ons van den straf ontheven, den vloek van ons weggenomen. Zijn vloekdood heeft Zijn volk vrijgemaakt van de banden des doods en der hel. De prikkel is uit den dood weggenomen, aan het graf zijn overwinning ontnomen. Waar God verzoend is door den dood Zijns Zoons, toornt Hij niet meer op Zijn volk irnar doet Hij in Christus Zijn vriendelijk aangezicht over hen lichten. Nu is er voor allen, die den Zoon van Gods welbehagen aanbidden, reden tot een dank en jubeltoon. De dood heeft zijn heerschappij over hen verloren. Geen wet kan hen meer verdoemen, ja nu is het als hadden zij zelf Gode al de gehoorzaamheid bewezen die Christus voor hen bewezen heeft. LEEKEPRAATJES. Plaatselijk Nieuws. fW WC^lOrWI) WW'», Dit nummer bestaat uit GALATEN 3 j 13. »Christus heeft ons verlost van den vloek der wet. een vloek geworden zijnde voor ons want er is geschrei venVervloekt is een iegelijk, die aan het hout hangt. I. Slot volgt). »Je hebt nog wel onthouden,zei ik tegen Piet, dat voor elk gezin een belangrijk kapi» taal noodig is om het te stichten en om het te onderhouden. We praten er nu niet over wie dat kapitaal in eigendom heeft, wie er het meeste genot van heeft, het gaat er nu alleen maar over dat elk gezin een bepaald kapitaal moet gebruiken, wil het kunnen bes staan En voor dat gebruik moet rente wor» den betaald. Dat is niet meer dan billijk. En dat kan trouwens niet anders ook, daar een kapitaal dat geen rente opbrengt inteert. »Welnu de groote vraag is dus maar: moet jij veel of weinig rente betalen en, hoeveel inkomen heb jij om zoo veel en zoo goed mogelijk kapitaal in bruikleen te krijgen.« En luister dan nou eens goed! Hooge belastingen beteekent kapitaal der» ving Belasting is dood kapitaal Hoehooger dus He belastigen zijn hoe schraler het kapi» taal wordt. En hoe schraler het kapitaal wordt, hoe duurder het te krijgen is. Dat gaat vast op. Maar daar komt nog meer bij. »Ons volk breidt zich ieder jaar zeer uit. Op zich zelf een gelukkig verschijnsel! Frankrijk roept om kinderen. Het ziet zich uitsterven. Een vloek voor een volk Bij ons is dat gelukkig nog anders, al is men er op uit de kinderen tot een minimun te beperken. Een groot gedeelte van ons volk beseft nog, dat er een kinderzegen is, dat kin» deren de rijkste gift Gods zijn inonsaardsch bestaan. Welnu, ieder jaar komen er in ons landje een 25000 gezinnen bij. Denkt daar niet gering over 1 25000 gezinnen. Dat is ongeveer een bes volking 4 X zoo groot als het eiland Flakkee telt. En al die gezinnen moeten over een kapi» taal kunnen beschikken om zich te vestigen en om zich te handhaven. Gemiddeld wordt dit kapitaal (voor een heel eenvoudig gezin) gesteld op f 12000 voor één gezin. Laat dus niemand in zijn hoofd halen om te zeggen: Wat kan mij kapitaalvormingsche» Ien 1 Het is het domste wat men zeggen kan. Niet genoeg kan het beseft worden dat de maatschappij een organisme is. De rijkste en de armste ontmoeten elkaar, ook in het»elkan» der»noodig=hebben. En als één lid lijdt, lijden alle leden, maar de zwakste leden het eerst en het allerergst. De werkman, de eenvoudigste burger, heeft het grootste belang bij het vormen van nieuw kapitaal. De volksuitbreiding gaat doorGelukkig Maar zooals 't nu is, is er geen nieuwe kapitaalvorming en de belastingen zijn veel te hoog. Dubbele achteruitgang Dat kan niet lang duren 1 Of de grootste ellende wordt het gevolg. Kapitaalschaarste is een ramp voor een volk. Waar er te weinig kapitaal is wordt 't gebruik duur. Gevolg is dat de bedrijfskosten stijgen. Dat drukt de loonen en werkt werkloosheid in de hand. Maar de levensbehoeften stijgen. De arbeider wordt dus in dubbelen zin de dupe. Niemand die het anders kan voorrekenen. Zoo zit de maatschappij in elkaar. En kijk nu maar naar het buitenland waar je de valuta«ellende en de0kapitaalschaarste gehad hebt en je ziet de pr ef op deze som. Het komt er dus op aan dat vooral ook de kleine middenstander en de werkman Cc lijn steunt in zijn financieele politiek. In hun eigen belang I Stoor je niet aan onverantwoordelijke volks» demagogen. Zie de nuchtere cijfers. En praat er ook eens met je buui man over Piet knikte en de uitdrukking van zijn ge» zicht bewees, dat hij zich wel wat schaamde over zijn uitval ovei Colijn's politiek. Maar dat is een goed teeken 1 Er wordt tegenwoordig veel rood kabaal ge» maakt, maar het schiamterood wordt zeldzaam Je vriend PLAATDORP. SOMMELSDIJK.' De AntisRev. Kiesv. hield Donderdagavond weer een ledenverga» dering welke avond een aangenaam en leer zaam verloop had. De voorzitter, de heer J. H. Dijkers, sprak na het openen der vergadering op de gebruis kelijke wijze, over hetgeen in de laatst gehou» den gemeenteraadszitting gezegd is naar aanlei» ding van het besluit der H.H. Regenten van het burgelijk weeshuis, om het weeskind onder» wijs te doen geven aan de openbare school, niettegenstaande dit kind bij het leven der ouders de school m.d Bijbel bezocht had. Spr. uitte er zijn verwondering over dat geen enkele der anti»Revolutienaire raadsleden in de 1.1. gehouden vergadering van den Raad, B. en W. hierover geïnterpelleerd had. Het had op den weg der AntisRev. raadsfractie gelegen, voor te stellen in den Raad om aan de H.H. Regenten revisie van dit be luit te vragen, daar het genomen is in strijd met den geest van het reglement. De vergadering kon zich met het gevoelen van den voorzitter goed veree» nigen. Vervolgens werd overgegaan tot benoeming afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaar» digde naar de Hulp Centrale. Benoemd werden resp. de H.H. K. C. v. Spronsen en P. Kieviet. Dan werd den heer Th. Boekhoven gelegen» heid gegeven tot het voordragen van zijn on» derwerp over de programs der verschillende politieke partijen. Spr. zette eerst uiteen het verschil tusschen programs van beginselen en programs van actie of stembus programs. De volgende partijen liet spr. de revue pas» seeren 1 Roomsch Kath., Chr. Dem. Federatie, 3 Vaderlandsch Verbond, 4 De Belangen groe; pen, waaronder gerekend werden de Amuse, De Hoofdinspecteur v.oor de Scheep» vaart heeft Woensdag 25 Maart te Hoek van Holland de Koninkl. on» derscheidingen uitgereikt aan de red» ders, die zich onderscheiden hebben bij de hulpverleening aan de beman» ning van »De Schelde«. Op de foto de gedecoreerden van links naar rechts Dr. K. M. Knip, H. Vruggink, Ros, C. v. Mastrigt, B. de Korte, (Middelhamis), C. J de Bruin, C. v. Mullem, P. de Neef, R de Groot, A. v d. Klooster (Ouddorp). Daarachter staande Bouma (in» specteur Scheepvaart 2e District), Koops (Hoofdafd. Scheepv.), Rip» perda Wierdsma, Baron Zweerts de Landas Wyborgh, Heeres (Inspecteur Loodswezen), Rambonnet, Jas(waarn. Burgemeester), Muller (Hoofdinspi c» teur v. d. Scheepvaart). mentspartij en de Plattelanderspartij, zoowel rechts als links, 5 Communisten, 6 S. D. A. P. Bij welke laatste partij vooral werd stilgestaan bij hun wensch te komen tot nationale ont» wapening. 't Was een duidelijk en leerzaam betoog. Een aangename en breedvoerige bespreking volgde op dit onderwerp. Jammer dat het clubje weer zoo klein was. De chauffeur v d. S. had het ongeluk het vierjarig dochtertje van M. v. d. S. uit Sommelsdijk met zijn auto aan te rijden. Won» der boven wonder bracht het kind het er met eenige schrammen en den schrik af. MIDDELHARNIS. Als gevonden is op het gemeentehuis gedeponeerd een ring met sleutels. Bij publieke verkooping van een woon» huis en pakhuis van wijlen den heer L. F. de Ruiter, zijn deze afgemijnd als volgtkoop 1 door de heer J. Ziaijer voor f 2030; koop 2 door den heer J. Zaaijer voor f980. Maandag voer een schipper met zijn vaartuig uit de buitenhaven. Voor de monding der haven dreef het vaartuig tegen het Oost» h"ofd, waardoor het touwwerk achter een der palen bleef haken met het gevolg dat de mast brak en mast en zeil over boord ging. Per motor werd 't vaartuig weder in de haven gebracht. Persoonlijke ongelukken had» den gelukkig niet plaats. Woensdag is het vaartuig per sleepboot naar Rotterdam gesleept. Woensdag 8 April, nam. 3 uur zal in de Ned. Herv. Kerk de huwelijksinzegening plaats hebben van den heer A. Baart met Mej. Snoek. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ge» durende de vorige maand zijn alhier op het postkantoor behandeld 29 telegrammen, 545 gesprekken en 25 oproepberichten. De uitkomst der schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen ligt ter gemeente» secretarie tot 1 Mei a.s ter inzage. In de Burgemeester Sterkstraat zijn de vorige week 30 boomen (Tilia Argentia)gepoot. M. Abramse alhier is opgeroepen om 20 April a.s. voor 14 dagen voor herhalings» oefeningen onder de wapenen te komen. OOLTGENSPLAAT. Ter gemeentesecre» tarie gedeponeerd en aldaar terug te bekomen 2 sleutels en een paar kinderhandschoenen. Het paard van den landbouwer D. K. W. sloeg op hol en rende in volle vaart het dorp door, tenslotte werd het door voorbijgangers tot staan gebracht, aan de wagen werd zeer veel schade toegebracht, verder liep dit on» geval nog al goed af. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat een opgave der uitkomsten van de meting en schatting der gebouwde en on» gebouwde eigendommen in deze gemeete van 2 April tot 1 Mei voor ieder ter gemeente» secretarie ter inzage ligt. Gistermiddag werd het 4»jarig dochtertje van L Buscop aangereden door de auto van L Schilperoort, bij Dr. Entz binnengedragen bleek het gelukkig niet ernstig te zijn. OUDE TONGE. A. v. T. had het onge» luk in zijn been te hakken zoodat genees» kundige hulp noodzakelijk was. Alhier worden pogingen aangewend om een gemengde kinderzang op te richten. Ouders van die kinderen kunnen zich aanmelden bij den heer P. Vis. De boterprijs is alhier met f 0.10 deK. G. afgeslagen zoodat de prijs nu f 2,60 de K.G. is. NIEUWE TONGE. De opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting van ge» bouwde en ongebouwde eigendommen, in deze gemeente gelegen, ligt vanaf heden tot en met 1 Mei a.s. ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Aan A. Rietveld, alhier, is vergunning verleend tot het verbouwen van zijn woon, huis, staande aan den Molendijk. De lijst van stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Duivenwaard, ligt gedurende 15 dagen ter inzage ten kantore van dhr. J. P de Wilde, alhier. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat vanaf heden tot en met 15 April a.s. de lijst van stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Battenoord, ter inzage is nedergelegd bij den Secretaris J. P. de Wilde, alhier, uitgezonderd op Zon» en Feestdagen. Tot en met 15 April a.s. is ten kantore van den Secretaris ter inzage nedergelegd, de lijst van stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Klinkerland. A.s. Donderdagmiddag 2,30 uur zal ten huize van Dr. C. van Gelder, alhier, de ge» legenheid worden opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting. De milicien»verlofganger van de lichting 1918, W. Drooger Kz., alhier, is opgeroepen om van 4—16 Mei a.s. voor herhalingsoefe» ningen onder de wapenen te komen te 's»Her» togenbosch. Een perceel bouwland van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, alhier, groot bijna 4 gemet (V. Maat), thans in huur bij G. H. \erweij, is bij publieke inschrijving naar de beneficie verhuurd aan P. Timmer Lz., alhier. Sedert eenige jaren wordt er door de alhier bestaande Landbouwer» en Arbeiders» vereeniging, ieder voorjaar na eenige onder» handelingen een loonovereenkomst gesloten, die dan geldig is van 1 April tot en met 31 Maart van het volgende jaar. Dit jaar schijnt het met de onderhandelingen niet best te vlotten, althans de Besturen der beide Ver» eenigingen zijn reeds drie keer bij elkander geweest doch zonder het minste resultaat. De arbeidersvereeniging heeft n 1. eenige loons» verhooging gevraagd en de landbouwersver» eeniging weigert halstarrig eenige concessie. Dientengevolge is er thans een ernstig gisting onder de arbeiders. We hopen dat een en ander weder in der minne geschikt wordt, opdat de betrekkelijke goede verstandhouding tusschen boer en arbeider niet verbroken wordt. Aan het hulppost», telegraaf» en telefoon» kantoor werden over de afgeloopen maand behandeld 61 telegrammen, 679 telefoonge» sprekken, 10 telefoonoproepsberichten, totaal 750 handelingen. Het bouwen van het woonhuis van dhr. J. G. Dekker, alhier, is gegund aan dhr. I. J. v. d. Broek, alhier, voor f 3435,—. Door het Begrafenisfonds »Eigen Hulp« alhier is Koninklijke goedkeuring aangevraagd voor wijziging van de Statuten dier Vereeni» ging. De Gemengde Zangver. »Apollo« zal op 2e Pinksterdag deelnemen aan het te houden concours te Lekkerkerk. D1RKSLAND. De heer G. L. Warnaer G.Lz. behaalde op de tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Rotterdam den derden en den vierden prijs voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest, onverschillig van welken leeftijd den eersten prijs voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseld den tweeden prijs voor den fijnsten en zwaarsten os, uit» sluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tandenden derden prijs voor de fijnste en zwaarste koe, uitslui» tend met hard voeder gemest, niet afgewis» seldden tweeden prijs voor de fijnste en zwaarste schot of vaars, uitsluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden. De gemeente Rotterdam schonk vier kampioensprijzen. Kampioensprijs gouden me» daille voor het beste der met een eersten prijs bekroonde dieren G. L. Warnaer G.Lz. alhier. Naar wij vernemen zal de heer G. P. C. v. d. Zeijde, commies bij den post en tele» foondienst te Abcoude, naar hier worden overgeplaatst. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting der grondbelasting gedurende 30 dagen ter secretarie ter inzage zal liggen. Pogingen van een reizende schouwburg» tent om ook alhier op particulier terrein te spelen konden, naar wij vernemen, niet door» gaan door weigering van de noodige vergun» ning. De dienstplichtigen der lichting 1919 M. J. den Boer en A. van Dongen, zullen resp. op 20 en 27 April a.s. te Helder voor her» halingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Op Woensdag 8 April a.s., des nam. 4 uur, zal in de openbare bewaarschool gele» genheid worden gegeven tot kostelooze in» en herinenting. Bij de gehouden veiling van het woon» huis staande aan den Molendijk A 317, is dit ingezet door den heei P. van Markensten op f 4200. HERRINGEN. Van den Heer C. Warnaer alhier werd een der beste paarden plotseling door den dood ontnomen. Woensdag 8 April zal D.V. alhier ter secretarie de kostelooze inenting plaats hebben. Deze week arriveerde alhier een schip met een inhoud van 175 last voor beharding der wegen. Naar uit goede bron wordt vernomen zal de smederij van J. Nieuwland alhier on» derhands in andere handen overgaan. MELISSANT.® Door den raad is het hef» fingspercentage der pl. ink.tbelasting vastge» steld op 1.5, evenals het vorig jaar. STELLENDAM. De vrouw van R. Slis had Woensdag 1.1. het ongeluk door een lichte duizeling van haar stoel te vallen en daarbij haar rechterarm te breken, welke arm door inroeping van den geneeskundige, werd gezet. Woensdagmorgen is van hier per motor» boot van M. Jansen, alhier, naar Eudokia vervoerd de vrouw van P. Brinkman tot het ondergaan van een operatie. GOEDEREEDE. Op de vastgestelde Kie» zerslijst komen 649 namen voor. Bij den correspondent der Arbeidsbe» middeling staan slechts 2 werkloozen inge» schreven. Door zekere heer P. van Dirksland werd de vorige week f 40 (een bankbiljet) verloren op het terrein van de boeren»inspan verkooping van dhr. D. Lodder. In de Chichorei drogerij »Goedereede« zal een electrice verlichting worden aangebracht. In ons blad van Woensdag stond inde uitslag verkooping abusivelijk D. Lodder te Goeree vermeld als kooper van koop 11 en 12. Dat moest zijn Johs. Tanis. OUDDORP. In deze week worden op de hoeken van de wegen, waar de kom van het dorp begint, de waarschuwingsborden ge» plaatst die ons vertellen, dat er door rijwielen en motorrijtuigen geen gebruik mag gemaakt worden van de kleine straten Een ieder lette er op 1 De vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente bevat 1784 namen van kiezers.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3