Laai li nisi misleiden11 SOLIEDE AFBRAAK 33,8 MILLIOEN GULDEN IE» KM DE Hl SCHEUK UITVERKOOP VOLKOMEN VERTROUWEN MANNEN BrlefadresJoh. lehherkemer, HoninserdiiH 55 Rotterdam, lel. 7282 LEUEHSUERZEKERIIIG BAIfK - 1863 - ROTTERDAM KAPITAALVORMING. Land- en Tuinbouw. Reclamê-Mededeelingen. RECHTZAKEN V er koopingen ,E I s Hy Schnïtzler GEBR. HAZELZET OPTICIENS ELECTRISCHE BRILLEItSLIJPERIJ - - REPAROTIE-MRICHTIIIG MAX FOTOHANDEL VOLKSMEUBEL EN BEDDENMAGAZIJN IV KIPSTRAAT 27 ROTTERDAM GEERLOFS Maar 't hinkende paard kwam achteraan zij kwamen niet meer »uit«. En dat niet omdat een van tweeën luierde, hij deed er nog wel wat avondwerk bij en zij liet waarlijk de dienstbode niet alléén voor 't werk opkomen. Ze hadden we! waar vooi hun geld, maar hiér hebt ge 't nu 1 binnen de grenzen van hun inkomen gaven ze voor hun woning aan onderhoud en arbeidsloon te veel uit. Die arbeiders en dat dienstmeisje waren hun geld wel waard en de vader en de moeder luierden niet, maar de heele opzet was te hoog geworden de vroegere methode was beter. Zoo heb ik een klein zaakje gekend. 't Kon uithet rendeerde ook. Er 'was een héél eenvoudige, maar duidelijke boekhouding en eiken avond kwam een klerk ergens van kantoor en hield ze bij en was blij met het beetje extra, dat hij op die manier verdiende De eigenaar had vrienden, die hem aldoor aan 't oor relden dat ging zoo niethij kon zóó nooit goed weten, hoe zijn zaken stonden er moest een up=todate boekhouding komen, met een eigen man, die er voor stónd. Er kwam «opgaande tijd®, 't zaakje breidde zich iets uit en de eigenaar besloot de refor» matie naar der vrienden raad ter hand te nemen. Jammer was maar, dat nu wat de boekhouding méér kostte geheel opat de grootere winst van de zaak en daar nog niet genoeg aan had. De nieuwe boekhouder toog aan 't werk. Was niet lui en de boekhouding was fijn 1 en hij volmaakte haar steeds meer nog, met 't gevolg, dat hij er 't volgend jaar zoo'n jong chefje bij moest hebben hij kon 't alleen niet meer af. v Was er nu één, die «lummelde® Ganschelijk niet, maar de opzet deugde niet meerer was geen evenwichtde zaak rendeerde wel en de boekhouding was puik, maar de kleine zaak kapseisde met zulk een voor haar veel te zwaren last aan dek. Die voorbeelden mogen de kwestie wat toe» lichten. In alle takken van staatsdienst moet men streven naar vereenvoudiging, soms naar een heel andere methode van werken, om hetzelfde einddoel te bereiken met minder werk en dus minder ambtenaren. En in dien weg, zei min. Colijn, kunnen we ook voor die ambtenaren tot eenige verruiming komen. Nu we die «sluis tende begrooting« hébben, wil hij op den duur, wat er langs dien weg gevonden kan worden, voor een behoorlijk deel ook den ambtenaren zelf ten goede doen komen. Ik beóórdeel dit nu verder niet. 't Was er mij ditmaal slechts om te doen, om met voorbeelden eens duidelijk te maken, wat de minister op dit punt eigenlijk bereiken wil. UITKIJK. Het behoeft geen breed betoog dat de we» reldoorlog een ontzaglijke Kapitaalvernietiging tengevolge heeft gehad. De verschillende factoren welke in vredes» tijd samen werken om te produceeren en het leven economisch rijker te maken, werkten in den oorlog samen om het tegenovergestelde doel te bereiken. De arbeidskrachten welke de productie der levensbehoeften tot stand brach» teh werden nu aangewend om land, buizen, fabrieken, gebouwen in 't algemeen, schepen en directe levensbehoeften te vernietigen. De arbeidskrachten werden dus niet maar op nonactief gezet doch aangewend om op de meest doeltreffende wijze dit vaste en losse kapitaal te doen verdwijnen. Dit was niet alleen met den arbeid het geval doch met alle factoren welke noodig zijn om de producten tot het maximum op te voeren. Al deze fac» toren werden in tegenovergestelde richting te werk gesteld. De economische achteruitgang vorderde dus in dubbel'tempo, en veroorzaakte een geweldige chaos op econo'misch terrein, een chaos waaronder men nu nog, nadat de oorlog bijna zeven jaren achter den rug ligt, zucht. Gelukkig gaat het thans langzaam aan weer in opgaande lijn en zijn er landen, waaronder ook het onze, die de crisis althans te boven zijn en waar het economisch leven weer op gezonde ba$is rust. De «veiligstelling® van den Gulden is hiervan een bewijs. Handel en Nijverheid hebben zich van den grootsten schok hersteld en de producten der goederen erlangt weer een normaal verloop. Toch denke men niet, dat we er nu zijn en dat als er geen nieuwe schokkende gebeurte» nissen plaats grijpen, ons volk er weer «boven op« is. Deze gedachte schijnt bij velen te hebben post gevat. De manier waarop men vaak over den toestand oordeelt wijst op een groote oppervlakkigheid. Om ons nu te bepalen tot onze staatshuis» houding, dan blijkt, dat velen meenen, dat nu de begrooting sluitend gemaakt is, alles weer in orde is en het leven op den voet van voor den oorlog kan worden voortgezet. Toch is niets minder waar dan dit. Reeds daarom al niet, omdat de staatsbe» grooting wel sluitend gemaakt is, maar dat dit gebeuren kon, danken wij voor etn deel aan de hooge belastingen, wat natuurlijk ook ka» pitaalderving is en voor een belangrijk deel ookaan het stopzetten van staatsuitgaven welke over enkele jaren weer plaats moet hebben, zooals b.v. het tijdelijk niet storten van 185 millioen guldens in het Invaliditeitsfonds. Dit kan omdat dit fonds zich enkele jaren zonder deze storting behelpen kan. Doch men begrijpt dat deze middelen uit nood zijn aangegrepen en de belastingen reeds nu dringend verlaagd moeten worden zal er, wat langs den eenen weg verkregen werd niet weer langs den anderen weg verloren gaan. Evenzoo is het uitstel van uitgaven om de begrooting sluitend te krijgen iets van heel tijdelijken aard en zal er gezorgd moeten worden, dat binnen enkele jaren de middelen om de genoemde stortingen weer te doen plaats hebben, weer aanwezig zijn. Men is er dus nog lang niet al heeft men een sluitend budget. Er zal heel voorzichtig en uiterst zuinig gehandeld moeten worden om de begrooting sluitend te houden Maar ook al wordt dit bereikt, dan is er nog geen enkele reden om te verwachten dat nu alles weer den ouden gang zal gaan. Wij wezen er op, dat de oorlog een ont» zaglijke kapitaalvernietiging heeft veroorzaakt. Die schade moet weer ingehaald worden. En dan is men er niet mee klaar door de verwoeste steden en dorpen weer op te bouwen en volop schepen te bouwen en ammunitie» fabrieken om te zetten in werkplaatsen voor landbouwwerktuigen. In de tien jaren waarin er inplaats van kapitaal vermeerdering kapitaal» vermindering plaats had is de bevolking toe* genomen. Voor ons land kan men die volks» vermeerdering schatten op 25000 gezinnen per jaar. Men heeft berekend, dat er voor ieder huisgezin aan nieuiv kapitaal zooals woningen, fabrieksgebouwen, werktuigen en bedrijfskapi» taal, een kapitaal van minstens f 12.000.— noodig is. Jaarlijks zou er dus in ons landje een 300 millioen gulden aan nieuw kapitaal gevormd moeten worden. Kapitaalsvermeerdering is dus geen weelde, kan niet achterwege gelaten worden, doch is een zeer dringende noodzakelijkheid zal ons volk kunnen blijven wat het is. Hier staat de regeering dus nog voor een reuzen taak, een taak, welke even groot en zwaar mag genoemd worden als het sluitend maken der begrooting. Er is dus geen reden om oppervlakkig over den toestand heen te glijden met de gedachte, dat nu alles vanzelf weer in orde zal komen. Integendeel, de economische toestand onzes volk vraagt nog onverdeelde aandacht en dringt tot de grootst mogelijke soberheid. Nieuwe kapitaalvorming is eisch zal ons volk kunnen blijven wat het is. Doch deze nieuwe kapitaalvorming wordt thans zeer be» lemmerd door de hooge directe belastingen, en toch zal er gezorgd moeten worden dat er voor de toename van ons volk kapitaal beschikbaar is. Wanneer er te weinig kapitaal voor de pro» ductie beschikbaar is, gaat de rente voet van het geld omhoog, en stijgt dus de kostprijs van het geproduceerde. Vanzelf vloeit hier uit voort een verminderde vraag naar arbeids» kracht, wat tot verlaging der loonen leiden moet. De uitkomst wordt dan duurte en lage loonen Een dubbele ellende welke men in andere landen kan constateeren. Hier tegenover staat, dat wanneer er ruim kapitaal beschikbaar is het geld dien ten ge» voïge goedkoop te verkrijgen is, de produc» tenkosten verminderen en de prijzen dus dalen, terwijl de toenemende vraag naar arbeidskrach» ten een stijging in de loonen veroorzaakt. Gevolg alzoo lagere prijzen bij hoogere loonen. Men gevoelt dus dat hier een direct belang der arbeidersbevolking op het spel staat. Op het eerste gezicht mogen de arbeiders zich voorstellen dat kapitaalvorming geheel buiten hen om gaat en slechts de brandkasten der rijken vult, bij dieper inzicht blijkt dat het juist de arbeidersstand in de eerste plaats is, die er groot belang bij heeft dat de kapi» taalvorming gelijke tred houdt met de ver» meerdering van ons volk. Het zal goed zijn dat we dit ons volk, ook onze eenvoudige menschen gedurig voor oogen houden, opdat het besef van het ware belang onzes volks levendig worde en men zich niet late verleiden door allerlei klinkende leuzen en holle phrases die met de realiteit in strijd zijn. Wanneer wij nu pas weer hooren hoe er stemmen in ons land opgaan om een zomer* tijdpartij te stichten met het uitsluitend doel den zomertijd weer in te voeren (wanneer de le Kamer hem afschaft) dan vragen we ons af hoe het mogelijk is, dat er nog menschen zijn die zoo blind zijn voor de groote lijnen van het politieke leven dat zij om in een beuzeling hun zin te krijgen alle andere on» eindig veel grootere belangen er aan durven opofferen. Dankbaar moet ons volk zijn voor wat mi» nister Colijn voor ons land gedaan heeft en het is te wenschen dat men bij de komende verkiezingen blijk zal geven dat ook in de eerstvolgende periode het economisch belang van ons land in denzelfden geest behartigd moet worden als het tot heden geschiedde, niet het minst tot welzijn van de lagere volks» klassen Bruidstooi met bouquet van bloemen Groep Bindwerk«bloemen van Mevr. Annie Wiegman uit Haarlem. Gouden medaille Wat elke ma; nd te doen geeft, fle helft April) Nadruk verboden. Maart was haar karakter getro,uwzij gaf zomersche dagen sneeuw», hagel» en regenbuien en voorts ook nachtvorsten. Zij verwende ons nog niet en dat was goed immers «een inhou» dende Maart is goud waard«. Was het voort» gegaan als in Februari dan zouden we het al» licht straks hebben moeten bezuren. In deze maand zien we graag het lenteweer tegemoet eeu mildere lucht en malsche regenbuien, die leven brengen op den akker en in den hof, en gras brengen in de weide. Op den akker komen nu verschillende zomer» gewassen in den grond, vooreerst haver en gerst erwten en boonen, vlas en spurrie. Er is dus thans weer bezigheid voor den boer genoeg, buitenshuis en binnenshuis, waar hij nu heeft acht te geven op een geleidelijken overgang bij de voeding van, het vee van droog tot groen voeder, op de verzorging der paarden, ja ook op het rossen en schoonhouden van de koeien en varkens, waaraan nog veel te weinig wordt gedacht en gedaan. Een enkel woord over de pas genoemde gewassen. Haver na haver verbouwt men zelden, heel vaak teelt men dit gewas na rogge, tarwe of gerst. Aan te prijzen is dit evenwel niet, want dit zijn alle granen, dus nauwverwante gewassen, en de ervaring leerde dan ook, dat dit minder gewenscht is, daar dit in verschillende streken ziekte in de haver tengevolge had. Verbouwt men haver na tarwe en gerst, dus als derde graan gewas, dan ziet men hier en daar het haveraaltje optreden. Haverteelt na hakvruch» ten is meer aan te bevelen Veel belangrijker dan de teelt van zoinertarwe en zómerrogge is die van zomergersf, waarmee in 1920 8165 H.A. werden beteeld. Men kan het gewas met succes verbouwerf daar, waar ook de haver bij een rationeele bemesting goede èn vrij zekere uit» komsten geeft. Erwten teelt men op alle grond» soorten, d.wz. de beste resultaten verkrijgt men op de klei, die van nafura voor dat ge» was het meest geschik is. Past men echter een oordeelkundige moderne) bemesting toe, dan kunnen de uitkomsten ook op zand en veen zeer bevredigend zijn. Men vermijde'land waar veel onkruid op groeit, en waar geen goede waterafvoer bestaat, en zorge dat kalk, nog beter mergel niet ontbreekt. Ook boonen (paar» de» en duiveboonen) hebben hun aard op den kleibodem maar ook voor deze geldt wat we van de erwten zeiden. Ruim 21000 bunders waren er in 1920 in ons-land mee beteeld. Onder de genoemde boonen, die gezaaid wer» den van eind Februari tot 1 April, wordt nog al eens karwij gezaaid en dan b.v. na een be» mesten klaverstoppel. Aardappelen of bieten kan men bij boonen» teelt als voor» of nagewas telen een goede vruchtwisseling isboonen voor en na een graangewas. Verwisseling van zaaizaad wordt door de boonentelers gaarne toegepast. Als landrassen heeft men de Wierboonen, Paarde boonen en Duiveboonen de laatste stellen de minste eischen aan den grond, zij rijpen echter het laatst, en geven het langste stroo. Een cultuurras is de Origineele Mansholt's Wierboon, die echter om de lagere opbrengst niet voldeed. De vlasbouw nam van 1913 tot 1920 toe van ruim 14000 H.A. tot 24000 A.A., als ge» volg van de hooge prijzen. Vlas wil goed voort in nieuwe polders, tiert vooral op zwavel» gronden, maar ook op een goeden zandbodem en waar kleigrond het regenwater goed door» laat kan men met succes vlas telen. Men late het achterwege op ondoorlatende en natte bo» demswil men het daar toch ondernemen dan tele men het Frieschwiebloemvlas. Van half Maart tot in April zaait men zomerspurrie op dit gewas kan men na een flinke bemesting, koolrapen telen, of knollen. Zomer» of voor» jaarsspurrie geeft men geen stalmest; is het land schraal, dan kan men licht eieren en daarbij superfosfaat uitstrooien 400 Kilo per bunder. In den tuim Men kan met de zaa'ïng van verschillende groenten voortgaan als in Maart. Om er geregeld van te kunnen oogsten, in verschen staat, b.v. zaaie men af en toe kleine strooken of bedjes dan heeft men niet nu eens te veel, dan weinig of niets. Zoo kan men in den zomer steeds verscheiden» heid van versche groenten hebben Dat gaat echter niet met raapstelen en spinaziedeze gaan bij warm weer spoedig schieten, waarom velen ze nu reeds niet meer uitzaaien. Met doperwten is het andershiermee kan men wel tot Juli voortgaan -als de laast gezaaide er op staan, of een paar blaadjes krijgen, kan men weer nieuwe leggen. Zoo kan men ook doen met peulen en capucijners Erwten tele men niet twee jaren achtereen op denzelfden grond. Denk van af er vooral aan om uw bakken geregeld te luchten Wórdt het eenmaal vergeten, dan kan er veel verbranden, want de zon heeft nu vrij wat krzcht en dan kan het onder de ramen warm zijn. Van de worte* len en bloemkool kan men overdag reeds de ramen afnemen. Chr. Boeren» en Tuindersbond. Dinsdagmiddag kwam de Chr. Boeren» en Tuindersbond, afdeeling ZuidsHolland en Noord»Brabant, in algemeene vergadering bij» een in «De Eendracht«, Goudscheweg te Rot» terdam. Na gebruikelijke opening door den voor» zitter, den heer Jac. Biemond Pzn. die een kort openingswoord sprak, werden de notulen goedgekeurd. Evenzoo geschiedde met het jaarverslag van den secretarisspenningmeester, den heer Mr. G. A. Diepenhorst. Het bestuur zal met een advies, om de al» gemeene vergadering voortaan in Januari bij» een te roepen, rekening houden. Verder werd de propaganda in het Westland ter sprake gebracht. Opmerkingen werden gelanceerd omtrent de contributieheffing en de verspreide leden. Bij acclamatie werden gekozen als bestuurs» leden de heeren C. Dane Gzn., Willemstad 40 cent per regel Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weing Purol. MOND. ADVIES fl 1.. Alle zaken behandelt het Bureau voor Rechtskundige Hulp Haagscheveer 5 (bij Hofplein) Telefoon 11862 Rotterdam Alle Belastingzaken door oud ambtenaar aan ons bureau verbonden. Kantoor van 8—10 uur. Geen Bijkantoren (in de vac.»Kr Timmers) en Van Berkel, Maas» land. Laatsgenoemde werd gekozen in de plaats van de heeren A. van Namen, Zwijn» drecht, en G Vaandrager, Charlois, die als bestuurslid bedankten. Wegens inperking van het bestuurderstal blijft één plaats onvervuld. De heeren A. de Winter, Pernis, en G. van Santen, Rotterdam, werden bij acclamatie her» kozen. Vervolgens hield de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer en voorzitter van de afd. Noord»Holland, een rede overHeden» daagsche plattelandsvraagstukken«. Spr. geeft allereerst eenige inleidende op» merkingen omtrent de door hem te behande» len vraagstukken, welke niet alleen van agrari» sche, maar ook van nationale beteekenis zijn. Allereest vestigt Spr. de aandacht op het wegenvraagstuk, waarbij hij alleen de hoofd» richtingen wenscht aan te geven, en wel de toestand en de onderhoudskosten der wegen. Na geschetst te hebben de zeer slechte pri» mitieve wegen in Oostelijk Zuid»Holland en Westelijk Utrecht en de indirecte gevolgen hiervan voor de ontwikkeling dier streken, wijst spr. op den toestand der wegen voor het modern verkeer (Gouda»Rotterdam»f)en Haag»Amsterdam). Is de situatie in genoemde streken chronisch, hier is ze acuut. Eén geneesmiddel voor den vaak onhoud» baren toestand is spr. bekend, al heeft dit ook zijn bezwaren, wat nader ontwikkeld wordt. De wegen moeten n.l. voor het over» groote deel, vooral die van interlocaal verkeer in onderhoud komen bij Staat of provincie. Slechts in het uiterste geval dient men hier» toe over te gaan. Spr. is tegen het heffen van tollen, doch bandenbelasting zou te overwegen zijn. Evenzoo het instellen van z.g.n. weg» schappen. Als tweede punt behandelt spr. het gebrek aan cultuurgronden, een kernvraagstuk van onze agrarische problemen, dat in nauw ver» bind staat met zooveel andere vraagstukken van nationaal belang. Op ééne zij.le van dit vraagstuk wordt naar spr meent, minder gelet, t w. het tot grnoter productiviteit biongen van reeds in gebruik zijnde gronden. In de richting van splitsing van bedrijven kan ten deze veel be» reikt worden. Ook het landbouwonderwijs dient meer gewaardeerd te worden. Bij het derde puntde Ziektewet Aalbarse stond spr. uitvoerig stil. Naar spr's meening heeft men te kiezen tusschen uitbreiding van art. 16 van art 138 Burgelij k Wetboek en het wetsontwerp»Aal» berse Voor het eerste voelt spr. het meest, doch hij vraagt zich af of de rechten der ver» zekerden dan wel steeds gewaarborgd zijn. Er kan vrede genomen worden met de wet» Aalberse mits eenige wijzigingen worden aan» gebracht Een en ander wordt nader onder oogen gezien waarbij tevens enkele bezwaren worden belicht o a. de regeling inzake de losse arbeiders. In de discussie, welke op deze inleiding volgt, worden verschillende opmerkingen ge» maakt en vragen gesteld. Zoo wordt ontkend, dat de wegentoestand in de Alblasserwaard wel van zoo'n funesten invloed op de bevolking is als spr. wil doen gelooven. Gevraagd wordt, of de lasten, ge» legd op de ongebouwde eigendommen wel te verdedigen zijn. Het rijk, aldus een andere opmerker, dient de lasten op de polderbesturen te verlichten. Lage tollen acht men ook nog niet zoo'n af te keuren middel. De heer v. d. Heuvel houdt staande, dat de ontwikkeling van dorpen in de Alblasser» waard toch niet is zooals ze zijn moest. De eenige oplossing voor het wegen»vraagstuk acht Spr. nog steeds het brengen van de zorg onzer wegen in één hand. De opbrengst van tollen is nooit toereikend voor het wegen» onderhoud. Na repliek komt de ziektewet»Aalberse in discussie, waarbij bezwaren worden ontwik» keld tegen genoemde wet, als het verhalen van de premie op de werkgevers en het verdwij» nen der ziekenkassen bij totstandkoming dier wet. Nog wordt de aandacht er op gevestigd dat bedrijfsvereenigingen worden tegengewerkt door de Rijksverzekeringsbank. De heer v d. Heuvel merkt op, dat de zie» kenkassen bij de wet»Aalberse kunnen blijven bestaan, zij het ook gewijzigd. Spr. verdedigt nader het wetsontwerp=Aal» berse, dat hij meer in het belang acht van werkgever en werknemer dan de wet=Talma. Verder zet hij breedvoerig eenige onder» deelen der wet»Aalberse uiteen. Hierna volgt rondvraag, waarbij hoofdzake» lijk de organisatie van de afdeeling wordt be» sproken. De heer v. d. Heuvel gaat vervolgens in dankzegging voor. «de Rott.« Op Woenadag 8 April 1925, 's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Keu» velaar, afslag van a. Een huis, met pakhuis, ingericht tot en zeer geschikt voor metselaarszaak, erf en grond, te Dirksland, aan den Molendijk, kad. Sectie B No. 1468, groot I Are 41 Centiaren, eigendom van C. Vroegindeweij Klaaszoon. Dadelijk te aanvaarden Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 8 April 1925, voorm. 10 uur na aankomst tram te Ooltgensplaat, ten ver» zoeke van en voor de schuur van den heer W. J. Buth, nabij het tramstation, van 1 voshit, 21 stuks hoornvee, 10 kalveren, 2 vette var» kens, 4 loopvarkens, 6 gespeende varkens, landbouwgereedschappen, mestput, enz. Notaris AKKERMAN. Verkooping van Paarden, Hoornvee, land bouwwerktuigen en meubilaire goederen. Op Woensdag 8 April 1925 des voormid» dags negen uur op het Marktveld te Sommels» dijk, ten verzoeke van den heer M. de Haas aldaar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 9 April 's namiddags 2 uur te Ouddorp, aan den Broek weg, voor dé woning van D. Voortman, van meubilaire goederen, om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 11 April bij inzet en Zaterdag 18 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, van een huis met steenen schuurtje en varkenshok te Ouddorp aan Hazersweg, kadaster Sectie E no. 2005, groot 8 Aren 30 c.A. (54 R. V. M.) ten verzoeke van den heer Krijn Zandburg te Ouddorp. De grond is dadelijk te aanvaarden, overigens op 1 Juli 1925. Notaris VAN DEN BERG. Voorloopig bericht. Erfhuis te Zuidland op de hofstee bewoond door den Heer J. W. Pols, a/d Dwarsweg, op Donderdag 23 April 1925. Notaris C. LOEFF. r a ra a w I De eenige werkelijke de OUDSTE alom SOLIEDSTE, bekende GOEDKOOPSTE Spiegei» en LijstentaorieK is uitsluitend alléén gevestigd GOUDSCHE SINGEL 173» 175, Hoek Hovenierstraat, Rotterdam, Tel 4645 En gros De bekende Koopjes En Detail Spionspiegels, dik fransch glas f 1.25 als groote partij BINTEN, PLANKEN, DEUR» en RAAMKOZIJNEN, ROODE en BLAUWE PANNEN, 20,000 Meter 3X5 Amerik. Grenen. DRAAGBAAR SPOOR, KIPKARREN enz. Te zien 's»G RAVENWEG 267, ROTTERDAM. Hoogstraat 132 tegenover de Oosterkerk - BEPROEF ONZE PUNCTUEEL GLAZEN - EN U ZULT TEVREDEN ZIJN. - NATIONALE IN 1924 KWAM TOT STAND AAN NIEUWE VERZEKERINGEN IIII EEN BEWIJS VAN INI INSPECTEUR: J. M. KORSTANJE, MAARLAND 31, ROTTERDAM Lederen Tasschen voc r 9 X 12 camera's f 2.75 9 X 12 platen per dozijn f 1.10 Bioscoopfilms vanaf 3 ct p. M. Gevoelig papier per pak f MO Klapcamera's 9X12 met gebeele uitrusting f 15.70 Projcctselantaarns f 17.50 Huis» en Zaalkïno's v.af f 35.— Koperen Statieven f 2.90 Je adres voor fotcxchemicaliën, films en alle soorten A» prikaansche Brillen en Lorgnetten, ook op voorschrift van H H. Doctoren. Beweegbare Kinderbioscoop f KIFSMÏ 44 ROTTEIM nwMimnsoBflUflOfsiDadm. gai anHa. Fotograleoren wordt WORDEN ATTENT GEMAAKT OP DE GROOTE VAN HET BEKENDE ADRES: COMPLETE AMEUBLEMENTEN BESTAANDE UIT: 4 Stoelen, 2 Fauteuils met leer f 29.- SPIEGELS met geslepen glas f 3.50. SCHUIFTAFEL f 15.- N| CTrD KIPSTRAAT 27 «-I-ACD ROTTERDAM LET OP HET JUISTE ADRES 11 Reusachtige Uitverkoop van BEDDEN, LEDIKANTEN en DEKENS, bijna voor niets. ie HOOP: alle soorten Soiiede Hieraan, als Raam» en Deurkozijnen, Tochtpuien, Zware Binten, Latten, Planken, Raggels, Pannen enz., enz. Bergplaatsen t Nieuwe Zaagmolenstr., hoek Rotte en Bergweg 60 t-t ROTTERDAM i-t

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2