1 it Kerk en School. Gem Reclame-Mededeelingen. 1 iJ I A.J.P'5 DRIEMOLENTJE5- PUDDING Last van gal en slijm Plaatselijk Nieuws. JQHfl G. mooiuieer 40 cent per regel g- "rruyJi A.J.P. L&jtesi&egi -Ce^szee Zptt- Kwn- KaAa&c i dooz fUcn aakd. <Jlu*i xe usyd. &n zua Ve^nxzcvtcL JDbiNOFABRtZ* A J-fcoLAn-GpomnGEr/ Pu Di iv- OF VOLMAAKTE CHOCOLADEPUDDING beslagen tong, een voortdurend onaangena» men smaak, tragen stoelgang en een opge» blazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige "kramp werkende Mijnhardt's Laxeers tabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. De VOORZITTER antwoordt dat er ges wacht wordt op de keien. Conform het voorstel B. en W. wordt met algem. st. besloten. Verschillende bewoners van Kralingen vra» gen om rioleering. Daar het hier particulier terrein betreft achten B. en W, het geen vers plichting om deze menschen van het riools water af te helpen De Voorzitter heeft echter een rapport laten opmaken van den toestand daar en nu stellen B. en V/ voor, gezien de ongunstige ligging dier huizen (zij staan 50 M. van de weg af) deze menschen toch eeni» germate te helpen door hun de buizen die over zijn gratis af te staan. Deze menschen zijn bereid ze hier te halen en ze zelf in te leggen. De heer KIEVIET (A.R.) vindt dit bevoors rechting van een deel der burgerij. Er zullen er in Sommelsdijk wel meer te vinden zijn die zoo geholpen willen worden. De VOORZITTER zegt: ja, maar laten we Kralingen nu ook eens helpen. De heer v. DOEL (A.»R.) geeft nog nadere inlichtingen over den toestand op Kralingen met betrekking tot den afvoer van water. Het voorstelsB. en V. wordt met de stem van den heer Kieviet tegen aangenomen. B. en W. stellen voor over te gaan tot ins richting, van de nieuwe begraafplaats. De weg er heen is zoo oSigeveer klaar. B. en W. achten het gewenscht dat er naast het lijkenhuisje nog een gebouwtje verrijst, waar men vertoes ven kan wanneer er gesproken wordt bij een begravenis en het ongunstige weer niet toes laat om aan het graf te spreken, zooals hier veelal gebruikelijk is. Het gebouwtje wordt dan 12 bij 5 M. Het lijkenhuisje wordt 6,75 bij 2,25 M Een gedeelte van het gebouwtje zal dan gereserveerd blijven voor een event, lijkwagen. De kosten worden geraamd op f 3200,—. Dan stellen B. en W. nog voor het achterste gedeelte van de begraafplaats voors loopig ongebruikt te laten, daar er op het voorste gedeelte genoeg ruimte is voor het begraven in de eerstvolgende 50 jaren. Dit achterste gedeelte zou dan voorloopig in huur blijven bij G. Joppe, daar er geen gelegens heid is voor anderen om het te bereiken. De heer v. NIMWEGEN vindt het ges bouwtje een groote luxe. Het moet alles tens slotte toch betaald worden. Wethouder JOPPE zegt dat hij er eerst ook niet erg voor was, maar de overweging dat er toch plaats moet zijn voor de lijkwagen en dat het gebouwtje tegen het lijkenhuisje niet zoo heel duur uitkomt, deed hem met het voorstel accoord gaan. De heer KIEVIET vraagt of er niet gespros ken moet worden over het aangaan van een geldleening om de kosten te bestrijden. De VOORZITTER antwoordt dat hierover in de volgende vergadering een beslissing ges nomen zal worden. De bedoeling is de geids leening over den langst mogelijken termijn aan te gaan, daar het werk ook voor het nas geslacht is en het wel de eerste 200 jaar duren zal. Conform het voorstel=B. en W. wordt met alg. st. besloten. Op voorstelsB. en W. wordt met alg. st. besloten tot verkoop van een smal strookje grond, gelegen aan den nieuw aan te leggen weg aan den heer Bom voor f 20,—. Punt 10 der agenda reconstructie van den weg Ouddorp. Sommelsdijk wordt in geheime zitting besproken. De heer M. JOPPE vraagt inlichtingen over den nieuw aan te leggen weg. De VOORZITTER antwoordt dat het de bedoeling is dien weg dit jaar aan te leggen. De heer BLOK zegt dat door het H.H Regenten van het Burg. Weeshuis besloten om het weeskind onderwijs te doen geven aan de Openbare School. Het gemeentebestuur schijnt echter hier eerst tegen geageerd te hebben. Daar volgens het reglement deze be» slissing moet worden overgelaten aan de res genten, acht spr. het verkeert dat men in zijn kwaliteit als gemeenteambtenaar getracht heeft invloed op dien beslissing te doen uitga in. De VOORZITTER antwoordt dat volgens het reglement een weeskind in dezelfde richs ting moet worden opgevoed als het eertijds door de ouders gegeven is. Dit kind heeft in Sommelsdijk de Chr. School bezocht, dus zou het eigenlijk thans ook de Chr. School moeten bezoeken. Maar ambtshalve is er geen invloed uitgegaan op de beslissing. Op welken grond de Regenten besloten hebben het kind toch naar de openbare school te zenden, weet spr. niet De heer M. JOPPE (V.B.) (lid der regentens com.) geeft inlichtingen en zegt dat het kind in Rotterdam geen christelijk onderwijs heeft gehad. De Secretaris merkt op dat het kind ook in Dordt geweest is en daar heeft het wel de Christelijke school bezocht. De VOORZITTER antwoordt dat het kind in Rotterdam de schippersschool bezocht en deze is vanzelf neutraal. Maar naar spr. vers nomen heeft, is deze zaak thans tot genoeg» doening der familie beslist. De heer KIEVIET zegt dat de weg naar het hofland te laag ligt en vraagt wat hier» aan te doen is. De heer G. JOPPE geeft eenige inlichtingen. Dan zitting met gesloten deuren. VERGADERING van den Raad der Gemeente DEN BOMMEL, op Vrijdag 27 Maart 1925 des namiddags half drie. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter de heer J. C. Borgdorff, welke door ongesteld» heid van den Burgemeester de vergadering presideert, opent de vergadering met het uit» spreken van het formulier gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden voor» gelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. In behandeling komt 1. Ingekomen stukken, a. Proces«verbaal van kasopname d.d. 18 Maart 1925, waaruit blijkt dat bij de gehouden opname van boeken en kas van den gemeente» ontvanger in kas was een bedrag van f 419,035. b. Een schrijven van den Minister van Fi» nancien, houdende een afschrift van het Ko» ninklijk besluit van den 11 Maart 1925, waar» bij aan deze gemeente ten behoeve van de landarbeidersvereeniging alhier een voorschot wordt verleend van f 9450. c. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat door hen is goedgekeurd de gemeente» begrooting dienst 1925. Genoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. d. Een schrijven van Burgemeester en Wet» houders der gemeenten Schalwijk en Tul en 't*Waal met verzoek aan hun aan de Eerste Kamer der Staten»Generaal ingezonden adres betreffende afschaffing Zomertijd, adhaesie te betuigen, waartoe wordt besloten. 2. Benoeming Hoofd der Openbare Lagere School no. 1. De VOORZITTER deelt mede, dat na ge» houden proeflessen, welke Dinsdag 24 Maart 1.1. zijn gehouden, de volgende voordracht is gemaaktno. 1 A. K. Meulendijk uit Krab» bendijke, no. 2 P. Vis uit Oude Tonge en no. 3 W. F. Carriere uit Sommelsdijk. Na gehouden stemming blijkt dat zes stemmen zijn uitgebracht op deD heer A. K. Meulendijk en een stem op den heer P. Vis, zoodat be» noemd is de heer A K. Meulendijk uit Krab» bendijke, met ingang van 15 April 1925. 3. Met algemeene stemmen wordt besloten het in de vorige vergadering genomen besluit inzake het aangaan van een kasgeldleening groot f 5000 in te trekken en een nieuwe kasgeldleening aan te gaan groot f 13000 bij den bank van Nederlandsche gemeenten, ren» tende 5 per jaar, waarna de loopende geld» leening ad f 8000 aangegaan bij den Boeren» leenbank zal worden afgelost. 4. Vaststelling verordeningen schoolgeld De VOORZITTER doet mededeeling, dat de verordeningen tot heffing van schoolgeld zijn goedgekeurd tot 1 Mei 1925, zoodat deze thans weer moeten worden vastgesteld. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering na de gebruikelijke rondvraag gesloten. SOMMELSDIJK. Ter Secretarie dezer ge» meente is een gevonden overjas gedeponeerd. Donderdag, 2 April a.s. zal het 25 jaren ge» leden zijn dat de heer J. Koevoets in dienst trad bij de R.T.M. De machinist W. J. Vroegindeweij had het ongeluk bij het verrichten zijner werk» zaamheden zoodanig te vallen, dat hij een lichte hersenschudding kreeg en bewusteloos werd opgenomen. Zijn toestand is op het oogenblik zeer bevredigend Van den landbouwer A. v. d. M. werd dezer dagen een rund uit nood geslacht. Het vleesch werd voor de consumptie goedgekeurd. Alhier is zeer weinig handel in veldpro» ducten. Voor de paardenpeen wordt thans f 0,75 per H.L. besteed. L.l. Maandag stonden er bij den corres» pondent der arbeidsbemiddeling 8 werklooze arbeiders ingeschreven. Deze week werden een 12 tal werklooze arbeiders door de gemeente te werk gesteld. Door de, door de gemeente te werk ge» stelde arbeiders, is een aanvang gemaakt met de verandering in de loozing der rioleering aan de westzijde van de bebouwde kom dezer gemeente. MIDDELHARNIS. De heer G. van Varik gemeentesarchitect, is aangesteld als beëedigd makelaar in onroerende goederen. De landbouwers kunnen hun suikerbie» ten bij de Hollandsche suikerfabrikanten con» tracteeren tegen f 19.— de 1000 K.G. En bij een Belgische suikerfabrikant tegen f 20,— de 1000 K.G. Aan onzen vroegeren dorpsgenoot, den heer B. de Korte te Hoek van Holland, is door H.M. de Koningin de bronzen medaille met eervolle vermelding uitgereikt, wegens de redding van de schipbreukelingen van de sleepboot »de Schelde«. Bij den correspondent der arbeidersbemid» deling hebben zich de afgeloopen week als werkloos doen inschrijven 28 personen, name» lijk 22 arbeiders en 6 zeevisschers. Door den heer J. P. Nieuwland is een villa staande aan den Prinses Julianaweg onder» hands verkocht aan den heer L. Schilperoord te Melissant. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Al» gemeene Vergadering van de Coöp. Boeren» leenbank «Stad aan 't Haringvliet® op Don» derdag 26 Maart 1925, des nam half zeven uur, ten huize van den heer M. Kaptein. Tegenwoordig 99 leden. De voorzitter, dhr. Arensman, opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom en verzoekt den Secretaris, dhr. C. Magielsen, de notulen der vorige vergadering te lezen, welke na voorlezing onveranderd worden goedgekeurd. Rekening boekjaar 1924. De kassier leest voor de rekening over 1924, als volgt ONTVANGSTEN. Kas op 31 Dec. 1923 f 13317.64 Ontvangen Spaargelden 139440.69 Terugbet. voorschotten 36850.— Van Centr. Bank83288.37 Afschrijvingen10.— Winst 1923 867.39 Rente voorschotten5130.65 Rente van de Centr. Bank 1816.13 Provisie108.41 Diverse ontvangsten11.75 Totaal 71~28Ö84L03 UITGAVEN. Terugbet. spaargeldenf 104211.45 Gegeven voorschotten37330.— Aan Centr. Bank112716.13 Rente spaargelden5361.47 Rente Centr. Bank47.70 Afschrijvingen10.— Salaris Kassier400.— Diverse uitgaven481.03 Winst 1924 867.39" Inhoud kas 31 Dec. 1924 19415.86 Totaal. 7f 280841.03 VORDERINGEN. Kas 31 Dec. 1924 f 19415.86 Uitstaande voorschotten85665.— Van de Centr. Bank49719.22 Aandeelen Centr. Bank60.— Meubilair12.— Totaal f 154872.08 SCHULDEN. Saldo's spaargeldenf 150328.47 Reservefonds3776.87 Winst 1924 766.74 Totaal f 154872 08 De commissie belast met het onderzoek der rekening, deelt mede alles in orde te hebben bevonden. Besloten wordt tot onveranderde vaststelling. Verkiezing Bestuurslid Tot bestuurslid wordt herkozen dhr. C. Arensman, die de herbenoeming aanneemt en de leden dankt voor het in hem gestelde ver» trouwen. Verkiezing lid R. v. T. Tot lid van den Raad van Toezicht wordt herkozen dhr. A. Koppenaal, die de herbe» noeming aanneemt en de leden dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Salaris kassier. Het salaris van den kassier wordt vastge» steld op f 450. Tot leden van de commissie, die de reke» ning voor het volgende jaar na zullen zien, worden benoemd de Heeren, A. J. Braber, D. Vogelaar en G. Smits. De rentegrenzen worden vastgesteld voor spaargelden tusschen 35 °/o en 45 voor» loopig 4 en van voorschotten tusschen 5 en 6 °/0, voorloopig 55 Bij de gebruikelijke rondvraag verzoekt nog de kassier om voortaan de spaar» en voor» schotboekjes in December bij hem te bezor» gen en in de 2e helft van Januari terug te halen, en vraagt dhr K. Vroegindeweij om, indien de kosten niet te groot zijn, aan de leden voortaan een afschrift van de rekening te zenden, waartoe wordt besloten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Een Weensche, is na een lang verblijf bij landbouwer J. W. alhier weer naar haar land teruggekeerd. De kiezerslijst 1925/'26 bevat 587 namen. Tegen de gedurend.e de maand Maart ter inzage gelegen afschriften van aangiften ingev. art. 88 Jachtwet 1923, van een door het in werking treden dezer wet vervallen jachtrecht of van een onverdeeld aandeel daarin, zijn geen bezwaren binnengekomen. DEN BOMMEL. Van den landbouwer H. M. van Nieuwenhuijzen is een paard ge» storven. Het beest is niet gekeurd, doch is onder politietoezicht begraven. Tegen J. B. alhier en J. van O. te Ooit» gensplaat is proces»verbaal opgemaakt wegens overtreding der motor» en rijwielwet, en tegen P. H. te Ooltgensplaat wegens rijden zonder licht. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 430 H.L. peen, 688 H.L. aardappelen en 100 H.L. uien. Bij den Correspondent der Arbeidsbe» middeling stonden tijdens de vorige week 10 werklooze veldarbeiders ingeschreven. De op 22 Maart vastgestelde kiezerslijst voor het dienstjaar 1925/'26 ligt tot en met 21 April 1925 ter secretarie ter inzage en is tegen betaling der kosten in afschrift en stem» districtsgewijze in uittreksel verkrijgbaar. OOLTGENSPLAAT. Het verzoek van P. A. van den Berge om zijn gasmotor te mogen verplaatsen, is door B. en W. inge» willigd. De heer J. A. Jacobs slaagde dezer dagen te Delft voor het ingenieurs»examen van civiel»ingenieur. Vertrokken uit deze gemeente J. C. Heemskerk naar Muiden, C. B. Gootjes Rhoon, P. Troost en gezin naar den Bommel, J. F. Jongejan en gezin naar Klundert, P. Spierings Dordrecht, L. van Hassent Oude Tonge, W. L. Hobbel en gezin naar Middelharnis, C. van der .Capelle en gezin naar Emmen, L. Pipping Vierpolders, A. de Wit en gezin naar Middelharnis. GevestigdH. B. Warnink van Schiedam, W. C. M. Tap van Schiedam, M. J. Lang van Leeuwarden, Adriana M. Kurvink van Bergen op Zoom en W. Brands van den Bommel. Het verbouwen van een woonhuis voor den heer P. Kroon, Langstraat, is opgedragen aan H. C. de Ruiter, Architect. Heintjes, Acht» huizen, Timmerwerk; K. van Ree Jz., Met» selwerkG. van Nimwegen, Schilderwerk en Gebr. Okker, Smidswerk. OUDE TONGE. W. P. v. d. Vliet heeft een woon» en pakhuis op de kaai onderhands verkocht aan A. C. v. d. Vliet. De kiezerslijst van 1925/'26 is vastgesteld en ligt voor ieder ter inzage tot en met 15 April. Verslag van de vergadering van de Boe» renleenbank »Oude Tonge« op Maandag 30 Maart in het hotel van Veen. De Voorzitter heet de vergadering hartelijk welkom.' De Notulen worden voorgelezen. De rekening luidt als volgt. Ontvangsten waren f 683973.21, Uitgaven f683973.21, Balans, vorderingen f 463695.42, Schulden f 463695.42. Aan de beurt van aftreden was A. C. de Lint welke met 61 stemmen werd herkozen, welke benoeming aangenomen wordt. Aan de beurt van aftreden als lid van den Raad van Toezicht is C. de Haas van Dorsser welke met 58 stemmen werd herkozen, welke benoeming onder dankzegging aangenomen wordt. Tot kassier werd met 70 stemmen benoemd de heer G. C. van Schouwen welks salaris met f 100 verhoogd wordt zoodat het nu f 800 wordt. De rente van de spaargelden werd op 4.25 en van de voorschotten 5.50 bepaald. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de voorzitter met een woord van dank aan de leden de vergadering. NIEUWE TONGE. A. Kornet, alhier, had het ongeluk zijn duim te breken, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De collectebus uit de trouwzaal heeft in 1924 voor de Armenkas, alhier, opgebracht f 15,72'/2. Van den landbouwer P. N., alhier, stierf een best rund. Het cadaver is onder politie» toezicht begraven. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 2520 balen peen. Op de wei aan den Stationsweg is thans de nieuwe muziektent geplaatst. Aan den Heer J. Schaaf alhier is vergun» ning verleend tot het bouwen van een woning aan den Boezemweg. Op de nieuwe kiezerslijst komen voor deze gemeente 1373 kiezers voor. Thans is men begonnen den nieuwen weg bij het bouwterrein aan den Boschweg aan te leggen. Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van Hoofdonderwijzeres derBijz. Bewaar» en Handwerkschool 2 sollicitanten aangemeld. MELISSANT. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de kooieenden van 1 Juli tot 15 September a.s. moeten worden opgehokt. Van iemand in deze Gemeente is van het rijwiel het belastingplaatje ontvreemd. Dhr. J. Driesprong Jr. heeft onderhands het woonhuis gekocht van wijlen dhr. J. Goedegebuur. STELLENDAM. Zatermorgen ongeveer 11 uur had de machinist»stoker W. Vroegin» deweij van de R. T. M. op 't station alhier het ongeluk bij 't overspringen van de heining der veelading, op het perron met zijn voet uit te glijden en daardoor over genoemde heining te vallen, zoodanig, dat hij met hef hoofd op de bestrating terecht kwam. Hier» door bekwam hij een lichte hersenschudding en een hoofdwond, en werd in bewusteloozen toestand per train naar Sommelsdijk vervoerd, waartegen de inmiddels geroepen geneesheer Dr. Mulder, alhier, geen bezwaar had. Bij den Correspondent der Arbeidsbe» middeling alhier stonden 1.1. Zaterdag geen werkzoekenden ingeschreven. De vorige week werden van hier ver» zonden 2300 H.L. koepeen en 130 H.L. aard» appelen. Voor de Red Star aardappelen wordt thans een prijs besteed van f 4,20 en voor de koepeen f 0,50 per H.L. GOEDEREEDE. De vastgestelde Kiezers» lijst 1925 en '26 zal gedurende 1 maand ter secretarie ter inzage liggen. De motor blazerschuiten van A. Redert en F. v. d. Houten waren Maandag ter visch» vangst uitgevaren en zijn Woensdag al terug gekeerd vanwege het breken en scheuren van hunne netten. Het Bestuur van den polder den Ouden Oostdijk zal aanbesteden het vervoer van de onderhoudsgrint voor de wegen dier polder. Inschrijvingsbiljetten in te leveren bij den Dijkgraaf den heer D. Breen voor Zaterdag 28 Maart. Ver betering. In het 2e blad van Zaterdag 21 Maart 1925 komen voor in de perceelen 39 en 40, W. van Erkelen dit moet zijn C. van Erkelens en perc. 44, W. Temmink, moet zijn B. Temmink. En ter verduidelijking zij gemeld dat de inschrijving is geschied per 45,92 Aren op Voornsch gemet. OUDDORF. Het huis van Mej. R. Seters— Erkelens is Zaterdag door den huurder H. Boslooper afgemijnd op f 2110,—. Aan den rustenden schipper P. v. Wijk is uit het Dorus»Rijkersfonds een pensioen van 4 gulden per week toegekend. De nieuwe veldwachter Koppenol zal met 1 April in dienst treden. Wie het aangaat, wordt er aan herinnerd, dat het, volgens de gewijzigde politie»veror» dening, verboden is met meer dan één per» soon op een rijwiel te rijden. Een huis in de nabijheid der haven, is door den huurder, J. Hameeteman Cz., on» dershands aangekocht van den eigenaar J. v. d. Klooster te Hoek van Holland. Een mooie vangstIn den nacht van Zon» dag op Maandag zijn in den Westerschen stal 13 zalmen gevangen. f Mej. G. K. had het ongeluk zoodanig tegen een vuurhaard te vallen aat een gapende wond aan haar hoofd ontstond. Geneeskun» dige hulp bleek noodzakelijk. 1f Bij J. ontstond een binnenbrand in de woonkamer doordat een braadpan vuur vatte Door spoedig optreden werd erger voorkomen. f Duur reisje. J. v. M. uit den Oostdijk die per fiets even een boodschap zou willen doen, kwam daarna tot de ontdekking dat zijn belastingplaatje verdwenen was. f Tegenwoordig zijn veel eieren van wilde eenden te vinden, vooral in de duinen. Echter diene men er wel rekening mee te houden dat het zoeken of rapen van waterwildeieren ten strengste verboden is. f Voor de aardappelen besteedt men thans van f 5,— tot f 5,50 per mud. De voorraad is niet groot meer. HELLEVOETSLUIS. Hr. Ms. Mijnen» legger »Hydra« is Zaterdagmorgen, na onder» gane reparaties op 's Rijkswerf naar Missingen vertrokken. Dinsdagmiddag zal er gelegenheid bestaan tot kostelooze Inenting en Herinenting voor hen die zich daarvoor op het Secretarie aan» melden. De kiezerslijst voor 1925—1926 is vast» gesteld, daarop komen voor 1329 kiezers voor de Tweede Kamer, 1306 voor de Provinciale Staten, 1206 voor de Gemeenteraad. Bij de Donderdag gehouden examen voor binnenloods zijn geslaagd de loodskwee» kelingen 2 kl. J. Zilverschoon, M. A. v. d. Pelt, J. v. d. Luit en P. v. Beekvoor zee» loods de loodskweekelingen 2 kl. J. W. Koen» ders en G. Speelman. TINTE. De milicien J. Roskam Az. werd afgekeurd voor den dienst onder de Cavalerie. ZUIDLAND. De Keuring van de dienst» plichtigen van lichting 1926 en van de inge» schrevenen voor lichting 1925, die zich aan een herkeuring moeten onderwerpen, zal plaats hebben op Donderdag, 9 April, 's morgens half negen in de raadzaal te Heenvliet. De kiezerslijst, bevattende 936 kiezers, ligt tot en met den 21sten April op de gemeente» seretarie ter inzage. SOMMELSDIJK* De Christelijke school niet duurder dan de Openbaie school. Nu het gaat tegen den tijd, dat de scholen nieuwe leerlingen aannemen, komt het ons voor, goed te zijn, dat we de ouders van kin= deren die dit voorjaar naar school zullen gaan, het volgende onder de aandacht brengen. Naar wij vernamen heerscht er bij sommige ouders de meening, dat het schoolgeld voor de openbare school lager is dan voor de school met den Bijbel. Dit nu is onjuist. De schoolgeldverordening is voor beide scholen gelijk en wordt er dus aan schoolgeld voor de school met den Bijbel het zelfde be» drag geheven als voor de openbare school. Het zou te verstaan zijn, indien sommige ouders, wier inkomen gering is en die soms groote gezinnen te verzorgen hebben, uit over» weging dat het schoolgeld voor de openbare school lager is, hun kind aan het openbaar onderwijs zouden toevertrouwen. Deze overweging zou echter onjuist zijn, daar de school met den Bijbel precies het zelfde schoolgeld vraagt. Met volle vrijmoedigheid kunnen we dus ook die ouders van harte aanbevelen zendt uw kind naar de school waar het dagelijks in Gods Woord onderwezen wordt, en waar het gansche 'onderwijs doortrokken is van den zuiver Christelijken geest. Het is de school waar het Evangeliezout, een dierbre jeugd be houdt. Zondag 22 Maart werd gedurende de Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk f 10,— gecollecteerd voor de Kerk. MIDDELHARNIS. De maandelijksche col» lecte voor de kerk in de Ned. Herv. Kerk. heeft Zondag opgebracht ruim f 55,—. DEN BOMMEL. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s., des nam. 2 uur op te treden Ds. J. Polhuijs van Stad a. 't Haringvliet. Ds. J. Ronge van Hoog»Blokland heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. De collecte, gehouden tijdens den bid» stond voor het gewas, heeft in de Ned. Herv. Kerk f 46 opgebracht. OOLTGENSPLAAT. De heer D. W. G. Verkerk, tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School no. 1 alhier, is als no. 1 geplaatst op de voordracht van onderwijzer te Monniken» dam. Voor de Doopsbediening op Zondag a.s. kunnen doopvaders zich aanmelden Donder» dagavond half zeven in de kerkekamer der Herv. Kerk. Wegens vacaturebeurt te Stellendam, zal Ds. de Lange a.s. Zondag afwezig zijn, alsdan zal 's morgens en 's avonds leesdienst worden gehouden. OUDE TONGE. De rekening van den Diaconiearmen van 1924 ligt ter inzage op Woensdag 1 April van 6.30 tot 7.30 uur. A.s. Zondag zal door Ds. Bax den H. Doop bediend worden. Doopvaders kunnen zich aanmelden Vrijdagavond aan de pastorie. NIEUWE TONGE. A.s Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk, alhier, de bediening van den H. Doop plaats hebben. Doopvaders moeten zich aanmelden in de consistoriekamer der kerk a.s. Vrijdagavond van 7—8 uur. De rekening van ontvangsten en uitga» ven van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, alhier, ligt a.s Woensdagmorgen van 10'/2—11 '/2 uur voor een ieder ter inzage in de consisto» riekamer der kerk. HERK1NGEN. Tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de Heeren J. A. Witvliet en L. de Geus, welke laatste die benoeming heeft aangenomen, ter» wijl de eerste zijn benoeming in beraad heeft genomen. Woensdagavond 1 April a.s. hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. A. Verhagen uit Middelburg. De voordracht voor een te benoemen lid in de Comm. van Toezicht op het L. O. in deze gemeente bestaat uit de Heeren A. Riet» dijk en J. A. Witvliet. De weer alhier opgerichte Chr. Zangver» vereeniging mag zich in aller belangstelling verheugen. Het Kerkgezang laat dan ook, dank zij de opleiding, alhier niets te wenschen over STELLENDAM. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, een collecte worden gehouden ten bate van de Chr. Bewaarschool. OUDDORP. Onze dorpsgenoot de heer Jac' Tanis, die over een paar weken als zendeling» onderwijzer naar de Toradja's op Midden» Celebes wenscht te vertrekken, is Donderdag 1.1. in een plechtige samenkomst en onder veel belangstelling, als zoodanig geïnstalleerd in het vergaderlokaal Irene te Zeist. Dr. de Lind van Wijngaarden te de Bildt opende het samenzijn en sprak naar aanleiding van enkele gedeelten van Ps. 72, er op wij» zende, dat de Heere Jezus eenmaal als Koning zal heerschen ook over de heidenen en waar ouders hun kinderen voor het werk onder de Tfcradja's opofferen, en dies het scheiden zeer zwaar valt, daar zal God het heerlijke werk zeker zegenen en de achterblij venden met Zijn rijkdom van vertroostingen ondersteunen— De installatie of afvaardiging werd verriclr*) door den Zendings»Director Ds. W. Bieshaar. die wees op de rijke beloften in Ps. 126 het derde vers, berijmd. Gezongen werd daarna Ps. 143 3. Verschillende predkanten hebben vervolgens gesproken als Ds. Heyer van Vlaardingen, Bouthoorn van Zeist, Lans van Ouderkerk, Beekenkamp van Leiden gn Klomp van' Westbroek, die met dankzegging eindigde, nadat de heer Tanis zich meteen enkel woord aan de voorbede van alle zendingsvrienden had aanbevolen. Wij voegen hieraan toe Jezns Christus, die als de goede Herder onder alle volken Zijn schapen tot de kudde bijeenbrengt, zegene onzen dorpsgenoot, die weldra, na z'n huwelijk, met het stoomschip Prins der Nederlanden, naar het verre Inaie afreist. De vacaturebeurt in de Ned. Herv. Kerk zal a.s Zondag des nam. te 2 uren vervuld worden door den consulent Ds. de Gidts van Goedereede. TINTE. Aan Mej. J. L. den Boer, onder» wijzeres aan de Geref. School alhier, zal met ingang van 1 April drie maanden ziekteverlof worden verleend. Tot tijdelijke plaatsvervangende let yf kracht aan de Geref. School alhier, werd ber noemd Mej. G. Brouwer, volontaire aan de Chr. School te Maassluis (Hoofd de heer Kuyper Boone). Voel ik v; Nu zijt G maar mijn het voor Wien nu En is m ik voel die door in. Heiden en die, dc bewaard 1: De werki mij de voel ik en 't is al di Verrijzenis; De wondt als die Zie 'k Want is zelf En wat Gij, die Gij, die van d Gij, die maakt n zoolang door Ja, sinds Voel ik 'k dool n Als toen eer U me 'fé Brand in Een tienta den in het v sian Compa verdieping als naaikam ken te ver- kwamen va de ontdekki in hun naa komen, holt Het kantoor hen opmerl vond den zich met sn met zakken vonden zich waar de dri pen. Door kort daarop verdieping, had. Het kant perceelen waarin Van tigd en in het bericht die zich oc maakte doo alle zijden en aan de over de Bie schen, die hadden. Toen de Jac. Bakkei Voor er noj ontbood hij begrijpend worden. Ee ook de au plaatse, do zij water ga spuiten 21, groot aanta doch zondt brand breid len in de E verdiepingei kamer ware derden bal pakken opg De omwc men. De stal NED. HERV. KERK. BeroepenNaar Loosdrecht dhr. L. Hol» tigter hulppred. Belg. Zendingkerk te Gent Naar Hijlaart "Ds. E. A. Snijdelaar te Ijst; Naar Scharwoude Ds. J. Rooter gep. O.I. pred. te den HaagNaar Kampen Ds. P. J. Steen» kerk te Berg Ambacht. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Domburg en Westkapelle dhr. H. W. H. v. Andel Cand. te de Bilt Naar Siloolde Gendringen dhr. M. Willemaker Cand. te VlissingenNaar Zweeloo Ds. A. Decksen te Gouda. AangenomenNaar Warns dhr. W. Tom Cand. te Hilversum. BedanktVoor Hillegersberg Ds. J. v. d. Meulen te den Bosch Voor Boskoop Ds. H. Velema te Noordeloos. GEREF. GEM. BeroepenNaar Werkendam Ds. J. Over» duin te RotterdamNaar Boskoop Ds. J. Fraanje te Barneveld. CHR. GEREF. KERK. BeroepenNaar Boskoop Ds. H. Velema te NoordeloosNaar Vlaardingen Ds. J. P. Meijering te Nieuwpoort. EVANG. LUTH. GEM. AangenomenNaar TiebCulemborg dhr. W. J. Manga Cand. te Amsterdam. «Leeraar* en «Verlosser*. Ds. H. W. L(aman) herinnerde in het Geref. Kerkbl. voor Ov. en Dr. aan het volgende gedicht van Nellie van Kol Hoe troostloos doolde ik rond op aard toen Gij mij niets dan »Leeraar« waart Uw zedeleer viel mij te zwaar. Wat was er van Uw wonder waar? Waart uit den dood Gij opgestaan en naar den Hemel opgegaan? Wat was er van den Heiligen Geest op dat merkwaardig Pinksterfeest? En wat toch dreef de Apostelen aan de Heidenwereld in te gaan? Legende Mythe of blijde maar Gij trokt mij zoo magnetisch aan en toch ik kon U niet verstaan mijn diepste ziel bekoordet Gij, en toch Gij waart een raadsel mij. En zoo, vol twijfel, droef, benard, leefde ik met wanhoop in het hart. Maar sinds Gij mijn «Verlosser® zijt, reiniging, de straat g daar gestald werf overge kreeg men (/^men en een in de richti gedreven. voorspoedi schapen do I. N< W. Ouddorp, Hedei van Lev stondig lijden v men o zorgdraj in den Sterke voor on Ons v tuigd h< Wed. Jc Hendri Dina Somtr Opmaken - Privaatles ren van ac ciaal voor fV I

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2