X een Paiuls of Schuur WRIGLEYS X X X Advertentiën. een bouuukdeght oi arbeider m. id. >ric Gemengd Nieuws. V er koopingen Marktberichten. Geboren LEENDERT JACOB Verloofd Verloofd PIETER VAN DER GRi£fiD ft CORHRIA HOBBEL Johannes Bastlaan Kemper SMIDSGEZEL mej. CORDELIA MOOIJAART, Pappiehebt LI onze u( A Wrigley's* meegebracht?' eiken maa/fücfm Uil •Vil vonden, welke rden aangeno» ïeskoor »Looft voor een zang; te mogen ge; Besloten wordt n B. en W. te verzoeken, ko= iehandeling te ondheidscom» et juist is aan= ^Opzichter een >f opgemaakt, ïerde woning vervallen en iderd vast te t besloten het leentelijke in; :n op drie en :ening. ging verleend ng aan te gaan len koers van /O- en overschrij» ag, dienst 1924 :en Burgerlijk nagezien door n op voorstel deze vast te nderd vier en tgaven op zes den zeven en met een batig n vier en zes; W. zich van te kohier hon; :drag van een ;nt, wordt on; :erkstraat. aan te leggen 1 met leuning. B. en W. op .traat. et wenschelijk de stoof wordt ;en brug v. d. toe wordt be» :ijnde sluit de ian. aensdag 11.1 JjJT len door storm f torpedojagers 15 personen worden nog istijn. :el van de uit» ch uitstrekken .ijds en de al; en Assyriërs itenant»vlieger officier;vlieger list opgegeven, liegtuig, dat ter hun vliegtuig tand werd aan» wgezet onder; in de vermiste rd zelfs onder 'n heel ein leekte geraam gevonden zijn. Ficieren na tot ngen geweest, reiken, dat on; de plek der e poging heeft gebleven, mis» geleden !ang getrouwd inden, doch den traditio» eeft verbruikt, maar opmer» k een plezier allernieuwste 't ook niet om rgste excessen lag knap :egaan voorste rij te geweld page» :oo kort als je t precies man; egel. lat 't beelderig je rug lachen esjullie doen eb je de klee» aan, overal de mannenfiguur kregen had.« n»lief behoeven je n weet ik wat mannen, afge; toch eigenlijk ïg haar gang. op een zaken; vier worden, ze vooruit en i dag dat haar maar niet naar hij niet schrij» :n zou. de deur. ze doet haar nstmet 'n kreet net een groote, precies een „Maarman 1 Wat heb je nü gedaan Hij kust haar 't welkom toe, mèt z'n krieu= Weija,avfouwtjcjouw schuld,zegt hij lachend 't Is tegenwoordig 't eenige, waardoor wij kun; nen laten zien, dat we de man en niet de vrouw zijn in huis. Uit de Oost. Zonderling Pleidooi 1 Advocaten kunnen 't soms »bruin bakkea« zooals de volksmond 't wel noemt. Dat een advocaat, hoewel zelf ten volle overtuigd van de schuld van zijn cliënt, toch op vrijspraak aandringt en het er op toelegt de daden van den misdadigers in een zoo gunstig mogelijk daglicht te stellen komt helaas vaak voor. Maar iets zooals we hieronder afdrukken lazen we toch nog nooit. 't Gebeurde in onze Oost en het verslag stond in de Deli;Crt »Mr. van Doorninck kan niet zeggen hoe een groot genoegen het hem is, deze 10 be; klaagden te mogen verdedigen. PI. gevoelt zich gevleid dat hem de verdediging van 10 menschen werd opgedragen, al behoeft dit niet te zeggen, dat de raad van oordeel is, dat hij 10 lieden met evenveel gemak en zelfopoffering van tijd verdedigt als een ander advocaat één. Bovendien verheugt spr. zich over deze verdediging, omdat de beklaagden beschul» digd zijn van zeeroof. Dat vroeg zijn ge» heele sympathie. Immers, hij dacht aan de zalige uren met het lezen van zeeroovers; verhalen doorgebracht en toen hij eens door den Riouw Archipel voer, dacht hij onmiddelijkwat zou het heerlijk zijn zee» roover te wezen. Zeeroovers zijn volgens pl. sympathieke menschen, want zij bedrijven geen misdaden maar heldendaden. En omdat de psychologie van dit bedrijf van grooten invloed is op de strafmaat en deze rechters waarschijnlijk nog nooit een zeerooverszaak behandelden, beschouwt pl. de zeerooverij in het algemeen. Pl. meent, dat men in zeerooverij niet genoeg goeds kan zien, ja alle goeds is uit zeerooverij voortgekomen. Een volk, dat zeerooverij pleegt, heeft de toekomst, een ander niet. Spr. verwijst daarvoor naar de geschiedenis der Phoeniciërs, Grieken, Noor» mannen, Watergeuzen, de Spaansche con; quistadores enz. Zoodra een volk gaat zeerooven is het een bewijs dat het een volk met levenslust is. Deze rechtbank is dan ook voor China, dat velen dood waanden, een reden tot verheugenis. Zou de raad daarvoor moeten straffen Integendeel. Evenals de Watergeuzen zijn dit de flinksten, de nobelsten van hun ras. Zij weigeren den lOden penning, zij weige; ren 'n verbod met vrijen rubberhandel ter wille van groote plantages en verkiezen den vrijen zeerooversstaat. Pl. vergelijkt deze lieden met de geuzen» aanvoerders Blois van Treslong, Lumey, Ruickhaver, van wien een afstammeling een uiters verdienstelijk controleur ter stede is, die over alle wettelijke bepalingen heenstapt als deze de goede regeerkunst in den weg staan. De president verzoekt pl. zich tot de zaak te bepalen. Pl. wijst er vervolgens op, dat deze zee; roovers niet zoo wreed waren als Lumey b.v., die alle gevangenen overboord wierp. Slecht de 10de penning en andere kwellin» gen drijven hen tot zeeroof. De bedriegen; de Chineesche winkeliers van de Kesawan zouden, zeeroover geworden, nooit iemand sparen, Maar dezen rekenden niet, zij zijn sportief. Hun zeeroof vergelijkt pl. met dobbelen en wedstrijden van Europeanen. Alleen de getuigen zijn ons portief geweest. Vergelijk deze lieden met Loeb, Leopeld en Macaré, dat zijn de decadenten, de dé» génerés, deze beklaagden zijn helden van een heerlijken, romantischen tijd die in zicht is. Inbraak. Te Zaandam is Zondagnacht in» gebroken bij een bejaarden bewoner aan het Fransche pad. Een bedrag aan geld is er ge» stolen. Aanrijding. Te Haarlem heeft op den hoek van den Kruisweg en de Nieuwe Gracht een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijder de auto reed in de richting van de Groote Markt, en de motorrijder wou den Kruisweg oversteken. De bestuurder van de motorfiets, op zijn verzoek naar huis ge» bracht, heeft een hersenschudding gekregen, de persoon, die op de duo.-zitting gezeten was, een wonde aan het linkerbeen. Steunpenningen verdwenen. Uit Wormerveer schrijft men aan de N R. Ct,Het schijnt thans vast te staan, wat reeds bij geruchte verteld werd, dat van de steunpenningen, door de burgerij geofferd om de ongeorganiseerde stakers te steunen, een groot bedrag men spreekt van f 1700 als onverantwoord ver» dwenen is. De politie heeft een aantal steun» ;ijsten onder haar berusting gekregen. Inbraak. Ten huize van M. L. aan de We» teringkade in Den Haag, is Zondag, door middel van een valschen sleutel, ingebroken. Verschillende goederen, zooals tafelzilver e.d. worden vermist. Vermist. H. d. B. uit de \an Slingelandt» straat in Den Haag heeft aangifte gedaan van de vermissing van een cassette met sieraden uit een koffer, die van Nizza naar Den Haag gezonden is. Diefstal van ijzer. Voorgevende te.komen in opdracht van den slooper, heeft iemand van het terrein van den onlangs verbranden mo» len de Zeilemaker te Zaandam een groote partij ijzer weggehaald. Ze werd later bij een opkooper te Koog aan de Zaan teruggevonden. De Zaandammer v. 't H. is als verdachte van dezen diefstal aangehouden. Diefstal. De politie te Utrecht heeft aange» houden een 10;jarig meisje met haar moeder. In een winkel aan den Amsterdamschen straat» weg had 't kind een paar schoenen wegge» nomen. Een nader onderzoek heeft uitgewezen.dat hier de daders zijn gevat van tal van winkel» diefstallen sinds jaren gepleegd. Bij huiszoeking werden verschillende voor» werpen gevonden, waarvan de winkeliers aan» gifte van vermissing hadden gedaan, o.a. 18 paar schoenen. De moeder en het kind hebben steeds op aansporing van den vader de diefstallen ge» pleegd. Deze is aangehouden, evenals nog een ander familielid, die verdacht wordt van heling. De meeste gestolen goederen werden be» leend. Ten nadeele van den koopman G. te Hees bij Nijmegen werden Maandag uit een kistje in zijn woning eenige honderden guldens ont» vreemd. Storm op de Zuiderzee. De Donderdagavond van Amsterdam vertrokken en Zondagmorgen te Lemmer binnengekomen oude Lemmer; nachtboot ^Amsterdam* heeft Zondag tusschen Marken en Urk, tengevolge van het ruwe weer, één door deze boot gesleepte ongeladen ijzeren dekschuit verloren. Wegens de duister» nis heeft men deze schuit niet meer kunnen oppikken, zoodat deze hoogstwaarschijnlijk nog op zee ronddrijft. Auto geslipt. Zaterdagmiddag circa kwart over vier reed een luxe»auto, die van de richting Muiderpoort kwam, met vrij groote vaart in de Sarphatistraat te Amsterdam. Ter hoogte van het militaire hospitaal slipte de wagen plotseling en sloeg ondersteboven. De eenige passagier, een heer van middel» baren leeftijd, werd ernstig gewond uit den zwaar beschadigden auto gehaald en door den Geneesk. Dienst naar het O. L. Vrouwengast» huus vervoerd. De chauffeur kwam er met lichte kwetsuren af. Op Woensdag 18 Maart 1925, 's voorm. 10 uur, onder Melissant, op de Halssteê, van 9 paarden (waaronder 2 veulendragend), 24 stuks vee, 16 varkens, 3 boerenwagens, veerkaros, tilburry, zaaimachine (merk Smyth), wiedma» chine met aanaardscharren, 3 wielploegen, 1 Portug »ploeg, rolblok, stroosnijder, koppen» molen, sleepsleé, ros, eggen, sleeper, bascule, haamtuig, ruiters, schuur» en stalgereedschap» pen, centrifuge, karn, hooi, stroo, mangels enz ten verzoeke van den heer L. W. Heestermans. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 19 Maart 1925, des nam. 3 uur, te Melissant aan het tramstation, van een groote partij le kwaliteit timmerhout, als planken, vlotdelen, geploegd en geschaafd hout, baddings, palen, ribben, jatten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 19 Maart 1925, des nam. 5,30 ure, te Dirksland aan het tramstation, van een groote partij le kwaliteit timmerhout, als planken, vlotdelen, geploegd en geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 20 Maart 1925, des nam. 3 uur, te Herkingen aan de Kaai, van een groote partij le kwaliteit timmerhout, als: planken, vlotdelen, geploegd en geschaafd hout, bad» dings, palen, ribben, latten, schroten, er.z. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 20 Maart 1925, des nam. 5,30 ure, te Oude Tonge aan het tramstation, van een groote partij le kwaliteit timmerhout, als planken, vlotdelen, geploegd en geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 21 Maart 1925, des nam. 1,30 ure, te Ooltgensplaat aan het tramstation, van een groote partij le kwaliteit timmerhout, als planken, vlotdelen, geploegd en geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Donderdag 26 Maart 1925, des nam. 3 uur, te Middelharnis aan de Kaai, van een reddingsboot, behoord hebbende bij een zee» schip, lengte 7 Meter, plaats voor plm. 30 personen. Deurwaarder GROENENDIJK. Maandag 23 Maart 's namiddags 4 uur te Stellendam in het Logement van Troost, verpachting bij inschrijving voor het seizoen 1925 van eenige perceelen bouwland te Stellen; dam in den Eendrachtspolder. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 18 Maart 1925, des namiddags 5'/2 ure.Achthuizen aan het tramstation, van een groote partij timmerhout, als planken, vlotdelen, geschaafd hout, baddings palen, ribben, latten en schroten. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 19 Maart 1925, des namiddags 5'/2 ure, te Dirksland aan het tramstation, van een groote partij timmerhout, als planken, vlotdelen, geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten en schroten. Deurwaarder GROENENDIJK. Donderdag 19 Maart, 's namiddags 2'/2 uur, te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld, van een groote partij Scheepsafbraak, ten ver» zoeke van de Heeren Gebrs Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG.. Op Vrijdag 20 Maart 1925, des namiddags 5'/2 ure, te Oude Tonge aan het tramstion, van een groote partij timmerhout, als planken, vlotdelen, geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten en schroten. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 21 Maart 1925, des namiddags l'/2 ure, te Ooltgensplaat aan het tramstation, van een groote partij timmerhout, als planken, vlotdelen, geschaafd hout, baddings, palen, ribben, latten en schroten. Deurwaarder GROENENDIJK Zaterdag 21 Maart bij inzet en Zaterdag 28 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met erf en grond te Ouddorp, nabij de Wittestraat, kadaster Sectie E no. 2365, groot 5 aren 55 centiaren of 36 R. V. M. "Verhuurd aan Hubert Boslooper enz. Ten verzoeke van Rachel van Erkelens, echtge» noote van M. van Seters te Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 24 Maart, 's namiddags 2'/2 uur, te Ouddorp, op het erf van den Heer Klaas Tanis bij de »Onderneming« van een groote partij nieuw hout, als planken van 7—9 M., vlotdeelen, ribben, panlatten, enz om contant geld, ten verzoeke van den Heer P. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 18 Maart 's namiddags 1,30 uur, te Goedereede, in het Logement »de Gouden Leeuw*, verhuring bij inschrijving naar de beneficie a. voor 10 jaar, dadelijk ingaande, van 17 perceelen bouwland te Goedereede in Oud»Westerloo„ pacht f 70 per gemet (1 per» ceel aan Bekaf f 80 per gemet) 4 perceelen in den Bokkepolder onder Goedereede, pacht f 60 per gemet, 3 perceelen bouwland in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, pacht f 70 per gemet, 14 perceelen bouwland in den Grooten Zuiderpolder onder Goedereede, pacht f 70 per gemet, 7 perceelen weiland in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, pacht f 60 per gemetb. voor 9 jaar, ingaande blootschoof 1925, van 2 perceelen bouwland in Oud»Wes» terloo te Goedereede, pacht f 70 per gemet. Ten verzoeke van den Heer D. Lodder te Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 19 Maart 1925, aan de Kaai te Battenoprd, en Op "Vrijdag 20 Maart 1925, aan de Kaai te Oude Tonge, beide dagen des voormiddags 10 uur verkooping van timmerhout, ten ver» zoeke van den heer G. H. van Aken. Notaris VAN ISPELEN. Bij veiling op Vrijdag 13 Maart 1925 en bij afslag op Vrijdag 20 Maart 1925, beide dagen des namiddags drie uur, in het Café van A. Buijs te Achthuizen van Een huis en erf aan de Langstraat onder de gemeente Ooit» gensplaat, ten verzoeke van de Erven Hoo» zemans. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 13 Maart bij inzet en Vrijdag 20 Maart bij afslag, telkens des namiddags 4 uur te Goedereede, in het Logement »de Gouden Leeuw«, van een perceel weiland in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, nabij den Oosterweg, kadaster Sectie C no's. 463 en 464, groot 53 aren 40 centiaren of 349 R. V. M., verhuurd tot 11 November 1925 aan Leunis van der Wende Krijnszoon te Goedereede a f 41,12 per jaar. Ten verzoeke van den heer Kommer Tanis Senior te Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 13 Maart bij inzet en Vrijdag 20 Maart bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, te Goedereede, in het Logement »de Gouden Leeuw* van twee meeden bouwland te Goede» reede in den Bokkepolder, groot 50.80 aren of 332 R. V. M. Dadelijk iD gebruik te aan» vaarden. Ten verzoeke van den heer Jb. Tanis Mz. cs. Kruisweg Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 14 Maart bij inzet en Zaterdag 21 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van een huis met schuurtje, steenen varkenshok en tuin te Ouddorp, nabij de haven, kadaster Sectie E no. 1906 groot 8 aren 70 centiaren, of 57 Roeden V. M., ten verzoeke van den heer Abraham van der Klooster Cz. te Oud» dorp. Het perceel is op 15 Juni 1925 door den kooper te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 14 Maart 1925, des n.m. 2 uur, te Ooltgensplaat aan den Galatheschen dijk, te beginnen bij de hofstede van den heer L. J. Schilperoort, publieke verkooping van schaarhout. Betaling contant Ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop te 's»Gravenhage. Notaris AKKERMAN. Openbare vrijwillige verkooping op Maan» dagen 16 en 23 Maart 1925 beide dagen des v.m, om U'/2 uur, in 't Hotel »de Doelen« te Brielle bij veiling en afslag van 13»90»41 H.A. bouw» en weiland te Abbenbroek en eene rentenierswoning aldaar met erf en tuin groot 4 aren. Het pand is te bezichtigen 14 en 21 Maart van 2 tot 4 uur. Betaling koopp. 1 Mei a.s. Inlichtingen geven de Heeren Gebr. Luijen» dijk Arijszonen te Heenvliet. Notaris C. LOEFF. Op Donderdagen 19 en 26 Maart 1925 beide dagen des v.m. 11 uur, ten koffiehuize van Johs. Dubel, te Simonshaven publieke verkoo» ping van 2»05»60 H.A. weiland te Simonshaven a/d Riethilscheweg. Betaling koopp 1 Mei 1925. Notarissen v. d. SLUIJS en LOEFF. Verkooping van een huis aan de Kade en een pakhuis aan de Nieuwstraat te Middelhar» nis op Dinsdag 24 Maart 1925 bij inzet en óp Dinsdag,;^ U.Alaart 1925 bij afslag, telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Het huis aan .de Kade aldaar, Sectie B num» mer 467 groot 47 centiaren. Het pakhuis aan de Nieuwstraat aldaar, Sectie B nummer 2232 groot 30 centiaren. Ten verzoeke van de erven van wijlen den heer L. F. de Ruiter. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 25 Maart en Vrijdag 27 Maart, telkens des voormiddags 10 uur te Goedereede, op een perceel weiland aan den Hoofddijk, van 15 paarden (14 Oldenburgers en 1 van gekruist ras), 48 tweejarige vaarzen, 1 twee» jarige stier, 7 boerenwagens, wielslee, driewiels» kar, karos, Utrechtsche wagen met zijportieren, tilburry, 8 P.K. Bronsmotor op wieiep, Simplex dorschmachine met kafzuiger, drijfriemen, vol» ledige installatie voor vlasbeweging met 4 zwingelmachines, maaimachine, wiedmachine, zaaimachines, cultivator, ploegen, eggen, aard» appelrooier, windmolens, zaad» en andere zei» len, drie automatische varkensvoederbakken, een partijtje geselecteerde cichoreiwortelen voor zaadteelt en dito suikerbietenwortelen, een partij pulp, 4 mestvaalten, een partij hooi, een bascule van 1500 K.G. en een van 200 K.G„ schuurladders, een maat, verschillende maten en gewichten enz. enz. Ten verzoeke van den Heer D. Lodder te Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 26 Maart bij inzet en Donder» dag 2 April bij afslag, telkens des namiddags 3 uur, te Goedereede in het Logement »de Gouden Leeuw«, van 12 23.25 H.A. 26 G 191 R V. M. bouwland in den polder Nieuw Stellendam onder Stellendam van Goedereede, in 16 perceelen, combinatiën en massa. Dade» lijk in gebruik te aanvaarden Ten verzoeke van den Heer D. Lodder te Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Voorloopig bericht. Erfhuis te Zuidland op de hofstee bewoond door den Heer J. W. Pols, a/d Dwarsweg, op Donderdag 23 April 1925. Notaris C. LOEFF. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling var) Vrijdag 13 Maart 1925. Bergamot f 14,70 per 100 K G. Kleiperen f 1,40 tot f 16,70 per 100 K.G. Spruiten le f 17 tot f 34 per 100 K.G. Witlof f 9,40 tot f 15,80 per 100 K.G. Uitschot f 2,80 tot f 3,— per 100 K.G. Kroten f 1,90 per 100 K.G. Roode kool f 5,70 tot f 7,80 per 100 stuks. Savoije kool f 4,10 per 100 stuks. Prei f 24 per 100 bos. Boereboter f 1,21 tot f 1,24 per pond. Kipeieren 62 K G. f 6,— per lOOstuks. Idem 61 K.G. f 5,80 tot f 5,90 per 100 stuks Idem boky f 5,75 tot 5,80 per 100 stuks. Ongesorteerde 58 K.G. f 5,55 per 100 stuks Idem 56 K.G. f 5,40 per 100 stuks. Idem 55 K.G. f 5,30 per 100 stuks. Kleine 51 K.G. f 5,—tot f 5,20 per 100 stuks. Eendeneieren f, 5,10 tot f 5,45 per 100 stuks Ganseieren f 12,— per 100 stuks. Aanvoer 9583 Kipeieren. 2132 Eendeneieren. 48 Ganseieren. Veiling van Maandag 16 Maart 1925. Witlof f 10,80 tot f 12,20 per 100 K.G. 3e soort ,f 6,— per 100 K.G. Kleiperen f 10,— tot f 17,50 per 100 K.G. Veldsla f 12,50 per 100 K.G. Spinazie f 25,— tot f 32,— per 100 K.G. Boereboter f 1,17 tot f 1,25 per pond. Kipeierqp 50 k.g. f 5,— per 100 stuks. Idem 51 k.g. f 5,— per 100 stuks. 58 k.g. f 5,50 per 100 stuks, 59 k g. f 5,55 per 100 stuks. 60 k.g. f 5,70 per 100 stuks. 61 k.g. f 5,80 tot f 5,85 per 100 stuks. 62 k.g. f 5,90 per 100 stuks. 63 k.g. f 6,— per 100 stuks. Eendeneieren f 5,20 tot f 5,75 per 100 stuks. Ganseieren f 10,40 tot f 11,90 per 100 stuks. Aanvoer 7455 Kipeieren. 1432 Eendeneieren. 19 Ganseieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 16 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 477 vette runderen, 182 vette kalveren, 165 schapen of lammeren, 1375 varkens. Prijzen per '/2 kg.koeien 37 c., 47'/2 tot 50 c57'/2 tot 60 c.ossen 48 c., 53'/2 c., 57 c.stieren 42 c., 46 c., 50 c.kalveren 70 c., 85 c95 tot 97'/2 c.schapen 33 tpt 40 c. lammeren f 30—40 per stukvarkens 36 c 37 c„ 38 c. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was redelijk en de prijzen voor koeien bleven vrijwel onveranderd; die voor ossen waren over Let geheel iets hooger. Stieren met korten aanvoer en tragen handel. De prijzen waren iets vaster. Vette kalveren waren goed aangevoerd. De handel was tamelijk en de prijzen gingen over het geheel iets hooger voor enkele puikbeste kalveren werd nog van 2'/2 tot 5 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren waren weinig ter markt. De handel was matig en de prijzen ondergingen bijna geen verandering. Varkens met goeden aanvoer en tamelijken handel. De prijzen waren over de geheele linie iets vaster en bij uitzondering werd nog '/2 cent boven noteering betaald. Voor het buitenland werd gekocht. AMSTERDAM, 16 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 545 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 125—130 c., 2e kwal. 110—115 c. 3e kwal. 90-100 c. per kg., slachtgew.150 melk; en kalfkoeien, f 375—525 per stuk 74 vette kalveren, 2e kwal. 100—110 c., 3e kwal. 85—95 c. per kg., leve gew.226 nuchtere kalveren, f 12—25 per stuk; 11 schapen, niet genoteerd 675 vette varkens, Holl. le kwal 89—91 c., 2e kwal. 84—87 c., Overz. en Geld. le kwal. 89—91 c. per kg., slachtgew.10 paarden, f 200—325 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 16 Maart. Eieren. Zeeuwsche en Overmaasche f 5—6,50 per 100 stuks. APELDOORN, 16 Maart. Eieren. Aanvoer 130,000 stuks, prijzen f 5,50-6,50, middelmarkt f 6 per 100 stuks. Handel vlug. TIEL, 16 Maart. Boter. Aanvoer 30 kg., prijs f 2.40—2,70voorts 45,000 eieren f 5—6 per 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 16 Maart. FijneZaden. (Boerennoteering)karwijzaad f 28 a 30, maan» zaad f 30 a 34, koolzaad f 30 a 34, geel mosterdzaad f 30 a 33, bruin mosterdzaad f 68 a 72, kanarie zaad f 20 a 22, alles per 100 kg. GROENTEN FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM. 16 Maart. Prijzen van aard» appelenBrielsche eigenheimers f 5,50—6, Zeeuwsche blauwe f 5,25—6, id. eigenheimers f 5—5,50, id. bonte f 5,25—6, blauwe eigen» heimers f 4,40—4,60, bravo's f 5,20—5,80, poters f 2,75—4, redstar f 4,20—4,80; winter Malta's 9'/2—12 c. per kg. AMSTERDAM, 16 Maart. Aardappelmarkt. Zeeuwsche bonte f 6—6,25, Zeeuwsche blauwe f 5,50-5,80, Drentsche eigenheimers f 2,50— 3,25, malta's per kg. 10—13 c Aanvoer 1 lading 1000 H.L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 16 Maart. Vlas. Op het land ging de vorige week niet bijzonder veel om, maar toch was er meer belangstelling. De aanvoer op de markt was heden vrij ruim. Er was goede kooplust, vooral voor de mid» delsoorten blauw en wit Hollansch. Hier en daar werd een stuiver meer betaald dan de vorige week. Zeeuwsch vlas en dauwroot was in een doen. Er werd besteedvoor blauw Hollandsch f 1,50-1,90; voor wit Hollandsch f 1,45—1,85. Groninsch f 1,45—1,85 Zeewsch f 1,25—1,40; dauwroot f 1,25—1,35. Lijnzaad. Aanbod klein, doch ook de vraag zeer beprekt. Er werd betaald voor blauw» bloem f 24—27, witbloem f 27—28, slagzaad f 22-23,50. ROTTERDAM, 16 Maart. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters.) Aanvoer 26,400 kg. blauw, schoon f 1,50—2,10, 7800 kg. wit Zeeuwsch f 1—1,30; 22,000 kg. Groninsch f 1,50—1,85 20,840 kg. Holl. geel f 1,50-1,90 1600 kg. dauwroot f 1—1,35. zoon van 25871 H. M. v. NIEUWENHUIJZEN. C. v. NIEUWENHUIJZEN—Koert. Achthuizen, 15 Maart 1925. JAN HERWEIJER 25874 Tandarts SJOUK BUWALDA Sommelsdijk, Voorstr. Utrecht, Stadhouderslaan 65. A. C. DEN BOER JD. 25875 Herkingen Roosendaal en G. BREEN Ez. 14 Maart 1925. 1 1 Zoo de Heere wil en zij leven 1 hopen onze geliefde Ouders EN 25873 m den 24e Maart hunne 25»jarlge H Echtvereeniging te herdenken. W Hunne dankbare Kinderen M en Verloofde. H Ooltgensplaat, Maart 1925. Op den 25 Maart hopen onze geliefde Ouders EW1T TANIS en 25879 ELIZABETH TANIS hunne 50»JARIGE ECHTVER» fi EENIGING te herdenken. Uit aller naam, Hunne dankbare Kinderen, MAARTJE TANIS ELIZABETH TANIS. GORUS HOEK (Verloofde) Ouddorp, Maart 1925. ls!!^isczssc2x3caB2isc33cz^ 2k Hedenmorgen te elf uur is plot» seling zacht en kalm van ons weg» genomen, onze geliefde Echtge» noot, Veder, Behuwd en Groot» vader, de Heer in den ouderdom van 62 jaar en 5 maanden. 25877 Uit aller naam, M. KEMPER—van oostenbrugge J. Chr. VAN DONGEN—Kemper G VAN DONGEN en Kind. B. KEMPER. W. SIEBELINK, Verloofde. Nieuw Helvoet, 15 Maart 1925. ER BIEDT ZICH AAN EEN 25880 bekend met Boerenwerk en Hoefbeslag. AdresD. P. KURVINK, Ouddorp. Het behaagde den Heere van Leven en Dood, hedenavond plot» seling van onze zijde weg te nemen, onze dierbare Echtge» noote, zorgvolle Moeder, Be» huwd» en Grootmoeder, in den ouderdom van 57 jaar en 3 maanden. Ons van Uwe deelneming over» tuigt houdende. 25872 Namens Kinderen en Behuwdkinderen, C. VAN DER JAGT Oude Tonge, 14 Maart 1925. BIEDT ZICH AAN met Mei of April die kan melken. Klein gezin. Te bevra» gen onder no. 25876 Bureau van dit blad. TE HUUR of te koop gevraagd te MELISSANT 25875 geschikt voor Metselaarswerkplaats Brieven onder letter M. aan P. SLUI Boekhandel Dirksland. c/r* 1 Op kinderpartijtjes of kaartavondjes ?en huiselijke feest' jes, wanneer een gezellige vriendenkring zich om Uw tafel schaart, moet U Wrigley's pre- senteeren, Wrigley's Kauwbonbons zijn steeds een heerlijke tractatie; zij versterken de tanden, wekken den eetlust op en bevorderen een goede spijsvertering. U moet het altijd in huis hebben1 Kantoor Voorstraat 5, Middelharnis Kantooruren dagelijks van 9—12 uur v.m. 2—4 uur n.m. Maandag en Donderdag n.m. 6 tot 7 uur. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne ten kantore verstrekt. Spaart, opdat gij oud van dagen. Anderen niet om hulp hoeft vragen 1 re .SI vl

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3