Kerk en School. Visscherij. Burgerlijke Stand. Uit onze Partij. Gemeenteraad. Buitenland. Reclame-Mededeelingen Gesprongen Handen, Ruwe Huid, Schrale Lippen, verzacht en geneest men met PÜROL. Bij Apoth. en Drogisten. 40 cent per regel. wagons of 52000 balen verzonden, waarvan 41200 balen door den koopman A. Holleman, alhier. DIRKSLAND. Naar wij vernemen besloot de vereeniging ingevolge de Landarbeiderswet alhier pogingen in het werk te stellen om weder tot aankoop van land over te gaan. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat Vrijdag 20 Maart des n.m. 6 uur door het gemeentebestuur de op de mestvaalt aanwezige straatmest in 9 perceelen publiek zal worden verkocht. Donderdagavond gaf de Gymnastiekver» eeniging »01ympia« in het Gymnastieklokaal der O. L. School een in alle opzichten goed geslaagde uitvoering. De openbare vergadering van den Platte» landersbond welke Maandagavond in Hotel Van den Doel gehouden zou worden, en waarin de heer A. Braat van Hekingen zou spreken, kon, naar wij vernemen, wegens ziekte van den spreker niet doorgaan. Tot bestuurslid van de Vereeniging In» gevolge de Landarbeiderswet alhier is her» kozen de heer A. Knops MELISSANT. Woensdag a.s. nam. 6 uur zullen in de O. L. School wederom oefeningen van den Vrijwilligen Landstorm plaats hebben. Zaterdag 14 Maart j.l. zijn de diensplichtigen, lichtig 1924, L. M. A. van den Nieuwendijk en L. JN agtegaal met groot verlof teruggekeerd. Dhr. W. van der Werf heeft een woonhuis met nog te bouwen landbouwschuur in de plaats van den afgebranden, onderhands ver» kocht aan P. Nagtegaal. HERRINGEN. De uien zijn van hier zoo goed als verhandeld. De prijs bleef ook vo» rige week nog gehandhaafd op f 6 per H.L. Alhier zai zich metterwoon vestigen een fietsreparateur aan wien vergunning is verleend tot het bouwen van een loods of schuur aan den Peuterdijk. STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 300 balen uien, 370 H.L. koepeen en 25 H.L. aardappelen. Zaterdag 1.1. stonden bij den Correspon» dent der Arbeidsbemiddeling alhier als werk» loos ingeschreven slechts 3 garnalenvisschers. GOEDEREEDE. Vrijdag 1.1. had de af» rekening plaats van de Cichoreidrogerij »Goe» dereede« over 1924. Uitbetaald werd f 23,— per 1000 Kilo. De keuring der Militie 1926 zal plaais hebben den lsten Mei nam. 4,30 uur te Oud» dorp in de Raadzaal. Voor de beroepseierzoekèrs ook geen meevaller nu er verboden is in 1925 eieren van waterwild te rapen. Vrijdag 13 Maart des nam. te 4 uren werd in het Hotel de »Gouden Leeuw«, door No» taris van den Berg verkooping gehouden bij inzet van een perceel Bouwland en een per» ceel Weiland ten verzoeke resp. van de heeren Jac. Tanis te Ouddorp en K. Tanis alhier. Eerst werd ingezet het perceel Weiland groot 0»53»40 H.A. of 349 Roeden V. M. door dhr. G. van Oostenbrugge voor f 900,—. en daar» na het perceel Bouwland groot 0»50--80 H.A. of 332 Roeden V. M. door dhr, J. van Dam voor ff 720,—. De rekening over 1924 en de begrooting over 1925 van den polder »de Plas« zal ge» durende 14 dagen bij den Secretaris dier pol» der ter inzage liggen. OUDDORP. Een hond heeft van S. P. in den nacht van Donderdag op Vrijdag 12 kippen gedood Men meent den baas van dezen boosdoener te kennen. Een huis van A. v. d. Klooster, bij de Haven, is Zaterdag bij veiling door Jb. v. d. Klooster ingezet op f 3810,—. Zaterdagmorgen reed een wagen, met aardappelen geladen, van den landbouwer E. uit Goedereede, den afrit bij onze haven af. Plotseling viel de wagen in elkander. Persoon» ijke ongelukken kwamen niet voor. HELLEVOETSLUIS. Dinsdagavond zal de Vereeniging tot stichting van scholen met den Bijbel alhier en te Nieuw»Helvoet haar jaarvergadering houden in het Tehuis voor Militairen. Vrijdagavond zal de Gem. Zangver. V.l.O.L.A. (Dir. Ph. Vermaat) een uitvoering geven. Maandag 23 Maart a.s. des 's avonds half acht zal het Jeugd» en Kinderkoor, onderafd. van het Dameskoor «Onderlinge Zangstudie« onder leiding van dhr. P. v. d. Doel een uit» voering geven in de voormalige Marine»Cantine Donderdagavond zal in de voormalige Marine»Cantine optreden Ds. P. Zwier, Chr. Ger. predikant te Papendrecht Aanvang 8 ure. Door de Chr. Jongelingsver. »Het Mos» terdzaad« is aangekocht een Radiotoestel en geplaatst in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Het doel der Vereeniging is Radio»avonden te organiseeren die voor iedereen gratis toe» gankelijk zijn. 18 Maart des avonds 7,45 ure zal de eerste radio=avond gegeven worden. Voor de Hilversumsche omroep zullen de leiders van het J.V. Verbond redevoeringen uitspreken. Vij zouden zeggen, grijpt deze gelegenheid aan, maar daar tegenover vragen wij of dit op de weg van de Chr. J.V. ligt en of dit het doel der Ver. is, wij gelooven van niet. Wegens het bedanken voor zijn benoe» ming tot lid van den gemeenteraad door den heer A. Landheer A.Mzn., den laatstvoorko» mende op de christ.»hist. lijst is tot lid van den gemeenteraad benoemd verklaard de heer B. van Drongelen (a.»r.). NIEUW.HELVOET. De Geref. Jonge» dochtersvereeniging «Dient den Heere« zal Woensdagavond ia de Geref. Kerk haar jaar» vergadering houden. Woensdagavond half acht zal het Evan» geliesatiegebouw, staande aan de Kauwenoord» sche weg, ingewijd worden door Ds. Schuur» man»Stekhoven, pred. te Spijkenisse, welke alsdan een rede zal houden. Verschillende andere' sprekers zullen het woord voeren. Het gebouw is een villa welke voor dat doel is gehuurd. In dit gebouw is tevens de woning van de concierge. Diefstal. Verleden week is in den nacht ten nadeele van dhr. B J. v. d. Sluis een lichtroode hit en een hittekar ontvreemd. De hit is kenbaar als volgt: lichtrood van kleur, ruin groot van maat, een weinig door de knieën gezakt, lange manen, witte bles op den kop, een schram boven het rechteroog, weinig kaal in de zijden, hoog van rug, een afzakkend achterwerk, een lange vossenstaart, twee witte achterpooten. De wagen is lang 2.25 Mhoogte der wielen 0.90 M., de bak is gekenmerkt met 6 uitgezaagde stukjes. De veeren hebben 7 bladen en staan binnenwaarts. Verder wordt er nog vermist een partij koper. De Burgemeester verzoekt opsporing, aan» houding en voorgeleiding van de(n) dader(s) of inbeslagneming van de gestolen voorwerpen. SOMMELSDIJK.** Gedurende de avond» godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk op 11 Maart j.l. werd voor de Diaconie f 10, voor de armen f 10, en voor Diaconie en armen f 25 gecollecteerd. MIDDELHARNIS. Tot Diaken in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer L. Verolme, die deze benoeming heeft aangenomen. De godsdienstoefeningen welke Donder» dagsavonds in de Geref. Kerk alhier gehouden werden, zijn voor deze wintercampagne afge» loopen Naar wij vernemen werd bij gelegenheid van den jaardag van Ds. G. v. Velzen, Geref. predikant alhier op Maandag 16 Maart j 1. in opdracht van de weesouders den heer en mej. Gideon, ten bewijze van een zéér goede ver» standhouding, door de weeskinderen uit hun spaarpot den predikant een verjaarscadeau aan» geboden. DEN BOMMEL. Zondag aanstaande hoopt in de Ned. Herv. Kerk des voormiddags half tien op te treden Ds. G. van Montfrans uit Sommelsdijk. Er zal dan bidstond voor het gewas worden gehouden. De beroepen predikant bij 4e Ned. Herv- Kerk alhier, Ds. J. Ronge van Hoog»Blokland, zal Donderdag a.s. een bezoek aan deze ge» meente brengen en hoopt des avonds half zeven voor de gemeente op te treden. Alsdan zal een extra collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. In verband met het optreden van Ds. J. Ronge a s. Donderdag, zullen dien avond geen catechisaties gehouden worden. Deze zal plaats hebben op Vrijdagavond, enkel voor de aan» nemelingen. NIEUWE TONGE. De bidstond voor 't gewas zal in de Ned. Herv. Kerk alhier wor» den gehouden D.V. a.s. Woensdagavond 6 uur, en hoopt op te treden de WelEerw. Heer A. Reedelijkheid te Ouwerkerk a. d. IJssel. De rekening van inkomsten en uitgaven der Ned. Herv. Kerk alhier, ligt gedurende acht dagen ten huize van den Kerkelijken Ontvanger voor een ieder ter inzage. DIRKSLAND. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des n.m. elders zal Ds. Van As a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk, alhier, alleen des v.m. 9,30 uur optreden, des n.m. 6 uur zal er leesdienst worden gehouden. Maandag was het 40 jaren geleden dat de heer D. Binkhorst, alhier, in functie trad als onderwijzer aan de O. L. School. Per auto werd de heer Binkhorst met zijn familie naar de school gebracht waar in het versierde gym» nastieklokaal, de leerlingen der school, vele ingezetenen en het muziekgezelschap «Ami» tia« den jubilaris wachtten. Verscheidene per» sonen voerden het woord n.l. de heer J. Rooy, als Voorzitter der commissie uit de ingeze» tenen en bood hem zes stoelen en een spiegel aande heer L. Touw, hoofd der school, na» mens het personeel der school, die hem een lamp aanbood de Burgemeester namens het Gemeentebestuur de heer C. Vis, namens de commissie van toezicht op het L. Ode leer» linge T. Holleman die een pendulestel aan» bood; de heer J Holleman, namens de ouder» commissie de heer D. Poortvliet als oud»leer» ling. De Heer Binkhorst voerde daarna het woord, waarna hij allen die tot het welslagen van deze herdenking hadden medegewerkt, bedankten. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk, alhier, bidstond voor het gewas worden ge» houden. HERKINGEN. Ter gelegenheid van den biddag bij de Geref. Gemeente alhier, te hou» den op Woensdag 18 dezer zal in de namid» dagdienst gelegenheid worden verleend tot doopen. Aangifte dient te geschieden bij den Kerkeraad. Woensdagavond 18 Maart zal er D.V. vergadering van stemgerechtigde manslidmaten der Ned. Herv. Kerk worden gehouden ter aanvulling van den Kerkeraad. A.s. Zondag hoopt alhier in de Ned. Herv. Kerk des nam. 2 uur op te treden Ds. den Oudsten uit Middelharnis. Thans is alhier weer een Christelijk Man» nenzangkoor saamgesteld met als president de heer E. Slis, vice»president A. Huizer en penm. Chr. van der Veer. Ze telt reeds plm. 20 leden. GOEDEREEDE. Daar Ds. F. de Gidts Zon» dag a.s. des nam. te Stellendam den Heiligen Doop heeft te bedienen, zal het alleen des voorm. kerk zijn. OUDDORP. Vrijdag nam de heer v. d. Velde als onderwijzer afscheid van de Chr. School alhier. Bij monde van het Hoofd dier School werd hem tevens uit naam van het Bestuur, op waardeerende wijze dank gebracht voor hetgeen de heer v. d. V. gedurende 13 jaar voor genoemde school heeft verricht. De leerlingen zijner klasse boden hun vertrekken» den meester een fraaien barometer aan, die hem met een toespraakje van Cor Pape werd overhandigd. Tot voorzitter van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim is benoemd de heer J. Westhoeve en tot secretaris de heer J. Noorlander. NED. HERV. KERK. Beroepen Naar Oldebroek Ds G. Goverts te LexmondNaar Joure Ds. H. J. Hak te Domburg; naar Bellingwolde Ds. J.G. Steen» beek te Winsum naar Haskerhorne Ds. J. H. Grolle te Sloten (Fr.) Bedankt: Voor Bennehorn dhr. K. J. v. d. Berg Cand. te Amersfoortvoor Hijlaart Ds. P. Nieumeijer te Haveltevoor Nieuwhoop Ds. H. J. Honders te Soeterwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Doetinchem dhr. H. W. K. v. Andel te Biltnaar Brouwershaven dhr. P. v. d. Marei Cand. te Koudekerke a/d Rijn naar Hijlaard dhr. W. Tom Cand. te Hilver» sum naar Uithoorn Ds, W. H. v. d. Vegt te Drachtster Compagnie. TweetalTe Ametsfoort Ds. D. v. Dijk Groningen en Ds. J. A. Tazelaar Rotterdam te Oegstgeest Ds. W. A. Wiersinga Wormer en dhr. H. W. K. v. Andel Cand. te de Bilt DrietalTe Groningen Ds. N. Buffinger Rotterdam, Ds. G. R. Kuyper Haarlem en Ds. J. Snoek Soest. AangenomenNaar Doorn Ds. B. v. d. Werff te den Helder. BedanktVoor Laar (Duitschland) dhr. K. Spoelstra Cand. te Sappermeer voor Hazers» woude Ds. W. A. Wiersinga te Wormer. CHR. GEREF. KERK. BeroepenNaar Aalsmeer Ds. J. W. Geels te Apeldoorn naar Hoogeveen Ds. C. S. v. d. Ven te Lisse. Hoelang moet een kind schoolgaan Vele ouders weten niet precies wanneer zij hun kind van school mogen nemen. Het kan wellicht goed zijn nu de nieuwe schoolcursus weer staat aan te vangen, hier even te me» moreeren wat de wet er van zégt. De laatste wetswijziging betreffende deze materie luidt: «Tot en met 31 December 1929 worden het derde en het vierde lid vaD art. 3 der leerplichtwet gelezen als volgt: De verplichting eindigt zoodra het kind zes jaren leerling eener lagere school is geweest en het alle klassen doorloopen heeft of voorzoover het onderwijs gegeven wordt in klassen, die samen een lange ren leertijd dan zes jaren inne men, zoovele klassen als samen een leertijd van zes jaren omvatten met dien verstande, dat in het laatste geval de verplichting niet eindigt, voordat het kind den twaalfjarigen leeftijd be reikt en de klasse, waarin het bij het bereiken van dien leeftijd geplaatst was, doorloopen heeft. De verplichting eindigt in ieder geval indien het kind de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken van den dertienjarigen leef tijd was geplaatst Het kind mag dus van school wanneer het de klasse heeft doorloopen, waarin het dertien jaar oud geworden is, onverschillig of de school waar het kind onderwijs ontvangt, zes» of zevenleerjarig is. Het is echter mogelijk dat het kind reeds eer de school verlaten mag, n 1. wanneer het kind de zes klassen van een zesleerjarige school doorloopen heeft, zoodat het in dit geval reeds van school genomen mag worden al was het kind nog geen 12 jaar oud. Wanneer de school zeven leerklassen heeft, moet het kind 12 jaar oud zijn geweest vóór het van school mag komen. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week slechts 1 dag gevischt en daarbij gemiddeld per vaartuig gevangen 50 K.G. garnalen. QUDDORP. De garnalenvisschers hebben de vorige week slechts één dag hun bedrijf kunnen uitoefenen wegens het onstuimige weder. Er werd gevan» gen 80 kilo per vaartuig. In de weervisscherij werden 9 zalmen gepakt. SOMMELSDIJK. OverledenMaria van Hoften, 68 j., echt» genoote van Cornelis Ardon Dirkje Oostdijk, 71 j., wed. van Arend van der Sluis. DIRKSLAND. GeborenJacoba, d. v. L. Kieviet e. v. S. StolkDirk, z. v. C. den Hollander e. v. P E. Bruinsel. Kamerkieskring «Dordrecht®. Donderdag 1.1. vergaderde de Kamerkieskring »Dordrecht« onder presidum van Ds. C. W. J. van Lummel, in gebouw »Centraal« te Rotterdam. Alle statenkieskringen waren tegenwoordig. De secretaris J. A. J. Jansen te Dordrecht rapporteerde over de gehouden stemmingen voor de samenstelling van de candidaten» lijsten voor de a.s. Kamerverkiezingen Als afgevaardigden voor de vergadering van kieskringen op 18 Maart te Utrecht te houden, werden aangewezen de heeren Ds. C. W. J van Lummel, Mr. G. van Baren en J A. J. Jansen, zijnde de drie Voorzitters der Staten» kieskringen Ridderkerk, Delft en Dordrecht. Tot lid van den Raad van Beheer der Dr. Abr. Kuyperstichting werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. A. J. Jansen te Dordrecht. De in de vergadering benoemde Commisie tot nazien der boeken van den secretaris» penningmeester der Miljoencommissie in den Kamerkieskring bracht bij monde van Mr. Dr. Hovy verslag uit van hare bevinding. Mr. Hovy rapporteerde dat de bescheiden nauw» keurig door de commissie zijn nagegaan en volkomen in orde zijn bevonden hij stelde voor, onder dankzegging voor zijn arbeid, den secretaris»penningmeester, de heer J. A. J. Jansen te Dordrecht, te déchargeeren. Alzoo werd besloten. Nadat verder de te voeren actie voor de kamerverkiezing uitvoerig was besproken sloot de Voorzitter, met een opwekking om krach» tig het verkieziugswerk aan te vatten, de ver» gadering. «De Standaard«. Deputatenvergadering. Het Centraal Comité van A. R. Kiesver» eenigingen heeft de eer mits dezen de aange» sloten plaatselijke en centralejkiesvereenigingen en Prov. Comité's opgeroepen tot een Depu» tatenvergadering, welke D.V. gehouden zal worden op Donderdag den 23sten April e.k. in het gebouw Tivoli te Utrecht. De vergadering zal aanvangen te 11 uur. De toegang van de zaal zal geopend zijn te 10 uur. De opgave van de namen en voornamen der afgevaardigden moeten uiterlijk voor Woensdag 1 April e.k. bij het Bureel van het Centraal Comité, Dr. Kuyperstraat 5 te 's Gra» venhage zijn ingekomen. Hierbij zij herinnerd 1. aan het bepaalde in art. 6, dat aldus luidtDe ve'rtegenwoor» diging van de aangesloten kiesvereeniging in de vergadering der Deputaten heeft plaats naar den regel, dat voor 50 of minder leden slechts 1 afgevaardigde, voor 51 tot 100 twee, en voor elke 100 daarboven telkens 1 afgevaardigde meer optrede. Elke plaatselijke kiesvereeniging vaardigt naar de Deputatenvergadering af, onverschillig of de gemeente waar zij gevestigd is slechts een deel van een kiesdistrict vormt of ook meer dan een kiesdistrict omsluit. Indien meerdere gemeenten tot eenzelfde district behooren, verkiezen de plaatselijke kiesvereenigingen samen een centrale, dat is districtsbestuur, zie art. 31. In gemeenten van één district is het bestuur van de plaatselijke kiesvereeniging zelf centrale of districtsbestuur. En in geval de gemeente meerdere kiesdis: tricten insluit, heeft elk district een centrale of districtbestuur, en hebben bovendien alle districten samen een bondsbestuur. In districten van meer dan één gemeente, vaardigt elke plaatselijke kiesvereeniging naar den in dit artikel aangewezen maatstaf ter Deputatenvergadering af, en bovendien het districtbestuur nog één lid. In gemeenten, die zelve een geheel district uitmaken, vaardigt evenzoo de kiesvereeniging af naar boven aangegeven maatstaf, en het districtsbestuur zelf evenzoo één lid. En in de gemeenten, die uit meer dan één district bestaan, vaardigt elk district af naar den regel in den eerste zin» snede van dit artikel bepaald, elk districtsbe» stuur of centrale bovendien één lid, en ten» slotte ook het bondsbestuur één lid En 2e., dat bij de opgave van afgevaardig» den moet gevoegd een opgave van het ledental der kiesvereeniging. Niemand mag in de vergaderzaal of op de galerij komen, dan voorzien van een afgetee» kende toegangskaart. Zij die het woord wenschen te voeren moe» ten hun naam schriftelijk aan den Voorzitter opgeven en om te spreken plaats nemen op het platform, daar wegens de grootte der zaal alleen van een aan te wijzen plaats op het platform zal mogen gesproken worden. Antirevolutionairen, leden der Staten»Gene= raai of Staten»Provinciaal, en de in artikelen 13, 14 en 37 bedoelde leden van het Gemeente» raadscollege, het College van Gemachtigden en de Commissie voor de Financiën, die de vergadering verlangen bij te wonen, wordt verzocht, hun verlangen uiterlijk vóór 1 April e.k. te doen kennen aan het Bureel. Den Redacteuren van bij het Centraal Co» mite aangesloten nieuwsbladen, die gebruik wenschen te maken van de hun bij art. 36, le lid toegekende bevoegdheid, wordt ver» zocht insgelijks vóór 1 April e.k. aan den daarvoor gestelden eisch te willen voldoen. 's=Gravenhage, Dr. Kuyperstraat 5. 16 Maart 1925. Het Centraal Comité voornoemd, J. A. DE WILDE, Waarnemend voorz. en secr. L. F. DUYMAER VAN TWIST Penningmeester. De adjunct»secretaris, R. A. DEN OUDEN. Het Centraal Comité heeft Zijne Exellentie H. Colijn, uitgenoodigd in de morgen verga» dering de Deputatenrede uit te spreken. Onze Strijdkas. De S. D. A. P. heeft een bijzondere actie op touw gezet voor de inzameling van een extra gevulde strijdkas. Zij benut daarvoor het aftreden van haar leider en vraagt een «Troelstra»gave«. Ook de Antirevolutionaire Partij kan de verkiezingsactie niet voeren zonder geld. Zij vraagt geen «Colijn»gave«. Deze naam blijve uitsluitend verbonden aan «het Mil» lioen«. Dat was wel geen «Colijn=gave«, maar het was het »plan»Colijn«. Het lijdt echter geen twijfelof de Anti» revolutionairen in het gansche land zullen de S. D. A. P. willen overtreffen in offervaardig» heid voor de verkiezingspropaganda. Reeds omdat zij verstaan, dat tegenover de propa» ganda der beginselen van Ongeloof en Revo» lutie moet worden gesteld een allesovertref» fende ijver des Geloofs, dat, naar het Apos» tolisch woord uit uwe werken moet blijken«. De heer Troelstra, die eens als Friesch dichter zijn loopbaan aanving met de dichter» lijke woorden Zonder God kan ik niet leven heeft helaas zijn «politiek testament« bij zijn aftreden gegeven onder het motto de begin» selen der Godsopenbaring zijn ondeugdelijk voor politieke partijgroepeering en vrucht» baren regeeringsarbeid. De Troelstra»gave zal worden bestemd om deze overtuiging onder het Nederlandsche volk te propageeren. Daartegenover sta de propaganda der Anti» revolutionaire beginselen. Wij wekken ieder, die in den weg dezer beginselen alleen heil voor Land en Volk verwacht, op een gave te storten bij den Penningmeester zijner plaatselijke kiesvereeniging (of bij dien func» tionaris der naburige plaats, indien in eigen gemeente geen K. V. bestaat) onder het motto «Tegen de Revolutie, het Evangelie. 1925«. De penningmeesters storten deze bijdragen in de plaatselijke kas en zenden eiken laatsfen dag der maanden Maart, April, Mei en Juni opgave der ingekomen bedragen aan het Bureau Centraal Comité, Dr. Kuyperstraat 5, Den Haag, dat dan telkens het totaal van wat in den fande bijeengebracht wordt, zal ver» melden. Wil de laatste A. R. medehelpen, dat het plan slaagt, door kleine en groote gaven Wij rekenen er op 1 Bericht. Naar wij uit vertrouwbaren bron vernemen, heeft de heer J. v. d. Molen, lid v. d. Tweede Kamer der Staten»Generaal, aan het Centraal Comité bericht, dat verschillend omstandig» heden hem hebben doen besluiten, zich Diet opnieuw beschikbaar te stellen voor een canda» datuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. VERGADERING van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARING» VLIET op Donderdag 12 Maart 1925 des nam. half zeven uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, den Edelachtbaren Heer F. Nieborg opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde Ingekomen stukken. Een schrijven van den Minister van Binnen» landsche Zaken en Landbouw waarbij is goed» gevonden dat de Burgemeester tevens Secre» taris mag zijn van deze gemeente; eenschrij» ven van Heeren Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde gemeentebegrootin'g, dienst 1925 en een processverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger, waaruit Blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden, welke stukken voor kennisgeving worden aangeno» men. Een verzoek van het Chr. Dameskoor «Looft den Heere« te Sommelsdijk om voor een zang» uitvoering het gymastieklokaal te mogen ge» bruiken van de O. L. School. Besloten wordt hierop gunstig te beschikken en B. en W. te machtigen alleen soortgelijke verzoeken, ko= mende uit deze gemeente, in behandeling te nemen. Vaststelling rooilijn Dijkhof. Aangezien het door de Gezondheidscom» missie ontworpen bouwplan niet juist is aan» gegeven, is door den Gemeente»Opzichter een nieuw bouwplan van Dijkhof opgemaakt. Wordt besloten de geprojecteerde woning naast die van Huizer te laten vervallen en het bouwplan -verder onveranderd vast te stellen. Vaststelling heffingspercentage. Na eenige bespreking wordt besloten het heffingspercentage op de gemeentelijke in» komstenbelasting vast te stellen op drie en een half procent. Machtiging aangaan kasgeldleening. Aan B. en W. wordt machtiging verleend om zoonoodig een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 5000 tegen den koers van 100 °/o rentende hoogstens 5l/2 Tot het doen van enkele af» en o^erschrij» vingen op de gemeentebegrooting, dienst 1924 wordt machtiging verleend. Rekening A.B. Armbestuur. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1924 wordt nagezien door de H.H. Elve en van Sprang en op voorstel der commissie wordt besloten deze vast te stellen in ontvang op zes honderd vier en veertig gulden elf cent, de uitgaven op zes honderd twee en twintig gulden zeven en veertig cent, sluitende alzoo met een batig saldo van een en twintig gulden vier en zes» tig cent, onthoudende B. en W. zich van medestemmen over dit besluit. Kohier hondenbelasting. Het door B. en W. opgemaakte kohier hon» denbelasting tot een totaal bedrag van een honderd twaaf gulden vijftig cent, wordt on» veranderd vastgesteld. Aanleg brug Burgemeester Sterkstraat. Wordt besloten een voetbrug aan te leggen schuin oploopend, breed 1.25 M met leuning. De uitvoering hiervan is aan B. en W. op gedragen. Rondvraag. Lantaarn Burgemeester Sterkstraat. De heer v PAASSE acht het wenschelijk dat de lantaarn, staande naast de stoof wordt verplaatst naar de aan te leggen brug v. d. Burgemeester Sterkstraat. Hiertoe wordt be» sloten. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Scheepsramp in Japan. Oewajima Maroe no. 6 is Woensdag 11.1 jé hoogte van de Kabasjiwa.eilanden door storn^ overvallen en wordt vermist. Vijf torpedojagers zoeken de zee af. Een boot met 15 personen is opgepikidoch 100 menschen worden nog vermist. Het geheim der Woestijn. Deze woestijn is een onderdeel van de uit» gestrekte woestijnvlakien, die zich uitstrekken tusschen Palestina, Syrië eenerzijds en de al» oude landen van Babyloniërs en Assyriërs anderzijds. Op 24 Juli 1924 werden luitenant»vlieger William Conway Day' en de officier=vlieger Donald Ramsay Stewart als vermist opgegeven. Op dienzelfden dag had een vliegtuig, dat ter hulpverleening was uitgezonden hun vliegtuig ontdekt dat in gehavenden toestand werd aan» getroffen. Niettegenstaande er een nauwgezet onder» zoek werd ingesteld, werd van de vermiste officieren geen spoor ontdekt, Geen gerucht over hen werd zelfs onder de stammen gehoord. Niemand wist er iets van. Tot nu dezer dagen ineens, 'n heel eitv' van hun vliegtuig at, hun verbleekte geraam.' ten in het gloeiende zand teruggevonden zijn. Men veronderstelt, dat de officieren na tot een noodlanding te zijn gedwongen geweest, gepoogd hebben, Jalibak te bereiken, dat on» geveer 12 mijl noordelijk van de plek der landing is gelegen, doch dat die poging heeft gefaald. Waren ze bij hun vliegtuig gebleven, mis» schien waren ze dan gered Man en »vrouw.« In Engeland gebeurd, kort geleden Hij en zij waren nog niet lang getrouwd en konden 't zamen héél goed vinden, doch zoo als dat gaat nog vóór men den traditio» neelen zak zout met elkander heeft verbruikt, zijn er soms, neen geen aan» maar opmer» kingen. »Hij« had er ook eene. Die hij aldus uitdrukte «Lieve! je zou me werkelijk een plezier doen, als je wat minder de allernieuwste modesnufjes volgde «Ben ik te düür?« pruilde ze. «Nêe, kind! daar hoeven we't ook niet om te laten, maar ik vind die ergste excessen leelijk, dat is 't en ik zie je graag knap «Je moet toch met je tijd meegaan «Ja, maar je hoeft niet in de voorste rij te zijn 1 Kijk, dat je nu met alle geweld page» haar dragen wou, soitmaar zoo kort als je 't nu hebt laten knippen is 't precies man» nenhaar.« »Zij« bekijkt zich in den spiegel. «Ze zeggen toch allemaal dat 't beelderig staat «Kan wel zijn en achter je rug lachen ze je uit. Dit is 't echter precies jullie doen in alles de mannen na. Daar heb je de klee» deren, alles recht toe, recht aan, overal de «rechte lijn« alsof je een mannenfiguur en niet een vrouwengestalte gekregen had.« «Het is de mode, manneken»lief «Dat weet ik, maar daarom behoeven je mutsen, je jassen, je dassen en weet ik wat meer nog niet alle van ons, mannen, afge» keken te zijn dat moest toch eigenlijk jullie éér te na wezen. Vrouwlief keek sip, maat ging haar gang. Kort daarna moest mannie op een zaken» reis: drie weken, 'tkónden er vier worden. 't Was naar, maar dat wist ze vooruit en ze hield zich ferm. Toch popelde haar hart, den dag dat haar man terugkomen zou. Ze moest maar niet naar 't station gaan, precies kon hij niet schrij» ven met welken trein hij komen zou. Daar hoort ze de auto voor de deur. Haar man is in de gang, ze doet haar kamerdeur open maar deinst met 'n kreet van schrik terug Vóór haar staat manliefmet een groote, ruige, volle koolzwarte baard, precies een Italiaansche rooverhoofdman,

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2