Twee Bladen. Hoor üe« Jondag ;n Zaterdag 21 Febr. 1925. No. 3096. TWEEDE BLAD. P) Ingezonden. Dit nummer bestaat uit ft Plaatselijk Nieuws. Reclame-iVSededeelingen. ■rmmcsiOTOOTSES HET WERK I JJ is compleet. Zij die dit werk willen laten inbinden zenden de afleveringen naar ons. Er zijn keurige banden verkrijgbaar. Prijs van den Band f 0,50, inbinden f 0,75, totaal f 1,25. Aanbevelend, W. BOEKHOVEN G, ZONEN Binderij Sommelsdijk JEREMIA 45 s 4, 5. «Zoo zult gij tot hen zeggen Zoo zegt de Heere Zie, dat Ik gebouwd heb, breek Ik af, en dat Ik geplant heb, ruk Ik uit, zelfs dit gansche land. En zoudt gij u groote dingen zoeken zoek ze nietwant zie Ik breng een kwaad over alle vleesch, spreekt de Heeremaar Ik zal u uw ziel tot een buit geven, in alle plaatsen, waar gij zult henen» trekken.« I. Bovenstaande woorden moest Jeremia op bevel des Heeren richten tot Baruch, den zoon van Nerija, zijn helper en schrijver. Vele jaren heeft Jeremia gepro nk, feteerd, het volk roepende tot bekeering en net oordeel aankondigende, indien men zijn roepstem ongehoorzaam was. Daarbij gaf de Heere bevel, toen het oordeel naderdeen Nebukadnezaroptrok, de profetieën op te teekenen, hetwelk de profeet opdroeg aan Baruch. Het geschrift moest op den vastendag wor den voorgelezen aan het volk in het huis des Heeren Baruch's verwachting was dat het grooten indruk zou maken Maar hoe werd hij teleurgesteld. De inhoud van het geschrift werd aan de vorsten medegedeeld, die Barach lieten komen en de rol voorlezen. Verschrikt deden zij den koning bericht, die de rol liet halen en van den inhoud kennis nam. In toorn ontstoken, sneed hij de rol in stukken, wierp ze in het vuur en beval Jeremia en baruch in de ge vangenis te werpen. Zoo was Jt geheel anders uitgekomen dan baruch verwacht had en in diepe verslagenheid en moedeloosheid komt hij tot de ontdekking, dat het oordeel onherroepelijk besloten is, daar alle roepstemmen Gods afstuiten op de hard nekkigheid des volks. Wij hooren hem klagen„wee nu mij, want de Heere heeft droefenis tot m'n smart gedaan ik ben moede van mijn zuchten en vindt geen rust." Maar dan moet Jeremia hem in den naam des Heeren terechtwijzen. Uit onze tekt b'ijkt dat baruch in geen ■goede stemming verkeerde. Hij wordt vermaand, geen groote dingen te zoeken, maar onderworpen te zijn en tevreden met Gods bestel. Bezien wij allereerst eens nader, waar over Barucn terecht gewezen werd. Zijn verwachting was te hoog gespannen. Bitter werd hij teleurgesteld, toen bleek dat de aankondiging van het gericht geen verootmoediging bracht, maarveel eer vijandschap verwekte. Er was dan ook wel grond voor zijn klacht en re den tot droefheid. Daar was ook iets goeds in. Baruch treurde over den af val zijns volk, het volk des verbonds, dat hij liefhad met zijn gansche ziel. Het deed hem innig leed, dat dat volk zijn God verlaten had en zich bezig was te storten in een poel van ellende. En treurt daar niet elk van Gods kinderen over Zou 't hem niet een oorzaak van smart zijn, dat God zooveel oneer wordt aangedaan, dat Hij, de Bron van alle goed, zoo snood en schandelijk verlaten wordt? Het doet Gods oprechte kin deren leed te zien, als een volk zich voor tijd en eeuwigheid verderft. Zulk een treuren komt voort uit ijver voor God en liefde tot den naaste. Het is hun vurige begeerte, dat allen de knie mochten buigen voor hun God en Vader en den Heere Jezus dienen. Genade doet voor anderen het goede zoeken. Die den Heere vreezen, zijn bidders voor land en volk. Een christen blijft niet onaandoenlijk als hij ziet, hoevelen zich van God afkeeren. Hij weet, hoe God zich daarover vertoornt en hoe verschrikkelijk zijn oordeel is over den zondaar, die zich verhardt. Het heeft de profeten bedroefd, dat Gods roep stem in den wind werd geslagen. Het was den apostel Paulus een oorzaak van diepe smart, dat zijn volk niet wilde hooren. En hoe heeft de Heiland geweend over de boosheid vanjeruza- lem's inwoners en net verschrikkelijk oordeel dat wegens hun verwerping van den Messias over hen komen zou. Want zwaar is het oordeel, dat de Heere doet komen over allen die Zijner stem ongehoorzaam zijn, gelijk ons ook blijkt uit ons tekstwoord. De Heere toch zegt„Zie, dat Ik gebouwd heb, breek Ik af, en dat ik geplant heb, ruk ik uit, zelfs dit gansche land." In deze woor den wordt gehandeld van het land en het koninkrijk van Juda en onder de beelden van een huis en een boom deszelfs verwoesting voorgesteld. God had Israël in het beloofde land gebracht. Hij was als 't ware de bouwmeester, die Israël als een huis gebouwd en de hovenier, die 't als een wijngaard ge plant had. Maar dat gebouw zou ver broken en die wijngaard uitgeroeid worden. De oorzaak van dat alles echter lag bij het volk, in zijn zonde, in zijn af val. tiet erkende zijn God niet voor zijn weldaden, ais.een ondankbaar en hardnekkig volk had 't Hem den rug toegekeerd en zich voor de afgoden der heidenen neergebogen. Hier wordt derhalve geleerd, dat God Zijn werk weer kan verwoesten. Maar is dan zijn verbond niet vast O, zeker van het volk dat Hem vreest, zal Hij Zijn gunst niet aftrekken, maar al wat zich tegen Hem verzet, roeit Hij uit. Er was in Israël een goede kern, en die werd door Hem bewaard, wel ge tuchtigd vanwege afdwa'ingen, maar toch niet uitgeroeid. Maar degenen, die zich niet bekeerden tot den God des verbonds, kwamen onder het oordeel. Daaruit valt voor ons te leeren, dat uiterlijke voorrechten geen waarborg van zaligheid zijn. Wij kunnen onze zaligheid niet bouwen op het feit, dat wij onder het volk des verbonds ver keerd hebben, gedoopt zijn en in de waarheid opgevoed. Dat alles maakt onze verantwoording des te grooter 't Kan ons tot een oordeel zijn, dan nlals wij niet gelooven in Jezus Christus, den weg, de waarheid en het leven, zonder wien niemand tot den Vader komt. (Wordt vervolgd). Beknopt jaarverslag 1924 van den Pro» vincialen bond van Geitenfokvereenigin» gen in Zuid»Holland. Op een der vragenlijsten die we elk jaar verzenden aan de Afdeelingen, ten einde te weten te komen of van hare zijde ook voor» stellen die op de agenda dienen te worden geplaatst, antwoordde een der Secretarissen niet anders dan »Het gaat goed, laten we houden wat wij hebben.« Alles gaat goed. Wel ging het aantal Afdeelingen met één achteruit door het bedanken van Zevenhuizen, zoodat onze bond tans 24 plaatselijke Afdee» lingen omvat, doch hieruit mogen wij allerminst concludeeren, dat het met onzen bond niet goed gaat. Er zijn bovendien reeds teekenen die wijzen op de oprichting van een paar nieuwe Afdeelingen. Ons mannelijk fokmateriaal werd wederom tot hooger peil opgevoerd, en behalve eene hoogst enkele uitzondering zijn onze bokmoe» ders alle gecontroleerd op productie en vet» gehalte, zoodat we niet meer jonge bokken behoeven te koopen wier moeder niet is ge» controleerd. Op bokmoeders roet eene produc» tie van 700—850 K G. melk, en een vetgehalte van 450- 480 °/o kunnen we trots zijn, en meest op »Neeltje« met een productie van 1365 K.G., en een vetgehalte van 4 80 te meer omdat ook het exterieur aan steeds hoogere eischen voldoet. Wij hebben thans in eigendom 32 bokken, waarvan 26 bij de Afdeelingen zijn gestation» neerd, en 6 voor reserve in het fokstation zijn ondergebracht. Doet hier elk zijn best om den Bond te zetten op een hoog plan, inzonderheid ver» dient een woord van lof voor zijn energie, onzen Commissaris voor het fokmateriaal, en willen we tevens met dankbaarheid gewagen van hetgeen de heer Tukker, Rijksveeteelt» consulent, tevens onze adviseur, hiermede heeft tot stand gebracht. De keuringen vanwege de Regelings»Com» missie hadden ook dit jaar in alle Afdeelingen plaats, de rapporten waren alle gunstig, en de inschrijving in Stamboek en register breidt zich jaarlijksch uit. Het gaat goed. Voor het eerst werden dit jaar de subsidies voor melkcontrole uitgekeerd, een hooger be» drag dient te worden uitgetrokken. De lagere subsidies van Rijk en provincie maken nood» zakelijk, terugneming van den post. »Premies voor uitnemend onderhoud van den bok« die dit jaar door alle Afdeelingen werd ontvangen. Ons fokstation heeft ook dit jaar uitnemende diensten bewezen de bedrijfsleider A. Luijen» dijk Azn. blijkt steeds meer de, rechte man op de rechte plaats te zijn. Wij gaan voort met de vorming van eene reserve voor een fokstation van steen met eigen weidegang. Met de Provinciale Regelings=Commissie ble» ven wij hoogst aangenaam samenwerken. Voor den Hinken steun en den belangloozen arbeid, brengen wij dank aan haren voorzitter en secretaris. In de vacature van den heer Van Kleef, periodiek aftredend, werd benoemd de heer A. M A. Langerand te Peursum, thans moet worden voorzien in de vacature van den heer Rikkers, die bedankte, en van den Voorzitter die periodiek moet aftreden. Worde de Voor» zitter als blijk van erkenning van zijne vele verdiensten, met alg stemmen herbenoemd. Van de drie vergaderingen waarin Uw Be» stuur bijeen kwam, waren de eerste en de derde bestemd voor behandeling van geregeld voor» komende zaken, de tweede echter droeg een bijzonder karakter. Via de Regelings-Co.mmissie was bericht ingekomen van de Provinciale Staten van Zuid»Holland, dat er groote bezwa» ren gerezen betreffende het subsidieeren van twee Bonden, waarvan de R.K. Bond een fokstation bezit, te groot voor het bestemde doel, en werkend met een belangrijk tekort, terwijl de andere, de neutrale Bond, een potje maakt om in het bezit te komen van een beter fokstation. De Staten vroegen, of er geen mogelijkheid bestond om tot gemeenschappe» lijke exploitatie van het station te Lisse te komen. Uw Dag»Bestuur had dadelijk aan den R K. Bond gevraagd of de R.K. in principe bereid was met onzen Bond in fusie te gaan of, indien hij meende dit te moeten afwijzen, op welks voorwaarden hij bereid zou zijn, gemeenschappelijk het station te Lisse te ex» ploiteeren. Het antwooid luidde: »dat men in beginsel bereid was met onzen Bond in fusie te gaan«. Voor het vaststellen van onze verdere gedragslijn, was nu deze derde ver» gadenng bestemd. Waar uw bestuur meer dan eens, ook in de jaarverslagen, den wensch had uitgesproken om te geraken tot de oprichting van één groote Bond, besloot deze vergadering eenparig, thans geen poging onaangewend te laten om tot dit doel te komen. Na bespreking werd Uw Dag» Bestuur gemachtigd tot ondehandelen op de volgende basis le. Beidf Bonden likwidceren en besluiten tot fusie met inbreng van een zelfde kapitaaleen nieuw fokstation wordt gebouwd, dat voldoet aan billijk te stellen eischen, doch welks exploitatie waarborgen biedt, dat tevens gelden beschikbaar blijven voor aankoop van eerste klasse jonge bokken, melkcontrole, hygiënische bokkenstallen enz. 2e. De R.K. Bond maakt van zijn fokstation eene afzonderlijke organisatie. Nadat fusie met inbreng van een zelfde kapitaal is tot stand gekomen, huurt de nieuwe Bond, doch hoogs» tens voor den tijd van twee jaar, het fokstation tegen een nader overeen te komen prijs, op basis van getaxeerde gebruikswaarde, opdat de R.K. Bond gelegenheid verkrijge zijn fokstation te verkoopen tegen een prijs dien hij zich heeft voorgesteld, door rustig afwachten te kunnen maken. Na deze twee jaar herneemt de nieuwe Bond tegenover de organisatie zijn volkomen vrijheid, hierbij, en bij voor»verkoop eerder, in acht nemend het reeds bepaalde omtrent den bouw van een nieuw fokstation. In de Regelings»Commissie is door Uw Dag» Bestuur over deze voorstellen met den R K. Bond onderhandeld doch bleek, dat bij hem voorzat de gedachte om door fusie verlost te worden van den strop die het fokstation te Lisse had gelegd. Waar echter dit station gebukt gaat onder een schuldenlast van f 60000, en de volledige exploitatiekosten vast f 6500 per jaar zouden bedragen, een station met een exploitatiescijfer van f 2000 voldoende wordt geacht. Het was te danken aan het aandringen van den Voorzitter der Regelings»Comm ssie dat de R.K. Bond nader overweging toezegde, anders was alles toen zeker al op niets uitgeloopen. Voorzitter en Secretaris der Regelings»Com» missie spraken hun waardeering uit voor het ruime standpunt door Uw Bestuur ingenomen en betreffende de billijkheid van zijne voor» stellen. Een later bericht van den R.K. Bond hield in »dat hij zijn fokstation had verkocht, en nu van fusie afzag«. Wel heeft Uw Bestuur dadelijk een kras, ter zake dienend schrijven tot den R K. Bond gericht, maar tot heden is dat onbeantwoordt gebleven. Niet omdat wij dit willen, maar waar wij er nu toe genoodzaakt worden, zullen wij in ons isolement onze kracht moeten zoeken. Al onze toeschietelijkheid soms met opoffering van eigen belangen, heeft niet mogen baten laat ons nu sterk zijn om te bouwen aan het eigen gebouw, het rijst, en het zal blijven rijzen wanneer ons werk ons steeds vindt paraat. Namens het Bestuur der Provinciale Bond van Geitenfokkerij in Z -H. W. LOS. SOMMELSDIJK®. Uitvoering Dames» zangkoor «Looft den Heere«. Donderdagavond hield bovengenoemd zang» koor in de zaal van den heer Touw aan den Langeweg, een uitvoering. 't Programma was goed verzorgd en voor» zien van zestien nummers, waaronder een paar solo's, twee trio's en een duo. Het ligt niet in onze bedoeling alle num» mers één voor één te bespreken, al zou van elk zangstuk wel iets te zeggen zijn. Onze totaabindruk van hetgeen dit koor gepresteerd heeft is ditmaal niet zoo gunstig ais vorige jaren dit het geval was. Nu kan dit aan ver» schillende oorzaken liggen. Wij voor ons mee» nen dat de voornaamste factor geheel buiten het Koor en zijn directeur ligt. Het is wat te klein. In plaats van een twintig meisjes zou» den er minstens een dertigtal moeten zijn. Enkele stemmen komen thans zoo nu en dan boven het Koor uit en dit breekt de harmo» nie en veroorzaakt soms een schril effect. Deze fout kan natuurlijk bij de solo's en duo's niet voorkomen. Die waren dan ook heel goed, uitgezonderd de Kerstcantate, die wel iets te wenschen overliet. Mooi was het trio «Het graf onder de Meidoorn« en de solo «Moeder®. Wanneer we ons zetten tot eenige critiek dan is het voornamelijk om er op te wijzen dat de directeur er rekening mee houdt dat het Koor door zijn niet groot aantal leden wat zwak is en dat de forsche stemmen dien» tengevolge wat ingebonden moesten blijven, daar de hier bovengenoemde fout anders moeilijk te ontgaan is. Dan is er in enkele stukjes wat gejaagd gezongen. Dit neemt niet weg dat enkele stukjes heel goed ge» zongen zijn, zoo het «Lied de Geloofs«, «In 't Bosch«, »Paaschlied« en »Jagerslust«, waarbij uitkwam dat de leider de techniek der muziek er goed ingebracht had. Boven» dien moet ook in rekening gebracht worden dat het Koor den laatsten tijd in het vertrek van enkele heel goede stemmen een gevoelig verlies geleden heeft. Voorts gelooven wij, dat dit Koor belofte'n heeft voor de toekomst. Maar zal het werkelijk worden, wat het onder de leiding van den heer Boekhoven worden kan, dan zal het ledental minstens tot een dertig a vijf en dertig leden moeten klimmeD. Ons dunkt dit is wel te bereiken. Zou er in twee flinke plaatsen als Mdh. en S'dijk geen flink dameszangkoor op christelijken grondslag kunnen zijn? De plaats waar de uitvoering gegeven werd leende zich goed voor het doel. Het is een vriendelijk zaaltje en de heer Touw had ge» zorgd voor een heel mooi podium. Het woonhuis van den heer C. Moelijker en het daarbij staande gebouwtje van den heer G. Joppe Dz. is ondershands gekocht door den heer C. Knape Az. De echtgenoote van P. Breeman had het ongeluk, terwijl zij spek aan 't snijden was, dat het mes uitschoot en zij zichzelf zoodanig in haar pols sneed, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. In het huis gemerkt B 4 is besmettelijke ziekte (Diphteritis) geconstateerd. MIDDELHARNIS. De rietsnijder J. Looij had 't ongeluk dat een riet hem in den neus drong waardoor hij zich zoo ernstig verwon» de dat gemeeskundige hulp noodzakelijk was. In de woning gemerkt B 140 komt een geval van besmettelijke ziekte voor «Diphteri» tus«. Dinsdagavond half zeven zal in de zaal van den heer Touw een algemeene vergade» ring gehouden worden door leden van Mid» delharnis en Sommelsdijk van de Coöp. Bak» kerij de Volharding. De zeevisscher C. Kattestraat kreeg aan boord van een stoomtrawler waar hij mede in zee was, een stortzee over zich heen zoodat hij tegen dek werd geslagen waardoor hij twee ribben kneusde en eene rib brak. De werkman de Ruiter had het ongeluk dat (in de loods van landbouwproducten, staan» de aan den havendijk alhier), 40 balen guana op hem terecht kwamen waardoor hij zoo ern» stig aan gelaat en borst verwond werd dat hij overgebracht moest worden naar 't zieken» huis te Rotterdam. Door de zangvereeniging «Oefening maakt kennis« zal met medewerking van verschillen» de zangvereenigingen uit dit Eiland Dinsdag» avond in de Zondagsschool eene zanguitvoe» ring gehouden worden aanvang 6.30 Bij publieke verkooping van land van de familie J. den Engelsman is dit afgemijnd als volgt: koop 1 J. Jordaan f 1350 per ge» met. Koop 2 T. v. d. Doel f 1301 per gemet Koop 3 C. Noordijk Hz. f 1275 per gemet. 40 cent per regel kimkeleu Het kwakkelende^ weer veroorzaakt kwak» kelende menschen. Het begint met een hoest of een verkoudheid en het eindigt met ziek worden. Als ge bij de eerste verschijnselen 's morgens en 's avonds Akker's Abdijsiroop neemt, zult ge bereiken dat Uw hoest op» houdt, Uw verkoudheid geneest, Uw slijm» vliezen gezuiverd worden, ge diep en ruim kunt ademhalen en dat de ademhalingsstoor» nissen die met bronchitis, borstbenauwdheid en catarrh gepaard gaan, verdwijnen. Akker's Abdijsiroop, het geliefde populaire volksmid» del heeft in vele landen een rij van vrienden, die ermede dwepen en ze wijd en zijd aan» bevelen. Ook U zal men het wel eens aan» geraden hebben en zoo ge nog niet naar dien goeden raad geluisterd hebt, stap dan onder» weg bij een apotheker of drogist binnen en breng voor Uw gezin Akker's Abdijsiroop mede, het huismiddel, dat ieder in dezen kwakkelwinter in huis behoort te hebben. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het was den 15den Februari voor onzen brieven» besteller, den heer v. Paasse, een belangrijke dag. Toen toch beëindigde deze na een meer dan 30»jarige ambtsvervulling zijn maat» schappelijk zoo nuttigen arbeid. Een aantal ingezetenen meende de heer v. Paasse bij het scheiden van zijn werkkring een souvenir te moeten aanbieden als blijk van waardeering voor de diensten zoo vele jaren der gemeen» schap bewezen. Zoo werd den heer v. Paasse Zaterdagavond te zijnen huize bij monde van Dr. Hanendoes een bronzen pendule met dito coupe's, alsmede een vulpen aangeboden, waar» bij Dr. Hanendoes gelegenheid vond te wijzen op de steeds onverflauwde ijver en accutaresse waarmede de heer v. P. zijn taak had opgevat, ook wanneer felle stormvlagen in donkere en gure herfst» en winteravonden over de Flak» keesche landen gierden. Dan gingen, aldus spreker, meermalen onze gedachten in sttlle sympathie naar den man, die, de elementen trotseerende, nimmer in gebreke bleef, om, in behaaglijk verwarmde huiskamers wach» tenden, de avondpost te brengen. Dit was weliswaar een voorgeschreven plicht, maar het mag U goeddoen te weten, dat in den tegenwoordigen tijd, waarin zoo talloos velen meer van hun rechten dan van hun plichten weten te spreken, er ook nog burgers zijn, die goed opgevatte plichtsvervulling weten te waardeeren. Wil als zoodanig het U hier aan» gebodene aanvaarden met onze beste wenschen daarbij, dat het U gegeven moge zijn er nog vele jaren plezier van te kunnen beleven. Een opdracht, vermeldende de namen van hen, die tot het souvenir bijdroegen, werd mede overhandigd. De heer v. Paasse dankte en toonde zich ten zeerste ingenomen met de hem betoonde belangstelling. Op Maandag 23 Februari a s., des avonds 6 uur, hoopt de Ned. Herv. Jongelingsver» eeniging »Obadja« in het gymnastieklokaal der O. L. S haar jaarvergadering te houden. Een kind van A. D. had het ongeluk in de volle kaai te vallen. Door spoedig toege» schoten hulp werd erger voorkomen en liep nu het ongeval met den schrik en een nat pak af. OOLTGENSPLAAT. Jaarvergadering. Muziekver. «Uitspanning door Inspanning« op Dinsdag j 1. in Cafe J. v. d. Welle. Aanwezig 45 leden. De Voorzitter dhr. G. N. Breur opende de vergadering en zeide dat wegens voortdurende ongesteldheid van dhr. Bol op hem de taak rustte de vergadering van werkende leden, donateurs en kunstlievende leden te leiden. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, Spr. zegt dat het de tweede maal is dat een jaarvergadering gehouden wordt. De oprich» ting der muziekvereen, is een succes geweest. De laatst gehouden uitvoering getuigde van een intentieve oefening der leden. De ver» eeniging nam tweemaal deel aan een concours en behaalde telkens een prijs. Men mag hopen dat de bloei der vereeni» ging in de naaste toekomst stijgende zabiijn. Ook de oprichting der muziektent slaagde boven verwachting. Het aantal Donateurs en Kunstlievende leden is gestegen tot 148. Jam» mer dat de Vereeniging langen tijd de steun van haar Directeur dhr. Joh. Bol moest mis» sen, spr. wenscht hem een spoedig herstel toe, opdat hij weer aan het muzikale leven kan deelnemen. De notulen en het jaarverslag van den Secretaris worden goedgekeurd. Uit de rekening van den Algemeen Penningmeester dhr. C. M. Breur bleek ontvangen f 256.62, uitgegeven f 239.62, batig saldo f 17. De rekening van den Peningmeester der Vereeniging dhr. L. Paasse sloot met een ba» tig slot van f 16 36. De commissie tot het nazien der rekening bestaande uit de H H. L. Wittevrongel, L. J. Beye en A. van Hassent, bracht een gunstig rapport uit over het financieel beheer. Uit de Donateurs werden tot commissarissen her» kozen de H H. C. W. Hobbel en G. N. Breur en tot Algemeen Penningmeester dhr. C. M. Breur Allen namen de benoeming aan daverend opplaus aan. In de rondvraag werd besloten van 1 December tot na de uitvoering geen Kunstlievende leden aan te nemen. Donateurs en Kunstlievende leden beneden de 18 jaar zullen geen stemrecht. Het bestuur deed toezegging een huishou» delijk regelement samen te stellen. De Voor» zitter dankte voor de opKomst en betoonde belan ,stelling bij de behandeling der onder» werpen en hoopte dat de Vereeniging op den ingeslagen weg zal blijven voort gaan, en zich den steun van de Burgerij zal mogen blijven verwerven, spr. sloot daarna de ver» gadering. De gemeentewoning 243 is toegekend aan C. van Dam Wz. OUDE TONGE. Op de conferentie van boeren en arbeiders zijn beiden het eens ge» worden. De arbeiders krijgen nu een loonsver» hooging van f 1 per week. Tot secretaris van den Patroonsbond is benoemd de heer G. Verweij in de plaats van den heer G Z. van Loon. De heer A. C. de Lint heeft een perceel bouwland onderhands verkocht aan den heer Maerlo uit België, Vergadering van de Geitenfokvereeniging Oude Tonge en Omstreken op Dinsdag 24 Febr. n.m. 7.30 uur in het hotel van Veen. Op de vergadering van het begraaffonds Onderling Belang zijn tot bestuursleden geko» zen J. Luijendijk, P. van Loon en A. van Noord en tot leden van den Raad van Toezicht C. de Koning en J. v. d. Tol. NIEUWE TONGE. Vergadering van het Begrafenisfonds «Eigen Hulp« alhier, op Dins» dag, 17 Februari 1924, in de Hulpschool Aan» wezig 52 leden. Voorzitter dhr. J. v. Vliet. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze is geopend, worden de Notulen en het jaarverslag gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Daarna wordt in behandeling genomen de Rekening over het afgeloopen boekjaar. De Voorzitter benoemt een Commissie, bestaande uit de Heeren P. C. Tijl en L. Breur Jz. om Rekening en bescheiden na te gaan. Na onder» zoek rapporteerd de Commissie bij monde van dhr. Tijl alles in orde te hebben bevon» den en derhalve tot goedkeuring adviseert. De rekening wordt vastgesteld in Ontvang op f 1424.09 .in Uitgaaf op f 567.84 Goed slot f 856 25 Saldo 1923 f 4954 59 Totaal op 31 Dec. 1924 in kas f 5810 84 welk bedrag is belegd als volgtf 3568 06 bij de Coöp Boerenleenbank te Nieuwe Tonge f 2200— Nederl. Staatsleeningen en f 42.78 kasgeld. Dan is aan de oide de verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van dhr. G. v. d. Kroon. Na gehouden stemming blijkt dat met groote meerderheid dhr. Van der Kroon is herkozen, die op een vraag van den Voorziter verklaart de benoeming weder aan te nemen. Vervolgens wordt in behandeling genomen een brief van den 3den Mei 1924, No. 1429, Afd. Jur. Zaken, van de Verzekeringskamer te Amsterdam, waarbij bericht wordt, dat het noodig is, het boekjaar onzer vereeniging zoo» danig te wijzigen, dat het voortaan loopen zal van 1 Januari tot en met 31 December. Het Bestuur adviseert tot aanneming van een voorstel in dezen geest, teneinde aan den door de Verzekeringskamer gestelden eisch te voldoen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Na eenige discussie wordt besloten de uit» keeringen met 20 te verhoogen en te be» palen als volgt Voor levenloos geborenenf 15,60 Voor kinderen beneden 1 jaar f 21,60 Voor kinderen van 1—3 jaar f 30,— Voor kinderen van 3—6 jaar f 33,60 Voor kinderen van 6—12 jaar f 66,— Voor verzekerden van 12—18 jaar f 78,— Van 18 jaar en daarboven f 90,— zijnde het volle bedrag. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Bij de verkooping bij afslag werd het woon» en winkelhuis, bewoond door C. van Alphen Pz., afgemijnd door dhr. I. J. v. d. Broek voor dhr. L. Stoutjesdijk op f 2320,—. De prijs van de uien gaat weer wat op. Alhier wordt f 6/0 geboden, terwijl voor de peen f 0,80 wordt betaald. Door dhr. A. van Heemst is aan het Ge» meentebestuur vergunning gevraagd tot het bouwen van een woning aan het Korteweegje. DIRKSLAND. Het gemeentebestuur be» sloot, nadat de burgemeester de werking te Waddinxveen heeft wezen zien, tot aankoop van een begraaftoestel tot het automatisch laten zakken van lijken wat dezer dagen zal arriveeren. De Zangvereeniging »Zanglust« zal Woens» dagavond 25 Februari in café Vermeulen haar jaarvergadering houden. Mej. M. E. Joppe, kantoorbediende bij de posterijen alhier zal met ingang van 1 Maart a.s. worden overgeplaatst naar het postkantoor te Middelharnis. Tegen Maandag 9 Maart a.s. des n.m. 7 uur heeft het Bestuur van de Vereeniging in» gevolge de Landarbeiderswet in de bovenzaal van Hotel van den Doel een algemeene le» denvergadering belegd. Punten ter behandeling zijn 1. Notulen 2. Ingekomen stukken3. Voorstel vaststel» ling rekening en verantwoording van het gel» delijk beheer over 19244 Voorstel vaststel» ling beredeneerd verslag van de werkzaam» heden over 19245. Verkiezing van een be» stuurslid wegens periodieke aftreding van den heer A. Knops. Ingevolge de statuten zijn de stukken over 3 en 4 genoemd met de bescheiden en be» wijsstukken tot den dag der vergadering voor de leden ter inzage nedergelegd ten kantore van den Penningmeester. MELISSANT. Dhr. M. van den Bosch heeft naar we vernemen zijn landbouwstelling staande aan den Bouwdijk onderhands ver» kocht aan dhr. H. van den Bosch. De paarden van den landbouwer Joh. Mijnders geraakten bij het afrijden van den oprit aan het einde van den Dorpsweg op hol. De knecht wist bijtijds van den wagen

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3