Gemeenteraad. Rechtzaken. V erkoo pingen beurt, naar Amsterdam. Toen de Tentoon» stelling afgebroken werd, had de boer nog geen nieuwe köe gekocht, er was geen geld lZoo zullen er bij gelegenheid van zoo'n O ympiade in letterlijken en figuurlijken zin, ook heel wat mooie koetjes worden verkocht, waardoor 't volk verarmt, want 't pretgeld is in den regel geen kapitaal»vermeerdering. Daar zwijgt de minister over. Maar de Kamer, hopen we zal er des te meer aandacht aan schenken. Olympiade Zedelijke Winst Ook daarvan rept de minister. Zij brengt méér verbroedering. Mannen van allerlei rang en stand staan als gelijken op het sportveld tegenover elkaar menschen uit de landen, die elkaar op leven en dood bestreden hebben tijdens den Oorlog, thans één in de' Sport We laten dat voor wat 't is. Doch ook hier is een keerzijde. Die »01ympiade« zelf, och 1 die is wel ern» stig bedoeld 't gaat om de sport, die in zich» zelf niet verkeerd is èn om de wedstrijden, waaraan op zichzelf al heel wat gevaren ver» bonden zijn. Maarmen wéét voorts hoe 't gaat. Daaromhéên kluwt zich een gansch groote ljdelheids»kermis en de lieden, die daarvan komen, overtreffen in den regel verre 't aan» tal van hen, die komen om de Sport en de Kunst. Een groote verzoeking dus voor 'n groot deel van Nederland. O, zeker 1 dat alles hoort er niet bij. Dat is niet »de« Olympiade. Ja, deze zal er zelfs niets mee te maken willen hebben Maar men krijgt het toch Zoo iets is niet te keeren. En daarom vragen weZedelijke winst Zelfs in nog volstrekter zin. Het »buitenland« komt hierheen. Best 1 de sportsman en de kunstliefhebber maar óm hen heen drommen duizenden man» nen en vrouwen van de internationale pret, die 'n sigaret tusschen de zinnelijke lippen, dreunen »ln Holland moet je dit jaar wezen In Amsterdam, daar moet je zijn De trippebdametjes op allerlei plaveisel ko» men dat jaar vooral op óns land af en om 't maar net te zeggen, zoo 't is Er gaat heel wat vuil door de goot. Nogeens: Zedelijke winst? s[s Olympiade en Dag=des*Heeren. Zal de Sport rusten op dien dag Een naieveling, die dat gelooft. De Zondag zal de gloriedag zijn. Dan hebben de menschen vrij dan komt er publiek, als 't goed wordt gelóktvoor dien dag wordt het neusje van de sportzalm be» waard de Dag des Heeren wordt het weke» lijksch sportshoogtepunt. Vele duizenden, die in gewone tijden nog geheel of gedeeltelijk rust hebben, zullen dkn in touw moeten zijn. Extra»treinen van vele stations. Het tramverkeer verzwaard Voor het amusementsbedrijf, voor het vreem» delingenverkeer, de levensmiddelenzorg enz. enz., om van veiligheid, verpleging e.d.g nog te zwijgen, moeten duizenden extra diensten bewijzen. De rustdag wordt voor velen de groote sjouwdag. En nu geldt dit nog slechts de Rust. En 't zwijgt nog van de Heiliging. Die voor den tegenstander weinig zegt, doch voor ons veel méér nog klemt, omdat we hier te doen krijgen met den Heere onzen God, die ons den Rustdag gaf, öm dien te heiligen en die zich vertoornt over het volk, dat zijn sabbaten schendt. En nu mag de wereld ons belachen De Internationale Sport van verbazing de handen ogihoog slaan Maar Gods volk is nog bang, om ertoe mede te werken, dat Zijn toorn over het gansche land ontstoken wordt. Wij hebben hier een roeping. Er staat geschreven, dat van wie veel ge= geven is, ook veel geëischt zal worden. En nu is óns volk in dit opzicht veel gegeven, zoo» dat er onder ons veel en véél meer kennis overgebleven is van 't geen de Dag=des»Heeren beteekent en eischt, dan b.v. met het Belgische en Fransche volk het geval is. En dies gaan wij niet vrij uit, wanneer wij niet steeds het mogelijke doen om als het Staatsgeld wordt gebruikt, den Dag des Hee» ren te sparen, zooveel en zoover dit onder een »gemengd volk« als het onze maar even doen» lijk is. Maar hier wordt, naar te vreezen staat als de oude dichter 't zei Gods Zoon»dag, Zoen»dag, Zon»dag,tot een dubbelen zonde» dag gemaakt. Olympiade Finantieele zijde. Die bespraken we niet het eerst. De zedelijke en geestelijke belangen wogen ons het zwaarst, maar ook in finantieel op» zicht hebben we ernstig bezwaar. Echter zij dit vooruit vastgesteld We staan niet op het standpunt, dat de eerst» komende jaren, nu op schier alles versoberd en bezuinigd wordt, en voor niets nieuws geld mag worden uitgegeven. Zulk een standpunt is onhoudbaar. Op die manier is Diet te regeeren. Iets nieuws kan zóó noodig of wenschelijk zijn, dat het zélfs in de tegenwoordige om» standigheden alleszins geoorloofd is, er nieuw geld voor uit te geven. Stel b.v. dat de Regeering over 1925 f 250,000 vroeg en voorts nog drie jaar aaneen, voor bodem»ontginning en verbetering, waardoor direct en in de toekomst meer werk komt, dan zou o.i. niemand dit willen afwijzen, omdat men zooveel belangen heeft móéten schaden. Maar, groote omzichtigheid is hier eisch. En nu hebben we zelden magerder argu» mentatie gelezen, dan de Minister van Sport en Kunst, dr. De Visser, hier geeft. Onze relaties zullen uitgebreid, zeker maar welke Men zal in 't .buitenland over ons spreken, ja maar hóé Er zal in '28 geld rollen door 't land, hm 1 zal 't niet tollen ook en zal 't ook zijn Zóó gewonnen, zóó geronnen Is 't tenslotte niet een vrij beperkt inter» nationaal publiek, dat dergelijke attracties na» loopt en is dat het publiek, waarmee onze handel en nijverheid en scheepvaart zijn nieuwe betrekkingen dan aanknoopen moet? Als de minister van dat millioen de helft in kas hield en de andere helft eens gebruikte voor een goed geleide zaakkundige propa» ganda voor Nederland in de voornaamste landen, waar wij afnemers moeten zoeken zouden er geen groote dingen kunnen worden gedaan Hoe men 't ook wendt of keert Wij zien heel weinig rente van dat geld en kunnen daarom niet inzien, dat het de steun krijgen kan van wie èn steeds èn met name thans, prijs stelt op zuinig beheer. OlympiadeSlotsom. Daar heeft niemand naar te raden Zij ligt vlak voor de hand. Toen we de eerste berichten lazen over dat Millioensubsidie en onze pen haast uit zich» zelf aan 't schrijven ging, hebben we haar een breidel aangelegd en gezegd Neen, me» lieve 1 zóó niet 1 Hel komt van een bevriend kabinet. Het komt van 'n minister, dien ge repds vaker bestreden hebt, hier zult ge geen woord schrijven, dat ge niet driedubbel ver» antwoorden kunt. Dat, meenen we, is door ons gedaan. Wij hebben 't voorstel rustig gewogen. Al 's ministers argementen afgedrukt. Onze bezwaren in de andere schaal gedaan, maar zeg nu zelf of er in at die jaren zóó magere knol uit het Departement van Kunst, Onderwijs, Sport en Wetenschap uitgereden is, als dit beestje, dat ons oude Nederland dan nota benei aan 't hoofd der natiën rijden moet, vier jaren lang En nog 'n gevaarlijk beest ook. Dat heel wat verslagenen en vertrapelingen maken zal, het Regeeringspeerd, dat de Sportsmallemolen draaien moet 1 Men staat hier voor een raadsel 1 Wie de berichten in de groote bladen volgde, weet hoe 't ging. Gewoonweg sléchtNeder» land mocht de eer hebben, maar dan moest de Sport er over de brug komen. de Sport roerde de groote trom. de Sport luidde de Bigben in alle kringen van belang» hebbenden, die dan straks, volgens den Mi» nister zoo kostelijk zullen profiteeren Er kwam met de grootste moeite 10,000 gulden bijeen. Goed voor 'n openings»diner Komt me daar ineens een reuze=Sinterklaas uit Den Haag en zegt Ik leg er tien maal tien maal tien duizend bij 1 Maar het is genoeg. Er is hier zeker reden, dat ons volk zijn stem laat hooren. Op nadrukkelijke wijs. Den weg daartoe vindt het wel. En we hopen van ganscher harte, dat er van dat aangevraagde millioen geen cent in het handtaschje van Madame l'Olympiade komt, die nymf sla dan elders haar tenten maar op. Openbare Raadsvergadering op Vrijdag 13 Februari te HELLEVOETSLUIS des 's avonds half acht. De Voorz. Burg. P. DE GEUS spreekt de Nieuwsjaarsrede als volgt uit: Mijne Heeren Waar Gij hedenavond voor de eerste maal sinds de jaarswisseling zijt bijeengeroepen, wil ik U de gebruikelijke gelukwenschen aanbieden, en de hoop uitspreken, dat het U ook in het jaar 1925 moge gegeven zijn, tezamen met vrucht te mogen arbeiden in het belang onzer Gemeente Ook voor U persoonlijk zpowel als voor Uwe gezinnen bied ik U mijne beste wensche'fi aan. Hoewel onze arbeid niet onder opwekkende om» standigheden kunnende verrichten getuige de maar steeds doorgaande en voor onze Ge» meente zeer fnuikende Regeeringsmaatrege» len onder de z.g. bezuinigingsleuze, verzeker ik U toch en ik ben overtuigd U zulks mede namens de Gemeente»Ambtenaren te kunnen doen, met alle kracht te zullen trachten naar wederopheffing onzer Gemeen» te uit den zoo zeer drukkenden toestand, tengevolge dezer maatregelen ontstaan. Onzèrzijds zal steeds gestreefd worden naar eeD gezond financieel en zoo zuinig mogelijk beheer. Ik roep daartoe Uw aller medewerking opnieuw in. Wanneer ik in het kort moge releveeren de meest belangrijke besluiten door U in het afgesloten jaar genomen, dan wil ik allereerst noemen het onbewoonbaar ver» klaren van een achttal woningenvervol» gens het instellen van de commissie voor de arbeidsbemiddeling de regeling betref» fende het waarschuwen van de bewoners der Oost» en Westkade bij hoog water des nachts vervolgens het besluit tot electrifi» catie van de Waterleiding. Een besluit werd door U genomen om garantie te verleenen voor eene leening ad f 150,000 totaal, naar een deel voor onze Gemeente ad f 13,500, ten behoeve van de Electriciteifs»Maatschap» pij »Voorne en Pulten«, voor uitbreiding van haar net. Een crediet werd verschaft, teneinde werkloozen een voorschot te ver» strekken ter bestrijding der kosten voort» vloeiende uit hunne emigratie naar Canada; een contract werd door U goedgekeurd, waarbij het plantsoen en de Glacisweg met bermen in erfpacht van den Staat werden aanvaardt, en besluit tot uitbreiding van het buizennet der Waterleiding aan de W. Z. van het Voornsche Kanaal werd door U genomen. Het reglement van orde voor de Raadsvergadering werd aan een grondige herziening onderworpen, welke evenwel voor een deel nog op afdoening wacht. In verband met de nieuwe bepalingen der Wet op het Lager Onderwijs werden bijtijds maatregelen genomen teneinde al te veel benadeelen voor het onderwijs te voorkomen. Evenzoo werd in dit verband eene nieuwe schoolgeldregeling vastgesteld, teneinde aan wettelijke bepalingen te voldoen. In verband met eventueele waterlevering oor de Gemeente»Waterleiding aan de Ge» meente Nieuwenhoorn, werden Burgemees» ter en Wethouders gemachtigd tot contracts» wijziging met de N. V. Mij. »Voorne's Duin« en werden de hoofdvoorwaarden voor die levering aan Nieuwenhoorn door U vast» gesteldevenzoo werd door U besloten tot invoering van het meterstelsel voor de levering van water aan ingezetenen dezer Gemeente en die te Nieuw»Helvoet met gelijktijdige wijziging van het tariefomtrent ae inwerkingtreding dezer besluiten zullen U alsnog nadere voorstellen bereiken. Eervol ontslag wegens opheffing van diens betrekking met ingang van 15 December 1924, werd door U verleend aan den Machi» nist der Waterleiding Mol, in verband met de electrifiicatie van dat bedrijf, zoomede tengevolge daarvan de stoker benoemd tot machinedrijver»werkman. Eveneens werd eervol ontslag uit zijne betrekking door U verleend aan den on» derwijzer aan School B, D. W. G. Verkerk, omreden deze boventallig werd door ver» mindering van het aantal leerlingen, in ver» band met de gewijzigde Wet op het L. O. En hiermede mijne heeren, meen ik de voornaamste verrichtingen van Uw college te hebben gememoreerd en besluit met den wensch uit te spreken dat, hoezeer ook de Raad zich door vele mutatiën heeft gewijzigd wat de personen der leden betreft; de be» langstelling en werkkracht van Uw .college onverminderd moge voortduren en wij in 't belang onzer Gemeente nog vele besluiten tezamen mogen nemen en ipt uitvoering brengen. Dhr. de Haas dankt de Yoorz. en wenscht hem eveneens voorspoed toe. Aanwezig alle leden 2 vac. P. L. Geluk en W. Kraan. 1. De notulen der 2 laatste vergaderingen t.w. 18 Nov. 1924 en van 2C Dec. 1924 wor» den na een kleine opmerking van dhr. Goed» bloed goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. 1. Schrijven van B. en W. van de gemeente Nieuwenhoorn dat zij accoord gaan inzake het Waterleidingbedrijf. 2. Verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1924. 3. Proces»verbaal der Kasopname van het Waterleidingbedrijf. 4. Van de Ged. St. inzake de Woningwet» bouw. 5. Schrijven van Ged. St. dat" aan de keu» ringsdienst f 100,81 is teveel gestort welk be» drag teruggezonden zal worden. fov 6. Van de keuringsdienst te Rotterdam een verslag over het jaar 1924. 7. Beslissing van Ged. St. inzake de aan» slag der Inkomstenbelasting Van dhr. Vrooms» hoop welks aanslag is vermetigd. 8. Schrijven van dhri F. H. Geluk (c.h.) dat hij bedankt als lid van de gemeenteraad wegens vertrek naar Nieuw»Helvoet. 9. Van de Gem. Zangver. »Zanglust« dat zij éénmaal per week gebruik wenscht te maken van een Schoollokaal. 10. Van het strijkorkest »Symphonia« dat zij niet ingaat op de aanbieding voor het ge» bruik van een Schoollokaal. 11. Goedkeurig van Ged. St. de vergunning aan dhr. L. Groeneveld' ingebruikneming brandspuithuisje voor bergplaats. 12. Proces»verbaal Kasopname gemeente ont» vanger. 13. Schrijven van de Min. van Marine inzake de zakelijke belasting op het bedrijf aan» gaande de Rijkswerf. 14. Ned. voltooiing spoorlijn Breda—Vlis» singen. Verzoek om adhesie te betuigen van een Ver. tot wering van Alcoholhoudende dranken om het aantal vergunningen in ons land te verlagen en geen nieuwe vergunningen toe te staan. B. en W. stellen voor al deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Punt 3 van de Agenda is het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoem» de raadslid den Heer Th. Diependaal(S.D.A.P). Dhr. Kros en de Haas worden door de Voorz. in Commissie benoemd tot onderzoek, De openbare vergadering wordt eenige oogenblikken gesloten. Na heropening brengt dhr. KROS verslag uit van de geloofsbrieven en zegt ze in orde bevonden te hebben, doch vraagt of dhr Die» pendaal thans aannemer van gemeente werk is. De VOORZ. stemt dit toe, en zegt dat vol» gens Art. 24 der Gemeentewet hij dan niet toelaatbaar is als zoodanig, doch zal hierover laten stemmen. Voor de h.h., Sintmaartensdijk, de Haas, Goedbloed. Tegen de Ji.h., dé Gans, Frijdallj de Boo, Blind, Kros en v. Dorsser. Uitslag is dus dat dhr, Th. Diependaal niet toegelaten wordt als Raadslid. 4. Vaststelling 2e Suppletoir kohier Honden» belasting dienst 1924 gróót' f 1;5' wordt aange» nomen. 4a. Vaststelling promitief koffie?Hondenbe» lasting dienst 1925 groot f 510 wordt met alg. st aangenomen. 5. Wijziging begrooting dienst 19-25 in ver» band met de door Ged. St opmerkingen De VOORZ. wijst ei op dat dit uitsluitend opmerkingen zijn betreffende de administratie, doch wil hierin zooveel mogelijk in tegemoet komen. 5a. Stemming over het voorstel van het lid van den Raad den heer P. de Gans, om bij het Politie»bureau een urinoir'te plaatsen (in de vorige vergadering staakten de stemmen). Het voorstel wordt na een kleine discussie verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Voor stemden de h.h. de Gans, Kros en de Haas. Tegen de h.h. Sintmaartensdijk, Frijdall, Boo, Blind, v. Dorsser en Goedbloed. 6. Voorstel van B. en W. om eenig houtge» was te verkoopen in het Plantsoen, aan dhr. L. Groeneveld voor f 46.80, volgens aanwijzing Gemeentesarchitect. Dhr. Frijdall wil nog meer boomen in het Plantsoen uitroeien, die gevaar opleveren. De VOORZ. zegt dat dit door de gemeente zelf gedaan zal worden. Hierna wordt ook dit voorstel met alg. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot het plaatsen van boomen langs de Oost en Westkade Oost en Westzanddijk, Begraafplaats, alsmede het snoeien van 't houtgewas, op de onderscheide» ne plaatsen in de gemeente. Dhr. KROS heeft hieruit begrepen dat dit is voor verfraaiing in de gemeente. Toch schuilt hierin een groot bezwaar, n.l. dat er een onregelmatig gezicht zijn zal de jonge boomen tusschen de oude. Wanneer de kosten niet te hoog waren zou hij liever alle oude boomen rooien en alle nieuwe jonge boomen planten. ip Dhr. DORSSER wijst dhr. Kros op de moei» lijkheid daarvan want jonge boomen vatten zoo spoedig niet en vooral op de kade bij hoog water en het zoute water bij de wortels komt. De VOORZ zegt dat dit altijd nog kan ge» schieden doch de kosten worden te hoog zij bedraagt nu reeds f 302 50 volgens het voorstel van B. en W. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W met alg. st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake de voorzie» ning in de huisvesting van de Rtjks»Kweek» school alhier. De VOORZ. wijsteropdatdeRijks»Kweek» school nog 1 schoollokaal ér bij in gebruik neemt, en dat hiervoor f 150 per jaar, voor den duur van 5 jaren is gehuurd. Ook dit wordt met alg. st. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het begraven op de gemeen» telijke begraafplaats en van de verordening op de heffing van begraafplaatsen, wordt met alg. st. aangenomen. 10. Aan de orde is nu een advies yan B. en W. omtrent het voorstel van hef Raadslid den heer Goedbloed tot verbetering van den toegangsweg tot de gemeente bij het voorma» lig Marine Hospitaal. Dhr. GOEDBLOED verzoekt het Preadvies nog eens voor te lezen, hetwelk gedaan wordt. Het preadvies hield het volgende in .- Dat de gevaarlijke weg steeds de aandacht heeft getrokken van B. en Wdoch dat dit plan op groote moeilijkheden zal stuiten. De bespre» king welke de Voorz. gevoerd heeft was van dien aard, dat in twijfel werd getrokken of de Genie haar medewerking wilde verleenen. De raming plan Goedbloed bedraagt volgens de gemeente=architect f 9960. In het preadvies wordt betwijfelt of het ontwerp afdoende is, tegenover de onkosten. Het ander plan dat reeds eerder onder de aandacht was gebracht en waarvan de raming f 19700.— bedroeg was beter. De Voorz. adviseert den Raad niet op het plan Goedbloed in te gaan. Dhr. P. GOEDBLOED (a.r.) begrijpt niet dat zonder technische beoordeeling een raming kan gemaakt worden van f 9960Spr. wil de Raad en de gemeente niet opschepen met een plan van bijna f 10000, maar volgensspr.be» draagt de kosten niet meer dan f 3500 a f4000 en vindt dit bedrag voor zoodanige vei bete» ring gewettigd. Wat de tegenwerking aangaat daarvan behoeft men van de Genie niet te vreezen, doch de grootste factor zal zijn »de Generale Staf«. Spr. wil even opmerken dat ook hierbij wel medewerking gevonden zal worden, hij kan niet nader in het openbaar zeggen. Doch nu wat de financiën aangaat. Werkverschaffing werkloozen, daarbij als het gevraagd wordtnog subside van de A. N. W. B. voor de verbetering van de verkeersweg. Spr dringt er op aan voorstel Goedbloed niet af te stemmen doch nader de zaak te onder» zoeken. De VOORZ. wijst den Raad er op dat bevoeg» de personen inlichtingen hieromtrent hebben gegeven. Spr. is en blijft van meening dat het plan van de gemeente practischer, al is het duurder, is dan het ontwerp Goedbloed. Dhr. DE HAAS wil beide plannen aan een scheidsgericht laten onderwerpen, dan kunnen we nader deze zaak bekijken. Dhr. FRIJDAL vraagt of de A. N. W. B. snbsidie verleent. Dhr. DE HAAS beantwoordt dit toestem» mend. De VOORZ. betwijfelt dit daar deze weg niet de eenigste toegangsweg tot de gemeente is. Het voorstel van dhr. de Haas vindt hij wel mooi, maar moeilijk uitvoerbaar, daar natuur» lijk daarvoor betaald moet worden. Dhr. GOEDBLOED brengt in het midden dat de raming gemaakt in het preadvies f 9960 niet inhoud verbreeden van den weg doch veranderen. Dit is niet de bedoeling van het ontwerp het gaat over het verbreeden. Spr. gelooft dat het plan gemakkelijk uitvoer» baar is, en geeft daarbij de verzekering dat het bedrag van f 4000 niet te hoven zal gaan, en stelt voor eerst de noodige inlichtingen hierover op de verschillende afdeelingen in te winnen. De VOORZ. stelt voor dit punt tot de e.k. vergadering aan te houden en nadere bespre» kingen hierover te houden. Wordt aangeno» men. Op de agenda zijn nog 2 punten t.w. 11. Voorstel van B. en W. in verband met de invoering van het algeheele meterstel. 12. Benoeming leden Algemeen Armbestuur. Dhr. DE BOO stelt voor deze beide punten eerst in geheime zitting te behandelen. De openbare vergadering wordt om half tien gesloten, waarna de Raad in geheime zit» ting overgaat. De uitslag is onbekend. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting van 17 Februari. In een zaak van J. d. R., door den kan» tonrechter te Sommelsdijk ontslagen van rechts» vervolging ter zake van een hem ten laste gelegde overtreding van de keur van den pol» der Dirksland, van welke uitspraak de amb» tenaar van het O. M. in hooger beroep was gekomen, heeft het O. M.. met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, ge» ëischst f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Als getuige werd gehoord de rijksveldwach» ter A. Voogt, die beklaagde had bekeurd wegens het niet midden op den weg rijden op den openbaren weg in beheer bij dien polder. Het O. M. verschilt van opvatting met den kantonrechter over het strafbare 'van deze overtreding Het acht op dit nieuw ingevoeg» de artikel in de polderkeur de algemeene straf» bepaling toepasselijk en vindt hiervoor steun in een arrest van den Hoogen Raad van 6 Februari 1899, Weekblad 7241. In de zaak van W G., 27 jaar, koopman te Nieuwenhoorn, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarbij hij wegens een jachtwetovertreding en een overtreding van art. 461 W. v. S was veroordeeld tot f 14 boete subs. 14 dagen hechtenis, met verbeurd» verklaring van den lantaren, waarmede be» klaagde zich buiten de openbare wegen heeft bevonden, heeft de rechtbank het vonnis ver» nietigd en opnieuw rechtdoende beklaagde veroordeeld tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis met vernietiging van den in beslag genomen lantaren. In de zaak van C. v. d. E., 47 jaar, schipper van de Vlaardingen V van de Vlaardinger StoomboolsMaatschappij te Hellevoetsluis, ap= pellant van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarbij hij wegens twee overtredingen van het Binnenaanvaringsreglement was ver» oordeeld tot 2 maal f 15 boete subs. 2 maal 5 dagen hechtenis en een schadevergoeding van f 20,85 te betalen aan den hofmeester van hét s s. Den Briel, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd voor wat de straf betreft en die bepaald op 2 maal f 15 boete, subs. 2 maal 5 dagen hechtenis en hem veroordeeld tot het betale nvan schadevergoeding aan de civiele partij. OVER HONDERD [AAR. Een plaat in een van de tijdschriften bracht laatst in beeld, hoe het verkeer over honderd jaar in een stad geregeld zou zijn. De voetgangers waren geheel van den weg verbannen. Zij hadden een wijkplaats moeten zoeken naar de trottoirs, die boven aan de huizen ter hoogte van de eerste verdieping waren aangebracht. Doch niet alleen op het gebied van het verkeer, ook op allerlei ander gebied zal het geheel anders zijn dan thans. Niet één persoon zal dan meer op zijn ouden dag onverzorgd zijn, niet één mensch zal bij ziekte zonder geneeskundige hulp blij» ven, niet één individu zal bij een ongeval verstoken zijn van een uitkeering. De ongevallen, ziekte» en invaliditeitswet sluiten dan als een bus in elkaar en het ge» slacht van over 100 jaar schudt zijn hoofd bij het lezen van de moeilijkheden, die de tegenwoordige regeering zich heeft gegeven, om een goed stelsel van sociale verzekeringen in elkaar te zetten. Maar laten wij ophouden met ons aan be» spiegelingen van de toekomst te wijden. Het tegenwoordige biedt ook al heel veel, als wij het maar kennen en als wij er maar van willen profiteeren. En dan wijzen wij in de eerste plaats op de Vrijwillige Ouderdomsverzekering. Wat leert zij ons Sparen in den tijd, dat wij er toe in staat zijn. Och zeg nietdat doe ik zelf wel. Van die goede voornemens komt in de praktijk zoo bitter weinig terecht. Er zijn al» tijd wel behoeften, die op het moment, dat men wat weg wil leggen, zoo ontzettend noo» dig zijn, dat men al heel sterk in zijn schoe» nen moet staan, om aan die verleiding tot hunne bevrediging weerstand te kunnen bieden Kan 23 cent niet gespaard worden als men een jongen is van 18 jaar En met dit weinige per week weggelegd, kan men op zijn 65ste jaar f 3 per week krij» gen. Kan een meisje van 18 jaar niet per week f 0,24 ter zijde leggen Ook zij ziet zich dan op haar 65ste jaar in het bezit van een rente van f 3 per week. Aan de uitkeering van f 100 bij overlijden denken zij natuurlijk niet. Wie denkt er op dien leeftijd, waarop men nog een heel leven voor zich heeft, aan 't sterfelijk zijn De woorden, dat bij overlij» den f 100 wordt uitgekeerd mits dit overlij» den plaats heeft drie jaren, nadat de verzeke» ring is gesloten, gaat hen dan ook geheel voorbij. Meer belang boezemt hen in, dat zij de verzekering kunnen verhoogen. Ziet hun blijde gezichten bij de gedachte, dat zij het later pog veel beter kunnen krij» gen dan thans. En welwillend zullen zij den agent der Vrijwillige Ouderdomsverzekering gehoor geven die hen bij een beter salaris of hoogere inkomsten er op wijst dat zij hun premie op die wijze kunnen verhoogen, dat zij op hun 65ste jaar een rente van ten hoogste f 20 per week kunnen trekken öf indien zij er op staan niet zoo'n hooge rente maar 'een rente op vroegeren leeftijd te verkrijgen, dan zal hij hen er op attent maken dat de ingang der rente op 55 en 60»jarigen leeftijd gesteld kan worden. Wij willen voorlobpig hiermee eindigen. Laten de jongeren zich richten totdeagen» ten der Vrijwillige Ouderdomsverzekering. Zij kunnen hen nog veel beter inlichten, dan het ons in dit klein bestek mogelijk was Wegens vertrek naar elders, publieke Verkoo» ping van paarden, vee en landbouwgereed» schappen te Achthuizen in en voor de schuur van den Heer J. v. Kouteren, op Maandag 23 Februari 1925 des v.m. 10 uur. Ten verzoeke van den Heer P. J. Henning aldaar. Notaris AKKERMAN. Wegens vertrek naar elders, publieke ver» kooping van paarden, vee en landbouwge» reedschappen, zijndeBruine merriezeer makke schimmelmerrie vierjarige hitZwarte hit2 verschgekalfde koeien (zeer veel melk gevende), 4 drachtige koeien2 schotten (be= loopen) drachtige vaars 4 graskalveren 10 mestputvarkens eggen, ploegen, drielingwagen met boom, kapkar, dogkar, stroosnijder, ver» losmachine, melkgereedschappen, jonge kippen met haan, hooi, stroo, paardentuigen en het» geen verder ten verkoop zal worden aange» boden, te Achthuizen in en voor de schuur van den Heer J. v. Kouteren, op Maandag 23 Februari 1925 des voorm. 10 uur. Ten verzoeke van den Heer P. J. Henning, aldaar. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 25 Februari 1925 's avonds 7 uur, te Melissant, ter herberge van A. van der Werf, veilingen Op Woensdag 4 Maart 1925 's avonds 7 uur te Melissant, ter herberge van A. van der Werf, afslag van Een huis met erf en grond, eeuwigd erf» pacht te Melissant, aan den Molendijk, kad. Sectie A no 1027, groot 36 centiaren. Dade» lijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer L. J. Keizer Az. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 26 Februari, 's voormiddags 10 uur, te Stellendam, op de Molenkade, voor de schuur van de verkoopers, van 8 paarden, 8 stuks rundvee en Landbouwwerktuigen en gereedschappen, ten verzoeke van de weduwe en erfgenamen van Willem van Rossum. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 26 Februari 1925, 's voorm, 10 uur, te Nieuwe Tonge, nabij den Ring, van 2 paarden, vee, 2 boerenwagens, veer» wagen, wielslede, 3 ploegen, 5 balkshouten eg, 5 balksijzeren eg, 8 balkshouten eg, maai» machine, rolblok, sleeper, windmolen, peen» molen, ruiters, le snede Lucern klaverhooi, kanthooi, eene klamp stroo, enz., ten verzoeke van den Heer Adrs. Grootenboer. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 19 Februari 1925 te Achthui» zen in café »Koenraads« bij Veiling, en op Donderdag 26 Februarie 1925 aldaar in café »Buijsc< bij afslag, beide dagen des avonds ten 7 uur, publieke Verkooping van Een perceel bouwland te den Bommel in polder den Bom» mei, nabij station Achthuizen. Kadaster Sectie B. nummers 676 en 1170, tezamen groot 2.28.80 H.A. of 4 Gem. 172 Roeden P. M. In drie perceelen. Vrij van huur, dadelijk te aanvaar» den. Ten verzoeke van den Heer P. J. Hen» ning te Achthuizen, wegens diens vertrek naar elders. Breeder omschrëvën bij biljet. Notaris AKKERMAN. Openbare Verkooping op Woensdag 25 Februari 1925 des voorm. ten 10 uur, aan den Heerenpolderschen dijk te Oude Tonge,. voor Mevrouw de Wed. J. van Schouwen aldaar, wegens opheffing van bedrijf van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Dinsdag 3 Maart 1925, 's voormiddags 10 uur, te Nieuwe Tonge, aan den Battenoord» schen dijk, ten verzoeke en voor de woning van den Heer P. van den Houten, van 2 paarden. 5 stuks rundvee, 3 loopvarkens, barouchttee, boerenwagen, wielsleden, ploegen, eggen, enz. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verkooping op Woensdag 4 Maart 1925, des voorm. 10 uur a.d. Boutweg onder den Bommel, voor den heer Adrs. F. de Wit aldaar, wegens opheffing van het bedrijf, van Paarden, vee en landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 4 Maart 1925, 's nam. 5 uur (na aankomst tram) te Stellendam, ter herberge van F. Troost, verhuring van 49 perceelen Haverijland, in kavel 21 van den Adriana» polder, in kavels 12, 31, 37 en 45 van den Eendrachtspolder en in kavel 6 van den Hals» polder onder Stellendam, ten verzoeke van den Heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 2