A d vertentïën. Visscherij. Vergaderingen. Burgerlijke Stand. V erkoopingen. Correspondentie. Rechtzaken. Marktberichte n D a nkbetuiging. een ARBEIDER Buitenmeisje Van onze adverteerders. Geboren MARTINUS Geboren BAALTJE Ondertrouwd. ueeriig-iarigen Echiuereeniging Simon de Berg en Bond te bewegen hebben. Zij wacht zich ti doen aan de vraagstukken der practische politiek, zij schuwt het, als vereenigingsdoe] te stellen het uitgaan in heggen en wegen om het verlorene te zoeken, nog minder lokt het haar aan om haar leden een aangename tijdspasseering te bezorgen in ontspanning van allerlei aard, of om zich in 't volle leven te begeven, door wintercomité's, leesgezelschap» pen of bibliotheeks te organiseeren. Haar tijd is daarvoor te beknopt. Ze komt al tijd te kort! Hoort wat de voorzitter in zijn kort en krachtig openingswoord sprak »Wat we u aanbieden, is de gewoonte getrouw een beeld van ons werk. En al is het-uit den aard der zaak slechts een klein gedeelte van de taak, waarmee we ons wekelijks bezighouden, het zal u hopen we toch voldoende zijn, om te doen zien dat onze vereeniging geen kweekplaats is van jon» ge menschen naar het type van Petrus Sta» stokius, die het alle voorrechten verzeke» rend Latijn verstaan, maar voorts genoeg levens» wijsheid meenen te beziten, wanneer zij onder het genot van het kopje slemp bij tante lief eens kunnen converseeren met menschen wiereenige lectuur bestaat in onbeschrijfelijk veel preeken en reizen rondom de wereld. Met het volste recht mogen we onze vereen, een oefenschool voor het leven noemen, een plaats waar jonge» lingen worden gevormd die zich eenmaal rekenschap kunnen en zullen geven van de geestesverschijnselen op alle terreinen waar hun God hen roept.« En dan »En zij verder onzen arbeid op de vereeni» ging een voortdurende prediking tot de jonge» lingschap, die ik wel even weer mag geven met de woorden van prof. Biesterveld Jonge» lingen dient Hem in de lente uws levens. Hij heeft recht op uw hart. Zijn dienst is vol ideaal. Zijn strijdt adelt en sterkt de kracht. Dan zal uw mannelijke leeftijd Hem gewijd, uitmunten in schoonheid en vrucht dragen. Komt dan vroeg of laat de stervensure die zal zijn de ware verjongingskuur want zij bevrijdt van al de verleidende en verontreini» gende kracht der zonde en leidt heen naar het leven der eeuwigheid.» En nu de jaarvergadering. De diverse verslagen wedijverden met el» kander in het streven naar zakelijkheid en beknoptheid, waardoor de toestand van de vereeniging duidelijk geteekend werd. Het af» geloopen jaar geeft reden tot dank. De ge» volgde werkmethode schijnt succes te hebben, waardoor de vereen, aan inwendige kracht won. Als eerste onderwerp hoorden we Gewijde Geschiedenis»Het Licht der Wereld«, wat werd ingeleid door vr. D. v. d. Stoep. Een keurig onderwerp, dat duidelijk werd voor» gedragen, en dat getuigde van degelijke stu» die. Christus, het Licht der Wereld, voorspeld in het Paradijs, afgesc'naduwd in ceremoniën, gepredikt en bezongen in profetie en psalmo» die, verschijnt in de volheid des tijds als het Licht voor gansch de wereld en voor alle le» vensterreinen. Heel mooi was door den in» leider geteekend de positie welke Israël onder het oude Verbond innam en de beteekenis welke het oude Bondsvolk had voor alle volken der aarde. Na de pauze volgde een onderwerp Gewijde Geschiedenis «Christus en de Dood«, inlei» der vr. J. Knape Mzn. In schoonen vorm werd het karakter van den dood en tegen» stelling van het leven uiteengezet en daarbij aangetoond, dat het Christus geweest is die door zijn lijden, sterven en opstanding den dood heeft overwonnen, en alzoo voor hen die gelooft zullen hebben en gedoopt zullen zijn, de Bron des levens werd. Met stille aandacht werd ook dit onderwerp aangehoord. Tenslotte behandelde vr. W. J. Witvliet Art. 37 Geloofsbelijdenis: »De komst van Christus op de wolken.Dit onderwerp sloot zich heel mooi bij de beide vorige aan en was een waar» dig slotstuk. Ook dit onderwerp getuigde van ernstig onderzoek. Op het eerste en laatste onderwerp volgde een aangename bespreking. Na de pauze werd de vereeniging door verschillende zustervereenigingen geluk ge» wenscht. 't Was een gezellig samen zijn. Er heerschte een goede geest. In de pauze en na het slui» ten der vergadering werden we nog even ver» rast door orgelspel van de H H. Boekhoven en v. d. Stad en schoone zang van mej. Deijs en enkele weesmeisjes. De vereeniging kan op een welgeslaagde jaarvergadering terug zien. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Donder» dagavond 6 uur hoopt Ds. M. van Grieken, Ned. Llerv. Predikant te Rotterdam in de Geref. Kerk alhier een rede te houden in het belang van het Chr. Onderwijs. Het is over» bodig deze vergadering aan te bevelen daar Ds. van Grieken een algemeene bekendheid heeft. De heer T. P. J Polie is herbenoemd als lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. De Knapenvereen »Jong Holland® hoopt 19 Febr. a.s. haar 3e Jaarvergadering te houden in het Gymnastieklokaal der O. L. School Aan de Bijz. School alhier is ingev. art. 103, 3e lid der L.O.W. een voorschot ver» leend van 80 OOLTGENSPLAAT. Aan den tijdelijken Hoofdonderwijzer J. H. Strooband is eervol ontslag gevraagd en verkregen. Donderdag 19 Februari ten 6'/2 uur hoopt in Hotel Vinke op te treden Dr. M. H. A. van der Valk van Hillegersberg, Onderwerp het getal 666. Maandag en Dinsdag zal door 6 onder» wijzeressen in de Openbare School No 1 proefles worden gegeven. Ds. J. Japchen van Haamstede heeft het beroep naar de N'ed. Herv. Kerk alhier aan» genomen. HERRINGEN. Rectificatie. Het bericht in» zake verrekening Kerstfeestviering is niet ge» heel juist en eischt verbetering. Een batig saldo is in kas a pl.m. f 20. Voor de Geref. Gem. alhier hoopt D.V. op Dinsdagavond 17 Febr. e.k. op te treden de WelEerw. Heer Ds. Kievit uit Veenendaal. Thans is definitief vastgesteld dat de Ouderavond der Bijz. School D.V. zal plaats hebben op Maandagavond 23 Februari e.k. Ds. de Gidts van Goedereede, die den laatsten tijd is verhinderd geweest zijn dienst» werk te verrichten, hoopt Zondag a.s., des nam. 2 uur alhier op te treden. Het middelste schoollokaal der bestaan» de school is thans, behoudens hoogere goed» keuring, definitief aan de bijzondere school afgestaan. OUDDORP. Als notabelen is met 27 stem» men gekozen de heer J. Padmos Mz. Met dezen is het college van kerkvoogden en notabelen der Herv Gem. weder voltallig. f In de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Zondag zoowel 's morgens als in den namaddagdienst collecte gehouden worden ten bate van het bouwfonds. NED. HERV. KERK Beroepen: Naar Balk Ds. D. M.Versnette Klaaswaal; Naar Bellingwolde Ds. F. W. J. v. d. Poel te Tiel. Aangenomen: Naar Oldehoeve dhr. J. N. Seventer Cand te Kollum Naar Wageningen Ds. J. H. v. d. Wal te Papendrecht en Ds. v. Meer te Markelo. GEREF. KERKEN Beroepen Naar Vreeswijk Ds. B. Wentsel te Ridderkerk. Bedankt: Voor Scheemda Ds. H. Boswijk te Gaast. CHR. GEREF. KERK BeroepenNaar Harlingen Ds. J. L. de Vries te Rijnsburg. Bedankt; Voor Gouda Ds. 1. de Bruin te Maassluis. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen Naar Amsterdam D P. v Vliet te Wemeldinge Naar Gorinchem dhr. W. Spliethof Cand. te Rotterdam. LIJST 25 van de 46ste jaar=collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 24 f 88575.31 V2 Wildervankf 469.50 Winschoten met Beertaf 341.43 Apppelschaf 96.40 Huizem c af 248.20 Pingjum (nagiften)f 3.50 Wouterswoude c af 54.18 Hoogeveen (nagiften)f 3.50 Langerak a/d Hoogev. vaart f 14.10 Lemelerveld met Lemele f 88.— Lutten a/d Dedemsvaart f 168.— Culemborg c.af 292.35 Nijbroekf 193.50 Véolthezef 73.63'/2 Kockengen c.af 90 Schalkwijkf 12.25 Egmond a/Zeef 9.50 Hoorn c.af 147.57'/2 Nederhorst den Berg m. Ankeveenf 71.— Uithoorn (Zuid»Legmeer) f 40.— Dirkslandf 57.— 's»Gravenhage (nagiften) f 6.— Oudewater c af 88.15 Poeldijk f J 04. Rotterdam II (oud»Kralingen) f 423,93 Rijnsburgf 180. Stellendam f 95.— Zevenhuizen (Z.H.)f 329.50 Aardenburg met Ede en St. Kruis f 18.11 Heinkenszand met 's»Heer Arendskerke en Nisse f 60.25 Kerkwerve (Z(nagiften) f 5.— Krabbendijke met Oostdijk f 183.— Kruiningen met Hansweert f 94.65 Tholen met Schakerlof 61.40 Vrouwenpolder (Zeel.)f 2103 Zierikzee (Geref. Kerk)f 51 80 's»Hertogenboschf 68.— Totaal van 632 Loc. Com. f 92838 75'/2 In 1922 bracht de Uniecollecte op f 86875,22V2 Vergeleken met dat jaar zijn wij in 1924 dus ongeveer zesduizend gulden gestegen. Moge dit een teeken zijn, dat wij de crisis weer te boven zijn gekomen. Het Besuur der Unie brengt zijn hartelijken dank aan onze trouwe Correspondenten en evenzeer aan de Pers, die door publicatie der lijsten en anderszins de zaak steunde. Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel« OUDDORP. De vorige week is voor de visschers geen voordeelige geweest. Gevangen zijn per vaar» tuig van 100 tot 250 kilo garnalen van 20 tot 50 kilo bliek. In de stallen weder 4 zalmen. NIEUWE TONGE Vergadering van het Begrafenisfonds »Eigen Hulp« te Nieuwe Tonge, op Dinsdag 17 Fe» bruari aanstaande, des avonds half zeven in de Hulpschool. Agenda 1. Opening. 2. /Notulen en Jaarverslag. 3. Rekening en Verantwoording over 1924. 4. Verkiezing Bestuurslid (aftr. G van der Kroon). 5. Voorstel wijziging Statuten volgens de Ver» zekeringswet. 6. Verhooging uitkeeringen of verlaging con» tributie. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Sluiting. GOEDEREEDE Algemeene ledenvergadering van de ver eeniging »Het Groene Kruis« alhier op Don» derdag 19 Februari '25 des avonds te half acht in »De Gouden Leeuw.« Agenda 1. Rekening 1924. 2. Begrooting 1925. 3. Benoeming van twee bestuursleden, we» gens periodieke aftreding. 4. Rondvraag. SOMMELSDIJK. Erkend: Johannis, z. v. Huibertje Schol. Geboren Marinus, Dirk, z. v. Adraan, Jaan» nes de Wit en Neeltje, Geertruida Zeedijk Jacoba, d. v. Arie, Cornells van der Mast en Tijsje Troost. DIRKSLAND. Geboren Hugo z. v. M. Knops en M. E. v. Oostende Dingeman z. v. C. Witvliet en B. van Assen Maria Elisabeth d. v. D. de Roon en W. P. KlinkWillem z. v. D. Doorn» heim en C. de Vogel. Getrouwd P. Zoon j.m. 26 en C. Zoon 25 j. MELISSANT. Ondertrouwd J. Doornhein j.m. 22 j. en E. Hameete j.d. 22 j. Overleden: J. Goedegebuur oud 84 j. we» duwnaar van J. van de Klooster. GOEDEREEDE. GeborenGerrit z v P. Bakelaar en A. OrgersKlazina d v A. Groenendijk en A. Klepper; Corstiana d v P. Melissant en P. GroenendijkAdriaantje d v C. v Erkelens en A. Komttebed GetrouwdK. van Santen 25 jaar en L. Grinwis 21 jaarK. de Vries 27 jaar en A. Tanis 22 jaar. Overleden H. J. Sindifort 63 jaar m. v. M. v. Waarde; A. van Huizen 76 jaar wedr. van J. Lokker. NIEUW=HELVOET. Geboren Elizabethus z ,V C v Marion en W v Marion. Overleden Pleuntje Klok oud 59 jr echtg van" C L v Orselen Jacob Herndijk oud 4 jr Pieter van Hartingsveldt oud 91 jr wedn van N v Rees Levenl z van P Langendoen en C de Kramer f Willempje Holleman oud 62 jr echtg van J Grootenboer. Op Woensdag 18 Februari 1925, 's voorm 10 uur te Dirksland, aan den Gelderschen dijk, van 4 paarden, een vare koe, 2 boeren» wagens, wielslede, nieuwe aanaardploeg, 6 balks ijzeren eg, 2 (5 balles) en 2 (6 balks) houten eggen, 2 ploegen, rolblok, 2 sleepers, stroosnijder, bietenmolen enz., benevens een nieuw eikenhouten kabinet en een nieuwe uittrektafel, ten verzoeke van den Heer J. van der Groef Sr. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 18 Februari 1925 des voorm. 11,30 uur nabij het tramstation te Middel» harnis van zaaimachines, maaimachines, eggen, ploegen, bietenmolens, waschmachines, centri» fuges, rolblokken, een stroo=pers, een chili» breker, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 19 Februari, 's namiddags 2 uur te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld, van een groote partij scheepsafbraak ten verzoeke van de Heeren gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 19 Februari 1925 te Achthui» zen in café »Koenrgads« bij Veiling, en op Donderdag 26 Februarie 1925 aldaar in café »Buijs« bij afslag, heidedagen desavondsten 7 uur, publieke Verkooping van Een perceel bouwland te den Bommel in polder den Bom» mei, nabij station Achthuizen. Kadaster Sectie B. nummers 676 en 1170, tezamen groot 2.28 80 H.A. of 4 Gem. 172 Roeden P. M. In drie perceelen. Vrij van huur, dadelijk te aanvaar» den. Ten verzoeke van den Heer P. J. Hen» ning te Achthuizen, wegens diens vertrek naar elders. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. 1 Openbare Verkooping op Donderdag 19 Februari 1925 des voorm. ten 10 uur aan den Galatheeschen dijk onder Ooltgensplaat voor den Heer Corn, van de Capelle Gzn. aldaar wegens ofheffing van bedrijf van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 19 Februari 1925 des 's morgens half tien uur verkooping van paar» den, hoornvee en landbouwwerktuigen, hooi, stroo, mest enz. Ten verzoeke van den heer G. Donk te Middelharnis nabij Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. il i' Vrijdag 20 Februari 's voormiddags 10 uur te Stellendam, voor de woning van den ver» kooper, aan den Zuid»oostelijken Achterweg, van een ruinpaard, 7 .stuks rundvee, land» bouwgereedschappen, hooi, een mestput enz. ten verzoeke van den heer Jan van Soest Hz. te Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Verkooping op Woensdag 25 Februari 1925 des voorm. ten 10 uur, aan den Heefèïipolderschen dijk te Qude Tonge, voor Mevrouw de, Wed. J. van Schbuwen aldaar, wegens opheffing van bedrijf van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Wegens vertrek naar elders, publieke Verkoo» ping van paarden, vee en landbouwgereed» schappen te Achthuizen in en voor de schuur van den Heer J. v. Routeren, op Maandag 23 Februari 1925 des v.m. 10 uur. Ten verzoeke van den Heer P. J. Henning aldaar. Notaris AKKERMAN. Wegens vertrek naar elders, publieke ver» kooping van paarden, vee en landbouwge» reedschappen, zijndeBruine merriezeer makke schimmelmerrie vierjarige hitZwarte hit2 verschgekalfde koeien (zeer veel melk gevende), 4 drachtige koeien 2 schotten (be» loopen) drachtige vaars 4 graskalveren 10 mestputvarkens eggen, ploegen, drielingwagen met boom, kapkar, dogkar, stroosnijder, ver» losmachine, melkgereedschappen, jonge kippen met haan, hooi, stroo, paardentuigen en het» geen verder ten verkoop zal worden aange» boden, te Achthuizen in en voor de schuur van den Heer J. v. Kouteren, op Maandag 23 Februari 1925 des voorm. 10 uur. Ten verzoeke van den Heer P. J. Henning, aldaar. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 25 Februari 1925 's avonds 7 uur, te Melissant, ter herberge van A. van der Werf, veiling en Op Woensdag 4 Maart 1925 's avonds 7 uur te Melissant, ter herberge van A'. van der Werf, afslag van Een huis met erf en grond, eeuwigd erf» pacht te Melissant, aan den Molendijk, kad. Sectie A no 1027, groot 36 centiaren. Dade» lijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer L. J. Keizer Az. Notaris VAN DER SLUYS Donderdag 26 Februari, 's voormiddags 10 uur, te Stellendam, op de Molenkade, voor de schuur van de verkoopers, van 8 paarden, 8 stuks rundvee en Landbouwwerktuigen en gereedschappen, ten verzoeke van de weduwe en erfgenamen van Willem van Rossum. Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 3 Maart 1925, 's voormiddags 10 uur, te Nieuwe Tonge, aan den Battenoord» schen dijk, ten verzoeke en voor de woning van den Heer P. van den Houten, van 2 paarden. 5 stuks rundvee, 3 loopvarkens, barouchttee, boerenwagen, wielsleden, ploegen, eggen, enz. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verkooping op Woensdag 4 Maart 1925, des voorm. 10 uur a.d. Boutweg onder den Bommel, voor den heer Adrs. F. de Wit aldaar, wegens opheffing van het bedrijf, van Paarden, vee en landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Wegens ongesteldheid van onzen medewer» ker verschijnt deze week geen Economisch Weekoverzicht. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK. Zitting van 13 Februari 1925. Terecht staat J. K 40 jaar, bakker, wien ten laste is gelegd het in voorraad hebben van brood van minder gewicht, dan het wet» telijk vereischte. Gehoord wordt get. E. v. W., 41 j., onder» directrice van den keuringsdienst van waren te Dordrecht, die verklaart, dat de waarde van het brood 10 te weinig was. Bekl. zegt, dat het geval per abuis plaats gehad heeft. Er was een stukje hout van de weegschaal af, waarvan zich de controleur blijkens zijn procesverbaal overtuigd heeft, 't Was in de drukke week van St. Nicolaas, zoodat het bekl. ontgaan was. De kantonrechter Ja, dat kan wel, maar het publiek wordt de dupe, zooals het altijd met die vergissingen gaat. Bekl.Maar de controleur zou toch kunnen getuigen, dat m'n brood ook wel eens zwaar» der dan de vereischte wicht was. Het O. M. acht het feit bewezen en zegt, dat de kantonrechter terecht opmerkte, dat de klanten de dupe worden, zelden is het, dat de klanten te veel krijgen. Eisch is f 20 subs. 20 dagen hechtenis Bekl. vindt het verschrikkelijk, dat hij voor een abuis zooveel betalen moet en vraagt of de kantonrechter er niet voor zorgen kan, dat het uit de kranten blijft. De kantonrechter antwoordt, dat de kranten zelf moeten uitmaken wat ze schrijven willen of er uit laten. Bekl. wordt veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. P. N., 18 j., winkelbediende te Middelharnis, wordt ten laste gelegd over den Langeweg met een auto zoo hard gereden te hebben, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht werd en een hond van J. K. werd doodge» gereden. Bekl. ontkent het ten laste gelegde en zegt slechts 18 a 19 K.M. gereden te hebben. De kantonrechter dus juist één K.M. be» neden het aangegeven maximum Gehoord worden get. J. K., 42 j., landb. te Sommelsdijk, C. H., 54 j comm. te Sommels» dijk, L. W., 40 j huisknecht te Sommelsdijk en als get. a décharge C. K., 18 j., eierhan» delaar te Middelharnis, B. v. d. N., 17 j., borstelmaker te Middelharnis en C W., 23 j auto»handelaar te Stad aan 't Haringvliet. De eerste getuigen verklaren dat bekl. snel en woest gereden heeft. Get J. K. zegt dat het hem niet zoozeer om te doen was bekl. te doen verbaliseeren omdat hij zijn hond had doodgereden, alswel om hem een lesje te ge» ven in de toekomst voorzichtiger te rijden, want nu is het een hond maar later zou het een kind kunnen zijn. De get. a décharge verklaren eenparig dat bekl. 18 a 19 K.M. gereden heeft. Deze getuigen zaten in zijn auto. Bekl. voert nog aan dat zijn benzine» toevoer defect was en laat laatstgenoemde get. als deskundige verklaren dat een Fordsauto in dit geval niet hard rijden kan. Het O. M. vraagt bekl. of hij bewijzen kan dat zijn benzinetoevoer niet in orde was. Bekl. antwoordt ontkennend. Het O. M. meent dat dit argument hier dan geen waarde heeft en hecht meer waarde aan het getuigenis der andere get., die als meer bejaarde en bezadigde menschen de waar» heid wel het naast zullen zijn. Bovendien is het gebleken dat wanneer men zelf in een auto mederijdt zoo als de get. a decharge, het altoos schijnt alsof het niet zoo hard gaat als inderdaad het geval is. Ge» eischt wordt f 8,— sub. 4 dagen hechtenis. Bekl., wordt veroordeeld tot f 6,— sub. 3 da» gen hechtenis. G. v. M. 42 jaar te Sommelsdijk wordt ten laste gelegd overtreding van de veiordening op het straatschuren. Bekl. zegt dat hijzelf, zijn zoontje en zijn dienstbode ziek waren en dat zijn vrouw half ziek was zoodat er slechts met minder dan halve kracht gewerkt kon worden. Daarom zijn alleen de stoep, de goot en de kleine steentjes geschropt, de groote keien zijn niet geboend erkent beklaagde en verzoekt den Kantonrechter hem schriftelijk vonnis te wijzen Het O. M. neemt gaarne aan dat de huise» lijke omstandigheden niet toe lieten dat be» klaagde de verordening zelf naleefde maar, dat behoeft ook niet, 't is ook kwalijk aan te nemen dat iemand van »standing« zelf aan het straatschrobben is, maar wanneer beklaag» de iemand der vele werkloozen die op de kade staan een kwartje gegeven had zou deze gaarne voor hem de keien geschrobt hebben. Geeischt wordt f 2,— sub. 1 dag hechtenis. Beklaagde zegt dat hij meer ondervonden heeft dat het in deze gemeent heel moeilijk is iemand te krijgen voor extra werk, dat valt hier heusch niet mee. Bekl. wordt schriftelijk vonnis gewezen. C. W., 21 jaar, autohandelaar te Stad aan 't Haringvliet wordt ten laste gelegd het niet naleven der arbeidswet. Geëischt wordt f 8 sub. 4 dagen. Bekl. wordt veroordeeld tot f 6 sub 3 dagen hechtenis. E. A. J. 23 j., landbouwer te Oude Tonge, staat terecht wegens rijden met wagen zonder licht. Eisch f 3, sub. 3 dagen hechtenis. Yer» oordeeling idem. C. M. T. 34 j., smid te Sommelsdijk, wordt ten laste gelegd het rijden met auto in donker zonder voorzien te zijn van achterlicht. Eisch f 5 sub. 5 dagen. Veroordeeling f 3 sub. 3 dagen hechtenis. Bij verstek worden veroordeeld H. H. v. d. B., bakker, wegens het in ver» koop hebben van te licht brood. Veroordeeld f 2C sub. 20 dagen hechtenis. J. K. wegens dronkenschap f 10 sub. 10 dagen hechtenis. J. K. wordt ontslagen van alle rechts ver» volging. A. v. S. wegens rijden zonder licht f5 sub. 5 dagen hechtenis. J. M. wegens loopen op verboden grond f 3 sub 3 dagen hechtenis. A. B. G. wegens voetballen op de open» baren weg f 1 sub. 1 dag hechtenis. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Donderdag 12 Febr. 1925. Spruiten f 8,— tot f 14,80 per 100 K G. Idem losse f 2,— tot f 4,40 per 100 K.G. Kleiperen f 5,— tot f 10,50 per 100 K.G. Gieser Wildem. f 12,70 tot f 19,80 p. 100 K G. Witlof f 10,- per 100 K.G. Kroten f 2,10 tot f 4,— per 100 K.G. Knollen f 3,— per 100 stuks. Veldsla f 8,90 per 100 K.G. Savoye kool f 3,50 tot f 7,30 per 100 stuks. Witte kool f 1,10 per 100 stuks. Roode kool f 2,10 tot f 3,60 per 100 stuks Prei f 7,90 per 100 bos. Boereboter f 1,29 tot f 1,31 per pond. Kipeieren f 7,40 tot f 7,90 per 100 stuks Ongesorteerde f 6,90 tot f 7,— per 10Q stuks. Kleine kipeieren f 6,— tot f 6,25 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,50 tot f 6,55 per 100 stuks. Aanvoer 12600 eieren. HET MILLIOEN De 79e verantwoording bedroeg f 937 317.86 De 80e verantwoording bedroeg f 844.325 De totaal ingekomen gelden be» dragen thansf 938.162.18s Wij maken er onze lezers attent op, dat de firma P. C. L. H Bosschart aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam in het pand 235a een nieuwe zaak heeft geopend. Het nieuwe pand is modern ingericht en voldoet aan alle eischen welke aan een meedingende zaak gesteld kun» nen worden. Wij raden onze lezers aan deze firma die in ons gewest alom bekend is eens te bezoeken en kennis te maken met haar nieuw ingerichte affaire. 40 JARIG JUBILEUM Dinsdag 24 Februari a s. hoopt de Firma H. Huisman in Heeren» en Kinderkleeding, Hoogstraat 322»326 te Rotterdam den dag te herdenken, waarop zij 40 jaar geleden haar zaak opende Velen zullen zich waarschijnlijk het oude pand van de Firma nog wel herinneren. Na ongeveer 21 jaar haar zaak in dit pand te hebben gedreven kwam zij plotseling voor een »fait accompli« te staan, het aangrenzende en bestaande pand te koopen, of het huis ver» laten, het eerste werd natuurlijk geprefereerd, en werd de Hoogstraat voor diep tijd een moderne winkelpui rijker, totdat na 9 jaar weder een mooie gelegenheid tot uitbreiding kwam, doordat het hoekpand Nauwe Markt» steeg vrij kwam, waar de Firma gretig gebruik van gemaakt heeft, en werd dit voorloopig bijgetrokken. De plannen bestaan echter nog steeds bij de Firma om dit pand in denzelfden stijl op te trekken. De Firma beschikt thans over een gevelbreedte van 20 Meter. Dinsdag 24 Februari a.s. houdt de Firma receptie. zoon van J. A. VAN NIEUWENHUIJZEN en H. A. VAN NIEUWENHUIJZEN- 25691 Noteboom. Achïhuizen, Wrllemshof, 12 Febr. 1925. dochter van 25681 M. J. BEVELANDER M.Jz. en H. BEVELANDER —van MaRKENSTEIJN. Oud»Vosmeer, 9 Februari 1925. Algemeene Kennisgeving. L. HUIZER Jzn. en M. VAN AS Cd. 25692 Stad a.h. Haringvliet Februari. 1925. Waddinxveen De Heer en Mevrouw GOBIUS du SART betuigen hiermede hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner dochter THEODORA GERTRUD MARIA ondervonden 25690 Ouddorp (Z.H.) Februari 1925 Hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij onze ondervonden. 25689 J. L. JACOBS. R. JACOBS—Winkfls en Kinderen. Middelharnis, 10 Februari 1925. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder 25687 betuigen wij onzen hartelijken dank. H. DE BERG. M. DE BERG-Volaart. Den Bommel, Februari 1925. SSP*» Voor de vele en hartelijke ÜIPQ^1 blijken van deelneming, on» dervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden broeder, betuig ik mijn hartelijken dank. 25701 MARIA VAN DON. Dirksland, 13 Februari 1925. Tegen 1 Maart a.s. gevraagd bij A. R. BUIJS onder Mid» delharnis. 25695 GEVRAAGD tegen 1 Maart in bur» gergezin met twee kinderen een net flink dat flink kan werken..P.G. v.g.g.v. Wasch vrij. Loon f 30.— per maand. Adres J. J. OVERWATER, Haagweg, 308 Loos- duinen. 25693

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4