CENTEN Moor ÖeüJiïnèag RESTAURANT HMG13 - Ml W Twee Diaden. Zaterdag 7 Febr. 1925. No. 3092. TWEEDE BLAD. Gemeenteraad. Ingezonden. Als U Boodschappen doet H. SCHREURS Reclame-Mededeelingen. Waar kunt gij in Rotter dam het beste eten Rotterdam. Alom bekend voor de beste keuken. Matige prijzen. Dagelijks versche Zeeuwsche Mosselen. Moderne inrichting. Aanbevelend, Plaatselijk Nieuws. Dit nummer bestaat uit Colossensen 1 21, 22. »En Hij heeft u, die eertijds ver» vreemd waart en vijanden door het verstand in de booze werken, nu ook verzoend. In het lichaam zijns vleesches, door den dood, opdat Hij u zou heilig en onberispelijk en onbe» schuldiglijk voor zich stellen. II (Vervolg). De apostel teekent ons in bovenstaan de woorden den droevigen toestand, waarin de Colossensen eertijds verkeer den Zij waren vervreemd en vijanden van God door het verstand in de böoze werken. Maar daaruj blijft hij niet. Gode zij dank is 't met hen anders ge worden. Door zijn genade zijn zij uit die ellende opgetrokken en nieuwe scnepselen geworden. De groote ver andering, die er met hen plaats gehad heeft, vinden wij uitgedrukt in de woor den „En Hij (n.l. God) heeft u, nu ook verzoend". God heeft een verloren wereld met zich verzoend en daarin waren ook de geloovige Colossensen begrepen. Zoo groot de ellende van eertijds was, zoo groot was de ver lossing, die hun geschonken was. Het woord verzoenen duidt aan de gemeenschap herstellen. Het wil zeggen dat God zich in een verzoende betrek king heeft gesteld tot de wereld, die verlorèn was. Daar was een scheiding gekomen tusschen God en de wereld Schepper en schepsel waren uiteenge gaan, de mensch had zijn God verlaten en was daarom uit het paradijs ver dreven en had de heele wereld in zijn val medegesleept. De band der liefde vras door de zonde verbroken en vijand schap was daarvoor in de plaats ge treden. Maar de gemeenschap is weer hersteld, er is waar een band gelegd tusschen God en de wereld, God en mensch zijn geen vreemden meer, maar met elkander verzoend. Die verzoende betrekking is weder- zijdsch. God is verzoend, Hii heeft Zijn toorn afgelegd, nu aan Zijn heilige I^Micht is genoeggedaan, Hij kan den inensch weer tot Zijn gemeenschap toe laten en ziet in gunst op hen neder. Maar ook de geloovige Colossensen waren verzoend. Zij hadden hun vijand schap afgelegd, ae haat had plaats ge maakt voor liefde, zij hadden weer naar God leeren vragen en vonden hun hoog ste zaligheld in Zijn dienst. God als de eerste had hen opgezocht en hen door Zijn Geest vernieuwd naar Zijn beeld. Er was weer een heerlijke har monie ontstaan, alles wat verwijdering had gegeven, was uit den weg geruimd. Nu was God weer hun liefderijke en gunstrijke Vader, en zij, als Zijn ge liefde kinderen gevoelden zich zalig in Zijn gemeenschap. Bedenken wij echter wel, hoe en waardoor dat geschied was. De apostel drukt dat uit in deze woorden„In het lichaam Zijn vleesches door den dood" en heeft daarbij het oog op den zoendood van Christus Die verzoening is tot stand gekomen door Zijn dood, welken Hij in het lichaam des vleesches geleden heeft. Daarom nam Christus onze mensch- lijke natuur aan, om voor ons den dood te ondergaan. Gods Zoon is vleesch geworden, nam de gestaltenis van een dienstknecht aan, werd onder de wet, nam onze zonde op zich, ging in onze straf in, ledigde den beker des lijdens tot den laatsten droppel, zich vernede rende tot in den dood. Zoo verging Zijn gehoorzaamheid aan den Vader, dat Hij een vloek voor ons geworden is. En de Vrucht van deze menschwor- ding is, dat God door dat alles ver zoend is met den mensch en de mensch met God. Van uods zijde is er nu geen scheidsmuur meer. De schuld van het schepsel is voldaan, aan den eisch van Gods gerechtigheid is genoeg ge daan; niets belet den hoogen en heiligen God zich in genade tot Zijn diep ge zonken schepsel neder te buigen. Nu gedenkt de Heere de zonden Zijns volks niet meer, Hij rekent ze hun niet meer toe om het zoenbloed van Jezus Chris- ,us- Nu is 't in de oogen Gods als hadden zelf voor al hun zonden genoeg Maan en Hem de gehoorzaamheid beweren, die Christus voor hen betoond heeft. En dat volk, door Christus vrij gekocht, neemt nu geloovig Christus met al Zijn weldaden aan en komt langs den wég, door'Christus gebaand, tot God als hun God en Vader. De Geest, dien Christus voor hen verworven heeft, wederbaart hen, en reinigt hen van hun vijandschap en stort de liefde Gods uit in hun hart. Door dien Geest geleid, komen zij, a's verloren zonen en doch- teren tot den Vader met ootmoedige schuldbelijdenis en de oprechte be geerte weer in gehoorzaamheid voor Hem te leven. Alleen door den dood van Christus, Gods Zoon, kon zulks een verzoening tot stand komen. Hoe groot moet dan de zonde zijn, waar ze zulk een offer noodig maakte. Maar hoe groot is ook de liefde des Vaders, die zulk een offer voor ons bracht, en de genade des Zoons, die zich zoo diep voor ons wilde vernederen. Zoo brengt dan het Evangelie ons de boodschap, dat God verzoend is, dat aan Zijn recht, door ons geschonden, voldaan is. Welk een ontzaglijke zaak Ze zou ons te groot zijn, als God zelf 't niet verzekerde. Aan zulk een ver zekering van Gods zijde hebben wij behoefte vanwege ons on- en klein- geloof Hoe licht kan bij een heilbe- geerige de bedenking opkomenGod is zoo groot en heilig en ik ben zulk een diep schuldig, verloren zondaar hoe kan God met mij gemeenschap hebben hoe zou ik op zijn gunst kun nen hopen Maar een stemme Gous zegtvrees niet, Ik ben verzoemd door den dood van Jezus Christus, den Zoon van Mijn welbehagen. En wat God zegt, daar kunnen wij ons op verlaten. Hij, de waarachtige, kan niet liegen. Hij misleidt ons niet. Die zich aan Zijn woord overgeeft, wordt niet beschaamd. De Heere toch heeft gesprokenIk zal mijn verbond niet ontheiligen, en hetgeen uit mijn lippen gegaan is, zal Ik niet veranderen". (Slot volgt). VERGADERING van den Gemeente» raad van SOMMELSDIJK, op Don» derdag 5 Febr., des nam. om 3 uur. De Voorzitter, burgemeester den Hollander, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. De VOORZITTER dankt de raadsleden voor hun wenschen bij de jaarwisseling spr. aangeboden. Wederzijds hoopt spr. dat het hen in alle opzichten wel zal gaan en bidt hen toe krachten en bekwaamheid om de ge» meenfebelangen op de juiste wijze te behar» tigen. Van den Keuringsdienst van Waren is be= richt ingekomen dat over het jaar 1924 te veel betaald is f 283 90. Ged. St. berichten eenige goedkeuringen over genomen raadsbesluiten. Aan de gem rek. hebben zij hun goedkeuring nog niet gehecht. Verschillende personen in diverse commis» sies benoemd of herbenoemd, berichten hun benoeming onder dankzegging te aanvaarden. De VOORZITTER brengt een woord van dank aan de H.H. v. d. Boogerd en Buur» veld, die volgens de wet niet meer herbe» noemd konden worden tot leden der school» commissie. Het bestuur der bijz. school verzoekt zijn adres om voor rekening der gemeente een boventalligen leerkracht te mogen benoemen, als niet ingediend te beschouwen. De raad van Middelharnis bericht de be» noeming van twee personen tot leden der gascom missie. Namens het bestuur der Chr. Leesvereeni» ging »Jehovah Nissi« vragen de H H. v. d. Boogerd en v d. Doel gebruik te mogen ma» ken van een lokaal der bewaarschool om haar bibliotheek daar te bewaren en er eenmaal per week boeken te mogen ruilen. B. en W meenen hierop afwijzend te moe» ten beschikken, in verband met overlast welke de bewoners van het pand van het gebruik der localiteiten voor verschillende doeleinden ondervinden. De heer TE COMTE (St. Geref. partij) zegt dat de zangvereeniging des Zondags meer last zal veroorzaken dan deze Leesvereen. er zal doen. In stemming gebracht wordt het voorstel B. en W. aangenomen met de stemmen der H.H. Le Comte en Kievit tegen. De bijz. school vraagt het restant harer vergoeding. Dit wordt haar toegewezen. Besloten wordt over te gaan tot huur van een plaatsje bij de Zondagsschool voor stand» plaats der brandspuit. De overeenkomst geldt voor 10 jaren. De straatreiniger verzoekt verhooging van salaris. B. en W. achten het billijk een ver» hooging te geven en stellen voor het salaris te brengen van f 900 op f 1100 onder uit» breiding der verplichtingen voor straatreini» ging- De heer KIEVIT (A »R.) vindt dat de straat» reiniger zijn plichten wel wat bekrompen op» vat, en noemt daar voorbeelden van. De heer v. NIMWEGEN (V.B) merkt op dat er ook grenzen zijn. De heer BLOK (S.D.A.P.) verwondert het, dat de straatreiniger maar f 900 heeft, volgens de begrooting heeft hij f 1100- De SECRETARIS zegt dat hieronder ook begrepen is onderhoud gereedschap. De heer BLOK (S.D.A.P.) constateert dat er door de leden maar gesproken wordt over het werk van den straatreiniger. Maar spr. stelt de vraag wat de man voor f 900 doen kan. Twee menschen en een paard moeten hiervan leven, terwijl er nog wat afgaat voor het putjesscheppen. Wanneer B. en W. er voor zorgen, dat dit bedrag niet meer van het loon afgaat, gaat spr. er met mede om het op f 1100 te brengen. Conform het voorstel B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. J. Kransse gemeente werkman in lossen dienst vraagt vast aangesteld te worden op vast loon. B. en W. adviseeren hiertoe nog niet over te gaan, daar hij nog maar kort in dienst is. De heer BLOK (S D.A P.) vindt dit geen argument in ieder geval stelt hij voor hem een vast loon te geven. De heer LE COMTE (St Geref. partij) zegt dat Kransse nu f 12 en v. d. Laan f 20 per week hebben, dit verschil is te groot. In stemming gebracht wordt het voorstel B. en W. aangenomen. Tegen stemden de H.H. v. Nimwegen, Blok en Le Comte. Besloten wordt aan de bijz school de ge» meentelijke vergoeding over 1925 uit te keeren. Dan gaat de raad langdurig in comite=gene= raai. Na heropening der deuren stelt de voor» zitter voor in bespreking te treden met de betrokkene eigenaars over den aankoop van grond voor de aan te leggen weg, voor een gezamelijk bedrag van f 9326 85 en met het polderbestuur een overeenkomst aan te gaan voor bijdrage in de kosten van dezen weg. Voorts, om spoedig tot het maken van den weg over te gaan en eveneens spoedig een aanvang te nemen met den aanleg der nieuwe begraafplaats. Conform dit voorstel wordt met algem. st. besloten. De heer KIEVIT (A.»R vraagt hoe de geld» regeling zal zijn. De VOORZITTER zegt dat in de volgende zitting de leening zal besproken worden. Ten slotte deelt de VOORZITTER mede dat er een verzoekschrift is ingekomen van werklooze veldarbeiders in deze gemeente, om aan den heerschen den noodtoestand spoe» dig een einde te maken door direct werk te verschaffen. De toestand zooals deze nu is, dat een 40 a 50 werkloozen slechts om de 4 weken een beurt krijgen om een weekloontje te verdienen kan niet bestendigd blijven. Een gezin bestaande uit man, vrouw en 4 a 5 kinderen kan daar niet van bestaan. Het stuk is onderteekend door de H.H. Koote, Vijfhuize en de Korte. De VOORZITTER zegt dat het heel moeilijk is een goede regeling te treffen. B. en W. zullen echter zooveel mogelijk het werk, dat uit verschillende besluiten in deze zitting ge» nomen, zal voortvloeien, aan werkloozen op» dragen. Ook de begraafplaats zal werk op» leveren en de rioleering in de v. Gorkumstraat. Voorts zal spr. in overleg treden met den ge» meente»opzichter over productief werk. De heer LE COMTE (S.G.P.) vraagt wan» neer het werk aan den Dorpsweg bij het bouwterrein begint. De VOORZITTER antwoordt dat dit ook gebeuren moet. B. en W. zullen alles doen wat zij kunnen om de werkloozen zoo spoe» dig mogelijk te helpen. De heer BLOK (S.D.A.P) is niet tevreden over de verdeeling van het werk. Het is mo» gelijk dat bij den aanvang der nieuwe werk» zaamheden het aantal werkloozen zal dalen. Maar spr. vindt het toch niet goed dat de verdeeling geheel aan den correspondent wordt overgelaten. Deze vervult zijn functie wel naar behooren, maar hij zit den geheelen dag in het gemeentehuis en weet dus niet precies wat er noodig is. Spr. wil hem doen bijstaan door iemand die met de gezinstoestanden goed op de hoogte is De VOORZITTER zal den correspondent doen bijstaan door v. d. Laan, die kent alle menschen. De heer v. NIMWEGEN (V.B.) zegt dat 't nu niet goed gaat. Spr. kent zoons van kleine landbouwers die als werkloos staan in» geschreven. Dat is fout. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. Hoofden van gezinnen en kostgangers moeten in de eerste plaats in aanmerking komen. De heer v. NIMWEGEN (VB) vindt de bepaling kostganger o zoo ruim. De VOORZITTER zegt, dat het toch heel eenvoudig is, dat gezinshoofden van gezinnen met kleine kinderen en een zoon van een we» duwe waar kleine kinderen zijn, den voorkeur moeten hebben boven gezinnen waar het hoofd met 3 of 4 zoons werken kunnen. Maar al wordt de correspondent bijgestaan, dan zullen er toch nog wel klachten blijven. Conform het voorstel»B. en W. wordt be» sloten. De heer KIEVIET (AR) vraagt wat B. en V. met de droogschuur wenschen te doen. De VOORZITTER wil die overnemen en weg laten nemen. Wethouder G. JOPPE (A.R.) merkt op, dat het werk aan den Dorpsweg, door den heer Le Comte bedoeld, toch voor het laatst ge» houden zal moeten worden. De menschen zijn er al in hun land aan 't werk. De VOORZITTER zegtJa, dat is de be» doeling. De heer LE COMTE (S G.P.) antwoordt Neen. dat is de bedoeling niet. Spr. wil heb» ben, dat het direct gebeurt. De werkloosheid is groot en de nood is hoog gestegen. Men moet zelf eerst maar eens ondervinden, dat men 's middags zijn eten moet missen. Spr. begfijpt eigenlijk niet hoe die menschen nog zoo kalm blijven. Spr. sprak dezer dagen iemand, die nog zwetste met zijn godsdienst De VOORZITTER roept den heer Le Comte tot de orde en zegt, dat het hierover thans niet gaatdat heeft niets met deze zaak te maken. Spr. vraagt den heer Le Comte hoe hij het wil aanleggen, om direct al een 30 man aan het werk te zetten. De heer MIJS (V.B.) zegt, dat toch besloten is, dat met de meeste spoed pogingen gedaan zullen worden den menschen aan werk te helpen. De VOORZITTER antwoordt, dat een en ander spoedig zal worden aangevat. De heer BLOK (S.D.A.P) noemt verschil» lende werkzaamheden, welke al onmiddellijk gedaan kunnen worden. Dan sluiting. Nieuw Kinderherstellingsoord. De bouw van het zeer mooie, monumentale herstellingsoord te Nunspeet van het Centraal Genootschap nadert zijn voltooiing. Over en» kele maanden kan het in gebruik genomen worden. Een groot deel van het kapitaal voor deze inrichting werd indertijd bijeen gebracht door het bekende Hoefijzerverbond. Door den oor» log is de bouw uitgesteld en later bleek het kapitaal door de verhoogde bouwkosten onvol» doende. Inmiddels is een nieuw comité aan het werk om de meerdere kosten te verzame» len. Penningmeester is de heer Th. M. Ketelaar, Joh. Verhulststraat 9, Amsterdam. De kinderen van het oude Boschhuis zijn tijdelijk ondergebracht in 't Rivierhuis te De Steeg. Hier kunnen reeds meer kinderen wor» den opgenomen dan in 't oude huis. Aanmel» dingen behooren te geschieden bij Dr. L. J. Sieburgh, Stadhouderslaan 2 te Utrecht. Winterverpleging. De koloniehuizen van het Centraal Genoot» schap Huis Heelsum te Heelsum en Zwarten» dijk te Egmond aan Zee zijn op resp. 22 en 29 dezer na een rust van enkele weken, weder geopend met 36 en 92 kinderen. Oudercommissies en Gezondheids» kolonies. Aan een groot aantal Oudercommissies is door het Centraal Genootschap het verzoek gericht de uitzending van zwakke kinderen met kracht te bevorderen of waar nog geen afdeeling is van het Centraal Genootschap, het initiatief te nemen tot de oprichting ervan. Een zelfde verzoek is gericht aan Groene en Witte Kruisafdeelingen en aan wijkverpleeg» sters en enquêtrices. Het Centraal Genootschap, dat reeds 285 afdeelingen bezit, wil zooveel als mogelijk is, in elke gemeente van ons land een uitzenden» de vereeniging vestigen. 40 cent per regel. vergeet dan vooral niet dat PUROL evenmin thuismag ontbreken als een ander artikel van dagelijksch gebruik. IN Dankbetuiging. Zooals men weet, wordt door het Comité ter Uitzending van Nederladsche Kinderen. Dortmund='s=Gravenhage, aan de in het Ruhr» gebied wonende arme en behoeftige Neder» landers door het zenden van levensmiddelen, enz. hulp verleend. Een door het Comité iu December 1924 afgezonden levensmiddelen» zending werd te Dortmund, Bochum, Hagen, Iserlohn, enz. kort voor Kerstmis verdeeld, zoodat onze arme landgenooten aldaar nog een gelukkig Kerstfeest konden vieren. Het was treffende om te zien, hoe gelukkig de oude moedertjes warenzeggen konden ze niets, maar het wegpinken van een traan gaf genoeg te denken. Het was voor deze men» schen een dubbele vreugde te weten, dat in het Vaderland nog vele menschen met hen meegevoelden en dat deze gaven door hunne landgenooten waren geschonken. Kortom, een ieder die tot deze hulpverlbe» ning heeft medegewerkt, kan niet meer dank» baarheid wenschen en kan over zijn steunver» leening tevreden zijn. De tijdsomstandigheden zijn echter van dien aard, dat door het Comité wederom een beroep op Uw aller hulpvaardigheid moet worden gedaan. Stelt het Comité door Uwe gaven dus in staat om met dit mooie liefdewerk door te gaan. Ook in goeden staat verkeerende gedragen kleeding, als onder» en bovenkleeding, schoeisel, enz. wordt zeer gaarne tegemoetgezien Geldzendingen en kleedingpakketten gelieve U te zenden aan het Algemeen»Secretariaat van het Comité, Stortenoekerstr. no. 21's»Gra» venhage. In de hoop, dat wederom velen van hunne belangstelling in dit Nationale liefdewerk doen blijken, verblijft hij voorbaat hartelijk dankend, Namens het Comité C. F. POORTVLIET Algemeen=Secretaris. SOMMELSDIJK. De Jongelingsvereeni» ging Psalm 119 9, alhier, hoopt op Dinsdag 10 Februari a s., des avonds te half zeven in het Zondagsschoolgebouw te Middelharnis haar twaalfde jaarvergadering te vieren. Het programma is samengesteld als volgt: 1. Opening door den voorzitter. 2. Verslagen van de functionairissen. 3. Inleiding»Het licht der wereld«, door vr. D. v. d. Stoep. 4. Inleiding»Christus en de dood«, door vr. J. Knape Mzn. 5. Inleiding «De komst van Christus op de wolken«, door vr. W. J. Witvliet. Na de inleidingen onder 3 en 5 genoemd zal gelegenheid bestaan tot gedachtenwisseling, terwijl in de pauzen ververschingen zullen worden rondgediend. We herinneren ons nog levendig de wel» geslaagde jaarvergadering dezer J. V. van ver» leden jaar en we hopen dat onze Gerefor» meerde menschen van Middelharnis en Som» melsdijk door een trouwe opkomst zullen medewerken om dezen avond niet minder dan de vorige te doen slagen. In de schuur van den landbouwer J. Joppe aan den Oostelijken Achterweg zijn deze week op één dag niet minder dan 200 ratten gevangen. MIDDELHARNIS. De uitslag van de gehouden aanbesteding voor een te bouwen villa voor rekening van den heer J. Koert is als volgt: TimmerwerkC. Kroos f 7300, P. v. Riks» oord f 7350, Langbroek en v. Hulst f 6700, G. v. Eek f 7600, A. v. Driel f 7399, J. Champ» fens f 7360. MetselwerkP. Boeter f 8725 z.v. f 8555, J. Boeter f 7740 z.v. f 7570, C. Boeter f7700 z.v. f 7525, J, Makloet f 7840 z.v. f 7710, A Dijkers f 7980, Keijzer de Bij f 8700 z.v. f 8530. Schilderwerk C. Dorsman f 2550, B. v. d. Weijde f 2537, C. v. Beek f 2100, A. Brug. geman f 1875. Smidswerk J. v. Strien f 1310, Wed. Nieuw» land f 1720, C. Vis f 2200, De Mooij f 1775, J. Nipius f 814 (enkel ijzer en zinkwerk). STAD AAN 'T HARINGVLIET. Over het 4de kwartaal 1924 zijn door den Keurings» dienst in deze gemeente 23 inspecties van winkels, 17 monsters volle melk en 11 mon» sters andere waren genomen. Er zijn 4 par» tijen afgekeurd en 2 waarschuwingen uitge» reikt. OOLGENSPLAAT. Door L. M. Dors» man werd een Nieuwjaarwensch ontvangen op 1 Febr.. welke 1 Jan. te Strijen was ge» post, nog al lang, wanneer men echter weet dat volgens poststempel het kaartje in Sint Paul, Vereenigde Staten, is geweest, dan is het toch nog spoedig aan 't juiste adres. Het 4»jarig zoontje van J. van den Berg viel in de diepe sloot aan het Weespad, de 15»jarige moedige Willem Roos sprong hem na en mocht het genoegen smaken hem te redden. OUDE TONGE. De boterprijs is alhier met f 0,30 de K. G. opgeslagen zoodat de prijs nu f 3,10 de K. G. is. Door de Meisjesvereeniging «Dorcas* zijn 170 stuks kleederen vervaardigd en aan de armen uitgereikt. De prijzen der veldvruchten zijn als volgtuien f 6,—, koepeen f 0,70 de 60 K. G. en aardappelen f 5,25 de 70 K.G. De Zangvereeniging »Excelcior« alhier is verrijkt met een prachtig vaandel hetwelk feestelijk ingewijd is. NIEUWE TONGE. De Heer P. Troost te Goedereede heeft zijn benoeming tot tijd. onderwijzer aan de O. L. School, alhier aan» genomen. Zijn we goed ingelicht dan is er voor de ziekenauto voor Flakkee zooveel geld bij» een gebracht, dat een eerste klas auto kan worden aangeschaft. Het zoontje van dhr. A. V. te Battenoord had het ongeluk in de kaai te vallen. Door toegesthoten hulp was het spoedig op het droge, en moest met een druipnat pak huis» waarts keeren. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat aan» vraag formulieren ter verkrijging van een visch» akte tot 1 Maart a.s. kosteloos ter gemeente secretarie verkiijgbaar zijn gesteld. Tot bestuursleden van de Landarbeiders» vereeniging «Eendracht Verbetering« alhier zijn met groote meerderheid van stemmen her» kozen de heeren A. Holleman Cz., L. A. van Ziest en J. Koppenaal Az., die allen die be» noeming hebben aangenomen. Van den landbouwer L. B. alhier stierf een der beste melkkoeien. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd. J.l. Woensdag en Donderdagavond gaf de Muziekvereeniging »Apollo« alhier, in de zaal van dhr. P. M. Schipper een welgeslaagde uitvoering. DIRKSLAND. Klara van Heemst is over» gebracht naar de Martha»Stichting te Alphen aan den Rijn. J.L Donderdag zijn de dienstplichtigen der lichting 1925 K. W. den Hollander en G. Olivier bij het Regt. Kust Art. te Helder ingelijfd. Aan den heer P. C. Grootenboer is ver» gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis met schuur. HERRINGEN. Als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente is aan de beurt van aftreding de heer M. van Vliet Door heeren B. en W. dezer gemeente zal den Raad worden voorgesteld de kaaimuur door te trekken en in Oostelijke richting de kaai te verbreeden. De heer J. Buth heeft van de kerk» voogdij der Ned. Herv. Kerk de pastorietuin onderhands in huur verkregen. De handel in uien is deze week alhier weer levendiger en zullen 7 a 800 balen wor» nen verscheept a 5 gld. per H.L. Gelijk als een adres ter verharding van den Peuterdijk is thans ook een adres aan den raad gericht tot uitbreiding der verlich» ting in deze gemeente. MELISSANT. Voor den dienstplicht lich» ting 1926 hebben zich de navolgende perso» nen doen inschrijven J. L. van Dijk, P. Ro» bijn, L. Grootenboer, N. van Heukelingen, J. du Pree, L. Koningswoud, L. B. van Nieu» wenhuijzen, M. M. van der Baan, C. M. Struik, A. Troost, L. van Seters, C. J. Kardux, L. van Putten, A. A. Vuurens, P. J. Groenen» dijk, Jb. Goedegebuur, C. van der Heijdeen L. W. Kastelein. De bakkers hebben de prijs van het brood deze week met 2 cent per 8 ons verhoogd. De room boterprijs is wederom gestegen en nu van f 1,40 op f 1,45 per pond gebracht. STELLENDAM. Maandag 9 Februari a.s. des voormiddags 9 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Zaterdag 1.1. stonden bij den Correspon» dent der Arbeidsbemiddeling alhier als werk» loos ingeschreven 10 garnalenvisschers. Over de maand Januari 1.1. werden ter secretarie aangevraagd en uitgereikt 103 con» senten tot uitoefening der kustvisscherij. Tegen H. K. alhier is proces»verbaaI op» gemaakt wegens overtreding van art. 459 Wet» boek van Strafrecht, het rijden met een be» spannen voertuig over ter bezaaiing gereed liggend bouwland. De alphabetische lijst van de namen der in de gemeente metterwoon gevestigde eige» naars of beheerders van paarden ligt gedu» rende de maand Februari voor een ieder ter secretarie ter inzage. GOEDEREEDE. Door schipper C. L. is een zalm gevangen van 13 pond.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3