FLINKE DUIDDE Een partij lïlansholt, tllBESÏEIli for en conirfile v. intentie het fiouneh hl eeh iloohhuis te middelhaik Huisorgel Gaslampen aan te besteden aanbesteden te IO Vergaderingen. Visscherij. Rechtzaken. Binnenland. Buitenland. VARIA. V erkoopiogeo Marktberichten. Arend van Delft. een Dienstbode Mn» IBUHIBECIT Helselairszaak Nette Huishoudster Hoofdknecht een zaan openen N. J. KOOPMAN TE KOOP: inm zaaieruilen. Ir hef belang van H.H. Landbouwers 40 zeer beste Vsliiloed Piiikstiereii Ds. J. ui. EssellnH uan Eindhouen De Temperamenten plm. 63000 K.G. Chili 114300 superphosphaat 8000 firn. super 4700 Patent Kali 17100 Zul Ammoniak 3600 Kallzoul 40 pCt. 21000 Duitsche Kacheih. 24000 Belgische Eierkolen 170 stel Ruiters Boerenleenbanlt Birhsland MELISSANT Wering lot SpricHllng AANDEEL suiherfaRrieK PuuersnoeR in de Prof. Dr. J. A. C. VAN LEEUWEN Hl „GEENKONING" H| ilhier gehouden ver» ilaatsen in de Ned. :r plaats zelfs ruim ijzer aan de Bijz. de heer M. A. ten iruari a.s. zal in het erk alhier voor de zen winter de eerste iden. •uari a s. zal D.V. alhier optreden Ds. 28 Jan. bestaat ge» ie der Geref. Gem. loen van Belijdenis enkoor alhier hoopt ïarnis medewerking ven Zanguitvoering, in de Ned. Herv. treden de WelEerw. ammelsdijk. n K. J. G. van Wal, lebben hun herbe» immissie tot Wering dagavond zal in de en collecte worden nootschap. reek zijn de catechi» de Predikant weder msulent der Herv. om te catechiseeren, in de week, weder worden. KERK. >ven dhr. A. E. Se» Naar Bunschoten nnes BurtenNaar r te Bensdorp Naar rkand Cand. te den Ds. C. Zeeman te irmerend Ds. J. D. Naar Lunteren Ds. RK. Vossemeer Ds. J. ar St. Laurens dhr. recht; Naar Warns Naar Zutphen Ds. Naar Marken dhr. recht. hoonebeek dhr. P. Gld.) Ds. D.K.Wielenga KERK Ds. P. de Groot EM. rapelle Ds. G. H. Kuyper. Dagblad uit Leeu» it het a.s. professo' H. Kuyper roept voor den geest dat de jubilaris aan de Vrije werd in de Oosterkerk hier mede door zijn dfeelde hij ons mede, 3r aan de V. U. te ons gevoelen de :r voor hem lag in tueele aanvaarding irmeerde kerken in n nige jaren in onl eest en, al kreeg ik dingen, wij jongens aanstonds bij neer» teleurstelling. Onze nig leerrijk, 'k Ben ,r het was, alsof digen stand, college n dictaten, uit dien e te pas ij hem noemden in den dop g had de liefde van de hij zijn huis voor rebeurten in de pro» :er hem vergezellen, uitermate veel van lik in z'n zoo spre» t hem aangetrokken hij bij de studenten, yper hier en in ge» ideren evenzeer ge» he Kerkbode de :eert eerst van late» welversneden pen e zetten bestaat bij Er was soms «kos» viezen in kerkelijke steld en zijn gewil» vertroost en bemoe» vertrek uit Leeuw» erde predikant« me» et Woord bedienen, de Vrije in het bij» ide professor in ons wordt gehouden, is een onzer Christe» k van 's professors larop naast den ju» :uwarden. yder wordt niet en» >nden, maar bestaat 'oortduur met zijne e Universiteit voor Kuyper. 1925. n prof. Kuypers zil» eraar, moge hier een i overname van een De Moor over hem Kerkbode schrijft afessor, zooals men weeden zal vinden, e hij zijn taak op 26 r Het Gereformeerde iedenis, nogeens ter moed. Wat was dat rd toen het beginsel bracht en voor het hoofdvak van den jongen hoogleeraar een uitstippeling der lijnen gegeven, die het beste voor de toekomst deed verwachten en aan ons volk zulk een goede hoop gaf, dat de Vrije Universiteit zou bieden wat men in de eerste plaats van haar verwachtte. Hoe bewon» derenswaardig waren taal en stijlHoe diep gedacht was de inhoud 1 Hoe zuiver waren hier de grondlijnen getrokken I Waarlijk, zulk een rede gaf groote verwachtingen en logen» strafte ten volle de bewering, dat deze zoon slechts aan de positie van zijn vader zijn be» noeming te danken had. In de vijfentwintigste periode, die nu vol» tooid werd, is de gegeven belofte bijkans ge» heel ophouden. Een enorme arbeidspraestatie is door den hoogleeraar Kuyper verricht. En wanneer ik nu nogeens een enkelen keer de gelegenheid heb, een zijner colleges te volgen dan maak ik gewoonlijk een tweetal gewaar» wordingen door. Ten eerste een aangename herinnering aan de jaren, toen ik zelf nog als leerling aan zijn voeten zat en zijn eerste colleges bijwoonde. Ten tweede de vreugde dat hij nog dezelfde gebleven is wat beginsel en opvatting zijner taak betreftalleen nu veel rijper en dieper nog geworden in zijn onderwijs. Ge gaat altoos weer weg van zijn college met groote bewondering voor dit zoo veelzijdig talent en evenals vroeger bij zijn vader, Rutgers, Bavinck en Woltjer, diep onder den indruk van uw eigen onkunde tegenover zooveel geleerdheid. Vooral echter verheugt het u, steeds weer op te merken, hoe getrouw Prof. Kuyper in zijn onderwijs de beginselen streng handhaaft, doch ook hoe soepel en omzichtig hij die weet toe te passen. Er zijn dagen geweest, toen ernstige krank» heid deed vreezen, of we dit jubileum wel zouden beleven. God heeft genadig de gebe» den verhoord en Prof. Kuyper gespaard. En ofschoon niet meer geheel in de kracht van voorheen is hij toch nog allerminst afgaande onder de mannen. We hopen zeer, dat God hem nog geve, lang zijn arbeid te kunt^en voortzetten, want hij is een der belangrijkste steunpilaren van onze Vrije Universiteit en we kunnen ons haar moeilijk voorstellen zon» der hem. Niet het minst in deze dagen van crisis hebben we, menschelijkerwijze gesproken, hem nog zoozeer noodig. Niemand is onmis» baar, van Gods zijde gezien maar van onzen kant beschouwd zouden we het een ramp voor de V. U. achten wanneer hij zijn werk zou moeten afbreken. En het belang dezer hooge» school is zoo nauw verbonden aan dat onzer kerken en van heel ons Gereformeerde volk OOLTGENSPLAAT. Vergadering der A.»R. Kiesvereeniging op Donderdag 29 Jan. ten 6.30 uur in de Chr. School. Agenda: •n V Jaarverslag Secretaris en Penningmeester verkiezing 3 Bestuursleden, aftredend P. C. van der Mast, A. Braber Cz. en K. Vermaat inleiding C. J. Oostdijk rondvraag sluiting. GOEDEREEDE. Woensdag 28 Jan., des avonds ten zeven uren zal er een vergadering zijn van het «Hulpfonds tot verbetering van het Predi» kantstractement«. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 3 dagen gevischt en daarbij ge» middeld per dag en per vaartuig gevangen 75 K.G. en aan de pellerijen afgeleverd. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week per vaartuig van 300 tot 400 kilo garnalen van IPf) 1000 tot 2000 kilo bliek en van 10 tot 20 kilo schubben. Faillissementen. Uitgesproken: J. Jansen, winkelier, Sommelsdijk. Rechter» commissaris: mr. J. E. Rosen Jacobson cu» rator mr. A. Zaayer, Dirksland. G. Verdoorn, koopman, Maasland Z.Z., Briel» le. Rechtercommissaris mr. J. E. Rosen Jacob» son curatormr. H. P. Hermans, Brielle. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 23 Jan. in Neder land uitgesproken 76 faillissementen tegen 113 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Jan. 1925 255 faillissementen tegenover 289 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. HET MILJOEN. Opgave van bij den Penningmeester der Commissie van Uitvoering inkomen gelden. Kieskring Haarlem. Abcoude f 584.— Beverwijk f 466.40 Bloemendaal» Zandvoort f 1712.— Bussum f 3753.43 Diemen f 300.— 's»Gravelandf 97.50 Haarlem f 6330.95 Haarlemmer» meer en Omstreken f 18407.275 f 5185.62 f 880- f 300.- Hilversum Huizen f Laren f Muiden en Muiderberg f Naarden f Nederhorst den Berg f Nieuw» Ven» nep f 2300 Ouder»Am» stel f Schoten f Sloten en Sloterdijk f Velsen f Velseroord f Watergraafs» meer f Weesp f Totaal onv. f49288.605 Netto aanslag (z. 20% res.) f 50000.- 278.30 550.- 336- 540- 400.- 3760.63 800.- 92.- 1244.50 970.- Kieskring Nijmegen Aalten Breeden» broek f Buren f Buurmalsen» dijk f Culemborg f Dinxperlo f Doesburg f Doetinchem f Eist f Gameren f Geldermalsem f 7360.44 146 45 60.25 5- 762.- 278.50 1607.55 1172.82 162.— 718.30 961.465 92.- 25.- 655.50 Haaften f Hedel f Her wijnen f Hien» Dodewaard f 438.55 Hummeloo en Keppel f 228.— Kerkwijk f 585.— Nijmegen f 2557.70 Silvolde f 598.50 Tiel f 622.50 Varseveld en Westendorp f 782.— Well (gem Ammer» zoden) f 272.— Winterswijk f 2018 75 Zaltbommel f 409.63 Zuilichem f 457.15 Totaal onv. f 23077^ Netto aanslag (z. 20% res.) f45000.- R. C. VERWEYCK. Secr. (wnd penningmeeester) Amsterdam, 21 Januari 1925. Verkeerde.golflengte. In een dorpje in Friesland, vlak bij Joure zou voor de gemeentelijke afdeeling der S. D. A P. een spreekster optreden, waarna muziek ten gehoore zou worden gebracht door een radio»toestel Van heinde en verre, ook uit naburige gemeenten, waren partijleden toege» stroomd (radio is in die omgeving nog een nieuwtje!), om van de muziek en de toespraak te genieten. Het eerste muzieknummer, dat ten gehoore werd gebracht, was het Wilhelmus l Men had op een «verkeerde golf» lengte® ingeschakeld en den heelen avond lukte het niet de »goede« golflengte te vin» den de luidspreker liet vrijwel enkel vader» landsche liederen hooren. waarvan alleen »Frysk Folksliet« nog eenige instemming vond. De voorzitter wist niets beters op te merken dan »Een gegeven paard moet je niet in den bek zien Gezonde vrees. «Géén inflatie 1« zei Herriot De eerste minister van Frankrijk. «Ik laat er van dit oogenblik af geen énkel bankbiljet meer nieuw bijdrukken dat is on» herroepelijk uit Heel de Kamer juichte hem toe. Nu juicht men daar gauw. Want het is o, zoo makkelijk, om «Geen in» flatiete zéggen, maar het is o, zoo moeie» lijk, om «Geen inflatie te doen dat heeft onze Regeering, dat heeft minister Colijn ondervonden. En daarginds staat het net zoo. Een groot tekort op de Begrooting. Dat móét weg, óf er moeten bankbiljetten bij gedrukt En wég wil zeggen Bezuiniging en Belas» tingverhooging en ik verzeker u, die Fran» schen zullen nogwel eens piepen en mauwen, als Herriot daar wezenlijk aan begint. Maar 't begin, dat was goed. Zoo anders dan bij ons. «Geen inflatie zegt Herriot. En zijn mannen, de radic.»socialisten, mét de soci's zelf juichen hem foe. Bij ons zouden ze zeggen «Een béétje inflatie, dat is zoo erg niet En den volgenden dag kwam de oppositie en verklaarde als één man aan Herriot, dat hij ook op hdar steun rekenen kon. Na de door Herriot in de Kamer gedane verklaring, dat de regeering tegen iedere in flatie is, heeft de afgevaardigde Marcille, uit naam der oppositie, in de volgende bewoor» dingen, zonder voorbehoud zijn instemming betuigd «Ik vereenig mij met de vierkante ver» klaringen van Herriot met betrekking tot de inflatie. De politiek, welke hij verde» digt, is die van alle goede Franschen. Inflatie brengt ellende mede voor de groote massa een voorbeeld daarvan heeft men in Duitsch» land gezien. Welke ook de noodzakelijke opofferingen zijn en al gaan Wij er persoonlijk ook door achteruit, wij zullen het krediet van het land verzekereh. De geheele oppositie vereenigt zich volkomen met de zoo moedige en echt Fransche' woorden van Herriot«. De woö'rden van Marcille lokten alge» meene instemming uit. In elk geval, daar in Frankrijk begrijpt men wat een ellende die inflatie ishier bij ons zijn er altijd nog enkele millioenen, die steken den kop in 't zand, schoppen naar Collijn en pruttelen: »'t zou immers zoo erg niet zijn geweestEr is zooveel bangmakerij Trek uw hand des avonds niet af. Een bejaard man wandelde buiten de stad en ontmoette een nog jongen man, die hem vriendelijk groette en hem tegelijk een tractaat aanbood. «Dank u wel, jonge man, zei de oude«, maar laat mij u even een raad mogen geven. Toen ik zoo jong nog was, als u nu zijt, deed ik net als u. ik verspreidde de be» trekkelijk véél tractaten. Maar nooit zag ik een vrucht. Daarom ben ik er sedert eenige jaren mee geëindigd en nu spreek ik ook niet meer over het Evangelie. Daarom raad ik u aan, met dit werk te eindigen®. «Onze God zoo luidde nu zeer beschei» den het antwoord toont ons in ons leven niet altijd de vrucht. Dat zou misschien kwaad voor ons kunnen. Maar eenmaal zullen we toch zien, waartoe Hij de stille boden heeft willen gebruiken. Zelf ben ik door een trac» taat tot kennis des Heeren gekomen. Dat tractaat werd me in een drukke straat in de hand gegeven, door iemand die er honderden stond uit te geven. «Wat zegt u U zijt door een trataat be» Jceerd geworden Dat doet me vragen, och vertel er iets meer van.« «Gaarne, Maaar 't is geen belangrijke ge» schiedenis. Doch ik zal u vertellen zooals het gebeurde. Mijn broer en ik waren gods» dienstig opgevoed. Na mijn eerste communie evenwel wendde ik mij af van den godsdienst Ik werd later reiziger en óp éen van mijn reizen gaf mij een achtenswaardig heer een blaadje met het opschrift «Het bloed van Jezus Christus.Ik nam het aan en stak het bij me. «Vele maanden verliepen en geen haar op mijn hoofd dacht meer aan het tractaatje, tot» dat ik het weer in een binnenzak terugvond. Ik begon het te lezen. Met belangstelling zelf En op mijn geweten maakte het diepen in» druk Ik las het nog eens en nog eens en de Geest Gods paste het toe op mijn hart, zoo» dat ik helder overtuigd werd van mijn zon» den maar ook de genade leerde kennen en in Jezus geloofde tot zaligheid. Mijn hart was met blijdschap vervuld. Toen ben ik Gods Woord ijverig gaan lezen, ben andere geloo» vigen gaan opzoeken, want ik wilde gaarne gemeenschap oefenen en tenslotte te ontwaakte de lust, anderen met het Evangelie te dienen. Ik geloof, dat ik dat doen moet door het uit» deelen van tractaten. Dat is mijn geschiedenis. Alleen moet ik er nog aan toevoegen. Van mijn bekeering af,is het mijn verlangen ge» weest nog eens den man te ontmoeten, uit wiens hand ik de woorden des levens aan» nam. Ik zoek hem al eenige jaren, maar zon» der dat ik geslaagd ben.« Terwijl hij deze woorden sprak, keek de jonge man den ouden heer scherp aan. In diens oogen blonk een traan. Zwijgend gin» gen ze voort. Tot opeens de oudste stilstond, en sprak «Kijk mij nog eens goed aan «Ja, ik heb zooeven reeds getwijfeld«, viel deze in. »U zijt die heer, van wien ik het blaadje ontving. En zoo is dan mijn wensch vervuld «En ik autwoorde de oude «ik begin weer met mijn werk van vroeger. God heeft mij bemoedigd en beschaamd Openbare Vrijwillige Verkooping van een complex gebouwen op den hoek van de Voor» straat en St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk. Zeer geschikt voor groote zaak alles in eigen gebruik, deels te aanvaarden 15 Mei en deels 1 Mei 1925, en een pand, waarin Café ge» vestigd op den hoek van het Vingerling te Middelharnis, verhuurd tot 1 Juni 1925 aan H. Brinkman. Op Woensdag 21 Januari 1925 bij inzet, en op Woensdag 28 Januari 1925 bij afslag, telkens des avonds 6,30 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Alles breeder bij biljetten omschreven. Het te verkoopene is te bezichtigen eiken Woensdag, Zaterdag en Zondag 's nam. van 2 tot 5 uur. Ten verzoeke van den WelEd. heer M. de Haas te Som» melsdijk. Openbare Verkooping van een huis met erf aan Visschersdijk te Middelharnis, kadas» ter sectie B nummer 12 groot 76 centiaren. Toebehoorende aan Erven P. v. d. Sloot, op Donderdag 22 Januari 1925 bij inzet en op Donderdag 29 Januari 1925 bij afslag telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vrijwillige Verkooping van de Huizen en Erven te Oude Tonge, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer W. J. van Dongen, op Vrijdag 30 Januari 1925 bij inzet in het Hotel de Weerd en op Vrij» dag 6 Februari 1925 bij afslag in het Hotel Legierse, telkens des avonds 7 uur. In ver» schillende perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Verkooping bij Inschrijving van 22 Essche boomen om te rooien, gemiddelde lengte 6 Meter, middellijn 50 centimeter, staande te Zuidland achter de bouwmanswoning van den Heer Iz. Zoeteman Jz lij te schrijven per nummer. Inlichtingen geeft ondergeteekenden Notaris te wiens kantore de inschrijvingsbiljetten moe» ten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 7 Februari 1925. Notaris LOEFF. Openbare Verkooping op Woensdag 25 Februari 1925 des voorm. ten 10 uur, aan den Heerenpolderschen dijk te Oude Tonge, voor Mevrouw de Wed. J. van Schouwen aldaar, wegens opheffing van bedrijf van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Inschrijving naar de Beneficie van 2,39,50 H.A. (5 Gem. 273 R. Sommelsd. Maat) Bouw» land, te Sommelsdijk, in den St. Christoffel» polder, aan den dijk tusschen de polders «St. Christoffel en Het Nieuwland«, kad. Sectie D. No. 272 en 273, in 2 perceelen als Perc. 1 zijnde de 4 Oostelijkste meeden, groot 1.18.87 H.A. (2 Gern 280 R. S. Maat) en Perc 2 zijnde de 6 Westelijkste meeden, groot 1,20,63 H A (2 Gem. 293 R. S. Maat). Men kan ook naar het geheel inschrijven. De verhuring geschiedt voor--7 jaar, dade» lijk ingaande. De vastgestelde pacht bedraagt f 55 per 0,40,51 H.A. (Sommelsd. Gemet). Ten verzoeke van den Heer K. P. Rood» zant Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiter» lijk Vrijdag 30 Januari 1925 tin kantore van Notaris VAN DER SLUYS, te Dirksland, alwaar meerdere inlichtingen te bekomen zijn. Woensdag 28 Januari 's namiddags 1 uur te Ouddorp aan de Haven van een partij Scheepsafbraak, ten verzoeke van de heeren Gebr. Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Veiling op Donderdag 22 Januari 1925 in het logement van I. de Wit te Nieuwe Tonge en Afslag op Donderdag 29 Januari 1925 in het logement van P. M Schipper aldaar, beide dagen des namiddags ten 3'/2 uur, van een huis en erf met erfpachtsrecht a.d. Noord» landschen dijk te Nieuwe Tonge, voor den heer G. Felsbourg, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 31 Januari 's avonds 6 uur te Oud» dorp in het Logement van Akershoek, ver» huring bij inschrijving van een perceel bouw» land te Ouddorp in het Oude Nieuwland, genaamd «Stuifhoogte West«, groot plm. 0,55,85 H.A. of 365 R. V. M. voor 7 jaren, dadelijk ingaande, ten verzoeke van den heer P. Ta» nis Czn. te Koudekerke. Notaris VAN DEN BERG. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 300 vette runderen, 203 vette kalveren, 349 schapen of lammeren, 1763 varkens. Prijzen per '/a K.G.koeien 95 c.47'/2 tot 50 c.57 tot 60 c. Ossen 48 c.; 54 c.; 59 c. Stieren 40 c.45 c. 52 c. Kalveren 70 c. S2,/2 tot 87'/2 c. 95 tot 100 c. Schapen 35 en 42 c. Lammeren f 32 tot f42 per stuk. Varkens 36 c.37 c.38 c. De aanvoer van koeien en ossen was gewoon. De handel was redelijk en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die der vorige week, terwijl enkele puikbeste beesten nog tot 2 cent boven noteering gingen. Stieren met korten aanvoer, tamelijken han» del en onveranderde prijzen. Vette kalveren met redelijken aanvoer. De handel was stug en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die der vorige week Dinsdag. Schapen en lammeren waren weinig ter markt. De handel was erg flauw en de prijzen ondergingen geen verandering, terwijl enkele zware lammeren nog tot f 3 a f 4 boven no» teering opbrachten. De aanvoer van varkens was vrij ruim, de handel was maiig en de prijzen waren over 't algemeen iets lager dan vorige week. Het buitenland kocht weinig. AMSTERDAM, 26 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd454 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit f 1,24 1,30, 2e kwaliteit f 1,10—1,24, 3e kwaliteit f 0,90—1,10 per Kg. slachtgew.100 melk» en kalfkoeien f 350—525 per stuk60 vette kal» veren, le kwaliteit f 1,10—1,15, 2e kwaliteit f 1 1,10 per Kg. levend gewicht56 kalveren f 16—27 per stuK76 schapen f 50-65 per stuk 736 vette varkens Holl. le kw. 90—92 ct., 2e kw. 88-90 ctOverz. en Geld. le kw. 92—93 ct., 2e kw. 90—92 ct. per Kg. slachtgew. 24 paarden f 200—350 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. AMSTERDAM, 26 Januari. (Centrale boter» mijn). Hoogste prijs f 2,47, middelprijs f 2,30, laagste prijs f 2,17. APELDOORN, 26 Januari Eieren. Aanvoer 70,000 stuks, f 7—8,50, middelprijs f 8. Handel gewoon. TIEL, 26 Januari Boter. Aanvoer 30 Kg. f 2,40-2,60voorts 40,000 eieren f 6V28 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 26 Jan. Buitenland» sche Granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek A Van der Schalk.) Stemming vast. Rogge Zuid.-Russische disp. f 19,35, Noord» Russische disp f 19,25, Western disp. f 17,75. GerstZuid»Russische disp. f 275, Donau disp. f 266, Bessarabische disp. f 265, 48 pd. Malting disp f269, idem dagelijks gewacht f267. Haver: Canada No. 3 disp. f 13,75, 38 pd. White clipped disp f 12,75, Canada feed No. 2 disp. f 13,40. Mais per 2000 K G. La Plata aang. f 255, idem stoomend f 256/257, Galfox aang. f 252, Galfox/Bulgaar stoomend f 252, Bessarabische aang. f 251, Zuid»Russische stoomend f 251. ROTTERDAM, 26 Jan. Binnen 1. Gra» nen en Peulvruchten. Tarwe met ruim aanbod, hooger betaald. Verkocht naar kwaliteit van f 12 tot f 17. Extra puike erboven betaald. Rogge eveneens hooger betaald, f 14—f 15,25. Gerst Chevalier f 15 tot f 15,75. Haver met tamelijk aanbod, flauw gestemd, f 10 tot f 12,25. Erwten in alle soorten flauw gestemd, lager verkocht en niet te ruimen. Kleine groene f 13 tot 16,50. Kroonerwten f 13 tot f 16,50. Schokkererwten f 15 tot f 20. Bruine boonen flauw gestemdverkocht naar kwaliteit van f 16 tot f 25. Alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 26 Januari. Aardappelen: Brielsche eigenheimers f 5,50-6, Zeeuwsche blauwe f 5—5,80, id. eigenheimers f 5,25—5,50, id. bonte f 5—5,80, blauwe eigenheimers f 5—5,50, bravo's f 5,25—6, poters f 3—4,25, red star f 4,50-4,90. Met tamelijken aanvoer kalme vraag. AMS TERDAM, 26 Januari. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer: 2 ladingen of 1960 H.L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 26 Januari Vlas (opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 39,200 K.G. blauw, schoon f 1,75—2,40, 7500 K.G. wit Zeeuwsch f 1,50-2, 6500 KG. Groningsch f 1,70-2,20, 16,000 K.G. Holl. geel f 1,85— 2,45 per K.G. Verloofd GERRY A. VAN ES en 25586 J. TANIS Zeist, le Dorpsstraat 24 j januari Oegstgeest, Zendingsschool 1925 Ouddorp (Z.H.) Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de innige bewijzen van deelneming on» dervonden bij de ziekte en overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, den Heer Uit aller naam, Wed. C. VAN DELFT- 25585 van Maastricht en Kinderen. Sommelsdijk, Jan 1925. Tegen 1 FEBRUARI a.s. gevraagd bij W. J. NIJGH, Sommelsdijk. Enkele Ring, 25584 MEVR. PERVOOST Postkantoor, Middelharnis, vraagt een gced kunnende koken Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden 25591 GEVRAAGD met Mei een voor groot werkend gezin, vast werk (geen melkerij) goed vrij huis met groo» ten tuin. Voor beste kracht hoog loon. Adres: D. H. JAS, landbouwer, Oostvoorne (Z »H.) 25579 TE KOOP OF TE HUUR een ook zeer geschikt voor melkboer of voor beide. 25588 Te bevragen bij J. MOREÉ, Simons» haven. gevraagd, genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten, door rus» tend landbouwer, geen kinderen t. z. 1. Brieven met volledige inlichtingen onder No. 25583 aan het bureau van dit blad. Tegen 1 Maart a.s. een gevraagd. H. v. N1EUWENHUIJZEN, Kranen» dijk, Achthuizen. 25581 Vanaf heden zal de onder» geteekende te Dirksland aan de Boomvlietstraat voor ieders gelegenheid tot het repas reeren van alle voorkomende Auto» mobielen Motoren, Draaiwerken, enz. enz. Alle reparaties en benoodigde onder» deelen worden tegen concurreerende prijzen geleverd. Ook Rijwielen worden tegen billijke prijzen geleverd en gere» pareerd. 25595 Beleefd aanbevelend, extra gekruiste, kort stroo, Goedgekeurd door de H. M. v. L. met 9-9-9. 25582 Te bevragen bij H. v. NIEUWEN» HUIJZEN, Kranendijk, Achthuizen. TE KOOP AANGEBODEN een van nieuw niet te onderscheiden twee spel, elf registers, onovertroffen van klank Tevens TWEE as.'" - bruinbrons, voor staand licht, opschui» vend met 2 kogels. Prijs 14 gulden 'per stuk. Adres M. VERKERKE, Rijwiel» handel, Melissant 25596 virklaren wij dat de Verz.»Mij. ,,De Oude Zwolsche van 1895", Algem. Paarden, en Veeverzekering, te 's»Gravenhage, Directeur W. Wilmink, de ons toekomende schade voor onze dieren prompt geregeld heeft. K. KIEVIT, Sommelsdijk. J. J. MIJS, Oude Tonge. Januari 1925. Agenten de Heeren 25590 E. JOPPE Lzn., Sommelsdijk. A. C. DE LINT, Oude Tonge. BIEDT TE KOOP AAN: Productie cijfers der Ouders en Voorouders zeer hoog van 5000 tot 7500 K.G. melk en 3,50 tot 4,10 vet Te bevragen bij den Secretaris ABR STOLK te Nieuw.Helvoet (Z.sH.J, Telefoon 18, Hellevoetsluis. 25557 D.V. Vrijdagavond 30 Januari 's av. half zeven in de Geref. Kerk te Mid» delharnis 25572 Spreker Onderwerp TOEGANG VRIJ. hr De Dorpsvcr. «ONS BELANG« te Stellendam zal trachten op WOENSDAG 4 FEBRUARI 1925 de levering van 25594 Voorwaarden te bekomen tegen be» taling v^n 10 cent bij ondergeteekende A. KIEVIT, Secretaris. De architect M. KOERT te LEIDEN, zal namens zijn principaal, op Donder» dag 5 Februari 1925, nam 2 uur in Hotel MEIJER te Middelharnis, Bestek en teekening zijn ad f4.—fr. per post f 4 10 per stel, zoolang de voorraad strekt, na ontvangst van post» wissel, te verkregen bij den onderge» teekende, Pieterskerkgracht 16 te Leiden. Aanwijzing op Donderdag 29 Januari 1925 n.m. 2 uur ter plaatse. 25560 Voor de controle en bijschrijvipg rente over 1924 wordt inlevering van uw boekje verzocht, ten kantore van den kassier der Boerenleenbank te Dirksland 25593 Namens het Bestuur JOH. HOLLEMAN Kassier. Wegens het overlijden van mijn Ver» tegenwoordiger D. ZORGE, wordt het agentschap voor den verkoop mijner Tuin», Bloem, en Landbouwzaden op den zelfden voet voortgezet door de Weduwe, die zich voor Uwe geachte orders beleefd aanbevolen houdt. A. D. HOBBEL, Zaadhandel Molendijk 172 25587 OOLTGENSPLAAT. in HOTEL SPEE op Vrijdag 30 Januari des avonds 7 uur 25592 HET VOORLOOPIG COMITÉ TE KOOP EEN Br onder letter K aan den boekhandel van C. de Mooij, Ouddorp 25597 Hoogleeraar aan de Rijks»Universiteit te Utrecht DONDERDAG 29 Januari, HALF ZEVEN, N. H. KERK TE MID» DELHARNIS, over 't kerkelijke vraagstuk 25578

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3