l PU ROL I WatBeletU een lmdbqdiwknecht 1 national sasmotor o pi EEN PAND OUDDORP POOTGOED b. zin huiïiahsdorp GEKLOPTE COKES 10,75 Der H.L. h. v. hoort ds. j. ui. Esselinü van Eindhoven Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Visscherij. Binnenland. Buitenland. Verkoopingen Economisch Weekoverzicht. Marktberichten. KRIJN, Dienstbode ZVUIJIiDRECHT BOEKHANDEL L. uiestdijH B 363 middelharnis Drukwerken Boekwerken De Temperamenten WAARSCHUWING Abonnementen en Aduertentiën Uit de hand te koop in den Nieuwen Blokpolder te den Bommel aan den Nieuwen Blokschen dijk samen groot 4 H.A. 50 A. 65 c.A. In bkonderheden vermeid in het daartoe vervaardigd biljet Het land is te koop per perceel of per meed.' Nadere inlichtingen worden ge geven door den eigenaar den Heer JACs. VAN OORSCHOT te Acht huizen en den Heer A. C. DE LINT te Oude Tonge. 25559 Soliede Veerkaros GasiahrieK lYiiddemarnis-sommcisdijK ie bias ZAAISCHOKKERS a 23 cent p. KO. Gebruiste niansholt a 23 cl. bleine eruuten per Ho. Thans, nu de Svalöfer Zomergersten bij lange» niet zoo beïnvloed blijken te worden door de slechte weersomstandigheden als de pro» ductie der wintergerst, durfde men een krach» tiger stikstofbemesting toe te passen Dienten» gevolge verkreeg men overal krachtiger en voller zomergerstgewassen en een steeds hoo» ger stijgende opbrengst. De toestand is dus buitengewoon veranderd. Weliswaar zijn er factoren ten voordeele van de wintergerstteelt aan te wijzen, o a. het voor den landbouwer gelegenet tijdstip van rijpen, doch daartegenover kan op diverse andere feiten ten gunste van zomergerst worden ge» wezen, te weten te geen risico van vernieti» ging in den herfst, den winter of 't vroege voorjaar; 2e dat verschillende lasiige en schade» lijk onkruiden, b.v. wintergras, kweekgras, enz. wordt verstikt3e dat de korrelproductie niet in die mate, door slechte weersinvloeden wordt gedrukt. We laten het bij deze paar voorbeel den. Foor akker en tuin. We hadden het hier» boven over ontsmetten van zaaizaden. We noemden als erkende bestijdinsmiddelen. Ger» misan en Uspulum. Den laatsten tijd is hier» aan toegevoegd Uspulum=Trockenbeiz Uspu» lum»droogontsmetter. Dit is en middel, dat in drogen toestand met het zand vermengd, als zaadontsmettingsmiddel dienst doet. Elke toe» voeging van water is uitgesloten, zoodat het lastige nadrogen achterwege blijft. Een ander voordeel van het middel is, dat het dient ter conserveering. Dit js vooral van belang voor zaaizaad, aardappelen, bloembollen, enz,, welke in on» gunstigen toestand verkeerend, gedurende lan» gen tijd bewaard moeten worden. Door ge» bruik te maken van »Uspulum»droogontsmet» ien« wordt de schim meiwerking voorkomen, en behouden de zaden, bloembollen, aardap» pelen, enz. hun oorspronkelijke kracht. Voor de conserveering van bloembollen o.a. voor export is het Uspulun»droogontsmetten het zekerste middel. Dr. Franck te Wageningen wijst ook op de vele slecht gewonnen erwten Hem bleek dat bij 42 der onderzochte erwtenmonsters voor meer dan 20 door een ziekte=schimmelAscochyta Pisi, was aan» getast. Die aantasting heeft verschillende sta» diën. Is de aantasting erg, dan kunnen, ook al wordt na onderzoek de kiemkracht in een vrij groot cijfer aangegeven, zeervele kiemplantjes in ontwikkeling achterblijven of te gronde gaan. De abnormale kiemplanten worden na» rnelijk ook als gekiemde zaden gerekend Be» halve de »kiemkracht« dient men ook den gezondheidstoestand der erwten te kennen. Dit kan men aanvragen. Laat die toestand veel te wenschen over, dan voegt het Proef» station ongevraagd en gratis een opmerking dienaangaande van de kiemkracht opgave toe. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting van Dinsdag. Verder had zich te verantwoorden de 28»ja» rige L. S., landbouwer te Geervliet, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Brielle waarbij hij wegens overtreding van het motor» en rijwielregelement hij zou n.l. niet vol» doende met zijn mestwagen zijn uitgeweken voor een motorfiets, die daarop van een berm af te water was geraakt was veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Alvorens met deze zaak werd begonnen, merkte het O. M. op, dat blijkens de stukken beklaagde en het O. M. afstand zouden heb» ben gedaan voor het kantongerecht van hoo» ger beroep. Zou dit juist zijn, dan zou het O. M. moeten requireeren niet»ontvankelijk verklaring. Beklaagde ontkende dit. Hij zou dadelijk ter zitting van het kantongerecht hebben te kennen gegeven, dat hij in appél wilde gaan. Er is een civiele actie tot schadevergoeding tot een bedrag van f 380 ingesteld, vandaar zijn hooger beroep, Na raadkamer besloot de rechtbank, dat de zaak zal worden aangehouden om den griffier van het kantongerecht ,te Brielle te hooren. De 28»jarige landbouwer L. S. uit Geervliet was appellent van een vonnis van een kan» tonrechter te Brielle, wegens overtreding van het motor» en rijwielreglement. Het O. M. merkte van te voren op, dat bekl. had afge» zien van het hooger beroep. Indien dit juist was, moest het niet=ontvankelijk verklaring requireeren. Bekl. ontkende. Na raadkamer besloot de rechtbank de zaak aan te houden om den griffier van het Brielsche kantonge» recht te hooren. SOMMELSDIJK. Geboren: Leendeit, z. v. Marinus Korfeweg en Adriana Wielaard Meinsje, d. v. Leendert Driesse en Jannetje VolwerkPieter, z. v. Lieven Kattestaart en Geertruida Lodder. DIRKSLAND. Ondertrouwd Andries Stolk j.m. 27 j. en Adriaantje Lugthart j.d 19 j MELISSANT. GetrouwdMaarten Troost j.m. 21 j. en Arendje Jannetje Grootenboer j.d. 20 j. OverledenDaniël Zorge 40 j. echtgenoot van Cornelia Trommel. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnenge» komen de vischsloep »Ncly« st. Abr. Jonge» jan met f 400 besomming. St. J. Viskil «Oranje Nassau« met f 912 besomming. Plaatselijke Keuze verworpen. De Eerste Kamer h~eft Donderdag, na ver» dediging door den heer Rutgers, het ontwerp» Rutgers tot instelling van plaatselijke keuze verworpen met 28 tegen 20 stemmen. Door de Vereeniging «Koninginnedag® ge5 vestigd te Utrecht werd aan de Oranje ver» eenigingen onderstaande rondschrijven gericht: Aan alle OranjetVereenigingen in Nederland Mijne Heeren, Het zal U niet onbekend zijn, dat Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin op den 7 Februari 1926 den dag hoopt te herdenken, waarop voor 25 jaar Haar huwelijk werd vol» trokken met Hertog Heinrich von Mecklen» burg»Schwerin. De Vereeniging Koninginnedag Utrecht heeft het voornemen opgevat om alle Oranje» Vereenigingen in den lande uit te noodigen tot een bijeenkomst te Utrecht op een nader te bepalen dag in de maand Februari e.k., teneinde te geraken tot oprichting van een Centraal Comité, dat plannen zal beramen om aan Hare Majesteit en Haar Gezin, na» mens de gezamenlijke Oranje»Vereenigingen, een stoffelijk blijk van hulde aan te bieden ter herinnering aan dien gedenkwaai;digen dag. Wij hopen, dat het aantal deelnèmènde ver» eer.igingen zoo groot mogelijk zal zijn. Het behoeft geen betoog, dat behalve het bovengenoemd Centraal Comité een EeresCo» mité in het leven moet worden geroepen Ons inziens zal het wenschelijk zijn, dat dit be» staat utt de Commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën. Daartoe zijn de uitnoodigingen een dezer dagen verzonden. Het verheugt ons U te kunnen mededeelen, dat reeds enkele Commissarissen der Konin» gin zich bereid verklaard hebben in het Eere» Comité zitting te nemen, terwijl wij van de overigen nog hun antwoord wachten. Wij zullen gaarne vóór of op 31 Januari e.k, van U vernemen of Uw Vereeniging be» reid is onze plannen te steunen en of op tegenwoordigheid van een of meer afgevaar» digden van Uw Vereeniging op de in Febr. 1925 te Utrecht te beleggen vergadering tot samenstelling van een Centraal Comité mag worden gerekend, dan wel of Uw Vereeniging, zonder afvaardiging te zenden met het plan van de Vereeniging Koninginnedag Utrecht sympathiseerten daaraan daadwerkelijk wenscht deel te nemen. Inmiddels verblijven wij Hoogachtend, Namens het bestuur van de Vereeniging Koninginnedag Utrecht, C. FRÉD. KLOKKE, Voorzitter. C. HEETVELD, Secretaris. Zonséclips 24 Januari. Zaterdagmiddag 24 dezer zal de zon voor onze streken gedeeltelijk verduisterd worden en ondergaan als een gloeiende sikkel. Totaal is de verduistering in het dichtstbe» volkte gedeelte der Vereenigde Staten van Amerika de langste duur dér totaliteit is 2 min. en 32 sec.binnen de zone der totaliteit liggen aldaar 5 groote sterrenwachten, en het zal daar aan belangstelling niet ontbreken, te meer daar er vóór 9 Sept. 1945 in Amerika geen totale zonsverduistering meer zal zijn. Hier begint ten 3.15 nam. de maan de zon» schijf in te deuken, en zal de grootste bedek» king 0.80 bedragen, ten plm. 4.20. De zon gaat onder ten 4.30, en wanneer een heldere lucht het verschijnsel eens begunstigt, zal het wel interessant zijn, en door den lagen stand der zon ongehinderd met bloote oog te volgen. Grootste phase. Zon eclips, 24 Jan. te 4.20 N. Rott. Crt. Kostelijke hun or uit 't jaar 1844,,. Z. M. Koning Willem II, die toen hij aan de regeering kwam, naar sommigen meenden, zekere »liberale« gevoelens had, maar onder den invloed zijner conservatieve raadgevers elk jaar méér behoudzuchtig werd en die niet wilde weten van een Grondwetsherziening, als waartoe hij in 1848 toch in één nacht werd bekeerd. Omdat bij méénde, dat zijn troon wankelde. Omdat hij bevreesd werd voor Asmodée Verder Luzac, hoogleeraar te Leiden, vriend en geestverwant van Thorbecke, en dus libe» raai en ten derde Luzac's vriend, Van Assen, voorheen secretaris van Z. M., thans buiten eenige betrekking en van politiek geloof streng conservatief. Volg nu eerst 'n fragment uit een brief van Van Assen aan Luzac, d.d. 23 Dec. 1844 Een zonderlinge toiletvraag. Z. M. schijnt zich opeens zijnen oud»secretaris te herinneren, en noodigt mij heden aan tafel. Ik was gisteren, op het ontvangen van dien brief letterlijk onthutst. Ik ben de wereld afgestorven en heb zelfs geen behoorlijke kleeren meer. Heb de goedheid, mij met brenger dezes te antwoorden, of men in zwarten pantalon kan gaan, zonder zilver» boordsel En nu Luzac's kostelijk antwoord Amicissime. Ik was druk bezig aan het uitjagen eener verkoudheid en kon daarom uw biljet van heden niet zelf beantwoorden. Mijn vrouw zal U, hoop ik, hebben gerust» gesteld met de verzekering, dat Z. M. gewis liever een zuiveren conservatief ziet met een zwarten pantalon, dan een grondwetsherzie» ner, van top tot teen in goudborduursel gehuld Het echte attisch zout Dat zeldzaam wordt in onze dagen. »Proeiballon« eener jeugdige schoone. Te Berlijn werd dezer dagen door een wa» renhuis een uitreiking van reclame»ballonnetjes aan kinderen gehouden. Een jeugdige Berlijnsche ksyam op hef niet zeer nieuwe denkbeeld, haar ballon, met een briefje, waarop haar naam en adres, voorzien, het luchtruim in te zenden. Twee dagen en nachten hield de ballon het in de hoogere regionen uittoen was zijn zweefkracht teneinde. Een Bosnische herdersknaap ving den zeld» zamen vogel op en bracht hem aan een be» kende, die tot zijn verbazing las, dat het ding een lange luchtreis van Berlijn uit «achter den rug« had. Acht dagen na de opstijging van het bal» lonnetje ontving de jeugdige Berlijnsche een allervriendelijkste brief, waarbij eenige uit» knipselen uit Servische bladen waren inge» sloten, die over de »record»vlucht« berichten publiceerden. Het schrijven luidde als volgt: Hochwohlgeborene 1 Uw ballon is goed aangekomen in Bosnië. Ik denk, dat degene, die den ballon heeft op» gelaten, een intelligente persoon moet zijn. Misschien een lief, klein meisje, dat iets schoons van het leven droomt. Misschien een schoone jonge vrouw of weduwe, maar ook misschien een andere. Maar neen, dat is onmogelijk. Daarom denk ik liever, dat u een mooi engeltje is en ik zeg dan ook dadelijk: ik bemin u.Tk ben totaal verliefd op u. Wanneer u wilt weten, waar de ballon is neergekomen, dan moet U een kaart van Europa nemen en het Balkan»s'chiereiland opzoeken. Daar zoekt u het Joego»Slavisch koninkrijk en dan Bosnië. U moet Serajewo zoeken. Dat is de hoofdstad. Ten zuiden van Serajewo, hal» verwege tusschen de Adriajisjhe Zee en Sera» jewo ligt het kleinq station Östrozac. Daar is de ballon op 10 Jahjjuari neergekomen. Ik kus uwe hancr; J. M. Men vreest nu, dat het^aantal «proefballon» netjes« dat door jeugdige Berlijnsche en niet» Berlijnsche schoonen de lucht in zal gezonden worden, legio zal worden. Door vrouwen mishandeld. Uit Weenen wordt gemeld, dat de woeden» de vrouwen van 400 mijnwerkers te Grünbach een dorp, ten Zuiden van Weenen gelegen, na het stellen van eën eisch om loonsverhoo» ging door haar echtgenooten, zich naar de woning van den directeur begaven, in wiens dienst de mannen stonden, er de telefoondra» den doorsneden en zich toegang tot de kamers verschaften. Zij vernielden het meubilair en zelfs het beddegoed. De directeur werd in bureaukamer aangetrof» fen. De vrouwen noodzaakten hem, naar bui» ten te komen en gingen hem woedend te lijf, hem ernstige verwondingen toebrengend. Eenige werklieden, die tusschenbeide kwa» men, redden hem het leven. Het dorp is thans door 100 politiemannen bezet. Er zijn slechts vier arrestatiën uitgevoerd. De mijn, waarin de met zulke hardhandige levensgezellinnen bedeelde mijnwerkers dienst deden, is door de directie gesloten. Rake satyre. «Het spotblad Ulk. beeldt het heden» daagsch Roodkapje af»als een welgedane miss met een mandje aan dén arm waarop «Keulen® staat. De Fransche Wolf ligt te bed en uit de dekens puilen van alle kan» ten kanonnen en machinegeweren. Door het venster zag men het Duitsche lam, vast» gelegd aan vier ankers. Roodkapje Wat heb je een scherp duik» boot»gebit, grootmoeder, en wat veel vlieg» tuigen, kanonnexi en andere wapens bij je 1 De wolfWees maar niet hang beste meid, die heb ik niet tégen jou maar tegen het zwaargewapende Duitsche lam, dat me naar het leven staat«. Alles, is natuurlijk wat overdréven. Zóó »lammerig« is Duitschland ook nog niet Maar tot de juiste verhoudingen terug ge: bracht, is het waar en daarom is de satyre zoo raak. Openbare Vrijwillige Verkooping van een complex gebouwen op den hoek van de Voor: straat en St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk Zeer geschikt voor groote zaak alles in eigen gebruik, deels te aanvaarden 15 Mei en deels 1 Mei 1925, en een pand, waarin Café ge» vestigd op den hoek van het Vingerling te Middelharnis, verhuurd tot 1 Juni 1925 aan H. Brinkman. Op Woensdag 21 Januari 1925 bij inzet, en op Woensdag 28 Januari 1925 bij afslag, telkens des avonds 6,30 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Alles breeder bij biljetten omschreven. Het te verkoopene is te bezichtigen eiken Woensdag, Zaterdag en Zondag 's nam. van 2 tot 5 uur. Ten verzoeke van den WelEd. heer M. de Haas te Som melsdijk. Openbare Verkooping van een huis met erf aan Visschersdijk te Middelharnis, kadas. ter sectie B nummer 12 groot 76 centiaren. Toebehoorende aan Erven P. v. d. Sloot, op Donderdag 22 Januari 1925 bij inzet en op Donderdag 29 Januari 1925 bij afslag telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vrijwillige Verkooping van de Huizen en Erven te Oude Tonge, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer W. J. van Dongen, op Vrijdag 30 Januari 1925 bij inzet in het Hotel de Weerd en op Vrij» dag 6 Februari 1925 bij afslag in het Hotel Legierse, telkens des avonds 7 uur. In ver» schillende perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschrijving naar de beneficie van 6.92.80 H.A. of J17 gemeten 32 roeden Sommelsd. maat bouwland, gelegen in het Oudeland van Sommelsdijk, aan den Armen» weg, voor 10 jaar, thans in huur bij den Heer M. de Haas te Sommelsdijk. Voorwaarden en inlichtingen zijn tot en met 24 Januari 1925 te bekomen ten kantore (geopend van 9—12 en 2—4 uur) van J. M. VAN PAASCHEN, Middelharnis. Verkooping bij Inschrijving van 22 Essche boomen om te rooien, gemiddelde lengte 6 Meter, middellijn 50 centimeter, staande te Zuidland achter de bouwmanswoning van den Heer Iz. Zoeteman Jz. In te schrijven per nummer. Inlichtingen geeft ondergeteekenden Notaris te wiens kantore de inschrijvingsbiljetten moe» ten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 7 Februari 1925. Notaris LOEFF. Openbare Verkooping op Woensdag 25 Februari 1925 des voorm. ten 10 uur, aan den Heerenpolderschen dijk te Oude Tonge, voor Mevrouw de Wed. J. van Schouwen aldaar, wegens opheffing van bedrijf van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen. Notaris VAN ISPELEN. Een bewijs, dat te New»York enorm veel animo bestaat voor effectenzaken, wordt ge» leverd door de bedragen, welke eenige beürszetels vorige week aldaar opbrachten, n.l. 103 000, 105.000 en 1O8.000 dollar, welke be» dragen bijna tot het maximum genaderd zijn, dat ooit werd besteed n.l. in 1920 en wel 115.000 dollar. Men weet, dat 1920 voor den effectenhandel een buitengewoon gunstig jaar is geweest ook hier te lande en het schijnt, dat het jaar 1924 in Amerika eveneens zeer gunstig is geweest, doordat industrie en han» del in dat jaar een periode van grooten bloei meemaakten. Het is economisch juist, dat een bloeitijdperk van een land steeds zijn weer» klank vindt in de bedragen, welke bij de spaarbanken zijn belegd en is volgens de Da» gelijksche Beurscourant sedert 1912 per hoofd der bevolking het ingelegde bedrag gestegen van 89 tot 186 dollar met een bedrag van bijna 21 Milliard in totaal. De beurs te New» York begint echter na de voortgezette hausse» periode eenige teekenen van vermoeidheid te geven het was tenminste een heelen tijd ge» leden, dat er weer eens een flauw slot wérd gemeld en de laatste dagen komt dat meer voor en behoeft dat eigenlijk geen verwon» dering te wekken, aangezien alles overdre» ven kan worden en zeker koersen van som» mige aandeelen. Ditzelfde, n.l. die overdrij» ving komt ook zoo herhaalde malen aan de Amsterdamsche beurs voor, wij maakten in» dertijd ook hier melding van Pennawa Petro» leum, die tijden lang op 2 stonden en als ge» heel waardeloos werden gekwalificeerd en thans 16 noteeren slechts op oncontroleerbare geruchten. Verder de buruchte Mijnbouwaf» deeling, waarvan vele speculanten ook vroe» ger hehbèn genoten, o a. Guyana Goud Suri» name Goud, en thans Algemeene Exploratie, een fonds, dat zelfs tot 75 is geklommen met tips, dat de 100 weldra bereikt zal zijn. Het zal goed zijn zich niet voor deze afdee» ling te intresseeren, aangezien koopen gemak» kelijk genoeg gaat, doch verkoopen minder prettig is, als iedereen er af wil en dat is juist het groote risico in deze speculaties. Verder loopen er ter beurze weer allerlei geruchten omtrent Mexicanen, zelfs zoo sterk, dat verzekerd wordt, dat de verschillende bonds per 1 April weer rente zullen gaan betalen en wel op vermoedens, dat de nieuwe president een dusdanig vcSor zijn taak bere» kend persoon is, dat men kan verwachten, dat hij genezing zal brengen in den zieken toestand daar te lande. Mexico is inderdaad een rijk land, en ware het onderling niet zoo sterk verdeeld, er zouden veel betere toes tan» den heerschen. Voor de vele houders, en die zijn er hier te lande, is het te wenschen, dat de voorspelling waarheid mag bevatten. In» tusschen noteerden 4'/2 °/0 Vera Cruz weder» om 28 °/o, 4 °/0 Mexico National 21 en 4' 2 idem 32 wat beteekend, dat er in een goede week tijd weer een percent of 5 a 10 opzit. De geheele locale markt is hier feitelijk dood, er gaat al bitter weinig om en de eerste weken van Januari zullen waarschijnlijk de geheele maand moeten goedmaken. De prijs van 't geld is anders tegenwoordig zoo bij» zonder laag, n.l. 2 °/0, dat dit geen beletsel kan zijn voor opleving van den beurshandel en de Nederlandsche Bank is ook weer aan het verlagen der rentekoersen gegaan en wel voor voorschotten in rekening courant thans 5'/2 °/o. beleening van binnenlandsche effecten 4'/2 en promessedisconte weer 4 °/o, hetgeen alles wel moet medewerken om den handel te sti» muieeren, doch ter beurze merkt men daar» van al bitter weinig en klagen geen gebrek tegenwoordig. Nadat de Fransche Ministerpresident Herriot had verklaard, dat de regeering tegen in» flatie van het betaalmiddel is en daar» om zoowel door aanhangers als opposanten werd toegejuicht, is de frank te Amsterdam even tijdelijk tot 13.50 opgeloopen, doch het feest was al even spoedig geëindigd als het begonnen was, n.l. Dinsdag werd weer 13.37'/2 genoteerd en voor Brussel resp. 12.60 en 12.45, wat voor de zooveelste maal een be» wijs is, dat men nergens op hoogen franckoers gesteld is, ook in Frankrijk en België niet, aangezien men zich daar te lande op een la» geren koers heeft ingericht en zich slechts ten koste van finantieele offers aan hoogere koer» sen zal moeten gewennen. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Donderdag 22 Jan. 1925. Spruiten f 8,— tot f 17,90 per 100 K G. Idem losse f 1,40 tot f 5,70 per 100 K.G. r Kleiperen f 1,— tot f 7,70 per 100 K.G. v®> Gieser Wildem. f 11,10 tot f 17,90 p. 100 K G. Pondsperen f 5,80 per 100 K.G. Zure appels f 15,70 tot f 18 per 100 K.G. Kriel f 2,30 per 100 K.G. Uien f 2,30 tot f 10 per 100 K.G. Savoye kool f 5,30 f 8,10 per 100 stuks. Roode kool f 4,60 tot f 7,70 per lOOstuks. Witte kool f 3,50 per 100 stuks. Knollen f 3,89 per 100 stuks. Boereboter f 1,33 tot f 1,38 per pond. Kipeieren f 7,90 tot f 8,65 per 100 stuks. Kleine kipeieren f5,40 tot f 5,55 per lOOstuks Eendeneieren f 7,40 per 100 stuks. Aanvoer 6300 eieren. ROTTERDAM, 20 Jan. 1925. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 5,25 tot 11,05 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren5.80 tot 7 25 Ganseierentot - Kalkoeneieren tot Kievitseieren tot Middelprijs f Aanvoer 125000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF 6» Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 16 Jan. in Neder land uitgesproken 86 faillissementen tegen 102 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Jan. 1925 179 faillissementen tegenover 176 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een raak antwoord. VCijlen Ds. M. Ozinga was eens in Sneek, toen een man, aangeschoten, Vaar hem toe kwam en zei«Ik ken u wel, u is Ds. Ozin» ga, u hebt mij nog bekeert«, waarop de aan» gesprokene antwoordde«dat merk ik, want als God het gedaan had, zou je nou niet dronken wezen.« Heden behaagde het den Heere van leven en dood na een kort» stondig en smartelijk lijden van onze zijde weg te nemen ons ge» liefd Dochtertje en Zusje PIETERTJE in den ouderdom van bijna 3 jaar. 25576 Uit aller naam, P. VIJFHUIZEN. B VIJFHUiZEN-Heerschap. Middelharnis, 23 Januari 1925. Voor de zeer vele en har» telijke bewijzen van deelne» ming ons betoond bij het smartelijk verlies van mijn geliefden Man, Vader, Schoonzoon, Broeder Zwager en Oom den Heer 25558 JACOBUS MARIS Wz. betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. Jac. MARIS—Bruggf.man Fijnaart, 19 Januari 1925. TE KOOP nog in werking te zien bij L. NIEUW» LAND te Middelharnis. 25569 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van ons geliefd zoontje betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan den WelÈerw. Heer Ds. Montfrans, en den WelEd. Heer de Zeeuw, Hoofdonderwijzer van de School m. d Bijbel, benevens de onder» wijzeressen van genoemde school. De Ouders, 25571 J. NELIS C. NELIS-Viskil en Kinderen. Sommelsdijk 23 Januari 1925 De Ontvanger der Registratie en Do» meinen vraagt tegen nader overeen te komen tijdstip (omstreeks Mei) een flinke Aanmelding Maandag 26 Januari 's avond tusschen 8,30 en 9,30 aan het Weeshuis te Sommelsdijk. 25577 om dit jaar een partij kool», sla» of uienplanten te zetten, nu Duitschland koopt doen velen het en varen er wel bij Vraag eens wat mijn planten kosten. Met 1 Maart a.s. GEVRAAGD bij L. VAN VUGT Az., Landbouwer, Kranendijk Achthuizen. 25555 Te Dirksland of Sommelsdijk te KOOP of te HUUR GEVRAAGD wat geschikt zou wezen als Automos bielwerkplaats. Moet aan verkeersweg liggen. Brieven onder no. 25561, bureau van dit blad. waarborgt U zeer nette AFWERKING tegen streng CONCURREEREN» DE P R IJ Z E N van al uwe en levert U in enkele dagen alle BIN» NEN» en BUITENLANDSCHE Goede beschrijfbare SCHOOLSCHRIF» TEN 40 bladzijden k f 30,- per 10C0 franco. D.V. Vrijdagavond 30 Januari 's av. half zeven in de Geref. Kerk te Mid» delharnis 25572 Spreker Onderwerp TOEGANG VRIJ. Daar ik verneem dat er schelpen en grint op mijn naam wordt verkocht, maak ik mijn clientele er op attent, dat niemand gerechtigd is op mijn naam te verkoopen en ik alleen peisoonlijk blijf doorgaan met de verkoop van mooie witte noordzeeschelpen en grint a f 1,50 per H.L. franco ieder station, onmisbaar voor kippen» en eendenhou» ders. Bij. opname van 10 H.L. of meer flinke korting. Zend briefkaart. Aanbevelend, P. BAKELAAR, 25574 Schelpenhandel Ouddorp. voor alle Couranten worden aangeno» men zonder prijs verhooging door C. DE MOOIJ ss OUDDORP Levering van alle voorkomende Drukwerken. 25575 TE KOOP: 25570 met Kollingsassen, prima Haamtuig en zoolang de voorraad strekt Mansholt III eerste nabouw af te geven. J. BOSSCHIETER Cz. DIRKSLAND Nog een restant Eigenh. Poters met 8 voor ziek Red Star met 6. 25573 PRIJSVERLAGING W. P. VOGELAAR Landbouwer te Melissant biedt aan Een jaar gegroeid in den Nieuwen Polder. 25566 Aan het zelfde adres gevraagd een KNECHT aan huis tegen 1 Maart.

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 4