A d vertentiën. Burgerlijke Stand. Binnenland. Buitenland. Vïsscherij. Marktberichten. V erkoopingen MARINUS FLUIT Az. ADRIANA TIGGELMAN Cd. dat doende zult gij nimmermeer struikelen. Want alzoo zal u rijkelijk toegevoegd wor> den de itigang in het eeuwig koninkrijk van onzen Heere en Zaligmaker, Jezus Chris» tus«. (2 Petrus 1 10, 11)«. NED. HERV. KERK. Beroepen Naar Vollenhove Ds. C. Zeeman te HaskerksnelNaar Kethel dhr. J. P. E. C. Eerland Cand. te den Haag; Naar Aalburg en Heesbeen Ds. J. Bus te Vreeswijk. Zestal: Te Driebergen Ds. P. de Bruijn Aalsmeer, Ds. H. v. Dijken Gzn. Wagenin» gen, Ds. G. Elzinga Nieuwkoop, Ds. M. G. Gerritsen Amersfoort, Ds. W. M. A. Kalliman Werkendam en Ds. B. C. Koolhaas Utrecht. Aangenomen Naar Arnemuiden dhr. J. Ch. W. Kruiskoop Cand. te Kampen Naar Made en Oud Drimmelen dhr. Th. J. Mudde hulppred. te MusselkanaalNaar Gorredijk Ds. E. Verbaas te Kralingscheveer Naar Rin» zumageest Ds. G. Elzinga te Nieuwkoop. Bedankt: Voor Bleiswijk dhr. J Ch. W. Kruiskamp Cand. te Kampen Voor Ouddorp Ds. F. Kijftenbelt te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Nieuwlande dhr. J. Snoek Cand. te Nieuwlande. Tweetal Te Buitenpost Ds. J. H. A. Boeke Nijverdal en Ds. H. Boswijk Gaast. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar den Haag Ds. H. Biesma te Groningen. Tweetallen Te Zeist Ds. J. W Geels Apel» doorn en Ds. P. de Groot Rotterdam Te Broek op Langendijk Ds. H. Velema ..Noor» deloos en Ds C. v. d. Zaal Deventer. GEREF. GEM. Beroepen Naar Nieuw»Beierland Ds. A de Blois te Vlaardingen. Drietal: Te Lemmer Ds. J. Vreugdenhil Borsselen, Ds. R. Kok Aagterkerke en Ds. A. Verhagen Middelburg. EVANG. LUTH. GEM. BedanktVoor den Helder Ds. J. M. Lin» demeijer te Monnikendam en de Rijp. BAPTISTEN GEM. Beroepen Naar Harlingen dhr. A. Baren» drecht te Hamburg. LIJST 24 van de 46ste jaar=collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 23 f Delfzijl c.af Holwierde met Krewerd Kielwindeweer Nieuwolda met 't Waar Roodeschool Akkrum met Nes en Grouw Nes (W.D.) /ipudeschootf (iP.leitsum c.af Assen (nagiften)f Berkum (Óv.)f Den Ham met Daarle ca f Hasseltf Heinof Holtenf Zwolle met Zwollerkerspel (nagift) f Doetinchern (Stad en Ambt) f Eefdef Maartensdijk c.a. (Kerkcollecten) f Hoofddorp f Sloterweg met ged. Sloten f Asperen f Oud»Beijerland (Kerkcollecten) f Den Brielf H. I. Ambacht met Oostendam f Katwijk a/Zee (Geref. Kerk) f Noord wijk a/Zee c a. (Geref. Kerk)f Totaal van 600 Loc. Comité's f De collecte bedroeg voor de Geref. scholen te Den Ham en Daarle resp. f 455.95 en f 208.—, voor de Herv. school te Den Ham f 75.30'/2 Bij deze zesde 100 Loc. Comité's zijn er 17, die het vorig jaar niet, thans wél gecollecteerd '(J/ebben. Thans komt er nog één lijst, waarmee de opgave der Unie»collecten gesloten zal worden. De correspondenten, die nog geen opgaven gedaan hebben, gelieven ze dus spoedig in te zenden. Wie helpt mee om de f 90.000 vol te maken Wij zijn reeds f 1700 boven de totaal» opbrengst der collecte in 1923. Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel« 845C0.42 220- 77.25 180.- 137.25 250- 45.05 136.50 120.- 160.65 12.- 43.83 739.25x/2 100- 113.65 '242.33</2 1.- 88.25 128.— 41.48 169.50 125 263.- 224.19 47.16 237.60 128.37 43.57V2 SS575.312 'n Rare Zendeling. 't Bericht komt uit Indië. Serieuse bladen deelen het mee, maar nog geloof ik, dat het een fopperij zal zijn Het komt hierop neer: De heer Dirks was «zendeling®. In Tapanoeli, op Sumatra. Ik zeg met opzet »was«. Want de heer Dirks is geen zendeling meer hij is plotseling tot den Islam overgegaan en werd Mohamedaan, onderging reeds de besnijdenis. Hij gaat trouw ter Moskeeë en doet zijn gebeden, 't aangezicht naar Mekka, als de beste Islamiet. De- Mohamedanen moeten zelf vreemd staan kijkenzoo wonderlijk zagen ze nog nooit een kuiken kruipen uit den dop Er ontbreekt nog maar aan, dat hij een bede» vaart naar Mekka doet en dat hij daarna als missionair hadji uitgezonden wordt naar Hol» land om daar te prediken de leer van Mo» hamed, hij zou er in sommige intellects eel»aristocratisch=mystieke kringen, die heele» maal niet meer weten, waar ze 't zoeken moe» ten, nu alles zoowat afgeprobeerd is, allicht succes hebben. Tenminste, èls alles waar is P.S. Reeds blijkt, dat de heer Dirks geruimen tijd al geen zendeling meer was. Zijn uitzen» ding bleek al gauw een »vergissing« te zijn. Slap. Hij was onderwijzer in Indië. Of ook daar de kinderkens moeten worden opgeleid in allerlei «christelijke en maatschap» pelijke« deugden, weet ik niet. Wel weet ik, dat déze m'neer, te Tjiamis, opvoedde in allerlei communistische ondeugden. Hij leerde de hinderen, zegt het verslag, karakterloos te zijn en brutaal; hij maakte er met alle macht jonge revolutionairen van en ze galmden dag aan dag bij hem op school communistische liederen. De inspecteur kwam kijken I M'neer trok er zich niets van aan. Gedroeg zich brutaal en onbeschoft. Ehe inspecteur kon hem gestolen worden en alle ge7.ag daarbij, en «Jongens ga je gang maartrek je geen steek van den inspecteur aan Alleen het gezagssalaris Dat werd met plezier opgestreken, 'n mensch moest toch leven I Thans heeft eindelijk de resident dezen wakkeren paedagoog voor 'n half jaar ge» schorst Of»ie dan opnieuw beginnen mag Op 'n andere, nieuwe plaats misschien SOMMELSDIJK. Geboren: Willemtje, Antonia, d. v. Jan Kransse en Adriana Wielhouwer Margaretha, d. v. Wouter van der Velde en Margaretha Verolme. Ondertrouwd: Jan Dubbeld, 33 j. en Maatje van der Baan, 24 j beiden alhier. MIDDELHARNIS. Geboren Marinus, z v. P. Klink en P. de Waard; Jannetje, d. v. M. Onderdelinde én M. Wielaard Neeltje, d. v. I. v. d. Nieuwen» dijk en E. MackloetNoach Johannis, z. v. A. v. Donge en J. Hanson Johanna, d. v. A. Gaal en P. v. Gelder Marinus, z. v. W. J. v. Dis en J. M. den Boer. Ondertrouwd H. Mettler 72 j. en K. Biber 55 j. OverledenG. v. d. Berg oud 87 j wed. van J. Fabrij N. J. v. Donge oud 1 dag; H. Koote oud 83 j. echtgen. van G. Visser. DEN BOMMEL. GeborenNeeltje Lena, d. v. Elizabeth Clasina LangewegAdrianus, z. v. Johannis Cornelis van Merrienboer en Francina Wage» mans Arie, z. v. Cornelis Holleman en Eli» zabeth Breur. OndertrouwdKrijn van Zanten j.m 25 jaar en Leentje Grinwis j.d. 21 j. (Goedereede) Marinus Fluit j m. 28 j. (Rotterdam) en Adri» aantje Tiggelman j.d. 24 j. OUDE TONGE. Geboren Johannis, z. v. H. Stassen en A. Dingenouts Johannes Adriaan, z. v. A. v d. Veken en D. d. Berg; Adam, z. v. A. d. Vos en A. v. d. Berg; Johanna, d. v. P. Fluit en P. Kik. Gehuwd J. v. Nimwegen jm. 26 j. en M. Fluit jd. 25 jaar; P. d. Vos jm. 19 j. en L. E. Gebraad, jd. 18 jaar; L. v. Zanten jm. 21 j. en M. Maliepaard jd 21 j. NIEUWE TONGE. OndertrouwdC. Noteboom jm. 27 j. en C. d. Jong jd. 23 jaar, beide alhier. DIRKSLAND. Overleden: Jan Willem van Don, 71 j; Jannetje Braber jd. 34 jaar. STELLENDAM. Overleden Dilea van Dam. 50 j. echtgen. van P. v. Seters. GOEDEREEDE. Geboren Jacoba. d. v. C. M. Markus en M. Bakker; Adriaantje, d. v. A. v. Wijk en J v. HeestHuibert Jacob, z. v. J. v. Heest en A. SandifortLeuntje Maatje, d. v. T. Renaud en L. v. d. Wende. Getrouwd. T. Berkenbosch, 23 j. van Oud» dorp en E. v. Hoven 19 j. ZUIDLAND. Geboren Johan, z. v. Gabriel Romijn en Kornelia BarendrechtJacob, z. v. P. van Gijzen en Jaapje van Bodegom Willem Ma» rinus, z. v. M. Blok en W. HokkeLaban Lee.idert, z. v. L. Jansens en P. L. Jansens: Jannetje Lijntje Cornelia, d. v. C. Meuldijk en A. A. P. Mourik. GehuwdCornelis Gerbrand van Eersel en Klaasje van Buuren. Opheffing der Staatsloterij. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, houdende maatregelen tot afschaf» fing van de Staatsloterij. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend Bij de wet van 6 Juni 1905 is het aanleggen of houden van een loterij hier te lande ver» boden. Bevatte art. 9 dezer wet niet de bepaling, dat zij op de Nederlandsche Staatsloterij niet van toepassing was, dan zou met het in werking treden van die wet deze Staatsloterij vanzelf zijn afgeschaft. Zij werd door den toenmaligen wetgever alleen gehandhaafd uit overweging, dat deze afschaffing een eigen regeling vorderde en daarom bij een afzon» derlijke wet moest plaats hebben. Waar de wetgever zich in 1905 op het standpunt stelde, dat het beteugelen van den speelhartstocht een openbaar volksbelang is en dat de exploitatie van dien hartstocht van overheidswege veroordeeling verdient, daar valt het te betreuren, dat het door het toen» malig Kabinet voorbereide voorstel van wet, tot afschaffing der Staatsloterij, ingediend 6 Juni 1903, den weg naar het Staatsblad niet heeft kunnen voleindigen, dóórdat onder een opvolgend Kabinet dat wetsvoorstel is inge» trokken Het tegenwoordige Kabinet, dat ook boven» omschreven standpunt inneemt, acht het noodig. ten einde aan de Loterijwet 1905 haar volledige toepassing te geven, dat de Neder» landsche Staatsloterij wordt afgeschaft. Het liefst zou het die afschaffing zonder meer zien bepaald, maar het erkent, dat een dadelijke afschaffing in hooge mate onbillijk zou werken tegenover dien breeden kring van personen, die in de inkomsten, voortvloeiende uit den verkoop der loten, een middel van bestaan vinden. Deze personen zijn vooral de laatste jaren voornamelijk gekozen uit hen, dieniet voldoende inkomsten hadden en dikwerf door anderen arbeid in hunne levensbehoeften niet konden voorzien. Hun dit middel van be» staan rauwelijks ontnemen, acht Minister Co» lijn niet raadzaam. De Minister wil de afschaffing der Staats» loterij in rechtstreeks verband brengen met het overlijden of ontslag van die verkoopers der loten, de collecteurs. Indien en voor zoover daardoor loten vrij vallen, wil hij den omvang der Staatsloterij inperken, in dezer voege, dat, zoodra de onkosten, aan het beheer der Staatsloterij verbonden, on» evenredig groot worden in verhouding tot hare opbrengst, de Staatsloterij wordt opge» heven. Dit tijdstip mag geacht worden te zijn aan» gebroken, indien het aantal uit te geven loten tot beneden 5250 een vierde van het tegen» woordig uitgegeven aantal is gedaald. Vermoedelijk zal het, zoo gaat de minister voort, eenige verwondering wekken, dat de regeering bij den tegenwoordigen toestand van 's Rijks schatkist een voorstel van wet heeft voorbereid, waarbij een jaarlijksche bate van ongeveer f 600,000 wordt prijsgegeven. Die verwondering zal echter verdwijnen, indien gelet wordt op de geleidelijke wijze, waarop de voorgestelde afschaffing der Staats» loterij zal plaatsgrijpen. Het geringe offer, dat de Rijksschatkist voorloopig zal brengen, wordt, naar het oordeel van de regeering, ten volle gerechtvaardigd door het doel, dat de afschaffing der Staatsloterij beoogt en dat de Loterijwet 1905 wel in uitzicht heeft gesteld, maar niet in haar geheel bereikt heeft. Het voornemen bestaat om telken male als door ontslag of overlijden van een collecteur een aantal Toten vrij valt, dit aantal te laten vervallen, door een aanvulling van de vaca» ture achterwege te laten en om telkens, wan» neer dit aantal een veelvoud van 420 heeft bereikt, den voor elk lot te betalen inleg, den koopprijs, dien collecteurs en debitanten mo» gen vorderen, de terruggaven en de uit te loven prijzen en premiën te verminderen met inachtneming van de thans geldende verhou» ding. De Staat zal bij deze regeling zijn inkoms» ten uit de Staatsloterij geleidelijk zien vermin» deren, om ze eerst ten volle te missen, indien het aantal uit te geven loten tot 5250 is ge» daald. Het totaal bedrag der Rijksmiddelen in eenig jaar zal daarvan geen invloed van eenig noemenswaardig belang ondervinden. Wel zullen de collecteurs en debitanten bij deze wijze van afschaffing der Staatsloterij in in den loop der jaren ook in hun inkomsten worden getroffen, want zij zullen de ote tegen een lageren prijs moeten verkoopen Gesteld, dat 2100 loten zijn vrijgevallen dan hebben zij voor één lot aan den Staat te be» talen f 57.60 en kunnen het verkoopenvoor f 64.80, zoodat zij op elk lot f 7.20 inplaats van f 8.— zooals nu, Kunnen verdienen. Zijn den collecteur 100 loten toegekend, dan heeft hij een schade van f 80 per loterij, dus van f 240 per jaar. De liberalen ginds en hier. Volgend aardig schetsje is te vinden neen, dat zeggen we nog niet. Eerst lezen «De liberale partij is een lichaam zonder vleugels, dat zich log beweegt. Zoodra er aan het lichaam een uitwas zichtbaar wordt, die misschien een vleugel zou kunnen worden, valt die vanzelf weer af, en de logge romp blijft vast liggen. Geen arbeider kijkt er meer naar om, ook de jeugd niet. Alléén de oude garde, met hier en daar een jong advocaat of notaris of fabrikant. Van liberalen werklust van propagandischtische organisatie is geen sprake meer. In de provincie zijn alleen libe» raaide gegoede middenstand, welks invloed alleen op maatschappelijke positie berust, met wat kleine burgerij eromheen. In enkele groote steden wat jonge menschen, die gestudeerd hebben, die bedienden zijn in groote zaken, maar dat is dan nog uit zekere familie»traditie. De échte jeugd zoekt haar idealen èlders dan in het liberalisme.« Waar vindt men nu die rake typeering. In het liberale »Handelsblad«, in een brief uit Brussel. Overigens, past ze niet evenzeer op de Hollandsche liberale partij, pardon, Vrijheids» bond De aap»controleur. Dat was nu gewoon kostelijk I »Blanda« in de »Tel.« vertelt 't Is uit «onze Oost« l «Ik heb eens een jong ambtenaar met heel veel aplomb aan oude, streng»Mohame» daansche Boegineesche opvattingen (het jongmensch was -23jaar) en de ontwikkeling van den mensch uit den aap hooren uit» eenzetten. De grijze leerlingen luisterden ootmoedig toe en beijverden zich den toe» wan overal gelijk in te geven, zoodat hij zich heelemaal niet kon begrijpen, dat hij sinds dien schoonen en leerzamen avond het geheele land door de «controleur»mon» jet« (»aap«) heette.® Die inlanders met hun uitgestreken gezich» ten, monseigneur Weisheid vóór hen, ik zie het gebeuren en dan dat kostelijke de «aap»controleur« er achteraan 1 Prots. Leemte in de wetgeving ontdekt Door den «Oproerigen Krabbelaar« «Door een leemte in de wet reist de echt» genoote des Volksvertegenwoordigers nog altijd niet gratis en Eerste.® Het is om uit je vel te springen Ik reken anders m'n naatste niet na, maar: Vijfduizend pop in 't jaar, zonder vrijwillige korting dat is goed voor mallen plus vrij abonnement Eerste Klasse plus een zoet KrabbeUhonorarium plus de ettelijke door mij niet gegiste emolumenten. daar kan men natuurlijk z'n vrouw geen «tweede® van laten reizerr. En zoo zit ze dan tusschen de hengelaars. Zij, de echtgenoote des Volksverfegenwoor» digers dat is de Krabbelaar zélf, in den genitief»rok mét de dubbele szij, voor wie 'n afzonderlijke coupé eigenlijk nog te gering zou zijn. «Amerika vooruit De statistiek toont het aan. Er zijn in 1924 »slechts« zestien negers in de Vereenigde Staten gelyncht, d.w.z. zonder vorm van proces opgehangen, verbrand, neer» geschoten, doodgeknuppeld, of op eenige andeie, de volkshartstochten bevredigde wijze, van het tooneel dezer wereld afgeschreven. Voorheen was het aantal grooter. In '22 waren 't er nog vijf»en»vijftig. Inderdaad, Amerika gaat vooruitals 't zoo doorgaat is 't ons straks uit 't gezicht. De »zemels« hadden 't gedaan. Volgens den naar veler meening wat al te zachtmoedigen Painlevé, den Voorzitter der Fransche Kamer. De leden hadden »oudejaar« gehouden. In de vergadering op 31 Dec. was 't een lawaai van je welste en de stukken vlogen er af. Er werd geflofem, geschoten, geschreeuwd, geklapperd, getrappeld, gebokst zelfs en de tanden vlogen uit den mond. De Voorzitter was ten einde raad. En de vergadering sluitend, hoopte hij dat in 't vervolg de »collega's« beter hun ze» nuwen in bedwang zouden houden. Wat zenuwen ,n Paar dozijn pootige uit» smijfers en hondenslagers, boks kampioenen e.d.g met order, den president in alles te ge» hoorzamen zonder denken, doén I Dat is 't wat vele parlementen dezer dagen van noode hebben. Zoo niet, dan binnen enkele jaren eten de verkorenen der natie elkander met huid en haar óp. 't Gebeurde tijdens een tocht die baron Rothschild, de oude, wèlbekende, met een paar vrienden van Cortina naar Trecroci on» dernam. Op een gegeven oogenblik haalt de baron zijn statief te voorschijn met de be» doeling, de plek, waar hij zich bevond, op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Juist komt een dik meneertje met een nog dikkere echt» genoote hijgend en blozend de helling op. 'Hij kijkt naar het toestel en informeerd belangstellend «Fotograaf «Zoo'n beetje«, antwoordt Rothschild. «Dat treft goed, meteen al klandizie, Jet kom hier, we laten ons kieken«. t Zonder een spier van zijn gezicht te ver rekken richt Rothschild zijn lens op het echt» paar. «Nou vriend«, zegt meneer, nadat de ope» ratie is afgeloopen, «als de kieken goed wor» den, kun je me een dozijn sturen. Ik hoor dan meteen wel wat het grapje me kost. No» teer mijn adres maar even. X. Y. koopman, Berlin W. Z. Strasse, en a propos, vertel mij voor de goede orde ook even jou naam«. «Nathanael Rothschild«, luidt het onver» wachtc antwoord. En als de dikkerd dood» verlegen zijn wederhelft aankijkt, beloofd Rothschild lachend«Als de kiek goed uit valt, krijgt ge uw dozijn zoo spoedig mogelijk toegezonden«. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week slechts gedurende 3 dagen gevischt en gemid» deld per dag en per vaartuig 60 K.G. bij de pellerijen aangebracht. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 100 tot 200 kilo garnalen per vaartuig en per dagen van 3000 tot 8000 kilo bliek per vaartuig en per week VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 12 Januari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 360 vette runderen 152 vette kalveren, 922 schapen of lammeren 1989 varkens. Prijzen per V2 Kilo Koeien 37'/2. 50, 57'/2 tot 60 cent Ossen 54 cent 59 cent Stieren 42V2. 47'/2 tot 52 cent Lammeren f32 tot f42 p. stuk. Varkens 36, 38 tot 39 cent. Kalveren 75, 87'/2 92'/2, 112V2 tot 117'/2 cent Schapen 35 tot 42 cent De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was tamelijk en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die van Dinsdag 11., ter» wijl voor een enkel puikbest beest nog 2'/2 cent boven noteering werd besteed. Ossen 3e soort waren weinig ter markt, hiervan geen noteering. Stieren met redelijken aanvoer, bijna geen handel en iets flauwere prijzen. Vette kalveren met matigen aanvoer en stuggen handel, le kwaliteit waren zeer wei» nig aangevoerd De prijzen ondergingen geen verandering, terwijl er voor enkeie puikbeste kalveren nog tot 5 cent boven noteering werd betaald. Schapen en lammeren met gewonen aanvoer. Per pond ondergingen de oude prijzen geen verandering, doch per stuk'gingen enkele zware lammeren nog tot 3 a 4 gulden boven no» teering. De aanvoer van varkens was zeer groot. De prijzen waren lager dan de vorige week en als gevolg hiervan was de handel tamelijk vlug. Het buitenland kocht matig. AMSTERDAM, 12 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 600 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 118—128 c., 2e kwal. 100—118 c., 3e kwal. 80—100 c. per K.G. slachtgewicht69 melk» en kalf» koeien, f 350—f 525 per stuk 41 vette kal» veren, 2e kwal. 120—140 c. 1 er K.G. levend gewicht61 nuchtere kalveren, f 14—26 per stuk; 178 schapen, f 43—52 per stuk; 712 vette varkens, Holl. le kwal. 93—95 c., 2e kwal. 91—93 per K.G. slachtgewkhtOverz. en Geld. varkens, le kwal. 94-96 c., 2e kwal. 92—94 c. per K G. slachtgewicht13 paarden, f 200—300 per stuk. BOTER, tfAAS EN EIEREN ROTTERDAM, 12 Januari Zeeuwsche eieren f 9—11 Overmaasche f 9—11 per 100 stuks APELDOORN, 12 Januari Eieren Aanvoer 50000 stuks, prijs f 10,50-12 middenprijs f 11,25 Handel vlug GRANFN enz. MEEL en OLIËN ROTTERDAM, 12 Januari Fijne zaden (Boerennoteering) Karwijzaad f 36—38 blauw Maanzaad f 44—46, Koolzaad f 27—29, geel Mosterdzaad f 30—32, bruin Mosterdzaad f 68 —70, Kanariezaad f 24—25 alles per 100 Kilo GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN ROTTERDAM, 12 Januari Heden waren de prijzen d,er aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 5.60-6,20 Zeeuwsche blauwe f 5,20—6, dito eigenheimers f 5,40—5,60, dito bonte f 5.20-6, blauwe eigenheimers f 5,75, bravo's f 5,25—6, poters f 3,25—4,25, red star f 4,50-4,80 per kin. Tamelijke aanvoer, kalme vraag. AMSTERDAM, 12 Januari. Aardappelen» markt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 4 la» dingen, 3800 H L. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM, 12 Januari Vlas, Opgaaf van de marktmeesters) Aanvoer 27,330 kg. Blauw, schoon f 1,80—2,40; 10.000 kg. Gro» ningsch, f 1,70—2,3512,480 kg. Holl. geel, f 1,90—2,50; 350 kg. Dauwroot, f 1,65 per kg Op Woensdag 7 Januari 1925, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, bij veilingen Op Woensdag 14 Januari 1925, 'snam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, bij afslagvanEen woon» en winkelhuis met erf en grond, te Dirksland, aan den Kerk» ring, verhuurd aan J. de Vos, ten verzoeke van de Diaconie der Nederd. Herv. Gemeente te Dirksland; en twee huizen met tuin, erf en grond, te Dirksland, aan den Zuiddijk van nolder Dirksland, deel uitmakend van 't z.g. »Kraakje«. Verhuurdde eene woning aan Joh. Hoogerwerf en de andere aan Jst. Kievit. Ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. de Wed. C. van Es. Notaris VAN DER SLUIJS. Verhuring bij inschrijving van 5,10,20 H.A- (10 Gem. 62 Roeden) uitmuntend Bouwland te Ooltgensplaat in den Weipolder voor 1 jaar. Dadelijk te aanvaarden Vrije cultuur Inschr vingsbiljetfen voor massa of perceelen in te dienen vóór 17 Januari a.s. ten kantore van Notaris AKKERMAN, waar alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Openbare Vrijwillige Verkooping van een complex gebouwen op den hoek van de Voor» straat en St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk. Zeer geschikt voor groote zaak alles in eigen gebruik, deels te aanvaarden 15 Mei en deels 1 Mei 1925, en een pand, waarin Café ge» vestigd op den hoek van het Vingerling te Middelharnis, verhuurd tot 1 Juni 1925 aan H. Brinkman. Op Woensdag 21 Januari 1925 bij inzet, en op Woensdag 28 Januari 1925 bij afslag, telkens des avonds 6,30 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Alles breeder bij biljetten omschreven. Het te verkoopene is te bezichtigen eiken Woensdag, Zaterdag en Zondag 's nam. van 2 tot 5 uur. Ten verzoeke van den WelEd. heer M. de Haas te Som» melsdijk. Openbare Vrijwillige Verkooping van Meu» bilaire Goederen en winkelinventaris op Woensdag 14 Januari 1925 des namiddags 2 uur aan den Sasdijk. Ten verzoeke van den heer M. Dubbeld Bz. te Middelharnis. Openbare Verkooping van een huis met erf aan Visschersdijk te Middelharnis, kadas» ter sectie B nummer 12 groot 76 centiaren. Toebehoorende aan Erven P. v. d. Sloot, op Donderdag 22 Januari J925 bij inzet en op Donderdag 29 Januari 1925 bij afslag telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vrijwillige Verkooping van de Huizen en Erven te Oude Tonge, behoorende tot de nalatenschap 'van wijlen den heer W. J. van Dongen, op Vrijdag 30 Januari 1925 bij inzet in het Hotel de Weerd en op Vrij» dag 6 Februari 1925 bij afslag in het Hotel Legierse, telkens des avonds 7 uur. In ver» schillende perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van Bouw» land, te Sommelsdijk, op Vrijdag 16 Januari 1925 bij Inzet en op Vrijdag 23 Januari 1925 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur in het Hotel Spee, aldaar, ten verzoeke van den Heer A. W. Korvink te Sommelsdijk. a. de zoogenaamde 5 gemeten, in het Oude» land van Sommelsdijk aan den Kleiburgschen» weg (verdeeld in 3 koopen) b. 1.51.50 (3 gem 221 R in het Oudeland van Sommelsdijk, gelegen nabij de Hofstede van Tanis verdeeld in 2 koopen. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdagen 16 en 23 Januari 1925, beide dagen des voorm. om 11 uur in het Café «Rockanje Rots« publieke verkooping bij vei» ling en afslag van 2»56»50 H.A. bouw» en weiland te Rockanje, in Nieuw Olaars duin, in den hoek van den Heer Zijn weg en den Middelweg. Notaris LOEFF Op Zaterdag 17 Januari 1925 voorm. 10 uur publieke verkooping, om contant geld, van 12 kavels wilgentopkout en 17 kavels elzen, en esscherhakhout, in het Café Arkenbout te Heenvliet a/d 2e brug. Alles genummer.d. In» lichtingen geeft de verkooper A. Blok Az. te Heenvliet a/d Rijswaardschedijk. Notaris LOEFF Op Vrijdag 16 Januari 1925 des n.m. 1 uur de verkooping van gerooide boomen, takken en hakhout aan den Ring te Middelharnis, ten verzoeke van de gemeente Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Inschrijving naar de pacht per 0.45.92 H.A. (Voornsch Gemet) voor het jaar 1925 van a. 8 meeden bouwland, op den hoek van den Ovenheetweg en den 2e Stoofweg, in 2 perceelen0 le perc, de 4 Zuidelijkste meeden, tezamen groot 1.17.57 H.A. (2 G 168 R. V. Maat.) 2e perc, de 4 Noordelijkste meeden, tez. groot 1.16.65 H.A. (2 G. 162 R. V. Maat) b. 5 meeden bouwland, op den hoek van den Hoekvateweg en den Vroonweg, in 2 perceelen le perc., de 2 Zuideliikste meeden, tezamen groot 0.88.40 H.A. (1 G 277'/2 R V. Maat.) 2e perc., de 3 Noordefijkste meeden, tez. groot 1.09.53 H A. (2 G. 115'/2 R. V. Maat en c. 1.18.25 H.A. (2 G 172'/2 R- V. Maat.) Bouwland, zijnde het stuk aan den Doorn» boschweg, in één perceel. Alles gelegen te Dirksland, in polder Dirksland. De opgegeven groote is zaaiensveld. Vrije cultuur, mits geen zaden of cichorei. Ten verzoeke van den Heer H. Grooten» boer Az. te Dirksland. Inlichtingen te bekomen en geteekende in» schrijvingsbiljetfen uiterlijk Zaterdag 24 Jan. 1925 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. en 25502 hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Vrijdag 30 Januari a.s. Rotterdam, H.Danielstr.23 10 Januari 1925 Den Bommel jpac Vrijdag a.s. 16 Januari 1925 hopen onze geliefde Ouders LEENDERT FLUIT en 25510 JANNETJE FLUIT-KIEVIT W hunne 40»JARIGE ECHTVER» a U EENIGING te herdenken U f\ hunne dankbare Kinderen P U Behuwden Kleinkinderen yV H Zuiddijk 28 Oude Tonge. ^ZX9CDSC33CBBZ3SX1ZX3CC3®C^( I Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lij» den, ons geliefd zooDtje KRIJN in den jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. De diepbedroefde Ouders J. NELIS C NELIS-Viskil 25501 en kinderen I

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3